Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) Lompos48 válasza MasterMark (#33400) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Működés szempontjából igen. Védelmi szempontból nem.

(#33402) MasterMark válasza Lompos48 (#33401) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor hogyan lehet kitalálni melyil a föld, és melyik a null? Ha össze van kötve, akkor nem tudom kimérni.

Switch Tax

(#33403) Lompos48 válasza Lompos48 (#33401) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Földelt konnektorok között, vagy szétválasztva a kapcsolótáblában. A szál szigetelésének a színe is különbözni szokott.

(#33404) Kernel válasza MasterMark (#33402) üzenetére


Kernel
nagyúr

Sárga-zöld a földelés, normális esetben.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33405) MasterMark válasza Kernel (#33404) üzenetére


MasterMark
titán

Azt tudom, de itt minden kábel fehér. :)

Switch Tax

(#33406) MasterMark válasza Lompos48 (#33403) üzenetére


MasterMark
titán

Szétkötöttem a nullt és a földet, így meg is lett, hogy abban a konektorban ahol ingadozik, ott fordítva volt a null és a föld.
Okozhatta ez az ingadozást?

Switch Tax

(#33407) Lompos48 válasza MasterMark (#33406) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem.

(#33408) MasterMark válasza Lompos48 (#33407) üzenetére


MasterMark
titán

Hát akkor maradt a kontakthiba.
Megpróbálom beforrasztani akkor.

Switch Tax

(#33409) Lompos48 válasza MasterMark (#33408) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Meg kell mindent vizsgálni alaposan. Ha 100V-ig esik néha a feszültség, akkor a fogyasztás fele egy rossz kontaktuson, vagy valahol "marad", annak nyoma kell legyen. Más változat a szolgáltatás, de az minden konnektornál/fogyasztónál egyformán észlelhető kellene legyen,

(#33410) zoltan6 válasza MasterMark (#33408) üzenetére


zoltan6
őstag

kötésdoboz van az elosztószekrény és a dugalj között a falban valahol?

(#33411) kts88 válasza Batman2 (#33385) üzenetére


kts88
senior tag

Szia!

Már próbálgattam 220Ah-ás 12V-os teherautó akkut tölteni, talán segítségedre lesz. Alphaline 220Ah 12V.

Ha frissen leveszem a töltőről, ami már csepptöltésen tartja az akkukat 14,4V-on és megterhelem 80-100A-el 11,5V-ra esik be. Ha nincs terhelve 13,5V-ra áll be. De már 20A körül is 12V-ra esik a kapocsfeszültsége.

Sajnos kapocsfeszültség alapján nem lehet jól megmondani, hogy mennyi van benne. Talán saccolni lehet csak. Azt tapasztaltam, hogy 10,5V az alsó feszültség ameddig még van benne amperóra (terhelt feszültség 30-90A közt, üresen ekkor is 12V körül) Ha terhelve 10,5V alá ment hirtelen csökkent a feszültség 9V-ig.
A forgalmazó is hasonló értékeket mondott. Hozzátette még, ha ennyire lemerült sincs minden veszve, egy mai korszerű akkumlátor nem lesz egykönnyen cella zárlatos, de a kisütés után azonnal tölteni kell! Tönkre megy ha ekkora feszültségen marad tartósan. A belső ellenállása pedig nem állandó, kisebb kapocsfeszültségen nagyobb, illetve hidegen is nagyobb. Ha a névelegestől alacsonabb töltőárammal töltik, meghálálja, de szükség esetén 3C-vel tölthető (220Ah esetén 66A)

A pontos töltöttség érdekében mérni kellene a betett és kivett amperórát.

Szerintem vegyél fel egy kisülési jelleggörbét. Tölsd 14,4V-ig, majd hagyd a töltőt rajta még csepptöltésen. Ekkor akaszd rá a 35A terhelésed és hagyd rajta amíg a terhelt kapocsfeszültség el nem éri a 10,5-et (esetleg 10,8-11V ha nagyon félted) Ezután újra tölt, ne legyen 0Ah kapacitással tárolva. Több hőmérsékleten is meg lehetne mérni, hidegben gyorsabban merül. Elviekben nem annyira jó ha 14,4V felett van a töltési feszültség, mert már ott bontja a vizet.

Még egy apróság. NiMH akkunál drasztikusan nő az élettartam ha nem sütik 20% alá és nem is töltik 80% fölé! Lehet ólom-savasnál is bejön valami hasonló, de erről passz.

(#33412) Lompos48 válasza kts88 (#33411) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"...de szükség esetén 3C-vel tölthető (220Ah esetén 66A)..."

Hűha! A 3C az 660A. Mondjuk inkább 0.3C :)

(#33413) And válasza kts88 (#33411) üzenetére


And
veterán

"Még egy apróság. NiMH akkunál drasztikusan nő az élettartam ha nem sütik 20% alá és nem is töltik 80% fölé!"
Konkrétan jófajta NiMH-típusokra ez biztosan nem igaz a tesztek alapján: [link] (lehet extrapolálni a kapacitás csökkenését ábrázoló görbét). Mod.: ellenben ha nem sütöd ki teljesen, csak úgy 'rátöltesz', még memóriahatás is ki fog alakulni egy NiMH-nál.
Pont a savas ólomra, VRLA-ra jellemző, hogy ha nagyon, 100%-ra kisütöd, a várható ciklusszám jóval kisebb lesz, mintha mondjuk csak 50%-ra sütnéd minden egyes alkalommal. Ezt egyébként normálisabb adatlapok sem szokták titkolni, és nagyobb (sokszor tíz kVA-es) teljesítményű UPS-ek szervizesei is elmondták.

[ Szerkesztve ]

(#33414) szaszlaci válasza And (#33413) üzenetére


szaszlaci
addikt

Márpedig a NiMH-eket ki KELL sütni, nem szabad rájuk tölteni. (Mint írod is.) Töltésnél is elvileg teli érdemes, a végét lehetőleg csepptöltéssel.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33415) PH-User


PH-User
addikt

Ha már ennél a NiMH témánál járunk, olcsón lehet valahol jó töltőt venni?
Az olcsót azt igen olcsóra értettem. Régebben valaki linkelt Corad-ost, de nekem a 9900Ft nagyon nem az olcsó kategória. :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#33416) moha21 válasza MasterMark (#33397) üzenetére


moha21
addikt

Helyi földelés rendben van? Bár a transzformátornál is le kell legyen földelve... Valami árulás van ott a rendszerben.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#33417) darvinya


darvinya
titán

Üdv

Lenne egy (buta)kérdésem.

Adott egy trafó ami 2 primer és 2 szekunder tekercsből áll.
Primer tekercsek sorba kötve 200mA -es olvadóbiztósíkkal van összekötve.
Szekunder tekercsek 2 utas egyenirányítású.

Kérdésem az, hogy a szekunder oldalról mekkora áramra oldana a primer oldalon lévő biztosíték?

A másik, hogy NPN tranyó emitter ágán ellenálláson keresztül földelt.

A ellenállás növelése és csökkentése egy hangrendszerben mit eredményezhet.
Azaz tisztítja vagy torzítja a jelet?

Köszönöm.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33418) Lompos48 válasza darvinya (#33417) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Van egy egyszerű paraméter, a transzformációs arány, amire igaz, hogy: U1/U2=N1/N2 és ha mondjuk tökéletes trafóval számolunk, akkor =I2/I1. Ezt az értéket illene tudni. Utána spekulálhatunk. :D

A másik, hogy NPN tranyó emitter ágán ellenálláson keresztül földelt.

Ilyen nincs, vagy földelt, vagy ellenállással van a földre kötve (ami nem földelés).

A ellenállás növelése és csökkentése egy hangrendszerben mit eredményezhet.

Attól függ, hogy milyen a kapcsolás.

Azaz tisztítja vagy torzítja a jelet?

Egyiket se, általában más dolga van. Meg aztán mi az, hogy tisztítja a jelet? Legtöbb esetben nincs miért torzítást okozzon, csak ha miatta túl nagy amplitúdó jön létre, amit a táp limitál(hat).

(#33419) darvinya válasza Lompos48 (#33418) üzenetére


darvinya
titán

Betáp hálózati 230V(U1)/40V(U2) a menetszámot nem tudom, csak a primer oldali biztosítót.

Köszönöm tranyó infót.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33420) darvinya


darvinya
titán

Nincs valaki regisztrálva a radiomuseum.org -ra?

Akkor letöltené nekem ezt.[link]

Vagy nincs valakinek kapcsolási rajza Vermona Regent 225-ről.

Köszönöm.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33421) Lompos48 válasza darvinya (#33419) üzenetére


Lompos48
nagyúr

230V(U1)/40V(U2)... akkor I2/I1=230/40=5.75. Tökéletes trafó esetén akkor a primér biztosítéka 200mA*5.75 szekunderáramnál lesz "hatásos". De mivel a trafó nem tökéletes, akkor hamarabb/kisebbnél.

[ Szerkesztve ]

(#33422) Kernel válasza darvinya (#33417) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha úgy könnyebb, számolj teljesítménnyel, ahol tételezd fel az elméleti ideális esetet (100 % hatásfok), vagyis a primer / szekunder oldalon azonos teljesítményt.

230V x 0,2A = 46W

Szekunderen is adott egy feszültség, legyen a példa kedvéért 12 V:

46/12 = 3,8 A

Vagy most látom, közben írtad a 40 V-ot:

46/40 = 1,15 A

Az egyszerű alapkapcsolásban az emitterellenállás csökkenése magával vonja a kollektorfeszültség csökkenését, ezáltal a munkapont eltolódását.

Összetettebb, DC-csatolt áramkörben viszont (műveleti erősítő vagy hangvégfok, lényegileg ugyanaz) minden hat mindenre, plusz ott van még a negatív visszacsatolás, ami azt esetleg kompenzálja, bizonyos határon belül, de ezt csak így általánosságban jegyezném meg, mert mindig a konkrét alkalmazást kell nézni, hogy mit szabad, vagy mit nem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33423) darvinya válasza Kernel (#33422) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33424) darvinya válasza Kernel (#33422) üzenetére


darvinya
titán

Más elfoglaltságom volt ezért írom most a gondolat tovább fejtést.

kb. 80% hatásfokú a trafó, a számítások alapján 1A szekunder oldali áramnál már kiold a primer oldali biztosíték.

Akkor az 1A-ig bíró egyenirányító esetében nem megy tönkre, mert előbb leold a biztosító mielőtt kárt okozna?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33425) Lompos48 válasza darvinya (#33424) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor az 1A-ig bíró egyenirányító esetében nem megy tönkre, mert előbb leold a biztosító mielőtt kárt okozna?

Nem, mert a félvezető sokkal hamarabb megy tönkre, mint ahohy a biztosíték kiolvad. Ugyanakkor egy 1A-es dióda elbír néhány mikorszekundumos impulzust egyszer (nonrepetitive) vagy jónéhány ampert ugyancsak mikroszek nagyságrendű ideig ismételten.

(#33426) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szakikat kérdezném, hogy ez az elosztó megér 5000 Ft-ot?

6 csatlakozóaljzat, túlfeszültség elleni védelem minden aljzatnál, hálózati szűrő 3 csatlakozóaljzatban a magas frekvenciájú hálózati hibák ellen, pl. monitorok és televíziók esetében.

Amire nekem kellene: van egy platinum minősítésű Seasonic tápom és az itthoni hálózaton ciripel. Vissza vittem géppel együtt a boltba, ahol vettem, de az ő 230V-os konnektorukkal semmi hangja nem volt a tápnak.
Szünetmentessel és anélkül is csinálja itthon a magas frekis ciripelést. Gyanítom az itteni hálózaton van valami egyenetlenség vagy nem bírja a 230V-ot. (lehet az üzletben csak 220V volt)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33427) darvinya válasza Lompos48 (#33425) üzenetére


darvinya
titán

Ugyanakkor egy 1A-es dióda elbír néhány mikorszekundumos impulzust egyszer (nonrepetitive) vagy jónéhány ampert ugyancsak mikroszek nagyságrendű ideig ismételten.

Ezalatt kioldhat a biztosíték?

Találtam egy leírást SY360/2 diódára
U(Vrrm) 200
U(Vr) 140
If (AV) ≤0.95³)
I (frm) ≤8
I (fsm) ≤40⁴)

³) théta=45°C
⁴) 50Hz, théta(j)=120°C U(r)=0

Ezek mennyire helytálloak?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33428) Lompos48 válasza darvinya (#33427) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ezalatt kioldhat a biztosíték?

Nem. Fel kell hevülnie, meg kell olvadnia, el kell szakadnia. Még a gyors biztosíték sem. Tervezésből kell megelőzni. Megnyugtatásnak: általában a szekunder ohmikus ellenállása úgysem enged 10-20-szoros áramokat.

Ezek mennyire helytálloak?

Mint egy adatlap adatai.

[ Szerkesztve ]

(#33429) vodkaboy22 válasza radi8tor (#33426) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem hiszem hogy van olyan hogy itt csak 220 ott meg 230 (akaratlagosan, persze ingadozás és hiba van 10% belefér de nem hiszem hogy ez gondot okozna.) A hálózati problémákat meg magában az eszközben kellene rendbe rakni.., de persze lehet hiba itt is. Ezért lehet értelme ilyen elosztónak! Persze nem lehet garantálni a hiba megszűnését. (Általában azér ciripel így egy PSU mert azon a körön amin van nagyon sok más kapcstáp van ami egymáshoz közeli frekin rántogatják a hálózatot)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#33430) radi8tor válasza vodkaboy22 (#33429) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az eszköz hibátlanul működik. A boltban az alaplapra fogták a ciripelést, hogy a gyártók már kispórolnak belőlük ilyen meg olyan szűrőket, amitől nem rezegnek össze a táppal. Viszont másik ASUS alaplappal is ciripelt, harmadik alaplapot meg nem tudok prezentálni.
Sajnos a boltban nem ciripelt, ezért nem cserélték ki a tápot (akkor legalább lett volna esélyem, hogy a következő nem ciripel), külföldi tesztoldalon is hallottak hasonlót és a 3. cseredarab már nem ciripelt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33431) darvinya válasza Lompos48 (#33428) üzenetére


darvinya
titán

Ezek mennyire helytálloak?

Mint egy adatlap adatai.
Mert akkor a 1N4007
U(Vrrm) 1000
U(Vr) 700
If (AV) ≤1³)
I (fsm) ≤30

³) théta=75°C

Közelebb áll SY360/2-hőz.

(#33430) radi8tor1

Lehet, hogy nagy b…omság.
De az üzlet 3 fázisú, az otthoni meg 1 fázisú hálózat.
Egyenletlen terhelés, ami a kint megosztott hálózat miatt nálad jelentkezik, ha te vagy legvégén.

Vagy egyszerűen már az óránál el van rontva valami.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33432) Lompos48 válasza darvinya (#33431) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Helyesek. De már napokkal korábban írtam, hogy én a SY360/2-nak olyan adatlapját olvastam, ahol az IFav=3A és VRmac=200V. Nem fogom mégegyszer megkeresni!

Ugyanakkor nem értem az egész dióda hercehurcát. Tegyél oda 3A-es diódákat és az ügy le van zárva. Lassan egy hete töltjük az időnket egy diódával.

(#33433) darvinya válasza Lompos48 (#33432) üzenetére


darvinya
titán

IFav=3A és VRmac=200V

Értem és pont emiatt kérdeztem ebben a hsz-emben (#33427) darvinya
Találtam egy leírást SY360/2 diódára
U(Vrrm) 200
U(Vr) 140
If (AV) ≤0.95³)
I (frm) ≤8
I (fsm) ≤40⁴)

³) théta=45°C
⁴) 50Hz, théta(j)=120°C U(r)=0

Mert itt a IFav=1A és nem 3A

Találtam egy oldalt ahol ilyen régi típusú alkatrészek leírása van, és próbálom helytállását ellenőrízni.
Futottam már téves információban és apróságon bukott meg a javítás.

Azért hoztam fel ezt megint, mert mint példaképpen erre kerestem rá.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33434) Lompos48 válasza darvinya (#33433) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az SY360/2 már olyan régi, hogy az adatlapjait se tartják meg. A Magyari-féle Dióda-atlaszban MÉG nincs benne, az interneten MÁR nincs. Bele kell nyugodni. Annak a megítélése, hogy mit tegyél helyette, az alkalmazástól, méréstől függ.
Ha látatlanban félsz, hogy szorítani fog az új cipő, akkor egy számmal nagyobbat kérsz. Itt is érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#33435) totya694 válasza radi8tor (#33430) üzenetére


totya694
őstag

Sajnos még a csúcs PC tápoknál is előfordul a ciripelés ha a terhelés egy adott szinten van.Például FSP Zen passzív tápok méreg drágák voltak és iszonyat hisztisek.Ha túl kicsi volt a terhelés el sem indult,ha el is indult úgy ciripelt mint egy tücsök.
Próbáld túl lépni a jelenlegi terhelést(pl akassz rá egy HDD-t még)

Üdv:Attila

(#33436) Lompos48 válasza darvinya (#33433) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha ebből indultál ki és hitelt adsz neki, akkor az 1N4007 tökéletes helyettesítő.

[ Szerkesztve ]

(#33437) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Megpróbálom megfogalmazni a gondom. Megépítettem ezt de a hőmérő kalibrálásával gondom támadt. Rákötöttem az áramkörre a 12V-ot, A 24 még nincs rákötve az csak a pákához kell. Azt írja a szerző "Bekapcsolás után a kijelzőn valamekkora érték jelenik meg, a fűtést jelző lednek pedig nem szabad világítania. Csatlakoztassunk feszültség-mérőt az ICL7107 35-ös és 36-os lábaira! Ez után az R30 helitrimmert állítsuk be úgy hogy a két láb közt kb. 900mV legyen. Ha az alkatrészlistához hűen 1%-os tűrésű ellenállásokat használtunk, akkor ezzel most nagyjából be is állítottuk a hőmérséklet-kijelzést. Az áramkör "HOELEM" nevezetű bemenetét zárjuk rövidre! Így a kijelzőknek "000"-át kell mutatniuk és a fűtést jelző lednek ki kell gyulladnia." A gondom hogy nálam nem 000 mutat, hanem 026-ot. Ami kb annyit jelent hogy 26 fokot csal a kijelző. Az R30-as (20k) helitrimmer tekerésével le tudtam menni 010-ig de ekkor már a 900mV helyett 2V körül volt. Hogyan tudnám kideríteni mi a nem jó ?? Olvastam hogy más is járt így, de neki megoldódott avval hogy kicserélte az LM324-et. Én is megpróbáltam,de nálam még rosszabb lett 026 helyett 035 lett. Minden más úgy néz ki működik csak az ICL7107 -et nem tudom beállítani. Ebbe szeretnék segítséget.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#33438) moha21 válasza radi8tor (#33426) üzenetére


moha21
addikt

Nem fog érni semmit, a táp primer oldalán van szűrés.

"nem bírja a 230V-ot. (lehet az üzletben csak 220V volt)"

"Szabványügyi Közlöny 1993. decemberi számában közzé is tették. Ez - nemzetközi egyezményekkel összhangban - elôírja, hogy az új villamos készülékeket a "megszokott" 380/220 V-os hálózati tápfeszültség helyett a továbbiakban hazánkban is 400/230 V-ra kell tervezni, valamint csak ilyen készülékeket szabad gyártani. 1996. január 1-tôl már csak a 400/230 V-os készülékeket szabad forgalomba hozni. Tartalmazza továbbá, hogy 2003. január 1-jétôl a hálózati feszültség névleges értéke 230 V kell, hogy legyen."

Tehát nincs olyan, hogy itt 230V ot meg 220V, illetve csak úgy, ha nagyon le van terhelve a hálozat azon része vagy nem megfelelő keresztmetszetű vezetéken nagyobb távolságra van szállítva a villamos energia a lakásban.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#33439) darvinya válasza Lompos48 (#33434) üzenetére


darvinya
titán

Konkrétan erről az oldalról van szó[link], elvileg eredeti beszkenneltet adatlapját mutatja.

Ami miatt kételkedek ezen, mert
Ifrm ≤8, de A-ben amit egy kicsit nagyon soknak tartok.
Még 1N5404-nek is 10uA.

(#33436) Lompos48

Majdnem, csak másik oldal. :K
Csak itt több régi leírás van ami jól jön.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33440) moha21 válasza totya694 (#33435) üzenetére


moha21
addikt

Egy mezei HDD manapság már szinte alig fogyaszt, nem hinném akármit is befolyásolna, ráadásul méghangosabb lenne a gépe és ezt pont nem akarja.:-)

Én a BIOS-ban állítgatnám az energiagazdálkodást. ( kikapcsolni )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#33441) radi8tor válasza totya694 (#33435) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kösz a tippet, de sajnos terheléstől függetlenül változatlan a ciripelés. Valamint nagyobb terhelésnél (50% körül) már inkább átmegy olyan kattogó szerű zajba a magas frekis hang. Szóval ezt nem terheléstől tenném függővé. :(
Hála az égnek kikapcsolt állapotban csendben van. Volt már olyan platinum minősítésű tápom, ami kikapcsolt állapotban sem hallgatott el teljesen.
Az egyértelműen hallatszott, hogy pár kerülettel odébb csendben végezte a dolgát a táp.

moha21: próbálkoztam azzal is de hatástalan volt. Ezért gondoltam rá, hogy a 230V-os bemenő ágat kellene szűrni valahogyan.

Amúgy i7-4770 és GTX670 van a gépben, de másik alaplappal is ciripelt a táp. :O

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33442) darvinya válasza radi8tor (#33441) üzenetére


darvinya
titán

moha21 fórumtárs tollából nagyon le van terhelve a hálozat azon része vagy nem megfelelő keresztmetszetű vezetéken nagyobb távolságra van szállítva a villamos energia a lakásban.

Erre ügyelnek az üzletben, hogy ne legyen.
Ha üzletsorban található az üzlet.
Elég ciki lenne egy üzlet miatt megbénulna az egész üzletsor.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33443) Lompos48 válasza darvinya (#33439) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Olvasgass még a diódákról!

Ifrm ≤8A... I-áram, f-forward, r-repetitive, m-maximum. Mint már írtam korábban! ismétlődő 10us időtartamú nyitóirányú áramimpulzus.

Ami a 1N5404-nek is 10uA, az záróirányú visszáram (szivárgás :) ), azaz Ir.

[ Szerkesztve ]

(#33444) totya694 válasza radi8tor (#33441) üzenetére


totya694
őstag

A CPU foglalat melletti kivitelű tekercsek tudnak szépen ciripelni és az "újabb" lapokon ezt már így probálták kiküszöbölni,hogy egy ferrit serlegbe bujtatták a tekercset amit kiöntöttek ragasztóval.
A PC tápoknál még a régi fajta tekercseket használják sajnos.Keress rá a Te tápod belső fotójára és akkor szembesülhetsz ezzel a ténnyel.

Üdv:Attila

(#33445) moha21 válasza radi8tor (#33441) üzenetére


moha21
addikt

Másik VGA-val nem tudod kipróbálni?

Nekem 8800GT-m ciripelt, aztán beleraktam egy másik tápegységet és ezt követően a tápegység is ciripelt a VGA-val egy ütemben.

Másik szünetmentesről is ciripel azt mondtad. Akkor is ciripel, ha a szünetmentes aktív? Mert nem tudom milyen szünetmentes, hogy mezei Offline, delta konverziós vagy kettős konverziós.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#33446) darvinya válasza Lompos48 (#33443) üzenetére


darvinya
titán

:R

Azt teszem most, hogy könnyebben értsem meg a régi és új leírás eltérését.
Mert pl: 1N4007 adatlapjában nincs Ifrm csak Ifsm(Non-Repetitive Peak Foward Surge Current 8.3ms)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33447) moha21 válasza darvinya (#33442) üzenetére


moha21
addikt

Ja igen, persze, hogy ügyelnek..... Nagyobb cégeknél látok furcsább dolgokat és napi szinten foglalkozom ilyesmivel. Egyébként

""A szolgáltatott villamos energia feszültség jellemzői: az MSZ EN 50 160. szabvány előírásai szerint: Kisfeszültség névleges értékei és tűrése: 400/230V (±10%)
Hálózati frekvencia: 50 Hz (+2% –2%)"
"

Tehát 220V mellett sem menne semmi tönkre..

A másik meg, hogy pusztán elméleti oldalról volt megközelítve a dolog, hogy hogyan lehetséges eltérő feszültségkülönbség.

Szerintem előbb informálódj és gondolkodj mielőtt megpróbálsz mást kioktatni. :(((

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#33448) radi8tor válasza moha21 (#33445) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

APC Smart 1500VA van alatta, úgy is próbáltam, hogy akkuról menjen. Semmit nem változott a hangja a tápnak.
Egyértelműen a táp ciripel, szerintem a PFC áramköre (merőlegesen van a táp alaplapjára az oldalánál).
Tápot cserélni emiatt nem akarok, mert hűvös darab. Lehet egy alaplap csere még lesz pár hónap múlva és az megoldja a dolgot. Az egy komolyabb lap lesz több energia gazdálkodási opcióval.

totya694: valahogy így néz ki belülről a táp: [link]
Ezen a képen lent található 90fokban szerelt NYÁK felől jön a ciripelés.

Alaplap pedig ilyen: [link] onnan semmi hangot nem hallok.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33449) darvinya válasza moha21 (#33447) üzenetére


darvinya
titán

Én nem egy Cégről beszéltem, hanem üzletsorról.

Egyik üzlet sem örülne, hogy a szomszéd üzlet miatt elveszik az adatok.
pl: fizetnének, de a másik üzlet miatt nem lehetséges, mert a hálózat fesz nincs a túl terhelés miatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33450) moha21 válasza darvinya (#33449) üzenetére


moha21
addikt

Azt már a szolgáltatónak kell biztosítani. Teljesen nem értem miről próbálsz meggyőzni, illetve mit keresnek itt üzletsorok?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.