Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) edgR válasza LÁZ (#16597) üzenetére


edgR
őstag

Az alternatív szaroknál is minden egyes esetben ügyelnek arra, hogy kiemeljék, hogy az
a) nem kapható a LEGOnál, ezért ...
b) az alkatrészei a LEGOnál nem beszerezhető, ezért ..., vagy
c) drága - ahogy Freddy76 kolléga is jelezte -, ezért ...

Ahogy tegnap is írtam, szvsz már rohadt unalmas. Én se veszek Ferrarit trabant motorral, és nem is veszek fel 30 M hitelt, hogy megvegyem. Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. Szemetelni pedig a kukába illik.

(#16602) Mcray válasza bobafett (#16600) üzenetére


Mcray
senior tag

+1

Én is írtam nekik és csalót is jelentettem nekik. Nem foglalkoznak vele. Amikor viszont rendőrségi ügy volt és adatot kellett kiadniuk, akkor is elhajtottak a csába...

Láz előző kommentjére szintén +1

Vicces, hogy én is utálom a kínai szarokat, mégis engem ért támadás mintha direkt a Lego ellen szóltam volna. Visszaolvastam amiket eddig írtam és nem találtam ilyet. Részemről téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#16603) edgR válasza Mcray (#16602) üzenetére


edgR
őstag

Utálod őket de vásárolod és támogatod őket. Seems legit.

(#16604) balint82 válasza edgR (#16603) üzenetére


balint82
senior tag

Azért a Lepin/Decool NEM EGYENLŐ egy Kazival. Az első kettőnél nem sok hozzáadott érték van...

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#16605) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Témaváltás: a napokban raktam össze. Párom szemei úgy félúton felcsillantak: "Ez aaaaz?". Haladunk, egyre jobban szereti a Lego-t, csak még pénzt nem hajlandó adni érte. :D

Szupi, mondjuk a landspeeder és a dewback viccesen nagy az épülethez képest.

(#16606) atus72 válasza edgR (#16601) üzenetére


atus72
senior tag

"Én se veszek Ferrarit trabant motorral,"
Más meg megveszi, az élet számos egyéb területén van az, hogy nem mindenki engedheti meg magának
a top minőséget, mi ezzel a gond?
Már ezerszer kiveséztük és 100%-ban igazatok van hogy szemét dolog amit ezek a cégek csinálnak (itt a más szellemi termékének a lenyúlásáról beszélek ami nem a LEGO elemekre vonatkozik hanem a DIZÁJNA-ra), de amíg a LEGO a profit éhsége miatt Kínába költözteti a gyárat addig nincs miről beszélni, most visszanyalt a fagyi, ennyi, senki nem kényszerítette hogy oda telepítsen gyárat ahol tudvalevő, hogy nagy ívben szarnak a szellemi tulajdonra, az alapvető emberi jogokat már meg sem említem.
Ha rajtam múlna az összes gyártót aki Kínában bérgyártat kurva magas import vámmal büntetném, de az egy idealista világ lenne.
[a tisztánlátás végett közlöm, csak LEGO-m van, eddig :D]

(#16607) Mcray válasza atus72 (#16606) üzenetére


Mcray
senior tag

Nekem 450 Lego és egy Kazi készletem van ;)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#16608) Jim-X válasza Ereshkigal (#16605) üzenetére


Jim-X
őstag

En elegetem a szamlat es csak keszpenzzel fizetek, hogy ne maradjon nyoma :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#16609) edgR válasza balint82 (#16604) üzenetére


edgR
őstag

jogos

(#16610) edgR válasza atus72 (#16606) üzenetére


edgR
őstag

Igen, az én szememet is elsősorban a 100%-os plagizálás szúrja, az, ha sem az alkatrészek, sem a dizájn nem egyedi, még csak nem is törekednek arra, hogy az legyen, vagy legyen legalább 1-2 eltérés a két készlet között. Így gyakorlatilag megtévesztik a laikus vásárlókat.

(#16611) Freddy76


Freddy76
addikt

Nagy a duma, hogy miért drága a Lego, miért gyártat Kínában, így járt, olcsó a Lepin, vegyék azt, a Lego meg kapja be. Persze, ez is egy szempont. Arra mondjuk kiváncsi lennék, hogy ha ezen emberkéknek megszűnne a munkahelyük, mert mondjuk ugyanazt Kínában olcsóbban megcsinálják, akkor is így gondolkoznának-e.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16612) tPedro_


tPedro_
őstag

Regioban tart meg az ajandek akciofigura akcio?

(#16613) balint82 válasza tPedro_ (#16612) üzenetére


balint82
senior tag

Szerintem kifogytak már belőle.

Google Pixel 4a

(#16614) Saccco válasza tPedro_ (#16612) üzenetére


Saccco
nagyúr

Már azon a héten szerdán vége volt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16615) Throme válasza Freddy76 (#16611) üzenetére


Throme
veterán

...ez a jelenség máshol is megvan. Pl fotós fórumokon a kínai, utángyártott infrás távkioldó, az utángyártott akksi, utángyártott napellenző, vállpánt, szenzortisztító...stb..stb.
Mégse háborodott fel senki, hogy nikon/canon/pana/oly.... munkahelyek szűnnek meg...

Amúgy meg Mo. is egy részt tekintve bérgyártó ország. Szerintem elég sokan dolgoznak külföldi érdekeltségű cégnek. Szóval nincs mit elvenni, mert mi (meg kelet-eu) vesszük el másoktól a munkát ;]

Azzal is lehet jönni, hogy amíg a takaró ér.... vagy hogy ne lego-zon akinek nem telik...aha, csak könnyű ezt úgy mondani, hogy annak éppen hosszú a takarója.
Ugyanez a történet már milliószor le lett pörgetve a játékszoftveres/filmes/zene fórumokon, meg cikkekben.
Mivel van rá igény (nem is kicsi) a kis takarósoknál is, ezért élnek meg a jogsértésből sokan, erre meg Kína épít és profitja származik belőle.
Szerintem ezzel nem tudtok mit kezdeni, max mérgelődtök rajta...

[ Szerkesztve ]

(#16616) R3ĐßuŁŁ válasza Throme (#16615) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ha valaki ugyanúgy szeretne Legozni, de nincs annyi pénze, nem kell fos lepinre fanyalodnia. Creator és City témákból relatív olcsón lehet nagy gyűjteményre szert tenni. Rengeteg Modular elemszámra gyakorlatilag 20ft/kocka áron jön már ki, ami nem egy eget rengető összeg szerintem magyar viszonylatban sem.

Ha valakinek meg gyűjtemény darabokra fáj a foga, az miért vesz hamisítványt ahelyett, hogy alkatrészekből összerakná töredékéért? Igen, nem lehet 100%-ig összerakni, de 50-100 színcserével gyakorlatilag ugyanazt kapod meg és voálá ott a készleted amire vágytál. Ha meg a gyűjtemény darabra vágysz bontatlanul vagy akármi, akkor meg főleg semmi értelme lepint venni.

Más készletnél pedig miért vágynál lepinre, mikor nem kerül egy közepes készlet ára sokkal többe, mint a lepin, szóval szerintem csak a nagy, prémium, kifutott készleteknél számítana a dolog, de arra pedig ott az alkatrészenként vásárlásos téma. És ha Legoból összerendelgeted a dolgokat, mint Djureee például akkor biztos hogy el tudod adni közel annyiért amennyiért vetted, ami valljuk be nem egy hátrányos tényező.

Persze lehet rosszul látok valamit. :D

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#16617) atus72 válasza R3ĐßuŁŁ (#16616) üzenetére


atus72
senior tag

Próbáld már meg megvenni mondjuk egy 42055-t alkatrészekből a Bricklinken :D
Ha ez sikerül 50e forint alatt akkor átveszem tőled!í (új alkatrészekről beszélünk)

(#16618) Tony21 válasza edgR (#16601) üzenetére


Tony21
tag

Leszögezném, hogy eddig csak eredeti Lego-m van itthon.
Arocs-ból két készletet is vettem, annyira megtetszett, Porsche nemrég lett beszerezve, pedig ebből van Lepin jóval olcsóbban, mégsem fordult meg a fejemben, hogy kínait vegyek.
Viszont ez a Kazi M1-es igencsak bejön és köszönöm Mcray-nek, hogy felhívta rá a figyelmem (meg a linket priviben).
Nem én tehetek róla, hogy a Lego nem gyárt ilyet, de igény van rá. Csináljanak és tőlük veszem. Mert a takaróval nincs bajom, szerencsére elég hosszú.
Bricklinkről nem fogok vadászni, mert abszolút ismeretlen terep, soha nem használtam, csak hallottam róla.

Viszont ez a vergődő hiszti amit itt művelsz, szerintem lassan sokkal gázosabb, mint ha valaki havi 1x belinkel egy Lepin-t. Pedig elvileg off, meg nyelsz egyet, meg továbbgörgetsz ... de mégsem tudod a témát elengedni.

A Lepin amúgy bekaphatja, ettől az arcátlan lopástól kinyílik az ember zsebében a lámpavas.

(#16619) atus72 válasza R3ĐßuŁŁ (#16616) üzenetére


atus72
senior tag

"Ha valaki ugyanúgy szeretne Legozni, de nincs annyi pénze, nem kell fos lepinre fanyalodnia'
Ez lassan kezd hajazni a NER szellemiségére, ahol mint tudjuk 47e ft-ből meglehet élni, egyébként meg ugye lehet kussolni.
Te egyébként hallod is amit írsz?
Tehát az szarjon sünt aki nem engedheti meg magának a rendes LEGO készletet, az annyit is ér?
:C :C :C :C :C

Ezt is megértuk, a LEGO mint státuszszimbólum! :D
Miért nem aranyoztatod le az elemeidet amik vannak, hiszen akkor még inkább kitűnhetnél a pórnép közül ::)
LEGO VIP aka BURZSUJ EDITION

[ Szerkesztve ]

(#16620) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

1 készletet kivenni a millió közül amit speciel nem lehetne így megcsinálni...:D khm.. :D

Egyébként ez a készlet pont nem illik a gyűjtemény kategóriában levő drága készletekbe. Drágának sem mondanám, hiszem 50-55kért kapsz majdnem 4k alkatrészt.

Tehát az szarjon sünt aki nem engedheti meg magának a rendes LEGO készletet, az annyit is ér? Hol írtam ilyet, kérlek mutasd már meg? Egy alternatív megoldást mondtam el, senkit nem érdekel kinek mennyi pénze van, engem meg aztán főleg nem.

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#16621) balint82 válasza atus72 (#16617) üzenetére


balint82
senior tag

Minek venné meg, van itt új 56000 HUF-ért...

Google Pixel 4a

(#16622) atus72 válasza balint82 (#16621) üzenetére


atus72
senior tag

Az elemszámra írtam, hogy alkatrészenként megvenni sokkal többer kerülne mint csomagban, de ez kb igaz minden Technic-re.

(#16623) hulp01


hulp01
senior tag

Na, srácok, ez eddig nem volt jellemző erre a topicra. Jó lenne visszatérni ahhoz a stílushoz.

(#16624) R3ĐßuŁŁ válasza atus72 (#16622) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Tehát megmutatod hogy hol írtam ilyet? Még mindig kíváncsi vagyok.

A gyűjtemény darabok alatt modularokat, ucs star wars és egyéb készleteket értettem, amiknek irreálisan magas az áruk és így simán opció az alkatrészenkénti rendelgetés, hacsaknem ki akarod fizetni a horribilis árát. Djureee kolléga vagy 3 ucs készletet már simán megcsinált ilyen módon, ha minden igaz.

Technic készleteknek alapvetően jó áruk van az alkatrészszámhoz képest általában, szóval azoknál felesleges eleve ilyenekkel foglalkozni.

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#16625) balint82


balint82
senior tag

Témaváltás: SAH 7000 HUF felett jár egy ilyen ajándékba.

Google Pixel 4a

(#16626) R3ĐßuŁŁ válasza balint82 (#16625) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Elég erősen elgondolkoztam a rendelésen. :D Elég jó kis ajándék, főleg hogy 2 figura is van benne. :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#16627) Ereshkigal válasza balint82 (#16625) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tegyenek ki Saturnt, és már rendelek is. :)

(#16628) balint82 válasza Ereshkigal (#16627) üzenetére


balint82
senior tag

Én is napi többször ránézek, nincs-e készleten egy jó kis saturn. De mindig "temporary" out of stock üzenet fogad.

Google Pixel 4a

(#16629) atus72 válasza R3ĐßuŁŁ (#16620) üzenetére


atus72
senior tag

tessék
"Ha valaki ugyanúgy szeretne Legozni, de nincs annyi pénze, nem kell fos lepinre fanyalodnia"

(#16630) balint82 válasza atus72 (#16629) üzenetére


balint82
senior tag

Ezt is tedd hozzá kérlek:

"Creator és City témákból relatív olcsón lehet nagy gyűjteményre szert tenni. Rengeteg Modular elemszámra gyakorlatilag 20ft/kocka áron jön már ki, ami nem egy eget rengető összeg szerintem magyar viszonylatban sem."

Nem vagyok modi, de elengedhetnéd már ezt...

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#16631) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Nagy lett itt a szürkeség, meg a hepaj...kéretik megnyugodni, és elengedni a témát/témákat...

mindenkinek megvan a saját véleménye, pont.
próbáljuk meg ezt tiszteletben tartani, pont.
ha továbbra sem sikerül eltávolítani a zabszemet a szervezetből, akkor privátban kéretik tovább diskurálni, pont.

annál is inkább, mert itt sztem mindenki 1 fele tolja/szeretné tolni azt a biciklit. :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16632) balint82 válasza LÁZ (#16631) üzenetére


balint82
senior tag

+1

Google Pixel 4a

(#16633) Freddy76 válasza Throme (#16615) üzenetére


Freddy76
addikt

Soha nem néztem letöltött filmet, nem voltak letöltött játékaim, nem törtem fel zenéket, pedig csóró gyerek voltam, 30 éves korom előtt igencsak számolnom kellett a forintokat. Úgy gondolkozom, mint Redbul. Ha nem tellik Ferrari-ra, azért nem lopom el másét. Ha nem tellik étteremre, nem megyek el vacsorázni, majd futok el fizetés nélkül. Ha nem tellik single malt scotch whisky-re, nem lopok a boltból. És nem veszem meg harmadáron attól, aki ellopta a boltból. Ha nem telik legóra, nem lopok a boltból. És nem veszem meg a Lepintől, aki ellopta. Ennyi.

A fotós példád rossz, ott nincs lopás, hanem gyártanak kiegészítőket. A Lepin egy az egyben lop, gátlástalanul és pofátlanul. Aki ezt megveszi, ebben közreműködik. Sarkos ez az álláspont, tudom.

Különbözőek vagyunk.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16634) atus72 válasza Freddy76 (#16633) üzenetére


atus72
senior tag

Jah, ilyen alapon a LEGO meg kizsákmányol mert az olcsóbb helyre viszi a gyártást.
Sokminden érinti ezt a témát, kezdve a világbajnok magyar ÁFÁ-ról, a kereskedői árrésekről, stb. stb..
Nem győztél meg, de részemről befejezhetjük a vitát mert másképp látjuk a dolgokat, az admin is jelezte hogy ideje tovább lépni a témáról :) :R

[ Szerkesztve ]

(#16635) unclefucka válasza LÁZ (#16631) üzenetére


unclefucka
senior tag

Azt olvastam:

"annál is inkább, mert itt sztem mindenki 1 fele tolja/szeretné tolni azt a" bricklinket.

Kezdek egyre súlyosabb tüneteket produkálni... :O :DDD

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#16636) LÁZ válasza unclefucka (#16635) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:DDD

a lejtőn csak lefele van út :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16637) Freddy76 válasza LÁZ (#16636) üzenetére


Freddy76
addikt

Egyszer lent, másszor lent!

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16638) LÁZ válasza Freddy76 (#16637) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

na igen, mondjuk még legóval ha jól emlékszem nem álmodtam :DDD , de ahogy közeledik a szeptember, ez sanszos, hogy változni fog :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16639) R3ĐßuŁŁ válasza atus72 (#16629) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Utánalevő mondatot elolvastad? Én is ragadjak ki 2 szót valamelyik hozzászólásodból és alkossak arra véleményt szövegkörnyezettől függetlenül? Jézusom. Teljesen normális és helytálló verziót írtam le ráadásul.

Tehát ha én azt mondom, hogy ha nem teheted meg hogy Ferrarit vegyél, akkor ne vedd azt meg, akkor abból az következik hogy lenézlek? Sajnálom ha ilyen következtetést tudsz levonni ebből.

Bocs LÁZ, nem akarok offolni, de ha már ilyen komoly vádakkal dobálózunk akkor legalább alapja legyen a dolognak. Részemről elengedem a dolgot, nincs kedvem túlzottan ilyenekhez.

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#16640) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Apropó ha valaki megépíti a Ninjago Modulart, tud csinálni róla valami kis review félét? Egyenlőre nem vagyok biztos benne hogy meg akarom e építeni, de meggyőzhető vagyok. Valaki megveszi? :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#16641) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

élien moc, ha vótmá, akkor toll a fülbe :P

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16642) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#16641) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Irigylem akiknek ilyen tehetsége van az építéshez. :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#16643) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#16642) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

dettó, leginkább az ilyen olyan középkori házaknál, váras témáknál azok közül kb az összes instant buy lenne :K

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16644) Novics válasza LÁZ (#16641) üzenetére


Novics
senior tag

Hát ez elég undorítóra sikerült. :DDD (Szóval "élethű". :)) ) Nekem mondjuk nem annyira jön be, nem vagyok akkora rajongó, de ezek szerintem már kb a szobrászat szintjén vannak. Oké, előre gyártott - aproró, ez 100% gyári lego lehet, vagy van benne módosított elem, mint mondotok szakik? :) - elemekből dolgozik, de akkor is.

Ezek a középkori épületek meg már szinte annyira jól néznek ki, hogy elveszik belőlük a lego bája számomra. Túl készek, nincsen mit elképzelni hozzájuk. (Ennek mondjuk totál ellentmondok a Fishing Store-ral, de a fene tudja, talán az azért jön be, mert imádom a vizet. Ha megnyerem a lottót, akkor veszek Spanyolországban egy világítótornyot az óceán mellett és tojok a világra. :DD )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16645) Janaboy válasza balint82 (#16625) üzenetére


Janaboy
veterán

Ohogyaza... :W

Janaboy

(#16646) balint82 válasza Janaboy (#16645) üzenetére


balint82
senior tag

Csak nem most rendeltél valamit? :D

Google Pixel 4a

(#16647) R3ĐßuŁŁ válasza balint82 (#16646) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Az a baj hogy én igen. Főleg ha megnézitek a "dobozát". Nagyon menő. :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#16648) xedos


xedos
addikt

Legyen már egy kis LEGO-zás is :-)
Bővűlt a flotta... Tie Bomber nem lesz - rusnya!!!!

(#16649) LÁZ válasza xedos (#16648) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:C :C

@mindenki , napiszaturn :D

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16650) xedos válasza LÁZ (#16649) üzenetére


xedos
addikt

Ügye nem a Saturn a kamionon??? Mert akkor k...a nagy! :))

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.