Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) dh66e válasza duc (#48647) üzenetére


dh66e
veterán

Hogy tudtál idei tv-t venni gari nélkül?

(#48652) duc válasza dh66e (#48651) üzenetére


duc
aktív tag

nem idei, F-es. Szlovák behozatal, számla nincs. netes garival kitörölhetem.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#48653) dh66e válasza duc (#48652) üzenetére


dh66e
veterán

ja tényleg benéztem....
Ez így elég rizikós volt azért

[ Szerkesztve ]

(#48654) orwi


orwi
tag

Szerintetek ha veszek USB hosszabító kábelt akkor melyiket vegyem a 2.0-ást vagy a 3.0-ást? A 3.0 is lejátsza a 2.0-ást?

(#48655) Harcsai válasza orwi (#48654) üzenetére


Harcsai
senior tag

Visszafelé kompatibilis, persze! Sztem 3.0-t vegyél.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#48656) farkas-j


farkas-j
őstag

Tudom, nem ebbe a topikba kellene írnom, de hátha tud valaki segíteni. 15-16" körüli LCD TV-t keresek 16:9-es képaránnyal, ami veszi a digitális adásokat is, és amiben kártyafoglalat is van. 28cm magas helyre kell beférnie talppal együtt. Néztem 19"-okat, de azok már túl magasak. Ma néztem a Pécsi "nem hülye" árudában egy 16"-os Oriont, de utolsó darab volt némileg összekarcolva, mégsem engedtek a majdnem 30eFt-os árából. Így nem vettem meg. Szóval ha a netten valaki belebotlik egy elfogadható darabba, kérem küldje el a linkjét! Köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#48657) KERA25 válasza BrandonXXV (#48640) üzenetére


KERA25
csendes tag

szia saját tapasztalat LB650v nekem is ez volt a problémám nekem a gamma beállítást kellet alacsonyra képvezérlésre állítani és nállam megszünt a probléma.

(#48658) Watt25 válasza orwi (#48654) üzenetére


Watt25
veterán

De ha HDD-t :) akarsz rákötni, akkor nagy valószínűséggel csak szívni fogsz, ha csak egy sima hosszabbító kábelt veszel. Nagy valószínűséggel a csatlakozókon, hosszabb kábelen esik annyit a feszültség, hogy nem fog pörögni rendesen a vinyó. Ha mindenképpen hosszabbítani kell, akkor valamilyen aktív eszközzel (aktív USB hub) tedd.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48659) BrandonXXV válasza KERA25 (#48657) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszönöm a vàlaszokat,màr csak holnap tudom kipròbàlni a javasolt beàllítàsokat,majd leírom az eredményt 😊

(#48660) apuc válasza orwi (#48644) üzenetére


apuc
őstag

(#48661) Robertó79


Robertó79
tag

Melyiket éri meg megvenni/melyik a jobb LG42LB671V vagy 42LB700V (30 ezerrel ér többet)?
Köszönöm

(#48662) f1mester


f1mester
csendes tag

Üdv

A LG 47LB670 televízió vásárlása mellet döntöttem mivel ebben van műholdas tuner
viszont nem sok infót találok róla akinek van és használja műhod vételre le írná pár szóban a tapasztalatokat? esetleg pár kép a műholdas rész menüérél köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#48663) -=RelakS=- válasza apuc (#48635) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Beálltam a sorba, kíváncsi vagyok, mikor érkezik :]

42LB671V

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48664) olasz69 válasza f1mester (#48662) üzenetére


olasz69
senior tag

Igazából külön nem találtam menüt benne,a hangoláskor kell kiválasztani,hogy mit szeretnél használni,majd kezdő freki,vége freki,az egyebeket lehet automatikusan beállítani/tp,symbol rate stb.../
Kódoltakat kihagytam/Hagytam automatán kipipáltam mindent és elindult a keresés,mikor végzett minden tuner,ok! Nézhetőek műsorok ezek után...többit holnap...

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48665) f1mester


f1mester
csendes tag

Akkor nem lehet használnl mindkét tunert egyszerre?
műhold/földi digitális?

[ Szerkesztve ]

(#48666) olasz69 válasza f1mester (#48665) üzenetére


olasz69
senior tag

Minden tunert használom egyszerre,tv/radió gombbal váltok közöttük!
földfelszíni digitálist holnap akarok beprogramozni!
Hangoláskor tehetsz 3 pipát és mindent keres!
Dvb-t,c,s2 - földi digi,földi kábel,műholdas s2

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48667) f1mester válasza olasz69 (#48666) üzenetére


f1mester
csendes tag

Értem estleg műholdasmál van lehetőség kedvenc csoport létre hozására? Pl szeretném külön csoportba upc-t digit.austria satot van lehetőség? Műholdas eszközöket kezel? Disepc kapcsoló forgató motor?

(#48668) apuc válasza -=RelakS=- (#48663) üzenetére


apuc
őstag

:C

Nekünk bejövős a cucc..

Ráadásul, én +csavarral vettem.. :D

(#48669) tvtárs


tvtárs
újonc

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, egy hónapja vásároltam LG 42 lb630v tv-ét, mikor hazavittem és beüzemeltem egyből észrevehető volt mintha egy fátyol lenne a képernyőn, teljesen, élvezhetetlen olyan matt az egész, meg sötét. A szőke és a fekete hajszínt is zöld árnyalattal mutatja az esti felvételeken is zöld dominál a szürke helyett, a piros az nem élénk piros, inkább matt bordó. A szín beállításokat már nagyon sokat állítgattam egyszerűen nincs fénye nem élvezhető az egész tv-zés. Köszönöm előre is a segítséget.

(#48670) Indeys


Indeys
csendes tag

Nos akadt egy kis problémám az LB650V-vel.
Külső merevlemezről néztem sorozatot,több részt is,majd egyszer csak kiírta,hogy a memória megtelt és ezért bezárta az alkalmazást.
Most értetlenül állok a probléma előtt.
Leírom a folyamatot,hogyan nyitok meg egy videót,hátha én nem vagyok a toppon.
1. Input,majd kiválasztom a külső merevlemezt
2. megkeresem az lejátszani kívánt filmet és OK
Ekkor írja ki,hogy a memória megtelt.

Mi lehet a gond?

(#48671) olasz69 válasza f1mester (#48667) üzenetére


olasz69
senior tag

Van lehetőség kedvencekre,csoportokat nem tudom,valószínű nem vezérli a diseqc motort /nem vagyok biztos benne/valahol olvastam hogy több műholdat-programot lehet tárolni-talán 5- sat?/
Ezt még megvizsgálom!
Csütörtökön kaptam meg a tv-m!

13/18V
700mA Max
LNB
Satellite IN

Ennyi van a sat bemenetre írva!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48672) f1mester


f1mester
csendes tag

Értem hát köszi ha már van kedvenc csoport az jó kár hogy a diseqc motrot nem kezeli de ha több holdat kezel végülis a 5hold elég lenn

(#48673) f1mester válasza olasz69 (#48671) üzenetére


f1mester
csendes tag

Értem hát köszi ha már van kedvenc csoport az jó kár hogy a diseqc motrot nem kezeli de ha több holdat kezel végülis a 5hold

(#48674) olasz69 válasza f1mester (#48672) üzenetére


olasz69
senior tag

Azt írtam kedvenceket lehet,de csoportot nem tudom lehet-e?
Az 5 holdat valahol olvastam,de még nem találom,keresem!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48675) #94529552 válasza tvtárs (#48669) üzenetére


#94529552
törölt tag

Több lehetőség is van: kép menüben van képteszt, képvarázsló, visszaállítás, fw frissítés, általános résznél a tv visszaállítása. Ha nem bírsz vele, akkor hívd az LG szervizt, majd ők megoldják.
olasz69, f1mester Van a műholdas résznél diseqc, bár nem tudom mire való.
A Live menüben van Program mód választás műhold, vagy kábel, vagy antenna mód választására, rádió, kedvencek stb. szűrésre is.

[ Szerkesztve ]

(#48676) olasz69 válasza #94529552 (#48675) üzenetére


olasz69
senior tag

Még nem találtam köszi! :R
Arra,hogy vezérli a motort amikor lépek adott műhold-adott csatornájára! :Y
Ezáltal abba pozicióba viszi a tükröt aminek rálátása van a kívánt műholdra!

(A live menüben megtaláltam már)

A műholdas résznél hol? Könyv-weboldal-?

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48677) generic


generic
senior tag

Van egy 32LN5400-as TV-m. Vettem ma hozzá egy lark hangprojektort. Van rajta jack meg coax audio kimenet. TV-re hogyan tudom rávarázsolni? Akárhova dugom nem akar megszólalni. Beállítások is megvoltak a Tv-n...:(

(#48678) #94529552 válasza olasz69 (#48676) üzenetére


#94529552
törölt tag

A smart menüben van kezelési útmutató, de azt, hogy van-e róla valami, azt nemtom. Talán a műhold hozzáadásnál láttam a diseq beállítást, de nem akarok belemászni, mert akkor biztos újra kell hangolni.

(#48679) olasz69 válasza #94529552 (#48678) üzenetére


olasz69
senior tag

Persze-persze köszi!
Óvatosan vagyok most én is!
Valóban a live menüben több csoport/állítás stb típusok választhatók külön!
:R

Smart menüben a felhasználóit még csak most nyitottam meg először :U

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48680) olasz69 válasza f1mester (#48672) üzenetére


olasz69
senior tag

Megtaláltam-transzponder szerkesztés-kedvencek csoportja-motor tipus ,22Khz-LNB freki-műhold választás-moduláció-jelátviteli sebesség-stb...Komoly!!
A tv-m 42LB731V
Nagy Köszönet Pumma Fórumtársnak Aki rávezetett,hol találom meg e sok infót!

Egyre Jobban Tetszik A TV-m :)

sajnos nem tudtam egybe rakni a kommentet!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48681) parkr válasza generic (#48677) üzenetére


parkr
őstag

csak optikai hang kimenet van rajta, így azzal kell megoldanod

(#48682) -=RelakS=- válasza generic (#48677) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én ebay-en vettem optika->coax átalakítót. Tökéletesen bevált :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48683) ElRamos


ElRamos
tag

Üdv!

Az LG 42LB650V tévémnél tegnap illetve tegnapelőtt is megfigyeltem valamit, ami kicsit idegesítő. Egész pontosan azt, hogy a TV néhány órányi tévézést követően kikapcsol (a jobb felső sarokban jelzi, hogy 5 perc múlva kikapcsol). Az elalvás időzítő ki van kapcsolva, így ötletem sincs, hogy mi lehet a gond.

Találkoztatok már ezzel? Hogy lehet ezt kikapcsolni?

Köszi!

(#48684) olasz69 válasza ElRamos (#48683) üzenetére


olasz69
senior tag

Eco mode/ eco mód/ 4 óra kikapcsolás!

Általános/Eco Mód /ki /4 óra /6 óra /8 óra

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48685) roomi


roomi
tag

Hi. 55"ben gondolkozva szeretnék segítséget kérni.3D-t Smartot tudja. A smart funkció,,gyors,, legyen, evidens hogy szép kép, input lag ne az egekben a konzol miatt. Lb=2014 modell, Ub=??. Mivel normál felhasználó lennék azért gondolkodnék Samsung vs. Lg? Családban van Lg és nagyon rendben van. Pl. 55lb730 vagy felette egy bizonyos határig. Köszönöm

(#48686) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok
A tv(lb700v) ra van kotve mini hifire, a tv adas rendesen szol azon keresztul ha bevan kapcsolva,viszont a tv-re kotott laptopnak, vagy a beepitett youtubenak csak a tv-bol jon a hang, a mini hifi mintha olyankor nem kapna jelet.
Ezt nem ertem hogy lehet :/
Scart-al van csatlakoztatva.
Valaszokat koszi.

[ Szerkesztve ]

(#48687) roomi


roomi
tag

Lg55ub820?8

(#48688) roomi


roomi
tag

Ha jól emlékszem akkor itt a fórumon is elhangzott hogy a 730 as egy teljesen vállalható jó adottságú készülék.

(#48689) *H* válasza orwi (#48650) üzenetére


*H*
aktív tag

Egy Asus RT-AC68U router USB portjára van csatlakoztatva egy 2TB-os HDD. Az LB650 WiFi 5GHz-en csatlakozik hozzá és DLNA-n keresztül megy a lejátszás.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#48690) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Az mitől van, hogy a smart share funkció álltalában mindig kidob hálózati problémával?Ha wifin kapcsolódik a tv ha kábelen, random időközönként megszakad a kapcsolat.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#48691) dimanche


dimanche
csendes tag

Sziasztok,

Az infra led villogtatós módszerrel sikerült belépnem a service menübe és lementeni a csatorna listát. Most egy olyan kérdésem lenne, hogy egy hdd-re felvett anyagot hogyan lehet win kompatibilissé tenni? A Win nem is látja a hdd-t, bár a lemezkezelőben ott van.. Ha mostanában volt ez téma, akkor jelezzétek és visszaolvasok.. Előre is köszi

(#48692) generic válasza -=RelakS=- (#48682) üzenetére


generic
senior tag

mennyi volt? :)

(#48693) -=RelakS=- válasza generic (#48692) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

220 voltban, 144700huf

Ahogy a #48635-ben is írják :)

Többen dícsérték a boltot, remélem, én is fogom :))

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48694) Watt25 válasza dimanche (#48691) üzenetére


Watt25
veterán

hogy egy hdd-re felvett anyagot hogyan lehet win kompatibilissé tenni?
Tudomány jelenlegi állása szerint sehogy.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48695) Jumpalaja12


Jumpalaja12
tag

Sziasztok LG tv-ken hol lehet megnézni, hogy mekkora a szabad ill. foglalt memória. Konkrétan LA660-om van. Csak mert töltögetem itt a frissítéseket és kiírja, hogy 500 akárhány mega egy frissítés akkor nem telik meg egy idő után? Bocs ha láma dolgot kérdezek.

(#48696) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Sziasztok!

Két LG tv között gondolkodok árban kb ugyanannyi.

1, 42lb5610
2, 42lb5500

Az első "frissebb" de alacsonyabbról indult az ára, viszont elvileg nagyobb a hangszoró 10w (vs. 5w).

A második sokkal magasabbról indult de még a nyáron.

LG oldala, és más oldalak szerint sincs semmi különbség.

Javaslat valakitől? :)

Előre is köszönöm,
CM

(#48697) g.Viktor


g.Viktor
csendes tag

Sziasztok!

Kaptunk egy lg 42lb650V tévét. Van egy t-home(cisco) iptv beltérink. Szeretném kilőni az egyik kapcsolót, (most ugye van 1 a tv-hez, meg 1 a beltérihez). A samsungnál ez úgy volt, hogy adtak egy kis jeladót amit a beltéri elé kell rakni és a tv küldi a jelet a beltérinek, lg-nél elvileg a Smart Remote tudná kezelni.
Kérdésem: Próbálta-e már valaki ezt?
Mert ha képes irányítani a beltéri, akkor beruháznék egy remote-ra, de különben nem nagy értelmét látom, csak lenne egy 3. kapcsoló is.

(#48698) d3tox1c válasza d3tox1c (#48686) üzenetére


d3tox1c
senior tag

48686ra valaki tudja a valaszt,fontos lenne.

(#48699) dptrsk válasza g.Viktor (#48697) üzenetére


dptrsk
addikt

Igaz nekem LB671V van, de ennél szintén Telekom IPTV úgy van, hogy a magic remote távirányítja a az IPTV-t ha HDMIre(SCART-al nem próbáltam) van rakva és elő lehet hívni a képernyőre egy távirányítót s akkor minden gomb megvan ami az IPTV távon. Tehát 1 távval lehet irányítani és ki-be kapcsolni a TV-t és a boxot.

(#48700) Papi86 válasza embe (#48532) üzenetére


Papi86
csendes tag

Ha van okos telód vagy tableted, akkor szedd le ezt az appot! És máris van egy magic távod! Én Galaxy s4-el használom az 47lb730-ason.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.app1

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.