Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) fogtunder


fogtunder
nagyúr

amúgy most ennek kapcsán elkezdtem gondolkodni a GvG class legendeken, Malgánisz kivételével egyiket sem játsszák rendszeresen, talán még Neptulont. szóval felteszem a kérdést, hogy mit adtak nekünk a rómaiak?

természetesen dr. balance kivételével. az egész kieg két dologból áll: mechmage lapok és egy darab OP legend, amit le kell kraftolni és pont (ja bocs, a facehunter kapott a második körre plusz 3 sebzést). az epicek majdnem 100%-a fos, de a neutral legendek nagyon komoly része is. igazából így összefoglalva teljesen hülye vagyok, hogy még veszek GvG paklikat, nem is tudom, mit akarok nyitni belőlük. csak ne lenne olyan jó érzés pörgetni a lapokat...

(#30049) Z0rr0: wart amúgy is alig játszottak, mert nagyon lassú és GvG előtt sok volt a TBK a belcherek miatt.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30052) DaveNo1 válasza fogtunder (#30051) üzenetére


DaveNo1
veterán

Megkönnyítik a dolgod Adventure-ben :C

Amúgy igazad van, Vol'Jin, Mal'Ganis, Neptulon, Boom és az öreg Snedder amik futnak, többinél a classik legendek jobbak így nem lehet használni őket. Plusz az ostoba agro meta miatt kénytelen vagy azokhoz alkalmazkodni.

Kell még 2-3 kiegészítő, hogy nagyobb legyen a merítés.

You are not prepared.

(#30053) mkbla


mkbla
senior tag

8 win az arénában priesttel juhééééj :DDD :))
és még a pakk is eléggé jól adta :)
na gyorsan tolok még egyet, lehet találgatni mennyit érek el :) (megint priest mert megtetszett, de lehet h csak holnap fejezem be)

ha hc-naxon megverem KT-t akkor mit kapok, már csak az hiányzik, néztem basic deckeket de eddig hiába próbálkoztam semmi nem jött be :( nem nagyon van dustom kraftolgatni...

meg majd szépen farmolok coint a blackrock kinyitására. megéri már azon játszani? basic deckel meg lehet csinálni?

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#30054) DaveNo1


DaveNo1
veterán

4. Wing USA-ban már OUT! (nálunk szokásos éjfél)

You are not prepared.

(#30055) Nagy.Úr válasza fogtunder (#30051) üzenetére


Nagy.Úr
tag

Értem, teljesen logikus. GvG tényleg erről szól egyébként, én is lecraftoltam Boom-ot + nyitottam mech mage-hez kellő lapokat aztán annyi, azóta classic pakkokat nyitogatok, sajnos nagyon hiányos a kollekcióm, viszont az elmúlt 1 hónapban 3! Alextrasza-t is nyitottam, én nem tudom, hogy valami vicc-e, hogy csak ő jön mindig, viszont így gyűlik a dust, de azért na :)

(#30056) NyxNyxNyx válasza fogtunder (#30051) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Hát igen, a legendaryk nem lettek túl jók, de összességében fontos hiánypótlások érkeztek (kezan, healbot, paladin buff és Druid removal ;] ). Nyitni tényleg nem éri meg, mert a fontos lapok főként common-ok, vagy rare-ek.

Én a BRM-en gondolkozok most, hogy ahogy nézem a fő paklimba egyik lapnak sincs hely. :(

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#30057) Gyuri27 válasza Nagy.Úr (#30049) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó lap az csak drága. Addigra már ált elfogy a silence. Ha nem akkor még ezt is silencelni. Innerrel hamar ki lehet tolni. Akkor leszedi csak, silence nélkül. Kerül vissza a pakliba. Az meg random függő mikor rakod ki megint. Szóval szopatós lap tudna lenni ez némi buff után.

Amd - Radeon - Ryzen

(#30058) DaveNo1 válasza NyxNyxNyx (#30056) üzenetére


DaveNo1
veterán

F*ck Priest, ahogy ma Kripp is mondta ;]

You are not prepared.

(#30059) Mister_X válasza DaveNo1 (#30054) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Már fő a KV :))

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30060) NyxNyxNyx válasza DaveNo1 (#30058) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

F*ck Kripp ahogy már annyiszor mondtam ;]

Épp most vertem el egy freeze mage-t ilyen kezdő kézzel. 6. körben húztam az első minion-t. és a 7. körben tudtam lerakni (belcher), mert az orosz komáját meg kellett ölnöm.
Aztán persze nem pingelte le a lightwarden-t, hanem inkábbra proccolta az ice block-om, nálam meg volt egy pyroblast circle of healing (és lenne egy pyromániás) és kinyírtam 21ről. ;]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#30061) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Hm, BWL heroic jóval nehezebb, mint az eddigiek :K

You are not prepared.

(#30062) SLYM válasza fogtunder (#30051) üzenetére


SLYM
veterán

szerintem a hunter azóta gyengült el, mióta van a GvG. mert bejött a healbot, ami kb majdnem minden control deckben fut. ha megnézed nem lehet olyan kasztot mondani most, ami kiemelkedően rossz, vagy éppen jó lenne. régen nagyon nem ez volt, ráadásul még a miracle rogue időkben aki nem azzal rankedezett, annak nem volt célja a jó rang. a naxx aztán felhozta a huntert, amit az underkarer nerf és a GvG healbotja újra lenyomott, most pedig talán a priest a legjobb. de azzal, mivel melós, csak kevesen tolják. meg aztán ha belegondolsz senki sem tudja előre mivel mit lehet majd kezdeni, nyilván aki készíti a lapokat tudja mit csinál, de nem láthat mindent előre, ezért minnél több lap lesz, annál több deck lesz játszható, tehát már csak emiatt is jó, hogy jönnek az új kártyák

[ Szerkesztve ]

(#30063) DaveNo1 válasza DaveNo1 (#30061) üzenetére


DaveNo1
veterán

Hihetetlen, Boss által kijátszott Nozdormu megint bugos (remélem ez nem volt spoiler)... :W

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#30064) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Nézzétek meg a mai Trolden-t. A bónusz klip nagyon üt. :DDD

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#30065) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Valaki tolja amcsi szerón a hs-t?

Amd - Radeon - Ryzen

(#30066) SLYM válasza NyxNyxNyx (#30064) üzenetére


SLYM
veterán

juggler:Y 500-ból 1. najó ez nem igaz, mert még volt minionja, meg hero power, dehát na :D

(#30067) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok,

Nemrég kezdtem el a játékot. Gondoltam először nem Rankedet játszok, csak casualt. Ezt a decket ajánlották, jó ez még, vagy már elavult?

:R

(#30068) DaveNo1 válasza #81999360 (#30067) üzenetére


DaveNo1
veterán

Casual napi q-zásra megteszi, ott úgyis MMR alapján rak össze másokkal. Amúgy elavult.

You are not prepared.

(#30069) #81999360 válasza DaveNo1 (#30068) üzenetére


#81999360
törölt tag

És ha később komolyabban gondolnám, ahhoz sok kártyát kell vennem/szereznem, vagy csak más összeállítás? :K

(#30070) DaveNo1 válasza #81999360 (#30069) üzenetére


DaveNo1
veterán

Idő vagy pénz kérdése az egész. Két adventuret mindenesetre érdemes megvenni.

MikE008: LoL ez epic volt, Savjz helyében én instant nyomtam volna a törlés gombot a HS-re. :C

LOL Krippnél előbb olyan Bouncing Blade RNG volt, hogy szerintem minden néző elsírta magát a röhögéstől. Ha ebben a játékban nincs manipulált RNG, akkor semmiben :DDD

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#30071) Mister_X válasza SLYM (#30066) üzenetére


Mister_X
nagyúr

1/512 hogy a juggler mindhármat arcba küldi - jelen esetben elég lett volna kettő is :N

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30072) NyxNyxNyx válasza Mister_X (#30071) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Meghagyom neked, hogy rágyere miért nem elég a 2. :P

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#30073) Mister_X válasza NyxNyxNyx (#30072) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Miért? Nem volt tauntja és kap egy kalapácsot a kezébe. Naigen, támadott már, oké :B

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30074) DopeBob


DopeBob
addikt

Aaaaaa... Sose tudom, mikor eleg egy napra... Arena 6-0-rol 6-3. Azert hozzam kepest ez se rossz :DDD

MZ/X

(#30075) Redcaster


Redcaster
őstag

BRM 4th WING OUT BOYZ!!!

(#30076) Mister_X válasza Redcaster (#30075) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szemét, én akartam írni :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30077) F-ECT$


F-ECT$
titán

Naxx out!

Ben#xxxxx innen valaki?

Dive ever, work never.

(#30078) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#30077) üzenetére


DaveNo1
veterán

Hearthstone out? :Y

You are not prepared.

(#30079) Redcaster válasza Mister_X (#30076) üzenetére


Redcaster
őstag

Bocsánat :U :DDD

(#30080) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#30078) üzenetére


F-ECT$
titán

Kész is, minden meglett elsőre. (Persze a Heroic nem :D )

Dive ever, work never.

(#30081) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#30080) üzenetére


DaveNo1
veterán

Dettó, démonzoo deckkel gyorsan átrohantam minden normalban, heroic viszont durva lesz, Chakki lett most is az első de másfél óra kellett neki, miközben előző két szárny kb fél óra volt.

You are not prepared.

(#30082) Mister_X válasza DaveNo1 (#30081) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Dettó, fél óra kellett kb. nekem is, egyedül Vitya szivatott meg mindig tökéletes warlock spellek (syphon, twisting nether, stb.) eltolásával.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30083) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Pár gondolat, csak így gyorsba.

Flamewakert nagyon nehéz elhelyezni hatékony pakliba. Leginkább három fajta mage van jelent, freeze, mech és secret (utóbbi erősen kiszürkítve). A mech is egyfajta tempo deck, de erősen spellszegény. Mivel a bushido tiltja cancer deckek használatát, így nem tudok nyilatkozni arról, hogy milyen lenne kicserélni egy tinkert vagy spider tankot. Freeze mage-be esélytelen, hogy bekerüljön, secretbe is olyan nyögvenyelős (igazi jó kombó t2 coin + Flamewaker, t3 kirin tor + valami secret lenne).

Új fajta decket kell ehhez kitalálni, majd reggel, friss fejjel nekilátok. Nyilván nem brahiból tették be a Flamewakert és a Dragon's Breath-t a pakliba, valahogy csak ki lehet tudni használni őket.

Hungry Dragon: betettem ezt is a tempo mage-be, a legjobb az, ha egy chow-t idéz, de egy eétiporható murlock se rossz választás - footman viszont elég kellemetlen. Olyan erős lap, hogy egy druid rope-ig való lapokkal meg halott kombókkal szenvedés után inkább concede-elt :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30084) ígyvanferi válasza DaveNo1 (#30081) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mit tud az a démonzoo deck rankeden? Korábban játszottam démon lockkal, bár egy saját, kiherélt változattal, mert pl. egyik class legendem sincs meg, de így sem volt rossz. Használsz benne Mal'Ganist? Bane of Doom mennyire alap bele? Csak mert az nincs. Mondjuk Void Terrorom se jelenleg.

(#30085) whitezo88 válasza DaveNo1 (#30081) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Nem o lett, de az teny hogy nagyon nehez ( azaz inkabb top lapjaras kell ). Pont Chakkit neztem tegnap, Nefa azert lett meg mert t6ban elment egy eq conc, aztan tudta tartani a tempot, nefa kezeben meg nem hasznalhato pala lapok voltak vegig.

[ Szerkesztve ]

(#30086) fogtunder válasza ígyvanferi (#30084) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nekem mechmage-dzsel jobb winrate-em van most, mint a demonzoo-val, de eddig nem volt demonwrath, ami lehet segít majd. Bane of doom egyáltalán nem kell, Mal'ganis viszont elég alap bele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30087) whitezo88


whitezo88
nagyúr

húsz perc alatt a normal nekem is megvolt, minden elsőre, HC-val majd valamikor szórakozom.

btw value Echo [link]

[ Szerkesztve ]

(#30088) DaveNo1 válasza whitezo88 (#30085) üzenetére


DaveNo1
veterán

Heroic Chromaggus megtestesít mindent ami az RNG-ről szól, eddig ez volt a legszenvedősebb, háromnegyed óra elment rajta.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#30089) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Kimatekozott győzelem Heroic Nefa ellen :C

You are not prepared.

(#30090) fogtunder válasza SLYM (#30062) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én a miracle rogue aranykorában éppen kezdtem értelmes lapokkal rendelkezni, szóval arról nem igazán van képem, meg ugye semmiről, ami rank 7 felett van, mert sosem volt annyi időm és türelmem, hogy eleget játsszak.

a huntert én speciel máshogy látom, a kezan tényleg tök jó tech lap ellene, csak ha a játék úgy dönt, hogy nincs benne az első 12 lapban, akkor semmit nem ér. a healbot meg egy csomó mindenbe nem fér be és 5. körben elég gyakran mindegy, hogy 5 vagy 134 HP-n vagy. naxx idején tényleg erős volt, viszont legalább ott volt a dr pap, ami darabokra szedte és még más paklik ellen is eredményes volt, a GvG és az UT nerf viszont teljesen kinyírta. most egyébként napok óta alig látok facehuntert hála az égnek.

milyen papot érdemes most játszani? GvG óta nem igazán toltam vele, csak az elején.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30091) salaam


salaam
senior tag

Ebben a formában már tetszik a dragon pala, bár még játszanom kell vele, hogy tudjam, hogy tényleg életképes-e(számomra). Elég value stack, kicsit olyan érzésem van vele, mint a control warriorral, hogy köszönöm, hogy ellőtted a syphon soult sylvanasra meg boomra, parancsolj, itt egy Ysera meg egy Chromaggus, hogy ne szomorkodj ;]

(#30092) NyxNyxNyx válasza fogtunder (#30090) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én ezzel nyomom és ilyen jó még sose volt :D
61-25-tel állok vele.
(igen, az ott az alján Mind Control ;] )

de jókor kérdezed, mikor pont kijön egy wing :D

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#30093) DaveNo1 válasza salaam (#30091) üzenetére


DaveNo1
veterán

És agro deckek ellen hogyan szuperál?

Én most összeraktam egy új démon decket demonwrathhal és chromaggussal feltúrbozba. Délután majd letesztelem ladderen.

You are not prepared.

(#30094) salaam válasza DaveNo1 (#30093) üzenetére


salaam
senior tag

Azt sajnos nem tudom, mert 5 meccsből 5 handlock ellen volt, most meg órára kell mennem. valaki felrakhatott valahova egy decket, mert teljesen egyforma paklijuk volt, doomsayerrel, chromaggussal, meg shadowboltokkal :Y Mind az ötöt agyonvertem.
Van két zombie chow+2 minibot, az early gamet elvileg megoldja. A hunter matchup rossz szerintem egyedül, unleash miatt nem stackelhetsz minionokat, meg 5-6 slotra kevés helyet hagytam, szóval csak egy lay on hands van healnek, az meg nyilván kevés. Nem tudom, hogy létezik-e középút, azt majd a nálam okosabbak megmondják, én egyelőre úgy látom, hogy vagy hunter ellen techelsz és minden mástól valószínű, hogy kikapsz, vagy megmarad így és akkor meg a hunter ver el 90%-ban.

(#30095) whitezo88 válasza DaveNo1 (#30088) üzenetére


whitezo88
nagyúr

krippnek tákolt EU-s deckkel elsőre meglett úgy, hogy kint volt egy tauntja és egy KT, az ellen meg nem támadta le a tauntot pedig két sárkánya is volt kint :D

(#30096) DaveNo1 válasza whitezo88 (#30095) üzenetére


DaveNo1
veterán

Az a "tákolt" taunt druid deck Hearthpwn-en is fent van. ;]

Nekem Démon Handlockkal lett meg dupla Molten Giant + taunt, aztán Mal'Ganis bevédéssel.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#30097) NyxNyxNyx válasza DaveNo1 (#30096) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Elég elkeserítő, hogy 8 hónap játék után még mindig olvasom itt olyan 4 lap kombinációját, amiből nekem 3 nincs meg. (2 molten, Mal'ganis) utóbbi valószínűleg nem is lesz soha.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#30098) DaveNo1 válasza NyxNyxNyx (#30097) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ha nem lockozol akkor nem számít ;] Nekem a Warlock a kedvencem a Druid és Paladin mellett.

Viszont az tény, hogy Heroic harcokban sokat segít a mélyebb merítés. (A másik tény, hogy aggregáltan a pap a legjobb hős a heroic harcokban szerintem, Naxxnál és itt is legnagyobb arányban papot használtam.)

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#30099) Mister_X válasza DaveNo1 (#30098) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nálam heroicban 4 a priest és 3 paladin, még nem kezdtem neki a wing 4 heroicnak, egyelőre constructedben szórakozok olyanokkal, mint tempo mage, dragonplébános, dragon paladin meg ilyenek. Jövő hétig azonban nem lesz teljes egyik sem, kell a Dragonkin a priestbe, palába meg a Volcanic. Kísérletezgetek (kísérletezgetnék) priestbe Chromaggusszal, de eddig csak egyszer tudtam kirakni. Három kaszt van, amibe viable lesz a kártya, ez pedig a priest, a warlock és a paladin. Előbbinél tud húzni Northsire Cleric társaságában, plusz lehet nem marad az ellenfélnek removalja late game-re, warlock hero powerrel húz kettőt így, paladin meg kellő trade-eléssel (1:1+1 dude) 4 lapot tud majd húzni Solemn Vigillel.

Hm... jut eszembe, Naxx heroicot is be kéne fejezni :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30100) Genji válasza F-ECT$ (#30077) üzenetére


Genji
őstag

Jelen :DDD

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.