Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) érdeklÖDÖN válasza huncutka1029 (#49891) üzenetére


érdeklÖDÖN
csendes tag

Házi készítésű a kábelem, lehet, hogy megpróbálok egy gyárit beszerezni. Ezek szerint audio kábel kell és nem AV kábel.

(#49902) ricardo78 válasza Diamond500 (#49900) üzenetére


ricardo78
újonc

Sajna nem!!! :(((
Ma vettem én is észre. Holnap reggel kiderül mit használ dátum felismerésre. Ha szerencsénk van akkor a gép dátumát használja, és ekkor privátba küldöm a megoldást. Reggel kiderül fogy e az a fránya nap vagy sem.

(#49903) Diamond500 válasza ricardo78 (#49902) üzenetére


Diamond500
senior tag

Az túl egyszerű lenne, de ez már warez :DDD
Közben utánanéztem: [link]

rwu: de a PRO

[ Szerkesztve ]

(#49904) rwu válasza Diamond500 (#49900) üzenetére


rwu
tag

Az nem a Pro verzió?
szerk. 15 nap a próbaidő, letelte után néhány funkció nem lesz elérhető
szerk2. megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

S22U*hondacivic*

(#49905) érdeklÖDÖN válasza huncutka1029 (#49899) üzenetére


érdeklÖDÖN
csendes tag

Azt hiszem kezdünk közel kerülni a megoldáshoz!
Tényleg ott volt a kutya elásva, hogy a boxon nem volt felerősítve a hang. Most jelentősebbet ugrott a hangerő felfelé. Hogy analóg-e az adás amin éppen tesztelem annak utána járok és próbálgatom még. Köszönöm a válaszokat!! A felvevős kérdésemre várok még észrevételt ha valaki mestere a dolognak.
Lehet, hogy IPTV, nem is tudom. T Hom-os előfizetés Cisco boxon keresztül lehet csak fogni az adást anélkül nem megy, vagy nem jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#49906) ricardo78 válasza érdeklÖDÖN (#49901) üzenetére


ricardo78
újonc

Nálam gyári kábel van, és sajna én is ezzel a gonddal küzdök 2 napja. Már az összes lehetőséget kipróbáltam, és nem szólal meg semmi pénzért hehe.
Kábel erőszak = semmi, az összes hangkimeneti beállításon voltam már = semmi, Bárhova dugtam az erősítőbe egy árva hang nem jön ki rajta hehe. :Y
Bár tegnap feltettem az új frissítést azóta nem próbáltam, juhéé, lehet ez megoldja a gondot, bár nem hiszem.

(#49907) luckyman válasza Diamond500 (#49900) üzenetére


luckyman
aktív tag

Állítólag csak néhány funkciója szűnik meg, a szerver része megy tovább, az free.

(#49908) huncutka1029 válasza érdeklÖDÖN (#49905) üzenetére


huncutka1029
addikt

jack RCA audió kábel kb 250 Ft, nem összeg, de sokat segít! ;)

set top boxomat visszaadom, amin egyszerre akár 2-3 adásból is lehetett műsort rögzítenem, miközben más csatornákat nézhettem.
Kérdésem, hogy LG TV-re, ha HDD-t kötök, azzal miképp tudok majd felvételezni, lehet-e úgy, hogy mást nézek mint amit éppen felveszek. A távirányítóval műsor alapján is, mint a set top boxnál felvehetek-e valamit, vagy be kell állítanom előre a felvenni kívánt műsorokat. Milyen HDD_t érdemes venni 2.5-öst 3.5-ös külső tápost? Esetleg lehet-e egy saját STB-t a tévére kötni csak felvételezéshez?

LG tvvel felveni a kövi képpen lehet

minimum 40Gb HDD kell
Fontos hogy a forrás a tv tunere, vagy HDMI bemenet legyen. Elvben a scartról is tud analógót felvenni, de nem a legjobb....

Az LB sorozat már nem formáz így csak egy mappába menti a felvett adást.
Ezt a műsort semmi máson nem lehet visszanézni csak és kizárólag azon a tv-n amin felvetted.

Elvben ha van HDDD csatlakoztatva, és a beállításokban bekapcsolod a time machine ( timeshift) opciót, a tv automatikusan el kezdi rögzíteni a tv adást, amint bekapcsolod
2 órát rögzít, közben kapcsolgathatsz, és visszanézheted, a visszajátszáskor a csatornaváltások is benne lesznek.
Visszanézéskor van lehetőség a rec gomb megnyomásával a korábban rögzített műsor mentésére.
Egyébként a kikapcsoláskor resetel.
Az időzített vag yrec gombbal felvett műsorok megmaradnak.

Ajánlott egy 320-500 Gb HDD (2,5" USB 2.0 HDD) erre 170-230 Óra adás fér, és nem kell külső táp

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#49909) sicc33 válasza Rbert (#49893) üzenetére


sicc33
aktív tag

Bocs de nem derult ki szamomra mivel jatszod le a dts-hd anyagot :( . Ha a tv sajat lejatszojaval nem tudok nyilatkozn. A musorforrasnak is kell tamogatni a hd audio formarumot. Ezert csereltem media lejatszot. Egyebkent lejatsza a dts-hd anyagot is csak sima dts hanganyagkent.

Hibat nem kovetsz el ha veszel egy hd audiot tamogato hazimozit.

(#49910) sicc33 válasza huncutka1029 (#49895) üzenetére


sicc33
aktív tag

Sajna fel igazsagod van. A funkcio valoban atengedi de akkor sem megy at optikan semilyen hd audio (tapasztalat) mert nincsen eleg savszelesseg hozza. Viszont a hdmi arc funkcioja lehet megoldas erre. Meg nem probaltam.

(#49911) huncutka1029 válasza luckyman (#49907) üzenetére


huncutka1029
addikt

ja az automatikus indexelés (mappafrissítés) IDMD vagy mi a f.. filmes adatbázis elérés)
Aki Win7-et használ annak szoktam helyette ajánlani az universal media servert.
Egy titka van, nem szabad engedni hogy Windows service ként installáljon.

Amúgy tökéletes stabil, és "helytakarékos" progi

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#49912) huncutka1029 válasza sicc33 (#49910) üzenetére


huncutka1029
addikt

Nem vitázok, de HDMI semmivel nem szélesebb mint az optika.
Annál szélesebb és nyíltabb platform jelenleg nincsen. :N
És a Passtrough lényege a veszteségmentes jeltovábbítás.
Azt nem tudom hogy a kábel minősége befolyásol e vmit...

Fogadó oldalon már annál inkább van jelentőssége

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#49913) petya2012 válasza érdeklÖDÖN (#49905) üzenetére


petya2012
őstag

nem mondod komolyan,hogy az volt a gond???

a set top box hangereje??

ez alap dolog,ezért nem is írtam-bocsi

(#49914) Rbert válasza huncutka1029 (#49895) üzenetére


Rbert
aktív tag

Köszi a felvilágositást!
Tehát akkor vehetek újabb házimozit fog szólni rajta az újabb audio kodek?!
2013-as LA691S van ,a DTS tuti átmegy rajta mert az erősítőn kigyullad a lámpája.

(#49915) Rbert válasza sicc33 (#49909) üzenetére


Rbert
aktív tag

MED600X a médialejátszó, onnan optikán megy egy elosztóba a hang ,ami a TV(LA691S)-be és az erősítőbe(LG HT 503PH) is bemegy.

(#49916) huncutka1029 válasza Rbert (#49914) üzenetére


huncutka1029
addikt

2013-as tv-k már támogatják a DTS HD t semmi nem cáfolja. ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#49917) Materix


Materix
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy volt -e már szó erről, de segítséget szeretnék kérni. Van egy LG 42LB650V típusú TV-m. DLNA -val sokszor megállt "bufferelni" ezért vettem külső vinyót, minden teljesen jó, gyors örülünk meg minden. DE!
3D -s filmnél kb sosincs az az effekt, hogy kijönne nagyon a képből a dolog, inkább csak a térmélység "szép". 18-25 gigás filmeket nézünk (MKV).
Elvileg a 40-45 gb körüli filmek lennének a nyerők, de azok ISO formátumban vannak és így a TV nem látja a vinyóról. Valami ötlet esetleg? Köszönöm :)

(#49918) rongylab válasza Materix (#49917) üzenetére


rongylab
tag

csak a valódi 3D adásoknál lesz ez a kijön a tvből. ilyen film nagyon kevés van. amikor te 1080P-s filmet 3D-re aktiválod nem ugyan az a hatás.

pár film ami valóban 3D:

need for speed., avatar, transformers3, G.I.Joe retalation, Iron man3, Pompeii, stalingrad..

és az iso-kat a pc-n játszom le, ami hdmi-vel van össze kapcsolva a tvvel.

bocs huncut, :D

és még azt ide irom,mikor rákeresel egy filmre. nem mindegyik 3d-s attól ha MKV.. csak amelyikhez kifejezettem oda van írva hogy 3d.. már a cimében benne van.

[ Szerkesztve ]

(#49919) huncutka1029 válasza Materix (#49917) üzenetére


huncutka1029
addikt

rongylab megelőzött, megerősítem az álláspontját! :K

ne olyan filmet tölts le ami utólag van konvertálva.
azoknál mélység van...
"Kijövős " jelenetből kevés van,
Avatar, Samy nagy kalandja LG demo, és kb kifújt....

Lehet kicsalogatni a képet, ha a mélységet +6-8 értékig felhúzod, a nézőpontot meg -8-9 ig hátraviszed.
Ilyenkor kicsit kintebb jön a látvány.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#49920) Materix válasza huncutka1029 (#49919) üzenetére


Materix
csendes tag

Köszönöm a segítséget, kipróbálom amit írtál. Avatart 25 gigásat töltöttem le, a többi mind iso. Azt meg nem tudom PCről lejátszani, mert a hálóban van a nagy tv. :\

(#49921) petya2012 válasza huncutka1029 (#49919) üzenetére


petya2012
őstag

szió

LA 660-ra van valami jó 3D beállításod??

üzemmód és az azon belüli értékekre gondolok
az előző hsz-ed tippjeit felírtam

köszi

(#49922) Robertó79


Robertó79
tag

A tv tudja kezelni a mindigtv kártyát vagy kell hozzá valami?

(#49923) #94529552 válasza Materix (#49917) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van egy oldal, hogy melyik az igazi 3D film, de az igaziak közt is van van ami semmit nem ér 3D szempontból. [link] Az animációs filmek általában jók ilyen szempontból. Ha wifi helyett vezetékes csatlakozást választasz, akkor nem fog annyit bufferelni, vagy semennyit. Az iso-khoz fizetős PoverDVD progi kell, vagy más drágább külső lejátszó. Nem a méret határozza meg azt, hogy milyen a 3D hatása, a kisebb mkv-s filmek is lehetnek jók.
Robertó79 A mindig tv kártya és a kártyaolvasó is kell együtt a tévébe.

[ Szerkesztve ]

(#49924) petya2012 válasza Robertó79 (#49922) üzenetére


petya2012
őstag

milyen tv??

kártyaolvasó amúgy nem árt ha van :)

[ Szerkesztve ]

(#49925) Luck Dragon

Sziasztok ,Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy 49UB850V-ről van valakinek tapasztalata hogy milyen? Bármilyen nemű információt szívesen olvasok, És abban az árszegmensben van nála jobb és ha igen miért?. :R

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49926) huncutka1029 válasza Robertó79 (#49922) üzenetére


huncutka1029
addikt

tudja ha veszel egy Cam modult hozzá
A Tv-ben csak a kártyaolvasó modul foglalata van meg. CI+ slot.
Ha a tv rendelkezik sat tunerrel is, jó pénzért lehet venni dual Cam modult, ami kezel két kártyát, is egyet pl a mindig tv-nek, egyet pedig a sat ( UPC, Tréhóm stb részére
például ez itten-e! :-)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#49927) huncutka1029 válasza Luck Dragon (#49925) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szia jó kis tv, csak sajna nincs rá tartalom a demóko kívül.
Ha analóg, vag SD adásra van előfizetésed, akkor csalódni fogsz benne, ugyanis a 4K felkonvertálás nem megy nekik SD-ből túl jól. Azaz Tv adásnál olyan lesz, mintha sega megadrive-on játszanál Super Mariót.

pixelorgia

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#49928) csalafinta65 válasza huncutka1029 (#49898) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Tedd hozzá, hogy milyen IPS-t gyárt...minőségre gondoltam....

(#49929) sicc33 válasza huncutka1029 (#49912) üzenetére


sicc33
aktív tag

Wikiről másolva:

TOSLINK (optikaiaudio) does not have the capacity to carry the lossless versions of Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio and LPCM

Tömörített formában az 5.1/7.1 átmegy. A HD audió formát mindkettő oldalon ismerni kell. Annyi, hogyha ez nincsen meg a standard DTS jele is benne van a DTS HD formában (ha jól emlékszem DTS core-nak hívják). Ezért képes megszólalni a nagy felbontású anyag.

De én sem vitatkozom, aki akar utánaolvas.

[ Szerkesztve ]

(#49930) luckyman


luckyman
aktív tag

Van két db m2ts filmem, egy ~30 és egy ~36 gigás, sima 2D. Serviioról nem indul el, csak forognak a pöttyök. Ez csak usb-n menne?

(#49931) huncutka1029 válasza csalafinta65 (#49928) üzenetére


huncutka1029
addikt

olyat, ami minden más piaci versenyzőnek megfelel, akinek nincs pénze, vagy csapata sajátot fejleszteni.
Az egészen olcsótól, a prémium minőségig mindent. ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#49932) vigyori78 válasza huncutka1029 (#49926) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha a tv rendelkezik sat tunerrel is, jó pénzért lehet venni dual Cam modult, ami kezel két kártyát, is egyet pl a mindig tv-nek, egyet pedig a sat ( UPC, Tréhóm stb részére

Tréhomnál is van már erre lehetőség?

(#49933) kelepce válasza Luck Dragon (#49925) üzenetére


kelepce
tag

Nekem az 55 collos változata van. (55UB850V) A tv ugyan az, csak a kijelző mérete más.

(#49934) #94529552 válasza Luck Dragon (#49925) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs róla információnk, mert UHD-t még kevesen vesznek. Viccesen úgy is mondhatnám, hogy nem nagyon van itt aki látott olyan embert, aki már látott élőben vagyis nem áruházi körülmények közt ilyen tévéket. E méretben ami nem 4K-s: LG 49LB870V [link], vagy 47-es: LG 47LB730V Neked kellene?
Akkor tévedtem, mégis van UHD-s tulaj. :R
kelepce Elmondanád a tapasztalataidat SD, HD, stb, és úgy általában?

[ Szerkesztve ]

(#49935) luckyman válasza huncutka1029 (#49931) üzenetére


luckyman
aktív tag

A Sony topikba okosabbak, nem is válaszolnak neki, így ott unalmas trollkodni.

(#49936) huncutka1029 válasza luckyman (#49930) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem csak USB-n kellene, vinni kell neki, lehet, hogy kevés a sávszélesség, vagy a frame rate nem passzol
23FPS-nél darabos, 24 felett meg nem tudja megjeleníteni, csak hang lesz.
Lehet a kódolás a baj, Töts le egy TS muxer nevű progit, és küldd át rajta úgy hogy a Headerben a H@levelt állítsd 4.1 re. akkor is, ha az infóban most is ezt írja
Utána vinnie kell.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#49937) érdeklÖDÖN válasza petya2012 (#49913) üzenetére


érdeklÖDÖN
csendes tag

Mivel most először próbáltam rákötni erősítőre ezért én sem gondoltam, hogy ez befolyásolhatja, ráadásul a box kimeneti RCA-járól ordított a zene, így a fene sem gondolta, hogy nincs feltekerve benne maxra a hangerő.
Ez most olyan volt tényleg mint amikor nagyapáink keresik a szemüvegjeiket és a végén kiderül, hogy a szemükön van.
Jó lett. Az erősítőt így is 3/4-en hagytam, de a TV távirányítójával 40-ig elég felmenni, az már korrekt dübörgés.
A netes videók persze ennél is hangosabbak, de meg vagyok elégedve. Köszönöm kitartó segítségeteket!!

(#49938) érdeklÖDÖN válasza huncutka1029 (#49908) üzenetére


érdeklÖDÖN
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ! Hasznát fogom venni. Gondolom a többes felvétel egyszerre az nem lehetséges, de nem is baj, anélkül is megleszek. Köszönöm még egyszer!

(#49939) huncutka1029 válasza érdeklÖDÖN (#49937) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha jól tudom, van lehetőség, hogy minden forrás hangerejét kiegyenlítse a tv, így nem lesz hangerő küönbség, ha váltasz.
Sajna nem tom pontosan hol kell beállítani... smart hang talán..

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#49940) luckyman válasza huncutka1029 (#49936) üzenetére


luckyman
aktív tag

Szerintem minden klappol vele, de majd ránézek még egyszer.

A barátunk már a panasonic topikot is szétoffolta, el is zavarták onnan.

***

Privátokat, privátokból részleteket ne ossz meg legközelebb, mert banán lesz a vége. Ha zavar, hogy ír, tiltsd le!
Azon felül, ne gerjesszük, hanem inkább zárjuk a témát.

Morris

[ Módosította: Morris ]

(#49941) érdeklÖDÖN válasza huncutka1029 (#49939) üzenetére


érdeklÖDÖN
csendes tag

Köszi, utána nézek!

(#49944) petya2012 válasza érdeklÖDÖN (#49937) üzenetére


petya2012
őstag

mindegy,a lényeg hogy sikerült :)

(#49945) josi9682 válasza huncutka1029 (#49919) üzenetére


josi9682
csendes tag

Helló. Ha már 3D-nél tartunk,nekem a letöltött filmeknél a kép tökéletes,viszont a 3D feliratot a tv nem ismeri fel,csak a 2D-t.(42lb650v) Külső HDD-ről megy a film,half-ou.

Sajnos nem tudom belinkelni,de 3D felirat alatt a letöltött mappában 2 db subtitle file van,meg 1 db XML dokumentum.Van erre megoldás,esetleg a tv-n kell valamit állítani?

(#49946) huncutka1029 válasza josi9682 (#49945) üzenetére


huncutka1029
addikt

örök téma, és probléma, amit az LG nem oldott még meg, DLNA felirat váltás, bug-os ,illete nem is nagyon működik, jellemzően csak az elsődleges feliratot jeleníti meg.
3D feliratnál, az a jó, ha csak az az egy felirat fájl van a belső konténerben amit meg akarsz jeleníteni (magyar) és pontosan azzal a névvel ami a film neve.
Kerüld a különleges karaktereket, ékezeteket, és a szóközöket a file névben.
Ha bekapcsolod a megjelenítést, akkor tekerj bele visszafelé a filmbe, többször írták már hogy így megjelenik.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#49947) Luck Dragon válasza #94529552 (#49934) üzenetére

Nem szeretnek ilyent vasarolni csak felkeltette az erdeklodesemet,en meg vagyok elgedve a PFL 6008K es PFL8008S-el ,de ezt anno meg is beszeltuk a philips forumban az UHD-t :R Es koszonom aki valaszolt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49948) petir


petir
senior tag

Sziasztok ! Vasarolt a csalad az unnepek elott egy LG32LB570B tipusu smart tvt vettunk hozza egy merevlemezt , hogy mi majd rogzitunk mert de jo az, az LG-nel bologattak igen , igy van ez mukodni fog vissza lehet nezni gepen tv-n , barhol.

Na most
- rogziteni rogzit , vissza is lehet nezni a tv-n de en gondoltam egy mereszet vinyo le gepre fel es lementem , hogy gepen nezem majd meg. Nade a vinyo ures... de nem , hogy ures valami ismeretlen filerendszer van rajta ( nem - FAT, NTFS, EXT3 )

Gondoltam proba cseresznye biztos vmi nem jo, toroltem a particiot letrehoztam ujat NTFS-t. Proba. A vinyo levetele utan ismetelten az ismeretlen filerendszer fogadott.

Kezdek tanacstalan lenni , hogy kifog rajtam. Felretajekoztattak vagy valami trukkje van a dolognak?

(#49949) rwu válasza petir (#49948) üzenetére


rwu
tag

Csk a tv-n tudod megnézni, gépen nem.

S22U*hondacivic*

(#49950) huncutka1029 válasza petir (#49948) üzenetére


huncutka1029
addikt

szerzői jogi okokból csak és kizárólag azon az eszközön tudod visszanézni, amin rögzatetted, tehát még egy másik LG tv-n sem!
JFS a fájl formátum, amit használ ez egy Linux kernel, linux alatt tudod olvasni a particiót.
Le tudod menteni pc-re a tartalmat, de nem tudsz vele mit kezdeni. még a fájl neve is encryptelve van. csak annyit fogsz látni hogy rec0001-0002-0003,
Később ezeket a filéket visszateheted a hDD-re, ekkor újra nézhető a tv-n.

Én már 2011-óta próbálom feltörni a titkosítást de eddig nincs eredmény.
TS doctor tud ilyet samsung, és sony PVR fájlokkal, mert ott a headert is a rec filében tárol, így feltörhető
De LG ezt is megoldotta, nincs header, ami alapján vissza lehetne fejteni.. :O

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.