Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) Throme válasza kbalage2 (#30891) üzenetére


Throme
veterán

"Bár újabban van egy sajnálatos trend miszerint egyre több olyan komolyabb szett bukkan fel aminél lespórolják a B modellt"

Szerencsére ezt a hiányt pótolja az internet (pl Rebrickable). Számos szettből van B, C, D, E, F.....verzió. Ezek jó része ráadásul ingyenesen hozzáférhető.
Abból a szempontból gáz, hogy emelkedő árak mellett kevesebb a tervező munka , lego oldalról.

(#30902) Warton válasza Segal (#30889) üzenetére


Warton
őstag

Én pl. megvettem a Rally autót, a Corvettet, meg a 42038-ast és rohadtul nem építettem meg egyiket se. Mentek a mocsárba úgy ahogy vannak és épült belőlük egy saját készítésű LADA NIVA vagy Párduc harckocsi vagy Stug III stb. Megmondom őszintén engem pl. kifejezetten untat a gyári készletek leírás szerinti összerakása. Sokkal jobban élvezem azt a fajta kreatív tevékenységet, amikor felmerül egy probléma az építés során, és azt hogyan lehet megoldani, lehetőleg a rendelkezésre álló elemekből. Így egy csomószor építem újra az adott modellt, mire tetszik az eredmény.

Most pl. főleg a Corvette, meg a 42038-as sárga elemeiből egy Kispolskit csinálok és már két napja szenvedek az első lámpákon, hogy hogyan rögzítsem őket úgy, hogy még ne csak jól nézzen ki, de még LED-et is lehessen bele rakni és mondjuk a lepkefing ne üsse le őket a helyükről.

(#30903) LÁZ válasza Segal (#30889) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Ha már megkérdezed, akkor sztem eldőlt a buli 😁, de szívesen megbillentünk, hogy kellő sebességed legyen azon a lejtőn 😂.

Lehet apróságokkal kezdeni, aztán úgy is eldurvul majd a buli, de az elején még talán van egy aprócska esély arra, hogy megálljt parancsolj a dolognak, plusz ha fészbukról, vagy akciósan veszed a készleteket, akkor minimális bukóval ki lehet hozni, hogy továbbadod.

De a kérdés tényleg az, mennyire akarsz belefolyni, mert 'vagy impala, vagy semmi', hogy egy klasszikussal éljek.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#30904) kbalage2 válasza Throme (#30901) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Persze hogy ott vannak a lelkes fanok akik elvégzik a LEGO munkáját utólag, na de ne már hogy ez legyen az új standard :) Eddig belefért az időbe/büdzsébe/kreatívitásba hogy legyen B model szóval nem kéne elspórolni, pláne nem azoknál a szetteknél ahol az ár eleve magasabb.

Csak hogy mondjak jót is, az idei Technic hátrahúzós szetteknél (ami 3 nem 2!) végre elfelejtették az izzadtságszagú kombinált modellt és mindegyik kapott tisztességes és jól kinéző B modellt :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#30905) Janaboy válasza Segal (#30893) üzenetére


Janaboy
veterán

Feltétlenül térj vissza és költs jó sokat ;]

Janaboy

(#30906) unclefucka válasza Segal (#30889) üzenetére


unclefucka
senior tag

Már mindenki leírta, hogy miért, vagy miért ne térj vissza a LEGO-záshoz.

Én ajánlok egy alternatív megoldást!
Töltsd le a LEGO Digital Designer programot és építs szabadon, de virtuálisan.
Ingyenes és max. az időd pazarolod a pénzed nem. Ha nem tetszik letörlöd.
Ha megépítenéd, amit virtuálisan alkottál? Veszel alkatrészt és megépíted!
Sajnos, talán pont a sikere miatt a LEGO már nem fejleszti/támogatja a programot, de el lehet vele lenni.

Az én személyes véleményem:
Ha már egyszer -újra- megfordult a fejedben, előbb-utóbb venni fogsz egyet és onnantól nincs megállás.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#30907) Djuree válasza unclefucka (#30906) üzenetére


Djuree
félisten

a stud.io is egész jó mostmár, sajnos nagyobb gép kell hozzá, de látványosabb, könnyebben kezelhetőbb több lehetőséggel.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30908) Parson válasza Djuree (#30907) üzenetére


Parson
addikt

Ezt mennyiért vesztegetik? Vagy jól látom, hogy ingyenes? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30909) #75376384 válasza Parson (#30908) üzenetére


#75376384
törölt tag

ingyenes a program es a legjobb, hogy ossze van kotve bricklinkkel. igy barmilyen agyszulemenyt fel tudsz tolteni.

(#30910) #75376384


#75376384
törölt tag

Ez is kész.


Egy újabb ékes példa, hogy a Lego mennyire nem tud (vagy akar?) mit kezdeni a Marvel vonallal. Pedig 20+ filmből azért lehetne meríteni. A figura torzó jól néz ki és egyedi, de egy kezet és lábat is igazán befesthettek volna. A végeredmény nem rossz, annak aki szereti a miniatűr dolgokat egy new york-ba bepakolva simán jól nézhet ki. Akinek viszont kellenek a szürke cuccok, bár spéci de nyersanyagforrásnak nem rossz.

Kár érte.

(#30911) unclefucka válasza Djuree (#30907) üzenetére


unclefucka
senior tag

Előbb-utóbb átpártolok majd.
Most épp egyikre sincs kapacitásom. :(

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#30912) balint82 válasza LÁZ (#30837) üzenetére


balint82
senior tag

Cserébe a 90e huf árért, itt is, lesz a stadionhoz ajándék.

Google Pixel 4a

(#30913) Freddy76 válasza balint82 (#30912) üzenetére


Freddy76
addikt

Egy címer már nem fér bele, úgy látszik...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30914) LÁZ válasza balint82 (#30912) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Az mondjuk qrva vicces lett volna, ha az ajándék meg ázsia xkluzív, ahogy az elején volt, eu/Angliában meg nem 😂

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#30915) balint82 válasza Freddy76 (#30913) üzenetére


balint82
senior tag

Biztos nagyon megdobta volna a költségeket :)
Bezzeg az Adidas reklámra jutott festék...

Láz: és tényleg :D

Nem baj, 90ért legalább nem gondolkodok arról, hogy megveszem.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#30916) Napfénysüti válasza balint82 (#30915) üzenetére

Igen ez így azért gáz hogy a címert nem bírták rányomni ha már megvették a licenszt. :U

Més que un club!

(#30917) balint82 válasza Napfénysüti (#30916) üzenetére


balint82
senior tag

Ránézésre gyakorlatilag tele van matricával, mint egy lutraalbum. :(

Vagy rosszul látom?

Google Pixel 4a

(#30918) hulp01 válasza balint82 (#30917) üzenetére


hulp01
senior tag

Jól látod, van pár matrica. [link]

(#30919) balint82 válasza hulp01 (#30918) üzenetére


balint82
senior tag

:(((
De durva,nagyon köszi.

Google Pixel 4a

(#30920) xedos


xedos
addikt

Elkészültem a Porsche 42096-al.
1, hatalmas!
2, részletes!
Jó volt építeni-tetszik. Bár 2x előfordult, hogy hátulra próbáltam beépíteni valamit, mire rájöttem, hogy közben megfordította az autót :-)
Ajánlom mindenkinek aki egy szép részletes modellt szeretni.
Megpróbálkozom átépíteni egy másik autóvá, ha kész feldobom :-) Csak matricátlanítani kellene.

(#30921) Parson válasza xedos (#30920) üzenetére


Parson
addikt

Én le nem szedem róla a matricákat az sicher... Ha printelve lennének, akkor is ugyanez lenne a helyzet. De persze a matricát le tudod szedni, ha akarod, csak utána szevasz a matricáknak.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30922) [CsuCsu] válasza xedos (#30920) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En a Bugattival keszultem el a hetvegen. Valamit elcsesztem a hajtaslancon, nem gurul az auto. De most mar nem fogom szetszedni, megy az irodai polcra. Nem mintha tologatni akarnam.

(#30923) xedos válasza Parson (#30921) üzenetére


xedos
addikt

Meglátom, hogy hogyan sikerül az átépítés és utána melyik az olcsóbb. Másik elemet vagy matricaívet venni...

(#30924) Djuree válasza Parson (#30921) üzenetére


Djuree
félisten

hajszárítóval lejön szépen és utána vissza is lehet ragasztani...csak addig rá kell tenni az eredeti hátlapjára.
így szoktam a garancia matricákkal is. :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30925) Throme


Throme
veterán

Jött lego-s hírlevél, a VIP-eknek már elérhető a stadion. Néztem a képeket és kvázi moduláris. Pálya, nézőtér szétkapható.
Szerintem megoldhatta volna a Lego, hogy minimális átalakítással (mozdítható pálya takaró elemek) valamilyen rugósfoci vagy hasonló lehetne belőle. Mindenki vihetné a haverhoz a kis csapatát.... (méretből adódóan nyilván 22 játékosnál kevesebb lenne a pályán)
:DDD

(#30926) Parson válasza Djuree (#30924) üzenetére


Parson
addikt

Ez oke, de a ragasztó minösége már nem lesz ugyanolyan, erösen gyanitom...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30927) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Bécsben hol érdemes használt legot nézni?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30928) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Sikerült kiraknom a Saturn5-t. Hát szép nagy termetes példány lett.
A diorámáról lemondtam, de mivel macskáink vannak, az ördög fajtából, kellene egy állvány szerűség, ami megóvja a rakétát, a fenevadaktól. Mi a legolcsóbb, de mégis esztétikus megoldás erre szerintetek?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#30929) Pötyi válasza Predator2 (#30928) üzenetére


Pötyi
őstag

Detolf vitrin (Ikea) - a vízszintes polcok nélkül

Kiegészítés:

Vagy mondjuk tedd a vitrin aljára a rakettát, a legfelső polcot hagyd benne és arra rakd ki a 10266-os leszállókompot...

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#30930) edgR válasza Predator2 (#30928) üzenetére


edgR
őstag

vegyél egy kutyát :) az először megoldja majd a macska problémát, aztán békén hagyja a Saturnt :)

(#30931) Janaboy válasza Predator2 (#30928) üzenetére


Janaboy
veterán

Furcsán fog kinezni a macska az állványon :DDD

Janaboy

(#30932) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

nyúl béláné húsvétra :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#30933) lm83


lm83
őstag

Szerintetek ilyen maszkokat:

tudok valahol venni csak úgy külön? :F

(#30934) Anyucicca


Anyucicca
friss újonc

:))

[ Szerkesztve ]

(#30935) #75376384 válasza lm83 (#30933) üzenetére


#75376384
törölt tag

Persze.

Bricklink a legjobb erre (még):
itt a készlet összes alkatrésze: [link]

kiválasztod a maszkot és ott “price guide”

érdemes előtte beregisztralni és megadni adatokat, hogy lásd ki szállít az országodba. Illetve kerüld a távol keleti eladókat, maradj Európában.

(#30936) Djuree válasza Parson (#30926) üzenetére


Djuree
félisten

egy picit romlik, de csak minimálisan. ennél jobb megoldás sajnos nincs leszedni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30937) lm83 válasza #75376384 (#30935) üzenetére


lm83
őstag

Ja itt néztem, sárga maszk 5 embernél van, de nem játszos, csak az utolsó kettő szállít ide :Y
HUF 388.91
HUF 521.13
HUF 750.13
HUF 3,344.69
HUF 5,962.48

Itt pesten gondoltam helyyben, hátha valami tipp

(#30938) mefistofeles

A fiam nekilátott a szülinapi Bugatti Chiron autójának. Csak pillázok... :Y
Nem értek a LEGO-hoz de ez elképesztő mérnöki, tervező munka.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#30939) Victoryus válasza Victoryus (#30927) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

48er tandler? Senki nem jár Bécsbe turkálni?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30940) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Lego creationary-t mennyire veszik? Kelendő? Csak azt találtam

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30941) LÁZ válasza Victoryus (#30940) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

társasokból sztem csak a sakkoknak van vmi értéke, a kisebbek ugye jók használtan is, persze vmit el lehet kérni érte, de nsokat :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#30942) Victoryus válasza LÁZ (#30941) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

5000ft-ot nem ért, hiányos. Üres kézzel távoztam. Naschmarkton 1 helyen volt minimális lego, city darabkák, 20deka. Majd legközelebb.Pofátlan árak mindenre, rc motorcsónak tetszett még, 20eur. de lehet hibás is...meg volt még pár rc kopter,h0 mozdony aranyárban.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30943) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, kezdő Legos leszek a gyerek miatt. Első körben az érdekelne, hogy merrefelé érdemes elindulni ha azt szeretném, hogy a játékok nagy része méret arányban kb. megegyezzen, persze ha létezik ilyen. pl. a Lego city épületek, járművek emberek, remélem méretarányosak egymással. Esetleg más kategóriával is működik így?

[ Szerkesztve ]

(#30944) Pötyi válasza Kaci84 (#30943) üzenetére


Pötyi
őstag

Ezt már mintha olvastam volna harminc-valahány évvel ezelőtt egy Moldova György kisregényben. Az ötéves kisgyereket megkérték valami teszt során, hogy csináljon városképet. A gyerek épített egy komplett lakótelepet - egyetlenegy fa nélkül. A felnőttek szörnyülködtek. Ennyire sivár lett a gyerekek lelke? Semmi növényzet? Semmi zöld? Erre a kisgyerek megszólal: -Hát persze, hogy nem tettem oda fát! Hat centi magas volt a tízemeletes lakótelepi panelház modellje és harminc centi magas a fácskáké. Nem illik oda, hibás a méretarány!

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#30945) Pötyi válasza Kaci84 (#30943) üzenetére


Pötyi
őstag

A kérdésedet mérnöki fejjel megértem, de szerintem túlkomplikálod. Ilyen mélységben nem szükséges vizsgálni, nem a Lego épületek, járművek egymáshoz viszonyított aránya fogja meghatározni a gyerekek világképét, gondolkodását. Ez csak játék. Ha fel is tűnik a gyereknek valami ordító aránytalanság két Lego akármi és azoknak a dolgoknak a való életben található párjához képest, egy felnőtt pár szóval képes lesz eloszlatni a gyerek kis lelkében keletkező ellentmondást.

QNX is cool!

(#30946) Kaci84 válasza Pötyi (#30945) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszönöm a válaszod. Ettől függetlenül mégiscsak érdekelne a válaszba kérdésemre. Nem a gyerek lelki világa miatt. Gyakorlatias előnyei is vannak ha kompatibilisek egymással a készletek.

(#30947) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Bécsben van olyan bolt, ahol lehet alkatrészeket válogatni? BL-en néztem eladókat, de technic nem nagyon akadt jó áron

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30948) Pötyi válasza Kaci84 (#30946) üzenetére


Pötyi
őstag

Úgy általában azok. Ez így megnyugtat? Elég?

:DDD

Lego vonatbuziktól láttam késhegyig menő, tizenhét oldalas vitát másik fórumon a szerelvény szélességéről, hosszáról.

Ráadásul egy Lego járműnek többféle méretben kiadott verziója is létezhet, pld. Millenium Falcon van vagy hat méretben, a kulcstartótól a hetven centis verzióig. Nyilván a legnagyobb a leginkább méretarányos egy Lego emberkéhez - meg a legdrágább is. De ha te ilyen kínos precizitással fogsz bele mondjuk egy húsz négyzetméteres terepasztal tervezésébe, építésébe, akkor se védheted ki, hogy az egy rokon spontán ne hozzon egy olyan készletet ajándékba, ami nem illik oda.

Meg gondolj bele: a Star Wars kánon szerint egy átlagos csillagromboló 1600 méter hosszú. Ha fel akarnád építeni a Lego emberkéhez méretarányosan, be se férne a gyerekszobába. Talán a házba se...

:DDD

QNX is cool!

(#30949) Pötyi válasza Pötyi (#30945) üzenetére


Pötyi
őstag

Olyasmire gondoltam, hogy mondjuk nyáron eljut a család Tihanyba, ahol a révnél làt a gyerek egy lóbaszó nagy kompot, amire alsó hangon ráfér 25 kocsi. Ezután a gyerek megkapja a 60119-es komp készletet, amire max két Lego autót lehet felrakni. Ha a méretarányok miatt a gyerek szólna, le tudnám nyugtatni azzal, hogy hát Adonynál a Dunán létezik _kisebb_ komp is...

Ééérted!

:DDD

QNX is cool!

(#30950) Tony21 válasza Kaci84 (#30943) üzenetére


Tony21
tag

A minifig (Lego figura) az minifig, mindegy, hogy pókember, Gandalf, birodalmi rohamosztagos, vagy rendőr, tűzoltó, netán egy útkaparó szakmunkás.
City járművek nagyrészt 6 stud szélesek, egy 30 éves tűzoltóautó emiatt méretben nem kompatibilis a mai járgányokkal. Viszont a manapság kapható járművek elég jól mutatnak egymás mellett.
Épület City-ben nincsen túl sok (járművek számához képest), de azokba beférnek a minifigek. Creator Expert részletességű kidolgozást persze ne várj :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.