Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) sellerbuyer válasza RMZ250 (#31699) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Szerintem nem. Nem azt írtam, hogy nem lehet okostelefon, csak azt, hogy nem kitétel. Az ár sem predesztinálja, hogy csakis olyan lehet, ami nem okosteló, főként használtban (nem írtam, hogy új kell).

(#31702) tevike


tevike
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki valami épkézláb dolgot mondani nekem a Samsung Galaxy Trend-ről? Mert ami számomra hihetetlen nem találtam mobilarénán tesztet róla, pedig szokatlan ez "Tőletek" :)

Meg kettős adatokat látok, van ahol 3,15mgpx kamera, van ahol 5mgpx, van ahol dual sim van ahol single sim, és maga a telefonra is kíváncsi lennék, van-e vélemény vele kapcsolatban! :R

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#31703) dave0825


dave0825
őstag

Kinek mi a véleménye erről az oldalról? Valakinek tapasztalat? Esetleg ha javíttatnom kéne garanciával az ott vásárolt telefont, akkor azt hol tudom megtenni?
[www.partnerogsm.shp.hu]
Xperia SP-t vennék itt...

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#31704) DS39 válasza sellerbuyer (#31701) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem a Blade-nek sem lesz jobb a térereje / hálózati képessége, mint egy Galaxy S-nek, szóval vehetsz bármilyen olcsó okost, nem fogja orvosolni a gondodat. talán kellene szerezned egy régi külső antennás telefont.

[ Szerkesztve ]

(#31705) hiperhugi


hiperhugi
csendes tag

Xperia L-ről mi a véleményetek?

(#31706) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok!

A következő telefonokat néztük ki, érdekelne, hogy milyen hátrányaik/hibáik lehetnek -az előnyöket már tudjuk-

Android:
Sony Xperia SP
LG Optimus G

Windows Phone:
Nokia Lumia 920
Windows Phone 8X (HTC)

Illetve milyen más telefonokat tudnátok ajánlani 60-90k közötti árban, az alábbiak szerint:

Op. rendszer: Android v. Windows Phonetöbb
Kijelző: Minimum 1280x720
Belső memória: minimum 8 GB
Akkuidő: előny a minél több, 1 napot bírjon ki több órás netezéssel is.
Fontos a minőségi, kinézet, "szépség", valami egyediség (pl. SP alsó csík, Nokia forma, Butterfly S piros csík :) )
Legyen itthon, megbízható support.
T-Mobile vagy független

Be Victorious!

(#31707) Dhampir válasza sellerbuyer (#31696) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha régi a SIM-kártyád, akkor érdemes kicseréltetni.

(#31708) atike


atike
nagyúr

Hali!

Nettó 50 környékén milyen androidos telefont ajánlotok? Magyarországi vásárlás, minimum 1 giga ram, 4 col fölötti méret, minimum ICS... Kb ennyi a meghatározott paraméter....

Előre is köszi a válaszokat!

(#31709) RMZ250 válasza sellerbuyer (#31701) üzenetére


RMZ250
senior tag

Hát akkor várd a válaszokat. Ja látom már: Cserélj sim kártyát.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#31710) Cyberpunk válasza Mottie (#31706) üzenetére


Cyberpunk
félisten

SP: nem a legszebb a kijelző, 1 GB RAM.

Optimus G: nem igazán van, ma már nem egy csúcshardver, de megállja a helyét, talán az LG support régebbi problémái miatt lehet tartani tőle, ha valaki LG fóbiás.

Lumia 920 és 8X: szokásos WP-s hülyeségek, 920-nál lehetnek típusspecifikus gondok, mint a hátlap recsegése, előlapi kamera porosodás, gyenge üzemidő.

Helyettük Nexus 4 lehet jó alternatíva, ott legalább a a szoftveres támogatással nem lesz gond még egy darabig.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31711) atike válasza Cyberpunk (#31710) üzenetére


atike
nagyúr

Nagy piros pont és még nagyobb +1 a Nexus 4-nek... :)

És külön kézfogás ezért: "szokásos WP-s hülyeségek"... :D Szakadtam... :D

(#31712) Cyberpunk válasza atike (#31711) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát most a jelszavak nem megjegyzése, vagy az FB értesítések problémája az WP marhaság.:D Persze lehet ezekkel együtt élni.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31713) Riuko válasza Cyberpunk (#31710) üzenetére


Riuko
senior tag

"Optimus G: nem igazán van, ma már nem egy csúcshardver, de megállja a helyét, talán az LG support régebbi problémái miatt lehet tartani tőle, ha valaki LG fóbiás."

Nem értelek.....pedig én nem voltam, vagyok egy LG mániás. :U

"A Qualcomm APQ8064 chipset egy négymagos, magonként 1,5 GHz-es órajelen üzemelő Snapdragon S4 Pro processzort rejt magában. Mindezt megfejelték 2 GB RAM-mal és egy Adreno 320-as grafikus gyorsítóval. Az S4 processzorról tudjuk, hogy kétmagosként sem vall szégyent, ám ebben az összeállításban komoly erőfitogtatásra képes. Ezt a szokásos benchmark eredmények is igazolják, hiszen látható, hogy könnyen átlép a Galaxy S III-on, a tegrás One X+ pedig csúnyán lemarad. Gyakorlatilag csak az ugyanilyen hardverrel szerelt Xperia Z és a Padfone 2 tartja vele a lépést, és ismét emlékeztetnék mindenkit, hogy e hármasból az Optimus G jelent meg leghamarabb." 2013-03-04 08:30 Mobilaréna

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#31714) Cyberpunk válasza Riuko (#31713) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A hardveren a procit értettem, amikor ma már S800-aknál járunk igen is elavultnak tekinthető, de ettől még nem lesz egyenlő a szarral! Ezt jól értelmezhetően leírtam szerintem. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31715) atike válasza Riuko (#31713) üzenetére


atike
nagyúr

Lett volna csak korábbi LG telefonod... Tudnád mire érti... :) Finoman szólva is elég foghíjas volt a frissítési rendszerük... :U Én majd 2 évig használtam egy LG GT540-et, de 2.1-nál megállt a tudomány... Pff... Ígéret volt persze a további frissítésre de soha nem lett belőle semmi... Például... De ide lehetne sorolni a 2X-et is - nagyon későn kapott hivatalos frissítést miközben sokáig zászlóshajó volt... :U

(#31716) Callmaster válasza dave0825 (#31703) üzenetére


Callmaster
tag

Szia,

Sokan írják hogy megbízható a bolt, valóban a többihez képest olcsóbban adják a készülékeket és Full dobozosan és gyorsan beszerzik amit kell, de..
Személyes tapasztalatom hogy ha baja van a készüléknek (nekem 2 ilyenem is volt) akkor a gari amit adnak sajnos ki lehet vele törölni :(
Ha fontos a garanciáztatás akkor(de amúgy is) csakis gyári garisat vegyél, ekkora beruházásnál ennyi töbletet megér és ha baja van a készüléknek nem kell aggódnod hogy hetekig náluk lehet és sufnituninggal csinálják meg.

Üdv.

(#31717) Riuko válasza Cyberpunk (#31714) üzenetére


Riuko
senior tag

"Hardveres szempontból jelenleg nincs erősebb telefon a piacon, a Nexus 4-ben ugyanis a 28 nanométeres gyártástechnológiával készülő, ARMv7 utasításkészlettel rendelkező Qualcomm APQ8064 Snapdragon chipset kapott helyet, melyben négy, egyenként 1,5 GHz-re skálázott Krait processzormag dübörög. A grafikus gyorsítást a meglehetősen erős Adreno 320 látja el, RAM-ból pedig 2 gigabájtot zsúfoltak."

Nem baj ha ugyan az a hardver van az általad ajánlgatott Nexus4-ben is? Az nem elavult? :Y

(#31715) atike: igazad lehetne ha most rég lenne, de most most van. ;)

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#31718) Cyberpunk válasza Riuko (#31717) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért értelmezhetnéd is miért ajánlottam.;)

Egyébként itt most hátrányokat kért, hogy soroljunk fel. És mivel az Optimus G egy elég jó készülék nem igen lehet másba belekötni, a szubjektív dolgokon kívűl, mint a nekem nem tetszik a formája stb...

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31719) Riuko válasza Cyberpunk (#31718) üzenetére


Riuko
senior tag

Ámen. :R

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#31720) K53TA


K53TA
tag

Sziasztok.

Előre is elnézést kérek, de hosszas keresgélés után sem tudtam, mely topikba írjam le a problémámat. (ha szűksége, irányítsatok át.)

Van egy Alcatel Tpop telefonom. (4010D)
Behelyezve a SIM kártyát, arról exportáltam a telefonszámokat a készülékre.
Mégis, eltelik pár óra, és a készülék nem látja sem a SIM kártya, sem az exportált telefonszámokat.
Ha többször ki és be kapcsolom a készüléket, akkor megint látja.

Tudtok megoldást erre a problémára? Előfordult ez már mással is? (még ha az más márkájú adnroidos készülék is)

Köszönöm,

[ Szerkesztve ]

(#31721) TaaT


TaaT
veterán

Céges előfizetésre tudnék venni Huawei Ascent Y200-at egy tízesért, Y300-at egy húszasért. Megéri azt a +10.000ft-ot az Y300?

Give them hell Ukraine!

(#31722) Riuko válasza TaaT (#31721) üzenetére


Riuko
senior tag

Szerintem simán megéri, szinte mindenben sokkal jobb.
Kijelző, processzor, memória, belső tárhely,...

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#31723) probizz


probizz
tag

Lumia 520-szal kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? Köszi!

(#31724) Riuko válasza probizz (#31723) üzenetére


Riuko
senior tag

Best buy, mindenki csak ajánlani fogja, megbízható jó telefon. :K

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#31725) NGA válasza probizz (#31723) üzenetére


NGA
addikt

Én már 2 hónapja használom, elötte Optimus 7 volt.

Akksi: Simán visz 2 napot
Fényképezés: Ha nem fontos a vaku, akkor ProShot alkalmazással baromi jó
Játékok: Proxy trükkel minden játék felmegy
Minőség: Nem szeretem az aluminiumot, nekem bejön a matt hátlap, főleg ciánban
Stabilitás: A 2 hónap alatt 1x újraindult. (az ipad-om is, a droidos Asus tabletem hetente 1x)
Telefonálás: Hang tökéletes
Értesitések: Nekem minden megjön (FB, Skype stb) de lehet mázlista vagyok, van akinek nem.
Méret: Tökéletes a 4" nekem

ha elfogadod a WP kötöttségeit, akkor baromi jó kis telefon.

(#31726) Cyberpunk válasza probizz (#31723) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Vegyed csak bátran a kategóriájában tényleg best buy. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31727) evo87 válasza Riuko (#31724) üzenetére


evo87
őstag

Én is az 520-at szemeltem ki magamnak, de egy ismerősöm, aki a t-ben dolgozik eladóként, említette, hogy bizony sok Nokiát hoznak vissza garanciális szervizre. Emiatt elbizonytalanodtam.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31728) NGA válasza evo87 (#31727) üzenetére


NGA
addikt

Mivel sokan veszik, igy arányaiban többet is vihetnek vissza. Ha az ismerősödre hallgatok, akkor olyat vezsek, amiből havonta adnak el 2 db-ot, és igy max havonta 2 db-ot visznek vissza :-) Egyébiránt azt nem mondta, hogy a windows virusos, és hogy kékhalál is van, és hogy havonta újra kell telepiteni?

(#31729) Riuko válasza evo87 (#31727) üzenetére


Riuko
senior tag

A nagy számok törvénye! Minél több az eladott telefon annál több a hibalehetőség is, ez egyértelmű. Mivel viszonylag olcsó és árához képest nagy tudású ezért viszik mint a cukrot, így lesz édes az élet. ;]

Különben utálom a Windowst, 1 hónapig volt WP-s telefonom, akinek azonban bejön a WP, annak valóban jó vétel. :K

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#31730) evo87 válasza NGA (#31728) üzenetére


evo87
őstag

Nem mondott ilyesmit, nem kell rögtön kombinálni. Csak annyit mondott, hogy sokat visznek vissza. Persze érthető, hogy nagyobb mintából nagyobb arányban hibásodik meg, de ettől függetlenül érdekesnek találom.

Egyébként nem ajánlott semmi mást, csupán ennyit jegyzett meg.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31731) NGA válasza evo87 (#31730) üzenetére


NGA
addikt

Bocs, lemaradt a smile. Egyébként akkor egy jól tájékozott a barátod, mivel sok eladó azt sem tudja mi az a WP és csakis Samsungot ajánlanak mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#31732) Morris


Morris
veterán

Én tegnap óta nyúzom a kis 520-amat. Eddig nagyon szimpatikus. Tök egyszerű a menü. Telefonálásra, sms-re tökéletes. Internet/wifi jó (bár hogy nem jegyzi meg a jelszavakat az oldalakon, fájó pont, de kibírom).
Nekem a hang volt a fontos elsősorban (munkahely miatt - nem árt ha meghallom). Tud nagyon hangosan is szólni! Egyébként szép tiszta hangzása van.
GPS-től megijedtem. Gyakorlatilag a "hol vagyok" pont érintése után már mutatja is az aktuális pozíciót! Kegyetlenül gyors a GPS, a menü, minden. Akku szintén jó. Kijelző pláne. És ergonómiailag is jó választás! (Nekem a fehér hátlapos van)

Android (Galaxy S advance) után felüdülés használni (legalábbis nekem).

Részemről megy az ajánlott plecsni! :K

(#31733) Casanova* válasza Morris (#31732) üzenetére


Casanova*
veterán

kondiba nem a telót nyomkodni mindig! :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31734) Morris válasza Casanova* (#31733) üzenetére


Morris
veterán

1 hete nem voltam. Lusta dög vagyok. ;] :P
Még nem kaptam fizut és elfogyott a bérlet! :B

[ Szerkesztve ]

(#31735) evo87 válasza Morris (#31732) üzenetére


evo87
őstag

Én is az andridból menekülnék a WP-hez. Egyszerűen megelégeltem, hogy mindig csinálni kell valamit ahhoz hogy működjenek rendesen a dolgok. Telepítgetni, gyomlálni...stb, holott gyári szoft van rajta.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31736) somors


somors
csendes tag

sziasztok!
teljesen kezdő lánynak ezek közül a telefonok közül ( ingyenesen) melyik lehet a jó választás?
-huawei y300
-samsung galaxy mini 2
-lg optimus l7
-sony xperia e
előre is köszi a válaszokat!

(#31737) maggi1886076 válasza somors (#31736) üzenetére


maggi1886076
addikt

Huawei vagy L7.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#31738) kutyu007


kutyu007
csendes tag

Hello! A telefonoknál mint jelent az LTE verzió?

"Az élet mint egy rossz kurva, csak elvesz, mocskos és durva."

(#31739) maggi1886076 válasza kutyu007 (#31738) üzenetére


maggi1886076
addikt

Az LTE-s telók nagyobb sávszélességet tudnak. S3 esetében az LTE verziót 2 GB rammal adják!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#31740) Neck válasza kutyu007 (#31738) üzenetére


Neck
veterán

4G-s, gyorsabb mobilnet, HA a szolgáltatódnál, és a helyen ahol éppen vagy, elérhető.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#31741) Casanova* válasza somors (#31736) üzenetére


Casanova*
veterán

l7 :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31742) w333 válasza somors (#31736) üzenetére


w333
félisten

Huawei Y300 mert ez a legerősebb ! :K

Az LG Optimus L7 már nem egy mai darab és csak 1 magos ! :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31743) tresh válasza w333 (#31742) üzenetére


tresh
addikt

De LG ..érted ;]

(#31744) agabe


agabe
addikt

Miert ne vegyen senki elofizus telot.
Nem csak az a lenyge, hogy a telefon ne reszletre legyen, hanem az is, hogy elofizu se legyen.
Hasznalt telot csak gyarilag fuggetlenul (olyat ami le is ellenorizheto), vagy feltoltosen vasarolt konstrukcioban (minden esetben legyen meg hozza a szamla) szabad venni.
Barmilyen adas-veteli / letiltas elleni garancia egy tobb eves hercehurcat vonhat maga utan, igy inkabb azt is ki kell hagyni. Elofizusat egyszeruen ne vegyen senki.
Bolti garissal is kb ugyanez a helyzet ;)

[ Szerkesztve ]

(#31745) ribery22


ribery22
tag

Kedves Szakértők!

Ti melyik telefont vennétek a helyemben?
A lehetőség: SE Xperia Ray
B lehetőség: Sony Xperia P

Az ár különbség nem számít (a P kb. 5 ezerrel lenne drágább). A Ray nagyon szép állapotban van, míg a P karcos, lestrapáltabb.

Valószínűleg másodlagos telefonnak lenne használva, mindarra, amire a WP nem jó. Tennék rá friss romokat is, amennyire lehet. Bár nem ez lenne az első Androidos eszközöm, de az első telefon ezzel a rendszerrel.

Ray-nél pro:
állapot

P-nél pro:
teljesítmény, újabb fejlesztés

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#31746) batai15 válasza ribery22 (#31745) üzenetére


batai15
félisten

Xperia p természetesen.

(#31747) Carlos26


Carlos26
csendes tag

Üdv! Ezeket nézegettem most! S Advance 51.880 S3 Mini 57.200 S3 LTE 65.500! LTE jöhet ennyiért nem? :D

(#31748) Riuko válasza Carlos26 (#31747) üzenetére


Riuko
senior tag

meg a száz év hűség, tök jó lesz. ;]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#31749) maggi1886076 válasza Carlos26 (#31747) üzenetére


maggi1886076
addikt

egyértelmű!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#31750) kutyu007


kutyu007
csendes tag

Sziasztok!
Szűkül a lista. Szerintetek melyiket válasszam?
LG OPtimus G, LG Optimus 4X HD, vagy a Samsung Galaxy Grand Duos?

"Az élet mint egy rossz kurva, csak elvesz, mocskos és durva."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.