Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48301) dugo_ válasza Mr. Tuty (#48300) üzenetére


dugo_
veterán

Jól átvertek. Itteni eladó volt? Mehet a csalósba, ha nem kártalanít.

(#48302) TriX2010 válasza dugo_ (#48301) üzenetére


TriX2010
tag

...vagy erős elektromágneses behatás érte a vinyót útközben... további opciót nem tudok elképzelni... Da sajnos az előbbi kolléga által írtakra nagyobb a valószínűség...

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48303) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Segítség kéne.
Van egy külső Hdd -m Toshiba MQ01ubd050, tönkre ment az elektronikája (G344BA a száma).
Alin találtam ilyen elektronikát Free shipping HDD PCB for TOSHIBA /Logic Board / G003250A / MQ01ABC150,MQ01ABC100,MQ01UBD050
Csatlakozók ugyan ott vannak rajta, viszont a pcb szám nem stimmel. Szerintetek jó volna hozzá?
A másik kérdés meg az hogy az adatokat vissza bírom majd nyerni róla esetleg?

(#48304) Doky586 válasza Garsza (#48303) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát nem sata hdd usb házban, hanem usb hdd..

Kukázd az egészet és vegyél újjat.
Ha pedig adatmentés is kell arról az adatmentés topikban tudnak többet..

(#48305) Garsza válasza Doky586 (#48304) üzenetére


Garsza
veterán

De egy új 15e HuF így meg megvolna 4e HuF ból.
És igen jó volna visza nyerni róla az adatokat, de gondolom előbb magát a tár funkcionalitását kell rendbe rakni.

(#48306) Bici válasza Mr. Tuty (#48300) üzenetére


Bici
félisten

Nem lattal HDSentinel kepet a winyorol elotte?

Ha igen, akkor hasonlitsd ossze az indulasok/leallasok szamat azzal, es a mukodesi napokat is.

En azert nyomnek a winyon egy teljes ujrainicializalast HDSentinel-lel (sok-sok oraig tart).
WD es HGST winyoknal mar 2-3 esetben talalkoztam logikai szektorhibaval, ami az ujrainicializalas utan eltunt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48307) Mr. Tuty válasza Bici (#48306) üzenetére


Mr. Tuty
csendes tag

Szia,

De, láttam HD sentinel screen-t, ami tényleg 100%-osnak jelezte, mindenesetre eddig az eladó korrekten reagált. Teszek egy próbát az újrainicializálással, ha nem segít akkor megy vissza a vinyó.

Üdv, Tuty

(#48308) Bici válasza Mr. Tuty (#48307) üzenetére


Bici
félisten

Es a hasznalati ido es az indulasok / leallasok szama is stimmel? Csak hogy tenyleg ugyanaz-e a winyo. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48309) scabi78


scabi78
senior tag

Milyen sürgősen cseréljem le a laptopban a hdd-t ha a kondi 79%-on van?

„A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
2174 hiba fordult elő adatátvitel során.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Hirtelen rendszerleállás, összeomlás, újraindulás, "kékhalál" esetén vagy ha fájlok/mappák nem érhetőek el, érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett.”

Tiszta Windows, rendes ház!

(#48310) Mr. Tuty válasza Bici (#48308) üzenetére


Mr. Tuty
csendes tag

Igen, stimmel!
Hogy őszinte legyek az egész kicsit fura nekem, de eddig úgy tűnik pozitív lesz a kimenet.

Persze azt azért tegyük hozzá, hogy egy HDSentinel képet nem tart sokból 100%-osra "varázsolni"...

(#48311) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni!

Adott 2x3TB windows (dinamic) raid0 kötetem. Sajnos az egyik vinyón elkezdtek gyenge szektorok lenni.

Vettem 2 új 3TB lemezt, azokat is szeretném így beállítani, aztán átmásolni az adatokat.

A 2 kötet között a másolás iszonyatosan lassú ~10MB/s ~400MB/s - 200MB/s helyett.
Közös sata vezérlőn vannak (Asus evo99x v1), oprendszer win10 1709.

Mit ronthattam el? Illetve milyen megoldást javasolnátok:R?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#48312) Songo


Songo
senior tag

Ki lehet valahogy deríteni, hogy éppen mit csinál egy merevlemez?
Néha magától nekiáll tekerni mint a barom pedig semmi nem is nyúl hozzá. és jó idióta akadós hangokat ad :S de erre hivatkozva nem fognak garizni az fix :S

(#48313) pjen válasza Songo (#48312) üzenetére


pjen
félisten

Másik gépben nem Tudod kipróbálni?Nem lehet,hogy a gép csinál valamit,az tekeri a HDD-t?

(#48314) Songo válasza pjen (#48313) üzenetére


Songo
senior tag

az a gondom vele, hogy 3 wincsi van a gépben. ebből 2őt használok is azon vana torrent meg a programok. ezen csak a sorozatokat tárolom és mégis ezt hallom :D mondjuk ez alapból is jóval hangosabb szóval lehet a többi is dolgozik néha. de ez zavaróan hangosan :(

(#48315) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!

Beszereltem egy Samsung EVO SSD-t, de azóta a gép nem látja a régi jó öreg WD Black 1 TB-ot...

Mi lehet a baj? A HDD megy, legalábbis hallom ahogy működik és érezni is a gépház oldalán, de nem látja még a BIOS sem!

(#48316) freeknight válasza freeknight (#48315) üzenetére


freeknight
őstag

Sikerült megoldani, de beírom, hátha máásvalaki is összefut a problémával.
Megjelent a Biosban, csak valamiért az "excluded from boot order" sorban.

Miután behelyeztem a Boot Orderbe, már látja a Windows is szépen.

(#48317) pomo-sapiens


pomo-sapiens
csendes tag

Üdv!

Előre leszögezem,számítógépes fórumokat olvasva nekem nagyon sok minden olyan,mintha hieroglifákat olvasnék (tehát nem értek hozzá),de hátha valakinek van ötlete,és még meg is értem :) .Van egy Toshiba P300 merevlemezem.(a Milyen merevlemezt vegyek topicban az ajánlottak között van.)Tárolásra,letöltésre,és játék telepítésre vettem.Gép bekapcsolása után,ha folyamatosan van adatmozgás,akkor elfogadható.Tesztelésre Blu-ray mappaszerkezet másolást használok.Másik vinyóról olyan 40-80MB/s (ritkán még több is) a másolás sebessége.Érdekes módon,ha a Tosbia egyik mappájából másikba másolok,akkor 20MB/s körül másol.Viszont ha nincs adatmozgás,akkor egy idő után 1MB/s körül másol,letöltés az kb 10kB/s,és lehetetlen róla videót nézni,nemhogy játszani.A HD Sentinelben elvileg be van állítva,hogy ne engedje leállni a vinyót.Bár próbaverzió,nem tudom így működik e az a funkció.
Előtte szintén egy Toshiba volt benne (az nem ez a sorozat),ott is ez a lassúság volt.Ott még egy kép megnyitása is majd fél percet vett igénybe.Kábelre,csatlakozóra azért nem gyanakszom,mert amikor beindul a gép,amíg megy az adat,addig jó.Ötlet valakinek?

(#48318) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASUS K53SV-SX562D laptopom.
Vettem bele egy 120gb-os SSD-t. A merevlemez helyére szereltem be. A vinyót meg beraktam az ODD helyére egy beépítőkerettel.
Azóta olyan dolgokat észlelek,hogy ha hozzá akarok férni a vinyón lévő fájlokhoz, akkor sajnos várni kell pár mp-et mire felpörög a HDD. Sőt filmnézés közben, meg-meg akad a kép és elszürkül a film. Szerintem ez is a vinyó miatt van.

Nem tudjátok mi okozhatja ezt a problémát? :F

(#48319) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Hitachi 1TB Touro HT0S03457 külső merevlemez, kb. 3 éves, és egyik napról a másikra nem ismeri fel a gép, vagyis felismeri, de nem tudja olvasni. Mi lehet a baja? Másik USB kábellel is próbáltuk.

Van esetleg valami program, amivel az adatokat le lehetne menteni annak ellenére, hogy nem olvassa a Windows?

(#48320) pjen válasza RAiN91 (#48319) üzenetére


pjen
félisten

Először egy live linuxal próbálnám.

(#48321) King Unique válasza RAiN91 (#48319) üzenetére


King Unique
titán

Valószínűleg sérült az NTFS kötet és RAW lett. Ha ez a helyzet, akkor Windowsnál egy hasonló esetnél le voltak írva a teendők.

A másik válaszban említett Live Linux is akár opció lehet, de az sem minden esetben képes hozzáférni a RAW kötethez. Ha igen, akkor viszont a Windowszal történő újbóli használathoz az adatok lementése után ez esetben is újra kell particionálni a külső meghajtót és vissza kell rá másolni a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#48322) freeknight


freeknight
őstag

Hali!

Mióta ssd-re váltottam, érdekes dolgot figyeltem meg: ha nem csinálok a WD Black hdd-mel semmit egy ideig, akkor a vinyó leáll. Ezzel úgy alapjáraton nem lenne baj, mert jó dolog, ha nem zajong, de elég gyakran újraéled a semmitől (gondolom pl a vírusírtó dolgozik rajta a háttérben), és a folyamatos ki-be kapcsolgatás gondolom nem tesz jót neki. Ezt a funkciót esetleg ki lehet kapcsolni?

(#48323) RAiN91 válasza freeknight (#48322) üzenetére


RAiN91
őstag

Nekem is ilyet csinál a Hitachi, ugyan ebben a felállásban, csak mikor bekapcsol, még a gép is megáll 3 másodpercre.

(#48324) freeknight válasza RAiN91 (#48323) üzenetére


freeknight
őstag

Nálam a rendszer SSD-n van, szerencsére nem csinál ilyet.
Ha ilyen 3 mp-s megállások lennének, már ki is vettem volna a hdd-t a gépből :DDD

(#48325) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Hol lehet beállítani Windowsban, hogy a HDD mennyi idő után kapcsoljon ki?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#48326) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#48325) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megoldva.

Aquila non captat muscas.

(#48327) freeknight válasza Hegyirabló (#48326) üzenetére


freeknight
őstag

És megosztanád, hogyan sikerült?

(#48328) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Találkozott már vki ezzel a hibaüzenettel?
"Hiba a memórialapon belüli művelet végrehajtásakor"

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#48329) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv, olyan problémám lenne, hogy kaptam egy laptopot, amit egy ütés ért, az ütés után még működött, de csipogott a hdd, majd egy újraindítás után nem talált op. rendszert a gép és most is hiába kötöm rá akár gépre is, ahogy áramot kap egy darabig csipog, aztán teljesen elnémul, illetve rendszert továbbra sem talál rajta. A kérdésem az lenne, hogy valahogy helyrehozható ez vagy egyáltalán mikor csinálja ezt a jelenséget? Vagy ez már az adatmentés körbe tartozik bele?

Üdv.:M.

(#48330) Doky586 válasza minek?:S (#48329) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél bele egy új HDD SSD -t.. és telepítsd újra a rendszert.

(#48331) minek?:S válasza Doky586 (#48330) üzenetére


minek?:S
őstag

Az már megtortent, a kérdésem az, hogy a másik hdd adataival lehet e bármit is kezdeni? Vagy az másik topic?

Üdv.:M.

(#48332) gtamate2 válasza freeknight (#48327) üzenetére


gtamate2
veterán

Energiagazdálkodási lehetőségek/Haladó beállítások

*Sn0w

(#48333) Doky586 válasza minek?:S (#48331) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez itt a (nem adatmentés) topik. Itt formázni lehet... :))

Ha átmész az adatmentés topikba ott menteni is lehet.. :B

[ Szerkesztve ]

(#48334) freeknight válasza gtamate2 (#48332) üzenetére


freeknight
őstag

Köszi, megtaláltam!

(#48335) muszty


muszty
tag

Sziasztok!

Van egy merevlemez, amit ha berakok a gépbe, akkor nem akar elindulni a másik vinyón lévő windows normálisan, de még csökkentett módban se. Kiírja, hogy windows betöltése, a led is folyton világít a gépházon, mintha valamit töltene, de nem csinál semmit. Ha kiveszem, akkor tökéletesen megy. Ilyenkor a windows valamit be akar olvasni a merevlemezről, és amíg nem tudja beolvasni, addig nem tud elindulni vagy mi okozhatja ezt?

(#48336) pjen válasza muszty (#48335) üzenetére


pjen
félisten

Húzd le a tápot a problémás HDD ről és akkor dugd vissza mikor már felállt a rendszer,hátha kiír valamit.

(#48337) minek?:S válasza Doky586 (#48333) üzenetére


minek?:S
őstag

Rendben, köszi, és elnézést akkor :)

Üdv.:M.

(#48338) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok.

Kérdésem lenne 1 napos új HDD. Nem tudott rá a NAS raidet másolni... Átraktam PC be format majd HDD sentinel... azt irja 9db hibás sector 8 az áthelyezett kondició 87% igy vadi újan..... Sentinel azt irja ugye az csak egy sablon szöveg hogy ezen a ponton nem lehetséges a garaniális csere még a hdd rendben van... Kérdésem érdemes e szenvedni a garival pár hét HDD re szükségem lenne vagy ne foglalkozzak vele küldjek rá egy felület tesztet ha rendben van akkor maradhat meg hogy ezt elfogadják e hibás hdd nek....

Üdvözletem

(#48339) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Egy ilyen gondom van.

A windows lemezkezelője RAW-nak, a minitool teljes egészében jó ismeri fel a partíciót, nfts-nak látja a kötetcímkével együtt. Mi a megoldás, hogy a windows újra NTFS-nek ismerje fel, és újra elérjem a rajta lévő adatokat?

Kérem segítsetek :)

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#48340) King Unique válasza kertsa (#48339) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban ugyanerre a kérdésre már kaptál választ, amiben le volt írva a teendő. Tehát felesleges volt ide is bespammelni...

A lényeg, hogy Windowsnál a RAW kötetet rendszerint nem nagyon lehet adatvesztés nélkül csak úgy visszakonvertálni NTFS-re. Ilyenkor rá kell ereszteni egy adatmentő programot, aztán lementeni a tartalmát egy másik fizikai lemezre. Majd utána újraparticionálni a problémás meghajtót és visszamásolni rá az adatokat. Ez egy korábbi hozzászólásban bővebben is részletezve volt.

[ Szerkesztve ]

(#48341) kertsa válasza King Unique (#48340) üzenetére


kertsa
senior tag

Már megbocsáss, de azért írtam írtam ide, mert az ott kapot válasz meg hozott megoldást. Mint a ahogy a képen is látható.

És köszönöm a megerősítést, hogy lehet adatot menteni és újraformázni.

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#48342) King Unique válasza kertsa (#48341) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk az ott linkelt leírásban több módszer is említve van, amelyekből pl. a partition recovery opciót nem feltétlen kellene erőltetni. Az ugyanis (az ingyenes verziónál) nem adatmentést végez, hanem visszaállítja a partíciót, ír a lemezre, ami ez esetben akár könnyen balul is elsülhet... Ahogyan a CHKDSK futtatása sem veszélytelen. A RAW to NTFS "konvertálás" pedig látszik, hogy csak újraformázást jelent ennél a programnál is.

Szóval innen nézve végül is jó, hogy itt tisztázva lett a dolog, mármint hogy az adatmentést kell ilyenkor választani. De azért legközelebb majd a megfelelő szaktopikban (adatmentés) kellene érdeklődni ilyen ügyben, mert egyéb helyeken nem biztos, hogy mindig megfelelő választ adnak.

[ Szerkesztve ]

(#48343) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Seagate Barracuda 7200.10 ST3250620A 250GB PATA rengeteget kerreg, mintha állandóan töltögetné az adatokat, ilyenkor mp-kre megáll az adott program.

2 partíció van rajta, egyiken 64, másik 43 gb szabad hely.

HDsenti szerint 100/100-as

Használtam az OS-t ennél kisebb kapacitású és szabad helyű vinyón is, ott minden gördülékeny volt.

Phenom II X2 555, 4GB RAM, HD7750 1GB, WIn 7 SP1

Mindig minden mindegy

(#48344) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Adott egy WD 1TB 64MB 7200rpm SATA WD10EARS. Win7 volt rajta. Nem mai darab. Kb 6 hónapja a hd sentinel jelezte, hogy található rajta 2 gyenge szektor. de ettől eltekintve 100/100 nak írta. Ezzel szemben viszont csinált furcsaságokat, pl random kékhalált dobott a gép. Ekkor átraktam a rendszert másik winyóra, a WD meg kapott egy mély formázást és maradt adat winyónak. Érdekes mód a mély formázást követően hdsentinel szerint nincs gyenge szektor (?).

Működött is kb 2 hónapig, majd megint megjelent rajta 2 gyenge szektor, és random eldobálta a gép a winyót.
Ekkor lehúztam, és pihent kb 2 hónapig.

2 hónapja megint bekötöttem, kapott egy mély formázást és felment rá a win10. Tökéletesen működött.mind addig amíg meg nem jelent rajta ismét a 2 gyenge szektor, majd megfagyott a gép és kékhalál. Újraindítás után az fogadott hogy 10 perc után se tölt be a win , hanem szaggat teljesen. Nagy nehezen a feladatkezelőt megnyitva, 2-3%volt a lemez használat, viszont a teljesítmény fülön meg 100% terheltséget írt a winyóra.

Átraktam másik gépbe, ahol próbáltam lementeni róla a fontosabb dolgokat, de nem jött össze.
1. bűn lassú volt, 2. egy 50 gigás packot 500 megának látott csak (?)

A HDsentinel szerint már 70+ gyenge szektor lett és a kondíció leesett 70%-ra.

Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék lementeni róla bármit is? (nem sok adatról lenne szó kb 50 giga max ami fontos lenne. Csak ugye kérdés egyáltalán megvan e). Életre lehet ezt bármivel is még kelteni hogy legalább adat winyónak használható legyen, vagy hagyjam a francba és támasszam ki vele az ajtót?

Köszi a válaszokat előre is, és bocs ha hosszúra sikeredett. :R

(#48345) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdv, érdeklődnék. 44 napos futási idővel 100/100 as kondícióval van egy nagyjából egy éves WD Blue 1TB Sata 3.0 64mb caches winchesterem ( ha kell írok pontos típust is ) probléma nincs vele semmi. Inkább csak zavaró tényező...

A mellette lévő 600 napot futott Toshiba 1TB os ugyan ilyen HDD-nek semmi ilyen baja nincs...

De ez a WD Blue kerreg mint a franc, egy Segotep Warship EVO Black gépházban vannak közvetlen előttük ventilátor. Na most itt a winchesterek ilyen műanyag beépítő keretben vannak. És a két winchester közé szivacsot kellett bélelnem, hogy ne kerregjen ( szóval lehet zörgés is, de nem az ) ... Arra már rájöttem hogy a WD kerreg. Lehet ezzel valamit tenni ? Vagy vágjam falnak ? (Igen kb ott tartok)

(#48346) Jarod1 válasza bucihost (#48344) üzenetére


Jarod1
addikt

wd nek vannak javító szoftverei aszem meg diagnosztikai cuccai

(#48347) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy külső usbs hdd pontosan Seagate Expansion modell: srdonf1 amivel az történt, hogy ahova bedugom az usb kábelt a csatlakozója levált a vezérlőlapról és az lenne a kérdésem, hogy ilyen vezérlő panelt lehet külön valahogy beszerezni?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#48348) dugo_ válasza cyber86 (#48347) üzenetére


dugo_
veterán

Egyszerűbb lenne aprón keresni smd forrasztóst és cseréltetni az aljzatot. Cink_Elek például.
Ez egy full szabványos alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#48349) King Unique válasza cyber86 (#48347) üzenetére


King Unique
titán

Ez az olyan integrált USB-s típusoknál szívás, amelyeknél maga az USB-chip és a fizikai USB-aljzat is integrálva van a HDD vezérlőpaneljára. Viszont nálad láthatóan nem ez van, hanem egy különálló SATA-USB adapter. Tehát ez még a jobbik eset!

Mivel ez egy gyárilag összeszerelt külső merevlemez, ezért (az adatok lementése után) adja magát a garanciális csere, ha még érvényes. Viszont, ha házilag megbontottad és szétszedted, akkor az a garancia elvesztését vonhatja maga után... Ha lejárt / szétszereléssel ugrott a garancia, akkor ez esetben a levált fizikai csatlakozót esetleg meg lehet próbálni visszaforrasztani a PCB-re. Vagy akkor már célszerűbb lenne inkább egy másik 2,5"-os külső házat venni a merevlemeznek.

[ Szerkesztve ]

(#48350) cyber86 válasza dugo_ (#48348) üzenetére


cyber86
őstag

Sajnos megsérült a nyáklap úgy jött le az aljat.

(#48349) King Unique: Akkor marad külső ház. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.