Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#33550) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Miért ne lehetne? Csak legyen minden cső E széria (6.3V fűtésű)!

Független fűtésű... Inkább közvetett fűtésű. :)

[ Szerkesztve ]

(#33552) totya694 válasza vodkaboy22 (#33550) üzenetére


totya694
őstag

Én nem tenném még akkor sem ha nincs közösítve a fűtés a katóddal mint nagyon sok egyenirányító csőnél.
Nem véletlen szerepel mindig így a rajzokon.Az egy más dolog,hogy elméletileg lehet de ha átüt a cső akkor a 300v körüli anódegyenesen megy a többi cső fűtésére.Sok trafónál csak pár menet és meg is van a külön 6,3V-od.Azt a pár menetet meg akár kézzel is be tudod fűzni az összerakott trafóba

Üdv:Attila

(#33553) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#33551) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Jogos közvetett! (indirekt)
A többi cső e88cc lesz vagy e83cc így mehet 6.3ról minden.
És bármit is számíthat hogy az ez80 AC fűtést kap a többi nem?
(7.5V secunderes trafó secunderét közvetlen huzalellenállással akarom kapcsolni az EZ80-asra és a többi csőt pedig egyenirányítás puffer + ellenállás után akarom kapcsolni fűtésre. Persze az ellenállásokat úgy megválasztva hogy 6.3V-ot kapjanak a csövek.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#33554) vodkaboy22 válasza totya694 (#33552) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Jogos! veszélyes lehet a többi csőre. Hmm akkor 2 secunderes trafó kell aminek egyik secundere cső fűtés AC ellenállással másik secunder pedig a többi cső DCirányítással.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#33555) Lompos48 válasza totya694 (#33552) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És milyen tragédia történik, ha a többi cső fűtése anódfeszültségre kerül (ami egyébként nem nagyon történik meg, hacsak nem terheljük túl az egyenirányítót)?

A két fűtőtekercs sokkal inkább az erősítőcsövek fűtésének földelésére szolgál:

[ Szerkesztve ]

(#33556) totya694 válasza Lompos48 (#33555) üzenetére


totya694
őstag

Én az óta tartok az EZ80 csőtől amikor egy kisebb villám háború zajlott le a búra belsejében ami vagy 2-3mp-ig tartott mire a gyári bizti kiolvadt."Csak" ott hibáztam,hogy jól meg akartam szűrni és a 2db párhuzamba kötött 470uF 400V-os elkót "biggyesztettem" a csőre.Az ECL86-ok,hogy szikráztak-e azt nem láttam mert elvakított az EZ80 fénye.De azok az ECL86-ok sem szólaltak meg többet.Pontosan mi zajlott le az 1-2 mp alatt azt nem tudom de tandíjnak elég volt.

Üdv:Attila

(#33557) kjani18 válasza Kernel (#33534) üzenetére


kjani18
őstag

Ceruzaakksiból, ha egyszerre sokat(20 db.) akarok tölteni, mi lehet a megoldás? Sorba vagy párhuzamosan?
Ja, és mennyi lehet a töltőfesz, ill. a hőmérséklet, aminél le kell kapcsolni a töltést?
Köszi a segítséget!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#33558) Kernel válasza kjani18 (#33557) üzenetére


Kernel
nagyúr

Léteznek gyári töltők soros akkupakk töltésére, ami a -dU technológiát alkalmazza, akár 10 db-ra is, noha ez nem a legjobb, mivel ez a módszer 1 db cellán a legkorrektebb.

Több egyforma cellát legcélszerűbb sorba kötni és a kapacitás tizedrészének megfelelő árammal tölteni legalább 16 óráig. Normális esetben ettől nem szabad károsodnia még akkor sem, ha nem mindegyik volt teljesen lemerítve.

Mivel a tápfeszültség korlátot jelenthet, lehet például 10 darabos ágakra is bontani, de azokat külön kell táplálni ellenálláson keresztül vagy áramgenerátorral, az áram nagyságától is függő megoldást választva.

Ha például töltés közben a cellánkénti kapocsfeszültség 1,4 V-ra emelkedne (de C/10-es töltésnél talán még nem fog, ez kiderül a gyakorlatban, vagy katalógusadatot kell nézni), az 14 V lenne összesen. Ekkor egy ennél több feszültséget biztosító tápegység kellene hozzá, áramgenerátoros szabályzóval, vagy kisebb áramigény esetén ellenállással beállítva a töltőáramot.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33559) UsagiYojimbo


UsagiYojimbo
tag

Valaki hozzáértő ránézne erre a kapcsolásra?

Pár megjegyzés, ami talán nem egyértelmű:
- A gombok (KEYS) egy 4×4-es mátrixban lesznek (15 db).
- A BSS138 egy I2C kompatibilis fesz-váltó, de jobban belegondolva lehet, hogy felesleges...

Kérdéseim:
- Van-e benne "szemmel látható" baki?
- Van egy CD játékos dobozom, amiben van IR vevő, de nem tudom a típusát. Érdemes bajlódni vele, vagy vegyek egy új vevőt, és használjam azt? Azt a párszáz forintot megéri...
- Szintén a CD játékosban van a 15 db gomb, az IR vevő, meg a VFD egy db panelen. Mivel ennek meg van oldva a rögzítése, szeretném felhasználni. Nem tudom van-e erre valami okos megoldás? Mármint a NYÁK, illetve az SMD-k eltüntetésére a lemezről.
- A VFD kijelző egy sötét "plexi" mögött van. Kérdés, hogy ha LCD-t teszek a helyére, az átlátszik-e / átvilágít-e rajta?

"A róka néma volt, a holló meg süket. Kérem elnézésüket!" (Rímhányó - A róka és a holló, 5. variáció)

(#33560) zka67 válasza UsagiYojimbo (#33559) üzenetére


zka67
őstag

Szia, az IR vevő VS és VO lába fel van cserélve.

(#33561) UsagiYojimbo válasza zka67 (#33560) üzenetére


UsagiYojimbo
tag

Köszi, ebben nem voltam biztos.

Más?

[ Szerkesztve ]

"A róka néma volt, a holló meg süket. Kérem elnézésüket!" (Rímhányó - A róka és a holló, 5. variáció)

(#33562) Kernel válasza UsagiYojimbo (#33559) üzenetére


Kernel
nagyúr

- Van egy CD játékos dobozom, amiben van IR vevő, de nem tudom a típusát. Érdemes bajlódni vele, vagy vegyek egy új vevőt, és használjam azt? Azt a párszáz forintot megéri...

Nem olyan nagy bajlódás, az eredeti panelon be lehet azonosítani a lábait (táp, test, kimenet, nem nehéz lekövetni), az 5 V tápfesz. pedig szinte szabvány ezeknél, de azt is lehet ellenőrizni.

- Szintén a CD játékosban van a 15 db gomb, az IR vevő, meg a VFD egy db panelen. Mivel ennek meg van oldva a rögzítése, szeretném felhasználni. Nem tudom van-e erre valami okos megoldás? Mármint a NYÁK, illetve az SMD-k eltüntetésére a lemezről.

Eléggé gány munka, de át lehet vágni éppen a fóliákat a gomboknál és a VFD-nél (gondolom, egyoldalas panel), utána vékony huzallal bekötni.

- A VFD kijelző egy sötét "plexi" mögött van. Kérdés, hogy ha LCD-t teszek a helyére, az átlátszik-e / átvilágít-e rajta?

Biztosan fog látszani szerintem, főleg sötétben, vagy nappal kicsit fakóbban, de attól még elmegy, vagy igényfüggő. De nem mindegy a LED színe sem, mert a VFD plexije főleg a zöldet engedi át, pirosat gondolom jól lefogja, illetve érdekes színe lesz. Vagy attól függ, milyen az a plexi.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33563) Djuree


Djuree
félisten

kéne nekem egy kis segítség.
kaptam egy ilyen 12V-os LED panelt, de fogalmam sincs hogy lehetne ezt beüzemelni. látott már vki ilyet? nincsenek rajta pontok amihez vezetéket tudnék kötni, ill. azt se értem hogy vannak kötve a LED-ek.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#33564) kjani18 válasza Djuree (#33563) üzenetére


kjani18
őstag

Van egy csomó hasonló panelom, ( árulom is a belőle készült lámpákat) de ez egy része csak egy nagyobb panelnak.
A ledek fesze 3,2 - 9,6V között van, attól függően, hogy hány led van egy tokban sorbakötve.
A bekötésük látszik a képen is.
Vannak mérőpontok is, mérd meg, mennyi feszről kell mennie egy lednek. A panelon a kép alapján úgy látszik sorba vannak kötve, összeszorzod a feszt a darabszámmal, adsz rá 3-5V körül, és egy LM317-el alacsony áramon beindítod.

Vref: 1,25V
Az ellenállást változtatva, emeled az áramot, végül akkorára állítod, hogy a ledek stabilan ne melegedjenek túl.
Ha nem hagyod benne az IC -t, mérj feszesést az áramkörön, ill. áramot, ebből ki tudod számolni mekkora ellenállást kell a helyére tenni.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#33565) ViiiiktorOC válasza ViiiiktorOC (#33541) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Üdvözletem ismét!

Sikerült bekötni a mozgás érzékelőt! :)
Már csak este be kell hangolni hogy mikor kapcsoljon fel! :)

Másik kérdésem, hogy egy csokis összekötésnél nem gond hogy ha szilikon tömítő anyagot használtam?
Szigetelni akartam még pluszban. Nem fog semmiféle meghibásodást, melegedés vagy valami más gebaszt csinálni?

Köszönöm! :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#33566) UsagiYojimbo válasza Kernel (#33562) üzenetére


UsagiYojimbo
tag

Köszönöm a válaszokat!

- Van egy CD játékos dobozom, amiben van IR vevő, de nem tudom a típusát. Érdemes bajlódni vele, vagy vegyek egy új vevőt, és használjam azt? Azt a párszáz forintot megéri...
Nem olyan nagy bajlódás, az eredeti panelon be lehet azonosítani a lábait (táp, test, kimenet, nem nehéz lekövetni), az 5 V tápfesz. pedig szinte szabvány ezeknél, de azt is lehet ellenőrizni.

Igaz, de mivel a Pi GPIO bemenetei nem tűrik az 5V-ot, (mert 3.3V-ra vannak méretezve,) az IR vevőt se köthetem 5V-ra. (A fesz.váltót szeretném elhagyni...)

- Szintén a CD játékosban van a 15 db gomb, az IR vevő, meg a VFD egy db panelen. Mivel ennek meg van oldva a rögzítése, szeretném felhasználni. Nem tudom van-e erre valami okos megoldás? Mármint a NYÁK, illetve az SMD-k eltüntetésére a lemezről.
Eléggé gány munka, de át lehet vágni éppen a fóliákat a gomboknál és a VFD-nél (gondolom, egyoldalas panel), utána vékony huzallal bekötni.

Anno a Specrtumhoz csináltunk úgy billentyűzetet, hogy egy XT bill lemezéről lecsiszoltuk a NYÁKot... Ezért kérdeztem, h van-e valami "normálisabb"...

A lenti linken lévő képeken látszik a panel: a kijelzőtől a meghajtó bal oldalán lévő 4 gombig tart...

- A VFD kijelző egy sötét "plexi" mögött van. Kérdés, hogy ha LCD-t teszek a helyére, az átlátszik-e / átvilágít-e rajta?
Biztosan fog látszani szerintem, főleg sötétben, vagy nappal kicsit fakóbban, de attól még elmegy, vagy igényfüggő. De nem mindegy a LED színe sem, mert a VFD plexije főleg a zöldet engedi át, pirosat gondolom jól lefogja, illetve érdekes színe lesz. Vagy attól függ, milyen az a plexi.

Ezt meg fogom vizsgálni, de mintha bordó lenne...

Szerk:
Bordó, de fekéren látszik át a VFD: [link]

[ Szerkesztve ]

"A róka néma volt, a holló meg süket. Kérem elnézésüket!" (Rímhányó - A róka és a holló, 5. variáció)

(#33567) Kernel válasza ViiiiktorOC (#33565) üzenetére


Kernel
nagyúr

A szilikonpasztából vulkanizálódás közben ecetsav távozik (lehet érezni a szagát is), ami okozhat korróziót, de azért nem fogja szétmarni, annyi még belefér éppen. Viszont kiváló szigetelőanyag, TV-sorkimenő nagyfeszültségű szigetelését is szoktam vele javítani.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33568) harry


harry
veterán

Ebben a leírásban: [link] Azt a 100uF 10V kondit ki lehetne cserélni 25V-ra? Amennyire tudom, ez alapvetően megtehető... [link] De egyrészt nem értek hozzá, másrészt nem értem, akkor miért nem eleve 25-öst ír (alapból kell egy 10V-os és egy 25-ös, miért nem inkább két 25-ös...?).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33569) Lompos48 válasza harry (#33568) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet.
Két 25-ös drágább, mint egy 10V-os és egy 25-ös, ráadásul a 10V-os méretekben kisebb is.

[ Szerkesztve ]

(#33570) harry válasza Lompos48 (#33569) üzenetére


harry
veterán

Igazából négy boltból csak egy helyen láttam 10V-ost, ott ahol ráadásul drágább volt a 25-nél :F [link] (Néztem még HeStore-t, Lomexet, Elektrokonthát, de valószínűleg hestoreból vennék mindent)
Árban / fizikai méretben most jó lesz a 25-ös is.
Köszi!

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33571) Lompos48 válasza harry (#33570) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kevesebb anyag miatt illene olcsóbbnak lennie. De még ott a háttérben a márka, kereskedelmi hálózat stb. Ugyanattól a gyártótól, ugyanolyan paraméterekkel (kapacitás kivételével) az lenne logikus, amit írtam. :)

(#33572) Kernel válasza harry (#33568) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig úgy kézenfekvő, mert az egyik 5 V-ra kapcsolódik, azt ilyenkor 10 V-ra szokás tervezni, de nyilván lehet 16 vagy 25 V is.

A másik kondi a 7805 bemenetére, aminek minimum +3 vagyis 8 V kell, de a biztonságos működéshez ennél több, és maximum 35 V, persze a disszipáció miatt túl sok sem ajánlott. Így adódott a 25 V-os kondi, ennél kevesebb betápra gondolt a tervezője.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33573) harry


harry
veterán

Mindenesetre jelenleg nekem egyszerűbb lesz két 25-öst alkalmazni, és akkor szerencsére lehet is.

Köszönöm az infókat mindkettőtöknek!

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33574) ViiiiktorOC válasza Kernel (#33567) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Köszönöm szèpen a szakértői választ! :R
Hirtelen megijedtem amikor olvastam hogy ecetsav válik ki. De akkor problèma nem lehet belőle.
Kültéren van felszerelve, de dobozban van. Plusz tömítésnek nyomnak bele egy kis sziloplasztot.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#33575) darvinya


darvinya
titán

Valami nem jó a helyes polaritás biztosító kapcsolással.
Mert, ha berakom az ellenállást és a diódát akkor éktelenül elkezd sípolni.

2db van a rajz, de egy csak telon vagyok


Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33576) Lompos48 válasza darvinya (#33575) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Minek az ellenállás? Miért nem a táppal kötöd sorba a diódát, mint minden halandó? Utóbbi inkább szépséghiba. :))

(#33577) darvinya válasza Lompos48 (#33576) üzenetére


darvinya
titán

Oké ellenállás nem kell.
De + mi értelme amikor a lényeg, hogy a fordítva rákötött elem/adapter a földre ne kerüljön +.?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33578) Lompos48 válasza darvinya (#33577) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem az elemet, az áramkört védjük általában a fordított polaritástól. Az elem legfennebb kisül (?), az áramkör esetleg tönkremegy. A sorbakotott dióda mindegy, hogy melyik szálban van, nem enged fordítva áramot folyni. De ha az áramkör össze van kötve más készülékkel, akkor a földhöz tenni már (nagyon) bajos lesz/lehet. Marad a plusz!

[ Szerkesztve ]

(#33579) darvinya válasza Lompos48 (#33578) üzenetére


darvinya
titán

Értem és köszönöm. :R

Gondolom akkor + ág fordított bekötéssel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33580) Lompos48 válasza darvinya (#33577) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen. Táp plusza az anódra, tovább a katódról az áramkör "felső sínjére".

(#33581) darvinya válasza Lompos48 (#33580) üzenetére


darvinya
titán

Viszont akadt egy másik gondom, hogy az adapter zajos és ez beszűrődik ebben a kapcsolásban.
De az SD1-esbe nem.

Meg is van, hogy miért nincs SD1-nél zaj.
Van a + ágban egy 100uF/50V kondi amin testeli, de az előtte lévő zéner miért van ott azt nem tudom.
Talán avval együtt szűr?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33582) Lompos48 válasza darvinya (#33581) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Milyen adapter és milyen zaj?

(#33583) darvinya válasza Lompos48 (#33582) üzenetére


darvinya
titán

Egyszerű kínai adapter és zúg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33584) Lompos48 válasza darvinya (#33581) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kondenzátor nem testel, hanem szűr! A Dióda pedig leborotválja a csúcsokat, amik a feszültségét túlllépik. És ahogy be van kötve "öngyilkosként" véd a fordított polaritás ellen is.

(#33585) darvinya válasza Lompos48 (#33584) üzenetére


darvinya
titán

Igazad van.

Ez lett a végeredmény:
(a LED nem fog beleszólni?)

Más AN360 helyettesítőt tudsz vagy nézzek valami mást, a hasonló hangzás létrehozásához?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33586) Lompos48 válasza darvinya (#33585) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kondit tedd a dióda után, mert fordított polaritásnál az áramkör meg van védve, de a kondi elpukkan.
A LED néma, egyszerűen egy egyenáramú fogyasztó, semmi aktív nincs benne.

Más AN360 helyettesítőt tudsz vagy nézzek valami mást, a hasonló hangzás létrehozásához?

Nem tudok mást. Látszik a kapcsolásán, hogy egyszerű, de cél-IC.

Talán könnyen le lehetne modellezni 4 tranzisztoros, néhány ellenállásos "bonyolultságát", de kinek van arra, kedve, ideje, tehetsége.

(#33587) darvinya válasza Lompos48 (#33586) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm.

(Érdekes nem jelez a MA/PH, hogy új hsz lett ebben a topikban.

Grat a TDK-s játékhoz, kalapos lettél.)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33588) Lompos48 válasza darvinya (#33587) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Viszont.

(#33589) darvinya válasza Lompos48 (#33588) üzenetére


darvinya
titán

Remélem holnap már lesz eredmény hirdetés, hogy ki mit nyert.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33590) #22145024


#22145024
törölt tag

A csepptantálok mennyire érzékenek a melegre, összehasonlítva egy sima lowESR elkóval?
Túl sűrű lett az egyik panel és a hűtőborda által "körbezárt területen" van. Távolságra van kb 5-5mm, de légáram hiányában ott kb minden a borda hőmérsékletén lesz

(#33591) Lompos48 válasza #22145024 (#33590) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nincsenet hátrányban: [link]

(#33592) rgaspar


rgaspar
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy karra csatolható kis kütyüt készíteni, ami a megtett távot méri, és ha lehetséges a legnyagyobb sebességet. Azt az infót kaptam hogy ezt egy gps modullal lehetne megoldani.
Szeretném a segítségeteket kérni hogy valóban jó e az infó, és hogyan álljak neki az egésznek.

(#33593) Lompos48 válasza rgaspar (#33592) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem feltétlenül Nokia reklám, de nálam működik kulcsrakész alkalmazásként: Nokia51 telefon, Nokia LD-3W GPS modul és eGPSTrack ingyenes alkalmazás. Természetesen az első kettő kiváltható egy GPS-t önmagában is tartalmazó telefonnal. Csak nem megy felcsatolva, zsebben kell vinni.

[ Szerkesztve ]

(#33594) And válasza rgaspar (#33592) üzenetére


And
veterán

Androidos okostelefonokra szintén több ingyenes alkalmazás van erre a célra, amelyek a beépített GPS-t használják. Mindenféle statisztikát is készítenek, akár térképen ábrázolják a mozgást (hisz ez az adatgyűjtés után mind megoldható szoftverből).

(#33595) #22145024 válasza Lompos48 (#33591) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ez a PDF nagyon jó! Van még esetleg ilyened egyéb kondikról is?

(#33596) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

A tápegységemben elhaltak az elektrolit kondenzátorok. Milyen márkájúakat érdemes venni? A low esr az alap, valami jó ár/ érték arányú kéne.

Előre is köszönöm :R

(#33597) #22145024 válasza Kocska89 (#33596) üzenetére


#22145024
törölt tag

Szerintem tegyél bele bármilyen 105°C-os low-ESR-t, amit lehet kapni normálisan. Lehet itt dobálózni rubyconnal meg nippon chemivel, de azt akkor tuti forrásból szerezd be, mert sok a hamis a szürkék közt.
(A tápos topikban egyébként jól ki van ez tárgyalva)

(#33598) Lompos48 válasza #22145024 (#33595) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Félretéve nincs, de kis keresgéléssel minden megtalálható.

(#33599) Kocska89 válasza #22145024 (#33597) üzenetére


Kocska89
tag

Értem, utánaolvasok. Köszönöm.

(#33600) rgaspar válasza And (#33594) üzenetére


rgaspar
csendes tag

Nem telefonos cucc kell, hanem egyedi, mert többen szeretnék használni , focizás közben :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.