Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50651) batagy válasza King Unique (#50648) üzenetére


batagy
őstag

Köszönöm!

A rejtett fájlok megjelenítése nálam mindig is be van kapcsolva, nem ezzel függ össze a probléma.
Szövevényes mapparendszer sincs.

Valamilyen indexelési gond lehet. A chkdsk valamit talál, amit pontosan nem tudok értelmezni, és a fix lefut. De utána is fennáll a probléma, végül nem tudja kijavítani.

A meghajtó szinten láttam hogy tele van a vinyó, de nem minden mappa szinten ellenőriztem. Csak bizonyos könyvtárakat, amit éppen másoltam, csak azokat. Nem merült fel, hogy az Intéző hibásan mutatja. Pont ennek kellene helyesen mutatni, nem 3rd party tool-oknak, na mindegy.

Máshol sosem találkoztam eddig ilyen problémával, csak ezen az egy helyen.

Végül is gondot nem okoz most már. Annyi, hogy mielőtt átmásolgatom, nem az Intézőből, hanem WinDirStat-ból fogom a mappa méretet ellenőrizni. A cél vinyón már helyes az adatméret.

[ Szerkesztve ]

(#50652) iref-h válasza King Unique (#50649) üzenetére


iref-h
tag

Igen, a melegedés miatt, valószínűleg az "új hely" nem szellőzik annyira.
A helyzet, hogy a Seagate 500Gb hdd-vel üzemelő gépembe beépítettem pluszban egy WD Black 640 Gb hdd-t. Mind a kettőt elláttam hűtőventillátorokkal. A WD üzemközbeni hőmérséklete 35 C fok, az eredetileg bent lévőé pedig aktív működés nélkül is 10 perc után elérte a 42 C fokot, - szerintem a hőfoka emelkedne tovább is, de azt nem vártam meg. Amúgy meg valószínűleg nem jól
csinálok valamit, de háttértárként nem jön elő a Seagate.
Köszi a javaslatokat.

(#50653) pjen válasza iref-h (#50644) üzenetére


pjen
félisten

Egy kapcsoló a tápba,az előlapra?

(#50654) ricsi99 válasza iref-h (#50647) üzenetére


ricsi99
addikt

Írtam: fapados mindre vonatkozil pl ... beállitod ,hogyha 10 percig nincs aktivitás akkor állitsa le.... rendszervinyo ugy is matat valamit ... csak lödd le a defrag /meg egyébb szép windows "feature" ket mert hajlamosak néha akkor is piszkáni a hdd-t ,ha épp van rajtad sapka...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50655) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok!
Egy segítség kellene, ha tud valaki esetleg.
Eladtam egy Seagate Barracuda 3,5-ös, 100/100-as, alig használt 126 napos HDD-t.
Ma este vissza ír az Illető, hogy nem jó mert nem látja a gépe.
Írtam, hogy persze, hozzon létre új kötetet stb. Elkezdte és a formázásnál (WIN10) de nem fejezte be mert azt mondja, hogy eltűnt a HDD és már nem is látja.
Átkötötte az optikai meghajtó helyére látta is de nem tudja megformázni mert nem megy végig a formázás pedig nálam semmi gond nem volt vele.
Valami ötlet esetleg, bár így felcsatlakoztatni a gépre én nem mertem volna, amit küldött a lenti képen is látható.
vagy ez nem gond, hogy nem vízszintesen van?
[kép]
[kép]

(#50656) Doky586 válasza zoltannagy (#50655) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha személyesen adtad át akkor fél nap garancia,
Ha posta akkor garantált hogy nem kesztyűs kézzel bántak vele. (10m ről behajintják a teherautó hátuljába kiszállítás előtt az ilyen 10 kg nál könnyebb csomagokat)

Hard Disk Sentinel mit mond?

[ Szerkesztve ]

(#50657) zoltannagy válasza Doky586 (#50656) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Postán lett küldve bubis borítékban.
Először nem látta a HDD-t a Sentinel, utana atdugta másik SATA-ra akkor már látta a HDD-t de elég rossz kondícióval bár a formázás meg lett szakítva egyszer.

(#50658) krealon válasza zoltannagy (#50655) üzenetére


krealon
veterán

"nem gond, hogy nem vízszintesen van?"

De az nagyonis gond.

(#50657) zoltannagy
"Postán lett küldve bubis borítékban."

Akkor keresztet is lehet vetni ra.
Minimum 5cm habszivaccsal korbetkerve (ugy, hogy ne tudjon elmozdulni), massziv kartondobozban erdemes csak postaraadni egy HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#50659) Doky586 válasza krealon (#50658) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legtöbb NAS-ban függőlegesen helyezkednek el a hdd-k.
(azaz a lemezek tengelye vízszintes)

Ezen képeken inkább az a gond hogy működés közben megmozdíthatók.. ami egy 3,5 lemezt könnyen a másvilágra küldhet..

[ Szerkesztve ]

(#50660) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat, sajnos ez van, akkor felajanlok neki még egy HDD-t :(

(#50661) ricsi99 válasza zoltannagy (#50660) üzenetére


ricsi99
addikt

Hdd-t ,csak "törékeny" feliratú csomagba!

Ha mindenhol szépen vigyáznának a csomagokra nem lenne túl rossz ,de sajna a bp-s levélfeldolgozóban mindeféleképp esik-kell egyik szalagról a másikra a küldemény... azután meg jobb ha nem tudod milyen kőkorszaki körülmények /szálitóeszközök után kerül ki helyi postára... ahol szintén csak a jóistenke vigyáz a cuccokra ,mert az alkalmazottak az emberhiány/időhiány miatt szintén nem bánnak vele megfelelően.

Szóval csak törékeny felirat és ha lehetséges inkább mond le az elkövetkező bizniszeket ha ragaszkodnak a postához ,mert ha minden 10.hdd-t pótolnod kell már nem éri meg...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50662) liksoft válasza Doky586 (#50659) üzenetére


liksoft
nagyúr

Így igaz. Meg is terheli azon HDD-k csapágyát, mely tengelye nincs a fedélhez is rögzítve.

Végy egy kerékpár kereket. Fogd meg a tengelyét csak az egyik oldalon. Most forgasd meg a kereket. Az nem csak egyenesen forogni fog, hanem az egyik oldalirányba ki is akar törni. Ugyanez játszódik le a HDD-n belül is. A garidőt kihúzza..... Viszont állítva ezen típusok esetében csak 1 lemezest használnék. Lehet, én vagyok túl óvatos. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#50663) *Ropi* válasza liksoft (#50662) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy az oldalára fordítva kell használni a NAS-t, hogy függőlegesen álljon a lemezek tengelye. Én is így használom a HP microservereket, amikben gyárilag szintén állítva vannak a HDD-k.

Szerk.: Doky586-nak ment volna válaszként, csak félrenyomtam. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50664) Doky586 válasza liksoft (#50662) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az az érzésem hogy ebben nem értünk egyet. Az én Synology NAS omban (is) már 10 éve fut 7/24 ben két hdd vízszintes tengellyel! Ma is tökéletes állapotban vannak.

A hasonlatod se túl jó, nagyon nem. Szerencsére nem szerves anyagúak a hddim.

[ Szerkesztve ]

(#50665) pjen válasza liksoft (#50662) üzenetére


pjen
félisten

Nem igazán tudom,mennyire massziv egy HDD tengely,de az elől töltős mosógépek,és még rengeteg dolog így van szerelve.

(#50666) ricsi99


ricsi99
addikt

Tökmind1 ,hogyan szereled be.. csak menet közben nem illik mozgatni mivel akkor kap erőhatást a motor tengelye. Ideális ha a lemezek vannak felfele. Ha gond volna akkor most laptopokba se tettek volna hdd-tt...
Felesleges ezen agyalni.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50667) rii


rii
nagyúr

sziasztok
ismerosnek van egy 2,5-ös 1 tb-os hdd-je, és nem jön fel a meghajtó
valszeg fel se pörög, és egy ideig kattog

hangja

esetleg van esély, h csak usb-kabel a gond?
nincs cserekabel

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50668) King Unique válasza rii (#50667) üzenetére


King Unique
titán

Ha csipog, kattog USB-n csatlakoztatva és nem tud felpörögni, akkor az tápellátási probléma szokott lenni. Ennek oka lehet a gépen lévő USB-port elégtelen tápellátása, de túl hosszú, vagy hibás USB-kábel is. Viszont ezt ezek korrigálása nyilván megoldhatja.
Ha búgó, zizegő hangot ad és nem tud felpörögni a merevlemez, illetve az előbbiek rendezése és kizárása után sem, akkor az a lemeztányérra tapadt olvasófej miatt szokott lenni. Ennek oka lehet USB-n pl. érintkezési probléma, illetve amiatt rövid időre megszűnt, majd hirtelen visszatért tápellátás. Ami viszont szívás, nem éppen otthoni művelet babrálni, inkább szakembert kívánt, már ha az adatmentés a cél. Ellenkező esetben marad a garanciális csere, vagy annak híján kb. kuka...

[ Szerkesztve ]

(#50669) *Ropi* válasza rii (#50667) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha a tücsökciripelés és a kutyaugatás is a HDD-ből jön, akkor menthetetlen. :DDD

A viccet félretéve ez nem kábel gond, hanem elektronika vagy mechanika: mindenképpen szervizes hátteret igényel.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50670) *Ropi* válasza King Unique (#50668) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha le lenne tapadva a fejblokk, akkor nem hallanánk, ahogy mozgatja. Viszont nem pörög fel, ami több mindentől lehet...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50671) King Unique válasza *Ropi* (#50670) üzenetére


King Unique
titán

Általánosan írtam, hogy mi van akkor, ha, meg ami az ilyeneknél tipikus probléma szokott lenni... Az, hogy nem pörög fel, lehet a másik ok miatt is és annál pont jellemző a kattogás...

(#50672) *Ropi* válasza King Unique (#50671) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja értem, ok. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50673) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a segítséget!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50674) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Érdeklődnék hogy van-e itt valaki aki állította már itt személyesen a SATA lemezek ATA jelszavas védelmét? Akár HDD akár SSD-n? Úgy értem van-e róla személyes tapasztalata és nemcsak az internetes keresésekből ad tovább tanácsot.

A következőt szeretném megvalósítani valószínűleg Linux alatt hdparm -al:
- beállítani user jelszót (ez eddig egyszerű)
- beállítani master jelszót. Ezt felírnám a lemez oldalára filcel.
- beállítani hogy csak és kizárólag user jelszóval lehessen hozzáférni a lemez adataihoz, master jelszóval nem!
- Master jelszóval lehessen Secure Erase-t futtatni a lemezen.
- Secure Erase ugye törli a user jelszót? és a mastert is visszaállítja alapra? vagy nem?

Mikor melyik lépés előtt-után kell tápresetet adni beállításkor?

Szeretnék kísérletezni ezzel, de nem szívesen kukáznám egy lemezem se egy sikertelen kísérlet miatt.

(#50675) Hoqspok


Hoqspok
tag

Sziasztok !

Kis segítséget kérnék , egy 2 TB HDD-n van két partició amit adat tárolásra használok, OP rendszer SSD-ről fut. Pár napja az egyik partició eltünt, és a PC belassult. Most át raktam külső HDD bölcsőbe és így egy másik gépen probáltam megnézni, de amíig csatalkozik a géphez a lemez kezelő nem indul és a gép szinte lefagy még a HDD sentinel sem indul el. Mindez addig tart amig USB csatalkozik a géphez. Mi a franc baja lehet hogy így megaksztja a gépet. ? Nem gondolom hogy meghalt a HDD mert az egyik particiot látom és azon az adatok is elérhetőek, olyan mintha az eltünt particiónak lenne valami szoftveres baja ...
Valakinek van valami ötlete ?

(#50676) King Unique válasza Hoqspok (#50675) üzenetére


King Unique
titán

Hát lehet pl. az, hogy szektorhibás a HDD, vagy egyéb gond van vele, tipikusan akkor szoktak tőle kifagyni a programok, akár az OS, belassulni / megakadni a bootolás, stb. Aztán akár a hibás SATA adatkábel is okozhat gondot, de ha USB-n csatlakoztatva is ugyanez a helyzet és ott a kábel nem hibás, akkor inkább az előbbi lehet az oka.

(#50677) ricsi99 válasza Hoqspok (#50675) üzenetére


ricsi99
addikt

Lehet sérült particiós tábla is... valószínű ezért tünt el az első partició is róla.
Ideális ...adatmentés ,majd törlés... ujra particiónálás lenne...
Ami kulcsfontosságú azt szerintem gyorsan tedd át az ssd-re aztán volna érdemes ,ellenőrizgetni ezt a részt...
Lehet a készitesz rajta egy particiót az is helyrehozná ,de lehet eltüntené a mostanit is... ments amig lehet ,kényelmesen....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50678) aknaakna


aknaakna
tag

Sziasztok!

Vettem a napokban egy 5400rpm sebességű Seagate ST9500325AS 2,5' HDD-t a notebookomba. A problémám vele, hogy elég lassú, a screenshoton látjátok, hogy 40mb/s-os olvasási sebességen kimaxol. Szerintetek ez normális, vagy esetleg tudok tenni vele valamit?

Előre is hálásan köszönöm a segítségeteket! :B :R

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#50679) Doky586 válasza aknaakna (#50678) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eltévesztetted a vásárlást. Ha fontos a sebesség akkor nem a leglassabb HDD-t, hanem SSD-t kellett volna venned ugyanekkora méretben.. :K

[ Szerkesztve ]

(#50680) aknaakna válasza Doky586 (#50679) üzenetére


aknaakna
tag

Van mellette szerencsére az is, csak emlékeim szerint a régebbi laptopom HDD-je sokkal gyorsabb volt és arra gyanakodtam, hogy ez talán hibás lehet. De akkor ennyi az annyi, legközelebb veszek egyel gyorsabbat :)) :B

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#50681) pjen válasza aknaakna (#50680) üzenetére


pjen
félisten

Az előző 7200 as lehetett.

(#50682) King Unique válasza aknaakna (#50678) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt a sebességét nem feltétlen így kellene tesztelni, hanem vannak erre való grafikus programok, mint pl. az ATTO, CDM, HD Tune, stb. Valamint akár a Windows saját parancssori eszköze (WinSAT) is úgy-ahogy alkalmas erre.

Másrészt bár tény és való, hogy nem túl gyors ez a HDD az 5400 RPM + a kisebb adatsűrűségű lemeztányérok + 8 MB cache miatt, de azért nem is 40 MB/s a max. olvasási sebessége SATA-n [teszt]. Ellenben ha esetedben nagyon tele van másolva és kevés rajta a szabad hely, töredezett a fájlrendszer, esetleg a HDD Caddy annyira gagyi, akkor nem meglepő. Ha ennél gyorsabb kell, akkor pl. a nagyobb adatsűrűségű lemeztányér már az 5400-asoknál is sokat gyorsíthat, ahogyan önmagában a 7200-as fordulat is. De az igazán gyors nyilván az SSD lenne nemcsak rendszerlemeznek, hanem akár plusz adattárnak is.

Harmadrészt az egy dolog, hogy nem túl gyors, vagy inkább mondhatni lassú ez a merevlemez, de amúgy meg nem éppen mai darab és gondolom használtan vehetted. Vagyis már viseltes lehet és amúgy nem feltétlen a tartósságáról híres. Nekem is korábban pont egy ilyen ment tönkre az egyik laptopban, de ahogy nézem, ebben a topikban is volt már rá több panasz... Szóval itt a sebesség mellett / helyett ajánlott lenne az állapotát is rendszeresen nézni pl. a HDS programmal.

[ Szerkesztve ]

(#50683) ricsi99 válasza aknaakna (#50678) üzenetére


ricsi99
addikt

Valami normálisabb tesztprogrammal is meg tundnád nézni?
Rendszer vagy másodlagos hdd?

Egy hdd elején gyorsabban olvas mint a végén... ilyen szép görbének kellene lenni ... ez pont olyan mint egy usb 1.1 -es házba lenne téve....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50684) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho ismét!
Multkorában jelentkeztem egy Toshiba P300al hogy nagyon hangosnak találom. Többen mondtátok hogy rakjam gumibakra vagy ilyesmire. Nah hát szereztem ilyen szivacsos akármicsodát, amivel csavaroknál megtámogatnám, de mielőtt nagyon belemelegednék, mit gondoltok, ez így oké?

ELkezdtem steamen leszedni egy játékot...természetesen egyből elkezdett kerregni mint az atom.
Feladatkezelőbe kicsit ránéztem, és ezt látom:

Minden érték veszettül ugrál lényegében nulla és a végtelen között. Ez így normális?
Ha igen, akkor megpróbálom tompítani, ha viszont nem, akkor írok a boltnak..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#50685) ricsi99 válasza Sirandrish (#50684) üzenetére


ricsi99
addikt

A feledatkezelő csak támpont.. másra nem alkalmas.
Valami egyébb hdd tesztelő progit keress ami szép lineáris görbébel grafikusan mutathatja ha testképp irsz olvasol valamit pl HD TUNE ...vagy ilyesmi

Hangra ha jól emléxem 1-2 gyártónak volt valami progija amivel a fejléptetési sebességet lehet csökkenteni... annó "SAS" hdd-knél alkalmaztam majd 10 éve

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50686) Sirandrish válasza ricsi99 (#50685) üzenetére


Sirandrish
legenda

HD tune-ra ránézek... :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#50687) SP4C3 válasza ricsi99 (#50685) üzenetére


SP4C3
veterán

HDTune is tudja, nekem is server grade 1TB-os hdd-k vannak, berreg is, de bőven elviselhető és legalább "szedi a lábát". Ha hangtalan gépet szeretnénk, akkor SSD.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50688) ricsi99 válasza SP4C3 (#50687) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem nálam van a probléma... ha kicsit lejjebb is olvasnál ....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50689) Sirandrish válasza ricsi99 (#50685) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az az érdekes hogy majd 3 óráig ment ez a HD Tune és a vinyó hangját se hallottam.
Most kíváncsiságból rándítottam egy steam letöltést, egyből kerreg...

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#50690) Sirandrish válasza SP4C3 (#50687) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hogy lehet lassítani rajta? Megnézem hogy akkor halkabb lesz-e..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#50691) quailstorm válasza Sirandrish (#50689) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gondolom HD Tune szekvenciálisan ment rajta végig és a seek hangja zavar téged.

(#50692) Sirandrish válasza quailstorm (#50691) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sajnos én ehhez nem értek, de biztos hogy igazad van :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#50693) quailstorm válasza Sirandrish (#50692) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A seek a fejpozicionálás, mikor ugrál a fej a sávok közt. [link]
Ha megküldöd HD Tune-nal, akkor meg végigmegy mint egy lemezjátszó, és az nem hangos.

WD Blue-k halkabbak sokkal, mint a Toshiba. A vásárlásnál szúrtad el ha ez neked ennyire zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#50694) Doky586 válasza Sirandrish (#50689) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem cserélj lemezt (#50678) aknaakna - val, az övé csendes de lassú, a tied meg gyors de hangos. Neked nem kell ezt lelassítanod hogy csendes legyen, ő meg örülne egy ilyen 115 MB/s lemeznek. :K

(#50695) Sirandrish válasza quailstorm (#50693) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát sajna nem tudtam hogy van ilyen hangos vinyó is. Eddig sose figyeltem külön a vinyóra, de sose volt még ilyesfajta gondom vele..
Sehogy sem lehet legalább korrigálni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#50696) Sirandrish válasza Doky586 (#50694) üzenetére


Sirandrish
legenda

150MB/s+on megy amúgy..itt már ráengedtem a letöltést, ezért belassúlt.
Igazából nem konkértan a hang zavar...hanem hogy olyan érzés(hallani ezt a hangot) mintha sz*r lenne :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#50697) quailstorm válasza Sirandrish (#50695) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én sose néztem, hogy lehetne-e fékezni, de a régi vinyók még durvábbak voltak. Maxtorok, Quantumok. Csörögtek, mint a kígyó.

(#50698) Sirandrish válasza quailstorm (#50697) üzenetére


Sirandrish
legenda

Volt 80as Maxtorom...nem rémlik..vagy csak a nosztalgiafaktor? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#50699) ricsi99 válasza Sirandrish (#50695) üzenetére


ricsi99
addikt

Max a gyártó oldalán lehetséges hozzá valami... de a léptető motor hangos akkor hangos
Ha végképp megunod akkor valami külsö usb-s házba belerakod ami zárt és hangszigetelt...
gépházon belül az a gond ezzel ha leszigetled a hangja miatt akkor a hőt sem tudja leadni... akkor meg megsüti szépen magát... ez sajna ördögi kör.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50700) Sirandrish válasza ricsi99 (#50699) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor megpróbálom megszokni. Végül is kevésbé zavar ha "normális"..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.