Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50662) liksoft válasza Doky586 (#50659) üzenetére


liksoft
nagyúr

Így igaz. Meg is terheli azon HDD-k csapágyát, mely tengelye nincs a fedélhez is rögzítve.

Végy egy kerékpár kereket. Fogd meg a tengelyét csak az egyik oldalon. Most forgasd meg a kereket. Az nem csak egyenesen forogni fog, hanem az egyik oldalirányba ki is akar törni. Ugyanez játszódik le a HDD-n belül is. A garidőt kihúzza..... Viszont állítva ezen típusok esetében csak 1 lemezest használnék. Lehet, én vagyok túl óvatos. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#50663) *Ropi* válasza liksoft (#50662) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy az oldalára fordítva kell használni a NAS-t, hogy függőlegesen álljon a lemezek tengelye. Én is így használom a HP microservereket, amikben gyárilag szintén állítva vannak a HDD-k.

Szerk.: Doky586-nak ment volna válaszként, csak félrenyomtam. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50664) Doky586 válasza liksoft (#50662) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az az érzésem hogy ebben nem értünk egyet. Az én Synology NAS omban (is) már 10 éve fut 7/24 ben két hdd vízszintes tengellyel! Ma is tökéletes állapotban vannak.

A hasonlatod se túl jó, nagyon nem. Szerencsére nem szerves anyagúak a hddim.

[ Szerkesztve ]

(#50665) pjen válasza liksoft (#50662) üzenetére


pjen
félisten

Nem igazán tudom,mennyire massziv egy HDD tengely,de az elől töltős mosógépek,és még rengeteg dolog így van szerelve.

(#50666) ricsi99


ricsi99
addikt

Tökmind1 ,hogyan szereled be.. csak menet közben nem illik mozgatni mivel akkor kap erőhatást a motor tengelye. Ideális ha a lemezek vannak felfele. Ha gond volna akkor most laptopokba se tettek volna hdd-tt...
Felesleges ezen agyalni.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.