Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48551) King Unique válasza Medocsabi (#48550) üzenetére


King Unique
titán

Mármint, ha a MIniTool felismerte, akkor nyilván a Windows lemezkezelőjében is meg kellett jelennie. Ha az eszközillesztővel gond lenne, akkor a külső program sem kezelné. Meg lehetett volna oldani az újraparticionálást a lemezkezelőben is a korábban javasolt módon, de ha számodra egyszerűbb volt külső particionáló programmal, akkor az is OK.

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#48552) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

Adott egy Acer noti..abban van egy 500-as HDD...annyi a kérdésem, hogy Jól emlékszem arra ha a hard disk sentinel azt írja a kondicra hogy 18 % akkor az már kuka?
rég volt már ilyennel dolgom...
:R :R :R

WOT: kissio

(#48553) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Notebookban jelenleg egy WD Black Scorpion WD5000LPLX-et (7200-as) használok rendszer meghajtóként, viszont erre most SSD-t szeretnék mellé rakni, és a merevlemezt pedig át másik slotba adattárolásra.
Olyan problémám lenne, hogy mivel most folyamatosan megy a merevlemez terhelés alatt leveszem max 10 percre a hűtőpadról rögtön felmegy 45-50 fokra, és onnan pedig csak kúszna felfelé.

A merevlemez állapota jó, csak az lenne a kérdésem, hogy adattárolásra van-e valamilyen megoldás amivel korlátozni lehetne a lemezt, hogy ne kelljen melegedés miatt aggódni?

Előre is köszönöm!

(#48554) King Unique válasza Dr.Én (#48552) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha hibás szektorok vannak a lemez felületén és csak 18% a kondíció, akkor az valóban nem éppen a legjobb. De mélyebbre ható elemzést és igazán biztos értékelést inkább a különféle tesztek adnak. Ha azok is hibát dobnak, valamint a gyártó saját tesztprogramja (pl. WD), akkor valóban kb. kuka a HDD. Mármint, ha már nincsen garancia a laptopra, mert ellenkező esetben nyilván adja magát a garanciális csere.

(#48553) -Faceless-:
Egy 7200 RPM-es merevlemeznél nem meglepő, ha pár/néhány fokkal jobban melegedik egy 5400-as típusnál. Pláne egy szar hűtéssel rendelkező laptopban, amelyeknél nem ritka jelenség a háttértár melegedése. Én is hűtőpadot használok olykor több típusnál. De akár egy belső takarítás és újrapasztázás is sokat jelenthet, valamint az sem mindegy, hogy használat közben mekkora a külső hőmérséklet, mármint a helyiségben. Amúgy meg, ha SSD kerül a helyére és csak adattárnak lesz használva, akkor nem muszáj folyamatosan járatni, lehet akár altatni is, illetve a lemezkezelőben ideiglenesen elvenni tőle a meghajtóbetűjelet, leválasztani (offline disk) stb. Vagy használod továbbra is a hűtőpadot. Ha nem létszükséglet belső háttértárként használni, akkor pedig be lehetne rakni egy alumínium USB-s külső házba és csak szükség esetén elővenni.

[ Szerkesztve ]

(#48555) Dr.Én válasza King Unique (#48554) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nem tudok végig futtatni tesztet rajt olvasási(részletes önteszt) és eszköz hiba miatt (felület olvasási teszt)....
garancia nincs rá...már 5-6 éves gép ha jól emlékszem, jobban jár tesóm, ha vesz egy uj notit inkább
:R

WOT: kissio

(#48556) pjen válasza Dr.Én (#48555) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ,milyen gép,és mire használja.Egy HDD csere egy takarítással megvan 20K körül.

[ Szerkesztve ]

(#48557) Dr.Én válasza pjen (#48556) üzenetére


Dr.Én
veterán

ACER Aspire E1-532
Játékra , bár oda elég gyengus volt...
netezés és
zene hallgatás...oda megint gyengus...

WOT: kissio

(#48558) pjen válasza Dr.Én (#48557) üzenetére


pjen
félisten

Valóban nem egy erőmű,

(#48559) Dr.Én válasza pjen (#48558) üzenetére


Dr.Én
veterán

hát nem... használtan gondolkodok körbe nézni, ott kifogni egy erősebb notit, ami játékra is jó lesz...

WOT: kissio

(#48560) eszakas


eszakas
senior tag

Sziasztok.

Adott egy WD Red NAS 3Tb vinyó. Nasban használom,/6 hónapos/ egy ideje elkezdett vele összeomolni a kötet. Összeomláskor mindig szektorhibára panaszkodik. Először 9 utána az újratelepítés után 3 hibás szektort ír. Már kivettem mert ez így nem alkalmas a feladat ellátására /biztonsági mentés/ . Az a kérdésem, hogy mivel még garanciális a winyó cserélniük kell-e vagy visszadobják? Csak nasba használom a PC nem jöhet szóba.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#48561) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Kíváncsi lettem, mi történik akkor, ha a HDSentinel szerint már csak pár nap maradt a merevlemez "élettartamából". Van egy 2 TB-os WD Red-em, 100/100-as, és most nagyjából 700 napot jelez a meghibásodásig.
Ez azt jelenti, hogy jó eséllyel egy maximum 1-2 belül elkezd veszíteni a kondíciójából?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#48562) Senquist


Senquist
tag

Sziasztok!

Van egy HDD -m aminek az élet tartalmára ir 12 napot..:D

Megnéztem egy videót de kissé kiakadtam a 2. ponton.. de kérdezek ink..
Létezik hogy ezt valaki kipróbálta és megjavult a HDD je?:D

Youtube HDD javítása

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#48563) eszakas válasza Senquist (#48562) üzenetére


eszakas
senior tag

Gondolom Áprilisi tréfának szántad a kérdésed :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#48564) SP4C3 válasza Senquist (#48562) üzenetére


SP4C3
veterán

Belehajtottam a linkelt videóba... 4mp-et néztem össz-vissz...
Maradandó agykárosodást szenvedtem ettől a fél mondtattól (valahogy így szól, nem pontosan idézem):

"Alaposan mossuk meg a merevlemezt, így az esetleges vírusokat eltávolítjuk..." :DDD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48565) Senquist válasza SP4C3 (#48564) üzenetére


Senquist
tag

Mivel hozzászólni nem lehet:D

Mikor elkezdte vízzel tisztítani azon kicsit kiakadtam..:D
De mondom hátha igaza van és én vagyok a hülye:D

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#48566) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Sziasztok!

Linkelek egy képet, látszik rajta a lényeg.
Újonnan vásárolt HDD, 5 napja lett betéve a szerverbe.
Tegnap előtt volt adatmozgatás, akkor csökkent le a "kondíciója".
Vélemény, észrevétel, stb?
Küldjem vissza? Cserélik?

[kép]

HDD típusa: ST4000VN008-2DR166

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#48567) eszakas válasza balaaa88 (#48566) üzenetére


eszakas
senior tag

Szerintem vissza az eladónak. Nekem 17 van eddig és már a kötet így is többször összeomlott. Legutóbb csak teljes inicializálás után lehetett egy darabig működésre bírni. Viszem vissza cseréljék. Éppen most van biztonsági törlés alatt.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#48568) choco01


choco01
addikt

Hali.

Vettem egy 2tb WD Redest Nasba, és a ház kialakítása miatt fejjellefe vagy oldalasan lehet beszerelni.. Ez okozhat problémát hosszútávon? :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#48569) Fekete Dávid


Fekete Dávid
újonc

Sziasztok!
Story a következő vettem hardveraprón 2hete kb egy WD Black Enterprise 1 TB-os HDD-t mivel akkor nem volt időm leülni és gép előtt lenni ezért nem raktam be azonnal a gépbe hanem csak pár nappal később hétvégén.
Akkor még semmi baja nem volt mivel kb nem is használtam semmire, ám most mikor úgy döntöttem hogy átrakok rá minden játékot,filmet bármilyen adatírás közben berregő/kattogó hangot ad ki hogy nevezi.
Az lenne a kérdésem tudok valamit az ügy érdekében tenni hogy elmúljon a hang, illetve veszélyes-e használom a továbbiakban. Jobb lenne ha kidobnám?
Akitől vettem 100/100as sentinel képet küldött én is megnéztem itthon a hangok után és 100/100azóta is.

(#48570) Doky586 válasza Fekete Dávid (#48569) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Futtass HDS-ben egy részletes öntesztet rajta. (pár órát eltart)
Sajnos a HDD-knek van hangjuk, ez gumibakokkal, lágy felfüggesztéssel csökkenthető, esetleg válts SSD-re..

[ Szerkesztve ]

(#48571) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, nemrég sajnos véletlenül sikerült kinyírni egy pending sector-os (kb: 15 volt rajta) HDD-t (ráfutott a vírusirtó a lefogott file-okra, és mivel nem vettem észre, legalább egy óráig tolta... :W ). A HDD sentinel és a Win7 már jelezte, hogy el fog romlani, de mivel volt már ilyen régebben is (a program hibázott), ill. a vinyó továbbra is tökéletesen működött, nem nagyon hittem nekik...
Viszont a következő gépindításnál már nem indult el vele a Windows :((
Mikor kivettem a gépből, arra lettem figyelmes, hogy valami enyhén "lötyög" benne, ha rázogatom. Talán leakadt az olvasófej, vagy ilyesmi? Az visszahelyezhető esetleg (feltéve hogy ez a gond), hogy újra elinduljon a vinyó, legalább amíg lementek róla pár dolgot? Itt régebben írta valaki, hogy mindenféle szkafander és laboratóriumi körülmények nélkül is megjavította az elromlott vinyóját (Kürt kft természetesen fel sem merült nálam sem...). Egyébként a vinyó már 8 éve megy így, és talán még 8 évet is kibírt volna, ha nem történik meg a vírusirtós incidens :W

Fancy quote placeholder

(#48572) liksoft válasza Memora (#48571) üzenetére


liksoft
nagyúr

1. Nem véletlen az a tiszta tér.
2. Nem írtad a drive típusát.
3. Arettáló szerkezet is lehet benn, az kotyog.
4. Fejet nem teszegetünk vissza, ha leszakadt, mert nincs felület már amiről olvasni lehetne.
5. Előbb mentünk, utána javítunk.
6. A gyártó garanciaidőre tervez, de elvárható 5 év hibamentes működés.
7. Vagyis a 8 évben 3 év bónuszt kaptál.
8. Nem menne el még 8-at!
9. Vidd adatmentéses céghez ha fontos.
10. Olyan nincs, hogy ma keveset, holnap minden pénzt megér. Akkor az már ma is minden pénzes, így keresd a további utat.

Utószó: A HDD nem olyan mint egy ház teteje. Ha ott eltört egy cserép, beteszünk helyette valami lapot, nem ázik be. A HDD önálló mikroszámítógép, melynek a panelen és a felületen együtt van a rendszere. A fej meg olyan közel repül a felülethez, hogy abból a légpárnából 1mm-be 7-10 ezer fér el.

Utószó 2: Az adatmentés nem véletlenül szakma, és nem véletlenül kerül annyiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#48573) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Nem saját gép, HP 255 G4 , a hiba már megvan(nem indult el a win) inkább arra lennék kíváncsi mi okozhatta.. Működési időből látszik , hogy nem sokat ment a gép ami most lett 2 éves. Win 10 volt rajt a kezdetektől, internetezésre filmnézésre volt használva . 2 partíció volt ~100GB ~360GB elsőn természetesen a rendszer, minden más (torrent, filmek) a másodikon. ez az egy kép van mert már kikerült a gépből a hdd...ebből mit lehetne megállapítani ? :F :R

Lumia 950XL

(#48574) King Unique válasza ZsoltG60 (#48573) üzenetére


King Unique
titán

Az nem ismert, hogy a tulaja hogyan használta, okozott-e benne kárt nem rendeltetésszerű használattal (pl. ütődés, leejtés). De amúgy magától is simán tönkremehet egy ilyen HDD, ha valami gyengébben sikerült, vagy selejtes darab. Sőt, egyes laptopoknál annyira nem meglepő az ilyen, nekem is némelyiket többször kellett már gariztatnom a HDD hibája miatt... Pár / néhány hónapig működtek rendesen, aztán durván leesett a kondíció, egy rakás hibás szektor lett, már a Windows sem bootolt be stb. Az ilyenekkel nem érdemes szórakozni, azonnali garanciális csere, vagy annak híján kuka, aztán kész... Viszont, ha ügyesen arra volt mentve minden fontos adat és biztonsági másolat nuku, akkor előtte nyilván az adatmentést kellene valahogyan megoldani!

[ Szerkesztve ]

(#48575) Doky586 válasza ZsoltG60 (#48573) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos ehez hasonlóan használta: [link]
De ezt nem kedvelik a hddk.. :DDD

(#48576) Memora válasza liksoft (#48572) üzenetére


Memora
senior tag

A modell: Samsung HD20UI 2TB
A lötyögés alatt nem azt értettem, hogy ide-oda gurul valami a házban, hanem hogy kissé oda-vissza lötyög, ha jobbra-balra bedöntöm, gondoltam esetleg a fej nem parkolt le (a leszakadás valószínűleg kizárható, nem ejtettem le a vinyót, vagy ilyesmi). A fej leparkoltatása -Youtube videók alapján- óvatosan akár manuálisan is megoldható.
"Előbb mentünk, utána javítunk."
Ez nem opció, mivel nem indul a lemez (adatmentő cég sem opció, mivel nem 10+ év családi fotó vagy milliókat érő munka volt rajta ;) ).
Az érdekelne, hogy az előző hozzászólásomban említett dolog milyen hibát okozhatott a HDD-ben, amitől a PC is lefagy az indulóképernyőn, még a BIOS sem indul...

Fancy quote placeholder

(#48577) pjen válasza Memora (#48576) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem akarsz róla menteni és nem látja a gép,akkor úgyis kuka.Szedd szét és kiderül,hogy mi lötyög.

(#48578) liksoft válasza Memora (#48576) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elméletileg abban nincs arettáló, így az nem "lötyöghet". Ha viszont felpörög, de fogja a BIOS-t, akkor nagy valószínűséggel annyi neki. Mivel parkoló pályás, a fejek álláskor a lemezen pihennek legbelül. Vagyis csúsznak leálláskor és induláskor is. Egy idő után elkopik, és ezáltal a fejre rakódó por megváltoztatja a fej repülési tulajdonságát. Indulás után az olvasása bizonytalanná válik, a saját operációs rendszerét és a felülethez tartozó egyedi adatokat nem tudja beolvasni, de próbálkozik vele.

Az adatok mentése ha még lehet, ilyenkor másik fejszerelvénnyel oldható meg, ami tiszta teret, egyedi szerszámokat kíván.

A közkézen forgó videókról meg inkább nem mondanék semmi véleményt, mert pirulna még a képernyő is.

A perpendikuláris adatrögzítés esetén a lemez felépítése: Van a hordozó lemez (alumínium 3,5" esetén legtöbbször, vagy üveg 2,5"-ban szinte mindenütt), erre kerül egy tapadást segítő réteg, majd vastagabb lágy mágneses réteg, rajta a vékony kemény mágneses adathordozó, és legfelül egy gél vagy lakk. Ha a fejet odébb húzod, a gél sérül, hiszen egy hozzá tapadó éles kockát ráncigálsz rajta. Viszont van ennél nagyobb gond is. Ugyanis nem csak a gél sérül, hanem ahogy a fej "ugrik" egy tapadás után, a sarkai "megverik" a felületet, ahol a kemény réteg beszakad, így a sík adathordozó réteg megtörik. [link] Legközelebb a fej mikor ide kerül forgás közben a sérülésbe beleakad, és a felületet elkezdi letépni, miközben bebillen, és újabb ütést ad a felületre. Ez exponenciálisan berobbanó folyamat.

U.i.: Ilyen videók miatt nem egy menthetetlen drive volt már a kezem között, mikor a tulaj "morcos" volt, hiszen Ő csak azt csinálta, amit mutattak Neki. (Kibicnek semmi sem drága....)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#48579) cantus


cantus
tag

A folyamat a következő:
Bedugom a laptopba az usb3-as WD My Passport 1 tb-os külső vinyómat.

A lemezkezelő ennyit ír az idők végezetéig:
"Kapcsolódás a virtuális lemezkezelő szolgáltatáshoz."

A Sajátgépbe megjelenik egy E:\ meghajtó, ami valóban ez a külső merevlemez lenne. Ha rákattintok semmi nem történik, gyakorlatilag lefagy a gépem. A HDS el sem indul. A WD saját diagnosztikája sem.

Leválasztani nem tudom, amint kihúzom, rögtön elindul a HDS és a laptopmeghajtókat kiírja. Így már a WD diagnosztika is működik. Illetve kapok egy hibaüzenetet:

E:\ nem érhető el. A paraméter nem megfelelő

Ez a külső merevlemez kuka akkor?

(#48580) Doky586 válasza cantus (#48579) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Daemon tools nincs véletlen telepítve..? :F

(#48581) cantus válasza Doky586 (#48580) üzenetére


cantus
tag

Nem látom, hogy futna. Ami még érdekes, hogyha a médialejátszóba rakom, akkor még felismeri és a fileszerkezetet látom is. De már másolni, törölni, bármit megnyitni ott sem enged.

(#48582) liksoft válasza cantus (#48581) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor feltételezésem szerint sok hibát gyűjtött össze (hibás tápellátás mellett gyorsan összejön), és azok elemzésével foglalkozik a drive, nem a külső paranccsal. Adatmentéses eszközökkel menthető, otthon ha még hajlandó elindulni, akkor van, hogy a régi 360-as floppy sebességét alulról karcolja. Várhatóan minden indításnál rosszabb lesz. Ha nem kell menteni róla, add el alkatrésznek adatmentéses szakembernek. Másra valószínűleg nem jó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#48583) King Unique válasza cantus (#48579) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy 2,5"-os külső HDD, aminél fontos USB-n a stabil tápellátás. A laptopon ezért lehetőleg USB 3.0 porthoz legyen csatlakoztatva! Aztán maga az USB-kábel hibája is okozhat gondot, tehát célszerű egy másikkal is kipróbálni. Valamint lehetőség szerint másik gépen és másik desktop OS alatt is. Viszont amikor a csatlakoztatáskor már az operációs és a programok is totál kifagynak, az könnyen lehet az eszköz hibája is, illetve a benne lévő szektorhibás merevlemezé.

Amúgy ennél a sorozatnál 3 év gyártói garancia van, ami ha még érvényes és nem kell róla adatokat menteni, akkor nyilván le kellene adni garis cserére. Ha menteni kell róla, akkor az ügyben már a téma topikjában kellene érdeklődni. Ha nem kell és garancia sincsen, akkor kb. kuka, vagy esetleg eladható donornak adatmentéses helyen, ahogyan javasolták.

[ Szerkesztve ]

(#48584) cantus válasza King Unique (#48583) üzenetére


cantus
tag

Köszönöm a tanácsokat. Azt lehet tudni, hogy ilyen adatmentéses helyen, ha donorként adom el, akkor mi pénzt szoktak adni?

(#48585) King Unique válasza cantus (#48584) üzenetére


King Unique
titán

A téma topikjában rá lehetne kérdezni, Illetve egyes fórumtagoknál (aláírások), hogy ők mennyit adnának érte.

(#48586) Memora válasza liksoft (#48578) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi a részletes választ, akkor egyenlőre mégsem kapom szét, hanem jegelem legalább addig, amíg be nem szerzek egy külső dokkoló alkalmatosságot (és egy üres HDD-t, ha esetleg sikerülne lementeni róla valamit), hátha másképp viselkedik akkor, ha már egy elindult PC-re dugom rá (a Windows nem ezen volt egyébként).
Sajnos az esetleges felpörgést sem hallom így, mert a gépben van még 3 zúgó vinyó...
A leírtak alapján az idióta vírusirtó talán teljesen tönkre is tette azzal, hogy óra hosszat folyamatosan olvasni próbálta az olvashatatlan adatokat. Bár utána furcsa mód tökéletesen működött még a gép kikapcsolásáig. Épp ezért nem is mentettem le róla semmit, sajnos... :W

Az említett Youtube videókról nekem az a véleményem, hogy a szememnek azért csak hiszek, amikor látom ahogy szétszedi az elromlott vinyót, megigazgatja a fejet, összerakja, visszateszi a gépbe, és az elindul. Persze lehet, hogy nem mindig működik ez az otthoni javítás, de nekem nem érné meg az adatmentés ára, úgyhogy csak ez az opcióm van... :(
"Ha a fejet odébb húzod, a gél sérül"
Akkor az egyik youtuber valószínűleg ezért tekerte óvatosan a lemezt is a fejjel együtt...

Vannak fent egyébként professzionális mentési videók is, nekem csak annyi különbség tűnt fel (laikusként), hogy valami furcsa pamutkesztyűben nyúl a vinyóhoz, ill. valamiféle fésűszerű alkalmatosságot dug a lemezek közé, mielőtt a fejet leszereli.

Fancy quote placeholder

(#48587) Memora válasza pjen (#48577) üzenetére


Memora
senior tag

Akarok menteni róla, de annyit nem ér az adat, hogy az aranyáron mért professzionális adatmentés akár csak lehetőségként is felmerüljön...Így marad a házi megoldás :U

Fancy quote placeholder

(#48588) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok.

Elvileg a WD-nek van valami toolja, amivel wd hdd-kre lehet repairt tolni. Valaki tudna egy linket dobni? Sehol nem találom. :R

(#48589) King Unique válasza bucihost (#48588) üzenetére


King Unique
titán

Ott van pl. a WD Data Lifeguard Diagnostic, de az egy teszteléshez használatos szoftver. Ha szektorhibás a merevlemez, akkor azok javításával a Bad sectoros merevlemez javítása topik foglalkozik, illetve vannak olyan célra való spéci programok. De, ha már a végét járja a drive, akkor az ilyen módszerektől sem kell csodát várni és lehet csak a garanciális csere, vagy annak híján a kuka marad...

[ Szerkesztve ]

(#48590) bucihost válasza King Unique (#48589) üzenetére


bucihost
senior tag

egy regebbi WD10EARS green rol van szo. win volt rajta, megfagyott majd a kondi leesett 72 szazalekra. elvileg lett rajta 40 szektor hiba. Win alatt fel sem lehet csatolni, mert egybol megfagyott a win. Most egy linux live-val mely formazast csinalok neki. De erdekes modon, formazas kozben a linux gyari progija szerint mar csak 7 szektor hiba van. :F koszi a linkeket :R

(#48591) liksoft válasza bucihost (#48590) üzenetére


liksoft
nagyúr

Más a vizsgálat alatt lévő szektor, és más az átallokált. A vizsgálat alatti lemehet 0-ra is, míg az átallokált nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#48592) bucihost


bucihost
senior tag

Hmmm. Fura. Linuxon valamit félre nyomhattam, mert nem az egész HDD-t, hanem csak az első partíciót (amin a win volt) mély formázta meg.... viszont így minden program még a hdd sentinel is azt írja, hogy nincs rajta hibás szektor... Most fut rajta épp a LifeGuard. Kíváncsi leszek az mit ír. Viszont az elképzelhető, hogy a HDD csak azon részén van bad sector? Ha azt a partíciót üresen hagyom, és a fennmaradó részt használom csak akkor életképes lehet még a HDD? :F

(#48593) bucihost válasza bucihost (#48592) üzenetére


bucihost
senior tag

SMART Status: PASS
Test Result: PASS
hmm... :F

(#48594) liksoft válasza bucihost (#48592) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vizsgálat alá vont szektorok akkor keletkeznek, ha a környezete a drive-nak nem tökéletes. Vagyis túlmelegszik, szűretlen vagy kevés tápot kap, esetleg érintkezési hibái vannak. Ha egy korrekt környezetben a drive a tesztelés után jónak minősül, miért ne használd az egészet? Persze két kérdés megmarad.

Miért gyűjtötte azokat be? Az a hibaforrás orvosolva lett?

Valamint meg lehet benne tökéletesen bízni? Annyira mint egy másikban. Vagyis igen, de a fontos adatokról mindenképp legyen biztonsági másolat másik fizikai eszközön.

Érdemes lenne a Sentinel oldalán a SMART funkció leírását végigolvasnod.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#48595) bucihost válasza liksoft (#48594) üzenetére


bucihost
senior tag

Egy 2010-es HDD-ről van szó.
- Miért gyűjtötte be?
Passz. Megfagyott a win, kékhalál és lett 40 szektorhiba
- Az a hibaforrás orvosolva lett?
Mivel nem tudni mi volt a hiba forrása, így passz. Másik HDD-vel nincs gond.

Fontos adatok nem igen lennének rajta, rendszer HDD-nek lenne használva amíg nem tudok újat venni. Most egy 5400 as HDD-n van a rendszer ami igen csak lassúcska :(

(#48596) ace05


ace05
senior tag

Ez gondolom nem jó dolog, ugye ? Kb egy két hetes Seagate 3TB 64MB ST3000DM008 produkálja.

[ Szerkesztve ]

(#48597) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Mióta egyszer visszadugtam egy USB-s külső winyót a HUB-ra, azóta boot után a Windows néha feldobja rá, hogy szerinte probléma lehet a lemezen és, hogy "ki szeretném e javítani". Ami után gondolom a chkdisk jönne.
Nem nyomok rá, mert a legutóbb is megszívtam a chkdisk-el, miután bepipáltam a full javítást, pörgette még a rendszer winyót is, mint az őrült, lelassult az egész gép és kb. 10 évbe tellett volna mire végigfut.

A Sentinel viszont 100%-ot ír a winyóra.

Jó ez így, ne is foglalkozzak vele? De a windows meg honnan "tippeli", hogy bármi gond lenne a lemezzel?

Köszi!

(#48598) gaara01


gaara01
tag

Újratelepítettem a windowst, és ahol a partíciókat lehet létrehozni, ott véletlen töröltem a D meghajtót, ami egy másik winchester. Nem formáztam le, csak töröltem.
Visszaállíthatom a rajta lévő adatokat valahogy?
Mivel töröltem azt a partíciót, így sajnos windowsban nem is látja a winyót. Mi az eljárás, ha vissza akarom nyerni az adataim egy részét ilyen esetben? :W :W :O

(#48599) Doky586 válasza gaara01 (#48598) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért is érdemes lehúzni minden más meghajtót, csak az maradjon amire telepíteni szándékszol.

(#48600) King Unique válasza gaara01 (#48598) üzenetére


King Unique
titán

Egy másik topikban pont nemrég volt szó erről.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.