Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) unclefucka válasza doggie (#15198) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ezek szerint nem te voltál az egyetlen magyar odakint. :B
És tényleg, a felirat is más.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#15202) Throme válasza unclefucka (#15201) üzenetére


Throme
veterán

Majd valaki rájön, hogy biznisz van az aláírt "relikviákban" és elkezdi hamisítani az aláírást ;]
Valahol olvastam, hogy egy fazon, a magyarországi GnR koncert után vett dobverőket, és ráírta a dobos nevét (Matt Sorum). Egész jól keresett vele :DDD

(#15203) unclefucka válasza Throme (#15202) üzenetére


unclefucka
senior tag

A LEGO-ban nem ez a biznisz, de ötletnek nem rossz. GnR koncer magyarországon... hát az sem tegnap volt. Minden jó koncert akkor volt, amikor még túl kicsik voltunk hozzá. István a király, Queen, Michael Flatley, Jean Michel Jarre, GnR, Pokolgép (az eredeti). Léon Theremin adott koncertet Magyarországon, egyáltalán? Vazz, akkor még meg sem születtünk. ;]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#15204) bobafett válasza unclefucka (#15203) üzenetére


bobafett
tag

Én voltam eredeti Pokolgépen többször is '88-'89-ben. :)
Aztán Sodomon és Sepulturán, Metallicán és AC-DC-n át elég sok koncerten voltam. A többi felsorolt nekem már nem volt elég kemény zene. :)

[ Szerkesztve ]

(#15205) Throme válasza unclefucka (#15203) üzenetére


Throme
veterán

módosítás GnR koncert kapcsán : még túl kicsik voltatok ;)
Most is vannak jó koncertek, csak annyira sok együttes van manapság, akkora a piac, hogy baromira nehéz ikonnak lenni.

Hát ha nem is ez az igazi biznisz lego-éknál, valamennyi többletet (érezhető) biztos jelent egy dizájner aláírás....

#15204) bobafett : jah, bp-i monsters of rock, ahol az a metallica nevű formáció előzenekara volt az ac/dc-nek, kvázi :)
Igaz, már elég nagy nevek voltak, hogy besötétedés után lépjenek színpadra...

[ Szerkesztve ]

(#15206) bobafett válasza Throme (#15205) üzenetére


bobafett
tag

(#15205) Throme : Monsters of Rock... elöl álltam a színpadnál elkerített részben, mert olyan korán mentünk be, hogy még jutott karszalag. Régi szép idők, amikor nem volt drágább a kiemelt álló jegy.

(#15207) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

ebből a saturnból csináltak vajon designer videjót :F , vagy csak én siklottam el felette :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15208) Freddy76 válasza bobafett (#15206) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne is mondd... Én arra sajnos nem jutottam el, 1993-ban voltam a The Cult - Megadeth - Metallica koncerten, az óriási volt. Nekem a lányom nagy rocker, mindig a telefonomról hallgat zenét, azon van minden, Metallica, Iron Maiden, Anthrax, Judas Priest, Black Sabbath - imádja. A nagyon nagy kedvenc az AC/DC, ezt órákig hallgatja, hétvégén program a tévén a 2009-es River Plate koncert megtekintése, és a legtöbb szám refrénjét nyomja. Mindezt 5,5 évesen. Az óvodai farsangon Angus Young-nak akar öltözni...

Ami fáj, hogy már nem fogom tudni elvinni egy igazi stadionkoncertre. Mert mire akkora lesz, hogy el lehet vele menni, addigra nem lesz olyan banda, ami egy stadiont megremegtet jó rockzenével.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15209) unclefucka válasza bobafett (#15204) üzenetére


unclefucka
senior tag

Vénember. ;]

#15205 Throme: Te is! ;] ;]

#15208 Freddy76: "addigra nem lesz olyan banda, ami egy stadiont megremegtet jó rockzenével"
A Depeche Mode még azért nyomja rendesen, de az egy kicsit más tészta.
Összességében teljesen igaz, a régi jó dolgokból nem marad semmi. :(

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#15210) Freddy76 válasza unclefucka (#15209) üzenetére


Freddy76
addikt

Jó rockzenét írtam :P A Depeche a három közül egyiknek sem felel meg, nem is jó, nem is rock, nem is zene.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15211) unclefucka válasza Freddy76 (#15210) üzenetére


unclefucka
senior tag

Csak példa kép hoztam fel. Nekem sem a szívem csücske (szerintem túl lájtos). Azonban nem lehet elmenni azon tény mellett, hogy lassan negyven éve töretlen a sikerük. És nem éppen kicsi a rajongó tábora.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#15212) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

nagy itt a szürkület, jöhetne már a saturn :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15213) koncsik válasza LÁZ (#15212) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

még 24h...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15214) Throme válasza LÁZ (#15212) üzenetére


Throme
veterán

Ehhez legalább hozzá tudtam szólni, szemben a SW UCS meg halálcsillag, meg sólyom, meg lépegető.... :B

[ Szerkesztve ]

(#15215) hulp01 válasza Freddy76 (#15208) üzenetére


hulp01
senior tag

Jövőre Metallica koncert. Bár arra egy 6-7 éves gyereket lehet, hogy nem kéne még elvinni. :) 10-15 év múlva meg már lehet, hogy ők sem nagyon koncerteznek majd. Addigra Lars barátunk már a legegyszerűbb ritmusokat se fogja tudni ledobolni.

(#15216) balint82 válasza Fr0z3n (#15200) üzenetére


balint82
senior tag

Mindenesetre nem kicsi a doboza - (5-ös kép).

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#15217) Fr0z3n válasza balint82 (#15216) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Már nagyon várom, csak még keret nem tudom honnan lesz rá :DDD
Max zsíros kenyér :D

(#15218) Freddy76 válasza hulp01 (#15215) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát, már most sem nagyon tudja... Sőt, igazából soha nem is tudta, nem az az atomóra pontosságú dobos. Mondjuk nekem az AC/DC az abszolút kedvenc, Phil Rudd-hoz pedig eléggé nehéz bárkit is mérni, ha pontos dobolásról van szó. De a gyereket nem vinném ki még Metallica koncertre.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15219) Mcray


Mcray
senior tag

Tegnap eladtam az UCS Vaders Tie Advanced-et...Kellett a pénz kocsi szerelésre... :(((

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#15220) balint82 válasza Mcray (#15219) üzenetére


balint82
senior tag

:((

Google Pixel 4a

(#15221) Throme válasza Freddy76 (#15218) üzenetére


Throme
veterán

Korodnál fogva a régi ikonokat ismered, és szereted. Az újakból meg dömping van, ezért olyan jönnek-mennek kategória, és nem ragad meg egy se, inkább az újakba kapaszkodsz.

AC/DC-ben azért nincs olyan durva dobszóló. A ritmust persze nem könnyű végig tartani és nyomni, tehát nem mondom, hogy könnyű dolga lenne bármelyik ütősnek ott, akik eddig megfordultak.

Lars nem nagy szám, azt mondják. Egyik koncertfelvételen Hetfield ült be a dobok mögé és egész jó volt :) . Mond is valami olyat Larsnak, hogy ez nem nagy dolog... :D

Van rengeteg jó ütős srác. Pl Tim Yeung (legutóbb talán divine heresy ... sztem itt senkinek nem mond semmit).
Youtube-on érdemes megnézni az említett csapatban mit üt. Valamilyen versenyt is nyert. Irgalmatlan gyors, és meg tudja ismételni amit dobol, szóval nem csak sebességben jó...

Lányodnak is meglesz a kedvenc csapata, akit lehet nem fogsz ismerni, ahogy - feltételezem persze - szüleid sem kapják fel a fejüket a Metallicára, vagy Phil Rudd-ra.

szvsz

on:
hétvégén már valszeg oda jutok, hogy megépítem a 75881 ford párost :K

[ Szerkesztve ]

(#15222) balint82 válasza Throme (#15221) üzenetére


balint82
senior tag

Azért ha valaki nagyon ért a tervezéshez, összedobhatna egy Metallica Ideas szettet, tutti meglenne a 10k szavazat.

Google Pixel 4a

(#15223) Ereshkigal válasza Throme (#15221) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tim Yeung nekem a Morbid Angel kapcsán ismerős. :)
Szerintem is bőven akad még gyors, technikás dobos: Pete Sandoval (bár ő elvileg már nem dobol), Nicholas Barker, Jan Axel Blomberg, Dariusz Brzozowski, Lars Broddesson... lehetne még sorolni.

[ Szerkesztve ]

(#15224) Throme válasza balint82 (#15222) üzenetére


Throme
veterán

Ha csak nem ütközik jogi problémákba. Gondolom nem keveset kérne a metalica gépezet egy ilyen megjelenésért.
Kéne még egy kategória a 'szerinted mennyibe fog kerülni' menüpontban ;] .
Valamint a 'szerinted hányan veszik majd meg' pontban egy kiegészítést, "ár függvényében válaszolj"

Amúgy se egy szett kéne. Színpadkép, zenészek természetesen, csomó minifig, turné busz, kamion, (hotel csajokkal, na ok ez már 18+ ;) ). Ha pedig beindul a biznisz, akkor jöhetnek még csapatok... Beatles már van 1 szett erejéig...

[ Szerkesztve ]

(#15225) emiki6 válasza Throme (#15224) üzenetére


emiki6
veterán

Meg Beatle is...

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15226) Djuree válasza Mcray (#15219) üzenetére


Djuree
félisten

mennyiért ment el?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15227) balint82


balint82
senior tag

Srácok RIADÓ Rendelhető a saturn - SAH! :Y

Google Pixel 4a

(#15228) LÁZ válasza balint82 (#15227) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nagy a kísértés, de nem szabad, max befektetési céllal :U

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15229) Mcray válasza Djuree (#15226) üzenetére


Mcray
senior tag

120-ért ment el

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#15230) Janaboy


Janaboy
veterán

Ucs falcon: [link]

Janaboy

(#15231) Fr0z3n válasza Janaboy (#15230) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Fake. Legutolsó hsz, benne van hogy csinálta a dobozt :(

(#15232) Djuree válasza Fr0z3n (#15231) üzenetére


Djuree
félisten

látszik a képen is hogy photoshopolt...

Mcray: az jó ár volt aki megvette.

LÁZ: nekem se szabad. mazda 6-ot veszek. Freddy után szabadon. :DD bár ez 10 éves lesz, de nagyon jó állapotú.... :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15233) thesound válasza Djuree (#15232) üzenetére


thesound
őstag

Sztem töltsd le. ;]

sok km-t a járgányhoz :K

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#15234) Freddy76 válasza Djuree (#15232) üzenetére


Freddy76
addikt

Nocsak, rákívántál? Jó kis gép az, a korábbi verziók is, bár azok hajlamosak a rozsdásodásra, ezt nézd meg. Az enyémnél még nem tudni, ez nincs olyan idős modell...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15235) bobafett


bobafett
tag

Elnézve a kiszivárgott képeket az új lépegetőről, felerősödött a félelmem, hogy a 8. részben egy új Birodalom visszavágot fognak megint előadni, kb. mint az Ébredő erő vs New hope hasonlósága volt. Akkora csalódás volt számomra az a film...

Ahogy nézem az első lábait a gépnek, tuti az lesz a mutatvány, hogy ezeket a lépegetőket is ledöntik kábelekkel, de ezek simán felállnak. Ne legyen igazam...

(#15236) Saccco válasza bobafett (#15235) üzenetére


Saccco
nagyúr

30-40 éve már bejött egyszer. :U ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15237) bobafett


bobafett
tag

Old Fishing Store? Maradt még pénze valakinek? :)

[ Szerkesztve ]

(#15238) LÁZ válasza bobafett (#15237) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

vajon ez mikor jön, vótmá dátum vhol?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15239) Freddy76 válasza bobafett (#15237) üzenetére


Freddy76
addikt

Menjenek az anyjukba :W

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15240) thesound válasza bobafett (#15237) üzenetére


thesound
őstag

Erre én is azt mondom, hogy nagyon hangulatos! :K
az év elején panaszkodtunk, hogy semmi jó nincs, most meg év végére meg leszünk kopasztva :N

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#15241) LÁZ válasza Freddy76 (#15239) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:C :C

@Jana: privát, bittedanke

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15242) LÁZ válasza Janaboy (#15230) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15243) Janaboy válasza Freddy76 (#15239) üzenetére


Janaboy
veterán

Ugyanitt hitel szolgaltatas vehető igénybe :D

Laz kosz h szoltal, fullra elfelejtettem :(

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#15244) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

na, fising sztórra már szeptembert írnak az instán :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15245) bobafett


bobafett
tag

Itt a hivatalos bejelentés.

(#15246) thesound válasza LÁZ (#15244) üzenetére


thesound
őstag

2049 piece, 150EUR

Na ez eléggé esélyes, nagyon tetszik. Kell! :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#15247) balint82 válasza thesound (#15246) üzenetére


balint82
senior tag

Hát ez nagyon ott van.
Egyfelől nagy pacsi Legoéknak, másfelől egy kicsit elszomorít, hogy ennyire elszálltak az árak mostanában :(
Saturn 36e, ez lesz kb. 50e mire ideér. Hol van már az, amikor a wall-e vagy a madarak ideas szett 16 körül volt.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#15248) Freddy76


Freddy76
addikt

Nagyot gurít idén a Lego. A Technic felhozatal eléggé gyengus (szerintem), de ezek a nagy szettek ott vannak. Assembly Square, Saturn, most ez a halászbolt, később a Falcon...

Kaptam az egyik ügyfelemtől egy ilyet, épp most kortyolgatom. Feleségemnek mondtam, hogy ez olyan, mintha megspóroltam volna 33e forintot, tehát a Saturn majdnem ingyen van. Szerinte ez hibás logika (mert pl. magamtól nem vennék ilyen whisky-t), de nem állok le vele vitázni, generációs szakadék van köztünk (hat hónap).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15249) koncsik válasza thesound (#15246) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:Y :C szerencsére szeptemberben van a 13. havi fizu... :B

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15250) jansky1 válasza balint82 (#15227) üzenetére


jansky1
senior tag

Hol rendelhető? SAH?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.