Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) TayRol válasza LÁZ (#5648) üzenetére


TayRol
veterán

nekem tuti meglesz, de ráér.:)

(#5652) LÁZ válasza Fr0z3n (#5649) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

már régóta tudható volt, meg kapható is egy ideje, 200$ - 200euró, persze lehetne kevesebb, de a Tumbler is 60k, ámerikában egy normális családnak 200$ nem nagy kiadás...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#5653) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Mindstorm Ötöd-ölő WoW

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#5654) Djuree


Djuree
félisten

bricklinkről vennék használt alkatrészeket.
ezek mennyire leharcoltak? kutya macska gyerek mennyire rágta meg ezeket? szinük mennyire fakult ki?
vagy nézzek inkább újakat? nyilván ha az új ugyanannyi, vagy olcsóbb (ilyet is találtam ugyanannál a shopnál :DDD ) akkor azt veszem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5655) Djuree válasza MPowerPH (#5650) üzenetére


Djuree
félisten

én is karácsonyra kaptam, majd felborultam örömömben emlékszek. :C
nem tudom mennyiért mennek ezek, ha nem ér sokat akkor nem adom el. viszont összerakom. :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5656) Pötyi válasza Djuree (#5654) üzenetére


Pötyi
őstag

Azt az eladó jelzi, hogy új, vagy régi.

Néha a bolt szabályaiban leírják, hogy ha csinálnak 2-3 minőségi osztályt. De agyonrágott szart csak ritkán tesznek fel. Rontaná a bolt renoméját.

QNX is cool!

(#5657) Hintalow válasza Djuree (#5654) üzenetére


Hintalow
senior tag

A bricklinkről rendelt alkatrészeknél nekem még a használtként vettek is újnak tüntek :D
Nem az jellemző arrafelé, hogy Pistike (v. Pistike szülei miután kiröpült a családi fészekből)
kaparja elő a 20 éves sokat látott doboznyi vegyes legót eladásra.
Inkább ezzel foglalkozó cégek/magánszemélyek árulnak, szelektált cuccokat. :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#5658) Gondwana válasza Hintalow (#5657) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ellenben a féltucat szerbiai eladóból az egyiktől vettem enyhén használt – valójában használhatatlanra rágott alkatrészeket)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5659) NGA válasza NGA (#5619) üzenetére


NGA
addikt

Na eddig ennyi jött ki belőle, de még 4-5 készlet nincs kész

(#5660) Fr0z3n válasza NGA (#5659) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Szép adag, nagyon mérte.

(#5661) NGA válasza Fr0z3n (#5660) üzenetére


NGA
addikt

Bevallom én jobban szeretem így gyűjteni, mivel anyagilag nem tudjuk megengedni magunknak, hogy nagy drága készleteket megvegyünk használtan. Azt is nagyon szeretem, mikor hiányos a szett, és szép lassan összeáll.

Ezt vettem Devecserben 4000 Ft-ért, ehhez keresem a hiányzó elemeket:

(#5662) Fr0z3n válasza NGA (#5661) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Szerintem is jók ezek, főleg játszhatóságban. Nekem is pl ott a 42009, de ha nem lenne mellette a 3 kisebb munkagép, lehet hogy unokaöcsém hamarabb elunná a játékot. Nagy meg szép, de önmagában elég uncsi.

(#5663) Gondwana válasza NGA (#5659) üzenetére


Gondwana
addikt

(A rendőrhelikopternek a képszélen nem fekete rotorlapátjai voltak eredetileg? - Jó így is, de én feketére emlékszem. A 6850 volt az első Legom, a szegedi Napsugár kerengőjén lévő duty free shopban vettük, utána egy hetet a Park fürdőben nyaraltunk :) ... Aztán jött a háború...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5664) NGA válasza Gondwana (#5663) üzenetére


NGA
addikt

De, csak abból 1 db-ot találtunk a kupacban, így addig szürke lett.

(#5665) NGA


NGA
addikt

A pécsi Konzum áruház Lego osztálya a 80-90-es években:

(#5666) R3ĐßuŁŁ válasza NGA (#5665) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Te jó ég micsoda gyönyör! :) Kár hogy akkoriban nem engedhettünk meg annyi mindent.:) Nagyon jó kép! :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#5667) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Kockaparádé MIllenáris hepöning done

Szóval nagyon patent kis kiállítás, rengeteg város-starwars-kalóz-szuperhirós-középkoros jelenettel, egy hatalmas vonatos terepasztallal, illetve egy kitelepült bolttal. Kb mindent fotóztam, a guglis linken meg lehet nézni.

A bolt-hoz jár némi százalékos kedvezmény is, ha (érdemes gyerekkel menni) a bejáratnál kapott füzetkébe összegyűjtitek a pecséteket (különböző feladatok teljesítésével). Különböző készletekre különböző kedvezmények vannak, rám az UCS-ek vonatkoztak, 20 %, ha jól emlékszem ezek voltak kirakva most:
PetShop-Tower Bridge-Simpson ház-egy másik creator ház-Helicarrier-Ucs Crawler, asszem . Egy Maersk ship-et elhoztam volna, ha van.

szóval nagyon patent volt minden, bőven megérte a beugrót

Képek itten vannak dögivel

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#5668) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#5667) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Wow az a Star Wars és az a Classic Space dioráma nagyon ott van! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#5669) Djuree


Djuree
félisten

a héten zakopaneban voltunk, volt vmi legos kiállítás, de 1000ft fölött volt a beugró, kapják akkor be, inkább beleteszem a kövi legóba. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5670) LÁZ válasza Djuree (#5669) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a millenáris meg ezerkettő :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#5671) thomeef válasza LÁZ (#5667) üzenetére


thomeef
őstag

A Tatooine-os fogatokat vinném, meg úgy az egész Taatooine-os asztalt is :DD

Megéri 2x150km-t utazni érte? Mert akkor meggyőzöm asszonyt hogy fel kell menni :D

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#5672) lord.lakli válasza LÁZ (#5667) üzenetére


lord.lakli
őstag

Köszi a beszámolót és a fantasztikus képeket. Kedvem lett megnézni a családdal. Lego szett árakat nem tudsz?

(#5673) LÁZ válasza thomeef (#5671) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hát, ntom, a Store-os kiállitásnál sztem jobb volt, volt ott épitős sarok is, ahol lehet épitgetni, a füzetben az egyik 'feladat' is épités volt, meg egy mászófal kicsiknek, szintén pecsétet ért, ha megmászta a kölök, sztem magában csak pöstieknek jó program, ha már jönni kell érte, akkor lehet plázázni a mamutban, mindenhol akció-akció hátán.

sztem ha 2x ekkora lenne, akkor azt mondanám igen, bár igy is elég sok minden volt kirakva, de interaktivitás szempontjából a vonatos érdekes, meg a teknik cuccos távirányitózás, de aug 2-ig van, úgyhogy még van idő másik programot is szervezni mellé :K

@lakli: a simpson házat kérdeztem meg, az 62k-volt, abból jön a 20%, a Tower Bridge meg 70, voltak kisebb készletek is, azokra kevesebb volt a kedvezmény, a választott figurára meg 50 % talán.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#5674) lord.lakli válasza LÁZ (#5673) üzenetére


lord.lakli
őstag

Köszi szépen.

(#5675) Mahrenburg válasza LÁZ (#5667) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszönet a képekért! :C

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#5676) thomeef válasza LÁZ (#5673) üzenetére


thomeef
őstag

Köszi, megfontolom :R

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#5677) tvamos válasza LÁZ (#5667) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hu... Nagyon jó az a zöld nyitott kerekű versenyautó. Kéne!

Ja... Köszi a beszámolót, a képeket!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5678) NGA


NGA
addikt

Mivel lemaradtam a vaterán egy kamionról, ezért belekezdtünk kisfiammal egy 5580 projectben. Az alváz már kész, pici szincserével.

(#5679) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Lesz Slave I is 60e-ért, ha valakit érdekel esetleg. :) :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#5680) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#5679) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ehh, csak irok egy privátot :W :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#5681) Djuree


Djuree
félisten

na kezd összeállni az ucs at-st. eddig elég jó áron megvan 960 alkatrész, de a maradék 100. :W ha jó áron van messze van és a posta nagyon sok, ha közel van az meg drága.
nem rendel vki esetleg mostanában alkatrészeket? összeállhatnánk.
innen nekem lenne elég sok ami kéne, de még 3000ft hiányzik h tudjak rendelni: ZOLCIASZEKPLUS
esetleg innen vki nem akar vmit venni? :DD
de amcsiból is lenne sok ami kell, csak a posta ugye. :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5682) tvamos válasza Djuree (#5681) üzenetére


tvamos
nagyúr

En nem latom a minimum order-t. Te hol talaltad? De nekem is tetszik az oldal.

Jut eszembe... nem tud valaki olyan oldalt, ahol lehetne kep alapjan azonositot keresni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5683) Djuree válasza tvamos (#5682) üzenetére


Djuree
félisten

Store terms és legalul. 25 ojro.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5684) R3ĐßuŁŁ válasza tvamos (#5682) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ha egy bizonyos készletnek keresed az alkatrészeit akkor bricklinken a catalog fülre mész, beírod a készlet számát, inventory és ott lesznek felsorolva képpel az elemek. :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#5685) batmanéhes válasza Djuree (#5681) üzenetére


batmanéhes
tag

én éppenséggel tudnék innen 3 ezerért venni mert nem rosszak az árak. mindezt aug legelején fizu után, mert nem 3 ezerért rendelnék... csak az a kérdés hogyan tovább? elpostázod, és én a saját cuccot meg a belföldi postát állom? bocs, ha nem osztoznék a nemzetközi részben, de hasonló az itthoni árakhoz, szóval nekem önmagában nem nagy bolt. részemről ennyit tudok felajánlani.

(#5686) Pötyi válasza Djuree (#5681) üzenetére


Pötyi
őstag

Ha vársz aug. elejéig, a fizetésig, akkor én is betársulnék pár dologgal.

QNX is cool!

(#5687) tvamos válasza Djuree (#5683) üzenetére


tvamos
nagyúr

Köszi! Nem vettem észre. :(
Sajnos hozzám tőled is nemzetközi lenne. :(((

(#5684) R3ĐßuŁŁ válasza tvamos (#5682) üzenetér
Köszönöm! :R Tényleg ott van az, csak nem Inventories, hanem Set Inventory.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5688) Djuree


Djuree
félisten

Na ugylatom vagyunk harman akkor. En raerek, majd akkor aug elejen felvetem a dolgot ujra. Az itthoni dolgot mar megoldjuk, hugom Bp.en lakik, oda fel tudom kuldeni, persze kis kesessel, mert ritkan talalkozunk. De az itthoni posta ara mar nem olyan veszes.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5689) NGA


NGA
addikt

Bricklinken hogy fizetek paypal-al? Tudom az összeget a postaköltséggel, de nem kaptam linket, ahol a paypal-ra megyek az összeggel.

studs&bricks&rock'n'roll-nál vettem

(#5690) Pötyi válasza NGA (#5689) üzenetére


Pötyi
őstag

PayPallal mondjuk e-mail címre?

(Tudod mit, inkább elküldöm privátban...)

:DDD

QNX is cool!

(#5691) thomeef válasza NGA (#5689) üzenetére


thomeef
őstag

Az eladó szokta megadni a visszaigazoló email-ben miután leadtad a rendelést.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#5692) NGA válasza thomeef (#5691) üzenetére


NGA
addikt

Ja, csak én már 20-án leadtam a rendelést, és azóta semmi. A Bricklink oldalon szerepel a postaköltséggel megnövelt összeg, de semmi nem jött. Se számla, se ukmukfukk.

(#5693) Djuree válasza NGA (#5692) üzenetére


Djuree
félisten

nekem is van hogy csak 3-4 nap múlva jön számla. lehet nyaralnak éppen vagy ki tudja...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5694) NGA válasza Djuree (#5693) üzenetére


NGA
addikt

Mint írtam, már kiszámolta a postaköltséget, meg azt írta, hogy 17-étől itthon van. Semmi gondom nincs, csak ki akartam fizetni.

(#5695) Lavar


Lavar
aktív tag

Kockarakon 26.900-ért van a 75094 Shuttle, ha valaki keresne. Ennyit szerintem megér, gondolkozom is, hogy beleférne-e most a megvétele.:)

(#5696) NorDezs válasza Lavar (#5695) üzenetére


NorDezs
senior tag

Csak semmi nincs keszleten majus ota...
Lego shopbol hogy lehet megrendelni az F40-et? Nekem nincs ar :(

(#5697) lord.lakli válasza NorDezs (#5696) üzenetére


lord.lakli
őstag

Akkor ezek szerint még csak VIP-ek látják?

(#5698) LÁZ válasza NorDezs (#5696) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hónap végéig a vipeknek van, szivesen rendelek neked ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#5699) NorDezs válasza LÁZ (#5698) üzenetére


NorDezs
senior tag

Koszi, kozben sikerult. Vicc, hogy kulon kell regisztralni vip kodert... No mindegy, ezt postazzak is elsejen?

(#5700) Lavar válasza NorDezs (#5696) üzenetére


Lavar
aktív tag

Igen, én is láttam, bár ez pont elérhető.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.