Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) LÁZ válasza Throme (#15849) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

gondolom ahogy a rendes buszon is, 2es ülések vannak, plusz a közlekedő rész, minifigre kb 2-2.5cm kell sztem, akkor már ki is jöhet a matek, 5-5cm kétoldalt + 3 az átjáró, de majd úgy is lesznek normális képek, talán designer videó is, aztán okosabbak leszünk ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15852) balint82 válasza Djuree (#15846) üzenetére


balint82
senior tag

+1, nekem sem tetszik.

Google Pixel 4a

(#15853) [CsuCsu] válasza balint82 (#15852) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nekem kicsit egyszerunek tunik a kivitelezes. En valami retro 50-es evekbeli amerikai jarganynak jobban orultem volna.

(#15854) balint82 válasza [CsuCsu] (#15853) üzenetére


balint82
senior tag

Igen, főleg úgy, hogy gyakorlatilag árban és darabszámban is ua. Mint a Saturn.

Google Pixel 4a

(#15855) vhw válasza balint82 (#15854) üzenetére


vhw
addikt

Hát ne haragudjatok, de a Saturn szögegyszerű külső kialakítását felhozni ellenpéldának ennek a busznak az "egyszerűségére"...
Lehet bármilyen bravúros a Saturn burkolat alatti építési megoldása, kívülről akkoris csak egy méretes henger. :)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15856) Throme válasza balint82 (#15854) üzenetére


Throme
veterán

Nem vagyunk egyformák, nekem pl a Saturn nem tetszik. Nagy - zömében - fehér tüske :B .
Persze tudományos háttér azért ad neki egy töltetet.

A stabilitásra kíváncsi leszek a DD esetében. A vw kisbusz ezen a téren nagyon alul teljesített...

(#15857) Saccco


Saccco
nagyúr

Most vettem a Tescoban egy 60101-et 4.403Ft-ért, szerintem jó boltot csináltam. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15858) Djuree válasza Saccco (#15857) üzenetére


Djuree
félisten

A legolcsobb webshop ár kb. Szval annyira nem nagy bolt, de persze ha pont ezt kerested...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15859) Peathee válasza thesound (#15831) üzenetére


Peathee
aktív tag

Én bennem még mindig nem jött elő a birtoklási vágy az idei technic készleteknél. Bezzeg a Xerion, Arocs az azonnal kellett :)
Talán a hajó az ami leginkább kéne, ez a 6x6 os Xerion kerekes vontató nem tetszik annyira. Befejezetlennek tűnik és mintha túl kevés elemből állna. a színe nem gond.

(#15860) ricinus13 válasza Peathee (#15859) üzenetére


ricinus13
senior tag

Pont ugyan így vagyok vele én is. Semmi nem fogott meg ezek közül, nem baj így a sorban előrébb került a 42009-es daru :DDD

(#15861) Saccco válasza Djuree (#15858) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tudom, de helyben. Egyébként pont kerestem, a gyerkőc már kinézte magának korábban. Nagyon örül is neki, úgyhogy duplán elégedett vagyok. :))

Szerk.: 3 éves a lurkó és képes felismerni a füzet képein a darabok helyzetét, kis segítséggel gyakorlatilag egyedül összerakta. :Y

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15862) vhw válasza Saccco (#15861) üzenetére


vhw
addikt

Na most ez kicsit izé, de...
A 3 éves gyerek már elég "érett" egy city kaliberű készlethez?
Úgy értem, akkor mire való a duplo?

(ajándékvásárlási indítékok a háttérben :) )

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15863) Saccco válasza vhw (#15862) üzenetére


Saccco
nagyúr

Van Duploja, azt is imádja, teljesen máshogy játszik egyik illetve másik készlettel. A Duploból épít, tornyot, piramist vagy csak simán rakja a kockákat. A City készleteket kész járműként kezeli, repülnek, száguldanak egyik járgányból a másikba ülnek az emberek, költöznek a rakományok.

Egyébként az apró alkatrészekkel nem bánik mindig annyira könnyen, néha nehezen mennek össze neki, egyszerűen elhajlik az ujja, bár újabban egyre kevésbé.

Vettem neki Junior készletet (10730) is azt a segítségem nélkül simán összerakja, az autót és a pódiumot is.

A meglátásom az, hogy onnantól kezdve, hogy nincs szájba kerülési veszély, onnantól simán érett egy City vagy Junior készletre. Mondjuk szerencsére neki igen ügyes keze van.

szerk.: A Duplonak mindenképpen van létjogosultsága, én is szívesen építek belőle, pedig elmúltam 3. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15864) hulp01 válasza ricinus13 (#15860) üzenetére


hulp01
senior tag

Igen, nálam is ez a helyzet. Hosszú ideje ez lesz az első év, hogy nem veszek Technicet. És a vicc, hogy pont idén van a 40 éves évforduló. Meg kellett volna cserélniük a tavalyi évet az ideivel. Mert még ha sokaknak nem is jött be a bányagép, legalább lehetett rá mondani, hogy az eddigi legnagyobb, a Xerion meg szerintem mindenkinek bejött. Ráadásul ott van harmadiknak a Volvo markoló, ami úgyszintén jó készletnek tűnik. Az idei készletek közül talán a BMW motor tetszik, meg a tűzoltóautó is egész pofás, de valószínűleg egyiket sem fogom megvenni. Na, majd talán jövőre. És addig is van más, ami tetszik, szóval a költekezést így sem úszom meg.

Ja, és még annyi, hogy a 42070 B modellje kifejezetten röhejesen néz ki. Az mégis mi a franc akart lenni? És az egész készlet mondjuk az Arocs-hoz képest gáz. Tényleg, mintha még vagy 500 alkatrész lemaradt volna róla. És ehhez képest még eléggé túlárazott is.

[ Szerkesztve ]

(#15865) Throme válasza hulp01 (#15864) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem a bmw motorral nem érhet csalódás.

(#15866) #45302528 válasza Throme (#15865) üzenetére


#45302528
törölt tag

+1 a BMW motorra.
Aktív motorosként mondom: szerintem elég jól megoldották a feladatot, de azért pár ponton lehetett volna finomítani. Ami hiányzik: ülés kialakítása, indexek, kormányon tükrök (hely megvan), illetve picit szélesebb lehetett volna a hátsó abroncs. Nagy taps viszont a kardánért, a látható és mozgó dugattyúkért, az igazi motornál is megismert tele- és paralever rugózás kialakításáért, illetve úgy en bloc a motor elejéért.

Jövő héten szétkapom és jöhet a B modell.

(#15867) [CsuCsu] válasza vhw (#15862) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A korhatar csak egy indikator, szemelytol fuggo. En 6 eves koromban a Technic ursiklot raktam ossze barmi segitseg nelkul, mikozben az meg felnotteket is alaposan meg tud szivatni.

Konkretan a System korszak nekem egy az egyben kimaradt, elso LEGO-m egy piros Technic F1-es auto volt 5 eves koromban.

(#15868) bobafett válasza [CsuCsu] (#15867) üzenetére


bobafett
tag

Én tavaly összeraktam egyet és nem minden funkció működik, pedig az elemek, elektromos dolgok magukban rendben vannak. :)

(#15869) [CsuCsu] válasza bobafett (#15868) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Meg tudom erositeni, hogy az osszes funkcio mukodokepes :D

Ket dolog volt, amit nagyon el lehetett szurni:
1. Kabelek elvezetese nagyon kicentizett. Ha nincsen 100% pontosan lekovetve, fogaskerekek beleakadnak.
2. A tengelyeken millimeter pontosan kell az elemeket elhelyezni, kulonben a fogaskerekek nem ernek ossze.

(#15870) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Egy bontatlan zacskós, bontott dobozos 8109-re nem fáj a foga valakinek?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#15871) kraftxld válasza R3ĐßuŁŁ (#15870) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ára?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15872) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

McLaren And LEGO 1:1 Scale 720S

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#15873) Peathee válasza R3ĐßuŁŁ (#15870) üzenetére


Peathee
aktív tag

Beszélhetünk róla! mennyit kérsz érte?

(#15874) LÁZ válasza Peathee (#15873) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

privátban ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15875) EGOKA


EGOKA
tag

Sikerült szereznem egy Vámpír Kastélyt (9468) jutányos áron, persze sajnos kicsit hiányos, meg van benne fakult elem.

Az a nagy kérdés, hogy hol lehetne beszerezni a hiányzó elemeket. A kastélyból pár apróság hiányzik, semmi spéci, a kocsi már rosszabb, ott több hiány van. Ill nincs meg Jack McHammer, az egyik denevér szörny és a vámpír csaj feje, no meg a fegyvereik.
Jah, meg a matricák kb fele sincs meg, de az nem zavar annyira.

(Mondjuk az is érdekes, hogy hogy tűnik el egy minifig feje, úgy, hogy minden más megvan.. :DDD )

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#15876) bobafett válasza EGOKA (#15875) üzenetére


bobafett
tag

Láttam ezt a hirdetést, azon csodálkoztam, hogy meg tudtak fakulni elemek. Még ha napon is volt, nem úgy van, hogy az újabb színek már nem érzékenyek a napra?

(#15877) EGOKA válasza bobafett (#15876) üzenetére


EGOKA
tag

Lehet, hogy egy alapos mosás elég lenne neki, oda még nem jutottam.

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#15878) LudiDOK


LudiDOK
csendes tag

Írtam egy kis beszámolót a Lego Rebrick-es Bmw motorépítő versenyére elkészült egyik tanulmányomról.

Akit ha érdekel elolvashatja itt:

[link]

(#15879) LÁZ válasza LudiDOK (#15878) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:C :C gratula ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15880) r.levente75 válasza LudiDOK (#15878) üzenetére


r.levente75
addikt

Szép munka, grat. :R

(#15881) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Tegnap délután rövid ideig volt az Árkádban és a Westendben Saturn, 41k. Én is csak most olvastam. Újabb, nagyobb szállítmányt várnak.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15882) FLx válasza koncsik (#15881) üzenetére


FLx
addikt

Én még ma délben is láttam a Westend-ben. :)

(#15883) koncsik válasza FLx (#15882) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

jaaj... ma megnézem akkor... de már nemsokára jön a backorder-es a shop.lego-tól... remélem :B
kösziiii

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15884) Saccco


Saccco
nagyúr

A srác egyik design-ját simán lenyúlta a lepin...

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15885) Freddy76 válasza Saccco (#15884) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez újabb indok arra, hogy nem veszek Lepint. Inkább nem veszek Lego-t sem, ha nem futja, de Lepint akkor sem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15886) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

london bus in tha shop

dizájner video féle

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15887) ricinus13


ricinus13
senior tag

Nincs valakinek véletlenül értelmes áron 42009-es daruja? :B

(#15888) balint82 válasza LÁZ (#15886) üzenetére


balint82
senior tag

Azért a képeket elnézve egy kicsit tartok attól, hogy hasonlóan szétesős lesz, mint a Camper.

Nézzétek meg a két emelet közötti részt, valamint a tetejét hány tüske tartja :(

Google Pixel 4a

(#15889) Throme válasza balint82 (#15888) üzenetére


Throme
veterán

Hát lehet gyerek kezébe nem való, mert a heves játék közepette leborul az emelet, viszont kevés tüskével elkerülik azt, amit a vw-n nem, hogy tető leszedésénél más alkatrészek is jönnek, amiknek maradniuk kéne. Pl vezető fülke mögötti keret. Előfordul, hogy az ajtók ablaki, vagy az oldal ablakok mozdulnak ki, vagy még azért, mert nem csukódik rendesen.

Nekem tatszik ez a DD busz, bár a videót majd csak otthon kukkantom meg.
Itt is gondot jelentet az íveltség megvalósítása. Hátsó oszlopok még ok, de az elejénél kissé vw kisbuszos lett. Valamint a vezető előtti szélvédő ezzel a 3 kis átlátszó "kockával". Majd még összehasonlítom az eredetivel.

Bennem mondjuk kis nosztalgia faktor is megmozdul, igaz ezzel a régebbi típussal már alig találkoztam élőben. Inkább a modernebb kivitellel, aztán most már nem is tudom, hogy még vannak-e. Mintha olvastam volna, hogy megszüntetik a DD buszokat...de ez régebben volt...

#15885) Freddy76 : nem akarom védeni a lepint, mert nem érdemlik, pláne ha tényleg lopás történt (jah, van hasonlóság), de legalább lehet kapni. Lego nem hiszem, hogy kiadja ezt a motort hivatalos szettként.
Annyi ügyes ember van, és rengeteg fantasztikus építmény (minden vonalon), hogy ha kiadogatnák, akkor a design szekciót, arra az időre pihentethetnék, nem venné észre senki ;] :B

[ Szerkesztve ]

(#15890) thesound válasza ricinus13 (#15887) üzenetére


thesound
őstag

Én egy fél éve nézegettem, bontatlanokat. 80k+ volt az áruk, azóta nem néztem. Én bizonytalan időre elnapoltam a beszerzését.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#15891) ricinus13 válasza thesound (#15890) üzenetére


ricinus13
senior tag

Áh, bontatlant biztosan nem veszek, nekem nem ér meg plusz 30-40k-t az hogy én bontsam ki. Igazán doboz meg leírás sem kellene, néztem BL-en egy van, hátha lehet vele alkudozni, 50-52-ért elhoznám.

(#15892) Hintalow válasza EGOKA (#15875) üzenetére


Hintalow
senior tag

Bricklinken érdemes próbálkozni. Ha nem valami nagyon speckó darabok, amik csak 1-2 szettben voltak benne, akkor nem lesz drága sem.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15893) bobafett válasza EGOKA (#15875) üzenetére


bobafett
tag

Így van! Csinálj egy Wanted listát, pakold bele ami hiányzik és nézd meg, hogy hol van a legjobb áron a legtöbb szükséges elem. Először gondolom magyar boltokban, de ha olyan a kondíció külföldről is megérheti simán a dolog. Alapból EU, de ha más nincs akár japán is szóba jöhet. :)

(#15894) Throme válasza LÁZ (#15886) üzenetére


Throme
veterán

Videót is megnézetm...

Huh ez nem kicsi, a megadott méretekből kb erre számítottam....
Csak hova teszem??? :F

[ Szerkesztve ]

(#15895) hulp01 válasza bobafett (#15893) üzenetére


hulp01
senior tag

És ha így csinálod, akkor én mindenképpen javaslom a full távirányítós változatát. Ráadásul ott egy csomó alkatrész meg is marad az eredeti készletből. Persze ebbe csak akkor vágjál bele, ha a PF elemek megvannak hozzá, mert különben a gatyádat elfizeted a készletre.

(#15896) Pötyi válasza hulp01 (#15895) üzenetére


Pötyi
őstag

WTF? Távirányítós változat, PF elemekkel?

Szerintem összekeverted, hogy mire válaszolsz. Nézd végig a hozzászólások hivatkozásait!

Te a 15893-asra válaszolsz. Az meg a 15875-ösre. Abban meg egy vámpírkastélyról volt szó. Távirányítós vámpír kastély?!?

QNX is cool!

(#15897) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Pötyi, most miért ne?

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#15898) thesound válasza Fr0z3n (#15897) üzenetére


thesound
őstag

Ez egy nagyon jó mese :)

Nem is rossz ötlet!

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#15899) hulp01 válasza Pötyi (#15896) üzenetére


hulp01
senior tag

Ja, hát elnéztem, ez van. Természetesen a 42009-es daruhoz gondoltam.

(#15900) ricinus13 válasza hulp01 (#15899) üzenetére


ricinus13
senior tag

Mivel nálam most indult újra a Lego, technic meg összesen 2 készlet volt egészen karácsonyig, így marad az analóg változat, mert nincs semmi PF vagy hasonló elemem. Egyszer majd tuti lesz benne minden ami kell, de egyelőre inkább a Volvo exkavátort akarom motorizálni. Illetve a Claas Xerion és a bányász gép is elsőbbséget élvez. BME-s ösztöndíjból nem igazán van pénz lóvéra :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.