Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48501) pjen válasza enginev3.0 (#48500) üzenetére


pjen
félisten

Azzal sem biztos,hogy fog,sajnos.

(#48502) liksoft válasza enginev3.0 (#48500) üzenetére


liksoft
nagyúr

A legtöbb esetben ma már gyári számra összepárosított.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#48503) Bargab


Bargab
tag

szerk: nem ide terveztem, csak több fórum volt megnyitva és nem fogyeltem, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#48504) kessflo


kessflo
csendes tag

Sziasztok ! Segítségeteket kérem a következő HDD-vel.
A csatlakozó rossz volt ezért ki lett forrasztva.
Hol tudnék beszerezni hozzá vagy esetleg mobil házat... köszönöm !

(#48505) King Unique válasza kessflo (#48504) üzenetére


King Unique
titán

Ennél a típusnál a HDD vezérlőpaneljára van integrálva az USB-chip és az USB-aljzat, amely utóbbinál ha fellazul a forrasztás, vagy letörik maga az aljzat, akkor az szívás...

Ez esetben esetleg meg lehetne próbálni szakembernek visszaforrasztani, de ha az nem megy, akkor kompletten cserélni kell az egész vezérlőpanelt. Azaz elvileg kellene, de a gyakorlatban már jóval macerásabb a dolog, megfelelő donort kell keresni hozzá, amit az interneten található videók és leírások is szemléltetnek. Valamint ezt is csak szakembernek javasolt szükség esetén próbálgatni, ahogyan pl. az ilyen átalakítást szintén. Külső házat meg hiába veszel hozzá, mert egy normál típusnál eleve külön van a SATA-USB átalakító panel (példa), azaz nem integrált. Na meg a WD natúr külső házakat eleve nem is gyárt, hanem csak gyárilag összeszerelt külső merevlemezeket. Ugyanilyen külső házat max. másodkézből lehetne venni pl. az eBay-en, azaz mások szétszerelik a saját komplett külső merevlemezüket és eladják csak a külső házat. De jelen esetben egy ilyennel megint nem mennél sokra, mert mint említve volt, ennél a típusnál eleve integrált megoldás van.

Ha pótolhatatlan adatok vannak rajta, akkor érdemes az előbb részletezett módszereket megpróbálni, de azt is javasolt inkább szakemberre bízni. Illetve ez ügyben már az Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni. Ellenkező esetben kb. kuka a külső merevlemez, vagy max. donornak leadható adatmentéses helyen, mert a házilagos szétszedéssel a 3 éves gyártói garancia és értelemszerűen a garanciális csere lehetősége is elvileg ugrott...

[ Szerkesztve ]

(#48506) Doky586 válasza kessflo (#48504) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1. Veszel bármilyen USB aljzatot (ami illik a kábeledhez), ráforrasztod 2-3 cm huzalokkal az alaplapra, lemented az adataidat.
2. Könnyed mozdulattal az egész usb driveot a kuka fölé helyzed, majd beleejted..

Ha nincs mentendő adat akkor az 1. pont kihagyható így időt takarítasz meg. :)

(#48507) Lincsiapa


Lincsiapa
újonc

Sziasztok!

Az alábbi problémában kérem segítségeteket:
2 Samsung hdd-m is meghalt az elmúlt pár hónapban. Mindkettő folyamatos használatban volt Samsung okos TV-n. Mindkettőnél ugyanaz a jelenség jött elő idővel, a PC egyszercsak nem ismerte fel, illetve ha látta is, mint meghajtót, vagy hibásnak írta, vagy formázást kért rá. De megnyitni nem hajlandó.
A frissen meghalt esetében a lemezkezelőben hibátlan, első osztályú partícióként jelenik meg, viszont...
NTFS-ről (nyilván a TV által...de számomra rejtélyes okból) RAW lett a kiterjesztése!!! Ezt a problémát megoldottam. Erről le lett mentve minden, formázás, azóta megy.

Ami a probléma: a másik vinyót az lemezkezelő is csak mint üres meghajtó látja, ennél az előző megoldás nem játszik.
Viszont...a TV-n megnyitja ezt a vinyót is, le is játssza a tartalmat......

Kérdés, illetve ötletet várok:

Mivel a TV-n megnyitható és látható a tartalom... ha hálózatra rakom a TV-t, van esély arra, hogy a TV-re csatlakoztatott vinyó tartalma is megjelenjen a PC-n, ha maga a TV külön meghajtóként megjelenik...??

Nyilván lementeném, ha ez így megoldható. Vannak rajta pótolhatatlan dolgok, viszont Kürth-ékkel nincs keret szóba állni... :N

Köszönöm, ha tud valaki segíteni!

(#48508) kessflo válasza Doky586 (#48506) üzenetére


kessflo
csendes tag

Nagyon köszi a segítséget !

(#48509) pjen válasza Lincsiapa (#48507) üzenetére


pjen
félisten

Egy live Linuxot kéne megpróbálni, hátha

(#48510) King Unique válasza Lincsiapa (#48507) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy a külső merevlemezeken gond van a fájlrendszerrel, illetve a kötettel és RAW stb. lett, még nem mentek végleg tönkre... Azt akkor lehet mondani, ha a HDS nagyon ramaty állapotot mutat rájuk, vagy már semmilyen OS nem ismeri fel őket semmilyen formában, netán fel sem pörögnek stb.

"másik vinyót az lemezkezelő is csak mint üres meghajtó látja"

Ez megint nem derült ki, hogy pontosan mit is jelent, lemaradt a screenshot... Ha nem RAW és nem nem lefoglalt, hanem ilyen, akkor az utóbbinál a Windows számára ismeretlen fájlrendszer (pl. Ext4) szokott lenni a probléma. Tehát, ha a tv valami linuxos fájlrendszerre formázta a külső HDD-t, akkor nem meglepő, ha a Windows nem kezeli, ellenben a Linux-alapú / Unix-szerű OS-t futtató tv-készülék igen. Ez esetben Windowsnál eleve külső program (példák) kell a nem támogatott fájlrendszer kezeléséhez, vagy olyan adatmentő program (példák), amely kezeli azt. Ha linuxos fájlrendszerről van szó, akkor másik lehetőség egy pendrive-ról indított Live Linux.

Egyébként, ha mindkét külső HDD 2,5"-os méretű, akkor tipikus hibalehetőség szokott lenni az elégtelen USB-s tápellátás, pláne az ilyen másodlagosnak mondható hardverkörnyezetben... Az ilyen modern tv-ken is eleve a "HDD 5V 1A" USB-portot javasolt használni ilyen célra. Valamint a megfelelő szoftveres leválasztás is fontos, amire normál esetben a tévéknél is szokott lenni lehetőség. Példák: LG, Samsung, Sony.

[ Szerkesztve ]

(#48511) syab19


syab19
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, adott egy 4TB-os Seagate HDD, külső tokban, külső tápellátással.
Rákötöttem egy LG TV HDD USB csatlakozóra, de ennek ellenére nem ismerte fel.
Lehúztam és leállítottam.
Most szeretném a Windows 10-en keresztül átmásolni róla az adatokat gépre de 0x80070057-es hibát dob.
HDD Sentinel azt írja 2TB-os és nem 4.
Windows 4nek látja, fájlokat látom rajta, de mozgatni már nem tudom.
CHKDSK nem talál hibát, meghajtóvezérlőt eltávolítottam majd újratelepítette a Win10.

A hiba továbbra is fennáll, GetDataBack látja a fájlokat és nem talált hibát.
Hogyan tudnám az NTFS rendszert vagy a kötet konfigurációját helyreállítani, hogy a fájlok allokációja és helyadatai helyreálljanak?
Vagy csak adatmentés és formázás jöhet szóba?

Köszönöm a segítségetek és az ötleteket!

Üdv. Szabi

(#48512) King Unique válasza syab19 (#48511) üzenetére


King Unique
titán

A tv kezeli egyáltalán a 2 TB+, illetve a GPT particionálási stílus szerinti lemezeket? Ezeknél nem ritkán 2 TB szokott lenni a felső határ és még 2018-ban is csak az MBR-t ismerik... De tipikus hiányosság szokott lenni az is, hogy nem minden USB-chipet kezelnek, pláne az USB 3.0/3.1 típusokra vonatkozóan... Valamint nem minden fájlrendszert és általánosan a FAT16/32, valamint jó esetben az NTFS támogatott.

"HDD Sentinel azt írja 2TB-os és nem 4."

Maga az USB-s külső ház (pontos típus?) kezeli rendesen a 2 TB+ merevlemezeket? Hol volt inicializálva és particionálva, a gépben (SATA), vagy a külső házban (USB)? Ha a lemezkezelőben a Windows valóban bruttó 4 TB-ot mutat, akkor a HDS hogyhogy csak 2-t? De persze screenshot nincsen erről és a program verziója sem ismert...

"fájlokat látom rajta, de mozgatni már nem tudom."

Mármint látszik egyben a teljes bruttó 4 TB-os kötet és minden megvan, a fájlkezelőben meg lehet nyitni, csak másolni / áthelyezni / törölni nem lehet? Ha a szokásos dolgok (másik USB-port, másik USB-kábel, OS restart, másik gép stb.) ki voltak próbálva és NTFS fájlrendszer van rajta, akkor lehet akár jogosultsági gond is. De azt be lehet állítani parancssorban és grafikus felületen egyaránt.

Aztán +1-ként a favágó módszer - amit javasolni szoktak itt is egyesek - , hogy szedd szét a külső házat és a HDD-t tedd be a gépbe, azaz SATA-n csatlakoztasd. Igen ám, de ha a külső házban volt inicializálva + particionálva a merevlemez és annál netán eltérő a logikai / fizikai szektorméret-kezelés (példa), akkor pl. a 2 TB+ | GPT felállásnál SATA-n nem lehet majd hozzáférni a HDD tartalmához... Max. destruktív módon használható újra a lemez, azaz újraparticionálás után. Ellenkező esetben viszont már működik a hozzáférés SATA-n is.

[ Szerkesztve ]

(#48513) syab19 válasza King Unique (#48512) üzenetére


syab19
tag

Köszönöm a választ, a HDD külső tárolóban lett inicializálva és használva eddig minden gond nélkül.
Több géppel és laptoppal.
A külső HDD tartó, CANYON márkájú, pontos típust nem tudok sajnos még a gyártó oldalán sem találtam. USB 2.0-ás.
HD Sentinel: ver.4.50 (6845)
Windows HDD tulajdonságok:

HD Sentinel üzenet:

A tv-re rákötve van NTFS rendszerű 2TB-os HDD amit kezel és működik.
Erre a HDD-re tudok is másolni és áthelyezni, míg a 4TB-osnál a kis méretű fájlok áthelyezése működik a nagyméretűeké(1GB+) nem.

Jogosultságok a problémás mappához teljeset adtam, a fájlok láthatók de nem használhatók.
Pl. megnyitnék egy video fájlt és a médialejátszó ugyanazt az alap hibaüzenetet adja mint másolásnál:
0x80070057 - Ismeretlen hiba.

Másik port, OS restart megvolt. Másik gép és beépítést még nem próbáltam. Utóbbi kipróbálása később lehetséges.

Köszönöm a segítséget!

(#48514) Czimby


Czimby
addikt

Elkezdett haldoklani a WD Green 2Tb HDD-m, 7éves és 11hibás ill 25 gyenge szektora van.
Viszont ami jobban idegesít, hogy brutálisan lassú 2-4Mb-al lehet írni-olvasni!

Gondolom kezdhetek nézelődni új HDD után :U

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48515) myshka74


myshka74
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést ha nem a megfelelő topicba írok. Nagy gondban vagyok és tőletek, mint a téma nagy tudoraitól szeretnék segítséget kérni. Nemrég vettem egy 2Tb-os Toshiba HDD-t. Eredetileg exFat formátumban volt, de aztán átformáztam NTFS-re. Elkezdem átmásolni az adatokat rá, ezzel még nem is lenne gond. Elmegy a másolás kb. 1Tb adatig (a Windows intéző azt írja ki, hogy 1,81 TB-ból 1,71TB szabad) és utána egyszerűen megszakad a kapcsolat, se ide, se oda nem mozdul tovább a másolás. Nem ír olyat ki, hogy megtelt a lemez vagy hasonló, egyszerűen semerre sem megy tovább és nem látja az Intéző és a Total Commander sem. Mit tegyek, mit lehet tenni? Néhányszor próbáltam újra formázni, de a probléma nem szűnt meg. Minden ötletet szívesen fogadok. Előre is köszi!!!

(#48516) Doky586 válasza myshka74 (#48515) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam kb 2 másodperc alatt megformázza.. :P

(#48517) King Unique válasza myshka74 (#48515) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan milyen Toshiba merevlemez, illetve belső / külső? Az előbbi újan véve eleve particionálatlan, az utóbbiaknál gyárilag összeszerelt formában pedig rendszerint FAT32/NTFS fájlrendszer szokott lenni. De, ha valami másodkézből vett példány, akkor előtte nem ártott volna lecsekkolni az állapotát! Na meg pl. a SATA / USB adatkábelt sem árt, mert annak hibája is okozhat gondot.

"1Tb adatig (a Windows intéző azt írja ki, hogy 1,81 TB-ból 1,71TB szabad)"

Ez megint érdemes, mert ha 1 TB adat valóban rá lett másolva, akkor normál esetben ~ 0,81 TB szabad tárterületnek kellene lenni.

[ Szerkesztve ]

(#48518) Lincsiapa válasza King Unique (#48510) üzenetére


Lincsiapa
újonc

Szia King Unique!

Köszönöm a szakértést, tanácsokat, ötleteket.
A hétvége folyamán sikerült GetDataback-kel visszamenteni majdnem minden adatot (kb.3GB)
Némi veszteség volt jpg-k esetében, de összességében a lényeges file-ok, mappák megmenekültek.
Az újabb, RAW-ra átállt HDD-t lassú formázással lepucoltam, visszamásoltam a "mindenképpen kell" adatokat...és ment szépen be a fiókba pihenni... :K
A másik papírnehezéknek jó lesz...
...
Hát igen...a TV-ről való leválasztás. Sajnos a Samsung "65"KU6500 típusnál nem lehet külön leválasztani a külső eszközt úgy, mint az általad belinkelt típus esetében.
Szóval...marad az, hogy amikor nincs használatban a TV-n, akkor TV kikapcs, megvárni amíg megáll a HDD, kihúz... aztán TV visszakapcs...

Köszönöm még egyszer a tippeket.

Üdv.

(#48519) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok!segítséget,vagy tanácsot kérnék :) Páromnak felvettem külső hddre az oscar díj átadást.(lg smart tv) viszont mivel megnézte gondoltam visszaformazom hogy tovább használjam,de hiába csatlakoztatom akár az én laptopomhoz,akár pároméhoz,vagy asztali géphez,semmi.Nem reagál,nem is ismeri fel a win10.olyan,mintha nem csatlakoztattam volna semmit usb-n.Tv felismeri lehet rá rögzíteni,tehát a merevlemez jó.Ilyenkor mi a brét lehet tenni,hogy visszarakhassam a kedvenc Scorsese filmeket,és ne ez a hülyeség maradjon örökre rajta?😀

(#48520) King Unique válasza Medocsabi (#48519) üzenetére


King Unique
titán

"nem is ismeri fel a win10.olyan,mintha nem csatlakoztattam volna semmit usb-n"

Számtalanszor volt már erről szó több topikban is, hogy ilyenkor nem szimplán csak a fájlkezelőt kell nézni... Ott úgyis csak akkor fog megjelenni a külső meghajtó, illetve a rajta lévő kötet, ha van meghajtóbetűjele. Tehát az eszközkezelőt és a lemezkezelőt kellene megnézni!

Ha felvétel történt a tv-vel, akkor az milyen fájlrendszerre formázta a külső merevlemezt?

Ha pl. valamilyen linuxos fájlrendszerre formázta, akkor azt a Windows eleve nem kezeli és ez esetben a lemezkezelőben csak a törlési opció lesz aktív a kötetnél. De pont ez a lényeg, hogy lehet törölni és utána létrehozni egy új kötetet pl. NTFS fájlrendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#48521) ates85


ates85
tag

Sziasztok!

Van egy Seagate Firecuda 5400 fordulatszámos merevlemezem amit másodlagos meghajtónak használok egy laptopban. Az a problémám vele, hogy ha nem végez semmilyen műveletet pár percig akkor leállítja magát, de amint műveletet kell végezni először fel kell pörögnie és csak utána kezd el dolgozni. Ez felettébb zavaró tud lenni játékok közben mert addig a 3 másodpercig amíg felpörög a merevlemez addig megáll a játék. A speciális energiaellátási beállításokban már beállítottam azt hogy soha nem kapcsolja ki a merevlemezt, de hiába továbbra is leállítgatja magát pár perc után. A biosban nincs semmilyen beállítási lehetőség ezzel kapcsolatban. Hogyan lehetne ezeket a leállásokat megszüntetni?

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#48522) myshka74 válasza King Unique (#48517) üzenetére


myshka74
csendes tag

Hello!
Válaszolva kérdésedre, ez egy Toshiba külső HDD. A Geek-en vettem, ami azért nem egy vatera vagy jófogás szintű, használt dolgokat forgalmazó valami, igaz, hogy Kínából jött, de újonnan.

Volt régebbről egy 1TB-os Toshibám, annak az USB kábele egy az egyben jó volt ehhez is. Kipróbáltam ezzel a másik kábellel is, ugyanaz volt a probléma. Fogalmam sincs mit tegyek, mivel lehetne ezt a dolgot feloldani, hiszen éppen azért vettem 2Tb-os HDD, hogy telepakoljam adattal.

Tudnál nekem valamit javasolni, kivezetni engem a tudatlanság sötétjéből :) ?

(#48523) sutszi válasza Bici (#47942) üzenetére


sutszi
veterán

Ugyanez van nálam is. Tegnap vettem 2x2TB WD Gold-ot, és ilyen hangot adnak amikor leállnak.

Mi lett a történet vége? Másnak volt ilyen?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48524) King Unique válasza myshka74 (#48522) üzenetére


King Unique
titán

Tehát az már kiderült, hogy külső merevlemezről van szó, de a pontos modell továbbra sem ismert. Valamint másik USB-kábellel ki volt próbálva az egy dolog, de ilyenkor szokás másik USB-portban is, illetve lehetőség szerint másik gépen és másik operációs rendszerrel is. Ugyanis a megfelelő működés az adott hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet, illetve ha "A" környezetben gondok vannak, attól még nem biztos, hogy "B"-ben is. Vagyis azt kellene kideríteni, hogy az előbbivel van-e a probléma, vagy magával az eszközzel. Normál esetben egy ilyen 2 TB-os külső HDD-re nyilván rá kellene tudni másolni bruttó 2 TB adatot, ha valóban akkora a tárolókapacitása és minden rendben van vele.

Egyébként az előző válaszban említett exFAT fájlrendszer továbbra is érdekes, mert ha gyárilag összeszerelt modell, akkor azoknál rendszerint FAT32/NTFS, illetve a Machez tervezett típusoknál HFS+ fájlrendszer szokott lenni gyárilag. Valamint a téma topikjában nemrég szintén volt egy olyan eset, ahol a hasonló forrásból beszerzett exFAT fájlrendszerű külső HDD-vel gondok voltak. De azt még át sem lehetett formázni másikra, valamint a (belső) merevlemezen lévő címke sem stimmelt... Szóval az egy dolog, hogy elvileg új és az említett gyártó eredeti (?) terméke, de a gyakorlatban már ki tudja, hogy pontosan mi is a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#48525) tahepa


tahepa
senior tag

Ma vásároltam egy Toshiba P300 3TB-os HDD-t.
Pc-be beszereltem , lemezkezelővel particiónaltam majd egy 400 MB-os fájlt rámásoltam Siker.
Ezután töröltem a fájlt..a fájl törlése sikerült. Öt perc elteltével a HDD elkezdett kattogni és már a PC sem "látja". Újraindítottam a gépet , előtte ellenőríztem az illesztéseket de a kattogás továbbra is fennáll és a rendszer nem érzékeli a HDD-t... a lemezkezelő sem.
KB. 3 percet működött és kész.
Feltöltöttem a kattogó hangot akit érdekel [link]
Boltból vettem a Toshibát 2 év garanciával , most írtam a shopnak remélem nem fognak elhajtani...
Mellesleg a csomag nem volt éppen bombabiztos...egy egyszerű bubis borítékban érkezett a méltán "jóhírű" Magyar Posta segítségével....azt gondoltam a rendeléskor hogy legalább egy dobozban küldik ami minimálisan ki van tömve valamilyen ütéscsillapító anyaggal.

(#48526) Saltwater válasza Bici (#47942) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Lyesszus!
:Y
Cseréld fel a két winchester elektronikáját, és gariztasd le.

https://hdd-adatmentes.hu

(#48527) SP4C3 válasza Saltwater (#48526) üzenetére


SP4C3
veterán

csak röpke 3 hónapot késtél el vele :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48528) chungee


chungee
addikt

Napot!

Nem tudom hogy vinyó próbléma-e:F Ezért elnézést kérek ha rossz hekyen járok. Ismerősnek hetente jön elő a

Boot failed!

Orvosoltam bootrec.exe parancsokkal (Win7). De ez akkor sem állapot hogy hetente jön elő. Sentinel 100/100 mutat. Lehet hogy nem HDD:F

[ Szerkesztve ]

(#48529) Predator2


Predator2
addikt

Helló

1 hete vásároltam hardverapróról egy WD Purple merevlemezt.
Ma bekapcsoltam a gépet és ez a kép fogadott: [link]

Majd egy óra múlva lehalt a gépem, elment a net, a HDS nem válaszol hibát írt. Gondoltam újraindítom, de egyszerűen nem volt hajlandó bebootolni a gép. Lekötöttem a Purple-és már ment is a gép. A BIOS látta, de ennyi.

Szerintem végleg halott, de van bármi tippetek amit kipróbálhatnék, hogy életre keltsem? (A motor felpörög)

Másik kérdésem: Nincs se számlám, se garanciapapírom, viszont a gyártói garancia van még a termékre.[kép]

Így van esélyem a garanciáztatásra? Ha igen hogy kell, sosem csináltam még ilyet.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#48530) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

A következő történt. Létrehoztam (csak vásárolt cuccokból, nem értek forrasztás szintjén az elektronikához) egy 12 voltos usb portot univerzális adapterrel, ami 1 amperes. (voltmérő 11.6 voltot mért)

Erre a portra kötöttem egy usb3-as (A male - micro B male) kábelt, ami egy 2.5-es hddkhez való usb-sata átalakítóba torkollott, majd ezt rákötöttem egy 3.5-es hddre, gondolván, hogy így elég lesz neki a 12 volt.

Eredmény: sercegés majd égett szag. (füst nem volt)
Azaz sejtésem szerint valamiért túláramot kapott. Elvileg minden ép maradt, a hddt kivéve. A hddn külsérelmi nyom nem látható.

A kérdések:

Lehet ezt a hddt még valamire használni? Gondolom a tányérokról tökéletesen olvasható LENNE az adat, ha az elektronika nem sült volna meg. Szokott ilyeneket valaki használni vagy tesztelni stb..?

Természetesen a rendes 12 voltra sincs se kép, se hang nyilvánvalóan.

Az adatokra nincs szükségem, csak egy "állapotfelmérésre" lennék kíváncsi, viszont a cégek már a bevizsgálásért is túl nagy összegeket kérnek, ezért nekem nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#48531) krealon válasza cocka (#48530) üzenetére


krealon
veterán

"Létrehoztam (csak vásárolt cuccokból, nem értek forrasztás szintjén az elektronikához) egy 12 voltos usb portot univerzális adapterrel, ami 1 amperes.
[...]
Azaz sejtésem szerint valamiért túláramot kapott.
"

Ugye csak viccnek szantad a 12V-os USB-t? :F
Ja, nem. :W
Sikeresen megsutotted az elektronikat. :O

A telefonokban van nagyobb feszultsegu USB-s toltocsatlakozas (QuickCharge).
Viszont az is 5V-on indul, majd a vezerloaramkorok a keszulekben es a toltoben egyeztetik a max feszultseget es csak ezutan noveli a feszultseget a tolto.

(#48532) dugo_ válasza cocka (#48530) üzenetére


dugo_
veterán

nem értek forrasztás szintjén az elektronikához

És miután 12V-ot kötöttél az 5V-os (!!!!) ágra, szerinted mi az a szint, amin még értesz hozzá? :D

Mehet a kukába, tanulópénznek jó volt.

(#48533) cocka válasza dugo_ (#48532) üzenetére


cocka
veterán

Még annak se, mert csak 500 gigás és semmi fontos nem volt rajta. :P

(#48534) ates85


ates85
tag

Valaki tudna segíteni ezzel kapcsolatban: link

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#48535) King Unique válasza ates85 (#48534) üzenetére


King Unique
titán

(#48536) SP4C3 válasza ates85 (#48534) üzenetére


SP4C3
veterán

Röviden: Sehogy! Így alkotta meg a gyártó, így lett kitalálva, ez ilyen.

Hosszabban: HDSentinel talán tud ilyet...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48537) Predator2 válasza Predator2 (#48529) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#48538) Predator2


Predator2
addikt

Valamennyire életre kelt!

[link]

Aki garanciáztatott HDD a gyártóval (WD) kérem írjon rám.
Ismertek olyan embert magyarországon aki foglalkozik WD HDD-k garanciáztatásával?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#48539) Doky586 válasza Predator2 (#48538) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vidd vissza a boltba ahol vetted, ennek meg adják fel az utolsó kenetet.. :U

(#48540) Predator2 válasza Doky586 (#48539) üzenetére


Predator2
addikt

Itt vettem aprón sajna, 0km-es volt. Csak a gyártóban bizakodhatom. :O

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#48541) seadrone


seadrone
őstag

Szisztok!

Új Toshiba 2GB egy régebbi fujitsu siemens pcben ezt produkálja.

100/100as

Miért ilyen gyenge? Kábelcsere?

Köszi

[/OFF]15.thumb.jpg]

[ Szerkesztve ]

(#48542) Haldyr96


Haldyr96
újonc

Sziasztok!

Nagyon laikus vagyok a témában, ezért kérném a segítségeteket. Nemrég (2 napja) kaptam meg a 4 TB-os Toshiba X300 merevlemezem. Sikerült hiba mentesen be építeni a gépbe. NTFS-re formáztam a gépházból, de a négy terrából csak 3,63 lát.. Ez normális? Régebbi HDD-ből ki indulva tudom hogy sosem látja a teljes méretet, de azért a közel 400 GB nagy érvágásnak tűnik :( Lehet valamit tenni ez ügyben?

oblivion awaits all

(#48543) pjen válasza Haldyr96 (#48542) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem. :(

(#48544) Doky586 válasza Haldyr96 (#48542) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

4 / 1.024^4 = 3.63 tehát normális..

(#48545) Haldyr96


Haldyr96
újonc

Hát ez szomorú.. minden esetre köszönöm a válaszokat :)

oblivion awaits all

(#48546) SP4C3 válasza Haldyr96 (#48542) üzenetére


SP4C3
veterán

Windóz MebiByte/GibiByte/TebiByte-ban jelzi ki, a hdd gyártók meg meg MegaByte/GigaByte/TeraByte-ban.

convert

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48547) patakij


patakij
tag

Sziasztok!

Van egy régebbi 1 TB-os Samsung HDD-m (HD103SJ). Újabban kattogó hangokat hallatt magából. Találtam egy videót, ami jól prezentálja a problémám, ugyanezt a hangot hallom, csak sokkal ritkábban. Mit lehet tudni erről a hibáról? Számomra is gyanús hogy már nem nagyon szeretne az élők sorába tartozni, ezért úton van az utódja, de lehetséges hogy csak jövő hétre érkezik meg. Mennyi ideje lehet még hátra? Aggódhatok addig, hogy bármelyik percben elpusztulhat? (Csak másodlagos winchester, néhány film és játék van rajta, de ezek közül sok mindent átmentenék)

Szerk: A probléma Win 8.1-ről Win10-re váltás óta van jelen, éppen telepítés után. Lehet bármi köze a problémához, hogy Win10-et használok? Elsőre azt gondoltam, hogy biztos valami energiatakarékos funkció amit a Win10 használ, de ezt gyorsan elvetettem :D

[ Szerkesztve ]

(#48548) Medocsabi válasza King Unique (#48520) üzenetére


Medocsabi
addikt

Köszi,de ezzel továbbra sem jutottam előrébb.Lemezkarbantartó nem látja. Eszközkezelő igen,de ott nem tudok semmit variálni vele. Valaki meg tudja mondani,ilyenkor mit lehet csinálni?

(#48549) King Unique válasza Medocsabi (#48548) üzenetére


King Unique
titán

Nem lemezkarbantartót, hanem lemezkezelőt mondtam, ott kell megnézni! Az Windows 10-nél kényelmesen elérhető pl. a Start gomb jobbklikkes menüjében is, ami a Win+X billentyűkombinációval szintén előhívható. Ha tényleg (?) nem látszik a lemezkezelőben, ellenben az eszközkezelőben igen, akkor már ott gond lehet az eszközillesztővel. De az megint nem derült ki, hogy ott pontosan mi a helyzet, screenshot sem lett mellékelve. Az eszközkezelős hibakódoknál pedig vannak megoldása javaslatok.

Az pedig helytálló, ami az előző válaszban már le volt írva. Vagyis attól még nem fog tönkremenni a külső merevlemez és nem lesz használhatatlan PC-n csak azért, mert a tv-vel felvétel történt rá és valami spéci linuxos fájlrendszerre formázta. De a mostani esetnél is jellemzően a részletek nem teljes egészben ismertek és több kört kell futni, mire kiderül minden... Jóval egyszerűbb lenne, ha már az elején meg lenne adva minden szükséges információ és nem utólag kellene mindent kitalálni. Azt meg pl. megint ki tudja, hogy az OS-nél esetleg kinél éppen mi lehet elállítva, az sem ismert, hogy ki volt-e próbálva másik USB-portban, esetleg másik USB-kábellel az eszköz stb.

[ Szerkesztve ]

(#48550) Medocsabi válasza King Unique (#48549) üzenetére


Medocsabi
addikt

Köszi,közben a partiton wizard nevű progival sikerült megoldani! (jóó sok anyázás közepette :D )
Azért köszi a segítséget,a legnagyobb baj az volt, hogy kapkodtam ide-oda, és úgy fölbosszantottam magam,hogy kb el sem olvastam normálisan amit írtál! :B (amúgy így utólag jóval egyszerűbb lett volna ha a lemezlekezővel kezdem... :W ) :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.