Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48751) King Unique válasza Istyu74 (#48750) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis nincsenek köztes rejtett partíciók és mindhárom partíción van nem kevés adat. Az összevonáshoz ez esetben mindenképpen külső particionáló program szükséges. Viszont eltarthat egy ideig, mivel a művelet az adatok átmozgatásával járhat. Közben pedig lehetőleg ne szakadjon meg, mert akkor RAW lehet az NTFS kötetből, ami szívás! Vagyis szükség esetén javasolt előtte adatmentés egy másik lemezre stb.

(#48752) Istyu74 válasza King Unique (#48751) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Köszönöm,így már világos a dolog. :R

Üdv, István.

(#48753) tecsu válasza King Unique (#48751) üzenetére


tecsu
addikt

"Vagyis szükség esetén javasolt előtte adatmentés egy másik lemezre"

Akkor már egyszerűbb átmásolni, törölni és formázni, visszamásolni nem?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48754) Doky586 válasza Istyu74 (#48752) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ha csak 1TB helyed van a mentésre így csináld:
- F: -ről ments mindent
- F: partíció törlése
- D: partíció kiterjesztése a felszabadult helyre
- a mentett adatok átmásolása D: -re
- K: -ről ments mindent
- K: partíció törlése
- D: partíció kiterjesztése a felszabadult helyre
- a mentett adatok átmásolása D: -re

Ehhez ~1TB hely elég a mentésnek és a win beépített lemezkezelője elvégez mindent. Persze áramszünet ekkor sem tesz jót, de kisebb a pusztulás veszélye mint külső programos partíció összevonás esetén..

(#48755) Piftuka válasza Piftuka (#48737) üzenetére


Piftuka
veterán

Somebody? Anybody? Please... :)

"Aquila non captat muscas."

(#48756) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#48744) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Utolsó hozzászólás a témában, aztán nem spammelek többet. :)
Az járható út lenne, ha vennék egy ilyen panelt, és a vinyóm BIOS-át áttenném erre?

(#48757) King Unique válasza tecsu (#48753) üzenetére


King Unique
titán

Ha van hová lementeni a fájlokat és nem gond a hosszabb műveletidő, akkor afféle favágó módszerként valóban opció ez is. Viszont a screenshot alapján a lemezek közül egyiken sincs olyan túl sok szabad tárhely ehhez, illetve még az F kötet tartalmát sem nagyon lehet hova másolni... De, ha van még egy megfelelő tárolókapacitású belső / külső merevlemez, akkor más a helyzet. Ha nincs hova menteni, akkor meg marad a külső particionáló program. Illetve az tény, hogy ezeknek még az ingyenes verziói is jóval többet tudnak, mint a beépített lemezkezelő.

[ Szerkesztve ]

(#48758) Elims válasza Ereshkigal (#48748) üzenetére


Elims
veterán

Nem lehet,hogy lecsúszott a jumper-elő kis pöcök?
Tudom,hogy normál helyzetben szorosan rajta van az a füleken,de volt már olyan winchester a kezemben amin alig fogta.

Szerk.: Találtam a linkelt oldaladon egy ilyet.Ez pont jó lenne nekem,de valóban 50(!!!)$???Ez vmi vicc??
Ennyiért már új winchester-t lehet venni ami nem 80gb.
Tényleg ennyi a reális ára?Ha igen,nem is keresek eladó ilyet.Adatmentésre nagyon sok pénzt mondtak akkor már inkább odaadom ki.

Szerintetek ha erre a wd800bb winchester-re tennék egy másik elektronikát mi történne?
Tudnék nagyobb kárt okozni? :-(

[ Szerkesztve ]

(#48759) Ereshkigal válasza Elims (#48758) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Fel sem pörög a vinyó. Már 4 gépbe próbáltam bele. Egyébként ezzel a jumperrel tudtommal csak sebességet lehet állítani.

Ja, drágák ezek az elektronikák. Ha nem adatmentéshez kell, akkor természetesen nincs is értelme ilyet venni. Hogy mennyire működhet ez a csere, azt nem tudom. Ezért is kérdeztem meg. :)

(#48760) Doky586 válasza Ereshkigal (#48759) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kukázd. Vagy az adatmentés topikban kérdezz, mert itt OFF.

(#48761) Elims válasza Ereshkigal (#48759) üzenetére


Elims
veterán

A jumper-rel nem tudom,hogy sebességet lehet-e állítani,szerintem nem.,azzal mondod meg a gépnek,hogy mikor/milyen sorrendben olvasson a winchester-ekről.Ha a tiéd slave-en van arról nem fogja beolvasni/elindítani a windows-t.Ha nincs más a gépben (cd/dvd olvasó/másik winchester) ezt master-re kell jumper-elned.
Sajnos nem nagyon értek hozzá,de amit most leírtam az biztos így van.

Többiek.
Ha megbontom a winchester tetejét és csak óvatosan belenézek történhet vmi galiba?Úgy értem,hogy van vmi trükk vagy tanács,hogy hogyan nyissam meg?
Csak ránéznék,hogy nem a fej akadt-e fel.

(#48762) Ereshkigal válasza Elims (#48761) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Itt nem erről van szó, ilyen a jumperelhetőség: [link]
Na de ne offoljunk többet.

(#48763) Elims válasza Ereshkigal (#48762) üzenetére


Elims
veterán

Jaaa,sata csatlakozó!Bocs,nem írtam semmit.Gőzöm nincs arról.

(#48764) kolor válasza kigyi_23 (#48728) üzenetére


kolor
csendes tag

Minden tökéletesen megy, még villog is amikor dolgozik, sebességgel sincs gond, de amikor a winyó nem dolgozik, folyamatosan világít a HDD led. Mintha invertálva lenne a led működése.

(#48765) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos lenne egy kérdésem,ilyet még nem láttam,adott a HDsentinel azt írja,hogy 80% os a hdd 5919 hiba,viszont az olvasási teszt makulátlan ez most,hogy?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48766) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Üdv!

Valaki találkozott már olyannal, hogy egy SATA kábel nem tudott, csak SATA1-es sebességet?
Új Z370-es lap, ha auto-ra vagy gen1-en kívül másra állítom, akkor nem ismeri fel a drive-ot. Kébelt cserélek, és lőn csoda, megy SATA3-asként.

(#48767) frovery


frovery
senior tag

Sziasztok.

Adott egy SamsungHD160JJ merevlemez. Kizárólag zenék tárolására volt használva. Nem is volt állandóan rádugva a pc-re.
Most rádugva, kattogó hang, biosba is nehezebben lép a gép de utána sem látszódik.
Menthető róla valahogy az anyag? Milyen hiba ez, elektronika? Cseréjével megoldódna a gond?

(#48768) kasza blanka válasza frovery (#48767) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

fenti hsz-emben írt probléma ugyanígy indult.

milyen alaplap?
biosban átmenetileg állítsd a a SATA sebességet gen1-re(SATA I), és cserélj kábelt.

ha ez nem segít, más lesz a gond.

(#48769) Doky586 válasza frovery (#48767) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az adatmentés topik tárgya lenne... (itt OFF)

(#48770) kasza blanka válasza Doky586 (#48769) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Már miért lenne OFF?
A kérdése első/fő része a probléma természetének mibenlétére keresi a választ, az meg természetszerűen adódik, hogy egy problémás HDD-ről az ember szeretne adatot menteni. De előbb talán tisztázni kéne, hogy a probléma megoldható-e, és amennyiben erre a válasz nemleges, akkor lehet/kell az adatmentésen gondolkodni (és a megfelelő topikba fáradni a részletekkel). De ha itt kiderül, hogy csak valami banális hiba okozza, mint esetemben, akkor adatmentésről szó nincs.

Egyébként mint írtam nekem a napokban pont ugyanilyen hibát produkált egy rossz kábel. Egy fiókban tárot HDD-t betettem, és SATA II, III módban csak kattogást adott, 30 másodpercig POST-olt, majd fel sem ismerte.
SATA I-re állítva működött, de a drive SATA II-es. Én is a közelgő drive halálra gondoltam, de ugyanezt csinálta egy SATA III-as HDD-vel is. Ezután kábelcsere, és lőn világosság. (Egy általam eddig soha nem használt, elfekvő, de most előhalászott SATA kábel volt a ludas).

Ezért kérdeztem, hogy más már találkozott-e ilyen hibával, mert tudomásom szerint a SATA kábelek univerzálisak, és elvileg mindnek tudnia kell a SATA III-t is.

(#48771) gaara01


gaara01
tag

Miért kell minden win restart vagy bekapcsoláskor ezt végigzongoráznom, hogy látható legyen a HDD-m?
Miért nem jegyzi meg?
[link]

(#48772) King Unique válasza gaara01 (#48771) üzenetére


King Unique
titán

Az automount be van kapcsolva, a merevlemezen lévő kötet nem rejtett (hidden)? Aztán miért van aktívként beállítva, korábban netán rendszerlemez volt? Normál esetben egy adattár lemeznél nyilván felesleges, sőt bizonyos esetekben akár problémát is okozhat a rendszerindításnál.

(#48773) gaara01 válasza King Unique (#48772) üzenetére


gaara01
tag

Hosszú évek óta másodlagos tárolóként használom. Nem babráltam rajta semmit. Hogy tudnom az aktív cuccot kiszedni?

(#48774) King Unique válasza gaara01 (#48773) üzenetére


King Unique
titán

Itt elsődlegesen az a kérdés, hogy az előzőnek említett 2 dologgal mi a helyzet. Ha azok nem stimmelnek, akkor amiatt nem fog automatikusan meghajtóbetűjelet kapni a merevlemezen lévő kötet.

Windows alatt egy partíciót, illetve kötetet utólagosan inaktívként beállítani pl. parancssorban lehet a DiskPart segítségével. De külső particionáló programokkal is megoldható. Példák: AOMEI, MiniTool. Viszont itt az is kérdés, hogy hogyan lett aktív, mert egy adattárolásra használt HDD normál esetben eleve nem lesz az a particionálás során. Max. akkor, ha utólag külön beállítják, esetleg a Windows telepítésénél csatlakoztatva volt és rendszerfájlokat pakolt rá, az jelölte meg aktívként. De az mondjuk látszik a videóban, hogy legacy BIOS (CSM) módban történt a telepítés és ilyenkor a rendszer számára létrehozott ~ 500 MB-os partíció is a jelenlegi rendszermeghajtón van, illetve aktív.

[ Szerkesztve ]

(#48775) gaara01 válasza King Unique (#48774) üzenetére


gaara01
tag

Én tényleg elhiszem hogy manapság az angol ennyire evidens nyelv, de számomra egyenértékű a japánnal. Magyar leírás nincs erről? Akárhogyan nézem, forgatom, nem jövök rá mit kéne csinálni.

(#48776) King Unique válasza gaara01 (#48775) üzenetére


King Unique
titán

Direkt azért szoktam ilyenkor konkrét leírásokat linkelni, hogy aki számára esetleg nem egyértelmű, ezek alapján az legyen. Ennél szerintem világos, hogy nyitni kell egy rendszergazda parancssort, majd a DiskPart parancssori eszközzel lecsekkolni az automount működését. A másiknál szintén parancssor és DiskPart, szintén csak a parancsokat kellene bemásolni. Illetve először a detail volume parancsig és megnézni, hogy rejtett-e a kötet, vagy sem. Az "n" pedig értelemszerűen a lemez, illetve a kötet sorszáma, amit kilistáz a program. Azaz nálad a lemeznél = 1, a kötetnél pedig elvileg = 2 / 3, mivel a 0 lehet pl. a DVD-ROM is (ha van).

[ Szerkesztve ]

(#48777) gaara01 válasza King Unique (#48776) üzenetére


gaara01
tag

Na szerintem most jól csináltam. Ilyeneket írt ki.
[link]

(#48778) King Unique válasza gaara01 (#48777) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem, mert nem választottad ki sem a lemezt (disk 1), sem a kötetet (volume 2), azért vannak a hibaüzenetek. De mondjuk az előző válaszban már le lett írva szájbarágósan, hogy mit kellene csinálni. A másiknál pedig csak az automount parancsot kellene beírni, ha meg van nyitva a DiskPart.

[ Szerkesztve ]

(#48779) gaara01 válasza King Unique (#48778) üzenetére


gaara01
tag

Team viewerrel megoldható ez az egész? :F

(#48780) King Unique válasza gaara01 (#48779) üzenetére


King Unique
titán

Automount:

diskpart
automount

Ha esetleg inaktív. akkor:

automount enable

Rejtett partíció:

diskpart
list volume
select volume 2
detail volume

vagy

diskpart
list disk
select disk 1
list partition
select partition 1
detail partition

Ha rejtett (hidden), akkor:

attributes volume clear hidden

Amúgy lehet akár rövidíteni is az egyes parancsokat, nem muszáj teljesen kiírni.

diskpart
lis vol
sel vol 2
det vol

diskpart
lis dis
sel dis 1
lis par
sel par 1
det par

Remélem a másolás már menni fog. :))

[ Szerkesztve ]

(#48781) gaara01 válasza King Unique (#48780) üzenetére


gaara01
tag

Sikerült kimásolni, D-hez "hidden"-t ír, próbáltam a kódot, amit írtál, de nem fogadja el. :U


(#48782) King Unique válasza gaara01 (#48781) üzenetére


King Unique
titán

Tehát az automount be van kapcsolva, az OK. Viszont a kötet rejtett és azért (is) nem kap automatikusan meghajtóbetűjelet. De, ha rejtett, akkor a kötet és a partíció tulajdonságainál is egyaránt annak kellene mutatnia. Illetve ilyenkor a rejtett attribútum törlésének is működni kellene, akár újrapróbálva pl. a det vol parancs után. Másik opció ehhez egy külső particionáló program (példa). Ha nem rendszermeghajtóról, illetve rendszerpartícióról van szó, nincsenek a lemezen a rendszer számára fenntartott kisebb partíciók, illetve nem használja a Windows speciális tárolóhelyként sem, akkor simán működnie kellene az előbbi műveletnek.

[ Szerkesztve ]

(#48783) gaara01 válasza King Unique (#48782) üzenetére


gaara01
tag

Próbálkoztam vele, többszöri restart is volt.

Minitool-lal se jutottam semmire. Érdekesség, hogy amíg a cmd rejtettként mutatja, addig a Minitool láthatónak titulálja. (Persze én továbbra se látom.) [link]

(#48784) King Unique válasza gaara01 (#48783) üzenetére


King Unique
titán

A MiniTool screenshoton most az látszik, hogy nincsen meghajtóbetűjele, illetve az állapot (status) oszlopban gondolom az, hogy aktív. Ha rejtett, akkor normál esetben a partíciót kiválasztva a jobbklikkes menüben "unhide" opciónak kell lennie. Amúgy meg zavaros ez az egész, mert egy másodlagos, csak adattárolásra használt fizikai meghajtónál sem az aktív, sem a rejtett partíció nem indokolt. Nem világos, hogy hogyan sikerült ezt így összehozni... :F

[ Szerkesztve ]

(#48785) gaara01 válasza King Unique (#48784) üzenetére


gaara01
tag

Nem okoz túl nagy fáradalmat a winyónak D betűt adni, csak jó lenne tudni, mennyire gázos ez a winyóra nézve.
Nincs unhide és aktív. Viszont cmd hiddent ír. Megnézed team viewerrel? :U

(#48786) King Unique válasza gaara01 (#48785) üzenetére


King Unique
titán

Ha a kötet rejtett, akkor azt mindenképpen meg kellene szüntetni, máskülönben nem fog automatikusan meghajtóbetűjelet kapni. A MiniTool mondjuk egy eleve rejtett EFI-rendszerpartíciónál (ESP) is "hide" opciót mutat, de ha utólag lett beállítva egy normál kötetnél, akkor "unhide" lehetőség lesz a menüben. Esetleg meg lehetne próbálni beállítani először az előbbit, majd az utóbbit, hátha.

Valamint azt lenne jó tudni, hogy jelenleg használja-e a Windows a HDD-t rendszer szinten, többek között a tárolóhelyek is ezért volt említve az előző válaszban. Ki lehetne próbálni azt, hogy ideiglenesen fizikálisan leválasztani (lehúzni) a merevlemezt, majd úgy elindítani az SSD-ről (?) a Windowst. Ha gond nélkül indul és nem dob hibaüzenetet, nem hiányol semmit (tárolóhelyként sem), akkor elvileg nem használja.

Ha biztosan nem használja a rendszer a HDD-t, akkor azon az aktív és a rejtett állapotot valahogyan meg kellene szüntetni. Ha máshogyan nem megy, akkor pl. egy AOMEI pendrive-tól bootolható WinPE változatával, mert a MiniTool esetében csak a fizetős verzió engedi létrehozni. De akár a Windows telepítője is használható, annál lehet Shift + F10-zel parancssort nyitni, amelyben ott van a DiskPart. Sőt, nem hivatalos kiadás formájában akár spéci WinPE rendszerek is elérhetők, amelyekről egy másik topik hozzászólásának a végén volt szó. A kötetnél az aktív és a rejtett állapot piszkálása nem destruktív az adatokra nézve, de szükség esetén biztos, ami biztos alapon javasolt mentést készíteni, sőt akár magáról a rendszerről is. Az utóbbi célra használható programokról szintén volt szó a rendszer topikjában (példa).

"Azt" most passzolnám, majd talán más, vagy esetleg a közvetlen környezetedben megkérsz valakit.

[ Szerkesztve ]

(#48787) tecsu


tecsu
addikt

Az előfordulhat, hogy egy SSD és kettő HDD mellé már nem tudok bekötni egy harmadik HDD-t?

7-8 éves gép:
Intel Core i5 760 (Lynnfield) 4 magos proci.
4 GB Corsair RAM.
ASUS P7P55D-E alaplap, 6 db 3 Gb/s SATA porttal.
...
Windows 7 op-rendszer.

Az SSD:
Samsung 840 Pro.

A HDD-k:
Samsung 1 TB,
WD RED 3 TB
és amit még rákötnék:
WD RED 6 TB.
Mindegyik SATA-n van, természetesen.

Talán az alaplap miatt van valami korlát?

Amikor kipróbáltam, kattogott, mintha rossz lenne. Visszaküldtem, visszautaltak, de nem mondta a bolt, hogy valóban hibás a termék (még a beérkezés előtt visszautaltak).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48788) KBalázs34


KBalázs34
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám! Kb 1 Hónapja vettem egy 2TB WD 3.5" Purple SATAIII 64MB cache winchester -t és kb pár napja azt tapasztaltam hogy másolásnál megakad és alig akar másolni vagy lefagy a gép is tőle ...
2 particióra van osztva D és G ! A D az torrentre van a G meg adatnak! Egyébként a HD Sentinel meg nem jelez semmit 100/100% kondició és max 32-35 fokig melegszik!
Szerintetek mi lehet a baj??? Rossz particiós tábla? Már elkezdtem lementeni az adatokat róla amennyire tudom és esetleg újra particionálni remélem az megoldja a problémát! És az adat kábelt is kicseréltem de így sem jó!
Linkelek egy képet is!

Válaszokat előre is köszönöm!
[kép]

(#48789) krealon válasza KBalázs34 (#48788) üzenetére


krealon
veterán

"Kb 1 Hónapja vettem egy 2TB WD 3.5" Purple SATAIII 64MB cache winchester -t és kb pár napja azt tapasztaltam hogy másolásnál megakad és alig akar másolni vagy lefagy a gép is tőle"

Az esemenynaplot is nezd meg, hatha talalsz Disk timeout warning-ot.
Az megmondja, melyik eszkozre kellett varni a "lefagyas"-nal.

(#48790) SkyLaci


SkyLaci
őstag

sziasztok.

Reggel elhatároztam, hogy ma újratelepítem a Windowst.
Minden fontos adatot a másodlagos HDD meghajtóra tettem (szinte minden eleve ott volt).
A HDD-t kiszedtem a laptopból, csak az SSD-t hagytam bent hogy nem zavarjon a telepítésnél.
Windows telepítés rendben lejzajlott.
HDD-t visszaszereltem.....de nem jelenik meg sem Intézőben, sem Eszközkezelőben, sem Lemezkezelőben...

Mi lehet a megfejtés?

(k....ra fontos lenne, évek munkája van rajta, és a diplomamunkám amit 2 hét múlva kéne leadnom)

(#48791) King Unique válasza SkyLaci (#48790) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem írtad, hogy milyen Windowsról van szó, a telepítés után a szükséges illesztőprogramok (driverek) is felkerültek-e, milyen laptop, az újratelepítés előtt kezelte-e rendesen a Windows a másodlagos háttértárat a caddy-ben (?) stb.

Ha nem ismeri fel a Windows a másodlagos háttértárat és nincsen a rendszeren kívüli zavaró tényező, akkor az leginkább driveres probléma szokott lenni, pontosabban SATA (AHCI) driver. Tehát azt kellene felrakni, ha esetleg eddig nem történt meg, valamint szükség esetén frissíteni stb.

Az előbbiektől függetlenül a laptopnál a HDD tartalmához amúgy hozzá lehetne férni pl. egy pendrive-ról indított Live Linux, vagy esetleg az ezen hozzászólás végén említett spéci WinPE rendszer(ek) alól. Másik opció kivenni a laptopból és egy USB-s külső házba téve csatlakoztatni. Vagy, ha van másik laptop / PC a közelben, akkor kiszerelni az eredetiből és abba áthelyezni, SATA-n csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#48792) KBalázs34 válasza krealon (#48789) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Szia!

Megnézem azt is! De bármelyikről másolok ugyan az a helyzet, tegnap a D volt az elött meg a G ről másoltam és ugyan úgy megakad! Szerintem itt a particiók nem jók! Lehet 2 Aktív partició egy merevlemezen?

(#48793) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Áprilisban vettünk egy HP notebook-ot. Nem értem, miért mutat ilyen sok újraindulást a HDS. :U

Tudnátok segíteni? :U

(#48794) KBalázs34 válasza krealon (#48789) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Szia!

Megnéztem az eseménynaplót ahogy írtad sérűlt a fáljrendszer úgyhogy mindenképpen újra lesz particiózva!
Csak nem értem hogy mitől sérülhetett?!!

(#48795) King Unique válasza ariel96 (#48793) üzenetére


King Unique
titán

Ezen nincs mit csodálkozni, a Blue sorozat ezen modelljénél másnál is ilyen sok az összes indulás / leállás száma viszonylag kevés üzemidő után. Ez egy korábbi válaszban bővebben ki van fejtve. Amúgy mellesleg van már 5.20-as verziója is a HDS-nek, illetve célszerű lehetőség szerint mindig a legújabbat használni.

[ Szerkesztve ]

(#48796) kasza blanka válasza tecsu (#48787) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"Amikor kipróbáltam, kattogott, mintha rossz lenne. Visszaküldtem, visszautaltak, de nem mondta a bolt, hogy valóban hibás a termék (még a beérkezés előtt visszautaltak)."

neked is azt tanácsolom, amit fentebb - amit én is tapasztaltam - állítsd át BIOS-ban SATA I (gen1)-re a sebességet, és ha akkor megy, akkor lehet, hogy kábelprobléma.

(#48797) tecsu válasza kasza blanka (#48796) üzenetére


tecsu
addikt

Oké, köszi. A következő darabbal majd megpróbálom.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48798) kigyi_23 válasza tecsu (#48797) üzenetére


kigyi_23
addikt

Csak akkor, ha ugyanazt csinálja mint a másikkal :D Különben ne bántsd ;)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#48799) ariel96 válasza King Unique (#48795) üzenetére


ariel96
tag

Köszönöm. Van egy nagyon régi HP notebookunk, annál sosem volt ilyen probléma. Akkor erre WD merevlemezre jellemző ez? :U

(#48800) arnoldoo


arnoldoo
újonc

Sziasztok, van egy samsung hd501lj vinyóm, kb 8 éves lehet 600 napot futott Hds szerint semmi baja. Pár napja bekapcsolom a gépet és nem tölt be az oprendszer (W10 ssd-n), majd 5. próbára sikerül, de iszonyat lassú és nem látja a lemezt, feladatkezelőben eseménynapló ezerrel pörög. Lehúztam a lemezt, onnantól semmi baja, gondoltam biztos kábel, átdugtam egy másik slotra. Újra látja a gép, sehol semmi probléma, majd 2 nap múva megint a fenti eset. Lehúzom, vissza ugyan oda megint semmi baja, Hdsben összes teszt lefut, sehol semmi. Valami ötlet, mi lehet a probléma? Egyáltalán a hdd szarakszik és vegyek újat vagy mással lesz gond? Alaplap pár éves, minőségi darab.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.