Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) bobafett válasza jansky1 (#15150) üzenetére


bobafett
tag

Mint mindenkor, most is érdemes várni, ha kibírod. Egy idő után több helyen kapni, kialakul az ára is, ami akár jelentősen kedvezőbb is lehet, mint a hivalatos 36e Ft.

(#15152) balint82 válasza bobafett (#15151) üzenetére


balint82
senior tag

Azért jelentősen kedvezőbb árra a LEGO IDEAS készletek esetében nem lehet számítani:

pl:
21306: S@H 18000HUF, olcsóbban nem találom argepen (jófogáson persze van).
21307: S@H 27000HUF, legolcsóbb helyen kocka.hu 26000HUF
21308: S@H 18000HUF, legolcsóbb helyen kocka.hu 17000HUF

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#15153) Fr0z3n válasza bobafett (#15151) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Majd megveszik dolgozói boltban aztán pár ezressel drágábban eladja idő előtt.
Jana? :DDD

(#15154) balint82 válasza Fr0z3n (#15153) üzenetére


balint82
senior tag

JANA: Június 1-re egy rendkívüli gyárlátogatás? :DD

Google Pixel 4a

(#15155) bobafett válasza balint82 (#15152) üzenetére


bobafett
tag

Nekem a jófogás és a facebook is egy opció szokott lenni. De abban igazad van, hogy Ideas esetén nem nagyon lehet óriási engedményre számítani.

[ Szerkesztve ]

(#15156) Freddy76


Freddy76
addikt

Tényleg, tegnapelőtt volt Jana névnap :C

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15157) Janaboy válasza Freddy76 (#15156) üzenetére


Janaboy
veterán

Tényleg? Hol a saturn ajandekom? :D

Janaboy

(#15158) Janaboy


Janaboy
veterán

[link]

Janaboy

(#15159) Throme


Throme
veterán

aki a kicsit nem becsüli... :)
Nagyon ötletes ez a sw falcon.

(#15160) Djuree válasza Throme (#15159) üzenetére


Djuree
félisten

még a szereplők is felismerhetőek a kis 1x1-es körökből. :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15161) Freddy76 válasza Janaboy (#15157) üzenetére


Freddy76
addikt

Ott nálatok a boltban :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15162) thesound válasza Janaboy (#15158) üzenetére


thesound
őstag

hoppáré :C
Erős lesz az év vége.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#15163) Janaboy válasza thesound (#15162) üzenetére


Janaboy
veterán

A lepegeto tuti áldozatul esik :D

Janaboy

(#15165) .LnB válasza Janaboy (#15158) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt nem kellett volna látnom. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15166) doggie


doggie
aktív tag

Sziasztok!

Ma épp SCS-ben voltunk, így beugrottam a lego áruházba a Saturn V-ért és bár ti biztos tudjátok, de nekem meglepetés volt (elég hosszú sor várakozott), hogy ott volt Felix Stiessen is és alá is írta a dobozkámat, én meg kezet fogtam vele és megköszöntem az időt és fáradságát ,hogy ilyen jó munkát végzett és a lego több lehet egy ilyen klassz modellel.
Most jön a kérdésem felétek!
Fiammal gondoltam összeépítjük a rakétát, de a fórumot olvasgatva és előző modelleket és áraikat látva, megfordult a fejemben, hogy mivel alá is írta, elvileg kibocsátás előtti darab is, érdemes azon agyalnom, hogy ne bontsam ki és későbbiekben esetleg kis felárral eladjam? Van ennek létjogosultága, vagy ez azért nem ilyen kaliberű modell?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#15167) R3ĐßuŁŁ válasza doggie (#15166) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Király sztori,gratula! :D

Én nem bontanám ki, biztos lesz felára később. Persze nem mérvadóan, mert nem egy sport relikvia de biztosan nagyobb lesz rá az érdeklődés, mint azokra amit nem írnak alá. :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#15168) LÁZ válasza doggie (#15166) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a lego fan-ok között biztos, hogy többet fog érni, leginkább külföldön, pl ebay, mivel kevés készlet lesz aláírva /ha jól tudom, csak ezen a 7végén van erre lehetőség/, így én is azt javasolnám, hogy rakd el, és vegyél még1-et, amit összeraktok :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15169) doggie válasza LÁZ (#15168) üzenetére


doggie
aktív tag

Francba, pedig úgy építeném már :-(
Előbb kellett volna ezen agyalnom és akkor vennem mégegyet a helyszínen. Hát továbbra is vacilálok... de lassan kezdem elfogadni a tanácsotokat.
Bár ha csak pár ezerrel, esetleg 1- 2 tízezerrel ér majd többet, akkor lehet inkább összerakom.
Sajnos nagyon nem vagyok képben, hogy játékot befektetési céllal vásároljak. Mi várható érte szerintetek és mennyi időn belül?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#15170) LÁZ válasza doggie (#15169) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Ez leghamarabb pár hónap, vagy fél év múlva derülhet ki sztem, biztos, hogy gyártani fogják egy darabig, de egy aláírt mindig többet fog érni /vagyis többet lehet elkérni érte/. Ez egy kimondottan jó ideas készlet, szóval érheti a bolti ár dupláját egy aláírt példány, vagy akár többet is, lehet, hogy pl ebayen most, amíg még friss, megérhet vkinek pl 60k-t aláírva, de simán benne van, hogy pl fél, vagy 1év múlva többet is érhet..

szóval ha nem fér bele, hogy még1et vegyél, vagy csak nem szeretnéd kivárni a befektetődést, akkor rakd össze nyugodtan ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15171) adalbert1 válasza LÁZ (#15170) üzenetére


adalbert1
veterán

Amúgy ezt nem értem a LEGO-ban, hogy néhány népszerűbb készletnek, amit már nem gyártanak pár éve egész magas ára van a használt piacon - nem érné meg nekik is tovább gyártani? Vagy már nem lenne rá akkora érdeklődés, ha tovább maradna náluk a kínálatban?

(#15172) Throme válasza adalbert1 (#15171) üzenetére


Throme
veterán

Általában az ilyen kérdéseket a véges gyártási kapacitásokkal szokták magyarázni.

Djuree: igen, jól sikerült visszaadni a karkatereket kb 2 kockából. Felismerhetők. :K .

[ Szerkesztve ]

(#15173) LÁZ válasza adalbert1 (#15171) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

gyárthatnák, de szinte biztos, hogy minden készletre megvan egy fix gyártási ciklus, ami persze változhat kicsit menet közben, de 90%-ban tartják magukat hozzá, persze vannak szélsőséges esetek, pl a 2008as ucs halálcsillag, az 7.5 évig ment.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15174) balint82 válasza doggie (#15169) üzenetére


balint82
senior tag

Szerintem is tedd el azt az aláírt Saturn szettet, jó lesz az pár év múlva lsd. Delorean ára most...

Más :
Ezeket a kiszivárogtatott SW szett képeket láttátok már?

Google Pixel 4a

(#15175) Djuree válasza balint82 (#15174) üzenetére


Djuree
félisten

write only módban vagy? előtted pár hsz-el már jana berakta a linket. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15176) balint82 válasza Djuree (#15175) üzenetére


balint82
senior tag

Elég lett volna azt írni, hogy már láttátok :D

Google Pixel 4a

(#15177) emiki6 válasza Djuree (#15175) üzenetére


emiki6
veterán

Mondjuk nem írta oda, hogy mi a link. :P

Nem néztem meg tüzetesebben, mert hallottam, hogy az egyik set spoileres a szereplők tekintetében. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15178) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

teknik fanok applikációja ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15179) Throme


Throme
veterán

Most nem tudom belinkelni a videót, de a lego a 42066 vadászgépet megreptették egy szélcsatornában (alulról kapta a "szelet" ). Kétoldalra egy egy terelő lapot még rátettek, és így már nem esett le. Nem semmi.

(#15180) LÁZ válasza Throme (#15179) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

itten e a röptetés :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15181) Janaboy válasza LÁZ (#15180) üzenetére


Janaboy
veterán

Na a fejlesztésbe legközelebb bele kell venni, ha valaki röptetni akarja az is menjen :D

Janaboy

(#15182) Mcray válasza Janaboy (#15181) üzenetére


Mcray
senior tag

[link]
:K

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#15183) Janaboy


Janaboy
veterán

Laz privit lattad?

Janaboy

(#15184) LÁZ válasza Janaboy (#15183) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

valószínű jól el is felejtettem :W :B , mán irok is.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15185) balint82


balint82
senior tag

Remélem ezt még nem linkelte senki: új batman szettek coming soon

Google Pixel 4a

(#15186) R3ĐßuŁŁ válasza balint82 (#15185) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem túl vonzó semelyik sajna. :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#15187) batmanéhes válasza Djuree (#15136) üzenetére


batmanéhes
tag

ennek már többször majdnem nekifutottam, fel kéne frissíteni az ISS mostani kiépítésére.

(#15188) unclefucka


unclefucka
senior tag

Belátom (most már többedik alkalommal), hogy a valós építést nem helyettesítheti az LDD.
Nagyon kényelmes, jó kiindulási pont, de
- Sok mindent egyszerűen nem lehet észrevenni, mivel alapvetően egy statikus modellt készít vele az ember.
- Sok mindent nem enged, pedig a valóságban össze lehetne építeni és passzol is.

Én most az előbbibe futottam bele a kapcsoló tartószerkezete kapcsán, amit a 24 órás versenyautóba építettem volna be.

A kerékjárati ívben túl sok helyet láttam, ami látszólag kitöltetlen volt... amíg nem fordítja el az ember a "kormányt", mert akkor rögtön beleütközik mindenbe a jobb-első. Itt kezdődött el a valós építgetés, melynek eredménye kép született a -most már- jó megoldás.
A tartókeret fele elfért, így a másik felét beljebb kellett tolni és a kapcsoló kallantyút 90°-al elforgatni.
A beavatkozás bonyolultabbá vált, mert két sima kapcsot hosszú kapcsokra kellett cserélni. Pedig nem akartam az eredeti építménybe belenyúlni, de muszáj volt.

Így fest a kapcsoló az új helyén:

A részletesebb építési illusztráció képeit feltöltöttem a Google Drive -ra az anyaglistával együtt.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#15189) koncsik válasza unclefucka (#15188) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Itt is nagy kösziiiii :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15190) unclefucka válasza koncsik (#15189) üzenetére


unclefucka
senior tag

Szívesen. Kérdezz priviben, ha elakadsz, vagy nem értesz valamit. ;)

Más:

Nemrégiben tettem fel egy videót egy sor8-as motor modellről.
Megvannak a V8-as és a (hatalmas) V16-os motorok modelljének a videói, ha valaki esteleg szeretné látni a dugattyú mozgásokat. :)

Most van egy jó nagy adag motor alkatrészem, úgyhogy mehet a kívánságműsor. Írjátok meg, ha valamelyik fajtáról készítsek videót. Lista.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#15191) xedos


xedos
addikt

Érdekelne valakit 8069-es backhoe, 8092-es B modell dönthető platós teherautó, eseteg egy 24órás autó?
Kicsit túlvásároltam magam, és lehet kellene az Apollora a KP :-)
Bár egy sima Tydirium is meg tud győzni :-)

(#15192) koncsik válasza xedos (#15191) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

8092 nem landspeeder? :B bocs, ha rosszul értelmeztem...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15193) xedos válasza koncsik (#15192) üzenetére


xedos
addikt

Ezek a fránya számok ... Ön nyert: 8292 helyesen a kódja.

(#15194) koncsik válasza xedos (#15193) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15195) Djuree


Djuree
félisten

[link]
na vki már árulja. :W legalább várna egy kicsit vele...
bakker az a gyerek a tervező aki a képeknél van? :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15196) doggie válasza Djuree (#15195) üzenetére


doggie
aktív tag

Így van, én is meglepődtem mikor ott ült és várta a sort, hogy aláírja a dobozt és váltsunk pár szót vele.
Állítólag 14 évesen kezdte tervezni és 3 évig tartott a munka neki. Le a kalappal előtte. :-)

Ha ennyiért elviszik felteszem én is :-)

[ Szerkesztve ]

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#15197) unclefucka válasza Djuree (#15195) üzenetére


unclefucka
senior tag

Van egy tippem, hogy ki árulja... :)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#15198) doggie válasza unclefucka (#15197) üzenetére


doggie
aktív tag

Sajna most nem nyert! :-)

Nekem névreszóló és dátumos van!

[ Szerkesztve ]

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#15199) Djuree válasza doggie (#15196) üzenetére


Djuree
félisten

nem viszik el, még biztos nem. nem is értem minek tette fel. talán fél-1 év múlva...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15200) Fr0z3n válasza unclefucka (#15197) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Egyik legos fb-os csoportba is volt hogy van egy ilyen, mennyit érhet, stb. De a posztot már nem találtam meg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.