Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) kapicsabi válasza GeneraL_XTX (#9844) üzenetére


kapicsabi
tag

Köszi! Este ki is próbálom!

(#9852) BiP


BiP
nagyúr

Most találtam ilyen típust, hogy LW5400. Nem tudjátok, hogy ez a smart funkciókon kívül miben különbözik az LW5590-től? Képminőségben van valami? (mint pl. a 4500 és 5590 között)

(#9853) huh87


huh87
tag

Sziasztok!

LG 32LV2500 (led hdready) vs 32LK430 (lcd fullhd)
jelenleg 1000HUF a különbség.
Sport és usb filmnézésre melyik alkalmasabb?

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#9854) Kroni1 válasza kapicsabi (#9851) üzenetére


Kroni1
veterán

Majd írj tapasztalatokat, meg hogy mikkel próbáltad!

(#9855) BloodRay válasza Kroni1 (#9831) üzenetére


BloodRay
veterán

Biztos, hogy kompatibilis.

(#9830) GeneraL_XTX -> Fő az optimizmus. :)

(#9834) huncutka1029 -> LM620 szériától már 4 HDMI és 3 USB van a tv-ken.

(#9852) BiP -> Újfent nem hazai modell. Már nem emlékszem, hogy pontosan mi volt a különbség LW4500, LW5590-től, de azt hiszem a dizájn legfőképp.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9856) torma1981 válasza BloodRay (#9855) üzenetére


torma1981
veterán

Alakul a szakdoga? :)

(#9857) BiP válasza BiP (#9852) üzenetére


BiP
nagyúr

Most nagyon gyorsan el kéne döntenem (kb. délig), hogy milyen típust vegyek.
LW5400
LW5590
LM615S
LM620S

1-1 mondatban el tudnátok mondani, mik az alapvető különbségek?
Ahány oldal, annyiféle paraméterlista, lehetetlen összehasonlítani őket.

Bloodray: Köszi.
Az 5400 jóval olcsóbb lenne, (~160e, 2év gari, 2 szemüveg), mint az 5590, de lehet, hogy mégis azzal járnék jól, ha MM/Saturnban venném 5év garival, raklapnyi szemüveggel 200ért?
615/620 árát (ebben a boltban) még nem tudom, de a nagy boltokban nagyon nem olcsók.
Ezért lennék kíváncsi arra, hogy bizonyos kompromisszummal (pl. gari), érdemes-e az újabb típusok felé menni, ha jobbak annyival.
Ha a 620 képe ugyanazt tudja, mint az 5590, csak gyorsabb a smart rajta, akkor nem biztos, hogy sok +pénzt megérne (most)

[ Szerkesztve ]

(#9858) Gergőke88 válasza BiP (#9857) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én ugyanebben a helyzetben vagyok, de ha visszaolvasol akkor ezekbol az 5590 a legjobb vetel 200-ert a Saturnban 5ev garival.

(#9859) BiP válasza Gergőke88 (#9858) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor az lesz. Gondolkodtam még az E*ronics-en, onnan szerintem cetelemmel el lehetne vinni 200 alatt, viszont ott tuti nem adnak 5év garanciát (persze sok extra pénzért lehet venni rá), és akkor máris több. Asszem akkor el is dőlt a kérdés.
(főleg, hogy kiderült, hogy ahonnan rendeltem volna, LM széria még nem rendelhető. Ez az LW5400 meg akármennyire is olcsóbb, nem szimpatikus)

[ Szerkesztve ]

(#9860) Roland76 válasza BiP (#9859) üzenetére


Roland76
tag

Az LW5590 tényleg nagyon jó vétel. Nekem is itt javasolták először. (eredetileg Samsung D6500-t akartam) jó 4 hónapig jártam utána, nézegettem, stb és egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem. Annyira sok a pozitívum ami felé billenti a mérleget, hogy a hibáival nem is nagyon foglalkozom.

(#9861) Kroni1 válasza BloodRay (#9855) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor nem tudom, nálam miért nem megy 1080@60Hz-en.. Pedig a Tridef3D progival minden játék megy 60Hz-en.. Csak hát az próbaverziós, ezért is jobban örülnék ha a játék saját beépített megoldását tudnám használni.

(#9862) BiP válasza Roland76 (#9860) üzenetére


BiP
nagyúr

Alapból LG-ben gondolkozom, gondolkoztam végig, ill. jó régóta ezt a típust néztem ki, csak mivel az a kiszemelt boltban mégsincs, ill. azóta bejöttek a 2012-es modellek, ezért okozott dilemmát a dolog, van-e olyan típus (615,620), amire érdemes váltani az elképzelést, tehát jobbak-e annyival az 5590-nél, ill. egy valamivel gyengébb típus milyen kompromisszumot jelentene. De maradok. (amíg még van belőle :) )

(#9863) ccs2929 válasza Kroni1 (#9845) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Én - mivel nem akartam beáldozni 2 szemüveget- egy nagyon egyszerű módon próbáltam ki a dolgot: Egyik szemem becsuktam, vagy inkább leragasztottam -úgy kényelmesebb- a másik játékos pedig értelemszerűen a másik szemével csinálta ugyanezt és máris ki lehetett próbálni milyen élmény.Valóban teljes képen lehet játszani, igaz minimálisan szellemképes a kép, de nem nyúlik szét.
10e az nagyon sok 2 szemüvegért, inkább vegyél gyári újat 5000 Ft/2db és abban variáld össze a lencséket.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#9864) BloodRay válasza BiP (#9857) üzenetére


BloodRay
veterán

Maradj ezek közül az LW5590-nél szerintem, nem fogsz rosszul járni.
Sokat nem nyernél a jelenleg még jóval magasabb árú LM620-al.

(#9861) Kroni1 -> Erre nekem sincs tippem sajnos. :( Amiket én próbáltam dual play-el, azok konzoljátékok voltak.

(#9856) torma1981 -> Alakulgat, csak igen lassan sajnos, de ez már az én saram. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9865) BiP válasza BloodRay (#9864) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi Neked is, meg a többieknek a megerősítést.

(#9866) morpheus133 válasza ccs2929 (#9863) üzenetére


morpheus133
tag

El kell menni egy Cinema City-be ott 200 Ft egy szemüveg. (Ezt adják a 3D filmekhez)
Az is tökéletesen megfelel arra hogy kicseréld a lencsét.

(#9867) Kroni1 válasza ccs2929 (#9863) üzenetére


Kroni1
veterán

Véletlenül se vennék hozzá 10k-ért ilyen szemüveget! Pont azért is vettem többek közt LG tv-t hogy olcsó legyen hozzá a szemcsi ha kell.. Nekem is van itthon 2db mozis 200Ft-os, meg mivel én nem kaptam a tv-hez vaterán vettem 7dbos party pack-ot 3.5k-ért.. Csak kiváncsi voltam, hogy van-e olyan játékcím ami jó ehhez a dual play dologhoz, és nem nyújtja el a képet, de akkor ezek szerint van ilyen. Nekem van XB360as konzolom, de még nem próbáltam egy játékban sem..

(#9868) Jester01 válasza Gergőke88 (#9858) üzenetére


Jester01
veterán

Az 5 évért még plusz fizetni kell valamennyit, nem?

Jester

(#9869) SamS20


SamS20
senior tag

tudna valaki segíteni beállítás terén, hogy egy LK450-t hogy állítsak be az alábiakkra ?

pc - tehát filmezés , és netezés is fontos
xbox - nem kell magyarázni
tv-t sem gondolom :)

a lényeg az lenne hogy valós színeket kapjak és hogy szép legyen a képe.
köszönöm szépen :)

(#9870) Húsrágó válasza Jester01 (#9868) üzenetére


Húsrágó
csendes tag

Nem kell fizetni az extra gariért, most az akció keretében a TV-k egy részére(!) jár a 5 év gari a Saturnban. Szóval nem minden ott kapható TV-re kapsz automatikusan, csak az akcióban résztvevőkre.

(#9871) ccs2929 válasza Kroni1 (#9867) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nem tudom, hogy a mozis is jó-e hozzá,de ha polarizált akkor elvileg okés. Én is xbox-on tolom,csak gyorsban egy régebbi COD-ot próbáltam, ment szépen, de sokáig nem bírtuk egy szemmel :D!

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#9872) GEO001 válasza Húsrágó (#9870) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ezen felül még 5 évre lehet fizetni plusszba, de én nem kértem a 10 évet, mert 5 éven belül úgyis megválok tőle.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9873) Jester01 válasza Húsrágó (#9870) üzenetére


Jester01
veterán

Hümm, akkor valamit benéztem vagy a saturnosok rontották el a kiírást. Mert én nagyon úgy emlékszem, hogy a mammutban a 42LV4500-hoz ki volt írva valami 8000 Ft körüli összeg, pedig az akciós újságban benne van és ott valóban azt írják, hogy "5 évre kiterjesztett garanciával"

A kirakott 3D cuccoktól nem voltam elájulva, smart tv meg nem annyira kell úgyhogy most ez tűnik nekem jó vételnek.

GEO001: vagy úgy! Na az durva :Y

[ Szerkesztve ]

Jester

(#9874) Gergőke88 válasza Jester01 (#9868) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia!
Alapból jár 2 év, de most kapod mellé ajándékba a + 3 évet.
10-évre nem lehet kiterjeszteni, max. 5év!!

(#9875) Kroni1 válasza ccs2929 (#9871) üzenetére


Kroni1
veterán

jó hozzá, max az LG sajátja kényelmesebb..

(#9876) kapicsabi


kapicsabi
tag

Kipróbáltam a lencsecserét a szemüvegekben, de valami nem volt jó! Pedig szerintem jól csináltam! :-(
Próbálta esetleg valaki más is? Tapasztalat?

Csabi

(#9877) GEO001 válasza Gergőke88 (#9874) üzenetére


GEO001
aktív tag

Rosszul tudod.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9878) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok!
47LW5590 nél hol kell átállitani a nyelvet és mire, hogy az EPG ben megjelenjenek az ékezetes karakterek?
Opció menüben van egy olyan hogy
- nyelv: (ezen belül)
Menu nyelve
Hang nyelve
Feliratok nyelve
Megjelenés nyelve
-Ország

Jelenleg az összes magyar de így nem jók az ékezetek. Próbáltam észten az sem volt jó.
Müködik valakinek? És ha igen hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#9879) Gergőke88 válasza GEO001 (#9877) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem meg te tudod rosszul. De nem akarok kötözködni :R
[link]
A gyári garanciát +4 évvel tudod megtoldani.
Mivel maga a Saturn is ezt a kiterjesztett garanciát adja most mellé, ezért te ezen felül nem tudsz már másikat kötni.
(Más üzletben, más osztályon dolgozok ezért tudom.)
"A biztosítás tartama a kötvényen feltüntetett azon időintervallum, amelyben a Biztosító kockázatviselése fennáll. A biztosítási szerződés határozott időtartamra, a biztosított terméktől, a választott biztosítási fedezettől, valamint a gyári garancia/jótállás tartamától függően 1, 2, 3, 4 vagy 5 évre köthető. A biztosítási időszak egy év, mely a kötvényen feltüntetett időpontban veszi kezdetét és a következő év azon napján jár le, amely hónapjának elnevezésénél, és számozásánál fogva megfelel a kezdő napnak."

[ Szerkesztve ]

(#9880) GEO001 válasza Gergőke88 (#9879) üzenetére


GEO001
aktív tag

Én sem akarok kötözködni, de nem csak a Saturn a hivatalos forglamazó, másik üzletben lehetőség van további 5 év kiterjesztett garancia vásárlására.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9881) Gergőke88 válasza GEO001 (#9880) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szeretném félreértjük egymást.
Mindenhol máshol alapból 2 év garancia jár a készülék mellé.
Tehát Edigital, MediaMarkt, Metro 2 évet ad, nem az LG ad rá 5 évet.

(#9882) GEO001 válasza Gergőke88 (#9881) üzenetére


GEO001
aktív tag

Én juronixben vettem szeptemberben alapból 5 év garival adták, és helyben lett volna lehetőségem a további 5 év kiterjesztett garancia vásárlására.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9883) BiP válasza BloodRay (#9864) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, ma meg is vettem a Saturnban. Akciósan 5év garanciával. A 7szemüveg is jár hozzá, ahogy mondtátok, pedig most külön nem is reklámozzák.
Már nagyon várom, szombaton szállítják ki.
Már csak hdmi kábelt kell hozzá vennem a PC-hez, meg szerintem Magic Remote-ot is veszek.

Nem tudom mennyire vannak fogyóban a készletek ebből a típusból, itt volt 1-2 raklapnyi belőle. (meg legalább láttam élőben 620-at. Nem láttam különbséget minőségben, viszont már ennek is jóval vékonyabb a kávája. Viszont volt kitéve egy lm860. ÁÁááá, hogy az milyen jól néz ki! :Y - egyedül a villás talpa nem tetszett, abból a 620-asé jobban bejött.)

[ Szerkesztve ]

(#9884) kapicsabi válasza GEO001 (#9882) üzenetére


kapicsabi
tag

Hidd el, nem lett volna!

(#9885) Gergőke88 válasza BiP (#9883) üzenetére


Gergőke88
addikt

Melyik Saturnban voltal?
En jovohetem tudom megvenni.

(#9886) GEO001 válasza kapicsabi (#9884) üzenetére


GEO001
aktív tag

Mi nem lett volna?

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9887) GeneraL_XTX válasza BiP (#9883) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Jól jártál. Ennél olcsóbban szerintem már nem fogják adni hivatalos helyen.

(#9888) Jester01 válasza Gergőke88 (#9885) üzenetére


Jester01
veterán

Hogy BiP hol járt azt nem tudom, de a mammutban hegyekben állt még szerdán az LW5590.

Tudom, hogy ez nem saturn topik, de a kiszállítás náluk komolyan azon az embertelen áron van ami a weblapon van? 50km-re 14000Ft jön ki ... :Y

Jester

(#9889) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Azt lehet úgy, hogy a Cetelemes kártyát kiváltom, de nem használom még? Majd csak később gondoltam hátha lesz jó akció és akkor legalább nem kell aggódni attól, hogy megjön-e a kártya. Ez hol tudom intézni?

(#9890) kapicsabi válasza GEO001 (#9886) üzenetére


kapicsabi
tag

Nem lett volna lehetőséged az 5 évet további 5 évre bővíteni! Hidd el, tudom! ;-)

Mikor alapból 5 évet adnak a tv-re, akkor már nem lehet tovább hosszabbítani. (ezt az LG adja)
Külön garanciakiterjesztést csak 5 évig lehet kérni. Vagyis, ha egy tv-re 2 év van, akkor van lehetőséged plusz 1, 2 vagy 3 évet vásárolni! Azt is elmondom Neked, hogy a garanciakiterjesztést a BusinessBox-nál csinálják!

Szóval nincs olyan, hogy 5 év van a tv-re és Te további 5 évet vásárolsz hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#9891) huh87


huh87
tag

Erre valaki? #9853

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#9892) BiP válasza Gergőke88 (#9885) üzenetére


BiP
nagyúr

Duna Plaza. Mivel szerdától él az akció, gondolom máshol is sok van még.

(#9887) GeneraL_XTX: szerintem is. Előbb fog kifutni, minthogy még lejjebb menjen az ára. Ezért is nem halogattam tovább a vételt.

(#9888) Jester01: Még BP-en belül sem olcsó, 4e a házhozszállítás. (pedig egy futárszolgálat, pl.DPD 1500-ból kihozná.) Na mindegy, úgy voltam, ne ezen bukjon el a dolog.
Vicces volt, fél9kor voltam, zárás előtt, mondja a srác: 'hát, holnap már nem valószínű, hogy ki tudják hozni, holnapután'. Annyi baj legyen, legalább nem egy hét. Szombaton pont lesz időm várni a futárt, nincs munkanap.

[ Szerkesztve ]

(#9893) BloodRay válasza BiP (#9883) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem az utolsó, utolsó előtti szállítmányok voltak ezek a boltokba az LW-kből.
Majd írj tapasztalatokat.

(#9891) huh87 -> Egyik sem az igazi arra, amire szeretnéd, de a kettő közül én a képminőség miatt az LK430-at venném(bár ez ismét csak nem hazai modell).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9894) Watt25


Watt25
veterán

Az én tapasztalatom az, hogy szombaton úgy vettem meg a 37LV5590-es TV-met, hogy kinéztem az árgépen a legolcsóbb üzletet. Felhívtam, mondták, hogy van raktáron. (Még annyit kell hozzátennem, hogy eredetileg 5500-t néztem ki, de az nem volt, viszont az 5500 árában adták az 5590-et.)
Bementem az üzletbe és legalább 3-4 ugyanolyan TV volt még az üzletben. (Az eladótérben.) Szóval, azért még elég simán lehet 2011-es modellt venni. Legalább is én ezt tapasztaltam.
A TV-vel maximálisan meg vagyok elégedve egyelőre.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9895) morpheus133


morpheus133
tag

Szerintetek az EPG ben lévő rossz ékezetek, múlhatnak azon hogy a mediacard sem ok még teljesen? (m1 m2 duna OK a többi adóra azt írja hogy nincs jogom nézni.)

De nekem az az érzésem hogy ehhez semmi köze az EPG-s hibához.
Szóval lassan megy egy levél az LG-nek hogy mondják meg mi nem OK.
Vagy nektek van valami ötletetek?

(#9896) BloodRay válasza Watt25 (#9894) üzenetére


BloodRay
veterán

Én a magyarországi készleteket ismerem valamennyire, a szürkeimportos, zig-zug készülékeket lehetetlen megtippelni.

(#9895) morpheus133 -> Ilyen hiba nem rémlik nekem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9897) Watt25 válasza morpheus133 (#9895) üzenetére


Watt25
veterán

Ahogy a másik topicban is leírták, a MediaCard-nak SEMMI köze nem lehet az EPG-s ékezetekhez, hiszen valóban akkor is látod az EPG-t, ha kihúzod a MediaCard-ot a TV-ből.
Egyértelműen a UPC hibája, mert pl. MindigTV esetén nincsen semmilyen gond az ékezetekkel nálam. (Magyarországra, meg magyarra van állítva minden a TV-men.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9898) PLaci58 válasza morpheus133 (#9895) üzenetére


PLaci58
őstag

A mindig TV EPG-je hibátlan. Inkább a szolgáltatót kéne zaklatni.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#9899) morpheus133 válasza Watt25 (#9897) üzenetére


morpheus133
tag

De akkor ezek szerint nektek is rossz?
Mert többen írtak itt hogy az ő LG-jükkel nincs probléma. Ezért gondoltam hogy esetleg a TV-vel nem ok valami.

(#9900) BloodRay válasza morpheus133 (#9899) üzenetére


BloodRay
veterán

A UPC-vel nem lesz ok valami.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.