Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) Jim-X válasza R3ĐßuŁŁ (#17550) üzenetére


Jim-X
őstag

4 :K

A játék az nem játék!

(#17552) xedos


xedos
addikt

Megvettem a Saturn-t... rábeszéltek... most itt van dobozban és rágódom...
Elkezdtem így árulni, mert kéne a Lego Boost... de nagyon összeraknám.
Szerintetek 1x összerakás után mennyiért lehetne eladni? :-)

(#17553) namilegyen válasza xedos (#17552) üzenetére


namilegyen
tag

Nekem harmincért :)

(#17554) Teszla_ válasza xedos (#17552) üzenetére


Teszla_
senior tag

A. Ha találsz olyat, aki nem követi a Lego-s dolgokat, 40-ért.

B. 30-35-ért

Facebookon már azt is kinevetik, aki 55-ért árulja bontatlanul, mert tudják, hogy csak várni kell és megkapják a bontatlant 40-ért a shopból.

(#17555) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

falcon spoiler ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17556) Phobion válasza LÁZ (#17555) üzenetére


Phobion
őstag

:O

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#17557) Freddy76


Freddy76
addikt

Hétvégén olyan kihalt a fórum... Mindenkinek csak munakidőben van ideje fórumozni :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17558) bobafett válasza Freddy76 (#17557) üzenetére


bobafett
tag

Dobj fel egy flamewar témát, az szokott segíteni. :)

(#17559) R3ĐßuŁŁ válasza Freddy76 (#17557) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

:C :C Lehet mindenki épít. :D

Van olyan a fórumon aki Bionicle-t gyűjt? :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#17560) Freddy76 válasza R3ĐßuŁŁ (#17559) üzenetére


Freddy76
addikt

Igen, te.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17561) thesound válasza R3ĐßuŁŁ (#17559) üzenetére


thesound
őstag

Épít :)
Old Fishing Store elkészült. Nagyon pöpec lett. Valahogy világítást kellene bele szerelni :))

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17562) Teszla_ válasza Freddy76 (#17557) üzenetére


Teszla_
senior tag

Inkább menjen a munka, mint a pihenés rovására a fórumozás :DDD

Én azért tegnap beszereztem két szettet, egy téli kunyhót és egy 60050-es vasútállomást. És elkezdtem LDD-zni, ami teljesen beszippantott :K

(#17563) Sordoran válasza R3ĐßuŁŁ (#17559) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem megvolt összes első generációs Bionicle, jó lenne megkeresni őket lakásban. :U Rajtuk kívül az összes LEGO figurám, és jó pár alkatrész (valószínűleg egy kisebb építmény formájában) el van tűnve. :( Pedig szeretném az összes eredeti készletem össze rakni, de ehhez jó lenne ha meglenne minden ami megvan valahol, és csak a tényleg hiányzó alkatrészeket beszerezni.

Amúgy én pénteken végeztem a Saturn-al, azóta tervezgetek egy dísz helyet neki: kb. 30x40 cm széles/mély üvegajtós szekrény mögött lenne, két oldalt egy-egy 1 méteres LED szalag, és a legfelső polcon egy USB-s hold lámpa lenne. Most csak az energia ellátásán vagyok megakadva, valami egyszerűbb kéne, vagyis egy áramforrásra kötni mindezt.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#17564) Saccco válasza Sordoran (#17563) üzenetére


Saccco
nagyúr

USB LED szalag + egy megbízható USB töltő + távirányítós konnektor. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17565) Sordoran válasza Saccco (#17564) üzenetére


Sordoran
addikt

Igen, ilyesmi a terv. Csak mivel nem vagyok jártas a témában, így most szívom magamba a tudást ahogy böngészek a témában. :DDD Illetve még mindig próbálok valami olyan megoldást találni, hogy egy tápegység ellása energiával a két különálló szalagot és az USB lámpát, és ne keljen hozzá forrasztani, vagy hasonló (számomra) bonyolult dolgot elvégezni. :))

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#17566) Janaboy válasza thesound (#17561) üzenetére


Janaboy
veterán

Ledes mécses? :)
Vagy van világítós brick.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#17567) thesound válasza Janaboy (#17566) üzenetére


thesound
őstag

Vagy a technikes led. Guglizok majd a témában.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17568) Sub-ZeRo válasza Freddy76 (#17557) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én várom az alkatrészeket németből és magyarból, hogy az Arocsot távirányítani lehessen majd... De ez nem star wars... 🙄😁

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17569) doggie válasza thesound (#17561) üzenetére


doggie
aktív tag

Nekem még úton van sajnos. :-(
Mesélj kicsit róla, élvezetes az építés vagy csak a végeredmény pöpec? Matrica tényleg olyan sok van benne, hogy már-már zavaró?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#17570) LÁZ válasza Sordoran (#17565) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ikea ledes szalag ;) , nekem az van a vitriben

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17571) thesound válasza doggie (#17569) üzenetére


thesound
őstag

Én élveztem az építést is. Féltem, hogy a sand green elemket végig a ház oldalára unalmas lesz rakni, de nem. Előtte olyan mintha nem lenne a ház bevakolva, és ahogy rákerülnek az elemek, még szebb lesz. A padlót sem volt unalmas rakni, a tetőt meg kifejezetten élvezetes, annak ellenére, hogy káosznak néz ki, nagyon jó az instrukció.

10 vagy 11 matrica van benne, ez az első ideas készletem, szóval nem zavart annyira mert mindem készletemben van matrica.

A macska, meg a sirályok (amik gumiszerűek) nagyon szépek, de pl. nálam a hajóskapitány mindent visz.

Rengeteg apró részlet van amit nagyon eltaláltak szerintem. A házon az elmozdult téglák, a homár alatt jégkockák vannak a ládában, a mólón a moha, lánccal odarögzített gumik. Bolton belül meg minden megvan ami kell: búvárfelszerelés, sticky notes, térkép, békatalp, uszógumi, evezők, horgászbot... és Sanyi a pók :)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17572) Throme válasza Teszla_ (#17562) üzenetére


Throme
veterán

melyik téli kunyhót? cikkszám? ;)

(#17559) R3ĐßuŁŁ : az animék nem lettek rosszak (igaz régebben láttam), de valahogy ez az irány se lett olyan sikeres legóélnál. Le is álltak vele...
Gondolom ez is nehezít az eladáson...

[ Szerkesztve ]

(#17573) Teszla_ válasza Throme (#17572) üzenetére


Teszla_
senior tag

31025, csak nem voltam itthon és lusta voltam guglizni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17574) Throme válasza Teszla_ (#17573) üzenetére


Throme
veterán

Ez nekem is megvan :K .Miért téli kunyhó? Asszem hegyi kunyhó volt a neve.

[ Szerkesztve ]

(#17575) Teszla_ válasza Throme (#17574) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ez volt eszembe, tényleg nem gugliztam rá :)

(#17576) Janaboy


Janaboy
veterán

Ugy tűnik a Tescoban nagy Lego akcio van.

Janaboy

(#17577) Fr0z3n válasza Janaboy (#17576) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ezekből már nincs semmi, felének a fele ára már. Ilyenkor le van fosztva

(#17578) Teszla_ válasza Fr0z3n (#17577) üzenetére


Teszla_
senior tag

Majd a facebook csoportokban viszont láthatjuk az akciós Tesco-s szetteket. Baromi idegesítő, hogy egyesek felvásárolják az összeset és pár ezer forint haszonnal ott hirdetik őket. Szinte csak ezeket lehet látni ott mostanában :W

(#17579) Throme válasza Janaboy (#17576) üzenetére


Throme
veterán

Kérdés melyikben... de mire itt is megjelenik a hír, addigra már mindegy is.

#17578) Teszla_ : honnan tudod, hogy számodra érdekes szett ára ment le, vagy mindent megveszel, ami nagyon akciós? 1x volt batman akció valamelyik "hipermárketben' két 3x-4x fickó kihozatta a raktárban lévő készletet. Valszeg nem játszani akartak, gyerek se volt náluk...
Ez ilyen.

Az ilyen szetteket el is kell adni. Nyilván tesznek rá hasznot, viszont a "hipermárket" árak általában lego shop árak, így erős a gyanúm, hogy a képlet :
[akciós ár] + [nepper haszon] + [szállítás] = [korrekt webshop ár] (ami 20k felett ingyenes kiszállítású)
Szóval jó eséllyel nem maradtál le semmiről :N

[ Szerkesztve ]

(#17580) Mcray válasza R3ĐßuŁŁ (#17559) üzenetére


Mcray
senior tag

2 hete elkezdtem összerakni a Bionicle gyűjteményt amit 3 éve ömlesztve vettem. Minden nap hajnali kettőig fent vagyok és egyre jobban élvezem. Nagyon lenéztem a Bionicle-t eddig, de rájöttem, hogy kva jóóó :DDD

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#17581) Teszla_ válasza Throme (#17579) üzenetére


Teszla_
senior tag

Engem az zavar, hogy másnak esélyt sem adnak, hanem lecsapnak, mint a keselyűk és visznek mindent, amin látnak hasznot. Nyilván nem veszek meg mindent, csak ami tetszik (Nexo Knights, sok SW, Duplo, stb. pl. nem ilyenek), de elég sok akciós szetthez volt már szerencsém. A Batman-es is ilyen volt, amit említettél, le volt pusztítva a polc, mert kb. negyed áron adták őket. Én a polc tetején, a Lego logo mögött találtam még párat, de csak 1-1 darabot hoztam el, gondoltam hátha más is örül majd neki. Még meg is kérdeztem az ürgét, aki segített levenni, hogy nekik nem kell-e, mert nagyon jó áron van és láttam, hogy a kislányával van, aki rögtön mesélt is a Lego Batman Movie-ról :)
Persze, ilyen világot élünk, hogy pár ezer forintért néhány ember az anyukáját is eladná, de én attól még gusztustalannak tartom az ilyet. Főleg, amikor facebook csoportokban pont az ilyen Tescoban is kapható, bontatlan, korábban leakciózott szettek vannak hirdetve és még oda is van írva, hogy több darab is van neki belőle. Ilyenkor kívánom, hogy rohadjon rá mind :DD

(#17582) thesound


thesound
őstag

Bricklinkes rendelésnél mire kell figyelni? Dobozos bontatlan szettben gondolkodom. (éppen magyar az eladó).
Van valami extra fee? A payment termsben nem írja.

Tudom hülye a kérdés, de még nem bricklimkeztem soha és írhatok az eladónak is :)

csak "fura" hogy a jó webshopos ártól még 15%-kal olcsóbb

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17583) Throme válasza Teszla_ (#17581) üzenetére


Throme
veterán

Nem csak lego esetén fordul ez elő. Élelmiszeren kerszetűl, a ruházati termékek esetében is. Akció van (normális, nem csak ez az eredeti ár fölé írt magas ár áthúzva...), jön a vállalkozó és kitalicskázza a cumót, viszi a saját boltjába... Az üzletet meg nem érdekli ki veszi meg csak vigyék el mihamarabb, nem véletlen akciózta le...

Igazából a facsébúk csoport is lehetne olyan tökös, hogy bojkottál a nyilván való nepperkedés esetén, mivel előlük vásárolták fel a lego-t.
Valszeg inkább jófogás és hasonló helyeken árulják az akciós szetteket. Ott nincs közösség, csak egyén...

szvsz

(#17584) csubi82 válasza Throme (#17583) üzenetére


csubi82
kezdő

Holló a hollónak nem vájja ki a szemét....Van nem egy olyan csoport,ahol az admin is felvásárol...... sőt szerintem kb . mindegyik csoport gazdája ilyen....

(#17585) Throme válasza thesound (#17582) üzenetére


Throme
veterán

Nem vagyok képzett BL-es (eddig volt 1 vásárlásom :B ).
Ha van kérdésed költségekkel kapcsolatban, akkor írj az eladónak. Azt is nézd meg milyen a reputációja, mint pl az ebay-en is.

szvsz, de majd biztos segítenek a hozzáértők is.

#17584) csubi82: És akkor egymást szopatják... ill, bocs, gazdagítják?
Hogy megy ez? Ma én keltem korábban, én vásároltam fel a lego készleteket, holnap majd egy másik?
Átlagember csak anyázik, hogy lemaradt az akcióról...
Amúgy meg kell keresni a tecsó játék részleg menedzserét, befűzni, és kérni, hogy dobjon infót mikor lesz 'ákcijóó'. ;]
Következő lépcső, hogy tegyen is férre egy kis csomagot, majd megyek érte... ;]

[ Szerkesztve ]

(#17586) csubi82 válasza Throme (#17585) üzenetére


csubi82
kezdő

Úgy megy,hogy szemethúnynak felette...Sajnos.Én már ki sem megyek a Tescoba mikor írják,hogy akció van....Van ,,poénosabb" magatartás is ,mikor az egyik fórumba kiírja a felvásárló ,hogy itt meg itt van akció,mellé odabiggyeszti ,hogy ő már a jobbakat bezsebelte ,de még van akciós szett azért....Nameg facen árulja is mindjárt azokat,nem mellesleg moderátora az adott csoportnak...Nekem hányingerem van az egésztől...

(#17587) Throme válasza csubi82 (#17586) üzenetére


Throme
veterán

Mekkora akciók ezek?
Általam elgondolt "képlet" nem fedi a valóságot?
"[akciós ár] + [nepper haszon] + [szállítás] = [korrekt webshop ár] (ami 20k felett ingyenes kiszállítású)"
Abból indulok ki, hogy tecsó lego shop áron árul alapból... tehát ebből akció, az még nem jelenti azt, hogy a legolcsóbb, vagy van olyan ami tényleg webshop ár alá megy jelentősen?

(#17588) csubi82 válasza Throme (#17587) üzenetére


csubi82
kezdő

Változó,szerintem a szállítási költséget nem teszik rá,van webshopos ár alatt is ,de van olyan ami szinte már súrolja azt az árat.Nem csak a Tesco-s akciók cuccai vannak ott,hanem szinte minden áruház,vagy webshop akciós cuccai...Nameg ugye a nyíregyházi szettekről se feledkezzünk meg...

(#17589) 313313 válasza csubi82 (#17588) üzenetére


313313
addikt

Nem mintha a többi cucc (ami nem akciós vagy nyíregyházi...) értelmes lenne...
Van fent olyan, hogy összerakva drágábban kapom meg az illetőtől, mint webshopból...
Nepperes/Nyíregyházás cucc lehet olykor jobb vétel...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#17590) Throme válasza 313313 (#17589) üzenetére


Throme
veterán

Azért drágább, mert nem akárki rakta össze, hanem maga a nepper ;]
Ezt ő hozzáadott értéknek tekinti, tehát drágább..jogosan ;]

[ Szerkesztve ]

(#17591) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

En nemet amazonrol szoktam venni jo parszor, szep akciok szoktak lenni. Kiszallitas meglepoen olcso, foleg ha nagyobb adagot rendelsz.

(#17592) azka79


azka79
aktív tag

A fogarasi tescoba nem voltak akciós legok, de egy ilyet találtam és 1db zsákoltam a gyereknek.

70320 2990,-Ft volt még pár doboz, az ára nincs kiírva fehér címke van helyette.

(#17593) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

aszonta a support, hogy a gyíkarc account kép adatbázis para, majd egyszercsak javítják..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17594) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

70320 csabai tescoban is van, illetve menekülő gondola és hellfire droid szarásig

(#17595) Teszla_


Teszla_
senior tag

Nyíregyházi Tescoban sincs semmi akció az újságban is hirdetett Ninjagokon és Creatorokon kívül. Bár a Creator lehet nem volt újságban, de a kisebbekre 20% kedvezmény van.

(#17596) Peathee válasza Mcray (#17580) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szerintem is jók a bionicle cuccok. sok van nekem is, főleg amiben sok a technic alkatrész :)

(#17597) Teszla_


Teszla_
senior tag

A Lego store Budapest facebook oldalán előrendelhető a Winter Village Station 22500-ért, ingyenes szállítással és egy ajándék zöld Lego karácsonyfadísszel. Szerintetek lesz ennél olcsóbb? Én egyelőre leadtam a rendelést.

(#17598) LÁZ válasza Teszla_ (#17597) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

kivételesen az egy jó ár sztem, pláne a karácsonyfadísszel, legóéknál 24 ugye, kevés esélyt látok rá, hogy pl 19k alá becsúszik, max ha nyíregyházáról szalajtották vmelyik fészbukcsoportban

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17599) koncsik válasza Teszla_ (#17597) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:( Betelt a keret...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17600) Teszla_ válasza koncsik (#17599) üzenetére


Teszla_
senior tag

Basszus :(
Most nézem, hogy tegnap délelőtt posztolták. Akkor ezek szerint az utolsók egyike lehettem, aki még tudott rendelni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.