Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) darvinya válasza imis (#37900) üzenetére


darvinya
titán

Ha tényleg az tört volna ki akkor még gépről sem töltene.

Adat csatornán max. 10mA folyik és ez aksi ellenállása teljesen elfogyasztana.
A másik, hogy az adat csatorna nincs is rákötve az energia áramkörre.

(#37897) Lompos48

Köszönöm.

Amúgy mit szólsz a multiméterek belsejeihez?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37902) Lompos48 válasza darvinya (#37901) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Amúgy mit szólsz a multiméterek belsejeihez?

Fogalmam sincs mi van vagy nincs bennük. :N Kinézetre nagyjából ugyanazok.

[ Szerkesztve ]

(#37903) darvinya válasza Lompos48 (#37902) üzenetére


darvinya
titán

Az M-es bonyorultabb, talán a több SMD alkatrész és a panel kialakítás miatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37904) n0rbert0 válasza Gyula84 (#37886) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Nekem is ilyen van, de használhatatlan. Még az ellenállás értékeket is rosszul méri. Az elem tuti jó, valószínűleg valami tönkre ment benne. 500Ft-ert vásároltam,nem volt az év biznisze. :)

(#37905) Lompos48 válasza darvinya (#37903) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Gyors összehasonlításban az A simán veri a másikat. Több mindent mér, jobb az egyenáramú felbontása, többmindent mér. Egyetlen, ahol gyengébb az a váltóáram alsó méréshatára, de az ritkán kell. Kivitelezése mindegyiknek elég primitív, mondjuk kínai.

(#37906) #22145024 válasza darvinya (#37901) üzenetére


#22145024
törölt tag

Az egyetlen pozitívum benne (az ára mellett), hogy nem hazudták rá a CATx besorolást.

(#37907) darvinya válasza Lompos48 (#37905) üzenetére


darvinya
titán

Az A több mindent mér?

9205A
-egyenáramnál 600V-ig
-4+1 előjel digites
-kondenzátort csak az beépítet érintkezőn mér, ami nagyon rossz mert nehéz eltalálni a két fém izét
-tranzisztor csak az beépítet érintkezőn mér, ami nagyon rossz mert nehéz eltalálni a két fém izét

9205M
-egyenáramnál 1000V-ig
-4+1 előjel digites az LCD-n jelzi a méréshatár egész értéket(pl: 2, 20, 200)
- kondenzátort csak mérő vezetéken mér(ami szerintem jobb, mert így nem vagyunk kondi lábmérethez kötve)
-tranzisztort csak az beépítet érintkezőn mér, rendes csatlakozós.

Többi mind azonos a kettőnél.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37908) darvinya


darvinya
titán

Ami lemaradt, hogy az A -nál a forgó kapcsoló könnyen félre csúszik, kikopik (mert csak műanyag).
Ez M(B) -nél nincs, mert rendes rugós/csapágy golyós rendszer van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37909) Lompos48 válasza darvinya (#37907) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kapacitások mérése mindenképp csak egy kompromisszumos megoldás az ilyen kéziműszereknél. Nagyobb értékeknél csak megközelítő, elektrolitkondiknál teljesen helytelen a mérés polarizáló feszültség nélkül, pici értékeknél jobb és ott éppen a foglalatos mérés a pontosabb.
Tranzisztorok mérése ugyancsak orientatív, majdnem blöff. Az egy bonyolultabb ügy ennél.
Utoljára: hányszor akadtál meg amiatt, hogy nem volt mivel mérned egyenfeszültséget a 600V...1000V intervallumban?
Többre értékelem a 20uADC mérősávot, mint minden állítólagos "előnyét" a másiknak együtt.

(#37910) imis válasza darvinya (#37901) üzenetére


imis
senior tag

Nos ahogy néztem a szélső a (GND) amiről lejött a fólia, a kábel ugyanaz és a pc usbről tölt, több tápról nem sem powerbankról, pedig másik készülék mindegyikről jó. Gondolom az adat- és a (Vcc) usb táp+ -on tud töltődni.

(#37911) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#37909) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A héten legalább 3szor mértem 700Vdc körül... :DD
De ezt jó tudni, hogy a kés multimanok tranyó mérése inkább blöff...

Értelmesebb RLC mérő hol kezdődik? (több száz ezres agilent 4-5 kábeles mérőt nem akarok venni az valahogy nem fér bele a keretbe... és in-circuit mérést se kell nagyon csinálnom... viszont jó lenne pontosabban mérni hogy pontosan tudjak rezonancia értékeket)
Esetleg scope mellé van valami kiegészítő "felszerelés" módszer?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#37912) Kernel válasza imis (#37910) üzenetére


Kernel
nagyúr

Adatvezetéken nem tudnám elképzelni, az viszont lehetséges, hogy a csatlakozó fémházán keresztül kap testet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37913) Doki16 válasza #22145024 (#37899) üzenetére


Doki16
addikt

Van itthon feleslegbe egy ilyen kütyüm, most ugrott be. Ha beállítom 12 voltra akkor használhatom ezt is stabilizátornak? Az egész cucc olcsóbb mint az LDO IC.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37914) atesss válasza bacus (#35722) üzenetére


atesss
addikt

Privát után itt folytatom, hátha más is tud rá okosat mondani.
Lett egy ötletem, ami más megközelítésbe helyezi a kapcsolást.
Mondjuk te ezt nehezen tudod alkalmazni (ha nem férsz hozzá a fázisvezetékhez).
De pl. saját lakásban ez megoldható.

Eddig arra gondoltunk, hogy külön az egyes eszközöket figyeljük fogyasztás-bekapcsoltság szempontjából.
De adott esetben sokkal jobb lenne, ha a teljes, az adott biztosítékon átfolyó áramot néznénk.
A biztosítéknak végeredményben úgyis elég nagy időkésleltetése van (nyilván ha nem több mint 1,6-1,7x az áram rajta), tehát "sietni" nem kell annyira az érzékeléssel és a lekapcsolással.

Adott pl. egy 10A-es biztosíték.
A biztosíték után figyeljük az áramot (ilyen Hall szenzoros áramszenzorral, vagy áramváltó + RMS-DC konverterrel).
Az alapterhelés (pl. egy lakásban a TV és kapcsolódó eszközei, hűtő, PC, világítás) mondjuk 2,5A.
Megy az átlagos terhelésen felül pl. pár eszköz - 5A.
Bekapcsolunk egy 2000W-os (8,7A) fűtőberendezést (pl. olajradiátor).
Ha 10A-nél többet érzékelünk (most 12,7A) min. 2s-ig, akkor lekapcsoljuk a legkisebb prioritású eszközt (ez a fűtőberendezés).
Ha ezután is 10A felett van, akkor lekapcsoljuk a következő eszközt, stb.
Az áramot folyamatosan figyeljük, és ha visszaesett 10A alá, akkor elkezdjük visszakapcsolni az eszközöket.
De ezt akár lehetne úgy is, hogy tudjuk az adott eszköz áramfelvételét, és ezt beírjuk az AVR programjába.
Ha pl. 8,7A-es az áramfelvétele, akkor csak akkor kapcsoljuk rá az áramot, ha az aktuális terhelés (min. 2s-ig) 1,3A alatt van.

Illetve adott eszköznél (pl. egy fűtőberendezés, aminek a bekapcsolása nem mondhatni hogy sürgős lenne) lehet akár idő-hiszterézist (késleltetést) is csinálni, a gyakori ki-bekapcsolgatást elkerülendő.
Pl. mikrót használunk. Megmelegítjük a cuccot, kiveszük, majd észrevesszük hogy nem elég meleg, és visszakapcsoljuk (fél percen belül). Ilyenkor felesleges bekapcsolni a fűtőnek. Ha van egy fél perces késleltetés, akkor nem is kapcsolt még be ezalatt a fűtés.

Most ezek sarkított példák, de remélem a lényeg érthető.

(#37915) atesss válasza Doki16 (#37913) üzenetére


atesss
addikt

Ez jó cucc ennyiért, veszek egy ilyet is asszem.
Van amúgy 185 forintért is :) : [link]
Csak ez már vagy az 50. pár dolláros cucc, úgyhogy lehet drága lesz az összes ebay-es rendelésem így együtt...

[ Szerkesztve ]

(#37916) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#37911) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A héten legalább 3szor mértem 700Vdc körül...

Ez neked összejött. Lássuk a darvinya válaszát! Aztán rákérdezünk, hogy mi volt az. :)

De ezt jó tudni, hogy a kés multimanok tranyó mérése inkább blöff...

Se munkapont, se egyéb nem beállítható. Nem lehet minden tranzisztor egy kalap alá venni. Annyit tud bizonyítani, hogy a mért alkatrész kis feszültségen és kis áramon képes a tranzisztor effektusra.

Értelmesebb RLC mérő hol kezdődik?

Nem csak a HP (most Agilent) rúg labdába - bár szerintem is a legjobbak -, ott a Fluke, Danbridge, Philips, valamikor a Rohde&Schwarz is játszott. Mind jók, mind dárgák. Nagyobb értéket teremteni drága műszerekkel lehet általában. Ordináré példa: mit gondolsz a 0.1%-os vagy pontosabb ellenállásokat mivel mérik gyártásban? Vagy a varicap diódákat?

Esetleg scope mellé van valami kiegészítő "felszerelés" módszer?

Jó szkóp legtöbbször elég. Ha a jobbik fajta digitális, akkor akár a 4-5 számjegyes leolvasás se luxus.

[ Szerkesztve ]

(#37917) Kernel válasza Doki16 (#37913) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem is van olyan kb. 1V esik rajta, amikor maximumra feltekerem. 12V be --> 11V ki.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37918) Doki16 válasza atesss (#37915) üzenetére


Doki16
addikt

Ez licitálós és még nincs vége, elképzelhető, hogy drágább lesz. Na meg a kék nyák sokkal szebb :D

(#37917) Kernel: Én is lemértem. Ráraktam stabil 12 voltra és terheletlenül 11.8-at produkált.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37919) Kernel válasza Doki16 (#37918) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez az, hogy én terhelve mértem, 800 mA LED-szalaggal.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37920) atesss válasza Doki16 (#37918) üzenetére


atesss
addikt

Ja tényleg, bocs.
De 0,99 dollárért (216 Ft) van Buy Now is: [link]
És ez már kék :)
Ha jól látom ugyanaz mint a tied.
Még sem pont ugyanaz, az olcsóbbnál a stab IC és a poti közt egy SMD alkatrész (kondi?) van, a drágábbnál kettő. Illetve a bemeneti kondi is kicsit más (értékben is).

[ Szerkesztve ]

(#37921) Doki16 válasza Kernel (#37919) üzenetére


Doki16
addikt

Autóba 14.4-14.2V van. Bőven jó 1V dropout. Már csak az itt a kérdés, hogy használhatom-e folyamatosan stabilizátornak egy kocsiban?

(#37920) atesss: Ennek az eladónak meg rossz az értékelése. De nem bánom, hogy 50 Ft-al drágábban vettem, mert ez legalább már itt van :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37922) Kernel válasza Doki16 (#37921) üzenetére


Kernel
nagyúr

Stabil működéshez kell vagy 1,5V többlet, ha jól emlékszem.

Egyébként én konkrétan ezt kaptam: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37923) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy sztereo erősítő bemenetein szeretném a bemeneti jel nagyságát csökkenteni, mert kényelmetlen, hogy alig hangosítok rajta máris üvölt. A feléig sem lehet emelni a hangerőt. Mivel távirányítós és motor állítja a potit, ezért éjjel halk hangnál nehéz a megfelelő pozíciót vele eltalálni. Milyen megoldás lenne, ami nem ront a hangon?

(#37924) darvinya válasza Lompos48 (#37909) üzenetére


darvinya
titán

Többre értékelem a 20uADC mérősávot, mint minden állítólagos "előnyét" a másiknak együtt.

Ezt hol láttad?

Nem kevered?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37925) Lompos48 válasza darvinya (#37924) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Adatlapon olvastam, most nem fogom megkeresni mégegyszer. :N

(#37926) #22145024 válasza Doki16 (#37921) üzenetére


#22145024
törölt tag

A legegyszerűbb, ha kipróbálod. Munka sincs vele sok. Technikailag kell neki tudni a folyamatos terhelést (is) és elképzelhető, hogy a tranziens-elnyomása is jobb.

PeachMan:
2 db ellenállással le tudod osztani vmi fix értékre. Akár a kábelen lévő lengőcsatiba is bele tudod rakni, ha mondjuk analóg RCA a bemeneted a végfokon

[ Szerkesztve ]

(#37927) darvinya válasza Lompos48 (#37925) üzenetére


darvinya
titán

Ja az összesítőst és én is összekevertem másikkal 9201A és 9208A tud csak 20uDCA-t.[link]

Most legyek dühős, hogy az a …!@#$%^
:((( eladóját.

L79L09 helyett 79L09-et adott.

Akkor ezt, hogyan kössem?
Egyenirányítás után nincs negatív fesz., max. ha fordítva kötöm be.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37928) PH-User válasza atesss (#37920) üzenetére


PH-User
addikt

Ilyen jött meg pár napja csak kék nyákkal.
Még nem volt időm kipróbálni.
Nekem a LED sor a kocsiban csak simán a belső világításra van kötve, eddig még nem volt vele gond.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#37929) Lompos48 válasza darvinya (#37927) üzenetére


Lompos48
nagyúr

L79L09 helyett 79L09-et adott.
Akkor ezt, hogyan kössem?
Egyenirányítás után nincs negatív fesz., max. ha fordítva kötöm be.

Az IN lábra a puffer/híd negatívja, a GND-re a pozitívja jön. Meg aztán ha jól emlékszem a 79XX-eknek más a lábkiosztása, mint a 78XX-eknek.

(#37930) moha21 válasza Lompos48 (#37909) üzenetére


moha21
addikt

Üdv!

Nekem van vagy 10 kézi műszerem és még csak nem is a 2000-3000 Ft-os fajtából, de még mindig kellene vennem, mert ezek tudása sem mindig elegendő. Persze ez a 10 db mind mást tud, egybe nem is létezik, illetve olyan ára lenne, hogy megfizethetetlen lenne számomra.
Tehát el kell dönteni, hogy mit is akar mérni az ember. Én most olyan lakatfogót keresek, amivel a hálózat felharmonikusait tudnám nézni, ezenkívül olyat ami a 3 fázist teljesítményét rendesen külön méri és nem 1 fázis méréséből számol úgy, hogy feltételezi a szimmetriát.
A hálózat zavarainak vizsgálatához jól jönne valami ami akár egy hét adatait tudná tárolni, tehát valami analizátor, de ez sem olcsó mulatság.
Egyébként én a műszereimet egy ganzuniv 3-ashoz szoktam beállítani. Persze csak olyat amit a ganz3-as is pontosan tud mérni.
Pl. lakatfogómon van DC árammérés 40A-es méréshatárral. Gyári könyve szerint is 2% + nem tudom mennyi digit hibahatár van, tehát majd 1 A-ert téved. És gyárilag elég rosszul is volt belőve. Ennek ellenére sikerült úgy beállítani, hogy 30 A-ig majdnek teljesen megegyezik a ganz3-assal.
Ez az üzenet nem neked szólt csak véletlen te lettél címezve, ezt általánosan írom.
A két műszer nagyjából ugyanazt a kategóriát képviseli, saccolni, villanyt szerelni meg néhány dologra tökéletes, de komoly méréseket nem kell velük végezni, jellemzően a mérőzsinór minősége is elég tré.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37931) Lompos48 válasza moha21 (#37930) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...Gyári könyve szerint is 2% + nem tudom mennyi digit hibahatár van, tehát majd 1 A-ert téved....

Egy becsületes paraméterdefiníció úgy kellene "szóljon", hogy: ±n%FS±mdigit, ahol az FS FullScale(teljes végkitérés)-t jelent , a digitek pedig, hogy az utolsó számjegy még ráadásul mennyit "ugrálhat". Kevesen merik leírni.

(#37932) moha21 válasza Lompos48 (#37931) üzenetére


moha21
addikt

Persze. Nem azért nem tudom, mert nincs neki ( azért jobb műszereknél megadják), hanem ágyból írok és fejből nem tudom. :-) A lényeg azon akart lenni, hogy én úgy állítom be a műszert magamnak, hogy ott legyen a legpontosabb ahol leginkább használom.
Itt arra gondolok, hogy volt olyan műszer is nálam amit, ha mondjuk 80A-es méréshatárnál beállítottam, hogy mérjen pontosan 10 ampert, akkor 60-70 amper környékén pontatlanabb lett. Nyilván itt vagy úgy már az ember, hogy tudja, hogy ezt figyelembe veszi vagy kompromisszumot köt és feláldozza a pontos 10 ampert azért, hogy a méréshatár végefelé is pontosabb értéket mutasson.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37933) moha21 válasza darvinya (#37924) üzenetére


moha21
addikt

szétszedtem projekt :-) itt látható, hogy az elsődleges szempont a költséghatékonyság ezeknél a műszereknél.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37934) moha21 válasza n0rbert0 (#37904) üzenetére


moha21
addikt

Csabán a piacon 400Ft elemmel egy ilyen. :-) a mérőzsinór + elem nem jön ki ennyiből hehe. Mondjuk kb. ennyit is ér. Saccolni lehet vele, de kb. ennyi.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37935) mezis válasza moha21 (#37932) üzenetére


mezis
nagyúr

Erre egy régi vicc jut eszembe a számítástechnika hőskorából. Programot írtak órák pontosságának a minősítésére (mesterséges intelligencia kutatók). Két óra adatait "táplálták" be. Az egyik naponta 10 mp-et sietett, a másik állt. A program az álló órát hozta ki jobbnak, mivel az naponta kétszer is a pontos időt mutatja, ellentétben a másikkal, amelyiknél éveknek kell eltelni ugyanehhez. :))
(Számolja ki, akinek van ehhez kedve, ideje, hogy hány évenként. Táblázatkezelőt ajánlom.)

mezis

(#37936) Kernel válasza darvinya (#37924) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hasonló kínai kacatot én is kaptam egy szomszédtól ajándékba, kettőt is, de egyik sem tökéletes. Így néz ki, itt még rajz is van hozzá: [link]

Ezzel szemben van egy multiméterem, amit még a 90-es évek közepén rendeltem, amikor még telefonon mentek a rendelések, postán küldött reklámanyagok alapján, a Sini vagy HQ Nedistől.

Munkára volt használva, de a mai napig hibátlan. Ez így néz ki, csak más típusszám van rajta:

Tranzisztort persze ebbe sem egyszerű dugdosni (arra van másik műszerem), a kapacitásmérő érintkezőket viszont kiforrasztottam, beraktam helyette 1-1 rézdrótot, a pillanatpáka hegyének anyagából, U-alakban hajlítva, valahogy így:

Így a könnyen hozzá tudom érinteni a kondikat, a tetejéhez, vagy beleakasztva. Vagy még hajlítani is tudok a dróton, közelebb vagy távolabb, a kondenzátor méretétől függően.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37937) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#37916) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mi volt mi volt egyértelmű... Elektroncsöves táp :)

Sima analog-tárolós tektronix 464-es skópom van.
És számomra induktivitás mérés lenne a fontos, meg kapacitás.
Na most induktivitásra mérési módszer amit kiötlöttem.

Multiméterrel sima DC ellenállás tekercsen lemér > R valós elem.
50-1000-10000 Hz-es 2Vrms mérőjel (szinusz) mellett és egy jól ismert ellenállás érték (1k 0.1% ) skóppal rámérek az induktivitásra és az amplitúdóból Vrms-t számolok az ellenálláson folyó áramból meg megkapom az áram értékét > Ohm törvény > tekercs impedancia megvan. > Impedanciából és DC ellenállásból hogyan tovább? Fázist így hogy tudnék mérni?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#37938) moha21 válasza vodkaboy22 (#37937) üzenetére


moha21
addikt

Légmagos tekercs mérésére nem jó a MAxwell-Wien híd? :B

8k-s multiméterem rendelkezik 20 H-s méréshatárú induktivitásméréssel az alsó határa 2mH.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37939) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#37937) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Rengeteg rajz kering az interneten az induktivitás mérésére. A legjobbaknak még mindig a hídkapcsolásúak tűnnek. Érdemes megnézni az alapelveket.

[ Szerkesztve ]

(#37940) darvinya válasza Lompos48 (#37931) üzenetére


darvinya
titán

Mint pl: ez is.[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37941) darvinya válasza Lompos48 (#37929) üzenetére


darvinya
titán

Elnézést, te is én is totál benézzük a a számokat, de főleg én.
Mert 78L09Z ami pozitív. :R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37942) Lompos48 válasza darvinya (#37941) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Elnézést, te is én is totál benézzük a a számokat, de főleg én.
Mert 78L09Z ami pozitív.

Állítottam én mást? :N

Te ellenben erre panaszkodtál: L79L09 helyett 79L09-et adott. Nézd vissza!

(#37943) darvinya válasza Lompos48 (#37942) üzenetére


darvinya
titán

Igen azért kértem elnézést. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37944) hNp88


hNp88
aktív tag

adva vanik egy vasaló, ami használat közben megadta magát
szétszedtem, a fűtőszálhoz nem férek hozzá de mérés alapján jónak tűnik
a bimetál előtt van egy ilyen, na ez szakadt meg. ez miez ami lenni akar, valami biztosíték? "megpatkolni" nem volt lelkem, lehet még ilyet kapni, vagy be kell gányoljak a helyére egy üvegcsöves biztit?

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#37945) PHM válasza hNp88 (#37944) üzenetére


PHM
addikt

Ez egy hőbiztosíték, adott hőfokon kiolvad.
Lehet kapni, de hirtelenjében nem tudom, hol.
Próbáld meg leolvasni róla az adatait.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#37946) mezis válasza hNp88 (#37944) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Hőbiztosíték. Óvatosan lebontva a műanyagot, láthatod a leoldási hőmérskletet. (125 C-Fok, ....)
100-200 Ft-os alkatrész, könnyen beszerezhető. A hely miatt célszerű ugyanilyen hengeres kivitelűvel pótolni. (Van belőle pici téglatest alakú, azok inkább trafó, villanymotor tekercsekbe valók.)

mezis

(#37947) hNp88


hNp88
aktív tag

PHM , mezis

köszönöm :R

ki se igen tudom operálni onnan azt a vackot, félek, hogy eltöröm az acél(?)szálakat, amik csatlakoznak hozzá, meg azokra is rögzítve van (ahogy nézem, ponthegesztve, de biztosan nem forrasztva) :F

"ügyeskedjem" be mellé valahogy ha sikerül másikat szerezni?

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#37948) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Egy régi VHS -es kamerából megvan az optika, a képérzékelő, és a közvetlen ehhez kapcsolt elektronika. (van több panel is a kamerából, bár nem hiszem, hogy ez sokat segítene) Képek: 1, 2, 3 (elnézést a rossz minőségért, most este fényképeztem) Ezt szeretném valahogy működésre bírni: számítógéppel összekapcsolni és úgy használni valamire. (pl. időképre webcam -nak)
Szerintetek ezt hogyan lehetne megvalósítani?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#37949) hNp88 válasza hNp88 (#37947) üzenetére


hNp88
aktív tag

na, a lábai forraszthatóak, úgyhogy levágtam jó nagy ráhagyással a hegesztéstől, és majd erre ráforrasztom az új biztosíték lábait, jobb lesz ez mint új korában. :DDD kérdés, hogy itt a városban tudok-e ilyet szerezni

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#37950) mezis válasza hNp88 (#37947) üzenetére


mezis
nagyúr

Akár parallel is teheted, ez már nem fog vezetni. Beforrasztásnál gyorsan és hűtsd az érzékelő felé menő lábat (mint régen a Ge tranzisztoroknál), különben forrasztás közben kiold.

Elektronikai alkatrészboltokban szokott lenni, de érdemes telefonálni előtte.

[ Szerkesztve ]

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.