Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) bobafett válasza Freddy76 (#16700) üzenetére


bobafett
tag

Egyetértek. És szerintem a Fishing store sem lesz elkapkodva első nap.

(#16702) Djuree válasza Freddy76 (#16700) üzenetére


Djuree
félisten

én is így gondolom. nem lesz belőle out of stock....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16703) LÁZ válasza Freddy76 (#16700) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

azt én sem gondolom , hogy instant out of stock lesz, de ha maradunk ennél a 200k-nál ~ 650 ojró, akkor az már bécsben sem akkora para, ha valaki 1000 ojró felett keres havonta, én amikor legutóbb voltam a bécsi shopban, voltak páran akik úgy kapkodták le a 200-250 ojrós készleteket, mintha itt lenne a világvége. Mondjuk az is lehet, hogy spórolt rá, de sztem inkább a 'mind1' kategória volt, mert megtehette/belefért neki.

az is igaz, hogy a bázist tekintve szűkebb a keresztmettszet, mint egy saturn/ideas-nál, a fishing store tuti out of stock lesz, de az összes külföldi fb csoport ezzel van tele, hogy 'biztos drágább lesz, de nekem nincs meg, és nincs pénzem a régire, mert az irreális, úgyhogy ezt tuti megveszem', és sztem aki egy kicsit is érdeklődik utána, az úgy van vele, hogy inkább ezt veszi meg kevesebbért /akár csak befektetésnek/, mint várja a csodát, hogy 2000 ojró alatt találjon egy egyszer összerakott első kiadásút.

ha meg neaggyisten bekúszik 200k alá az ára, akkor pláne best buy, mivel elemszámban több lesz, mint a régi, elvileg...

de azért van baj rendesen...egy 200k-s lego készletről diskurálunk :B :DDD

ps. arra leszek még kiváncsi, hogy mekkora lesz a difi az ojrós és a huf ár között, mert ha befektetésben is gondolkozom, akkor biztos bécsi boltból lesz a vásárlás :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16704) grizlisandor válasza Djuree (#16696) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nagyon jó! :)

Mekkora az alapterülete?

(#16705) Djuree válasza grizlisandor (#16704) üzenetére


Djuree
félisten

hát olyan 20x20cm kb.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16706) bozig válasza Freddy76 (#16700) üzenetére


bozig
tag

De hát mindkettő űrhajó :DD

Komolyra fordítva a szót, szerintem is egy szűk réteg fogja megvásárolni saját használatra a Falcon-t. A nepperek viszont kapkodni fognak utána, abban biztos vagyok.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#16707) Novics válasza bozig (#16706) üzenetére


Novics
senior tag

Szerintem is ők fogják generálni az igazán nagy forgalmat. A Fishing Store-nál nem aggódok, hogy megjelenéskor egyből out of stock lesz, mert úgysem most fogom megvenni. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16708) Throme válasza Freddy76 (#16700) üzenetére


Throme
veterán

Én nem értek egyet.

A SW falcon inkább csak pénz kérdés. Nincs kezemben felmérés, de szerintem több SW rajongó van (és ezen belül aki legózik is), mint űrtechnika rajongó, akik legóznak is.
Egy figurákkal is felszerelt (? gondolom lesz benne, vagy nem?) űrhajóval - főleg hogy SW - rengeteg gyerek játszik (játszana, ha telne rá a szülőknek), mint egy méretes "rúddal", bármennyire is részletes az.
A Falcont be tudja helyezni a többi SW készlet közé, együtt tud vele játszani. A Saturn inkább kiállítási darab.
Egy SW Falcont többen megismernek, mint a Saturnt.
Így csak a 4-es pontodat látom valós akadálynak a Falcon eladásokban.

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#16709) balint82 válasza Freddy76 (#16700) üzenetére


balint82
senior tag

A Saturn gyakorlatilag kétésfélhónapja out of Stock, úgy, hogy "csak"egy 120euros készlet, ~2000 darabbal. A falcon ezzel szemben 6x annyiba fog kerülni és 2,5-3x annyi elem lesz benne. Nyomnak rá egy preordert, és a hivatalos megjelenéskor már out of Stock lesz. Talán karácsonyra helyre fog állni (Szerintem).

Google Pixel 4a

(#16710) Novics válasza balint82 (#16709) üzenetére


Novics
senior tag

Jah, karácsony, meg új SW film. A nepperek simán kisöprik az egész készletet, és ha kell a gyereknek karácsonyra, akkor vedd meg ~1,5x áron.
De majd meglátjuk, hogy a LEGO mennyire készül fel a rohamra, és ők kaszálnak rajta egy csomót, vagy majd a nepperek.
Bakker, úgy elment a nyár, mindjárt megint karácsony...

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16711) bobafett válasza Throme (#16708) üzenetére


bobafett
tag

Gyerekek nem tudnak ezzel játszani, de szerintem felnőttek sem. Akkor amint egy malomkerék és 10kg... :)

(#16712) bozig válasza bobafett (#16711) üzenetére


bozig
tag

Amennyibe kerülni fog, LEGO-ék adnak hozzá két dolgozót, hogy emelgessék a reptetéshez:)

[ Szerkesztve ]

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#16713) Freddy76 válasza Throme (#16708) üzenetére


Freddy76
addikt

Sok eltérő vélemény van a Falconról, de abban mind egyetért, hogy játékra teljesen alkalmatlan. Ami a "Saturn csak egy cső" kijelentést illeti, azzal vitába szállnék. Ha megnézzük, hogy hányan vették-rendelték meg (vagy akarják megvenni) a Saturn-t innen a fórumról, és hányan vennék meg a Falcont kétszázért, szerintem az első csapat nagyobb lenne.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16714) bobafett válasza Freddy76 (#16713) üzenetére


bobafett
tag

A csövet szerintem úgy értette, hogy azzal nem lehet túl sokáig eljátszani.

(#16715) hulp01 válasza bobafett (#16714) üzenetére


hulp01
senior tag

Szerintem egy gyerek simán el tud a Saturnnal is játszani főleg, hogy az eredeti kilövést imitálva elemeire szedhető. Meg még ott a holdkomp meg a műszaki egység, meg a visszatérő modul. Inkább ennek is a mérete az, ami miatt kicsitt nehezebb a játék vele. Szóval a gyerekeket szerintem nem kell félteni e-tekintetben. Egy sima kisautóval is el tudnak játszani, pedig abban még ennyi lehetőség sincs. Felnőtt meg úgyse játékra veszi a Saturn.

Azért arra én is nagyon kíváncsi lennék, hogy ha a Lego néha közzétenné az eladási darabszámokat. Nagyon érdekelne, hogy az ilyen nagy készletekből mennyi fogy. Vagy pl. összehasonlítani a Slave darabszámait az Arocs-éval. Kb ugyanaz az árkategória, de tök más a két készlet.

(#16716) Mcray válasza hulp01 (#16715) üzenetére


Mcray
senior tag

Nekem az 5 éves lányom a nagy Space shuttle-lel rohangászik a lakásban és műhold kihelyezést játszik. Ha lenne Saturn, azzal rohangászna.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#16717) koncsik válasza Mcray (#16716) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C Esti mese: 2001.Űrodesszeia ? :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16718) Mcray válasza koncsik (#16717) üzenetére


Mcray
senior tag

Általában esti mese helyett ilyenek mennek itthon: [link]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#16719) csubi82


csubi82
kezdő

Mindenki sír a Saturn után , facebookon egy csoportban nemrég posztolta valaki az 5db ,,friss" példányát..Tehát egyben pár ,,kedves" honfitársunknak is köszönhető a hiány....Szomorú,hogy LEGO-s berkeken belül is a kapzsiság az úr...

(#16720) Fr0z3n válasza csubi82 (#16719) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Láttam én is. Kiverte a biztosítékot :(((

[ Szerkesztve ]

(#16721) koncsik válasza Mcray (#16718) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szép nyugodt... nekünk is van egy Space Shuttle műhóddal ;) Most találtam meg az összerakatlan Revell Apollo (40. évfordulós) készletem... na az mikor lesz összeépítve...

(#16719) csubi82: nem gondolom ezeket a neppereket LEGO-s berkeken belülieknek... nekem az belefér, hogy valaki "befektetési céllal" vesz és elrak 1-1 készletet, de az ilyen fajta kereskedés csak az üzletről szól, LEGO szeretetről semmiképpen. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16722) LÁZ válasza csubi82 (#16719) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

gondolom ő is nyíregyről 'menekítette'

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16723) Janaboy válasza csubi82 (#16719) üzenetére


Janaboy
veterán

Ezt nem értem teljesen, tehát egy legos belsős ember vagánykodott 5 db példánnyal?

Janaboy

(#16724) Throme válasza Freddy76 (#16713) üzenetére


Throme
veterán

Ez a fórum szerintem nem reprezentatív :N .
Itt 20-as 30-as 40-es arcok (részben apukák) vannak zömében. Nem hinném, hogy bárki is közülünk berregve, suhogva rohangálna a Saturnnal a kezében :DD :N
Kiállítjátok és gyönyörködtök.

Falcont is vennétek, csak életbe lép a 4-es pontod, ahogy Te is írod: "hányan vennék meg a Falcont kétszázért"
Még azt az érvet is elfogadom, hogy nehéz játszani a Falconnal, ha tényleg ilyen batár és nehéz.

Kisebb Falconja van itt egy-két fórumozónak, ahogy SW Bobafett hajója is, de ezekből az űrtechnika (talán Space a hivatalos lego neve a sorozatnak ) szettekből nem biztos, hogy ugyanannyi...
Talán egy fórumozóra emlékszem, aki gyűjti.

(#16725) csubi82 válasza koncsik (#16721) üzenetére


csubi82
kezdő

Az a baj,hogy nagyon sok embernek csak a pénzről szól a LEGO....Nem az alkotás,vagy épp szimplán a gyűjtés élményéről,hanem épp mennyit fog majd érni az adott készlete egyszer-ami ugyan jól hangzik majd ,csak eladni lesz nehéz......Mivel aki tud az spájzolja a LEGO készleteket,de itthon kisebb a felvevőpiaca a kifutott készleteknek ,főleg az eladó által megjelölt áron........5-10 éve még nem volt ez a vonal ennyire felkapva ,akkor még érdemes volt,de ma...Mindenesetre nekem nem a pénzről szól.....

(#16726) bobafett válasza csubi82 (#16725) üzenetére


bobafett
tag

Én őszintén bevállalom, hogy valahol a kettő között vagyok. Gyűjtök bizonyos témákat, összerakok, építek, tervezgetek, de veszek is olyan dolgokat amiket egyáltalán nem mozgatnak meg, ha van benne profitlehetőség.

Ezek főként használt készletek, amikhez ha jó áron jutok hozzá, akkor megpróbálom többért eladni. Nemrég vettem több készletet, ahol már a telefonban azt mondta az eladó, hogy minden dobozon rajta van az eredeti ára, úgy gondolja, hogy annak a felét kérné értük. Nem mondtam el neki, hogy ez nem így működik ebben a világban, szemétség volt, lehet. :) A megvett 6 készletből 2 volt amit gyűjtök, a maradék eladásával, ha minden jól megy a végén úgy jövök ki, hogy mintha ez a kettő ingyen lett volna.

Egészen egyszerűen így próbálom a hobbim költségét valahogy fedezni. Tehát nepper vagyok, bár nem tudom, hogy van-e ilyen még vagy ez csak az átkosban volt egy kategória. Mert ennyi erővel bárki aki kereskedik dolgokkal, az már az. :)

(#16727) csubi82 válasza bobafett (#16726) üzenetére


csubi82
kezdő

Szerintem a te állapotod nem nepperség még...

(#16728) azka79


azka79
aktív tag

a tescoban a 60134 es keszlet 6490,-ft. Gyulán hatul az akcios motyoknal volt meg 3db

(#16729) hulp01 válasza csubi82 (#16727) üzenetére


hulp01
senior tag

Szerintem se. Nekem is van két készletem későbbre eltéve. De az említett öt készlet mindenképpen ez a kategória. Kívánom neki, hogy legalább olyan sokáig legyen kapható a Saturn a hivatalos boltban, mint a Tower Bridge. Álljon csak benne a nepper pénze. :)

Amúgy egy kicsit a Lego is hibás, mert az utóbbi időben nagyon alábecsülik a keresletet. Az, hogy már az elérhetőség első napján nincs készlet, azért eléggé gáz szerintem.

(#16730) Phobion


Phobion
őstag

Most már tuti a Millenium Falcon

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#16731) edgR válasza Phobion (#16730) üzenetére


edgR
őstag

HYPE :Y
Ebben is elég kevés lesz a szürke :DDD

(#16732) xedos válasza bobafett (#16726) üzenetére


xedos
addikt

Én is hasonlóan vagyok :-)
Többször megveszek vegyes LEGO-t, majd az alkatrészek azonosításával próbálom összerakni a készleteket. Ami hiányzik pótolom, ami tetszik az egy darabig marad. A többit eladom.
Lassan jobban imádom összevadászni, majd összerakni a LEGO-t mint az orig dobozosat.
Vadászat izgalma...
Nagyon gondolkozom, hogy a nagyobb űrsiklót összerakom alkatrészből - elég drága lett a készlet.
Vélemény?

(#16733) LÁZ válasza edgR (#16731) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

inkább, mint a rózsaszín :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16734) Szabip válasza xedos (#16732) üzenetére


Szabip
csendes tag

Én ömlesztett legókat nem vettem ugyan de nem egy szett volt / van, amit darabokból Bricklink , Vatera páros segítségével vadászok (vadászunk egyik gyerekkori barátom szintúgy gyűjtő és ugyanazt a témát, témákat) össze.
Ezek főként nagyon régen kiadott szettek, amiket vagy beszerezni se lehet vagy irtó áron, illetve használt szetteket veszünk amiket aztán feljavítunk, cserélünk nagyon sárgult, sérült stb... elemeket.

Legnagyobb projekt eddig a 10210 Imperial Flagship volt közel 2000 db elemével két hajót raktunk össze 5 hónapig tartott és hasonlóan, mint neked végig izgalmas volt, vadászgatni az elemeket. Túl is léptünk az eredeti állapoton pár dologgal feltúrbóztuk ezzel is a realitást fokozva LDD ben tervezgetve :D.
Ezen kívül fut most a Black Pearl projekt darabokból és a 6281, ami csak az USA-ban lett kiadva, de szerencsére 99,9% beszerezhető minden hozzá az EU-ban is.

Nem csodálom, hogy sokan nem vágnak bele irtó meló, listák felett görnyedni, xls-eket gyártani, hogy kinél mi mennyi (ezt már nem is űzöm), de az egész sokkal izgalmasabb, mint a boltba bemenni egy dobozos szettért, dobozost is gyűjtök...

A Millenium Falconnal bármi lehet, akár az is, hogy első nap kifogynak a készletek, de simán lehet pofára esés is. 200e vagy még annál is több azért külföldön is nagy pénz. Ausztriából gyűjtőktől elég sok szettem lett dobozos bontatlan LOTR, Pirates, szettek és az látszik azért, hogy a 100e feletti készletek kint se mennek csak úgy el a nepperektől sőt...
A Saturn a másik kakukktojás ami szerintem a nepperek nyakán maradhat, abban az esetben biztosan ha a Lego kellő ideig a piacon tartja amire elég nagy esély van, ez esetben már csak az nem fogja megvenni aki nem is akarja... A halász házikó vagy a Silent Mary szerintem nagyon sokat érhetnek bontatlanul 5-10 év múlva mert eléggé radar alatt vannak...

(#16735) Janaboy


Janaboy
veterán

Hogyan taroljuk az ucs falcont:

Janaboy

(#16736) Djuree válasza Janaboy (#16735) üzenetére


Djuree
félisten

ja valami ilyesmi kéne.
ha vki amúgy akarja és van pénze, ideje, van ucs falcon hangár moc, 7000 alkatrész kb. le lehet tölteni a leírást, alkatrészlistát.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16737) Throme válasza Janaboy (#16735) üzenetére


Throme
veterán

Ez nagyon jó!
Kinézetre és 5letre is!

(#16738) Pötyi válasza Throme (#16737) üzenetére


Pötyi
őstag

Átérzem a lelkesedésed, nekem is tetszik, de halkan megjegyzem, hogy ez egy kábé 7-8 éves fénykép.

:DDD

QNX is cool!

(#16739) PR0JECTNR56 válasza Pötyi (#16738) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az idő szerencsére mit sem csorbít a kép érdemein, szerintem is nagyon jól néz ki, pedig alapvetően nem érdekel a Falcon mint hajó. De ha már lenne, biztos, hogy ilyen dioráma szerű környezetben nézne ki a legjobban (plusz megvilágított részekkel, hogy este is menő legyen).

(#16740) LÁZ válasza Janaboy (#16735) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

vmi ilyesmi lesz az egyetlen megoldás nálam is, máshogy egyszerűen nem fog elférni :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16741) balint82 válasza PR0JECTNR56 (#16739) üzenetére


balint82
senior tag

Milyen jó lehet ezeket portalanítani, ha nem ilyen elzárt vitrinben vannak :).

@Láz: fel kell lógatni az erkélyre galambriasztónak :)

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#16742) balint82


balint82
senior tag

Jaj, de szép darab: 8275

Google Pixel 4a

(#16743) bobafett válasza balint82 (#16742) üzenetére


bobafett
tag

Jó ár, jó készlet, vedd meg! Bár már egy ideje fennt van, lehet, hogy már nicns meg...

(#16744) balint82 válasza bobafett (#16743) üzenetére


balint82
senior tag

Saturnra gyűjtök, meg alkatrészekre :)

Google Pixel 4a

(#16745) Pötyi válasza balint82 (#16741) üzenetére


Pötyi
őstag

Pont azért vettem mókusszőr sminkecsetet, hogy azzal portalanítsam a cuccost a vitrinben.

(Ez itt a reklám helyíe: Bőszecset)

Széles fejű, alapozóecsetet vettem. Rohadt drága volt, három ropi, de ez tényleg nagyon finom, nem karcolja össze a csempéket, szélvédőket. A desznószőr ecsetek sprődek, durvák, azok karistolnak.

QNX is cool!

(#16746) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

VIP Early access to Nijago City starts now 99k

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16747) Djuree válasza koncsik (#16746) üzenetére


Djuree
félisten

100k? :Y :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16748) LÁZ válasza Djuree (#16747) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

tudvalevő volt, hogy ennyi lesz a huf...ojróban meg 91, az sem kevés, de mindjárt barátibb...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16749) edgR


edgR
őstag

(#16750) koncsik válasza edgR (#16749) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hát ez haláli! Élőben megy :Y és jönnek a PayPal pénzek...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.