Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) UberMutant válasza Sordoran (#31100) üzenetére


UberMutant
őstag

a szöveget nézd a jobb oldali képen, ott a lámpa sziluettje

(#31102) Segal válasza Sordoran (#31100) üzenetére


Segal
veterán

A visszapillantó tutira ugyanaz lesz mint a Porsche és a Bugatti esetében is volt. Csak kattingattam és most persze nem találom a videót :( Ha megtalálom belinkelem.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#31103) Sordoran válasza UberMutant (#31101) üzenetére


Sordoran
addikt

Igen, láttam ezt is és nekem is feltűnt, de nem mertem túl nagy jelentőséget adni neki. Nem ellene akarok szólni amúgy, nekem bármelyik jöhet, tetszik összes lambo szinte. :DDD
Annyi a fenntartásom, hogy a Chiron már piacon volt mikor kijött a LEGO verzió, itt pedig pár hónapja mutatták be a Sian-t, ez elég gyors. Persze lehet a chiron hatalmas sikere után a lambo segédkezet adott abban, hogy itt gyorsan kitudják adni.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#31104) kbalage2 válasza Warton (#31091) üzenetére


kbalage2
aktív tag

BuWizzet (újonan) csak a buwizz.com-on tudsz venni a gyártótól.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#31105) kbalage2 válasza Segal (#31099) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A bal oldali a Lamborghini Sian promója a Frankfurt motor show előtt, a jobb oldali meg a LEGO szett promója szintén tőlük. Szerintem innentől nem az a kérdés hogy mi lesz a modell, max az hogy a piros fény csak úgy l'art pour l'art van vagy tipp arra hogy piros lesz a kocsi.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#31106) Sordoran válasza kbalage2 (#31105) üzenetére


Sordoran
addikt

Jó, engem meggyőzött. :P

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#31107) Segal válasza Sordoran (#31106) üzenetére


Segal
veterán

Engem is :C

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#31108) namilegyen válasza kbalage2 (#31105) üzenetére


namilegyen
tag

Valahol mintha azt írták volna hogy zöld lesz.

(#31109) Freddy76 válasza kbalage2 (#31105) üzenetére


Freddy76
addikt

A pirosat fenn kell tartani a Ferrarinak :D

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#31110) Cseri0058 válasza namilegyen (#31108) üzenetére


Cseri0058
őstag

Bemutatón zöld volt, szóval szerintem is zöld lesz.
Akkor ez a lambo akkora lesz kb. mint a bugatti? Mert akkor gondolom 100k felett lesz...
Jobb lenne, ha kb olyan szinten lenne mint a land rover.
Nekem megvan a ford mustang. Már ennek is teljesen jók a méretei.

(#31111) Sordoran válasza Cseri0058 (#31110) üzenetére


Sordoran
addikt

Én is díjaznám a "kisebb" méretet. Még egy 70-80ezres nyitó árral ki is egyeznék, de 100k+ már sok. Legfőbb döntő faktor mondjuk így is az lesz, hogy mennyire lesz jól megcsinálva.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#31112) namilegyen válasza Sordoran (#31111) üzenetére


namilegyen
tag

379 euróról csiripelnek. :O

(#31113) PR0JECTNR56 válasza Freddy76 (#31109) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nem kell, szimulátorban én is pirosban (Rosso Mars) kedvelem, mégpedig így:

(#31110) Cseri0058: 100k felett lesz egészen biztosan, csakúgy mint a Bugatti Chiron vagy a Porsche 911 GT3 RS, de remélhetőleg nem csak árban, hanem formatervben és komplexitásban is hasonló színvonal lesz. :)

(#31114) hulp01


hulp01
senior tag

Egy "kémfotó" a Volvo dömperről. Nem igazán tetszik. Azok a narancssárga korlátok kifejezetten hülyén néznek ki rajta, teljesen elcseszik a jármű formáját. Azért a technikai megoldásokra kíváncsi vagyok, de valószínűleg nem fogom megvenni.

Egy Lambo szerintem extrém színben szép. Mondjuk citromsárga, vagy lime zöld. A piros igazán áll jól neki. Az a Ferrari színe nálam (még ha eredetileg nem is az a Ferrari színe).

[ Szerkesztve ]

(#31115) thesound


thesound
őstag

Remélem frankón megcsinálják. A Chiron nekem nem jött be.


Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#31116) Tony21


Tony21
tag

Megvan valakinek a 60219 kis rakodó?
Milyen magasra tudja emelni a kanalat, úgy, hogy még bele tudja billenteni egy dömperbe? (Tehát milyen magas lehet a dömper széle, amin még át tudja emelni a cuccot)

(#31117) Sordoran válasza hulp01 (#31114) üzenetére


Sordoran
addikt

Ez nekem se jön be, kár érte, igazán vennék már egy techicet is. (2017-ben tértem vissza lego-hoz, azóta egy Technic-et se vettem még sajna).
Lambo-nak a zöld szín szerintem tökéletes lenne, esetleg narancs vagy citrom sárga ami megfelel. (narancs kevésbé, az a McLaren fő színe)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#31118) xedos


xedos
addikt

Most végeztem a MAck kamion szétbontásával és leltározásával...
Nem egy könnyű meló! kb 5órámba került - döbbenet!

(#31119) Throme válasza Sordoran (#31117) üzenetére


Throme
veterán

Ha a motorokat szereted, akkor idén megveheted a ducati-t, már ha jó lesz, de azt nagyon nem lehet elrontani.

(#31115) thesound
Ezen is van pár ív. Nem lesz könnyű.
Én arra leszek kíváncsi mennyire, vagy milyen trükkel mutatják majd be mi van a kasztni alatt...
Kíváncsi lennék, hogy akik megvették az előző 2 modellt, mennyire pörgetik a váltó mechanizmust, vagy inkább nem olcsó dísztárgy lett belőle.
Ezért örülnék a porsche rsr vonal folytatásának....

(#31120) hulp01 válasza xedos (#31118) üzenetére


hulp01
senior tag

Én ma délután a 42080-at (B-modellt) és a 42082-t szedtem szét. Baromira lüktetnek az ujjaim és nagyjából érzéketlenek. A darunál ráadásul figyelni is kell, mert egy csomó helyen csak az építés sorrendjével ellentétes sorrendben lehet szétszedni, különben nem jön szét. A Macknél meg a konténer a necces, mert nagyon könnyű tönkretenni a fekete pint. A panelek merevsége miatt könnyű túlfeszíteni. Itt sikerült először fekete pint használhatatlanná tenni, azóta nagyon figyelek rá szétszedéskor.

(#31119) Throme

A modular házaknál is mindenki örül a berendezésnek (baromi kreatívak amúgy), annak ellenére, hogy kívülről szinte semmi nem látszik belőlük. Szerintem ez a helyzet a nagy Techniceknél is. Kell az bele, még ha csak kiállítási tárgy is lesz belőlük. Ráadásul a felnőtt legózók nagy része szerintem amúgy sem sokat játszik a kész modellekkel.

[ Szerkesztve ]

(#31121) Throme válasza hulp01 (#31120) üzenetére


Throme
veterán

Picit bizakodom, hogy lesz majd egy "üres" lambo is, olyan 35-40k huf körül (webshop áron értem). Szó se róla nagyon érdekel a váltó meg minden, amit beleépítettek az előző kettőbe. YT videón is néztem, ahogy motort kapcsolnak rá és váltogatnak fel-le (kasztni nélkül persze).
Az is biztos nagy élmény megépíteni egy ilyen monstrumot, csak az árakkal vagyok bajban. :B

(#31122) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem is volt 1 óra szabadidőm, így a 119-es vonatom alkatrészeit teszteltem. 3-ból 2 pöcre indult, plusz a lámpák is világítanak. Igaz elemtartóm csak egy van sajnos. Jópofa ez a készlet, gyerekként imádtam volna.
Legközelebb viszont 2 hónap múlva lesz rá időm kb. És még ott vannak a friss szerzemények is.
Gyerekként alig volt legóm, most meg alig van időm...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#31123) kbalage2 válasza Throme (#31121) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Üreset sztem érdemes lesz majd alkatrészből összevadászni inkább. Az olcsóbb váltós fílingre meg ott van a Defender, annak összességében bonyolultabb a váltója mint a Chironnak vagy a Porsche-nak volt. Meg is látszik rajta, elég kényes szerkezet :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#31124) balint82


balint82
senior tag

Fiat 500 is lesz? :C [link]

Google Pixel 4a

(#31125) Throme válasza balint82 (#31124) üzenetére


Throme
veterán

Volt Ideas jelölt (szavaztam is rá), de elbukott...
Megérdemelné - szerintem - ha legalább a creator-ba bekerülne. Ráadásul anyagilag is jobban járunk, mert az Ideas-t leszámítva minden olcsóbb egy wenshop-ban.

Na akkor nekem ez lesz a lambo helyett :DDD .

Egyre csak gyűlik a beszerzendő szettek száma, pedig nyugisnak (olcsó) ígérkezett 2020.... Már csak év végére megint egy jó winter village szett kell és halál... :B

[ Szerkesztve ]

(#31126) balint82 válasza Throme (#31125) üzenetére


balint82
senior tag

Creator lesz, nekem nagyon tetszik.

Google Pixel 4a

(#31127) LÁZ válasza balint82 (#31126) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Ajjajj 😁

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#31128) koncsik válasza balint82 (#31126) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mikor már lejönnék a szerről... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31129) R3ĐßuŁŁ válasza balint82 (#31126) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Bejön nekem is ! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#31130) Throme válasza balint82 (#31126) üzenetére


Throme
veterán

Ez tuti vétel lesz. Kb Mini darabszám.
Még azt kell megnézni mennyit változtattak az Ideas pályázathoz képest... persze ez nem befolyásolja a vásárlási szándékot.

Itt is van:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31131) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Tudja valaki, hogy mennyiért adják a STORE-ban az ISS-t?

(#31132) LÁZ válasza v!ct0y (#31131) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Mint a legónál, 22-23k 😉

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#31134) Nimda


Nimda
addikt

Kész az ISS, hát érdekes darab, részemről megérte várni rá. Már csak a helyét kell megtalálni, de lehet marad ott ahol van. Sajnos a fényviszonyok rosszak voltak egy jobb fotóhoz.

(#31135) Parson válasza Nimda (#31134) üzenetére


Parson
addikt

Szép-szép, de hol marad R2D2? :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31136) Nimda válasza Parson (#31135) üzenetére


Nimda
addikt

Az majd egy távoli jövőben születik :)

(#31137) thesound


thesound
őstag

LEGO Hidden Side Castle of Mystery (70437)
Price: €100 Euro | Minifigures: 6

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#31138) hulp01 válasza thesound (#31137) üzenetére


hulp01
senior tag

Ezért a "kastélyért" 100 eurót elkérni azért elég meredek. Annyi panel van benne, hogy szinte Duplonak tűnik.

(#31139) bobafett válasza hulp01 (#31138) üzenetére


bobafett
tag

Az csak egy kép, hogy ilyesmi lesz. A képen a Monster Fighters kastély van, 2012-ből.

(#31140) Djuree válasza Nimda (#31134) üzenetére


Djuree
félisten

már lehet kapni? teljesen el is felejtkeztem róla. :o

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#31141) Djuree


Djuree
félisten

beváltottam egy vip coupont, meddig érvényes ez? meddig kell felhasználni?
lehet várnék addig amíg adnak valami kis ajcsit is. lehet tudni mikor lesz ajándék?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#31142) thesound válasza bobafett (#31139) üzenetére


thesound
őstag

Igen, most látom hogy benéztem.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#31143) zbundy válasza thesound (#31137) üzenetére


zbundy
aktív tag

És az a rossz minőségű kép a kalóz hajóról igaz lehet? Vagy az is egy korábbi szett illusztrációnak?

(#31144) #75376384 válasza zbundy (#31143) üzenetére


#75376384
törölt tag

korabbi biztos nem, mert nem volt meg ilyen. nekem csak az a fura, hogy nem abrazol mast csak a hajot, semmi extra abra a dobozon. lehet valami kezdetleges design.

(#31145) thesound válasza zbundy (#31143) üzenetére


thesound
őstag

Azt jónak gondolom, mert egybevág a nem textil vitorlás mondással. De persze leak az is.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#31146) LÁZ válasza Djuree (#31141) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Fejből ntom, de a kuponos emailben írják, hogy meddig, sztem 12.31.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#31147) zbundy válasza #75376384 (#31144) üzenetére


zbundy
aktív tag

Értem, köszönöm. Jöhetne valami hivatalos bemutató, idén az egyik legjobban várt szett nekem. És illeni fog talán a szintén idén érkező kalóz ideas szett mellé🙂

(#31148) b12gege


b12gege
csendes tag

Sokan csak beszéltek róla, én viszont a tettek mezejére léptem!! :U :C



Középről a padlóból még hiányzik 5 db sárgászöld plate, de így is elég komoly cucc. ;]

(#31149) Ereshkigal válasza b12gege (#31148) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:C
Én is megépítettem még Karácsony előtt, de lusta voltam lefotózni. :)
Az elején úgy tűnt, hogy nem lesz gond az alkatrészekkel, de aztán volt pár szívatós... végül két külföldi rendelés is kellett, és ebből még így is kénytelen voltam szürkéket használni. Emlékszem a zöld bizbaszokra, azokat sem volt könnyű felhajtani.

[ Szerkesztve ]

(#31150) Djuree válasza b12gege (#31148) üzenetére


Djuree
félisten

nekem már fél éve kész van. :P
grat hozzá, jól néz ki élőben. bár hiányzik a sav alulról. ;]

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.