Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) Freddy76 válasza bobafett (#17498) üzenetére


Freddy76
addikt

Abszolút. Én olyannyira így vagyok ezzel, hogy pl. a Super-Falcont meg sem venném, ha csak a szögletes antenna lenne hozzá...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17502) bobafett válasza Freddy76 (#17501) üzenetére


bobafett
tag

Nekem az összes új jármű közül csak a Krennic fekete járgánya jött be, de aztán rájöttem, hogy az is csak azéer, mert tökre hasonlít a Tydirium-ra. :)

(#17503) Ereshkigal válasza Novics (#17499) üzenetére


Ereshkigal
őstag

"Régen minden jobb volt".

Egyébként Lego-ról lett volna szó, nem a filmekről...

(#17504) Djuree válasza Novics (#17499) üzenetére


Djuree
félisten

azért a rúzs ván nem rossz, közelít az eredetihez. :K

Freddy76: csak egy nyamvadék antenna miatt képes lennél kihagyni? :Y 2 mp lecserélni kb. :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17505) tPedro_


tPedro_
őstag

Latom nagyon sokan arulnak minifigura nelkuli szetteket. Ennyire bevett dolog megvenni egy szettet, aztan eladni a tobbi alkatreszt vagy. darabokban arusitani?
Az meg ertheto, hogy valaki csak a figurakat gyujti, de ezek szerint van kereslet a figura nelkuli modellekre is?

(#17506) [CsuCsu] válasza tPedro_ (#17505) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azokat inkabb az alkatreszek miatt veszik, nem az epitmenyert. Egyszerubb igy, mint darabonkent, ha nincsen egy nagyobb uzleted a BL-en.

(#17507) bobafett válasza tPedro_ (#17505) üzenetére


bobafett
tag

Sokan gyűjtenek csak figurákat, igen.

Én amúgy gondolkodtam, hogy a Krennic gépét megveszem, de nekem csak a járgány kellett volna. :)

(#17508) Freddy76 válasza Djuree (#17504) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez elvi kérdés. Attól, hogy egy piros autóra teszek egy Ferrari jelet, még nem lesz Ferrari, csak piros autó. Na jó, nem pont ez a helyzet, de a két dilemma ugyanazon közös alapból ered.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17509) Novics válasza Ereshkigal (#17503) üzenetére


Novics
senior tag

Nem feltétlenül, viszont nem is volt minden rosszabb... :P

Én nem tudok elvonatkoztatni a LEGO SW szettek esetében a filmektől. Az AT-ST - meg persze az AT-AT - mindig is óriási kedvenc volt, de most hiába vehetném meg a rúzsos verziót, egyszerűen nem érdekel.

[CsuCsu]
Nálam az is rengeteget számít, hogy akkor hozták létre az egész SW univerzumot. A sztori lehet, hogy nem egy hű de nagy valami, ha levezetjük, akkor itt is kapunk egy fekete-fehér világképet, ahol persze a jók győzedelmeskednek, és mindenki elnyeri méltó jutalmát/büntetését végül.

De amúgy meg nem vagyunk egyformák. Még szerencse. Milyen unalmas lenne a világ ha mindenki olyan tökéletes lenne, mint én. :DDD

Freddy Mennyi matrica van a horgászbolton? A matricákat én is rühellem - meg amúgy is baromi béna vagyok, és úgysem sikerül szépen felragasztanom őket - ha sok van, akkor lehet inkább hagyom a francba.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#17510) bobafett válasza Novics (#17509) üzenetére


bobafett
tag

Matricákat úgy kell felragasztani (hogy ne érj kézzel a ragasztós feléhez), hogy egy vékony pengéjű késsel szeded le az ívről. Így könnyebb a megfelelő helyre is pozícionálni és nem is lesz zsíros a kezedtől. Mert általában ott szokott először feljönni, ahol te megfogtad felragasztáskor.

bocs az okoskodásért, ha eddig is így csináltad. :)

(#17511) bobafett


bobafett
tag

Amúgy én Lucasban nagyon becsülöm, hogy nem sajnálta az időt és nagyon jó járműveket dolgozott/dolgoztatott ki a csapatával. Az eredeti trilógoia szinte minden járműve ikonikus, s ebben még az előzmény trilógia sem olyan rossz. De a maiak azért valljuk be, elég gyengék...

(#17512) Ereshkigal válasza Novics (#17509) üzenetére


Ereshkigal
őstag

És más készletek esetén el tudsz / tudtok vonatkoztatni? Csak mert nem hiszem, hogy az itteniek közül, aki Ninjago készletet vesz, az nézi a mesét, teljesen képben van a történettel. Valójában kb. mindenki tojik a mesére. Old Fishing Store-t sem csak olyan vesz, aki tud, szokott horgászni. Tehát szimplán azért veszik meg az emberek, mert baromi jól néznek ki. Egy SW készlet is nézhet ki baromi jól, hiába nem tetszik a film. :U

[ Szerkesztve ]

(#17513) Novics válasza Ereshkigal (#17512) üzenetére


Novics
senior tag

Egyetlen licencelt készletet sem vettem még, és nem is tervezek. De ettől még felőlem mindenki azt vesz, amit akar. Senkit nem ostobáztam le azért, mert megveszi az új SW készleteket, vagy azért, mert szereti az új filmek. :N

bobafett
Hú, hát vagy 25 éve ragasztottam utoljára, de köszi a tippet.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#17514) thesound válasza Novics (#17513) üzenetére


thesound
őstag

Én szemöldökcsipesszel ragasztok :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17515) Freddy76 válasza Ereshkigal (#17512) üzenetére


Freddy76
addikt

Messze nem ugyanaz a kettő. A Ninjago "semleges", fel lehet fogni távol-keleti témaként is. Én pl. a Temple of Airjitzu-t azért vettem meg, mert hangulatos, jó építeni, és nagyon jól mutat összerakva, függetlenül attól, hogy amúgy nem egy japán templom, hanem szellemnindzsák és keleti varázslatok tanait követő mágusok találkozóhelye. Tetszik annak is, aki nem hallott még a Ninjago-ról.

Ellenben egy Star Wars készlet nem igazán értelmezhető sehogyan az SW univerzumon kívül, egy X szárnyú pl. semmi, csak egy értelmezhetetlen repülő. Emellett alsó hangon 1,5-ször annyiba kerülnek, mint a hasonló elemszámú egyéb készletek...

thesound: én is.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17516) csubi82 válasza Ereshkigal (#17495) üzenetére


csubi82
kezdő

Én a legkisebb készletet a Resistance Transport Pod-ot terveztem,de mikor megláttam az árát ,lemondtam róla...Van még bontatlan Phasma kapitányom ,majd ha épp rámjön az új trilógia iránti rajonghatnék majd kibontom azt :D Durva ,hogy ebben az árkategóriában pl. Ninjago témában sokkal nagyobb készletet is lehet kapni,licenc ide vagy oda...

(#17517) bobafett válasza csubi82 (#17516) üzenetére


bobafett
tag

10e Ft?! Wow...

(#17518) thesound


thesound
őstag

Halászház bezsákolva, Allee -10% kapcsolat kártyával.

Falcon előrendelés betelt mindhárom üzletben azt mondták.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17519) Ereshkigal válasza csubi82 (#17516) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én is nézegettem. Már csak azért is, mert az egyik kedvencem a 75140.
Csinosabb lett, de nem igazán értem a designereket, miért kellett a korábbi hajónak egy kis darabját újra kiadni, pláne ilyen rövid időn belül.
Az 10k nevetséges ár érte, én majdnem ennyiért vettem magát a hajót. Majd ha leárazzák minimum a felére...

(#17520) thesound


thesound
őstag

moc Sandcrawler :Y
flickr

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17521) [CsuCsu] válasza thesound (#17520) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez eleg regi, meg az Ideas-on is fenn volt.

(#17522) Ereshkigal válasza thesound (#17520) üzenetére


Ereshkigal
őstag

20 kiló. :D

(#17523) xedos válasza Ereshkigal (#17495) üzenetére


xedos
addikt

Nagyon furcsák az új SW cuccok - lehet megszokás miatt...
Az új AT-AT-t nem tudtam mire vélni... agyamban mindig a "régi-eredeti" van. A Tie vadászok is furcsák...

(#17524) Teszla_


Teszla_
senior tag

Nem rossz készlet a 75140, én 1-2 hete vettem Müllerben akciósan, kuponnal 11k körül. Viszont itt is van jópár matrica, amit gyűlülök (és nem csak én), valamint a szemből nézve bal oldali ágyús rész teljesen fölöslegesen van megbonyolítva. Meg lehetett volna csinálni fele ennyi alkatrészből is, de valami borzalmas katyvasz a felépítése. Megépítve semmi nem látszik ezekből, de szerintem ez csak arra volt jó, hogy több elemből álljon és tovább tartson összerakni. A pilótafülke nyitása is nehézkes, mert hátulról előre nyílik.Kézzel nem is lehet felnyitni, ezért terveztek hozzá egy kis korongot és azt forgatva lehet annyira kinyitni, hogy már beférjen az ember ujja. Igen ám, de ez a korong is elég lehetetlen helyen van, beszuszakolva a törzs és a pilótafülke közé. Szóval szép, szép, de nem lett a kedvencem.

xedos: igen, az új AT-AT nekem se jön be, olyan, mintha szakállas lenne és térdre akarna rogyni :D

[ Szerkesztve ]

(#17525) Peathee válasza xedos (#17487) üzenetére


Peathee
aktív tag

Melyik boltban volt készleten a Saturn?

(#17526) xedos válasza Peathee (#17525) üzenetére


xedos
addikt

Főleg előrendelteknek voltak, de pár darba volt szabadon. Westendben.

(#17527) thesound válasza Peathee (#17525) üzenetére


thesound
őstag

Allee-ban láttam kettőt ma.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17528) Ereshkigal válasza Teszla_ (#17524) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nekem azért tetszik, mert sok apró részlet van rajta, a méretéhez képest. A matricákat szerintem mindenki rühelli, de ennél valahogy nem bántam, sokat dobtak rajta.

(#17529) Novics


Novics
senior tag

Horgászbolt megnézve általam viszonylag alaposan.
Nem olyan kicsit ez, pont méretes. Ezt már nem dobjuk vissza. :N Viszont tényleg van rajta egy halom ragacsolás...

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#17530) Djuree válasza tPedro_ (#17505) üzenetére


Djuree
félisten

van hát, nekem figura nem kell, csak maga az építmény. nem érdekelnek a figurák, általában el szoktam adogatni külön.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17531) Teszla_


Teszla_
senior tag

Na, nekem sajnos nem lesz megjelenéskor Falcon. Ma megint úgy döntött az autó, hogy nem indul be, úgyhogy holnap megy a szerelőhöz, aztán várhatom a számlát :W

(#17532) bobafett válasza Teszla_ (#17531) üzenetére


bobafett
tag

Ne költs már rá, add el így és jövő héttől járj Falconnal! :)

(Bocsi, tudom milyen szar ez, én pár hete költöttem rá, igaz csak 42e Ft-ot, de ott is eléggé szar hangja volt...)

(#17533) Teszla_ válasza bobafett (#17532) üzenetére


Teszla_
senior tag

Isten ments, ha abban bedöglik a hiperhajtómű (tudjuk, hogy előfordul), akkor az életben nem keresek annyit, hogy meg tudjam javíttatni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17534) Jim-X válasza Teszla_ (#17533) üzenetére


Jim-X
őstag

Hiperhajtomu nelkul is lehet vele csajozni :K :DDD

Klikk

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#17535) Teszla_ válasza Jim-X (#17534) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ezt a részt még nem láttam, de majd pótolom :)

Mivel ma este itthon dekkoltam és unatkoztam, összeraktam BB-8-at, pedig hétvégére tartogattam. Összességében elégedett vagyok vele, az íróasztal dísze lett, de azért egy-két dolgot tudnék kifogásolni. Nem szoktam gyorsan építeni, de 4 óra alatt összeraktam. Volt pár rész, amit többször ugyanúgy, vagy hasonlóan kellett megépíteni, de ez az alakjából következik. Kb. ennyi. Na meg az, hogy kézbe véve nagyon szúr :D
Nálam 4,5/5 pontot kap, ár/érték alapján kötelező darab :K

(#17536) LÁZ válasza Teszla_ (#17535) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nálam is listás, gratula :C

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17537) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

pár lego house-os kép, ha nem vót má :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17538) Throme válasza Teszla_ (#17535) üzenetére


Throme
veterán

Olyan mint egy robot birka ;]
Vagy BB-8 terep verzió :P
:B
Nekem nem igazán tetszik, tudom a gömb formát nem egyszerű megoldani...

(#17539) Djuree válasza Throme (#17538) üzenetére


Djuree
félisten

nekem is hasonlóan van megoldva a hoth bázisos mocom tetején az ionágyú gömbje, elég unalmas megoldás, lényegében 6 egyforma kör van összetéve. máshogy nem nagyon lehet megoldani.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17540) Pötyi válasza LÁZ (#17537) üzenetére


Pötyi
őstag

Igen, elnéztem a képeket, főleg a búzamezőt. Ugyanis én is gondolkodtam azon, hogy készítek valami terepet a kombájnhoz, de!

A búzamezőt legjobb antennából készíteni. Bézs/homokszín, vagy TAN-színű, ahogy tetszik.

Amikor én évekkel ezelőtt tervezgettem, kalkulálgattam, akkor egy antenna ára 9,- Ft volt a shop.lego.com-nál.

Egy 32x32-es alaplapon 1024 db búzaszál fér el. A képen van egy 4x4 alaplapnyi búzamező.

Szorozd fel!

Szóval azon vágom fel az ereimet, hogy a dizájnereknek a gyárban ez ingyé' van. Beszól a termelésbe, hogy kell neki valamivel több, mint 16.000 antenna. Fröccsöntik, oszt kitolják neki molnárkocsin.

Ha meg én privátban építeném meg, akkor fizessek érte 160.000 játékpénzt!

:(

QNX is cool!

(#17541) Throme válasza Pötyi (#17540) üzenetére


Throme
veterán

Hát azért nem biztos, hogy ilyen egyszerű. Ezek gondolom projekt szinten mennek. Kiállítás, reklám céllal.
Az a fröccsöntés a cégnek nincs ingyé'. Dizájner nem góré, hogy csak csettint egyet...

Én biztos nem rakosgatnék 16x1024 (vagy mennyi) antennát, az kurvaélet, még ha 10k lenne az egész szett ára, akkor se :N

(#17542) Teszla_ válasza LÁZ (#17536) üzenetére


Teszla_
senior tag

Köszi :) Minden UCS-nek a táblája matricás, vagy csak ennek? Szerencsére sikerült elsőre szépen felragasztanom. Egyáltalán ez UCS-nek számít? Sehol nem találtam rá utaló jelet. Se a dobozon, se a Lego-nál, sehol.

Djuree: igen, sajnos az "oldalak" nagy része teljesen megegyezik, így azokat ugye hatszor kellett megépíteni, ezen kívül a belső váz alja és teteje is szinte egyforma. De a végeredmény kárpótolt ezekért, úgyhogy egye fene :)

(#17543) LÁZ válasza Pötyi (#17540) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

tény, hogy a maszter bildernek könnyebb a dolga, mint az egyszeri usernek, de sztem az van, amit Throme is ír, marketing/promo-ba belefér, vhol elszámolják, de majd Jana jól megmondja mi fán terem a búzamező :DDD

@Teszla: minden ucs tábla matricás, a bb8 hivatalosan nincs az ucs-ek között, sztem a méret miatt gondolták úgy, hogy kap táblát, meg figurát is, nagyobbat nem akartak csinálni, hogy tényleg ucs legyen, így oldották meg.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17544) Djuree válasza Teszla_ (#17542) üzenetére


Djuree
félisten

nem hiszem hogy ucs, azok nem ennyibe kerülnek. :DD
amúgy az hogy a dobozon nincs rajta semmit nem jelent, sztem több ucs van amin nincs rajta a dobozán. főleg a régebbieknél..

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17545) Teszla_


Teszla_
senior tag

Kár, pedig kezdtem örülni, hogy meg van az első UCS-em :DDD

Más: gondolkodom, hogy a téli kisvasúthoz és a hasonló téli készletekhez kéne valami fehér alap, hogy ne össze-vissza heverjenek a dolgok. Sajnos nagy méretű fehér alaplap nincs, se 32x32, se más méret :( van más megoldás, vagy maradnak a 16x16 és kisebb lapok? Anyagilag nem lenne túl jó, de ha nincs más, akkor ezeket vadászok majd.

(#17546) bobafett válasza Teszla_ (#17545) üzenetére


bobafett
tag

Jelenleg is vitatott, hogy UCS-e, én annak tartom. :)

A darabszám nem lehet mérvadó, van UCS majdnem fele ennyi darabból is.

Egyébként meg méretarányában pont az UCS R2-D2-hoz van kialakítva, ez is mellete szó. És bitang jól néznek kie gymás mellett, mondjuk nekem nicns emg egyik sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#17547) Ereshkigal válasza bobafett (#17546) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Viszont 2 UCS-nel tobb eddig egy evben sem volt. En inkabb reklamfogasnak tekintem a matricat. :)

(#17548) bobafett válasza Ereshkigal (#17547) üzenetére


bobafett
tag

Falcon nem számít ide, az rendkívüli, 40. évfordulós. :)

(#17549) Sordoran


Sordoran
addikt

Akinek van Saturn-ja, nekik hány mini figura volt hozzá? Kézikönyv szerint 3 db a készlet tartalma, nekem volt +1. Szerencsém volt, vagy amúgy is van egy tartalék?

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#17550) R3ĐßuŁŁ válasza Sordoran (#17549) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Extra alkatrészek között van a figura is, szóval mindenki négyet kap. Én még nem bontottam ki, de bricklink alapján mondom. :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.