Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) Napfénysüti válasza bobafett (#17394) üzenetére

A Nagy Kéknél de ez ugye globális létszám. :)

Més que un club!

(#17402) Fr0z3n válasza Napfénysüti (#17401) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Árufeltöltő? ;] 😂

[ Szerkesztve ]

(#17403) balint82


balint82
senior tag

@Redbull: Ez a te padlásod? :Y :Y :Y

És még egyszer: :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#17404) atus72


atus72
senior tag

https://444.hu/2017/09/05/70-embert-bocsatanak-el-a-nyiregyhazi-lego-gyarbol
[link]

(#17405) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

:C

(#17406) R3ĐßuŁŁ válasza balint82 (#17403) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem, de elég impressive. :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#17407) balint82 válasza R3ĐßuŁŁ (#17406) üzenetére


balint82
senior tag

Biztos a Falcon-ra gyűjt :D

Google Pixel 4a

(#17408) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

bréking: másnak is megváltozott a SAH-os profilképe :F , kaptam egy krokodilrucis figurát :F

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17409) Ereshkigal válasza LÁZ (#17408) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ja, nekem is megváltozott.

(#17410) LÁZ válasza Ereshkigal (#17409) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

vmi randomra, vagy erre a krokodilrucisra?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17411) bobafett válasza LÁZ (#17410) üzenetére


bobafett
tag

Nekem erre.

(#17412) Ereshkigal válasza LÁZ (#17410) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Krokodilos.

(#17413) balint82 válasza LÁZ (#17410) üzenetére


balint82
senior tag

COL070

@bobafett: olybá tűnik. Mondjuk privátban gratuláltam neki az értékes tetőtérbeépítéshez :).

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#17414) bobafett válasza balint82 (#17403) üzenetére


bobafett
tag

Ez akkor nem eladó, hanem csak megtekinthető, mint egy kiállítás? :)

Mondjuk milyen dögmeleg lehet egy ilyen padláson...

[ Szerkesztve ]

(#17415) LÁZ válasza balint82 (#17413) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

akko gyík :DDD...mindenki gyíkarc lett :DDD

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17416) Pötyi válasza bobafett (#17414) üzenetére


Pötyi
őstag

A melegen kívül még por is lesz. Vastagon!

:DDD

QNX is cool!

(#17417) #45302528 válasza Jim-X (#17392) üzenetére


#45302528
törölt tag

Tényleg, azzal mi a baj?

(#17418) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

egy magyar srác projektje is bekerült a jövő évi ideas opciók közé

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17419) csubi82 válasza bobafett (#17375) üzenetére


csubi82
kezdő

A feketepiac , meg a hamisítványok elterjedése is lehet okozója mindennek...

(#17420) Freddy76 válasza csubi82 (#17419) üzenetére


Freddy76
addikt

Vagy az, hogy egyre jobban automatizálják a folyamatokat. A számokat könnyű közmetikázni, bevételelket tolni-húzni negyedévek között, és mennyivel jobban hangzik, hogy "Elnézést, leépítünk, mert csökken a bevétel, a csudiba", mint az, hogy "Bocsi, a robot olcsóbb, mint az ember, ezért az utóbbiból leveszünk kicsit".

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#17421) csubi82 válasza Freddy76 (#17420) üzenetére


csubi82
kezdő

Vagy,igen robotizálás,ez szinte minden nagyobb gyártócéget hamarosan el fog érni....

(#17422) Jim-X válasza LÁZ (#17418) üzenetére


Jim-X
őstag

Gratula!

De remelem Space Shuttle remake lesz, vagy esetleg Umblical Tower a Saturn V-hoz es akkor elcsoppenek :P :DDD

Az enyem lesz ;]

(#17417) intruder77: Irrealis az ara es Flagshipnek eleg nevetseges, a regebbiekkel osszehasonlitva. De amugy is...40eves evfordulora ezt sikerult osszehozni :Y :W

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#17423) [CsuCsu] válasza Djuree (#17396) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Sok jelenlegi designer moc-olokent kezdte. Es nem, nem lehet mondani, hogy a nyomukba sem ernek. Teljesen mas elvek szerint dolgoznak. A LEGO designer-einek figyelembe kell venni stabilitast, gyarthatosagot es gazdasagossagot. Sok baromi jo moc egy erintesre osszeomlik.

Eladasi gondjaik pedig ugyanugy lennenek, mert a 'komoly' keszletek nem a gyerekeknek keszulnek. Naluk masok a szempontok.

A gond inkabb ott van, hogy nincsen eleg jo designer. Sok szemet keszlet van a NEXO, SW es SH vonalokon, nulla tervezessel. A LEGO ki tud adni Saturn vagy Destiny's Bounty szintu gyongyszemeket, ha akar. Repulnek is le a polcokrol. Viszont a szemet, amit felaron tolnak mar az arcodba a S@H-on, senkinek sem kell. Az egyseges szinvonalra kene fokuszalni eloszor.

(#17424) [CsuCsu] válasza Jim-X (#17422) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Allitolag jon egy jo nagy Mack kamion jovore, amivel a problemat orvosolni kivanjak.

(#17425) thesound


thesound
őstag

Megnéztem élőben az Old Fishing Storet. A furcsa, hogy olyan picinek tünt a netes videok után, amúgy nagyon hangulatos.

A másik "baj", hogy a snowspeeder nem tetszett sokáig, viszont ahoy egyre többször látom élőben, hát... kezdek meginogni. ☺

Destiny's Bounty is pofás, meg a... .... :D

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17426) atus72 válasza [CsuCsu] (#17423) üzenetére


atus72
senior tag

Az egységes színvonal ott halt meg amikor teljesen egyedi elemeket kezdtek el gyártani, és itt nem építőelemekre gondolok hanem amikor mondjuk kijön egy hajó egy csak odaillő hajótesttel vagy egy vár aminek pont x fokos dőlésszögű színrefújt elem "kellett".
"Hát ez van..." ahogy a gólyás néni is megmondta... :)

[ Szerkesztve ]

(#17427) balint82


balint82
senior tag

Hátha valakit érdekel: Telekom kapcsolatkártyával már nem 5,hanem 10% kedvezmény van mindenre a Store-okban (Allee, Westend, Árkád), pl így a halászkunyhó 50e helyett 45e. Westendben volt vagy 8-10darab,és egy összerakva is volt. Elég pöpec darab. :)
+ bizonyos érték felett (10e?!),jár a szokásos 2e Huf kupon is.

Google Pixel 4a

(#17428) atus72 válasza balint82 (#17427) üzenetére


atus72
senior tag

Hát most megnéztem hogy a 42055 mennyiért van a store-ban :)
74990 Ft LOL
Próbálom megérteni az árképzést de nem nagyon megy :D

[ Szerkesztve ]

(#17429) #45302528 válasza Jim-X (#17422) üzenetére


#45302528
törölt tag

Értem, köszi.

Én kipipáltam a 40 éves évfordulót a BMW motorral: motorozni szeretek, legózni is. :)

(#17430) thesound válasza balint82 (#17427) üzenetére


thesound
őstag

Hasznos infó, thx. :thumbsup:

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17431) Throme válasza Freddy76 (#17420) üzenetére


Throme
veterán

"Az AP idézte a vállalati vezetőt, aki a dán TV2 televíziós csatornának az mondta, a leépítés elsősorban az adminisztrációs és értékesítési területen dolgozókat érinti, és nem a termelésben foglalkoztatottakat. "

Hacsak nem lesznek robot eladók az alléban ;]

70 magyarból ha lesz pár százalék melós, és azokat robottal akarják kiváltani, az nagyon sokára térül meg.
Mondjuk egy dán melóssal már más lesz a helyzet.

Még az a kérdés Kínában mekkora leépítés lesz. A sztereotípia az nagyon él a sötét managerekben, hogy kína olcsó, menjünk oda. Ez mára már nem annyira igaz...

(#17432) LÁZ válasza Throme (#17431) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

allésok amúgy sem hivatalos shop :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#17433) hulp01


hulp01
senior tag

Azt csak halkan kérdezném meg, hogy az adminisztrációs dolgozókat miért nem veszitek emberszámba? Azokért nem kár, csak a melósért? Attól, hogy az adott munkavállaló nem konkrétan a sor mellett dolgozik, még lehet fontos munkája a cégen belül.

Felmerült itt a Snowspeeder. A hétvégén raktam össze, és a végeredmény nagyon jól néz ki. A központi része olyan, mint egy tégla (nagyjából olyan nehéz is :) ). Viszont a szárnyak csatlakozása miatt egyértelműen kiállítási darab. Az x-winggel simán tud játszani a 9 éves unokaöcsém (már vagy két éve), de ezzel szerintem nem. Tudom persze, hogy az UCS-ek vitrinbe valók, csak gondoltam megemlítem. Azért lehet, hogy valami kicsit biztosabb csatlakozási módszert kellett volna tervezni. A felülről nem látható alsó szárnyrész csatlakozása meg kifejezetten nem tetszett. A két oldalt egy-egy gumi tartja a helyén. Az elején lévő két lap is abban a pillanatban elállítódik, amint hozzáér az ember. A Slave I szerintem átgondoltabb ilyen szempontból. De ettől függetlenül a végeredmény szép. Tetszik ez a narancssárga-fehér színkombináció is. Ráadásul ennek még az ára sem szállt el.

(#17434) xedos


xedos
addikt

Gyerekek szeretnék valami egyszerűen programozható "robotot". -ebben 2db léptetős motor van?
Ven ügye a mostanában megjelent Boost kb 50.000Ft-ért, vagy:
Már egy éve szemezgetek a Xiaomi mitu-val.[link]
Ebben benne van a LIOn akksi-töltő, gyroscope, 2 db léptetős motor, hang, fény, mikrofon.. stb... az építő elemek tuti Technic kompatibilisek :-) ehhez max szín érzékelőt tudok beszerezni pluszba.
kb. 35.000Ft körül - rossz esetben majdnem 50k-ért tudnám beszerezni...
Mi a véleményetek?

(#17435) balint82 válasza xedos (#17434) üzenetére


balint82
senior tag

45-ből ki tud jönni az a boost. Egyiket sem ismerem még, de talán inkább legot vennék, ha választhatnék.

Google Pixel 4a

(#17436) bobafett válasza balint82 (#17435) üzenetére


bobafett
tag

A boost jó, de ahogy olvasom egy elég erős tablet kell hozzá, telefonnal, gagyibb tablettel nem kompatibilis. Ha nicns ilyen, az meg megint vagy 50e plusz.

(#17437) xedos válasza bobafett (#17436) üzenetére


xedos
addikt

Ipad Air van :-)
A Xiaomiban megbízom, jónéhány cuccom van vele. Ott a központra 4 érzékelő, vagy motor mehet. Telefonos alkalmazás és programozás nagyon hasonló. Kintről 100dollártól van...
Video: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17438) Janaboy válasza xedos (#17437) üzenetére


Janaboy
veterán

Ipad Air mar bukta a Boostnal :(

Janaboy

(#17439) bozig válasza xedos (#17437) üzenetére


bozig
tag

Itt megtalálható a támogatott eszközök listája.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#17440) xedos válasza Janaboy (#17438) üzenetére


xedos
addikt

Air 2 van :-) Használta már a Boostot valaki?
A Xiaominál nagyon tetszik a gyroscope + az alkalmazásból lehet simán irányítani, vagy útvonalat tervezni, vagy programozni...

(#17441) Janaboy válasza xedos (#17440) üzenetére


Janaboy
veterán

Csak kiprobaltam bent, nekem tetszett, de sztem inkabb gyereknek valo.

Bar mintha abban is lenne vmi egyedi programozas.

Janaboy

(#17442) bozig válasza xedos (#17437) üzenetére


bozig
tag

A Lepin hulladékain folyamatos a tömeges felháborodás, de ez senkit nem zavar?! Szerintem ha robotokkal szeretnél foglalkozni, akkor a Mindstorms az értelmes választás, amit adott esetben lehet ténylegesen programozni, nem csak gyerekeknek készült applikációkkal bohóckodni.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#17443) xedos


xedos
addikt

Mint írtam gyereknek lenne :-) Igaz 12-14évesnek...

(#17444) Janaboy válasza xedos (#17443) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem irtad eddig ;) :P

Amugy nehez kerdes.. Ev3 jobb, de komplikaltabb, dragabb, viszont nagyobb szett, mukodik onalloan tobb szenzor. Grafikus programozas ha jol tudom annal csak pcn van.

A boost sokkal gyerekbaratabb, tűrhető szett, viszont nem megy a progi nelkul, hang is azon jon ki, korlatozottabb, de olcsóbb sokkal.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#17445) Throme válasza LÁZ (#17432) üzenetére


Throme
veterán

Akkor miért drága?

(#17446) bobafett válasza Janaboy (#17444) üzenetére


bobafett
tag

Úgy kezdte, hogy gyereknek szeretne. :)

(#17447) Janaboy válasza bobafett (#17446) üzenetére


Janaboy
veterán

:N

Janaboy

(#17448) Saccco válasza Janaboy (#17447) üzenetére


Saccco
nagyúr

Dede.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17449) Janaboy válasza Saccco (#17448) üzenetére


Janaboy
veterán

:N

Azt irta "Gyerekek szeretnék...".. Itt a Gyerekek megszólítás.. Mintha azt mondanám, h Emberek :D

Janaboy

(#17450) bozig válasza Janaboy (#17444) üzenetére


bozig
tag

Annyiban nincs igazad, hogy az EV3 már programozható iOS illetve Android készülékről, az EV3 Programmer App segítségével, de ha a későbbiekben valóban programozni akarja az ember valamilyen komolyabb nyelven pl.: RobotC, akkor azt már tényleg PC-ről tudja megtenni.

[ Szerkesztve ]

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.