Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Vásárolt már valaki ettől az eladótól, ismeri esetleg? Megbízható?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#30702) soo277


soo277
őstag

BUÉK

:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

BT: wersoo#21211

(#30703) sodokan válasza Predator2 (#30701) üzenetére


sodokan
tag

2 jófogás profilja van Tamás Tamás és Tamás Dávid, FB csoportban is aktív, megbízható eladó.

(#30704) apezka válasza Predator2 (#30701) üzenetére


apezka
tag

Én is többször vásároltam tőle. Mindig minden rendben volt. Ha fontos a doboz makulátlan állapota akkor kérdezz rá, de szokta jelezni, ha valami nem stimmel vele.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#30705) apezka válasza soo277 (#30702) üzenetére


apezka
tag

Szerintem a fogyókúrát, "Nem iszok többet" vagy a rendszeres testmozgást könnyebb lenne betartani, de te tudod! :D

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#30706) b12gege válasza LÁZ (#30698) üzenetére


b12gege
csendes tag

Értettem, főni! ;]
A listát felraktam Drive-ra, annak a linkjét pedig elhelyeztem az aláírásomban. Talán meg tudja nyitni, akit érdekel...annyira nem vagyok profi ebben a megosztós témában.
Egyelőre árak nincsenek feltüntetve, de itt azért gondolom a többség nagyjából tisztában van az árakkal.
Ha valakit érdekel valami, akkor zaklasson bátran. Lehet, hogy itt-ott hibáztam, talán olyanok is felkerültek véletlenül a listára, amiktől mégsem akarok szabadulni, vagy pontatlan az információ egyes készletekről...

(#30707) balint82 válasza b12gege (#30706) üzenetére


balint82
senior tag

Nem apróztad el :C

Privátban írjak vagy itt?

Google Pixel 4a

(#30708) b12gege válasza balint82 (#30707) üzenetére


b12gege
csendes tag

Inkább menjen minden privátban, nehogy probléma legyen belőle...

(#30709) Fr0z3n válasza b12gege (#30706) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ejj ha. Ha lenne keret rá... Haunted house, emerald night... 🤤🙄

[ Szerkesztve ]

(#30710) balint82 válasza b12gege (#30708) üzenetére


balint82
senior tag

Pm ment. :C

Viszont rémlik, hogy te hirdetsz itt ott fb csoportban, legalábbis olyan sok 10230 mini modulars nem rohangál kis hazánkban. :K

Google Pixel 4a

(#30711) #75376384 válasza b12gege (#30706) üzenetére


#75376384
törölt tag

Nem fogod sajnálni azokat a pirates hajókat? Olyat jó állapotban találni kb kincs. :D

tiszta mázli hogy se winter village se modular nincs köztük. :)

(#30712) b12gege válasza #75376384 (#30711) üzenetére


b12gege
csendes tag

Sok mindent sajnálok, de nem kezdhetek kivételezni, mert akkor minden marad a régiben. :))
Brickheadz, Batman, vidámparkos témájú készletek, néhány UCS Star Wars és MOC-ok maradnak, a többi megy.

(#30713) Peathee válasza b12gege (#30706) üzenetére


Peathee
aktív tag

Az igen, szép lista!
A fél karomat adnám egy Maersk Line Triple-E ért, vagy egy miniModuilars-ért...
De most én is gyűjteményt ritkítok/fiatalítok. Kell a hely a 2020-as Technic-eknek. :)

(#30714) #75376384 válasza b12gege (#30712) üzenetére


#75376384
törölt tag

Oké de bazi nagy hajókról van szó. :D Mondjuk pont emiatt érthető is, sok helyet foglalnak.

Én is mostanság kezdtem el gondolkodni ilyen ritkításon, de én inkább csak alkatrészektől szabadulnék. Rengeteg olyan van amire nincs szükségem. Azt viszont nem tudom hogy kellene csinálni velük. “Boltot” nyitni nem fogok és szerintem az itteni törvények/posta árak miatt nem is egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#30715) LÁZ válasza b12gege (#30706) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

köszöntem

ps. nem akarok írni, de lehet muszáj lesz :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#30716) balint82 válasza LÁZ (#30715) üzenetére


balint82
senior tag

:C

Google Pixel 4a

(#30717) Victoryus válasza b12gege (#30706) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ne add el a hajókat, mert bánni fogod. Baromi jól mutatnak egymás mellett kiállítva.
Én eladtam a Renegade Runnerem, megbántam, vettem másikat. Aztán jött egy jó ajánlat, ezt is eladtam, de most megint gondolkozok rajta...
A Barracudám biztos nem adnám el, nagyon sok idő volt összevadászni, és még így se 100%-os.
Mondjuk az is igaz, hogy 5 hajó is rengeteg helyet foglal, meg néha nem árt leporolni őket.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30718) matyifej


matyifej
tag

Sziasztok!
Újból kedvet kaptam, a Legohoz. Nézelődtem, a Star Wars széria fogott most meg talán, abból is 2 között vacillálok így elsőre. 75212 - Kessel Run Millenium Falcon és a 75218 - X-wing a kiszemelt. Ezekről van valami vélemény aki már találkozott velük? A fehér részektől kicsit félek főleg a Kessel run-nál, hogy sárgásodik. (Ezzel kapcsolatban is kisegíthettek, hogy érdemes kitenni őket, az állagmegóvás érdekében). Előre is köszi!

(#30719) Kront


Kront
tag

Sziasztok!

A 75192 Falconhoz tudnátok ajánlani a tapasztalatotok alapján valami strapabíró, erős tartót, állványt, amire fel lehetne tenni. Többfélét látok hirdetni, de nem tudom, melyik, milyen minőség. Az elsődleges szempont a megbízhatóság meg a kinézet lenne és kevésbé az ár.

(#30720) draco31


draco31
veterán

A lambo szett ára kicsit vastagra sikeredett, vagy csak szerintem?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#30721) Throme válasza draco31 (#30720) üzenetére


Throme
veterán

Ha az sc lambo szettre gondolsz, ott valszeg licensz díj lehet a háttérben. Előre félek, hogy ha technicben jelenik majd meg, pláne bugatti szinten, ott mit kérnek majd érte, ezek után...

(#30722) h3lios válasza Kront (#30719) üzenetére


h3lios
addikt

2 fő variáns van. Vannak az akril állványok. Abből a legjobbat szerintem Wicked Brick-ről tudod berendelni.
Illetve van az Efferman féle technicből készült állvány.

Nekem utóbbin áll már több, mint 1 éve a Falcon és semmi bajom nem volt még vele.
Én 20k-ért csaptam le rá 1 facebook csoportban. Színtől függ mennyibe kerül, a világos szürke elemekből picit drágább, de max 30 -ból az is kijön.

Ez a verzió sokkal stabilabb, mint az akril állvány, ugyanis technic pinekkel csatolod a meglévő belső Technic vázhoz. Innentől kezdve ha kap 1 nagyobb lökést sem tud lecsúszni az állványról.

Ha felrakod rá, akkor 4 talpat mindenképp le kell szedni, hogy rá tudd rakni az állványra.

[link]

Én az összeset leszedtem, de az állványban azok is elférnek kényelmesen.
Pro tipp: A felrakásnál vedd le az összes mozdítható alkatrészt a falconról. Tehát a lecsúsztatható felső paneleket és fordítsd fejre az egészet 1 puha felületen (pl. 1 nagypárna tökéletes).

Aztán a stud-okra rápattintod az alsó elemeket és onnantól simán becsúsznak a pinek.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#30723) draco31 válasza Throme (#30721) üzenetére


draco31
veterán

Igen, arra gondolok. Részemről így az marad a boltban...

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#30724) UberMutant válasza draco31 (#30723) üzenetére


UberMutant
őstag

lesz az még akciós

(#30725) Throme válasza draco31 (#30723) üzenetére


Throme
veterán

Én webshopokat szoktam nézni, mert rendre olcsóbbak. Pl az előző széria kb 5400 ft árához képest 3900-4200 ft körül adják.
Sajnos a lambo dupla szett lett. Általában a super car verdák érdeklik az embereket, szemben a SUV-okkal. Amúgy a lamboról nem az utóbbi jut az emberek eszébe első körben.
Mindenesetre én meg fogom venni, mert nagyon vártam a márkát (a rakás ferrári meg ford mellé) az SC sorozatba.
Titkon remélem, hogy egy porsche RSR méretű és darabszámú lambo megjelenik technic szériában....

(#30726) draco31 válasza Throme (#30725) üzenetére


draco31
veterán

Alzán néztem rá. Na majd hátha elindul megint egy kis kupon őrület :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#30727) Throme válasza draco31 (#30726) üzenetére


Throme
veterán

Alzás ár inkább hivatalos lego shop ár az új SC-okat tekintve, majd januártól érdemes ránézni a legós webshopokra. 22k huf-ot én is sokallom érte, de nagyon olcsó se lesz. Az új szimpla szettek is még lego shopos áron mennek (7k huf). Nézd meg, hogy az új - pl audi - 250 darabos és 7k huf, míg a webshop árra lement ferrári f40 198 darab és 4,4k huf. 52 kocka kerül + 2,6k huf-ba?

(#30728) Napfénysüti

Megépítettem a 42069 Extreme Adventure járgányt. Nagyjából 3 nap alatt végeztem (mindig csak akkor csináltam mikor a gyerek aludt) épp szilveszter éjfél előtt fejeztem be. Tényleg remek készlet ötletes megoldásokkal, meglehetősen nagy méretben. Persze 2382 elem nem is azt sejtette hogy kis meló lesz. Kislányomnak is nagyon tetszik csak ő még 15 hónaposan nem úgy játszana vele ahogy kell. :)

Més que un club!

(#30729) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#30730) thesound


thesound
őstag

A SAH-ban az ingyenes szállításhoz a VIP pontok levonása után mehet 17e alá vagy a levonással együtt is 17e felett kell maradjon?

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#30731) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Itt van amire sokan vártunk. Fehér baseplate :))

(#30732) LÁZ válasza thesound (#30730) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

sztem mehet 17 alá, de majd úgy is írja

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#30733) C4mp3r


C4mp3r
addikt

elkezdtem az assembly square-t kapasbol 1-es zacskonal mar hianyzik 3 elem, 1 nexo knights pajzs, 1 1x2 es 1 1x3 tile, cserebe a megmaradt plusz elemek kozott van egy feher 2x2 meg egy 1x2 amit nem hiszem, hogy extrakent szantak. :F eleg rosszul indul, el is ment a kedvem, csekkoltam a bontott zacskokat meg atneztem a tobbit, de sehol semmi. meg nem akarok irni nekik, mert ezek utan ki tudja zacskonkent mennyi lesz meg, de eleg kiabrandito, ha mar egy talicska penzt elkernek egy-egy szettert

[ Szerkesztve ]

(#30734) UberMutant válasza C4mp3r (#30733) üzenetére


UberMutant
őstag

nálam egyik modularnál vagy creator expernél sem hiányzott semmi.
nagyon balszerencsés vagy, inkább lottózz

(#30735) Pötyi válasza Fr0z3n (#30731) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát őőő, izé... Nekem kábé 15 éve van ilyen fehér alaplapom...

(Mondjuk az viccesebb, hogy a Lego által küldött hivatalos hírlevélben egy 48x48-as fehér alaplap képe látható...)

QNX is cool!

(#30736) thesound válasza matyifej (#30718) üzenetére


thesound
őstag

Úgy pakold ki a készleteket, hogy ne érje őket közvetlen napfény.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#30737) Throme válasza Fr0z3n (#30731) üzenetére


Throme
veterán

:C

(#30738) Fr0z3n válasza Pötyi (#30735) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Volt eddig is, de ritka és horror áron.

(#30739) Kront válasza h3lios (#30722) üzenetére


Kront
tag

Köszönöm a gyors választ. Az akriltól elvette a kedvem, hogy ragasztgatni is kellene. A másikat már el is kezdtem keresgélni.

(#30740) Kront


Kront
tag

hiányzó elemek: úgy vettem észre, hogy vannak "pénteki gyártású" készletek, meg másik naposak is. gyakran 1-3 ezres készletből sem hiányzik semmi, a Falconnál meg volt 6 zacsiban is hiány/csere egy modellen belül.

valaki bennfentes (vagy aki volt gyárlátogatáson) esetleg meg tudná mondani, hogy a legyártott elemeket a készletekbe robot gyűjti össze és automatikusan zacskózza vagy van benne emberi beavatkozás is?

(#30741) C4mp3r válasza Kront (#30740) üzenetére


C4mp3r
addikt

en ugy tudom a zacskozas automatikus es tomeg alapjan tortenik, ezert is gyakoribb a hasonlo tomegu, de kicsit mas elem a zacsiban a korrekt helyett, mint hogy flat out hianyozzon valami. valami hiba csuszott most a gepezetbe a cseh gyarban, velem most fordult elo eloszor ilyesmi 30+ keszlet utan.

(#30742) Nimda válasza C4mp3r (#30741) üzenetére


Nimda
addikt

Ilyenkor lehet panasszal élni? Küldik a hiányzó elemeket?

A 21309 szettnél én is azt hittem egy ponton, hogy hiányzik valami...aztán a végén sok agyalás után, kiderült, hogy összecseréltem egy hasonlóval, szóval meg volt az :D

[ Szerkesztve ]

(#30743) kbalage2 válasza C4mp3r (#30733) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Az ilyen "hiányzik x de megmaradt y" eseteknél érdemes visszanézni hogy nem cserélted-e fel véletlenül őket építés közben.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#30744) C4mp3r válasza kbalage2 (#30743) üzenetére


C4mp3r
addikt

bag 1-nel vagyok, ugyhogy eleg konnyen le tudtam ellenorizni es most kivetelesen nem en vagyok a balfasz :D sokszor volt mar, hogy azt hittem hianyzik valami es csak bent maradt a zacsiban/valahogy lecsuszott az asztalrol, de most nincs ilyenrol szo sajnos.

Nimda
az oldalon a supportnal ki tudod valasztani a missing bricks menunel, ha valami hianyzik es legtobbszor szo nelkul kuldik. akkor van szivas ha epp nincs raktaron az elembol nekik

(#30745) Janaboy válasza Kront (#30740) üzenetére


Janaboy
veterán

Nincs emberi beavatkozás, de nem robot gyűjti.
Van egy ilyen elem szórtirozo/adagoló és az.
Mérlegelik a súlyát, ha stimmel, akkor oké.

Janaboy

(#30746) Pötyi válasza C4mp3r (#30744) üzenetére


Pötyi
őstag

Inkább azt mondd, hogy milyen színű csempéid hiányoznak, hátha ki tudunk segíteni...

QNX is cool!

(#30747) C4mp3r válasza Pötyi (#30746) üzenetére


C4mp3r
addikt

ja nem szukseges koszi, el fogjak kuldeni a dolgokat, ettol nem felek, szerencsere a support mindig nagyon jo fej. csak meglepodtem es bejottem a topicba sirni egy kicsit :))

(#30748) matyifej válasza thesound (#30736) üzenetére


matyifej
tag

Köszönöm a válaszod! Kessel run érkezőben van már :)

(#30749) kbalage2 válasza C4mp3r (#30744) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Elhiszem, bár még nem láttam ilyet :D Azért nagyon kíváncsi lennék a LEGO részéről egy valós quality control statisztikára, hogy szerintük ténylegesen mennyi a hibásan zacskózott szettek száma ahhoz képest hogy ezt hányan jelzik :) Amióta jobban figyelem biztos 100+ szettet bontottam-építettem és néha már-már azt hittem hogy sikerült rajtakapni őket egy hiányzó elemen, de a végén mindig kiderült hogy a hiba az én készülékemben volt :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#30750) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Lego Saturn 5-ből csinált valaki közületek diorámát?
Érdekelne, hogy mit hogyan.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.