Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48051) SP4C3 válasza Songo (#48014) üzenetére


SP4C3
veterán

Ne usb drive-ra másolj, hanem egy másik lemezre. Szerintem az usb drive írási sebessége volt a bottleneck, nem a hdd olvasási sebessége.

"Kicsit le van halva" - Mi van rajta? Oprendszer? Windows 10? Task manager mit mond, mi használja a lemezt?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48052) abel.makrai


abel.makrai
csendes tag

Sziasztok! Légyszi segítsetek, nagyon fontos, minden adatom azon a merevlemezen van.
Adott egy külső merevlemez, hibátlan, szinte sosem használtam, csak rámásoltam a családi fotókat, kedvenc filmeimet, fontosabb dolgaimat, direkt azért vettem, hogy ezek meglegyenek, biztonságban.
A saját gépemen minden rendben volt, rámásoltam az adatokat, majd bedugtam egy új gépbe, ahol még nem telepítette fel az eszközt, de megjelent a meghajtó, gondoltam befagyott, kihúztam, szerintem itt romolhatott el valami. Azóta megjelenik a meghajtó, de azt írja:
A FÁJL VAGY A KÖNYVTÁR SÉRÜLT, NEM OLVASHATÓ!
HD Sentinelbe 100%-os a vinyó, 2 napot ment összesen, nincs hibás szektor, de nem mutatja hogy hány gb foglalt belőle, azt írja nincs lemez a meghajtóban.
Kérlek segítsetek, nagyon fontos, minden adatom azon van. Biztos nem mehetett tönkre, szinte sosem használtam.

(#48053) King Unique válasza abel.makrai (#48052) üzenetére


King Unique
titán

A szokásos probléma, vagyis RAW kötet. Példák: [link], [link].

Egyébként éppen pár napja járt valaki ugyanígy, akkor annál az esetnél ismét le voltak írva a teendők: kérdések | válaszok.

[ Szerkesztve ]

(#48054) abel.makrai válasza King Unique (#48053) üzenetére


abel.makrai
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! Sikerült is :R :R

(#48055) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Első körben itt a win10 fórumban kezdtem érdeklődni a problámám megoldásáról, mert azt hittem win10 hiba lehet, de most már gyanakszom HDD hibára is.
A lényeg: Van egy külső usb3-as WD MyPassportUltra HDD, ami egy Mede8er (usb2-es) média lejátszóba teljesít szolgálatot.
Jelenleg ha rádugom a WD HDD-t a PC usb3 portjára semmi nem történik, világít a HDD led, de a win10-ben sehol nem jelenik meg (gépház, eszközkezelő), hogy a HDD létezne:

Ha másik külső usb3-as HDD-t csatlakoztatok, minden rendben:

Ha a problémázott WD MyPassportUltra HDD-t usb2-es porta dugom, akkor minden rendben:

Tehát a WD MyPassportUltra usb2-n rendesen működik, usb3 porton nem látja a PC.
2TB-os tárról van szó, tele filmekkel, nem lenne egyszerű újra formázni és úgy kipróbálni, valamint adatvesztés sem jönne túl jól.
Szerintetek elképzelhető hogy úgy kezd "meghalni" a HDD, hogy már nem működik usb3-n, de usb2-n még igen?
Vagy mi lehet a baj?
Hogyan tudnám kideríteni?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#48056) King Unique válasza VGYke (#48055) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 topikban legutóbb kaptál válaszokat kb. ugyanerre a kérdésre, illetve hogy miket lehetne kipróbálni az eszközkezelőben. Maga a külső HDD nem lehet rossz, ha USB 2.0 porton kifogástalanul működik. Illetve a gép USB 3.0 portja se, ha ugyanahhoz csatlakoztatva másik USB HDD megfelelően működik. De amúgy nagyon egyszerűen le lehetne tesztelni az USB 3.0-s csatlakozás működését a WD-vel pl. egy pendrive-ról bebootolt Live Linux alatt. Ha ott rendben működik USB 3.0 porton a My Passport, akkor egyértelműen a Windowsnál nem stimmel valami.

(#48057) krealon:
Akár ez is okozhat gondot, mert csatlakozónál és aljzatnál egyaránt megkophatnak az érintkezők. Ezért is van olyan, hogy egyik USB-portban jobban illeszkedik és megszorul a kábel csatlakozója, míg a másikban kevésbé, vagy éppen lötyög. Nekem is van olyan külső WD-m, aminek a gyári kábele ilyen és ezért használom másikkal. De az mondjuk inkább működés közben dobálta el emiatt az adatkapcsolatot, illetve ha minimálisan elmozdult a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#48057) krealon válasza VGYke (#48055) üzenetére


krealon
veterán

"Tehát a WD MyPassportUltra usb2-n rendesen működik, usb3 porton nem látja a PC."

Tudom, hogy trivialis kerdes, de masik kabellel is probaltad mar a MyPassport-ot? (Lehet, hogy a kabel USB3 specifikus erintkezoi kopottak, deformaltak.)

(#48058) Mika1227


Mika1227
őstag

Beraktam egy új vinyót a BIOS-ban látszik a Hard Disk Sentinel-ben is de a lemezkezelőben nem látszik! Hogy tudnám leformázni?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#48059) Mika1227 válasza Mika1227 (#48058) üzenetére


Mika1227
őstag

Megoldódott!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#48060) end0


end0
csendes tag

Sziasztok!

Új WD 2TB fzex kikapcsoláskor a teljes leállás előtt 3mp-ig súrlódó hangot ad. Rákerestem és több találat is volt erre a problémára, de egyértelmű választ nem találtam arra, hogy hibásak-e. Már jeleztem gariba, elviszik megvizsgálni. Szerintetek normális hogy felbőg kikapcs előtt?

(#48061) SP4C3 válasza end0 (#48060) üzenetére


SP4C3
veterán

Mintha lett volna már valaki itt a napokban ugyanilyen problémával, de ő nem black hanem a szerver osztályú merevlemezekre panaszkodott.

Meg is lett: [link]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48062) end0 válasza Bici (#47942) üzenetére


end0
csendes tag

Szia!
Nekem is ugyan ez a hangja a wd fzex 2TB hdd-nek a sípolás nélkül
Kaptál esetleg választ WD-tól?

oldalukon ez van: Abnormal drive sounds include: Grinding sounds
[link]
-
(#48061) SP4C3 Köszi!

(#48063) Bici válasza end0 (#48062) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

Csak annyit írtak, hogy ha akarom, akkor küldjem vissza.
De nem bízom abban, hogy hibásnak találják és egy új, nem daráló példányra cserélik.
Legtöbbször felújítottra cserélik a netes vélemények alapján.

Én feladtam. Ha megtudsz valamit, akkor nekem is szólj!

Youtube-on egy hozzászóló azt írta, hogy normális, és a vibráció csökkentés miatt van. Franc tudja, hogy igaz-e.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48064) SP4C3 válasza Bici (#48063) üzenetére


SP4C3
veterán

amit biztosan tudtok csinálni, hogy használjátok (én tesztelném kicsit, írás/olvasás az egész lemezen), ha meg tönkremegy, vagy bad sector-os lesz a gari előtt, akkor lehet küldeni vissza.

"Youtube-on egy hozzászóló azt írta, hogy normális, és a vibráció csökkentés miatt van." - Ez kicsit értelmetlennek tűnik, hogy amikor áll le a lemez, akkor vibráció csökkentésbe kezd? what? :B

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48065) Vaskarika74


Vaskarika74
újonc

Sziasztok!

Vettem egy Toshiba 3tb os hdd-t (HDWD130, P300), de nem látja a bios, csak felpörgeti és a fejet mozgatja. Próbáltam másik alaplappal (mindkettő Gigabyte).
Help pls.
:B

(#48066) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Laptopom hibáját próbálom kideríteni, és merevlemezre gyanakszom. Az azonnali fórumban nem igazán kaptam megoldást szóval bepróbálkozom itt is hátha. A SMART táblához nem értek, így itt lenne:

Ez lehet forrása pl. weblapok 5-10 mp-es betöltési idejének, vagy belassulásoknak játékok közben?

Második kérdés, ha elsődleges drive-nak beszerzek egy SSD-t másodlagos puszta adattárolásra lehet csökkenteni a sebességét (nagyságrendekkel)?
Jelenleg egy elég rossz hőelvezetésű laptopban használom, és másodlagosként messze túl sok hőt termelne.

Előre is köszönném a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#48067) pjen válasza Vaskarika74 (#48065) üzenetére


pjen
félisten

Ha a bios nem látja,vidd vissza.

(#48068) Kékes525 válasza -Faceless- (#48066) üzenetére


Kékes525
félisten

A SMART teljesen rendben van. Az alapján nem lehet a HDD-éd oka a lassú betöltődésednek, legfeljebb a sebessége.
Az biztos, hogy rendszerpartíciónak az SSD sokkal jobb, sokkal gyorsabb lenne, érezhető sebesség növekedést tapasztalnál. Persze azért pontosabb válaszhoz tudni kellene a teljes konfigurációt is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48069) kntibi


kntibi
csendes újonc

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok már, és nem vagyok ebben valami jártas, ezért kérek segítséget tőletek.
Az egész úgy kezdődött, hogy winrarral tömöríteni kezdtem egy 32 gb-s mappát, majd a tömörítés legvégén kidobta, hogy vmi szektorhiba (!?). Ezt megismételte még kétszer, és hirtelen nagyon lelassult a gép. Nagy nehezen, sokadik újraindításra sikerült bejutnom a feladatkezelőbe, proci 10%, RAM 15%, lemez 100%. Aztán teljesen kifagyott. Még pár újraindítás után a kb. 10 mp-s boot helyett 7-8 perc alatt jött fel a rendszer. További türelemjátékkal a HD Sentinelt elindítva láttam, hogy 100/89 lett, pedig pár nappal előtte 100/100 volt.
2 órával később pedig már csak 100/85 volt.
Nos, azóta be sem bootol.
A vinyót 2 hónapja vettem (WD Caviar Blue 1TB 7200rpm), gyártási ideje pedig 2017 március.
Ha bootolni próbálok, automatikus javítást hozza fel, ami kifagy.
Egy tartalék vinyóra (Samsung 80 GB) felraktam egy rendszert, az tökéletesen, hiba nélkül működik.
A Samsung mellé bekötöttem a hibás vinyót is, de ekkor is az automatikus javítást hozta fel, holott a Samsung van beállítva elsődleges bootnak.
Egyik újraindításnál kiírta, hogy ha át akarom lépni az automatikus vizsgálatot, nyomjak le egy billentyűt. Lenyomtam, majd kifagyott.

Tudnátok segíteni nekem? Elsődleges cél az adatok lementése. Cserélik garival a vinyót? Miért nem bootol be a samsunggal a WD?

Előre is köszönöm a segítséget

(#48070) Doky586 válasza kntibi (#48069) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A vinyót 2 hónapja vettem"
Visszaviszed a boltba és gariba cserélik.. (de nem mentenek). Ennyi.

(#48071) Kékes525 válasza kntibi (#48069) üzenetére


Kékes525
félisten

Az adatmentésre specializálódott cégek lementik az adataidat, de rendkívül drágák.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48072) pjen válasza kntibi (#48069) üzenetére


pjen
félisten

Tegyél fel egy live línuxot,hátha tudja olvasni egy mentés erejéig.

(#48073) prannk


prannk
őstag

Hali. Bekaptam valami virust virusirto ellenére is. Avg vel sikerult kitisztitani. Azt kerte inditsam ujra a gépet a veglegesiteshez. Azota nem bootol be. A biosba a boot menunel nincs a hdd. Megprobaltam ujra rakni full formázással. Ugynugy nem bootol be nincs hdd.
Mi a szar ez? Asus n551jw

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#48074) envagyok


envagyok
veterán

Van egy régi Acer notim, amit már nem használok jópár éve, gondoltam átnézem, és meghirdetem eladásra.
Sajnos szeretek mindent jelszóval védeni, ezért beállítottam hdd jelszót, ami egy papírra felírt random karaktersorozat volt, és az évek, illetve egy költözés során sikerült elveszteni.
Hogyan lehet BIOS szintű jelszóval levédett hdd-ről levenni azt?
A hdd-n nincs fontos adat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48075) Doky586 válasza envagyok (#48074) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sehogy se. Csak ha tudod a jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#48076) pjen válasza Doky586 (#48075) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Formáznl,particionálni sem lehet,mondjuk linux alatt?Nem próbáltam még,azért kérdem.

(#48077) Doky586 válasza pjen (#48076) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Mivel még a bios-ban sem jelenik meg tudtommal jelszó nélkül.. (ATA jelszó)

..és csak laptopban lehet unlockolni a jelszó ismeretében. (asztali gépen nem)

[ Szerkesztve ]

(#48078) pjen válasza Doky586 (#48077) üzenetére


pjen
félisten

Köszi,hál istennek nem volt még ilyen gondom. :R Akkor megoldás lehet.Szétszedem a vinyót és csiszoló papírral törlöm a jelszót. :C

(#48079) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Az alábbi mennyire gáz egy HDD-n ami nem a rendszert viszi?

köszi : :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#48080) goodfejke


goodfejke
újonc

sziasztok! Western Digital RE 2TB 3,5" SATA3 7200RPM 64MB vinyót ráköttem a gépre sata csatlakozó és táp kábelt bedugtam. MIutána bekapcsolom a gépet a vinyóból csak hangokat hallok hogy valami kattog. se biosban és máshol nem látom a gépben. Teljesen új most bontottam ki. miért nem láthatja a gép? A másik hdd csatlakozóit dugtam rá ami működik tehát a kábel nem lehet probléma. lehetséges, hogy a hdd a hibás?

(#48081) pjen válasza goodfejke (#48080) üzenetére


pjen
félisten

Mért ne lehetne,vidd vissza.

(#48082) zsolt1225 válasza Kékes525 (#48031) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Nos úgy tűnik tényleg vírus volt. Most megy rendesen az írás, letöltés a hdd-re. Köszi a segítséget :R

(#48083) sickboy91


sickboy91
csendes tag

Sziasztok!

Birtokomban van egy Toshiba L300-as laptop, jelszóval védett Seagate vinyóval. A jelszót nem tudom, de a B500-as pontok csavarhúzóval való összeérintésével, és az Ultimate Boot CD közös erejével már be tudtam lépni a rendszerbe. Sajnos eléggé körülményes megoldás, ezért a jelszót kellene mindenképp kiütni - ha szükséges. Mondom is a kérdésem: Egy új vinyó esetén is kérné a HDD jelszót vagy a jelszó csak az ahhoz a HDD-hez kell, ami épp a laposban volt a beállítás idején? A szükséges adatokat már lementettem, így akár egy teljes reset is játszik, a lényeg, hogy lehessen használni a gépet. Tud erre valaki valami használható megoldást?

A félreértések elkerülése végett az alábbi ablakot dobja ki indítás után után: "please enter built-in hdd user password", ide kéne beírnom a jelszót. Másik HDD-val is kérné vagy ez egy teljes rendszerszintű védelem? Sajnos nincs senki olyan a környezetemben akiével ki tudnám próbálni.

Mielőtt valaki azt gondolná, hogy esetleg lopott a gép, az téved, sajnos egy elhunyt rokon gépe került hozzám nemrég, két évig másnál volt. Az eredeti tulajdonosa alatt még csak sima felhasználói fiókos jelszó volt, a hozzá nem annyira értő ismerősök vitték el próbálgatni, úgyhogy fogalmam sincs hogyan került rá a HDD jelszavas védelem, de az a vicc, hogy ők sem tudnak semmit róla. Mindenképp manuális beállítást igényel a jelszó beállítása vagy valamilyen anomália esetén "létrejöhet egy kód" a HDD-n?

Xiaomi buzi

(#48084) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok! Tegnap jöttem hazafele és 1 utcával arrébb rádőlt egy fa a vezetékekre, és elemnt az áram. Itthon a gép nem volt bekapcsolva, de ma reggel óta elég nehézkesen működik. Egy SSD + HDD megoldásom van, és a hdd feltűnően lassú lett. Furcsa hangot ad ki magából amikor dolgozik, de minden adat elérhető ami rajta van csak lassan. HDD Sentinelen minden tökéletes. Milyen hibára utalhat ez? [link]

(#48085) Doky586 válasza sickboy91 (#48083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy éjféli szeánsz keretében asztaltáncoltatást rendeztek amelyre a médium meghívja az elhunyt szellemét is.. Aztán megkérdezitek tőle a jelszót... ;]

(#48086) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok.
Holnap kap a fiam szülinapjára egy új HDD-t, egy 3 terrás P300-at. Jelenleg a gépében 2 db hdd van, egy 500 gigás WD, ezen van két partíció, a rendszer+ néhány program a C-n, a D-n pedig pár játék. A másik hdd egy öreg 160-as hitachi, sok bs-al. Ezen van még néhány játék, ide mennek a letöltések stb. Ezt akarom kidobni, és az újat a helyére. Egyszerűen átmásolom a komplett tatalmát pl TC-el, vagy kell valami klónozó progi? Vagy egyszerűen csere, aztán ami játék hiányzik, azt újra letölti? Mert végül is a Steam/Origin/Ubi hármassal játszik, ott megmaradnak a könyvtárban nem? Szóval hogy kellene megejteni a cserét?

Köszönöm.

(#48087) sickboy91 válasza Doky586 (#48085) üzenetére


sickboy91
csendes tag

De ku*rva vicces voltál, most aztán verheted a mellkasodat a fórum előtt. :C

Xiaomi buzi

(#48088) Doky586 válasza sickboy91 (#48087) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha tudsz jobb módszert: ki vele, tárd elénk a megoldást..

(#48089) cintula187 válasza cintula187 (#48079) üzenetére


cintula187
addikt

Erre valakinek valami?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#48090) bolic válasza cintula187 (#48089) üzenetére


bolic
őstag

Felfigyeltem a SMART-ra a 199. attribitumot, vagyis az ultra ata crc error count-nak van száma. Valószínűleg hibás SATA kábeled van, cserélj megbízható pattintós kábelre. :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#48091) atisz84


atisz84
csendes tag

Hello,
2 hete vettem egy 4 TB WD Purple HDD-t, használat előtt csináltam egy komplett bad sector ellenőrzést, nem volt vele semmi gond. Kb 600 gigát másoltam rá eddig, és tegnap este egyik pillanatról a másikra eltűnt az egész partíció. :F
Mitől lehet ez? Cseréltetnem kéne?
Attól tartok, ha most létrehozok egy új partíciót, odaveszik az összes adatom. Lehet, hogy csak beképzelem, de olyan mintha lassanban is pörögne fel. Kb 4 másodperc, de előtte nem figyeltem erre.
HDD Sentiel szerint 100/100, bár én nem nagyon bízok abban a programban. A régi HDD-nek tuti valami baja van, mert a torrent kliens I/O hibát szokott kiírni az egyik partíciónál, de a Sentinel szerint 100/100-as.

(#48092) King Unique válasza atisz84 (#48091) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent az, hogy eltűnt?

Az eleve másodlagos, hogy a fájlkezelőben megjelenik-e, vagy sem. Az a lényeg, hogy az eszközkezelő és pláne a lemezkezelő mit mutat! Aztán a csatlakozást, a SATA-kábeleket stb. sem árt ellenőrizni! Valamint a meghajtó állapotának mélyebbre ható elemzéséhez a HDS és a WD saját szoftvere is biztosít különféle teszteket. Ha fontos adatok vannak rajta és azokról nincsen biztonsági másolat, akkor pedig nyilván nem szabad formázni, illetve újraparticionálni! Ez esetben adatmentő programokkal (példák) kellene egy másik fizikai meghajtóra lementeni a tartalmát.

Ha sikerült lementeni az adatokat, de továbbra is rendellenesen üzemel a merevlemez, akkor pedig nyilván adja magát a garanciális csere.

[ Szerkesztve ]

(#48093) atisz84 válasza King Unique (#48092) üzenetére


atisz84
csendes tag

Lemezkezelőben ott van a HDD, de az egész lemezre azt írja, hogy unallocated.
Azóta megnéztem WD Lifeguard-al, ami a Windows-al ellentétben a méretét sem ismeri fel, és annyit ír, hogy health status: warning.
Megnéztem Partition Wizard-al is, az meg annyit ír, hogy a file system az bad disk. Szóval úgy tűnik ez kuka. Kábelek jók, másik HDD megy a helyén hibátlanul.
Tök jó, hogy 2 hétig válogattam, hogy valami megbízható tárolót találjak, a tervezettnél inkább többet költöttem, errefől 2 hét után tönkremegy! :(( Szerencsére még nem volt rajta semmi pótolhatatlan.

(#48094) cintula187 válasza bolic (#48090) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi a tippet.

Pl. ilyen?
vagy ez?

És a crystal disk figyelmeztetés? Ha lementenék róla minden adatot rendbe lehetne rakatni?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#48095) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Sziasztok!
Olyan elméleti kérdésem lenne, ha első használatkor inicializálunk egy merevlemezt és közben csatlakozási (kábel) gondok vannak vagy netalántán elmegy az áram, akkor az végzetes a merevlemezre nézve? Visszafordítható vagy újrakezdhető a folyamat? Holnap érkezik egy 6 terás merevlemezem és az első üzembehelyezést egy PCI-e x16 foglalatú Sata 3-as bővítőkártyáról ejteném meg, aminek az adott kivezetése a számítógépház tetején lévő HDD dokkolóban végződik rendes Sata kábelen. Később az alaplapra csatlakoztatnám, de ha rossz a lemez, például a szállítás okán, akkor megkímélném magam a beszerelésétől, mert nem könnyű a meglévő sok merevlemez mellett.

- Glaz-doz-fhut -

(#48096) bolic válasza cintula187 (#48094) üzenetére


bolic
őstag

Attól függ SATA3-as vagy SATA2-es az alaplapod, jól választottad a pattintós kábelet. :K

Sajnos nincs sok tapasztalatom vele kapcsolatban. :(

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#48097) cintula187 válasza bolic (#48096) üzenetére


cintula187
addikt

Eszerint sata3 nem? Végülis mostani is pattintós de lehet már kezdi megadni magát.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#48098) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Ha a vinyóim 100/100asak, nincs velük semmi baj, akkor vegyek új HDD-t?
Annyi van velük csak, hogy az üzemidejük nagyon sok, és nem szeretném ha egyszer csak elszállna minden.
Ennyi az üzemidejük:
HD300LJ --------- 2626nap leállás/indulás: 5848
HD503HI ----------1807nap leállás/indulás: 2340
HD753LJ --------- 2632nap leállás/indulás: 3281
WD1002FBYS-- 2299nap leállás/indulás: 183

Ilyen esetben ha 100asak a vinyók, ne gondolkozzak még cserén?

[ Szerkesztve ]

(#48099) King Unique válasza Benhill (#48098) üzenetére


King Unique
titán

Ha a program folyamatosan monitorozza a HDD-k állapotát és szerinte rendben vannak, akkor az elvileg OK. De igazán biztosra a mélyebbre ható elemzéssel lehet menni, amihez kínál különféle teszteket az említett szoftver is.

Egyébként attól, hogy most nincsen gond a háttértárakkal, attól még az üzemidők alapján elég viseltes mindegyik. Vagyis elvileg előbb tönkremehetnek, mint egy új, vagy keveset használt példány. Aztán a gyakorlatban ki tudja meddig bírják még, de ha fontos adatok tárolásáról van szó, akkor úgyis a biztonsági másolatok megléte a legfontosabb. Illetve még mindig olcsóbb megoldás pár db merevlemezt venni és nagyobb biztonságban tudni az adatokat, mintsem utólag pánikolni, kifizetni a többszörösét a mentésre stb.

[ Szerkesztve ]

(#48100) Doky586 válasza Benhill (#48098) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ha a vinyóim 100/100asak, nincs velük semmi baj, akkor vegyek új HDD-t?"

Ha van fölös pénzed miért ne. Ezeket meg tedd be az ingyen elvihető rovatba..
Legalább valakinek boldog lesz a karácsonya.. :))

De nemrég valaki panaszkodott itt hogy az új pár hetes hdd-je kifingott. Lehet te is így jársz az újjal.. :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.