Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) lord.lakli válasza Pötyi (#4950) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ezért is péntekben gondolkodom, na meg akkor érnék csak rá.

(#4952) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

nna, a Lego star wars déj akciói a hivatalos shop-on, 10% a SW készletekre, ajándék poszter illetve Yularen admirálisgeneráliselnökminiszterelnök figura 17eft feletti vásárlásnál, poszter mindenképp jár.

VIP-eknek: 2.a és 9.e között bármilyen SW készlet vásárlásával részt veszel egy sorsoláson, ahol 10db UCS Tie Fighter-t sorsolnak ki, a Lego atyaúristen (Kjeld Kirk Kristiansen) által dedikálva.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#4953) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Nagy pontossággal kellene jó pár Lego elem súlya, valahol találok adatokat ezzel kapcsoltban?

(#4954) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#4952) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Sajnos engem ez a 10% nem győzött meg. Az ajándék figura sem tetszik szóval nekem idén ez kimarad :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#4955) lord.lakli válasza LÁZ (#4952) üzenetére


lord.lakli
őstag

Köszi szépen.

(#4956) Pötyi válasza DrojDtroll (#4953) üzenetére


Pötyi
őstag

Esetleg BrickLink?

Minden elem alatt ott egy súly-adat.

QNX is cool!

(#4957) DrojDtroll válasza Pötyi (#4956) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm tökéletes :)

(#4958) Freddy76


Freddy76
addikt

Na, összeraktam a repcsit. Nem semmi meló volt, belement vagy nyolc óra, ha nem több... Benyomások:
- Bonyolult. Ezt megelőzően a legkomplexebb cucc, amit összeraktam, a pick-up volt, de az ehhez képest a fasorban sincs. Ez a repcsi nagyon összetett, nagyon klassz konstrukció. Megnéztem a Crawler útmutatóját, az jóval egyszerűbbnek tűnik...
- Nagyon nagy. Tényleg. Rohadt nagy.
- Klasszul néz ki. Csomó minden mozog, propeller előre-hátra, futóművek ki-be, pilótafülke fel-le (ott is rakodótér van, ugyebár), hátsó rámpa fel-le - ez mind motorizált. Nem motorizált, de mozgatható a fékezőszárny, a kormányszárnyak, a hátsó vízszintes vezérsík.

Nem tetszik:
- Marha sok matrica. De tényleg sok. A gép a képeken kék-fehér, a gyakorlatban fehér, szinte minden szín matricával megy fel. Komolyan, csak én utálom ezt? Emellett többször előfordul, hogy összerakok egy több elemből álló egységet, és a végén mutatja, hogy a matricát fel kell tenni. Amikor az egész egység billeg, nem lehet megfogni... Ilyenkor inkább leveszem azt az egységet, amelyre a matricát kell ragasztani, és felteszem újra. Ezt a modellt viszont fel kell matricázni, anélkül csak egy fehér műanyagkupac, matricákkal néz ki jól.
- Az elemtároló egység. Ez az első motorizált modellem, nem tudom, máshol hogy van, de itt ki kell bányászni az egységet, ha elemet akarok cserélni.

Furcsa volt amúgy, hogy a "tömeg" elemek, pl. a kis fekete biszbasz, vagy a kicsit nagyobb kék biszbasz pontosan ki voltak számolva. Ezek ugyebár százszámra "fogynak", a pick-up esetében maradt pár, de a kisebb techniceimnél is volt ráhagyás. Itt annyi volt, amennyi kell. Persze voltak maradék-elemek így is.

No, mindegy, aki szeretné nagyon a repcsit, és azt várta, hogy vannak ellenérveim, nos, csalódást kell okoznom. Qrva jó készlet.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4959) dime27 válasza Freddy76 (#4958) üzenetére


dime27
őstag

Javaslom a 9396-os heli beszerzését ezerszer jobban fog tetszeni mint a repcsi, igaz ez csak motorizálható, de matricák nélkül is gyönyörű, funkciógazdag és hatalmas modell! Ja és a B modellje is odabaszós! Azonban ha tényleg bonyolult Technicet akarsz összerakni akkor okvetlen szerezz be egy 42009-et vagy egy 8110-et! :-)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4960) Freddy76 válasza dime27 (#4959) üzenetére


Freddy76
addikt

A 42009 megvan, de még nem álltam neki...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4961) adalbert1


adalbert1
veterán

Valaki látta már valamelyik boltban a Simpsons minifigurák második sorozatát?

(#4962) McAdam6


McAdam6
tag


"Még pár nap és kész lesz..."

[ Szerkesztve ]

(#4963) R3ĐßuŁŁ válasza adalbert1 (#4961) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szerintem 1-2 hét múlva már kaphatóak lesznek itthon is :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#4964) dime27


dime27
őstag

Vörösbegy ;) :K :B

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4965) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#4966) TayRol válasza LÁZ (#4965) üzenetére


TayRol
veterán

ha a rendőrautó szirénája működik, akkor kell.:D

(#4967) Freddy76 válasza TayRol (#4966) üzenetére


Freddy76
addikt

Működik :K

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4968) TayRol válasza Freddy76 (#4967) üzenetére


TayRol
veterán

és ez most új cucc, vagy LÁZ tud akciósan, vagymi? :)

(#4969) Fr0z3n válasza TayRol (#4968) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A hsz számához keres Legot. :)
Majd ha 10220-nál leszünk, vagy méginkább a 10221-nél. Néztem róla ilyen speedbuild videót. Csorgott a nyálam a végére :D

(#4970) cannibal


cannibal
senior tag

Srácok, van tervben összefoglaló készítése? Tök jó lenne, ha össze lenne gyűjtve egy helyen, honnan érdemes rendelni legókat. Nem kellene a hozzászólások között vadászgatni. :R

(#4971) Fr0z3n válasza cannibal (#4970) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ahoz kéne sztem egy topikgazda, és akkor lehetne egy összefoglalót szerkeszteni az első hsz-nek.

(#4972) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Én a magam részéről hajlandó vagyok elvállalni a topikgazdai teendőket és megszerkeszteni az első hsz. tartalmát (ennek verzióját előzetesen beterjesztve ide is, hogy minden szükséges kiegészítés és esetleges korrekció helyet kapjon).

(#4973) szőröscica válasza PR0JECTNR56 (#4972) üzenetére


szőröscica
addikt

No offense, de én inkább LÁZ kollégára szavaznék, tekintve, hogy mekkora Lego fanatikus és mióta vesz részt aktívan a topik életében.

(#4974) TayRol válasza Fr0z3n (#4969) üzenetére


TayRol
veterán

Erre soha a büdös életbe nem jöttem volna rá.:D

(#4975) PR0JECTNR56 válasza szőröscica (#4973) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Részemről ő is megfelel, a minőséget és a közösség számára szánt lehető legjobb tartalmat tartom elsődleges prioritásnak, nem a saját szerepemet és LÁZ kétségtelenül az egyik legtapasztaltabb PH!-s tag LEGO témában.

(#4976) tvamos válasza Fr0z3n (#4969) üzenetére


tvamos
nagyúr

"csorgott a nyálam a végére"

Ma en is csorgattam a nyalam a sarga darura... de kemeny voltam, es ott hagytam. (Amugy nem is olcso, csak ott megyek el mindig elotte.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4977) tvamos válasza tvamos (#4976) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hu de szep sarga ez is: [link]
Meg itt van ez is: [link]
Hirtelen mennyi sarga daru lett!.. :N

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4978) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Köszönöm a bizalmat, én azért még pár aspiránst felirnék a listára, ha mindenkinek jó, és pl péntekig (addig mindenki erre jár) szavazzunk a górét illetően itt, vagy vmi online felületen, ahol össze lehet rakni egy szavazást, szóval sztem max 5-6 jelöltből el lehet dönteni

dime27 (a teknik vonal miatt)
SHiZUOKA (önként jelentkezett) :D
R3ĐßuŁŁ (minden pénzt legóra költ) :DDD
LÁZ (choosen one) :DDD
+vki

ps. természetesen más is lehet jelölt, ez az én listám ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#4979) Fr0z3n válasza LÁZ (#4978) üzenetére


Fr0z3n
őstag

R3ĐßuŁŁ nem írná bele a technicet mint alternatívát :DDD

(#4980) cannibal válasza LÁZ (#4978) üzenetére


cannibal
senior tag

Amíg összeáll a stáb , addig is kaphatok pár webáruházat, amit érdemes felkeresni? :R

(#4981) Fr0z3n válasza cannibal (#4980) üzenetére


Fr0z3n
őstag

a kockarakó a legolcsóbb viszont a választék nem túl nagy. A kocka.hu és a kockaaruhaz.hu-n már nagyobb a választék, viszont lényegesen drágább.

(#4982) LÁZ válasza cannibal (#4980) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

kockarako.hu
kockaaruhaz.hu
220kocka.hu
kockajatek.hu
kockashop.hu

és természetesen a gyári oldal, amit a vip tagság miatt érdemes választani, gyűjtögetni a pontokat, akciók itt is vannak, sztem a törzsvásárlói kedvezmények tekintetében a legjobb.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#4983) PR0JECTNR56 válasza cannibal (#4980) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Esetleg, ha különálló elemeket, ritkaságokat akarsz beszerezni, akkor Bricklink.

(#4984) cannibal


cannibal
senior tag

Köszönöm srácok! Nemsokára lesz a szülinapom és gondoltam körbenézek. :))

(#4985) DopeBob válasza LÁZ (#4982) üzenetére


DopeBob
addikt

gyári oldal szerintem nagyon drága. Meg szoktam nézni mindíg ott is az árakat, de még akciósan is drágább, mint egy random netes boltban. A VIP program pontosan mi? Mert a 300Ft-onként 1 pont, és 100pont után 1500Ft jóváírás annyira nem tűnik vonzónak elsőre :DDD

MZ/X

(#4986) dime27 válasza LÁZ (#4978) üzenetére


dime27
őstag

Láz én rád szavazok, szakmai kérdésekben esetleg kereshettek priviben de mivel két melóhelyet is csinálok nem igazán érnék rá topikot szerkeszteni stb... Sorry azért köszönöm, hogy gondoltál rám! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4987) TayRol


TayRol
veterán

Csak jelezném - mielőtt valaki nagyon elkezdene szavazgatni - hogy ennek az topicgazda ön-jelölésnek vége.

(#4988) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#4978) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Én is rád szavazok, mert sajnos nekem sincs időm a meló mellett fórumot szerkesztgetni stb. Ráadásul itt az emberek 90%-a Technic fan, ami nem az én stílusom szóval olyan boss kell, aki mindenben otthon van. ;] :DDD De én is megköszönöm, hogy gondoltál rám. :R :))

Fr0z3n : Mi az a technic? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#4989) dime27 válasza LÁZ (#4978) üzenetére


dime27
őstag

Amúgy Creator és Racers vonalon is mozgok :)) :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4990) LÁZ válasza DopeBob (#4985) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ezzel kicsit vitatkoznék, minden készletnél ott van, hogy mennyi pont jár utána, minden hónapban van 1-2 készlet, amiért dupla pontok járnak, illetve van olyan hónap (vmihez kapcsolódóan), amikor mindenre dupla pontok járnak, igy azért hamar össze lehet szedni 10-15k-t, ami pl egy komolyabb készletnél azért jól jön.

illetve a vipeknek mindig biztosítanak elővásárlást a hivatalos megjelenés előtt, szóval hosszú távon sztem jó megoldás ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#4992) Gondwana válasza DopeBob (#4991) üzenetére


Gondwana
addikt

Sérült dobozosként megveszem... :D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4993) Mcray


Mcray
senior tag

Elkezdtem hétvégén a 10030 projectet.

Első lépés az volt, hogy átrendeztem a lakást és az ebédlőasztal lett a Kuat hajógyár. Majd eszünk a szőnyegen...

Második lépésként megrendeltem egy rakás szürke lapot. Tehát most itt állok. A külön rendelések között megpróbálom a saját igényeim szerint áttervezni a hajót és átválogatni az otthoni 80 kiló Legót, hogy megnézzem, hogy mi az ami adott és nem kell már megrendelni.

A hajó színe "Bley" vagy "Blay" (Blueish grey / Bluish gray) illetve tervezek pár darabot festeni is ha tudok szerezni színt. Sajnos csak Holland webshopban találtam megfelelő színt...

Ha bárkinek van eladó alkatrésze vagy Lego boltja kérem keressen meg privátban.

Köszönöm!

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#4994) Fr0z3n válasza Mcray (#4993) üzenetére


Fr0z3n
őstag

80 kg? Dzsízüsz! De élvezném :DDD

(#4995) lord.lakli válasza Mcray (#4993) üzenetére


lord.lakli
őstag

Gyári 10030-as?

(#4996) Mcray válasza lord.lakli (#4995) üzenetére


Mcray
senior tag

Igen. Az lesz a kiinduló alap. Majd az idő eldönti mennyire lesz gyári :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#4997) lord.lakli válasza Mcray (#4996) üzenetére


lord.lakli
őstag

Azt a mindent, szép szett, gratula hozzá.

(#4998) Pötyi válasza Mcray (#4996) üzenetére


Pötyi
őstag

A tisztánlátás végett: neked megvan az eredeti 10030-as csillagromboló, vagy csak berendelted a megépítéséhez szükséges szürke kocekamennyiséget és úgy lesz összerakva?

QNX is cool!

(#4999) Pötyi


Pötyi
őstag

4999

QNX is cool!

(#5000) lord.lakli válasza Pötyi (#4999) üzenetére


lord.lakli
őstag

Jópofa a szélkerék.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.