Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

A mai naptól határozatlan ideig a kötelező megszólítás Admirálisgeneráliselnökminiszterelnök ;]

Egy összefoglalót a köz javára majd összedobhatunk /pl javasolt webshopok,alkatrész rendelés help, meg amit még érdemes beleírni/. Várom a javaslatokat a tartalmat illetően ;)

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15552) Djuree válasza LÁZ (#15551) üzenetére


Djuree
félisten

grat a kinevezéshez Admirálisgeneráliselnökminiszterelnök úr! :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15553) Jim-X válasza LÁZ (#15551) üzenetére


Jim-X
őstag

Latom megszaladt! Lesz penz lovera :DDD :C

A játék az nem játék!

(#15554) balint82 válasza LÁZ (#15551) üzenetére


balint82
senior tag

Gratulálok én is! :)

És akkor rendesen lesz moderálás is, ha pl. LEPIN készleteket kezdek el linkelni? :D

Google Pixel 4a

(#15555) thesound


thesound
őstag

Feljövök, 26 új hsz. Na momdom tuti valai jó akció. Porsce-ra beneveztem volna. Rest in piece.

LÁZ: gz

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#15556) LÁZ válasza balint82 (#15554) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

természetesen a totális diktatúra kiépítése a cél ;]

@Djuree: jár az 1kg ömlesztett :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15557) bozig


bozig
tag

Erről én is lemaradtam rendesen, pedig Porsche-ra, meg Simpson készletekre beneveztem volna :(

LÁZ: Nagy gratula :C

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#15558) thesound válasza LÁZ (#15551) üzenetére


thesound
őstag

Összefoglalóba:

1. Hagyd el a topicot ha jót akarsz.
2. Lépj ki!
3. Nem megmondtam!

Amúgy ~20 hazai webshop cimet be tudok dobni ha kell (hogy jók-e azt nem tudom, guglival 1 perc alatt megtalálhatók, de ha kell össze van szedve)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#15559) Throme válasza LÁZ (#15551) üzenetére


Throme
veterán

Összefoglalóról már beszélgettünk itt a fórumon.

Szerintem a kocka rendelés az egyik ilyen sarkalatos dolog.
Esetleg LDD alapfokon.
Tudom, mindkettő esetében van help, talán az utóbbinak youtube-os tutorial-ja is.
Valami kapaszkodó a kezdőknek (pl nekem ;) )

Egy kategorizálás, hogy milyen típusú legók vannak, kinek (korosztály) melyik való.

Amúgy engedélyezhető lehetne az eladandó legók itteni 0-dik napos megszellőztetése, a hivatalos apró hirdetés előtt ;)
Mondjuk én nem nagyon kereskedek, de ki tudja...

szvsz

Végül... mennyit könyörögtél a címért, vagy mit kellett tenned érte? ;] :DD
.. már ha publikus :B

(#15560) vhw válasza Throme (#15559) üzenetére


vhw
addikt

A Saturn bemutató mellé le kell majd adni a készletet is ;] :DDD

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15562) Sub-ZeRo válasza Bindusaca (#15561) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Drága kenyér... 😵😳😂😱

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15563) Janaboy válasza Bindusaca (#15561) üzenetére


Janaboy
veterán

De sajna a forumon nem lehet itt hirdetni.

@LÀZgeneralisadmiralis gratula :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#15564) balint82 válasza Bindusaca (#15561) üzenetére


balint82
senior tag

Vigyázz, mert kitilt a modi XD

Google Pixel 4a

(#15565) LÁZ válasza balint82 (#15564) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

átirányítottam :D

@Throme: nincs jelentkezéses opció, felkérés alapján megyen, megkér az illetékes, aztán vagy akarod, vagy nem :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15566) balint82 válasza LÁZ (#15565) üzenetére


balint82
senior tag

Mondhatni szívélyes volt a fogadtatás xd

Google Pixel 4a

(#15567) vhw


vhw
addikt

Útba esett ma a húspult :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15568) Fr0z3n válasza vhw (#15567) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Kicsi, piros és árt a fogaknak?
Malac persely :DDD

(#15569) Peathee válasza LÁZ (#15551) üzenetére


Peathee
aktív tag

Gratula a kinevezéshez! :)

az összefoglalóba ne csak webshpokat szedjünk össze szerintem, hanem olvasni való honlapokat is. rebrickable, eurobricks, leg-technic. hu, Brothers-brick.com stb. Illetve a youtube-osokat is meg kéne említeni, sariel, australianlegofan, stb..

(#15570) LÁZ válasza Peathee (#15569) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

felírtam a listára :K

@balint82: sajnos elsőre belefutott :B

@vhw: lehet gyűjeni az 1x1es 2x1es elemeket ;]

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15571) vhw válasza LÁZ (#15570) üzenetére


vhw
addikt

Nézegettem vízi/tengerparti összeállításokat. Szeretik használni vödörszámra a kerek, lapos 1x1-es 1x2-es különböző árnyalatú kék átlátszó elemeket, akár ömlesztve "vízként", akár sík felületet "lecsempézni" vele. Tényleg jól néznek ki.
Dehát csődbe vinne a 40-50 ft-os darabár, amiért találtam ilyen elemeket webshopban :D :(

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15572) Throme válasza LÁZ (#15565) üzenetére


Throme
veterán

...báááhh, vicc akart lenni... amúgy tudom hogy megy :K

(#15567) vhw: nem gondoltam volna, hogy malac persely is van lego-ból. Dejó :C

(#15573) Brumi válasza Peathee (#15569) üzenetére


Brumi
senior tag

A leg-technic-kel csak óvatosan, bár vannak rajta jó dolgok, de bizonyos dolgokhoz érdekes a hozzáállásuk. Szeretnek fotókat letölteni és rátenni a saját vízjelüket...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#15574) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Találtam egy új újdonságot creator space vonalon :D
31066
Engem elkényeztet a lego idén :))

(#15575) LÁZ válasza Fr0z3n (#15574) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

kipörgött a cseresznye :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15576) Djuree válasza vhw (#15571) üzenetére


Djuree
félisten

én is ilyesmi vizet néztem az airjutzu templom alá, bricklinken olcsóbb lényegesen, ott nézz szét. de amúgy 1x1-es laposokból kirakva is jól mutat, ha tó kell pl. mert az nagyjából sík víztükrű, míg a tenger azért nem. világoskékből jeget is lehet pl., sötétkékből meg tengert akár... :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15577) Djuree


Djuree
félisten

[link]
lepin beetle 19k....pofátlanság ftw. ennyiért doboz nélkül legóból is megveszem... :W komolyan nem értek egyes embereket, ekkora pofával nem buknak orra ezek a f@szok? :O
és ezekkel van tele a jófogás mostanában....nem kicsit fel tud cseszni ez.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15578) vhw válasza Djuree (#15576) üzenetére


vhw
addikt

Bonyolult a történet, mert nem csak egy szimpla tengerpart/víztükör lenne az ötlet. :)
Hanem egy vízalatti "világ" megjelenítése is. A fejtörést az okozza, hogy lehetne látványos módon megcsinálni ezt a vízi-szárazföldi átmenetet, utána már lehet bővíteni mindkét oldalt ha megvan az elv.
Egyelőre valami kisebb design, nem tudom... 32x32-es lapon elférő. Lehet, ebbe csak maga a víz alatti részlet férne bele, egy keskeny partszakasszal.

Most láttam, hogy készülőben van egy ideas öreg halász épület - ami éppen tengerparti téma lenne. De első pillántásra olyan lovecraft-os benyomásaim támadtak a használt színek miatt - de ettől meg a "bájos napfényes lego city"-s vízivilág/part egycsapásra sötétebb, romlott halászfalu elképzeléssé vált, ami átszabja a színvilágot :DDD

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15579) edgR válasza Djuree (#15577) üzenetére


edgR
őstag

builerds :DDD

(#15580) axod válasza vhw (#15578) üzenetére


axod
tag

Így mondjuk? Bár az alaplap nem átlátszó.

(#15581) balint82 válasza Djuree (#15577) üzenetére


balint82
senior tag

Főleg, hogy itt van eredeti is ugyanennyiért.

Google Pixel 4a

(#15582) Bindusaca válasza balint82 (#15564) üzenetére


Bindusaca
újonc

Hali az előfordulhat.

1353 3422 3427 3430 3538 3548 3549 3550 3579 3610 3806 3809 4346 4595 4608 4610 4611 4719 4916 4917 5614 5615 5616 5617 6616 6713 6733 6740 7073 7080 7504 7515 7518 7519 7531 7541 7700 7701 7702 7704 7704 7705 8100 8104 8105 8132 8141 8266 8307 8363 8365 8472 8549 8600 8614 8615 8616 8617 8618

(#15583) doggie válasza vhw (#15578) üzenetére


doggie
aktív tag

Esetleg ötletként a víz alatti részhez, egy szinttel hátrébb meg mehetne a víz fölötti rész, így még jobban 3d-s hatást keltene.
Ha nem is így valósítod meg, de hátha egy kis gondolatébresztő.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#15584) vhw válasza axod (#15580) üzenetére


vhw
addikt

Ez önmagában egy víz alatti dioráma, kis kék hangulatfény, csak vízi járművek, figurák, domborzat.
Amivel nincs gond, de ha egy víz feletti területet is szeretnék megjeleníteni, akkor nem igazán mutatós ha kék fényben úszik minden.
Kék fény nélkül, csak szimplán szürke alappal összeépítve a szárazfölddel meg ismét nem az igazi... mint egy kiszáradt meder.
Valamit az átlátszó kék elemekkel kell varázsolni, hogy megadják a víz alatti illúziót.

doggie: igen valami hasonló működhetne. Esetleg a tengerfeneket is lecsempézni átlátszó világoskékkel. Olyat is láttam már, ahol megvolt ugyanígy a víz alatti rész, és a víztükröt csinálták meg fölé mintegy "tetőnek" lapos átlátszó elemekből. És ez volt ~egy szinten már magával a szárazföldi talajjal. Csak ez meg limitálja a betekintési szögeket a víz alatti résznek...
Viszont a szikla-víztükör találkozást, hulámokat igen szépen meg tudják oldani egyesek különböző árnyalatú kék elemekkel. Lehet, hogy elég lenne a látványhoz ha csak a vízből kiemelkedő sziklák köré épülne egy ilyen "víztükör gyűrű" és elég lenne az optikai illúzióhoz.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15585) doggie válasza vhw (#15584) üzenetére


doggie
aktív tag

Szerintem a tengerfenék soha nem kék, így talán a növényzet és homok jobban megfelel a realitásnak, bár látványra biztos jobban adja a kék, főleg ha ez erősíti a víz alatti hangulatot.
Most már viszont nem menekülsz, ha nekiállsz kérünk róla képeket is! :-)

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#15586) Pötyi válasza vhw (#15584) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát, van egy profi megoldás, de azt nem a hobbi szinten szokták alkalmazni.

Összevásárolhatsz csillagászati árért átlátszó - trans clear - alaplapokat és az lehet a víz felszíne.

(Vagy alternatív megoldásként egy üveglap egy doboz tetején.)

QNX is cool!

(#15587) Djuree


Djuree
félisten

mosaick: [link]
képből mozaik, árat is kiszámolja, bár sztem rosszul....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15588) Pötyi válasza Djuree (#15587) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát ja, létezik erre kábé több, mint tíz éve módszer, ami ráereszt egy pixelesítő szűrőt a képre. Mondjuk én tuti nem a BL-ről vásárolnám össze az alapanyagot. Amikor például a nagy, 24 négyzetméteres képet csináltuk hasonló mozaik módszerrel Gagarin űrrepülésének ötvenedik évfordulójára, akkor a Lego Hungária adta kilóra az 1x1-es kockákat. Ingyé'.

QNX is cool!

(#15589) Djuree válasza Pötyi (#15588) üzenetére


Djuree
félisten

há de nekem nem adnák ingyé gondolom. :DDD
máshonnan meg nem tudod olcsóbban megvenni, itthon drágább.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15590) LÁZ válasza Djuree (#15587) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ja, vmi átlaggal számolhat, legóéknáll kb 30k-ból megoldják neked, ami szintén nem kevés, de vhogy a dizájn jobb, mint amit a bricklinkes kidob.

mindenesetre jó dolog :K

@Pötyi :D :C

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15591) Pötyi válasza LÁZ (#15590) üzenetére


Pötyi
őstag

Mai borzasztó szóvicc rovatunk következik:

Mi az informatikában a jel késése középértékének mértékegysége?

ÁT-LAG

:DDD

QNX is cool!

(#15592) Djuree válasza LÁZ (#15590) üzenetére


Djuree
félisten

de oda még ki kell utazni. bár a bricklinkes 100k + -tól úgyis olcsóbb lenne. :DDD

ez azért nem gyenge mozaik. :C megnéztem volna előben...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15593) doggie válasza Djuree (#15592) üzenetére


doggie
aktív tag

Legoaizer egy fokkal kedvezőbb árakat mutat. Annak is lehet egy esélyt adni.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#15594) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

flower power

ps. a garázsvásáros csoportban majdnem bolti áron akad egy saturn ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15595) Jim-X válasza LÁZ (#15594) üzenetére


Jim-X
őstag

Jaja azt en is neztem, annyiert jo vetel. De meg igy is akadtak akik kotekedtek es sokalltak... :Y :DDD

A játék az nem játék!

(#15596) LÁZ válasza Jim-X (#15595) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az egy másik, 42 vagy mennyi, de valóban vicces, 'olcsóbban jobb lenne', majdnem odaírtam, hogy akkor irány a bolt... :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15597) Jim-X válasza LÁZ (#15596) üzenetére


Jim-X
őstag

Igaz! a masik az valami 38900, de van a dobozon egy kis serules, szoval csak osszerakasra :D

Ja de irtak is, hogy boltban olcsobb, de eppen Out Of Stock... Hatakkor? :C :W

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#15598) Fr0z3n válasza Jim-X (#15597) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Türelmetlen sok ember, pedig idővel úgyis lesz megint. Aztán ezt akarják kihasználni.

(#15599) vhw


vhw
addikt

Random idétlen kérdés:
Melyik ma a legdrágább(/-nak tartott) ismert bontatlan készlet?
Esetleg van valami kalandos története, vagy ritkasága miatt.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15600) Jim-X válasza vhw (#15599) üzenetére


Jim-X
őstag

Szerintem a 10179 Millenium Falcon a legdragabb szett. :K

A játék az nem játék!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.