Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50151) ahantos1963 válasza Attilasok (#50150) üzenetére


ahantos1963
kezdő

" wc merevlemez" - Ez aranyos. :))

Először a pótolhatatlan adatok lementésével kezdeném.

"elindítottam az olvasás-írás olvasás funkciót" - Helyes, én is használtam már 1 TB-os SATA2 WD Blue HDD-n. Krúva sokáig tartott, de eredményes volt, adatvesztés sem volt. (Csatlakozások ellenőrzése és új SATA kábel csere előtte megvolt.)
- Ez a funkció megszakítható. A HDS elég intelligens.

Az a baj, hogy "blokkonként" indítod a HDS "felületfrissítő" javítását. Ha a HDD kezd döglődni, ez csak további károkat okoz. Továbbá: a HDS lefuttatja a kiadott feladatot és visszaadja a vezérlést az operációs rendszernek. Az pedig a következő újraindításig körömszakadtáig ragaszkodni fog hozzá és nem biztosít újbóli hozzáférést.
(Valami mégis csak futhat a háttérben. Csökött módban (safe mode) kéne indítani a ringyózt, ekkor nincs automatikusan induló baletttáncos.)

Ha mindenáron le akarod futtatni az "eljárást", akkor egyben csináld! (Teljes felületre.) Szánj rá egy hétvégét!
Legfrissebb HDS Pro ? Min. Win7 or Win10? Fürge a hardver?

Energiagazdálkodásban a merevlemez leállítása ugye "SOHA"-ra van állítva?

----
Egyébként: Szevasztok druszákok. ;)

Attila

[ Szerkesztve ]

Van halál az élet után.

(#50152) harley


harley
senior tag

hello

adott egy hdd rack-be két particióval.
hogy tudnám formázni és egy particióssá tenni win10-el?

[ Szerkesztve ]

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#50153) Doky586 válasza harley (#50152) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez valami beugratós kérdés?

(#50154) csixy válasza harley (#50152) üzenetére


csixy
addikt

Hát simán!
Bővebben :
többféleképpen:
1,lemezkezelőből:
- törlöd a két partíciót és csinálsz egy újat
vagy
-törlöd az egyik partíciót és kiterjeszted a másikat
2,parancssorból , vagy powershellből rendszergazdai üzemmóddal a DISKPART parancs segítségével
-először kérjél egy help-et , aztán már menni fog.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50155) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Mi lehet a gond , teendő ? Adott egy 1 tb as Wd caviar blue hdd , kb 2 hete az a jelenség hogy nem látja a Windows a hdd lévő adatokat , vagy csak bizonyos mappák jelennek meg tartalom nélkül .Gép újra indítása után észhez tér , egyszer volt olyan hogy zene hallgatás közben elvesztette a hdd lévő adatokat és megalt a zene lejátszó .Ha az adatok nem is láthatók a gépkezelő látja a hdd-t és rendesen írja hogy mennyi a szabad hely .Maga a hdd mindig látható Windows és BIOS alól is .A rendszer Ssd-n van .A hd sentinel szerint a hd 100/100% os .Hd sentinellel lefutattam a hdd frissítését nem talált hibát , majd az adatokat sikeresen egy külső hdd re tettem és lefutattam a hdd inicializalasat nem talált hibát .Cseréltem sata kábelt és az alaplap másik sata csatlakozojara is radugtam .Hiba fenn all továbbra is .Haza érek meg a hdd regenerator progit megpróbálom .Maga ez a hdd az első perctől kezdve új korától számomra egy kicsit hangos kattog csörög zörög működés közben , kb 2.5-3 éves .Kezd haldokolni ? A Windows 10 frissítette magát kb 2 héten belül , előfordulhat hogy ott a hiba ? Ezen a hdd-n csak adatok zenék filmek vannak . Köszönöm a segítséget előre is .Üdv

(#50156) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Van egy pár napos Toshiba DT01ACA100 típusú vinyóm.
Amikor betettem adott egy furcsa, hangos kerregő hangot, aztán egy kis idő után abbahagyta. Gondoltam minden OK vele akkor. Aztán megint nekiállt napokkal később időnként fura hangot kiadni (minden rendben működött vele ettől függetlenül). Lehúztam a többi vinyót, hogy csak ez menjen, erre elvesztette szem elöl az oprendszer. Többszöri indításra sem látta. Majd átvariáltam a vinyókat a házban és azóta megint minden OK vele. Minden indításnál látható, nem kerreg, nem talál hibát a HDD Sentinel teszt során.
Ez mi a jófene lehet? Esetleg hogyan tudnám újra előcsalni ezt a fura hangot? (Mert akkor visszavinném.)

Ndrew

(#50157) King Unique válasza harley (#50152) üzenetére


King Unique
titán

Úgy, ahogyan a korábbi Windowsoknál is, amiről egy másik topikban pont nemrég volt szó.

(#50158) King Unique válasza Kisbocs06 (#50155) üzenetére


King Unique
titán

Ha megvolt a HDS-ben a felület újrainicializálása, aztán a SATA kábelek cseréje, másik port stb., de ezek sem használtak, akkor nyilván esélyes a HDD hibája is... Viszont ilyenkor célszerű lenne másik gépen, másik operációs rendszerrel is kipróbálni, hogy biztosan ki lehessen zárni ezt-azt. Ha erre nincsen lehetőség, akkor meg a mostani gépen pl. egy pendrive-ról bootolt Linux Live rendszerrel, hogy a Windows esetleges hibája kiderüljön, avagy cáfolva legyen. Az viszont nem éppen világos, hogy minek a HDD Regenerator, amikor azt szektorhibás lemezeknél szokás használni, ellenben a leírtak szerint állítólag (?) a HDS 100/100-as állapotot mutat a lemeznél és nincsenek rajta hibák. Meg ha már lefutott a felület újrainicializálása, vagy pl. egy lassú formázás, ellenben nem használt, akkor ez esetben amúgy sincs túl sok értelme az előbbi programot ráereszteni.

(#50159) King Unique válasza King Unique (#50158) üzenetére


King Unique
titán

Plusz ha az újabb (8.X/10) Windowsoknál nincsen kikapcsolva a gyorsindítás (Fast Startup), akkor bizonyos esetekben akár az is okozhat problémát. De annak akkor kellene, ha pl. bekapcsolt gyorsindítás mellett van leállítva a rendszer, majd utána a HDD átrakva egy másik gépbe. Nem menet közben, meg nem ugyanabban a gépben, ugyanannál a Windowsnál történő leállítás-indítás után. De egy próbát megérhet a kikapcsolása, meg ha SSD a rendszermeghajtó, akkor annál úgysem gyorsít annyit a bootoláson.

[ Szerkesztve ]

(#50160) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Adott toshiba dt01aca100 hdd. Az utóbbi időben észrevettem/hallom hogy gyakran "kikapcsol" hogyan orvosolható ez a probléma? Energiagazdálkodásnál nincs ilyen megadva.

(#50161) King Unique válasza gorje (#50160) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Windows helyi energiagazdálkodási beállításánál tiltva van a kikapcsolás, ellenben rendre leáll a HDD, akkor a HDS-ben lemezek leállásának akadályozása opció használatát érdemes megpróbálni. Ha már úgyis használod a programot, akkor adja magát az utóbbi beállítási lehetőség.

(#50162) Clever0


Clever0
senior tag

Tegnapelőtt a 2.5"-os Samsung ST1000 winyóm két csattanás után leállt. (Olyan hangod adott, mint mikor a fejek parkolóállásba mennek, de hangosan.) BIOS nem látja. Mit lehet vele kezdeni?

(#50163) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Régi 3db vinyómat szeretném a laptopomhoz hozzá kötni a régi adatok lementése végett.
Ezt hogyan tudnam kivitelezni?

Az alábbi vinyókról volna szó.
[link]

Köszi!

(#50164) King Unique válasza Clever0 (#50162) üzenetére


King Unique
titán

Felpörög? Ha nem és a BIOS sem ismeri fel, akkor annak jó eséllyel annyi, lehet letapadt az olvasófej. Ha vannak rajta fontos adatok és nincsen azokról másolat, akkor adatmentéses cég jöhet szóba, már ha megér annyit a dolog. Ha nincsen rajta semmi fontos, akkor meg a garanciális csere, de mivel Samsung, ezért garancia vsz már nincsen rá. Vagyis marad a kuka, vagy egyéb megoldás...

(#50165) King Unique válasza AsusBoy (#50163) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincsen asztali PC a közelben és csak a laptop áll rendelkezése, valamint a képen lévő HDD-k között van IDE és SATA csatolós is, akkor legcélszerűbb egy külső tápos (12 V) IDE/SATA-USB adaptert kölcsönkérni, vagy venni.

[ Szerkesztve ]

(#50166) gorje válasza King Unique (#50161) üzenetére


gorje
senior tag

Koszi a valaszt! Egyebkent mitol johetett elo ez a problema?

(#50167) AsusBoy válasza King Unique (#50165) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Szia.

Asztali PC is rendelkezésre áll.
Koszonom.a.gyors.választ

(#50168) AsusBoy válasza King Unique (#50165) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Asztali pc-m

Alaplap :ASRock B85M Pro4 (mATX) (Intel s1150)

jelenlegi vinyó : WD 1.0TB SATA-III Caviar Blue (WD10EZEX)

Mit kell vásárolnom hozzá , hogy rátudjam kötni?

(#50169) harley válasza King Unique (#50157) üzenetére


harley
senior tag

nem, mert hiába törlöm, nem engedi összevonni.
win10 van az egyik partición, de már nem a gépbe van a hdd hanem rack-be.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#50170) King Unique válasza gorje (#50166) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki, hogy az energiagazdálkodásnál pontosan mi volt beállítva. De ha a HDS-ben a lemezek leállásának akadályozásával azóta nem kapcsol ki, akkor mindegy is.

(#50168) AsusBoy:
Ha az alaplapon csak SATA csatlakozási lehetőség van, akkor az IDE HDD használatához pl. egy SATA-IDE átalakítót.

(#50169) harley:
Pedig a linkelt hozzászólásban le van írva, illetve linkelve ezzel kapcsolatban minden lényeges információ. Viszont az továbbra sem derült ki, hogy pontosan mit mutat a lemezkezelő, valamint mi a cél. Ha nincsen rajta semmilyen fontos adat, akkor mehet az újraparticionálás, amit pláne parancssorban (DiskPart) simán meg kellene tudni oldani.

[ Szerkesztve ]

(#50171) harley válasza King Unique (#50170) üzenetére


harley
senior tag

sikerült parancssorral lépésenként leírva..
:C

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#50172) Clever0 válasza King Unique (#50164) üzenetére


Clever0
senior tag

Ez már egy több éves darab, 2015.11. hóban vettem. Nem tudom, hogy felpörög-e, mert a többi zajtól nem hallom. Most látom, hogy a címkéjén több helyen Seagate felirat van, a számlán is úgy szerepelt. A nyákon 3 soros 1V REV.7 20150416 U5 13LM címke van.

[ Szerkesztve ]

(#50173) Doky586 válasza King Unique (#50170) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"SATA-IDE átalakítót"

Hagy kérdezzem meg hogy ezzel csak SATA alaplaphoz lehet régi PATA lemezt csatlakoztatni, vagy fordítva is megy, azaz egy régi PATA-s alaplapba betenni egy új SATA lemezt vele?

[ Szerkesztve ]

(#50174) ahantos1963 válasza Doky586 (#50173) üzenetére


ahantos1963
kezdő

1. Igen, ahogy néztem ezek SATA -> IDE átalakítók.
2. Amire te vagy kíváncsi az IDE -> SATA átalakító.

Alaplapi port -> HDD irányban kell értelmezni.

Már 2004-ben is voltak SATA porttal rendelkező lapok ( pl. MSI 865PE NEO2) pedig abban az időben a PATA/IDE volt az általános.

-------------
Régi (mennyire régi) csak IDE-t/PATA-t tudó laphoz kb. értelmetlen SATA vinyót erőltetni.
AM3-as lapok (még csak SATA2-vel és USB2-vel) tudták mind a kettőt egyszerre. Pl. a csumpi olcsó "FX ready"-nek hirdetett 760G csipes alaplapnak csúfolt förmedvények. Ezeket már 2 dobozos sörért utánad hajítják.

[ Szerkesztve ]

Van halál az élet után.

(#50175) King Unique válasza Doky586 (#50173) üzenetére


King Unique
titán

Van olyan, ami kétirányú működést teszt lehetővé, azaz oda-vissza használható. Legalábbis pl. az alábbi Axagon adapter gyártói oldalán ezt írják.

(#50176) Doky586 válasza King Unique (#50175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm. Akkor erre figyelnem kell.

(#50174) ahantos1963: Van is egy Promise FastTrack 378 Raid sata1 vezérlő rajta. De nincs hozzá win7 driver.

És Pata HDD-t se akarok venni (sőt kapni se lehet), viszont vannak már nem használt Sata hdd-im..

[ Szerkesztve ]

(#50177) Clever0 válasza Clever0 (#50172) üzenetére


Clever0
senior tag

Meghallgattam újra. Próbál többször felpörögni, olyan hangot ad, mintha kézzel gyorsítanék egy lendkerekes autót. Fejmozgást nem hallok, de valószínűleg a tányér sem marad felpörögve. Van értelme szétszedni otthoni körülmények között?

(#50178) partyzan12


partyzan12
csendes tag

Hello lenne egy gond WDC WD20EARS-00MVWB0 HDD. Másolni akarok rá Total Commanderrel elindul aztán meg is áll lemez megy 100%-on de nem másol semmit sem. Töredezettmentesitést csináltam rajta többször is de nem lett jobb
Gyári programmal qucik testnél le is áll és ezt hibát írja ki.

06-Quick Test on drive 1 did not complete! Status code = 02 (Interrupted by hard or soft reset), Failure Checkpoint = 98 (Unknown Test) SMART self-test did not complete on drive 1!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=partyzan12

(#50179) ahantos1963 válasza Clever0 (#50177) üzenetére


ahantos1963
kezdő

Csak akkor szedd szét, ha kell egy csillogó poháralátét.
1991-ben csináltam 40 MBite-os Seagate MFM merevlemezekből. Jól néztek ki, csak a sörös pohár állandóan rájuk tapadt és krúva törékenyek voltak.

Adatmentő cég vagy elektronikai hulladék megsemmisítő. :K

---------------------------------
(#50178) partyzan12

Valószínüleg behalt erősen valami. Adatmentés, amíg még él egyáltalán.

Ócska tápok gyilkolják a vinyokat. Neked milyen van?

[ Szerkesztve ]

Van halál az élet után.

(#50180) partyzan12 válasza ahantos1963 (#50179) üzenetére


partyzan12
csendes tag

Corsair CX500 V2
vicc benne hard disk sentinel szerint 100/100

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=partyzan12

(#50181) ahantos1963 válasza partyzan12 (#50180) üzenetére


ahantos1963
kezdő

Ez egy 2010-es WD Green Sata2-es vinyó. Garancia idő 2-3-szorosán túl van.
Táp és adatkábel csatlakozásokat ellenőrizd le, SATA kábelt cserélj és próba. Hátha...

De én inkább hiszek a WD gyári teszt szoftverének. (Jó a HDS, régóta használom, de nem mindenható.) Garanciális esetben is a gyári szoftver eredménye a mérvadó.

Táp: OK!

Mondjuk olyan vinyóban, ami ilyen hibát (vagy hasonlót) produkál soha többet nem bízok meg. Kell venned egy újat, 2-4 TB-os WD Red/Purple , Toshiba P300 szériákból és adatmentés. Biztos ami ziher.

Van halál az élet után.

(#50182) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok.

Gondom a következő :

Vettem 2 hónapja egy új, TOSHIBA 1Tb 7200-as asztali vinyót.
Beraktam a gépbe, formáztam, stb..
Minden jó volt ,működött rendesen.

Tegnap raktam egy új rendszert (win10).
A gépben van még 2 vinyó.
Egy ssd a rendszernek és egy 500 Gb-os.

Miután felment a windows, észrevettem, hogy sem a total commander, sem a számítógép nem látja a vinyót.
Biosban látszik a vinyó, meg a windows eszközkezelőjében is ott van, de a lemezkarbantartó már pl nem.
Természetesen rengeteg fontos fénykép és zene van rajta.
Megpróbáltam a másik helyére is bekötni, az is kapufa.
Tehát a kábelek rendben vannak.
Minden driver fel van rakva frissen.

Tudtok valami megoldást,hogy ez mitől lehet ?

(#50183) Doky586 válasza betegphiu (#50182) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A lemezkezelőt át kell méretezni hogy ne csak a nagy fehérséget mutassa...

(#50184) betegphiu válasza Doky586 (#50183) üzenetére


betegphiu
senior tag

Felül a listában is ott kellene már lennie a vinyónak, de nincs.

(#50185) Doky586 válasza betegphiu (#50184) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem így van. Ott csak a partíciók látszanak. Lemezeket csak lent lehetne látni (ha nem hagytad volna le a képről a lényeget)..

(#50186) betegphiu válasza Doky586 (#50185) üzenetére


betegphiu
senior tag

most miért mondasz butákat ? felül listában van,alul garfikusan ábrázolva. kész nincs ott,nem látja. egy másik program látja,de azt írja,hogy 0 b adat van rajta, ami nem igaz. tehát vagy az sem látja a tartalmat,vagy pedig elszállt minden.

(#50187) King Unique válasza betegphiu (#50186) üzenetére


King Unique
titán

Másnál nemrég szintén hasonló gond volt, vagyis abnormális módon valami miatt nem jelent meg a lemez a lemezkezelőben. Ott végül külső particionáló programmal sikerült megoldani. Az AOMEI-nél "nem használt" megnevezés olyankor szokott lenni a partíciónál, ha nem lefoglalt (unallocated), vagy ismeretlen, a Windows által nem kezelt fájlrendszer van rajta. Aztán az is látszik, hogy nincsen a partíciónak meghajtóbetűjele, azért van ott *. Ilyenkor elvileg adná magát az, hogy meghajtóbetűjelet adni neki (így), de ha a program szerint nem használt, akkor nem fog menni. Max. egy újraparticionálás után, viszont az a rajta lévő adatok törlésével járna!

Egyébként egy Windows restart, másik SATA-port, másik adatkábel kipróbálását célszerű ilyenkor megejteni, valamint lecsekkolni, hogy az eszközkezelőben nincs-e hibára utaló bejegyzés, SATA AHCI driver telepítve van-e, a BIOS-ban nincsenek-e elpiszkálva a beállítások stb. Plusz lehetőség szerint érdemes másik operációs rendszerrel, akár másik gépen is kipróbálni a merevlemezt, ha a mostani környezetben nem lehet közvetlenül hozzáférni a tartalmához és fontos adatok vannak rajta. De ha más megy és az AOMEI kezeli, akkor szükség esetén elvileg a GDB is fogja.

[ Szerkesztve ]

(#50188) partyzan12 válasza ahantos1963 (#50181) üzenetére


partyzan12
csendes tag

Nyomtam neki részletes tesztet ott érdekes módon semmilyen hibát nem talált

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=partyzan12

(#50189) Doky586 válasza betegphiu (#50186) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

mert butákat mondasz. Látszik hogy semmi szükség a sárga bekazikázott részre. Meg kellett volna fogni a sárga nyíl alján levő elválasztósávot és feljebb kellett volna húznod hogy mindhárom lemezed látszódjon, ehhez felesleges 3.fél programja.. De azon már látszik (nem lóg ki a képről) mindhárom.. :C

[ Szerkesztve ]

(#50190) betegphiu válasza Doky586 (#50189) üzenetére


betegphiu
senior tag

lol. ez egy levágott kép,hogy beleférjen 5 mb-ba :) nincs alul semmi

itt a teljes

[ Szerkesztve ]

(#50191) betegphiu válasza King Unique (#50187) üzenetére


betegphiu
senior tag

köszi. hát,amit írtál,azt mind próbáltam. ma dobtam egy teljesen másik windowst is a tegnapi helyett.. így sem ok.
nem tudom mi ez,de nem emlékszem,hogy balf@sz lettem volna. mivel ssd-re telepítem a wint,így minden mást le is húztam ,csak az ssd és usb kulcs volt aktív.

(#50192) ahantos1963 válasza betegphiu (#50191) üzenetére


ahantos1963
kezdő

Leellenőrizném a kábelcsatlakozásokat. Tavaly az egyik kedvenc gépem tréfált meg. Szerelés közben lecsúszott a SATA kábel. Pedig rögzítős volt. (Azóta hibátlanul megy.)

Van halál az élet után.

(#50193) Doky586 válasza betegphiu (#50190) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Láton a fokozatosságot hírből sem ismered, csak szélsőségekben tudsz bármit tenni.. :((

(#50194) betegphiu válasza Doky586 (#50193) üzenetére


betegphiu
senior tag

Milyen fokozatok ? :D

[ Szerkesztve ]

(#50195) MájMekk


MájMekk
tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni egy 6TB-os WD Red merevlemez ügyében. Alig használtan került hozzám 100/100-as kondícióval, 10 alatti indítással, 2 nap üzemidővel, látszólag minden rendben. Viszont mind a HD Sentinel rövid tesztje, mind a WD teszprogramja (Data Lifeguard Diagnostics) hibát jelez. A HD Sentinel rövid ön-teszt elindul, szépen kiírja, hogy nincs hiba, de még 3 óra múlva is megy a teszt. A WD pedig pár másodperc után hibával leáll (mellékelek róla egy képet). Ráengedtem a HD Sentinel felület tesztjének lemez újrainicializálását (írás, visszaolvasás, törlés) és tökéletesen lefutott (szintén kép). Mi lehet a gond? Köszi előre is!

(#50196) akyyy


akyyy
senior tag

üdv. volt egy WD Blue 3,5" 2TB WD20EZRZ merevlemezem, ami tavaly nyáron szépen tönkrement, nem ismerte fel már a gép, de előtte is állandóan szenvedett, amolyan "betárcsázós" hangokat adott magától. visszavittem az edigitalhoz ahol vettem, ők felküldték szervizbe, ahonnan kis idő múlva visszajött, és mondván sérülés van rajta, nem foglalkoznak vele. RMA-ztam a WD felé a napokban, fel is adtam, (most jöttek össze odáig a dolgok hogy fel tudjam adni külföldre), és szinte rögtön küldtek egy másikat(?). de gyanús, hogy valamit csináltak vele és vissza kaptam a régit. az a sérülés nincs rajta ami volt, de vannak rajta más karcok, stb-k, szóval gyanus hogy valamit cseréltek benne, mert most ugyanaz a baja, kattog, szenved, fájlok másolásakkor lehal a windows egy kis időre, és vagy utánna tudja folytatni, vagy eltünik a vinyó, újraindításig.

nos igy nekem használhatatlan. géppel tuti nincs gond, mert anno mikor a szerviztol visszakaptam a szart, bementem egy számtech boltba és mondtam az eladónak, adjon egy 2 terás vinyót ami nem wd, és az azóta is működik (toshiba).

mit tudok csinálni hogy esetleg mégis jó legyen? most csinálok egy teljes formázást rajta, hd sentinellel nézem, de már lement a kondíciója 4 óra "használat" után 95%-ra, és 7 rossz szektort lát.

kábel hiba tuti nem lesz, mert próbáltam másik vinyóknál, csak 1 vinyót bedugva stb, és a többi müködik, ez meg NEM.

esetleg a tápkábelt megnézhetem, azt nem cserélgettem egyedül, de kétlem hogy lenne változás. :(

így merjek egy nagyobb vinyót venné, 4 terásat, hogy kb a választék 80%-a WD, és ilyen hibába nem akarok futni megint.

(#50197) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sikerült megoldanoma dolgot.
Röviden :
-Véletlenül töröltem 1TB-os partíciót a win telepítésnél.
ezután nem piszkáltam, nem formáztam meg.
Ráküldtem a GetDataBack-et és mindn megvan ! :)
Hihetetlen számomra,de a lényeg, hogy megvannak a dolgaim :)

(#50198) betegphiu válasza akyyy (#50196) üzenetére


betegphiu
senior tag

Seagate is, meg a WD is jó. WD-ből a drágábbat kell venni sajna.
Az a vinyó,amivel erőlködsz,az kuka. ne is piszkáld,míg le nem mentesz róla mindent.

(#50199) akyyy válasza betegphiu (#50198) üzenetére


akyyy
senior tag

tavaly már nem tudom mi volt rajta, igy nem is hiányzik. amit küldtek "helyette", csak próbaként másolgattam, de valóban úgy néz ki hogy szar az egész :(

(#50200) betegphiu válasza akyyy (#50199) üzenetére


betegphiu
senior tag

hát azért Onedrive-ba lementeném a helyedben ami kell, majd ha veszel nagyobb vinyót,akkor ráhúzod.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.