Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48701) Bile Demon válasza Kékes525 (#48700) üzenetére


Bile Demon
őstag

SMART önteszteket + én szoktam teljes felület tesztet csinálni (írás + olvasás). Ha nincs rá idő, akkor elég a szállítási önteszt.

Bruhe

(#48702) Kékes525 válasza Bile Demon (#48701) üzenetére


Kékes525
félisten

A HDS -el? Destruktívat? Sajnos már vannak adatok rajta. Későn jutott eszembe. Mennyire elég és mennyire biztonságos a nem destruktív tesztek a HDS-ben?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48703) Bile Demon válasza #19398912 (#48636) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ezt a PWL-es infót köszönöm, ezen el tudok indulni a VelociRaptorral, hátha annak is az a baja.
Tényleg azt csinálja, hogy 30GB írás után kerreg 5 percet. 150GB írás után meg 10 percet "defragol".
Mondjuk akkor is szokott kerregni, ha nem írok rá, csak bekapcsolom, fél perc után rákezd 3 percet dolgozik és elhallgat.

A Te problémádra meg nem tudok mást mondani mint:
-Az utóbbi 3-4 évben csak DT01ACAXXX-es Toshiba HDD-t szoktam venni adattárolásra évente 1-2 db-ot.
-Az utolsó beszerzés 2017 OCT gyártású.
-Egyik se produkál seek zajt, amikor nincs írás / olvasás

Ezeket olcsó és jó HDD-nek tartom, soha egyik se rendetlenkedett. Igaz csak pár órát mentek dokkolóban.

(A gépben a MD04ACA400-at használtam 2014 JUN - 2016 MAJ-ig azzal se volt semmi gond. Aztán kiszereltem. Rájöttem, hogy elférek én az SSD-n is, nem kell, hogy mindig online legyen minden.)

(#48702) Kékes525:
Ha adat van rajta, akkor semmiképpen nem javaslom, még a olvas ir olvas tesztet se.
Szerintem akkor elég a read-only teszt.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#48704) Kékes525 válasza Bile Demon (#48703) üzenetére


Kékes525
félisten

Most a SMART részletes öntesztet futtatom, a szállítási és a rövid önteszt OK volt. A részletesnél sincs adatvesztés ugye? Gondolom figyelmeztetett volna.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48705) pjen válasza Kékes525 (#48700) üzenetére


pjen
félisten

Vásárlás után,már mindegy.Előtte kellene.

(#48706) Kékes525 válasza pjen (#48705) üzenetére


Kékes525
félisten

Már hogyne lenne mindegy. Ha rossz, akkor cserélik és akkor nem teszek rá adatott. Vásárlás előtt ki az az eladó, akinél ezt lehet? Nem hiszem, hogy sok lenne belőlük.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48707) pjen válasza Kékes525 (#48706) üzenetére


pjen
félisten

Ja vadi új?

(#48708) Kékes525 válasza pjen (#48707) üzenetére


Kékes525
félisten

:K Pár napos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48709) kolor


kolor
csendes tag

Vásároltam egy használt Seagate ST1000DM003 1TB winyót.
Leteszteltem HD Sentinel Pro-val, RWR teszt szerint hibátlan, 100/100%.

Akár az USB dokkolóban használom, akár a szerverben valamelyik hdd rack-ben, folyamatosan világít a hdd adatátvitelt jelző lámpa.
Kipróbáltam több hdd rack-ben is, de ugyanez az eredmény.

A hdd led ugyanúgy viselkedik külső USB HDD dokkoló egységben (ez asztali gépre kötve, Windows 7), mint a szerverben (Linux) lévő HDD RACK egységben.
A szerveren belül áthelyeztem egy másik HDD RACK-be, abban is világít a hdd led. Tehát mindenképpen a winyó a probléma okozója.

Szerintetek mi lehet a hiba oka?

Mivel ugyanaz a hibajelenség több eszközben is, ezért kizárom a hibás alaplap, hibás kábel, hibás táp, stb. változatokat.
Csak a winyóban lehet hiba.
Azon belül van ötlet, hogy mi lehet az ok?
:F :W

(#48710) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Remélem jó topicba írok (nem tudom mit értetek azon, hogy nem adatmentés).

A probléma az, hogy ha egy bizonyos meghajtóra (partícióra) töltök nagyméretű fájlokat, valamelyik CRC hibás lesz.
Amint másik lemezre töltök, jó.

Néztem windows ellenőrzést, töredezettségmentesítést, de ezekre azt írta, hogy 0% töredezett, meg minden rendben vele.

Akkor Hard Disk Sentinel, az is mindent jónak ír.

Mégis akkor mi a probléma? 11gb hely maradt még úgy, hogy a fájl le van töltve.

(#48711) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok! :)

Reménykedtem benne, hogy el tudom kerülni azt, hogy felétek kelljen fordulni :( Nem azért mert nem azért mert baj volna veletek :)
Hanem azért mert ez az jeletni, hogy nagy nagy nagy baj van a vinyómmal s segítség kéne :(
Adott egy Dell Inspiron 3537-es masina amit egy TOSHIBA MQ01ABD100-as vinyóval adtak(1TB). Kezdetben ez volt az elsődleges háttértároló egység viszonyt kb 1,5 éve vettem egy SSD-t és ez lett az elsődleges majd az ODD helyére bekerült a vinyó.
Mai nap néztem egy videót amely fullhd-ban lett felvéve s kb 30 percnél (1,5 órás videóról van szó) bimm megfagy az egész és a vinyónál 100%os a kihasználtság. Poén, hogy miután bezárom a VLC-t (feladatkezelővel tudom csak!) továbbra is 100% kihasználtság, magas válaszidő (3-5sec) és nagyon kicsi olvasási sebesség...
Aztán jó néhány próbára szintén ugyanezeket a problémákat jelezte vissza nekem :( Itt már rossz előérzetem volt azt illetően, hogy a vinyónak azon szektora amelyen a videó volt ... Elhunyt :(
Van-e valamilyen szoftver ami konkrétan teleírja a teljes vinyót majd vissza olvassa. Mindezt úgy hogy logolja is a működést ebből kifolyólag tudok keresni hibás blokkokat?
Majd azokat "lezárni" hogy többet azokat ne használja de a többit vígan.
Továbbá ennek volna-e értelme ? - Vagy bármi más megoldási lehetőség arra, hogy ezt megoldjam ? (Lehetőleg nem fizetős megoldás, ha nincs más akkor az is meg teszi HA van értelme)
Olyan különösen fontos adatok nincsenek ezen a vinyón.

Egyébként miközben írtam ezt a HSZ-t az AIDA64 egy random read tesztet futtatott... Mind végig kb 95-100%os aktív időtartammal és 1-2mses válaszidővel és kb 80mb olvasási sebességgel. Aztán egyszer csak úgy döntött, hogy az átlagos válaszidő 2-5sec között lesz és ha ez még nem volna elég akkor ovlasási sebesség 100kb/s .. (Ott az a bad sector)

Kérdés hogy szerintetek jobban megéri a bad sectort javítani vagy inkább a külső vinyómból kapjam ki a cuccost és rakjam át a gépbe ? Majd pedig az eddigi vinyót ami a gépbe volt javítsam (amennyire lehet) és a külső vinyónak használni kevésbé fontos dolgok mentéséhez.

Szerintetek melyiknek volna a nagyobb értelme ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#48712) Roxkex válasza Roxkex (#48711) üzenetére


Roxkex
senior tag

Bocsi az lemaradt, hogy:
HDSentinel szerint:
Müködési idő: 1034nap 22 óra
Becsült hátralevő élettartam: több mint 634 nap
Összes indulás/leállás száma: 6 811

Illetve, hogy tegnap volt a laptop szét szedve és takarítva! Persze nagy körültekintettel csináltam mint mindig s eddig sose volt gond.
Most arra konkrétan nem emlékszek, hogy a videó amelynél meghal (mert a rossz szektoron van) pontosan mikor került rá. A szét szedés előtt vagy után. Bár szerintem inkább az, hogy egy kis része a szét szedés előtt majd a többi után.
Talán segíthetnek ezen információk.

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#48713) eszakas válasza Roxkex (#48712) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.
Hát ha van HDSentinel akkor pont az a program az ami tele írja neked meg vissza is olvassa az adatokat de az teljes adatvesztéssel jár. De vannak rajta más opciók is a vizsgálatra és a javításra.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#48714) Roxkex válasza eszakas (#48713) üzenetére


Roxkex
senior tag

S esetleg azt megtudod mondani, hogy ott hogy kéne megoldani ?

Továbbá az este folyamán végig futtattam egy chkdsk X: /f /r /x-et
Melynek a végeredménye:

The type of the file system is NTFS.
Volume label is Vinyó.

Stage 1: Examining basic file system structure ...
256 file records processed.
File verification completed.
0 large file records processed.
0 bad file records processed.

Stage 2: Examining file name linkage ...
278 index entries processed.
Index verification completed.
0 unindexed files scanned.
0 unindexed files recovered to lost and found.
0 reparse records processed.
0 reparse records processed.

Stage 3: Examining security descriptors ...
Security descriptor verification completed.
11 data files processed.

Stage 4: Looking for bad clusters in user file data ...
240 files processed.
File data verification completed.

Stage 5: Looking for bad, free clusters ...
244104986 free clusters processed.
Free space verification is complete.
Adding 43 bad clusters to the Bad Clusters File.

Windows has made corrections to the file system.
No further action is required.

976629759 KB total disk space.
113728 KB in 6 files.
72 KB in 13 indexes.
172 KB in bad sectors.
96011 KB in use by the system.
65536 KB occupied by the log file.
976419776 KB available on disk.

4096 bytes in each allocation unit.
244157439 total allocation units on disk.
244104944 allocation units available on disk.

Tehát ha jól értelmezem akkor 172kb van ami bad ? S azt a 43badet hozzá adta s többet nem is próbálja majd meg használni ? "Windows has made corrections to the file system.
No further action is required." Ebből gondolom...

Egyébként a random write-al aida simán végig tudott menni ez előtt is csak a readdel volt gond. Most küldök rá párat mind a kettővel :)

Szerk.: Ettől függetlenül valszeg át fogom rakni a külső vinyómat a gépbe, mert azért ahol 1 sector hibás ott hamarosan több is lesz :D S ha valami fontosabb munka adat tűnik el akkor aztán ....

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#48715) eszakas válasza Roxkex (#48714) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát itt kellene keresgélned és választani.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#48716) Roxkex válasza eszakas (#48715) üzenetére


Roxkex
senior tag

Köszi :)
Most egy lemez újrainicializálást nyomok. Az elvileg kizárja majd a hibás sectorokat

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#48717) Roxkex válasza Roxkex (#48716) üzenetére


Roxkex
senior tag

Nos végig ment a "Lemez felületének újrainicializálása" s végig zöld minden. 1-2 helyen van picit sötétebb zöld viszont minden ok!? (Képen látható a végeredménye az újrainicializálásnak!)
Most rá fogok küldeni egy szekv. olvasást és ha ott sincs sehol piros/sárga akkor tényleg oké :) De egyébként ez furi :)
Tegnap este toltam rá az említett chdsk-et majd ma reggel azzal kezdtem, hogy egy random readet. Egy bizonyos idő után belassult és 100kb/s és 100%os használata volt a hddnek :\ Az MS meg magas volt!
Most akkor mégis mi volna a helyzet ? :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#48718) Roxkex


Roxkex
senior tag

Új - az előzőektől eltérő - kérdés merült fel. Egy újrainicializálást (a teljes adatmegsemmisítés érdekében) SSD-re is lehet futtatni ? (3as szinttel futtatnám)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#48719) Reorx


Reorx
tag

Szevasztok, remélem jó helyen járok..

Ma vettem EMAG-on egy 2TB-os hdd-t (DT01ACA200), b150m-es lapom van és az istenért nem akarja látni a BIOS-om, win 10 lemezkezelő érzi, hogy van ott valami de inicializálni nem sikerül (Hibaüzenet: A megadott lemez nem konvertálható, mert mérete kisebb, mint a GPT-lemezek létrehozásához szükséges legkisebb méret.)
MBR-nél simán annyit ír, hogy "Nem megfelelő funkció".

3-4 lemezkezelő progit próbáltam de egyik sem látja..

Van ötletetek, hogy mi lehet a hiba? Elviekben MBR-el is simán kéne tudnom inicializálni kivéve ha a toshiba nem gondolta úgy, hogy a 2TB az valójában 2,2 vagy egy kicsivel több de ez még mindig mindig nem magyarázza, hogy GPT-nél mi a probléma..

Táp és adatkábel szépen működik másik HDD-vel szóval azokat kizárnám, jelenleg 1ssd,1hdd és ez a csoda van a gépben..

Köszi a segítséget!

(#48720) krealon válasza Roxkex (#48718) üzenetére


krealon
veterán

SSD-re van Secure Erase ATA parancs, amivel egy programozasi menetben torlodik a teljes tar tartalma.
How To Securely Erase Your SSD Without Destroying It

(#48721) tecsu


tecsu
addikt

Sziasztok!
Most raktam a gépbe egy WD RED 6TB SATA 3 merevlemezt már több lemez mellé (ebből egyik SSD), viszont bekapcsolás után furcsa hangjelzés történik kb. fél percig, majd ez elhallgat és betölt a Windows, minden működik, kivéve a telepített HDD-t, ami nem is látszik a Windows - Disk Managementben.

Tudna valaki segíteni?

(Asus P7P55D-E, 4GB RAM, Samsung SSD, Samsung másik merevlemez... ) A gépem 7-8 éves, SATA 3-at nem tud (alaphelyzetből), nem is célom, hiszen visszafelé kompatibilis és egy HDD-nél nem lényeges.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48722) tecsu


tecsu
addikt

Egy rövid videó a jelenségről. Sajnos nem a legjobb minőség, a hang alig hallatszik. Nos, kb. ez ismétlődik fél percen át, majd bootol a rendszer.
A BIOS-ban sem látszik a HDD.
Képek a Biosról és a gépről.
Jumper nincs, nem is járt hozzá (OEM kieszerelés), de ez a defalut.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48723) Roxkex válasza krealon (#48720) üzenetére


Roxkex
senior tag

Köszi ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#48724) eszakas válasza tecsu (#48722) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát először is takarítsd ki a vga kártya ventijét mert eldugult a portól a borda.
Húzz le minden merevlemezt és csak WD-t dugd rá. Ha akkor is ezt csinálja vidd vissza a boltba. Ja és lehet hogy nem ismeri meg a 6TB-os vinyót. Lehetőleg az 1-2-es sata csatlakozón próbáld.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#48725) tecsu válasza eszakas (#48724) üzenetére


tecsu
addikt

Köszi, kipróbálom.

(A videó és a képek már takarítás után vannak, csak nem mertem komolyabban hozzányúlni, illetve alig fér el a kezem vagy a porszívócső.)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48726) Roxkex válasza Roxkex (#48717) üzenetére


Roxkex
senior tag

Most akkor mégis mi a fittyfene van itten !?
Mivel szépen zölden végig ment a újrainit majd a szekv. olvasás SŐT még random olvasását is toltam (Aida64-el) ezért a Windows telepítését abszolváltam az SSD-re DE amiután felraktam s majd szerettem volna használni a gépet, miszerint a HDD-t formázom és megcsinálom a kötetet (1tb) ki stackelt 100%os használatnál 100kb/s sebességgel és 2-5000ms válaszidővel..
Jelenleg is ott van s nem tudja megunni magát a drága ...
VISZONT! A HDsentinel nem mondott rá semmi gondot .. Kérdés, hogy akkor most mégis mi a.... van ?

Elképzelhető, hogy a következő kérdésem az "hülyeség" lesz:
Mivel szombaton takarítottam a gépet és vasárnap jelent meg ez a gond... Elképzelhető-e az a helyzet, hogy valamit nem jól raktam vissza avagy valami kár keletkezett azon szegmensébe a gépnek amely ezt kezelné ?
(És NEM! a HDD-re gondolok!)
(Egyébként egy Dell Inspiron 3537 gépről van szó még mindig)

Valaki aki tud az segítsen ha kérhetem, már kezdek eléggé morci(ca) lenni erre a csudálatos hibára ...

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#48727) Roxkex válasza Roxkex (#48726) üzenetére


Roxkex
senior tag

Nos az este folyamán 2 pillangó javításos teszt is végig ment. Eredménye 20000 JÓ blokk úgy hogy amikor legelsőnek teszteltem (amikor elsőnek jelent a gond) akkor 100%os kondíció volt (pedig hibás volt) de most a friss windows formázta a hddt s megint jelentkezett a baj.
Ennek hatására volt az említett 2 teszt az este de ekkor már 92%os kondival.
Viszont most (még) nem jelentkezett a baj.

Kérdés továbbra is fennt áll! Mi a fene ez ?

Illetve a kondit mikor csökkenti le ? Csak mert az első gond megjelenése után 2 teszt is ment (újra init majd read szekv) s akkor semmi kondi csökk nem volt s hibát se jelzett a HDS de mégia volt...

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#48728) kigyi_23 válasza kolor (#48709) üzenetére


kigyi_23
addikt

Dolgozik is vagy csak jelzi? Mert, ha ez utóbbi akkor szoftverhiba (FW) vagy az elektronika valahol téves visszajelzést küld.

Nekem egy Toshiba 2TB-os csinálja azt, hogy nem világít a visszajelző, de hallom, hogy Istentelenül dolgozik valamin...... Nem tudom mit csinál nem tudom miért, de csinálja és idegesített is egy darabig mára viszont ráhagytam hátránya csak a hangja ilyenkor. Persze, ha dolgoztatom akkor működik a visszajelző led is.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#48729) Roxkex válasza Roxkex (#48727) üzenetére


Roxkex
senior tag

A helyzet az az, hogy persze amikor kibontanám a mentéseimet tartalmazó .rar fájlt a vinyóra akkor minden összeomlik és újra jelenik a probléma...
100%os használat istentelenül lassú kibontás, iszonyatosan nagy válaszidő..

kigyi_23 és kolor hasonló a helyzetem nekem is ....

Szerk.:
De persze az istenverte HDsentinel semmilyen hibát nem mondott ..... 2szer is végig ment rajta egy javításos olvasásos dolog de akkor egyszer sem jelzi.
Szerk2.: És ugye előtte is nem egy teszt ment már végig DE AZ semmit nem ad hibának ....

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#48730) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Nem igazán probléma, inkább csak kérdésem lenne.
A korábban megpusztuld HDD helyett kaptam garanciában egy újat.
Mielőtt élesben beüzemelném, tudtok ajánlani valami bevált módszert az ellenőrzésére?
HD Sentinnel felület tesztje megfelelő erre a célra?

(#48731) Doky586 válasza vlevi (#48730) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A tesztelés legegyszerűbb módja ha formázáskor kiveszed a pipát a gyorsformázás elől.. :K

(#48732) vlevi válasza Doky586 (#48731) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor így lesz, köszi!
Igazság szerint felesleges leformázni a gépben, ezért nem is gondoltam rá, mert megy a NAS-ba, de az időt rászánom.
:R

(#48733) Doky586 válasza vlevi (#48732) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A NAS szintén lassú formázást végez. (legalábbis a Synologyk)

[ Szerkesztve ]

(#48734) vlevi válasza Doky586 (#48733) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem zyxel nsa325 van, de bevallom, nem emlékszem, lassú volt-e vagy gyors???
Beraktam a gépbe, most már valahol 15% körül.

(#48735) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. SSD lett a gépbe rakva, így a HDD felszabadult. A kérdésem az lenne, hogy tudom megszüntetni a köteteket, leformázni a HDD-t. A képen a 2-es.

(#48736) ignisz válasza ignisz (#48735) üzenetére


ignisz
senior tag

Megoldódott

(#48737) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek nekem megfejteni az alábbiakat!

Az SSD-m vezérlőjének meghibásodása miatt, kényszerűségből bevetettem a már "nyugdíjazott" WD Blue EALX HDD-met, amit ~5+ év használat után azért raktam a polcra, mert 3 gyenge szektort követően, már 1 hibás szektor is keletkezett rajta. Hétvégén feltelepítettem rá a Windows-t, és használtam azóta pár órát minden nap.

Tegnap viszont meglepetésemre erre figyeltem fel:

Gondolt egyet, és megjavult? :)

"Aquila non captat muscas."

(#48738) TrevorLA


TrevorLA
újonc

Sziasztok! Van egy ASRock 970 Pro3 R2.0 alaplapom és 2db Samsung HD502HJ 500GB-os merevlemezem amit valamiért nem lát az alaplap. Van egy Asrock 970 Extreme3 alaplapom is az se látja valamiért, de ismerősöm is letesztelte 2 gépbe és azok hibátlanul látták és 100/100 állapotú mindkét merevlemez.
Mi lehet a probléma, külföldi fórumon is olvastam hogy valamiért nem látja ezt a merevlemezt ez az alaplap de hiba megoldásáról ott sem írtak.

(#48739) ricsi234


ricsi234
újonc

Sziasztok egy számomra misztikus esetre szeretnék pontot tenni.

Van egy WDC WD7500-as blue vinyóm. A helyzet a következő vele. USB3.0 tokban hibás usb eszköznek vagy sehogy sem érzékelik a gépek. Van egy hdd caddym cd meghajtó helyére. Dell 3521 cd olvasó helyén fel sem ismeri. Egyedül csak a g2 zbook-omba tudom használni ugyan azzal a caddyvel amivel a dell-ben nem működik. Formázás és hasonló finomságok már voltak.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#48740) Roxkex válasza ricsi234 (#48739) üzenetére


Roxkex
senior tag

Szia!

Szerintem hasonló helyzetben vagy mint én! Azon csatlakozód amely van a cd olvasónak meghalt vagy csak hellyel közzel működik :\ Jobb esetben csak a csatlakozó halt meg ! :)
Esetleg próbáld meg más caddyvel !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#48741) htc07


htc07
addikt

törölhető

[ Szerkesztve ]

(#48742) htc07


htc07
addikt

Na, mégis csak hozzátok fordulok tanácsért. :)

Van két tök egyforma HDD-m, az egyik új, a másik 2-3 éves kb. (WD RED)
A régi az új sebességének a felét hozza szekvenciális írás/olvasással.

Régi:

Új:

Mindkettő SATA3 porton van.

Van esetleg ötletetek, mivel lehetne rendbe szedni? (a windowsos töredezettségmentesítésen kívül ;] )

[ Szerkesztve ]

(#48743) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Komoly gázban vagyok. :-/
Van 3db. 80gb-os winchester a gépemben,ebből ment tönkre(?) az egyik.
Egy wd800bb.Semmit nem csinál,nem látja a gép sem.Boot-oláskor egy picit tovább gondolkozik a gép,de aztán a windows-ban sehol nincs.Már próbáltam máshova kötni hátha kábel gond van,próbáltam jumper-elni,de semmi.
Olvastam vmi vmi olyasmit,hogy felakadhat a fej(?) vagy elektronika mehetett tönkre,nem tudom,de fontos lenne egy kicsit visszahoznom amíg pendrive-okra leszedném róla az adatokat seed-elős winchester volt(?),több dolgot rajta sok éve seed-elek (10).
Mit lehetne vele csinálni?

Előre is köszönöm!!

(#48744) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Párom régóta szenvedett már a laptopjával, baromi lassú volt, így összeraktam neki egy kis gépet, SSD-vel, telepítettem rá OS-t, majd átraktam az új gépbe a régi merevlemezt. Ami furcsa volt, hogy így nem lehetett bekapcsolni a gépet, próbáltam többször is. Ha jól rémlik végül úgy indult el a gép, hogy másik tápágra kötöttem a merevlemezt. Viszont nem hajlandó felpörögni a lemez (vagy csak nem hallom és nem érzem), próbáltam másik gépben is, de semmi. Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy adatmentő cég? Esetleg tudnátok párat ajánlani (priviben is jöhet)?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48745) tecsu válasza Elims (#48743) üzenetére


tecsu
addikt

Nem tudod letölteni azokat, amiket folyamatosan feltöltöttél? Valaki csak seedeli még!
(Remélem tanulsz az esetből. ;) )

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48746) Elims válasza tecsu (#48745) üzenetére


Elims
veterán

Párat biztos tudnék,de több helyen már csak én seed-eltem.
Pár torrentet 10éve seed-eltem,többet 5-6-7éve,egy-kettő meg csak forgott,de azokat is hagytam legalább 2-3hónapig.
Nem lehetne vele semmit csinálni,szerinted?Esetleg ha más típusú elektronikát tennék rá?Ugyanúgy wd800bb csak az az utolsó pár karakter nem stimmelne.?Persze ide-s lenne az is.

Szerk.:
Ereshkigal: Szia!

Gondolom jumper-elted a régi winchester-t?Biztos vagyok benne,de azért megkérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#48747) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,
Van egy 4 terras winyom, ezen 3 partició.
Össze tudom ezek úgy vonni hogy az adatok megmaradnak rajta ?

Üdv, István.

(#48748) Ereshkigal válasza Elims (#48746) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Szia!

Olyan régen volt a kezemben jumper (illetve a vinyón sem volt), így bevallom, eszembe sem jutott. :B
Viszont visszatéve az eredeti gépbe sem működik már. :(
Az idegesít a legjobban, hogy nem értem, mi történt. Fordított tápot nem kaphatott, nem ejtettem el. Mondjuk egy hete volt bekapcsolva a régi gép, így elvileg kaphatott valamit a hálózatról, de ez sem túl valószínű. Mondjuk vannak vad dolgok, volt már olyan, hogy kikapcsolt gép mellett ültem, és felrobbant benne egy elkó, meg melóban olyan, hogy este kikapcsoltuk a mérőgépet, reggel nem indult. Meghalt benne a táp, a memória, a video kártya, pedig be sem volt kapcsolva.

(#48749) King Unique válasza Istyu74 (#48747) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor szokás egy screenshotot mellékelni a lemezkezelőről, ahol látszik a partíciók elrendezése stb. De amúgy a Windows lemezkezelője a kiterjesztést csak akkor engedi, ha a másik kötet törölve (nem lefoglalt) van. Ami nyilván adatvesztéssel jár, ha azon is vannak fájlok! Vagyis, ha mind a 3 partíción vannak adatok, akkor azok közvetlen összevonásához mindenképpen külső particionáló program szükséges. De meg oldani akár másképpen is, attól függően, hogy pontosan mi a helyzet. Erről a téma topikjában is volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#48750) Istyu74 válasza King Unique (#48749) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Bocsi,szóval a 3-mas lemezről lenne szó.

[kép]

Üdv, István.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.