Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50751) pjen válasza bktuning1102 (#50750) üzenetére


pjen
félisten

A biosban be kéne állítani,hogy USB ről bootoljon.Vagy bekapcsolásnál nyomkodni az F12 billt.Ott ki lehet választani honnan bootoljon.

(#50752) bktuning1102 válasza pjen (#50751) üzenetére


bktuning1102
újonc

Természetesen kiválasztottam.

(#50753) ricsi99 válasza bktuning1102 (#50750) üzenetére


ricsi99
addikt

Lehet nem is kell... kiirsz a pen-drive ra egy live linuxot arról inditasz és csinálsz egy file ellenörzést.

Ha ehhez nincs kedved:
Második variáció: Gondolom az ssd-n volt a rendszer a hdd meg adatmentés.
lehuzod az ssd-t és a hdd re telepitesz egy wint... nem kell formázni a particiót mehet a meglévö adatok mellé nincs törlés/adatvesztés.
Ahogy a win elindult alapon menetközben visszadugod a sata adatkábelt.
Jó esetben akkorm ár tudsz egy lemez ellenörzést csinálni és visszaállitani a wint... de ha nem megy akkor is le tudod törölni az ssd-röl a wint vagy adatot menteni stb stb... aztán akkor tudsz az ssd-re is wint telepiteni a megszokott módon... legfeljebb lessz egy backup win a hdd-n... 10gb megéri ,hogy legközelebb ne legyen gondod.
Arra figyelj ,hogy telepitésnél csak az ssd/ vagy a hdd legyen bedugva... hajlamos vad dolgokra a win telepitő több eszköz esetén ,utánna is ráérsz bedugni a hdd-t

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50754) ricsi99 válasza Pubszon (#50749) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha lementettél mindent ,akkor tedd bele egy usb rackba és egy dos ablakban csinálj teljes formázást

cmd

format d: /u

a "d" betű helyére azt ird be amit kioszt neked a win a hdd-re.

Szép lassan elkezd dolgozni rajta... 6tb min 4-6 óra
ha szerencséd van és a lemez elején van akkor hamar elkezdi listázni a rossz szektorokat.
Na erröl csinálsz a telefonoddal egy képet és amikor viszed vissza a boltban megmutatod...
Ennél hitelesebb kézzelfoghatóbb nincs... hidd el a szervizes is ezzel kezd...

UI: ennyi hiba mellett ne is járasd üres üzemben...ments minél gyorsabban ,mert csak rosszabb lesz

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50755) bktuning1102 válasza ricsi99 (#50753) üzenetére


bktuning1102
újonc

Köszönöm szépen!

(#50756) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!
Ma vásároltam egy használt wd blue 4tb hdd-t.
Akár hogy próbálkozom, nem jelenik meg még a biosban sem (asus z87 gryphon). Közben a 2ssd és a régebbi 2tb ugyanúgy látszik, működik, ha megcserélem a táp és adatkábelt ugyanez a helyzet.
Van valami amit meg kellene néznem mielőtt reklamálok?

(#50757) ricsi99 válasza weres78 (#50756) üzenetére


ricsi99
addikt

Hallod hogy felpörög ,elindul rendesen?

4 tb-nál nagyobb hdd hez nem uefi bios kell?

Ha felpörög amúgy tedd fel egy sata portra ,bios ban tils le rá az autodetect -et majd indisd el a gépet. A windowsnak viszont látnia kell .... igy mukodik a hotswap ...akár menet közben is bedughatod.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50758) weres78 válasza ricsi99 (#50757) üzenetére


weres78
senior tag

Semmit nem csinál, meg sem nyikkan. Másik gépben sem, ha csak tápot és adatkábelt tettünk rá, akkor sem.

(#50759) King Unique válasza weres78 (#50756) üzenetére


King Unique
titán

Ha állítólag már a BIOS sem ismeri fel, valamint még csak fel sem pörög ez a HDD több SATA porton és kábellel próbálva, valamint másik gépen sem, akkor az nem éppen jó jel... Ez esetben esélyes, hogy megnyekkent és indokolt lehet a reklamáció. Meg a Blue (átcímkézett Green) sorozat amúgy sem feltétlen a legjobb, használtan meg pláne, mivel úgy ki tudja milyen nem közölt hibája lehet.

(#50760) ricsi99 válasza weres78 (#50758) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha fel sem pörög ,úgy hogy rádugod a tápkábelt ,semmi mást akkor rögtön vissza gariba.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50761) weres78 válasza ricsi99 (#50760) üzenetére


weres78
senior tag

Köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal! :R

(#50762) ricsi99 válasza weres78 (#50761) üzenetére


ricsi99
addikt

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50763) Lordi88


Lordi88
csendes tag

Sziasztok. Előre is elnézést azért hogy nem a megfelelő topicba írtam, de ahogy láttam az totál kivan halva, és hátha tudna itt valaki segíteni.
Napokban vásároltam egy Crucial BX500 2.5 120GB SATA3 CT120BX500SSD1 SSD-t, most volt alkalmam beüzemelni, és kapásból 0% a kondíciója. Mi lehet a baj? Gyári hibás?
Pcx-től vettem, kb. semmi adat nincs rá írva, csak egy hard disk sentinel teszt alatt íródott rá egy pár mega, de már előtte is 0%-os volt. Teljesítmény 100%-os..

(#50764) dugo_ válasza Lordi88 (#50763) üzenetére


dugo_
veterán

Régi verziós HDS-t használsz.

(#50765) King Unique válasza Lordi88 (#50763) üzenetére


King Unique
titán

A Flash SSD topik egyáltalán nincsen kihalva és ezt az SSD-vel kapcsolatos kérdést eleve ott kellett volna feltenni, nem itt, a HDD témánál.

Egyébként meg igen, valószínűleg az lesz a gond, hogy régi HDS-t használsz, lehet talán 5.01/ 5.20/ 5.30 promós verziót és nem az aktuálisat (5.50). Holott eleve az utóbbit kellene, vagy legalábbis mindig a legfrissebbet, pláne SSD-khez. Ellenben ha régi verziót használsz, ami alapból nem ismeri, vagy nem megfelelően kezeli az adott SSD-t, akkor nem meglepő, ha 0%-os kondíciót, vagy egyéb fura hibát ír... Meg az előbbi (naprakész HDS) mellett ilyenkor eleve javasolt ránézni másik (pl. CDI) programmal is, valamint az SSD gyártójának saját szoftverével. Ugyanis az egy dolog, hogy X program mit ír, ha Y már mást mutat, meg amúgy is elsődlegesen inkább a gyártó saját szoftvere a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#50766) Lordi88 válasza dugo_ (#50764) üzenetére


Lordi88
csendes tag

Így igaz, köszönöm szépen a segítséget! :R :R

(#50767) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Van egy régi Acer 5742g laposom. Úgy fest megadja magát a HDD. Éles kattogó hang ás folyton újraindul. Kiszedtem egy külső rekbe megpróbáltam beolvastatni, de ugyan az csak kattog.

Ennyiből meg lehet állapítani, hogy lehet még vele kezdeni valamit vagy kuka az egész. Van még rajta olyan adat ami nem lenne rossz, de annyira nem fontos, hogy nagy pénzt fizessek érte. Van valami házibarkács megoldás amit érdemes kipróbálni?

(#50768) *Ropi* válasza atee_13 (#50767) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Van még rajta olyan adat ami nem lenne rossz, de annyira nem fontos, hogy nagy pénzt fizessek érte."

Az orosz módszert tudom javasolni: a jobb kezeddel, a bal vállad felett, pontosan 45 fokos szögben kell a kuka irányában elhajítanod. Ha jól esett, használható -is- lesz (de leginkább nem). :))

Komolyra fordítva: csak olyan megoldása van, amihez nagy valószínűséggel szét kell szedni, mert sanszosan nem szoftveresen sérült az eszköz. Szétszedni viszont csak laboratóriumi tiszta térben lenne érdemes, ami otthon nem áll a rendelkezésedre.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50769) atee_13 válasza *Ropi* (#50768) üzenetére


atee_13
őstag

akkor igyekszem tartani a 45 fokos szöget :DD

:R

(#50770) adam89


adam89
csendes tag

Üdv!

Tegnap vettem egy 3 terabájtos Toshiba HDD-t (HDWD130UZSVA). Beüzemeltem, telepítettem egy trial HD Sentinelt és egy CrystalDiskInfo-t. Elkezdtem rá másolni, aztán egyszer csak a raw error rate felugrott (mindkét alkalmazás szerint) 65536-ra majd egy újraindítás után 0 lett. Ma megint elkezdtem használni reggel, 0 volt az érték. Pár perce ismét bekapcsoltam a gépet, aztán mintha nem akart volna felpörögni a lemez, érdekes hangot adott, le is nyomtam a gépet, következő indításra elindult rendesen.
Itt egy picit megijedtem, elkezdtem lementeni róla az eddig átmásolt adatokat. A programok ismét 0-t jeleztek raw error rate-re, majd hirtelen felugrott 5-re, majd picivel később egy nagyon magas számra, nem tudtam elkapni, 6-7 jegyű is volt talán, majd hirtelen megint 0 az érték. HD sentinelben decimálisra van állítva a szám. Közben látom hogy a seek error rate is felugrott 1-re.
A lementett adatok idáig hibátlanok, igaz 4-500 GB-ról van szó csak.

Mi lehet a lemez problémája? Mit érdemes vele tenni, hogy kiderüljon van-e baja?

update: seek error rate 65536 (HDS)

[ Szerkesztve ]

(#50771) ricsi99 válasza adam89 (#50770) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia.
Uj vagy használt?

Ha nagy vagy biztos benne ,hogy jó e csinálj egy teljes formázást.

Lejjebb leirtam ,hogyan kell... 2-4 óra lesz de tuti.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50772) adam89 válasza ricsi99 (#50771) üzenetére


adam89
csendes tag

Új a lemez. Megvan az a kommented, ha lementettem róla a maradékot, megcsinálom.

(#50773) King Unique válasza adam89 (#50770) üzenetére


King Unique
titán

A Raw Read Error Rate és a Seek Error Rate magas értékei egyes merevlemezeknél, illetve gyártóknál (pl. Seagate) normálisnak mondhatók, tehát nem jelentenek hibát. Az, hogy ennél a Toshiba HDD-nél mennyire az, már más dolog, de ha a HDS a szöveges értékelésnél nem ír hibát, valamint a SMART is rendben, 100%-os a kondíció, akkor nem feltétlen kell vele foglalkozni. Másrészről viszont nem éppen normális a leírt jelenség (alig akar felpörögni, fura hangok stb.), vagyis első körben SATA-n a csatlakozást (kábeleket), tápellátást nem ártana ellenőrizni. Ha az utóbbiak rendben vannak, ellenben a továbbra is fennáll a probléma, akkor lehet nekiállni tesztelni pl. a HDS programmal, vagy akár egy lassú formázást ráeresztve. Vagy másik lehetőség nyilván a garanciális csere, ha tegnap lett véve vadonatújan a HDD. Az viszont már más dolog, hogy mennyire indokolt, ha alapvetően működik és a kondíció is rendben van.

(#50774) adam89


adam89
csendes tag

Azóta cseréltem kábelt, majdnem teleírtam a lemezt teszt jelleggel, az általam furának talált SMART értékek nullázódtak (nem tudom ez mennyire normális egyébként, másik ugyanilyen lemeznél nem tapasztaltam ezt, de nem is figyeltem annyira). Viszont most reggel már másolás közben kezdett nyikorgó hangot adni némi seek hang kíséretével, szóval megpróbálom garanciáztatni.. a seek error rate felugrott 4-re. Egyébként a vicc, hogy ettől eltekintve működik rendesen..

(#50775) ricsi99 válasza adam89 (#50774) üzenetére


ricsi99
addikt

Leformáztad?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50776) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Üdv Tagok !
azt kérdezném,hogy van egy Maxtor 2TB M3 Portable USB3.0 külső HDD-m.
Majdnem tele filmekkel (80% UHD 20% FHD ) ha ez számít egyáltalán.
Másoltam rá filmet a pc-ről, majd át dugtam a médialejátszóba (Himedia) és semmi :W (nem látja a lejátszó)!
Visszadugom a pc-be és azt írja ki,hogy "A lemezszerkezet sérült vagy nem olvasható "

Még 2020-ig van rá garancia.

Mi lehet a probléma ? Hátha valaki ért ezekhez a dolgokhoz,vagy vegyem fel a kapcsolatot az üzlettel ?
Nem is a merevlemezt sajnálom(persze azt is nagyon,mindig megfelelően távolítottam el és vigyáztam hogy ne sérüljön meg,csak itthon két szoba közt volt mozgatva) hanem a rajtalévő rengeteg filmet.
Létezik erre valami megoldás ? vagy marad a garancia és egyáltalán javítják,vagy cserélik ? :F :F :F
Bocs kicsit hosszú voltam,de most elkeseredtem kissé !

Ha tud segíteni valaki aki jártas e témában akkor előre is köszönöm a segítséget. :R

(#50777) ricsi99 válasza hjtz4t3wrseg (#50776) üzenetére


ricsi99
addikt

Más file rendszer-t használ egy pc mint egy andoidos cucc
Fizikailag rendben van. Adataid is megvannak ...
"

"King Unique" profi.. majd este jön.

de lejjebb olvasva ,vagy más médiás topicba lehet többet tudnak ebben segiteni ,hogyan lehet visszaállitani a cuccot.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50778) King Unique válasza hjtz4t3wrseg (#50776) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy milyen film van rajta, az most nyilván mellékes. Ellenben olyan lényeges információk lemaradtak, mint pl. hogy USB-n a fizikai csatlakozás és a kábel + a tápellátás (USB 3.0 port használata javasolt) rendben van-e. Aztán, hogy a Windows a hibaüzenetet leszámítva megfelelően detektálja-e az eszközt, az eszközkezelőben és lemezkezelőben megfelelően megjelenik-e, HDS felismeri-e és ha igen, akkor mit ír az állapottára. Aztán, hogy maga az említett hibaüzenet pontosan hogyan értendő. Vagyis a fájlkezelőben megjelenik a külső meghajtó, de nem lehet megnyitni, tallózni a tartalmát? Ha igen, akkor Ilyen lehet akkor is, ha RAW lett a rajta lévő kötet, akkor van W7-nél hasonló hibaüzenet, W10-nél viszont már más a szöveg.

A megfelelő szoftveres leválasztás valóban lényeges lehet, de arra nemcsak PC-n, Windowson javasolt ügyelni, hanem lehetőleg a tévén, médialejátszón stb. használva is. Már ha az utóbbiaknál van olyan lehetőség a menüben, mert az sem mindegyiknél szokott lenni. Ha elmarad, akkor viszont utána problémázhat miatta a Windows és jó esetben csak javítani akarja, rossz esetben RAW lehet.

A garanciális csere keretében nem fogják javítani, pláne nem egy ilyen eszközt, hanem egyből kicserélik, már ha indokolt. Valamint az adatmentés sem tartozik bele a garanciális cserébe, vagyis ha az a cél, akkor azt előtte külön kell megoldani. Meg ha a továbbiakban inkább arra irányulna a kérdés, akkor azt már az adatmentéses témával foglalkozó topikban kellene folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#50779) hjtz4t3wrseg válasza King Unique (#50778) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Köszönöm !
USB-n a fizikai csatlakozás és a kábel + a tápellátás rendben van.
USB 2.0 port van csak a számítógépen.
A fájlkezelőben megjelenik a külső meghajtó, de nem lehet megnyitni, tallózni a tartalmát azt írja"a lemezszerkezet sérült vagy nem olvasható" a hely nem érhető el "

Ha jobb klikkelek rá a formázást talán engedi de nem merem elindítani, mert akkor biztosan elveszik minden róla :F

(#50780) adam89 válasza ricsi99 (#50775) üzenetére


adam89
csendes tag

Igen, leformázta hiba nélkül. Most a boltra várok, hogy hajlandó legyen velem szóba állni..

[ Szerkesztve ]

(#50781) ricsi99 válasza adam89 (#50780) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha a formázás jó ,nincs hiba úgy nehéz lesz gariztatni
Van még érdekes hang ,vagy felpörgési hiba?Vagy egyébb hiba?
Ha másnem annak a hangját/képét felvenni telefonra...
Sentienel rossz értékeit ,nem nagyon szokták figyelembe venni komolyan...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50782) King Unique válasza hjtz4t3wrseg (#50779) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak USB 2.0 portok van a gépen, akkor azért mégsem feltétlen lehet annyira rendben a tápellátás. Azoknál javasolt Y-kábelt, vagyis egyszerre 2 db portot használni egy 2,5"-os külső merevlemez stabil tápellátásához. Ha asztali PC-ről van szó, akkor pedig az előlapi helyett a hátlapon lévő portokat, ahol jó esetben az utóbbiaknál akár 1 db USB 2.0 port is elég lehet. Aztán ha van kéznél másik kábel, akkor akár azzal is érdemes kipróbálni, meg fontos, hogy ne legyen túl hosszú, mert az szintén tápellátási problémát okozhat.

A hibaüzenet oké, azt eddig is tudtuk, de az továbbra sem ismert, hogy a lemezkezelőben mi a helyzet (kapacitása oké, RAW?), felismeri-e a HDS, stb.

Ha kellenek a rajta lévő adatok, akkor nyilván nem kellene leformázni, mert az törli azokat. Ha normál módon nem lehet hozzáférni a tartalmához a fájlkezelőben, akkor egy adatmentő programot (példák) lehetne ráereszteni. Mivel ha pl. RAW, akkor nem használható a lemezellenőrzés (CKHDSK) a javításhoz, ami másrészt bizonyos esetekben amúgy is rizikós lehet az adatokra nézve, lásd pl. az ebben a hozzászólásban leírtakat. Plusz itt az is lényeges, hogy a Windows megfelelően felismerte-e az eszközt, megvan-e a lemezkezelőben a valós (~ 2 TB) kapacitása, mit mutat az állapotára a HDS, stb., nem véletlenül voltak ezek már kérdezve.

[ Szerkesztve ]

(#50783) Adam K


Adam K
csendes tag

Sziasztok,

kb 1 hete vettem új gépet.
Ryzen 3700X
MSI x570 Gaming plus
MSI 2070super gaming x trio
2*16GB ddr G.Skill ripjaw V CL16 3200Mhz memória
Samsung evo 860 ssd
750w Seasonic gold táp

Minden tök jól működik, míg nem kezdek el játszani. Játéknál úgy tűnik lefagy az egész rendszer, hang van 1 darabig, de aztán beakad az is.Minden játék a samsung ssd-n van, a windows 1 másikon és a windows sosem fagy.
Amire figyelmes lettem, hogy miután lefagy, majd kifagy a játék, már nem látom az SSD meghajtót a windows-ban, csak miután újraindítottam a gépet.
Az esemény naplóban meg ilyen bejegyzéseket látok: "A rendszer ismét megpróbálta végrehajtani a(z) 1 jelű lemez (PDO objektum neve: \Device\00000037)"
Már mindenféle power saving dolgot kikapcsoltam, beállítottam, de mégis jelentkezik ez a probléma:/
Legfrissebb BIOS és chipset van. Sőt a samsung 860 evo firmware-ét is ellenőríztem a Samsugn MAgician programmal és abból is friss van, a diagnosztika sem mutatott hibát:/
Lehet ilyen hiba attól hogy a sata kábel rossz? vagy kezdjek el valami komolyabban gondolkodni(rossz ssd, rossz alaplap hasonló) Rengeteg oldalt átolvastam, de nem oldotta meg semmi a problémát:/
Amit ki akaork próbálni, hogy kicserélem a kábelt ha az sem, akkor másik ssd-re telepítem és megnézem ott mit produkál.

(#50784) ricsi99 válasza Adam K (#50783) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia.
Akkor ez a 2. egység? Ha igen kapcsold ki a biosban ennek a hdd-nek a detektálást , hogy a bios ne lássa.
Ezután ha elindítod a win meg kell hogy találja ugyan úgy mintha be lenne kapcsolva a biosban is az autodetekt...
nézd meg ,hogy úgy jó e.....
Mennyi idő átlagban mig most lefagy a játék?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50785) Adam K válasza ricsi99 (#50784) üzenetére


Adam K
csendes tag

üdv üdv,

kb 10-15 perc után jön elő
Az eventlogot mazsoláztam és rákerestem ezekre: storahci 129 and disk 153 warnings
De már széttúrtam a registry-t, hogy mindenféle hidden power beállítást megjelenítsek és beállítsak.
A bios-os dolgot kipróbálom reggel, illetve szétszedem a gépet és megnézem a kábeleket, hátha.

köszi az infót:)

(#50786) crylicious válasza Adam K (#50785) üzenetére


crylicious
lelkes újonc

/törölhető,köszi,bocsi/

[ Szerkesztve ]

(#50787) crylicious


crylicious
lelkes újonc

Sziasztok!

Az alább vázolt helyzetben kérem segítségetek.
Nemrégiben vásároltam egy Samsung 860 Evo-t, a kb. 5 éves HDD-m mellé. Win10 telepítésénél csak az SSD volt bekötve, majd utólagosan kötöttem be és formáztam a régi HDD-t. Ment is minden szépen rendben, amíg el nem kezdte a gép produkálni azt, hogy ha a régi HDD-n lévő adatokat akartam megnyitni, akkor belassult a gép. Aztán rá pár napra már volt, hogy a "Fájlkezelő nem válaszol" felkiáltással beakadt. Rá pár napra pedig bebootolni sem volt már hajlandó a rendszer, csak ha lehúztam a régi HDD-t. Van valami ötletetek ennek orvoslására? Köszönöm előre is! :R

(#50788) pjen válasza crylicious (#50787) üzenetére


pjen
félisten

Cserélj kábeleket,dugd másik csatira.Nézd meg HDS el.

(#50789) ricsi99 válasza crylicious (#50787) üzenetére


ricsi99
addikt

Van rajta valami fontos adat?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50790) Doky586 válasza crylicious (#50787) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"formáztam a régi HDD-t... a régi HDD-n lévő adatokat akartam (ezután) megnyitni..."

:Y :DD és még csodálkozol hogy gondok vannak..?

(#50791) ricsi99 válasza Doky586 (#50790) üzenetére


ricsi99
addikt

Ja..... olvasási.
Miután beüzemelte az ssd-t , leformázta a régi hdd-t , és utánna gondolom csak adattárolásra használta.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50792) crylicious válasza ricsi99 (#50791) üzenetére


crylicious
lelkes újonc

Szóval a formázott HDD-re került adatot nyitottam volna meg, és kezdett vacakolni :) Félreérthető volt :D

(#50793) Nambervan


Nambervan
csendes tag

Heló mindenkinek!

Nemrég vettünk egy külső HDD-t egy 2TB-osat. Bedugtam a gépbe, nem látta, majd megnyitottam a lemezkezelőt, ott látta RAW formátumban. 1860GB-ot kb, nem emlékszem mennyi. Kitöröltem a RAW kötetet és megjelent 74GB helynyi üres terület. Valaki tud segíteni a gondomban?
Új kötetet csináltam, leformáztam, semmi. Hard disk sentinellel ránéztem és azt írta hogy 10%os a kondítiója a fissen kibontott HDD-nek.

Üdvözlettel: Bence Tel: +36705882757

(#50794) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Jól gondolom, hogy ez már garanciális hiba?
Van még több mint 1 év garancia rajta.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50795) King Unique válasza Nambervan (#50793) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki milyen külső HDD ez, vadonatújan boltból, vagy másodkézből bontatlanul lett-e vásárolva, de a leírtak alapján eleve nem stimmel vele több dolog sem. Ha gyárilag készre szerelt modell, azokon rendszerint FAT32, NTFS stb. fájlrendszerű partíció szokott lenni, nem pedig RAW. Amely utóbbinál törlés és újraparticionálás + formázás után normál esetben meghajtóbetűjele stb. is lesz, vagyis a fájlkezelőben is meg kellene jelennie. Aztán normál esetben nyilván a kondíció sem 10%, hanem 100%, azaz hibátlan a külső házban lévő merevlemez.

Az egyes részletek viszont jellemzően nem derültek ki, vagyis hogy USB-n a fizikai csatlakozás és a tápellátás (2,5"-os típusoknál) rendben van-e, nem lett-e esetleg leejtve, ami okozhatta a mostani problémát, stb. De ha tényleg ilyen ramaty az állapota vadonatújan, akkor nyilván nem érdemes vele vesződni, sőt annyira nagyon tesztelni, formázni és attól várni a csodát sem, hanem irány vissza a boltba / eladóhoz, majd garanciális csere, vagy elállás a vételtől.

[ Szerkesztve ]

(#50796) Doky586 válasza ricsi99 (#50791) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem gyártok prekoncessziókat, csak szóról szóra elolvasom a kérdező írását.. Ha van még valami akkor később elmondja, de nem jó beleképzelni olyat amit nem mondott senki.

[ Szerkesztve ]

(#50797) Nambervan válasza King Unique (#50795) üzenetére


Nambervan
csendes tag

Ez egy HX-M202TCB/G moldel külső 2,5"-os HDD. szépen ellátja a HDD-t táppal.

Üdvözlettel: Bence Tel: +36705882757

(#50798) King Unique válasza Pubszon (#50794) üzenetére


King Unique
titán

A HDS szerint hivatalosan 0% kondíciónál lehetséges a garanciális csere. De azt nem feltétlen kell megvárni, mert akkor már kb. kuka lehet a merevlemez. A jelenlegi állapotnál le lehet futtatni a HDS tesztjeit, vagy a gyártó saját tesztszoftverét (SeaTools), esetleg a Windowsban egy lassú formázást, de inkább csak olyan jelleggel, hogy az azok által jelzett hibák okán még több bizonyíték legyen a HDD hibájára és egyúttal ok a garanciális cserére. Viszont újra hibátlan már nyilván nem nagyon lesz ez a merevlemez, ami ha még garanciális, akkor eleve érdemesebb inkább kicseréltetni. Azonban azt már boltja válogatja, hogy hol és milyen mértékű hibánál cserélik a HDD-t, meg cserélik-e egyáltalán, vagy egyéb okra hivatkozva megtagadják (példa)... De egy próbát mindenesetre megérhet.

(#50799) Pubszon válasza King Unique (#50798) üzenetére


Pubszon
veterán

A SeaTools Short Drive Self Test-je 20%-nál hibát jelzett és le is állt.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50800) King Unique válasza Nambervan (#50797) üzenetére


King Unique
titán

A megfelelő tápellátásnál arra gondoltam, hogy USB 3.X port, vagy 2 db USB 2.0 port Y-kábellel. A mellékelt screenshotokon lévő állapot így nyilván nem stimmel, mert a kötetinformációnál és a lemezkezelőben a lemez 2-nél a valós kapacitásnak (az az ~ 1860 GB) kellene megjelenni. Ha az eszközkezelőben az eszközillesztő manuális eltávolítása, majd az eszköz újracsatlakoztatása, valamint lehetőség szerint másik USB-kábellel és akár másik gépen, másik operációs rendszerrel történő kipróbálás után is ez a helyzet, akkor nincs miről beszélni. Ez esetben ugyanis egyértelmű, hogy hibás az eszköz és lásd az előző válasz végén leírtakat. Meg egyébként Samsung márkanéven már rég kifutott az M3 Portable sorozat, egy ideje (évek óta) már Maxtor márkanév alatt érhető el. Vagyis nem tudni hol és kitől vetted az előbbit manapság, de valószínűleg vagy valami korábbi készletről megmaradt lehet, vagy másodkézből sózták rád egy hibás példányt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.