Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) pit stop válasza Tomi0703 (#32450) üzenetére


pit stop
addikt

Gondolom játékra kéne, így wp kiesik (abból lehetne 520, vagy 620).
Androiddal Galaxy S Advance, vagy Xperia E.
Az meg hogy milyen telók kerülnek be Telenorhoz, és az ezekkel a tarifákkal mennyibe fog kerülni még a Telenor vezére se biztos hogy tudja :U

Morris nincsmit :)

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#32452) unreg1 válasza Tomi0703 (#32450) üzenetére


unreg1
tag

(#32453) Tomi0703 válasza pit stop (#32451) üzenetére


Tomi0703
őstag

wp-t nem szeretnek. a sony amit ajanlottal nem tunik tul acelosnak. s advancet neztem valamint rajta kivul meg az y300-at, lg l7 II-t, zte blade super. ezek kozul? :)

( #32452 ) unreg1 : koszi.

[ Szerkesztve ]

(#32454) dokee78 válasza Tomi0703 (#32453) üzenetére


dokee78
félisten

ZTE Balde Super :(

(#32455) Tofeee


Tofeee
újonc

Sziasztok!

Dilemma előtt állok...

Sony Xperia Sp vagy HTC Desire 500??

Ami a Sony mellett szólna hogy, szeretem a sonyt már évek óta használok és meg vagyok elégedve vele, és nagyon szimpatikus telefon is.. Ami ellene hogy 90k-ba kerül a T-mobile-nál,és hogy meg tudjam venni szolgáltatót kellene váltanom mert a 90k-t sokallom...

HTC-ről nem tudok mondani sok mindent akit megkérdeztem ismerősöket azt mondták meg vannak vele elégedve és jó telefonokat gyárt a HTC és ehhez nem kellene szolgáltatót váltanom..

Szóval megéri váltani az SP-hez vagy Jó az a HTC??

Előre is köszi a válaszokat..:)

UI: nagyon extra dolgokra nem szoktam használni a telefont, szóval néha néha 1-2 fotó, videó ilyesmi de semmi extra..:)

(#32456) quailstorm válasza pit stop (#32451) üzenetére


quailstorm
nagyúr

S Advance-szal nem érdemes komolyabban számolni játék tekintetében. Irtó kevés hozzá. SGS szintje körül van. Alig haladja meg, azt is a RAM miatt.
Xperia A-t játékra ajánlani, remélem viccnek szántad...

Játékra minimum konfig SZEIRNTEM.

OMAP4430 (Pl LG L9, SGS2 egyik verziója), vagy QSD8660 (Adreno 220 kategóriát akartam belőni 2 maggal), vagy Samsung S5PC210 Exynos 4 Dual 4210 (SGS2), MT6589
Esetleg egy RK3066-os tab.
De az U8500-zal nagyon sokat lehet szívni.

(#32457) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok! most vett ismerős egy nokia lumia 520-t első bekapcsolásnál állandóan újra boot-ol. ha öltőre rakom kikapcsolva akkor rezeg egyet majd bejön a nokia logó ami eltünik,felgyullad eltünik felgyullad... ez nekem nem tünik normális viselkedésnek.. vagy igy kéne müködnie?

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#32458) dokee78 válasza Tofeee (#32455) üzenetére


dokee78
félisten

A Desire 500 az Xperia SP nyomába sem ér.

(#32459) losi73


losi73
senior tag

Üdv olyan kérdés lenne,hogy melyik legolcsóbb telo amivel meg tudom osztani a netet másik teloval vagy pc vel az sem baj ha még nem okos telo.

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#32460) Riuko válasza Tofeee (#32455) üzenetére


Riuko
senior tag

SP sokkal jobb választás.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#32461) Sonja válasza Tofeee (#32455) üzenetére


Sonja
veterán

Amennyivel többe kerül az SP, annyival is jobb. :K Én Desire 500-at vettem, és tökéletesen elégedett vagyok azzal, amit nyújt. Nem játszom telefonon (na jó, néha egy kis Backflip Solitaire igen :P), de ezen kívül minden (twitter, skype, fényképezés is). Ez utóbbit nem gondoltam volna, hogy valaha is fogok tenni egy telefonnal. :B Ha van pénz, és nem sajnálod a 90eHUF-ot, akkor SP.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#32462) Tofeee válasza Sonja (#32461) üzenetére


Tofeee
újonc

Azért mondtam hogy hátrány a 90k mert ha sp, akkor szolgáltató váltás mert telenornál ugyanez vagy 65-70k..nem szeretnék nagyon szolgáltatót váltani csak ha tényleg nagyon megéri..:)

(#32463) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek megéri 15k-ért használt Nexus S-t venni? Mennyire futnak rajta elfogadható sebességgel az újabb app-ok, játékok? Semmi baja, kifogástalan állapotban van, csak a tulaj panaszkodott, hogy nagyon melegszik, így le akarja cserélni. Én meg egy Nokia 5800-át nyúzok, talán ideje lenne a cserének :)

(#32464) Dhampir válasza peter9228 (#32463) üzenetére


Dhampir
félisten

5800 után nagy előrelépés lenne. :K

(#32457) Bkrisz9

Irány a szervíz!

[ Szerkesztve ]

(#32465) aurora79 válasza zlatan77 (#32408) üzenetére


aurora79
újonc

Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat!
A szívem nagyon húz az Ace s5830i-hez a kamera minősége meg a vaku miatt, az eszem meg azt súgja, hogy a Galaxy mini 2 valószínűleg megbízhatóbb hosszabb távon is, legalábbis az olvasott tapasztalatok alapján. Még egy kicsit tépelődöm, hogy a szívemre vagy az eszemre hallgassak.
Esetleg addig is ha valakinek még van tapasztalata bármelyikkel, és van valami nagyon meggyőző érve valamelyik mellett vagy ellen, azt azért megköszönném!

(#32466) dokee78 válasza aurora79 (#32465) üzenetére


dokee78
félisten

Galaxy Ace??? :W

(#32467) Xaels válasza Bkrisz9 (#32457) üzenetére


Xaels
félisten

3munkanapon belül asztalra csapni és kérni az azonnali cserét.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#32468) dokee78 válasza dokee78 (#32449) üzenetére


dokee78
félisten

Erre nincs ajánlat?

(#32469) peter9228 válasza Dhampir (#32464) üzenetére


peter9228
aktív tag

Azt tudom:D Amikor vettem azt a telefont, megfogadtam, hogy legalább 5 évig nem váltom le... De szerintem most meg fogom szegni ezt a fogadalmat, csak kérdés (ezt az előző hsz-emből kihagytam, bocsi), hogy Lumia 520 T-mobile-nál 27k-ért, vagy használt Nexus S 15k-ért.

(#32470) aurora79 válasza dokee78 (#32466) üzenetére


aurora79
újonc

Köszi! Megnéztem. Ez az Xperia L valóban klassz, csak nekem kicsit drága. Max. 40ezret tudnék szánni a telefonra, ahogy már egy korábbi hozzászólásban írtam, és ráadásul lehetőleg kártyafüggetlen készülék kellene. De azért kösz a tippet!

(#32471) dokee78 válasza aurora79 (#32470) üzenetére


dokee78
félisten

Az Xperia L-t nem ajánlottam,az az aláírásom. :K

(#32472) mikersz1 válasza aurora79 (#32470) üzenetére


mikersz1
senior tag

Az xperia L az aláírása, hogy lássuk milyen telefonja van, szóval az minden hsz. alatt ott van. :)

Lumia 520? Esetleg huawei ascend y300.

[ Szerkesztve ]

(#32473) aurora79 válasza dokee78 (#32471) üzenetére


aurora79
újonc

Bocs! Ezt benéztem.

(#32474) silvergod válasza aurora79 (#32473) üzenetére


silvergod
őstag

egy a baj hogy amit kinéztél elavult hardver ezt sokáig nem fogod használni...én tennék hozzá a helyedben egy keveset és akkor S Advance még jó lesz egy darabig.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#32475) mikersz1 válasza silvergod (#32474) üzenetére


mikersz1
senior tag

Igaz, hogy ellenzed az y300-at, de az mégis sokkal jobb annál a 2 samunál. :)

(#32476) silvergod válasza mikersz1 (#32475) üzenetére


silvergod
őstag

hát nem tudom..... azt az ellenségemnek se kívánnék... :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#32477) zlatan77 válasza peter9228 (#32463) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Ha nem a Nexus S mellet döntenél,akkor én ennyiért vevő lennék rá. :)
Céges telefonnak pont megtenné. :D

(#32465) aurora79
A belső tárhely szinte a 0-val egyenlő.
Állandó helyhiány problémád lenne az ACE-el.
Anyumnak sima van nem I-s.de kínszenvedés neki helyet csinálnom.
Ezt levéve alap dolgokra megfelelő lehetne.

(#32478) quailstorm válasza aurora79 (#32473) üzenetére


quailstorm
nagyúr

zlatan az előbb mondott pár ellenérvet, én ehhez hozzátenném hogy ez az S5830i, tehát videofelvétel negyed méretben fele FPS-sel, sebesség 2-vel osztva, megbízhatóság meg nulla, a telefonálás sem mindig jön össze, dobálja a tornyot és a microSD-t is jópár darab, moddolása kötelező...

Tipikusan az a telefon amit az iskolás diák azért nyúz mert az anyja "meglepte vele" szülinapra és nem engedi hogy elpasszold. Egyébként a legrosszabb grafikus gyorsítóval rendelkező telefon amit valaha droiddal láttam...

Mini2 elmegy kategória, de régi, gyenge, régi OS...

Huawei Y300 alá nem mennék, de ott meg gáz van a rendszerrel.

Magyarán Ace2 alá nem mennék, kis kókány után egész normális tud lenni. Vagy Lumia 520. Mást nem ismerek.

(#32479) mikersz1 válasza silvergod (#32476) üzenetére


mikersz1
senior tag

De akkor is jobb , mint az ace vagy a mini 2.. :) Ha ezek a telefonok megfelelnének neki, akkor az y300 megváltás lenne neki. Nem biztos, hogy tud, vagy akar többet költeni rá.

(#32480) pit stop válasza quailstorm (#32456) üzenetére


pit stop
addikt

A kereten belül néztem új telefonokat Telenornál neki - ahhoz igazodtam. :U
Ha komolyabb játékokat akar futtatni, akkor ez a keret édeskevés...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#32481) dokee78 válasza quailstorm (#32478) üzenetére


dokee78
félisten

Gond a rendszerrel az Y300-al?
Micsoda?
Csak,mert anyámnak akarunk telefont venni a Telekomnál és az Ascend Y300 és a Galaxy Young van kinézve.
A Young mellett szól,hogy van belőle bordó színű és bár ugyanúgy JB,mint az Y300,de itt 786MB RAM,igaz gyengébb SOC és kijelző.
Csak is Android és ez a 2 lehetőség van.
Ja és alapfelhasználás,semmi ROOT,ROM csere.

[ Szerkesztve ]

(#32482) quailstorm válasza dokee78 (#32481) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kevés a RAM, ezért nemes egyszerűséggel lassú. Továbbá emiatt tud fagyni, és FC-zni.
Ha kellően meg van pucolva, tud gyors lenni, de úgy alapból elengedett gyeplős használatra nem alkalmas.

(más 512 RAMos telókhoz képest sztem nagyon sokat foglal alapból)

(#32483) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok

Hölgynek melyik telefont ajánlanátok:
Huawei P6 (81 ezer)
Sony SP (87 ezer)
Erre a kettőre lett leszűkítve a választható modell,mivel ezekből van fehér és elég jó a hardverük. Ami fontos, hogy 2 évig minimum nem lesz telefon csere,szóval valami időtálló kellene. A Huawei azért szimpatikusabb, mert 2 giga ram van benne és a hölgynek jobban is tetszik. Vélemények?

Köszi :R

(#32484) ra^ven válasza pit stop (#32430) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi szépen, őszintén nekem androidon kívül nem létezett más, de néztem pár video-t róla, és valóban úgy tűnik, hogy ezzel jobban elboldogulnának a szülők is, köszönve a kívül elérhető nagy ikonoknak, és annak, hogy minden egy helyen átláthatóan.
Tényleg jó készülék lehet a Lumia, már csak az árat kell megnéznünk. :R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#32485) Blackmirror válasza ra^ven (#32484) üzenetére


Blackmirror
senior tag

28ezer kártyásan, 44ezer körül van függetlenül.

iPhone X@R, iPad Pro

(#32486) Vezér válasza Bkrisz9 (#32457) üzenetére


Vezér
tag

Kikapcsolt állapotban ha töltőre teszed azonnal bekapcsol, ez teljesen normális. Az iphone is így tesz ha ez megnyugtat.

(#32487) 89BDave89 válasza baluka6 (#32483) üzenetére


89BDave89
tag

Ha hölgynek lesz, akkor fontos hogy melyik tetszik neki jobban külsőleg.
Szerintem pont az SP szebb (egyéni vélemény jó az a ledes cucc az alján).
Az SP lehet hogy gyengébb kicsit hardverben, de bőven izmos az is, és a sony lehet hogy megbízhatóbb márka.
Én valszeg az SP-t választanám. :)
De mondom ha neki a Huawei tetszik, akkor nincs mese. :) Az valóban 4magos, és 2 giga ramos, lehet gyorsabb. Nem láttam még tesztet se róla. Nézz teszteket, hallgasd meg a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#32488) mzsolti21


mzsolti21
csendes tag

Sziasztok.
Vacilálok 2 telefon közt, szerintetek melyik lenne jobb választás?
Sony Xperia L vs. LG Optimus L9
Minden szempont érdekel, az ár nagyjából egál.

(#32489) maggi1886076 válasza mzsolti21 (#32488) üzenetére


maggi1886076
addikt

Bármelyiket választod, egyikben sem fogsz csalódni! kb azonos tudásúak.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#32490) mzsolti21 válasza maggi1886076 (#32489) üzenetére


mzsolti21
csendes tag

Igen, annyi különbséget találtam hogy az LG nagyobb és full Hd-ban vesz fel videót. A Sony-nak nagyobb a kamerája meg a memóriája.

(#32491) maggi1886076 válasza mzsolti21 (#32490) üzenetére


maggi1886076
addikt

ha sokat videózol akkor jó. de ha nem használod akkor felesleges!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#32492) 89BDave89 válasza maggi1886076 (#32491) üzenetére


89BDave89
tag

Az LG kijelzője nagyobb és jobb felbontású. Nem volt kezemben, csak a sony L, de annak szép a kijelzője. Az L9 nek szebb?

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#32493) Casanova* válasza 89BDave89 (#32492) üzenetére


Casanova*
veterán

igen,szebb! ips kijelzője van.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#32494) Xaels válasza 89BDave89 (#32487) üzenetére


Xaels
félisten

Az SP nem gyengébb hardverben sem mint a P6 egyedül a RAM mennyisége ami jobb, de az 1GB-al is el lehet lenni csak a sok felesleges vackot törölni/tiltani kell. Lehet, hogy csak 2mag, de azok ugye Krait magok. A Huawei-ben meg a saját cucca van. Huawei P6 benchmarks vs. Xperia SP benchmarks. Szerintem ezek alapján az SP köröket ver a Huaweire teljesítményben.

Hosszú távon: nem ajánlott a Huawei. A Sony terméktámogatása még mindig sokkal jobb és ugye a Huaweiben lévő egyéni SoC miatt még talán a főzött cuccok sem lesznek rá az igaziak.

Persze egy nőnél ezek sokadrangú szempontok. Tudom mert én is ilyen cipőben járok. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#32495) dokee78 válasza mzsolti21 (#32490) üzenetére


dokee78
félisten

+ az Xperia L-erősebb. :K

(#32496) formax


formax
tag

Sziasztok!

Új telefon vásárlását tervezem. A Huawei Y300 és Sony Xperia L közül választanék, mivel a T-nél ezeket lehet készülékváltással részletre vásárolni.
Hajlok a Huawei-re, de ismeretlen márka, kicsit gyengébb hardver.
A Sony szebb, kicsit erősebb, de drágább, nem tudom, megéri-e.

Vannak-e tapasztalataitok, mit tanácsoltok?

Főleg a normál, átlagos használat melletti strapabírás, fagyás, használhatóság érdekel. Átlagos üzleti használat, jegyzetelés, naptár, navigáció, fényképezés, e-mail.

[ Szerkesztve ]

formax

(#32497) dokee78 válasza formax (#32496) üzenetére


dokee78
félisten

Miből gondolod,hogy kicsit erősebb?
Nem igazán kicsit azért.
Mondhatni jóval erősebb.

Elég csak megnézni a teljesítmény táblázatban.

Sokan szajkózzák,hogy azok csak szintetikus tesztek,de lehetnek mérvadóak.
Igaz van olyan,hogy valamelyik teló erősebb a tesztek alapján,
viszont a gyengébb mégis gördülékenyebb,mert jobban van optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#32498) jenei1994 válasza formax (#32496) üzenetére


jenei1994
addikt

Egyértelmű megéri többet adni egy xperia L -ért. Sokkal jobb a xperia L.

[ Szerkesztve ]

(#32499) Dany007


Dany007
veterán

Üdv!

Az alábbi 3 típus közül melyiket ajánlanátok?

Xperia ION

Xperia T

Xperia V

Túl sok különbséget a specifikációk meg a MA-s tesztek alapján nem láttam. Árban is 1-2 ezer forint különbséggel vannak. Max annyi, hogy a T mocskosul merül, ezt írták.

Követelmények nem nagyon vannak, mindegyik megfelel az elvárásoknak. Frissítések nem érdekelnek, sőt legjobb lenne ha gyárilag 2.3.7-tel jönne. De ez mindegy.
Ami lényeges lenne az a megbízhatóság, típushibák elkerülése, meg a gördülékenység. Ahogy láttam az ION a legrégebbi típus, de mivel minden követelménynek megfelel, így ez sem akadály.
No, előre is köszönöm a véleményeket.

(#32500) dokee78 válasza Dany007 (#32499) üzenetére


dokee78
félisten

Ezek közül szerintem az Xperia V.
-IP57
-Legerősebb a 3 közül

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.