Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok!
Segítsen valaki abban, hogy egy Samu D6100-at cserélnék méret miatt nagyobbra.
Lehet, hogy 5590-es LG lenne 47"-ban. Abszolut nem ismerem az LG-t. Mi a véleményetek erről a típusról??
Pl.böngészés milyen vele?
Köszi

(#9352) tboy72 válasza reggi (#9351) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nekem ilyen van, meg vagyok vele elégedve, viszont nem böngészek vele.

(#9353) d.tiborz válasza reggi (#9351) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia!
Az 5590-es típus sztem qva jó lett. A böngészést ne akard erőltetni, de minden másra tökéletes.

(#9354) abcdefg


abcdefg
csendes tag

Sziasztok!

Nagy nappaliba szeretnék egy 55"-os TV-t. Mivel nem érdekel sem a 3D sem pedig smart funkciók, beérem régebbi modellekkel is. Az erős napfény miatt a plazmát elvetttem és maradtam a LED-nél. Van valakinek tapasztalata ezzel a modelekkel? Melyik lenne a legjobb választás, esetleg van-e más alternatíva ebben az árban

LG 55LE8500 - 359 990 Ft
LG 55LE5900 - 349 990 Ft
LG 55LE5500 - 319 990 Ft

(#9355) Zolom89 válasza abcdefg (#9354) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nekem 42LE8500 van.
Gyönyörű képe van és nem csak HD adásoknál. Maga a tv is dizájnos, jól mutat. Csak pozitív eddig vele töltött napok.
Negatív dolognak csak a DTS hangot írhatnám fel, mert azt nem eszi meg a saját média lejátszója, de evvel nincs egyedül.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#9356) synar válasza reggi (#9351) üzenetére


synar
őstag

+1 az 5590 mellett. Egy hete van meg, de nagyon elégedett vagyok vele, kiváló a képe és a passzív 3D is sokkal jobb mint az aktív. A smart funkciók
úgy általában nem fogtak meg, lehet azért, mert a rádugott pc-vel sokkal egyszerűbb a böngészés is. Itt jegyezném meg, hogy tényleg nagyon fontos a kiváló minőségű HDMI kábel, nem szabad sajnálni azt a plusz néhány ezrest érte.

(#9357) Lacinavi


Lacinavi
tag

Sziasztok!
Mostanában keletkeztek problémák.
Még pedig a Nero MédiaHome-t használom eddig nem is volt probléme de mostanában hiába rakok bele új filmeket a megosztott mappába nem jelenik meg a TV-n /5590/ Viszont vannak amik ismétlődnek. Megosztottam egy másik mappát azt meg nem is látja csak üresnek.
Viszont a régi megosztott mappában ha kiveszek vagy berakok egy régi filmet akár AVI akár mkv, akkor az vagy eltűnik vagy megjelenik elvileg ez így jó is lenne. De újakkal semmi, hiába frissítem a Néróval a mappa tartalmát. Ötlet?

A másik!
Vannak filmek amik ISO képként nőttek a gépre mivel lehet őket konvertálni Daemon tools kilőve 4G-ig jó fölötte halott. Ezek meg 3d-s film és 36Gb meg 28Gb. Milyen megoldás létezik?

(#9358) Lacinavi válasza Lacinavi (#9357) üzenetére


Lacinavi
tag

Az első probléma az éj leple alatt megoldódott. Leszedtem a Nérót és újraraktam most megy megint rendesen. A második probléma még mindig probléma Mivel lehet átkódolni mkv-re vagy kinyitni a nagy és esetleg 3d-filmet tartalmazó iso-filet?

(#9359) GEO001 válasza Lacinavi (#9358) üzenetére


GEO001
aktív tag

Rippelésre egyik legjobb megoldás ez.
Bár 3D-s mappákkal még nem próbáltam, lehet hogy problémát okoz az SSIF folder.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9360) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Üdv

3 tipus között vacillálok,
LG 32 LW 4500, 5500, 5590
3d-s film nézésre és játékra kellene. Melyik lenne a megfelelő választás?

(#9361) felebele


felebele
csendes tag

Sziasztok
mi a különbség a :
LED (Edge)
EDGE (LED Plus)

között?

jelenleg lv570s/lv579s vagy lv5500/lv5590 között gondolkodom és ha összehasonlítom az lg honlapján akkor a LED típusán kívül nincs köztük különbség, de ezekről meg nem tudom mit jelentenek. Tud valaki segíteni?
előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#9362) Lacinavi válasza GEO001 (#9359) üzenetére


Lacinavi
tag

Az nem jó iso-t nem fogad.

(#9363) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

A gondom a következő: van egy LG 42LW4500- as tv-m, van benne ugye lehetőség usb-s film lejátszásra. Egy ideje azt csinálja,hogy pendriveról nem tudok filmet játszani,mert üresnek látja :O , de amennyiben átkapcsolok pl. képre vagy zenére azokat simán látja.Ugyanaz a pendrive, csak van rajt zene,film,kép, stb...mindent lát csak a filmeket nem :W :W . Külső vinyóról visznt látja a filmeket is.Eleinte a pendrive-kal sem volt gondja! Valakinek esetleg ötlet, vagy hasonló tapasztalat!???

Köszi

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#9364) ccs2929 válasza s.s.j.goku (#9360) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Csak filmezésre,meg játékra, mindegyik tökéletes, asszem csak a Smart funkcióval tudnak többet az 5500, meg az 5590-es.
Üdv.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#9365) Kroni1 válasza ccs2929 (#9364) üzenetére


Kroni1
veterán

az LW55XX-ösökben kicsit jobb a panel is, az 5500-ból a felvétel funkció előhozhaó szervízmenüből, az 5590-ben gyárilag aktív. Ha nem akarsz Smart TV-t, és nagy az árkülönbség a 4500 és az 5500 közt akkor a 4500-ast venném, ha nem sokkal drágább akkor megéri az 5500-ast venni szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#9366) GEO001 válasza Lacinavi (#9362) üzenetére


GEO001
aktív tag

Igen, de úgy gondoltam, hogy a tükör filét (ISO) virtuális meghajtóba berakva, a mappa struktúrát már kezeli a BDRebuilder.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9367) Lacinavi válasza GEO001 (#9366) üzenetére


Lacinavi
tag

Ez így szép lenne de a virtuális megható progik nem kezelik ezeket a nagy file-okat. Daemon tools, PowerIso, sem nyitja ki. Ez a nagy bajom!

(#9368) GEO001 válasza felebele (#9361) üzenetére


GEO001
aktív tag

Az lv579s a DVB-S adások vételére is alkalmas, valamint hiába LED Plus (oldalsó LED-es), local dimming elven vannak a LED-ek vezérelve.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9369) Watt25 válasza Lacinavi (#9367) üzenetére


Watt25
veterán

Nem-nem. Ez a kijelentés így nem igaz. Most próbáltam ki egy ~5,8GB-os ISO file-al a PowerISO V3.8-at. (Regisztrálatlan példányt.) Minden gond nélkül működik. A hiba az ön készülékében van. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9370) GEO001 válasza Lacinavi (#9367) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ha nem megy a Daemon tools-al, helyette javaslom a Power Iso-t, azzal mennie kell.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9371) felebele válasza GEO001 (#9368) üzenetére


felebele
csendes tag

"local dimming elven vannak a LED-ek vezérelve."

ez a gyakorlatban mit jelent? jót vagy rosszat? :DDD
nem igazán értek hozzá csak az érdekelne melyiknek jobb a képminősége az lv570s/579s vagy az lv5500/5590nek?
a DVB-sre nincs szükségem, viszont az 579s 2o.ooo-rel drágább mint az 5590, akkor ez azt jelenti hogy a kép is jobb?
köszönöm

(#9372) pomk


pomk
őstag

Valaki ismeri ezt a típusú TV-t: LG 42LK430/450.
Vélemény? Tapasztalatok?

(#9373) GEO001 válasza felebele (#9371) üzenetére


GEO001
aktív tag

A diódák csoportokba vannak szervezve és az elektronika külön tudja őket szabályozni.
Sztem nagy külömbséget nem vennél észre közöttük.
Ha nincs szükséged műholdas vételre szerintem nem éri meg a 20k difit.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9374) Lacinavi válasza Watt25 (#9369) üzenetére


Lacinavi
tag

Ok! Azzal megy is!
Próbáld ki egy 36Gb 3d-s filmel.

(#9375) Rolikaaa


Rolikaaa
csendes tag

Sziasztok.Van egy kis bajom(megint).
Van egy Lg HX906PA házi-mozi rendszerem,és szerintem a Blu ray lejátszó nem úgy működik,ahogy kellene.El is mondom miért:
1.külső merevlemezről való filmezés esetén nemakarja beolvasni a filmeket,illetve olyan van,hogy sokáig tölt.Csak tölt,tölt,tölt és semmi.Az oké,hogy állítólag a lejátszó egyszerre 8 partíciót kezel,de volt,hogy régebben egyszerre 10-12 film is volt a külső HDD-n és simán beolvasta.Most 2-vel gondolom megpróbálom,hátha a "sok" mennyiség volt a gond,de nem.Volt vagy 3-4 perc,hogy töltött,mire meguntam és kiléptem.
2.BD lemez lejátszásánál odáig jutok el,hogy kiválasztom a nyelvet,rámegyek,hogy play,utána meg elfeketedik a képernyő és egyszerűen lefagy a lejátszó.Nem adja ki a lemezt,nembirok a főoldalra(Home)-ra menni,sőt nem is birom kikapcsolni,muszály áramtalanítanom.A lemez örülök,ha volt 3-5 alkalommal a lejátszóban.Mit javasoltok,mit tegyek?Ne kíméljetek,van még garancia a készülékre.
Viszont volt már olyan,hogy áramtalanítás után "észhez tért" és utána lejátszotta azt a fránya lemezt,de most nemakarok hátha alapon filmezni.

(#9376) Watt25 válasza Lacinavi (#9374) üzenetére


Watt25
veterán

Hát, az nem fog menni. :) Mármint, hogy ilyet kipróbáljak...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9377) GEO001 válasza Rolikaaa (#9375) üzenetére


GEO001
aktív tag

Minthogy a hsz formátumában is megtetted nem idevágó téma, van erre BD játékosok nagy topicja.
De, nem kell megijedned nem biztos, hogy a BD játékos a hunyó.
Valszeg a BD nem találja a nyelv kiválasztása után szükséges irányfájlokat, hogy a megfelelő tartalmat indítsa és ez ki is akaszthatja. Ha nem gyári lemez, könnyen előfordulhat, ha meg igen passz.
A particiókhoz (8?) nincs semmi köze a filmek számának, lejátszásukhoz. Ha megfelelő fájl struktúrát alaklamaztál a HDD-n, elméletileg működnie kéne, max a video formátummal lehet baja.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9378) nightshadow válasza pomk (#9372) üzenetére


nightshadow
veterán

(#9379) huncutka1029 válasza Lacinavi (#9367) üzenetére


huncutka1029
addikt

én EZT használom,
minden ISO formátumot eszik.
Bemountolod, azután TS muxeren átnyomod. kiveszed a felesleges sub-okat, nyelveket,
És máris 10-15 Gb-vel kisebb lesz a kész filmed.
Vagy makeMKV progival bontod ki Innen letöltheted
:K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#9380) huncutka1029 válasza felebele (#9371) üzenetére


huncutka1029
addikt

local dimming: helyi sötétítést jelent
16 led csoprt van a panelben, ezeket külön külön vezérli a TV, így ahol nincs világos jelenet, ott kikapcsolja a hátérvilágítást, így mélyebb fekete hatást ér el, és nem lesz olyan látványos a bevilágítás.
Nagyon hasznos dolog, és jól is működik. :C

579S nem jobb mint az 5590, valszleg a +1 sat tuner miatt drágább.
Panel, szoft ugyanaz mind a 4 általad említett típusban.

Ha találsz még 5500-ast vedd meg, ugyanazt tudja mint az 5590 csak az utóbbiban gyárilag aktív a DVR funkció (digitális tv adás rögzítés küső HDD-re)

De ha van egy jó mediaplayered, akkor ez a funkció is felesleges a tv-n, annál is inkább, mert a tévé által felvett műsort, semmilyen más eszközön nem lehet megnézni, legalább is eddig még nem jöttem rá a módjára. :Y

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#9381) felebele válasza huncutka1029 (#9380) üzenetére


felebele
csendes tag

most egy kicsit összezavarodtam, tehát akkor az LV5500/5590 is LED plus képernyővel rendelkezik :F mert az LG honlapján ez nem szerepel, csak az lv570s hez van írva a LED plus,
Amúgy 5500 és az 5590 között nincs ár különbözet viszont az 570s nél van egy 20ezernyi úgyhogy ezt tényleg jó lenne tudni köszi :R

(#9382) gulyasa válasza huncutka1029 (#9380) üzenetére


gulyasa
őstag

Ezt az 5500 vs 5590 közötti összehasonlítást azért kiegészíteném azzal, hogy az 5500-asban nem csak a DVR funkció nincs aktívvá téve gyárilag, hanem a két típushoz mellékelt távirányító is különbözik "kissé"...
De ha Magic Motion távirányítóval tudod beszerezni valamelyiket, akkor mindegy.

Az LG oldalon lévő összehasonlítás funkcióról meg annyit, hogy néha előfordulnak kisebb hibák, ezért látsz néha furcsaságokat. Amennyire én tudom, az 579S a plusz műholdas tuneren (DVB-S) és a dizájnon kívül szinte semmilyen funkcióban nem különbözök az 55xx szériától.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#9383) nightshadow


nightshadow
veterán

LG LM860 (47LGLM860V) 3D LED LCD TV Review [link]

(#9384) pomk válasza nightshadow (#9378) üzenetére


pomk
őstag

Köszi szépen! ;)

(#9385) GeneraL_XTX válasza nightshadow (#9383) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

hát ez nem lett valami acélos, pedig ez felső kategória.

(#9386) tomyka74


tomyka74
senior tag

tudja valaki az új LM szériánál már miért nem adnak meg dinamikus kontraszt arányt a műszaki leírásban!
és szerintetek 42LW5590 vagy 42LM620 ? melyik a jobb?

(#9387) Roland76


Roland76
tag

Üdv Mindenkinek!

Ma végre én is megrendeltem az LG-t. Többek közt az itt kapott tippek, tanácsok és javaslatok hatására pártoltam át a Samsungtól, amit élőben is, működés közben megnéztem. Ez adta a végső lökést, hogy LG mellett tettem le a voksom.
LW5500-t szerettem volna, mert nem igazán van szükségem műsor rögzítésre, de bizonytalan a beszerzése, ezért LW5590-t fogok kapni, viszont az 5500 árában (jofele.hu)
Jövő hét elejére ígérték.
Köszönöm a segítséget azoknak, akik elláttak jó tanácsokkal. (neveket nem tudok, sorry), remélem nem jön közbe semmi és én is egy elégedett LG tulaj leszek :C

[ Szerkesztve ]

(#9388) #75912448 válasza GeneraL_XTX (#9385) üzenetére


#75912448
törölt tag

42" 400k, 47" 500k, 55" 700k, aki ennyiért ilyen méretű LCD tévét vesz, az megérdemli... Az LM760 - 620/670 sorozat majd megéri pénzét, az én tévém is ezek közül kerül majd ki. Viszont ennek az árából olyan vetítő+vászon párost vennék, ami körberöhögi ezt a tévét.

[ Szerkesztve ]

(#9389) BloodRay válasza nightshadow (#9383) üzenetére


BloodRay
veterán

Tegnap olvastam. Amennyire vártam az új teszteket, annyira hozta a szokásos formáját az AVForums... Rettentő elfogultak plazma, azon belül is Pana irányba... :(
Egyik nagy negatívumnak az input lagot írták újfent, úgy, hogy normál üzemmódban egyszerűen lemérték, holott tudják, hogy nem mérvadó így képjavítók mellett, rossz üzemmódban. Mégis...
Az épp előtte tesztelt, gyengébb eredményeket elért, gyengébb kezelőfelületű, kevésbé felhasználóbarát ET50 ajánlott minősítést kapott?... :U
Ugyan ez a WT50-re is áll.
Szóval hozzáértők az avforums-osok, de igencsak fenntartásokkal kell kezelni az értékeléseiket.

(#9388) regger -> Azért a vetítő, vászon összeállítás nem teljesen arra a felhasználási körre való mint a tv...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9391) torma1981 válasza BloodRay (#9389) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Most hogy jelentősen erősödött a forint van esély hogy csökkenek az áraitok?

(#9392) GeneraL_XTX válasza BloodRay (#9389) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Azért ez az elfogultság érthető, a pana plazmák általában ugyanazon az áron nagyobb képátlót és(vagy) jobb képminőséget mutatnak fel mint akármelyik LCD. Persze ez csak annak jó aki nem érzékeny egyik plazmabetegségre sem(. Villogás, foszforlag stb)

Az ET50 meg egy csöppet más árkategória, szerintük ez a TV ennyit bőven nem ér, és én egyet is értek velük.

(#9393) BloodRay válasza GeneraL_XTX (#9392) üzenetére


BloodRay
veterán

Csak épp plazma, lcd/led-lcd nem egyazon felhasználásra vannak szerintem.
Ha plazma akkor szerintem is Pana a top, nem is ezzel van gondom.
Hanem azzal, hogy konkrétan a gyengébb eredményt elérő led-es modellek ajánlottat kapnak Panánál, míg a jobb az LG-től nem kapja meg ezt a minősítést tőlük...

"Az ET50 meg egy csöppet más árkategória, szerintük ez a TV ennyit bőven nem ér, és én egyet is értek velük." -> Én is, de akkor mire is a jobb minősítés? :U És ugyan ez áll a WT50-re is.
Így már nem érhető, hanem gáz szerintem az elfogultság egy komoly oldaltól. Alapvetően elfogulatlannak kéne lenniük...

(#9391) torma1981 -> Ha stabilizálódik, könnyen lehet, de sajnos erre nem vennék mérget(a stabil, erős forintra).

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9394) torma1981 válasza BloodRay (#9393) üzenetére


torma1981
veterán

Csak azt nem értem ha romlik a forint rögtön emelni kell az árat ha meg erősödik akkor semmi. :-( Nem értem ezt.

(#9395) GeneraL_XTX válasza BloodRay (#9393) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én is, de akkor mire is a jobb minősítés?

Én nem látom hogy jobb lenne a minősítés, sőt az LG több reference értékelést kapott mint az ET50. Gondolom az ajánlás az ár/érték aránynak szólt mert "közel" ugyanazt kapod az ET50 esetén 42colban 250-ért mint az LG esetén 400-ért.

A WT50 esetében már lehet, hogy van ok a morgolódásra.

[ Szerkesztve ]

(#9396) BloodRay válasza torma1981 (#9394) üzenetére


BloodRay
veterán

Ha gyenge a forint, magasabbak a költségek, ha erős, akkor azt gyorsan lereagálni, nagy merészség... :)

(#9395) GeneraL_XTX -> A reference a táblázatban az nem értékelés, hanem mérési eredmény, így nem lehetetlen többet elérni. Képminőségben valóban lehet, hogy az árát jobban megéri az ET50, de kezelésben, dizájnban viszont az LM860 sokkal erősebb szerintem. Így ide is bőven elférhetne az ajánlott plecsni.
WT50 esetében már egyértelmű a dolog...
Mondjuk az is érdekes, hogy az LG-k közül pont a leggyengébb ár/érték arányút tesztelték. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9397) GeneraL_XTX válasza BloodRay (#9396) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A valóban jó ár/érték arányú 6xx és 7xx széria szerintem sokkal jobb értékeléseket fog kapni.

(#9398) BloodRay válasza GeneraL_XTX (#9397) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem is, főleg azok tesztjeire várok. Bár az LM760S-t már személyesen is igen szívesen próbálgatnám.
Az LM960 tesztjére meg a képminősége miatt leszek kíváncsi.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9399) pcMANiac válasza torma1981 (#9394) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Csodálkozol? A bankok is ezt játszák és a MOL is. Ha gyengül 1 egységet az euróhoz képest a forint, azonnal emelik a törlesztőket meg a benzin árakat. Ha erősödik 10 forintot, akkor nem történik semmi. :( :U

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#9400) nightshadow


nightshadow
veterán

LG LM7600 / LM760T review: [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.