Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) thesound


thesound
őstag

It's true.

4002019. Szerintem marha jó.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#30202) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

na, lego megoldotta ezt az ajándék black friday figurát....törölték a rendelésből utólag :W

hnap törlöm én is a rendelésem

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#30203) balint82 válasza LÁZ (#30202) üzenetére


balint82
senior tag

@30201: zseniális,ott a helye a wishlistben.

@Láz: mire hivatkozva törölték?karifa amúgy jutott volna? gyorsan töröld,nehogy feladják még ma :((

Google Pixel 4a

(#30204) C4mp3r válasza LÁZ (#30202) üzenetére


C4mp3r
addikt

az ajandek batmobilet? ez eleg genyo dolog, nem tudom hogy engedhetik ezt meg maguknak. ha torolni akarod siess, mert az en 30-an rendelt csomagom mar shipped statusban van es ott a tracking number is. (igaz meg nem mutat semmit) a honlapon azt irjak egyebkent, hogy in warehouse statusnal mar nem lehet torolni

(#30205) thesound válasza C4mp3r (#30204) üzenetére


thesound
őstag

Sztem erre gondolt a kolléga.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#30206) LÁZ válasza C4mp3r (#30204) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

küldtem én már vissza úgy is, hogy megjött, igaz, hogy szpó volt a pénz miatt, mert a csodás bank nem volt hajlandó felszabadítani a pénzt, még ültek rajta 2 hetet,

én bszogattam a legot, a lego a bankot, ők meg leszrták

@balint82: se szó, se beszéd, azt írták out of stock, de bazz, azért a rendelésnél bent volt a kosárban, az összesítőben is bent volt a rendelésben utána... :U

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#30207) LÁZ válasza thesound (#30201) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nabazz, vhogy le kell vadásszak 1et :DD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#30208) C4mp3r válasza thesound (#30205) üzenetére


C4mp3r
addikt

ezt nem is lattam en csak a karacsonyfarol meg a batmobilerol tudtam.

LÁZ: en is ugyanigy voltam a backorderes saturnnal 3x zaroltak a lovet, szep kis kor volt az is.

(#30209) FLx


FLx
addikt

Na, most vettem eszre, hogy akcios volt a kisebbik Porsche. Termeszetesen out of stock...

(#30210) Throme válasza FLx (#30209) üzenetére


Throme
veterán

Jah akciós... kb webshop-os ár. Én kb 1 ezressel drágábban vettem meg idén...
Lesz az még akciósan itt-ott .... jah nem a SAH-on...

Ilyenekért fenn kell maradni éjfél utánig, és ha nem omlik össze a rendszer, akkor még vásárolni is tudsz...

[ Szerkesztve ]

(#30211) Parson


Parson
addikt

Na nem birtam magammal, meg van a 42082 es a 42097 is... :W ami a gaz, hogy a 42093 bugatti is kegyetlenül jol van akciozva a mytoys-nál.. :O

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30212) Djuree válasza Throme (#30210) üzenetére


Djuree
félisten

sok ertelme nem lett volna fentmaradni, faces arak meg mindig olcsobbak, meg a jofogasosak... :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30213) Pötyi válasza Parson (#30211) üzenetére


Pötyi
őstag

Sokat javítana a hozzászólásaidon, ha mondjuk nem csak a készlet számát írnád be, hanem a készlet nevét is. Kissé nehézkes úgy olvasni téged, hogy fél mondatonként nyitni kell egy Google képkeresőt, hogy vajon melyik készletre gondolsz. Nem mindenki tartja fejben az 1950 óta kiadott összes készlet számát. 42 ezerrel mostanában a Technic kezdődik, de itt megáll a tudomány. Mondjuk linkeld be a számra a BrickLinkes oldalát az adott készletek.

QNX is cool!

(#30214) kbalage2 válasza Pötyi (#30213) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Elég inkább csak a szám, egyhez lett odaírva a név és az se jó :DD

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#30215) Parson válasza kbalage2 (#30214) üzenetére


Parson
addikt

42083 lego® technic bugatti chiron. Sorry amiert véletlenül elütöttem egy számjegyet...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30216) kbalage2 válasza Parson (#30215) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nem volt szarkazmus tábla, sorry :) Nekem teljesen megfelelnek a számok, tudom mi van mögötte. Itt épp benéztem mert azt hittem a Corvette-re gondolsz :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#30217) Saccco


Saccco
nagyúr

Megvan a Central Perk, impozáns. :C
18 alatt kicsivel, alza BF + kupon. :C

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30218) Parson válasza kbalage2 (#30216) üzenetére


Parson
addikt

Na szóval az van, hogy a Bugatti Chiron 37%-kal van leárazva itt a környéken... és azért az (szerintem) nagyon jó ár, föleg hogy az új alkatrészár szinten is eléggé elfogadható. Lehet mégse lenne érdemes kihagyni... :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30219) golya87 válasza Parson (#30218) üzenetére


golya87
őstag

Links or fake! :DDD

(#30220) Tony21 válasza Parson (#30218) üzenetére


Tony21
tag

Ezt Te döntsd el, mert ha azt várod, hogy helyetted a közösség döntsön, akkor "persze, vedd meg" válaszokat fogsz kapni :)
Mondjuk ha rám hallgatsz, kettőt veszel belőle :DDD

(#30221) Parson válasza golya87 (#30219) üzenetére


Parson
addikt

Ez nem fake. Tegnap is ott vásároltam... nem kicsit jó leárazások vannak.

(#30220) Tony21: Jogos. De kettö már tuti elég lenne? :D (Egyértelmü, hogy csak 1-röl van szó, nem nyitottam kiskereskedést. Még... :DDD )

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30222) Tony21 válasza Parson (#30221) üzenetére


Tony21
tag

Egyet összeraksz, egyet meg eladsz majd pár év múlva, mikor felszalad az ára :)
Vagy összerakod azt is, mert nem bírod ki ;]

Most nézem, ezek kb hazai webshop árak ... a Chiron 11.26-án 85000Ft-ba is került ÁK szerint.

[ Szerkesztve ]

(#30223) Parson válasza Tony21 (#30222) üzenetére


Parson
addikt

Összerakniii??!? :Y Hát ezek nem sima polc diszek?? :DDD

Ja bocs, az lemaradt, hogy az extra kedvezményért sajnos személyesen kell bemenni... ott a kedvezményezett árra még rápakolnak egy kedvezményt, igy jön ki a végén, amit irtam. Tegnap én is csak lestem.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30224) FLx válasza Tony21 (#30222) üzenetére


FLx
addikt

Jaja annyi volt emagban.

[ Szerkesztve ]

(#30225) C4mp3r válasza Parson (#30221) üzenetére


C4mp3r
addikt

ez nem tul nagy learazas angol amazonon par napja 205 euro volt, rendeltem is volna azonnal, csak mar nincs ingyen szallitas mo-ra es 10k shipping meg +7% afa miatt mar annyiba kerult volna, mint most az altalad linkelt akcioban van.

(#30226) adalbert1 válasza Saccco (#30217) üzenetére


adalbert1
veterán

A doboza mennyire volt jó állapotban? Régebben volt, aki alzás rendelésnél panaszkodott, hogy nyomott volt a doboza, vagy hogy ráragasztották a sima alzás matricát.

(#30227) Saccco válasza adalbert1 (#30226) üzenetére


Saccco
nagyúr

Két LEGO-t vettem, mindkettő hibátlan.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30228) C4mp3r válasza adalbert1 (#30226) üzenetére


C4mp3r
addikt

alzas hogwarts express, feher bubi wrapben erkezett, sajnos mar kibontaskor ilyen volt, illetve a doboz alja kicsit be van nyomodva. nincs idom/kedvem foglalkozni a visszakuldessel, de ketszer is meggondolom, hogy rendeljek-e toluk. szerencsere tul jo aron volt.

(#30229) thesound válasza adalbert1 (#30226) üzenetére


thesound
őstag

Nálam bubi fóliába volt és arra ragasztották a matricát. Ennek ellenére volt nyomódás a dobozon, de nem vészes. Mondjuk egy UCS doboznál nem örültem volna ennek a nyomódásnak

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#30230) Fr0z3n válasza thesound (#30229) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nekem hibátlan szerencsére. Amúgy van aki nem vette meg? :DDD

(#30231) Warton válasza LudiDOK (#30190) üzenetére


Warton
őstag

Nem kicsit voltam szkeptikus ezzel az ajánlattal, de végülis nem volt átverés, úgyhogy 17-ért megvan a Rally autó. :C

(#30232) kbalage2 válasza Parson (#30218) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ezt tényleg neked kell eldönteni :) Én úgy vagyok a Bugattival meg a nagy Porsche-vel hogy szép meg nagy meg minden de csak porfogó polcdísz. Játszani nem lehet vele, benne van a bonyi váltó de igazából minek. A Bugatti alkatrésznek is határeset a spec szín miatt, legalábbis ami a paneleket illeti. Ennyiért inkább vennék 4 Rally autót amíg még elérhető :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#30233) Warton válasza kbalage2 (#30232) üzenetére


Warton
őstag

Minden szavával…. Sosem értettem én se, hogy egy statikus modell esetében, amiben se motor se semmi, miért kell annyi energiát beleölni a váltóba? Úgyis attól függ, hogy milyen nyomatékkal megy a kocsi, hogy te mennyire tolod és nem attól, hogy épp mire van beállítva. Akkor már ezerszer egy Mustang fogja a port harmadannyiért. És még szebben is ki van dolgozva.

(#30234) Tony21 válasza kbalage2 (#30232) üzenetére


Tony21
tag

"szép meg nagy meg minden de csak porfogó polcdísz."

Ugyanígy vagyok velük én is ...
Inkább egy kis Corvette (hot-rod :D) , mint egy Chiron vagy Porsche.

(#30235) Parson válasza kbalage2 (#30232) üzenetére


Parson
addikt

Totálisan egyetértek vele, és a többi hozzászólóval is, engem is valójában csak a hajtáslánca érdekel, illetve az a lehetöség hogy azt tovább bütykölje, fejlesztgesse az ember, mi több elektromotorral hajtva távvezérelhetövé tegye, akár egy saját kreálmányba átültetve. Ezekhez csak az alapot szolgálná. Porfogonak nem tartanám a polcon, arra én is a creator szetteket tartom kellöen szépnek - és azokat is inkább vitrinben, hogy még kevésbé fogja a port.

Tehát igazából a kreativ oldala érdekelne igazán, amihez mint irtam, lényegében csak az alapot adná (szép nagy alkatrészszámmal)... ugyanakkor persze simán összerakni is élvezetes elsöre.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30236) Throme válasza Warton (#30233) üzenetére


Throme
veterán

"hogy milyen nyomatékkal megy a kocsi, hogy te mennyire tolod "
Ott azért van motorizációs faktor.
Nem egy ilyen méretű MOC-ról van videó a neten, ahol bemutatják, hogy milyen váltóval lett megépítve a verda.
Itt erre rágyúrtak.
Kisebb szetteket is lehet motorizálni, csak ott nincs váltó.
Ha a zsé meg a hely nem számítanak én venném ezeket a nagy dögöket.

(#30237) kbalage2 válasza Parson (#30235) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Motorizálni szerintem túl nagyok ezek. Egyérszt ki kell venni az "érdekes" alkatrészek nagy részét hogy elférjen benne a kellő mennyiségű motor, elemtartó és miegymás, másrészt még akkor is csak vánszorogni fog a súly miatt. Saját tapasztalat alapján a maximális méret amit még értelemesen lehet mozgatni az a 42096 Porsche / 42077 Rally Autó vonal.

Ha ilyen ambícióid vannak akkor a fent említetteken kívül inkább a Land Rover lehet érdekes, a váltó abban is ad kihívást (és alkatrészt is bőven), viszont még az a méret amit akár normálisan motorizálni is lehet.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#30238) C4mp3r válasza kbalage2 (#30232) üzenetére


C4mp3r
addikt

nekem megvan a porsche, lehet mondani, hogy porfogo, de ezt barmelyik nagyobb szettre ra tudod fogni, nem beszelve egy ucs falconrol vagy star destroyerrol. nyilvan ezeknek az exkluziv cuccoknak mas is a celkozonsege, gyakorlatilag technic ucs szettek. nekem a porsche epitese, kezdve a csomagolassal a manualon at az egyik legjobb epitesi elmenyeim koze tartozik, mar csak azert megerte a penzt es szerintem nemcsak en vagyok igy ezzel. en egyaltalan nem bantam meg, hogy behuztam ugy emlekszem igen jo aron jutottam hozza 60k korul es barmikor ha jon egy vendeg szinte kivetel nelkul megnezik/kerdeznek rola. aki szereti a ezeket a dolgokat azonak nagyon ajanlott, aki pedig csak egy halom porfogo muanyagot lat az ilyen nagy dogokben annak ott a rally auto.

(#30239) Parson válasza kbalage2 (#30237) üzenetére


Parson
addikt

Szerintem meg pont az a jo hogy elég nagy. Ha már átépitésre kerül, akkor tökmindegy hogy mennyire épited át, már nem lesz 'eredeti'.

Ha megfelelö hajtomüvet épitesz, akkor azért meghajtható az a kocsi rendesen... persze ez relativ kifejezés, csak modell szintröl beszélek.

Ráadásul ha van rá elég hely, akkor még a sebességváltót is lehet motorizálni / távvezéreltté tenni. Ergo én látok benne rációt.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30240) Throme válasza kbalage2 (#30237) üzenetére


Throme
veterán

Mondjuk az igaz, hogy nehezek....

(#30241) Parson válasza Throme (#30240) üzenetére


Parson
addikt

Azért kell megfelelö hajtómü... meg persze nem árt, ha nem csak egyetlen karcsu motorocska hajtja.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30242) FLx


FLx
addikt

Engem nem zavar ha porfogo, en csak azert veszem oket, mert nagy elmeny osszerakni. Megvan a Porsche, Bugatti, Mac Anthem stb. Most jon majd a Land Rover is. :)

(#30243) kbalage2 válasza Parson (#30241) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Motorizáltam már egy-két szettet életemben, nagyjából sejtem mihez hány motor kell ;)
Nekem az a filozófiám hogy a LEGO autó a méreteihez képest legyen arányosan gyors. Itt van pl a legutóbbi páros, 42096 vs 42077. A 42096-ból kb ez a max amit ki lehet hajtani de nem vagyok vele teljesen elégedett, ugyanez a hajtáslánc a 42077-et jobban mozgatja mert az jóval könnyebb. A 42093-mal csodát lehet művelni mivel kicsi és könnyű, megy is mint a rakéta.
A Bugattit is motorizáltam anno, a méreteihez képest éppen hogy csak kúszik. Persze lehet bele 4 motort rakni a 2 helyett de akkor tényleg az egész váltó kuka, és akkor is szenvedni fog a súly miatt.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#30244) kbalage2 válasza C4mp3r (#30238) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Akkor másképp fogalmazok - Technic létére nincs sok funkciója ahhoz képest hogy mekkora. A Liebherr is böszme nagy viszont játszható, ugyanez igaz a 42082-re is. A Porsche és a Bugatti esetében egyértelműen az építési élményre mentek rá (különösen az utóbbinál), ami tök jó, én is élveztem összerakni és közben halgatni a podcastot a tervezési folyamatról. Viszont ahogy kész van akkor irány a polc és 0 a játékélmény. Én azokat a Technic szetteket szeretem inkább amik funkcionálisak, nem csak az építése élmény hanem utána is.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#30245) Mandi99 válasza Saccco (#30217) üzenetére


Mandi99
csendes tag

Gratula! :) A héten én is elhoztam egyet. :))
Nagy kedvenceim voltak. :) Építést sajna csak a két ünnep tudom elkezdeni.

(#30246) Warton válasza kbalage2 (#30243) üzenetére


Warton
őstag

Az első videó nagyon csalafinta. Végre egy reklám, amiben van kreativitás!!! :C

(#30247) Parson válasza kbalage2 (#30243) üzenetére


Parson
addikt

Én pont arra probáltam rávilágitani, hogy nem elég csak motort berakni, hanem a hajtoművet is bütykölni kell kicsit. Probálkoztál azzal hogy ugy átépited h nagyobb attetellel 1-esben nagyobb inditónyomatékot adjon le? Pont ezert kell a taviranyitos sebvalto, hogy menet közben tudj vele felvaltani vagy vissza.

Amugy végül meglett a bugatti is, itt tényleg vége a lego vásárlásoknak most. Ezzel most van egy kezdőkészlet 20.000 alkatrésszel. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30248) thesound válasza Parson (#30247) üzenetére


thesound
őstag

Majdnem leírtam, hogy ember, te aztán jó nagy fejest ugrottál.
....
Majd utánaszámoltam, hogy felnőttkorom legózása óta mennyi az átlag alkatrész/év és inkább nem írom le, mert hasonló szám jött ki. :N (igaz nálam év közben van eloszlás, nincs ilyen kimagasló csúcs :D )

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#30249) Tony21 válasza Parson (#30247) üzenetére


Tony21
tag

Szerintem nincsen benne annyi hely, hogy mindent motorizálj. Mint írták, így is ki kell belezned, hogy a motorok elférjenek benne (meg az akku/elemtartó, vevő, stb).

[ Szerkesztve ]

(#30250) kbalage2 válasza Parson (#30247) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nagyrészt komplett átalakításokat csinálok, igyekszem a külsőt megtartani de belül az változik ami szükséges (kormányzás, futómű stb). Motorizált váltót eddig nem építettem, általában a vele járó plusz súly megölne bármi előnyt amit a váltó nyújtani tudna.
Valószínűleg a Defender lesz az első ahol egyébként megpróbálkozok ilyesmivel, de ott is inkáb azért hogy legyen normál közlekedő sebesség és egy jóval lassabb amivel mászni is lehet szóval nem a menet közbeni fel/le váltás a cél (az amúgy is necces Legonál, szinkronizálás, kuplung stb).

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.