Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48101) end0 válasza Bici (#48063) üzenetére


end0
csendes tag

Nekem a bolt akadékoskodás nélkül cserélt. legalábbis e-mailben ezt jelezték vissza... Nem igazán akarom reklámozni mert az MPL-es csomagküldéssel eléggé elb@sszák az időt, ma már a futárnál volt, de sajnos nem tudja hol van a cím ezért hétfőn vegyem fel a postán, ezt már 2x eljátszotta, 1x mikor kihozta az előzőt és most a cserénél is.

Szóval a "vizesek" szó nélkül cserélték a megreklamált WD black fzex 2TB HDD-t mert leállításkor súrlódó hangot ad. Előtte azért felhívtam a figyelmüket, hogy ne várjunk a WD válaszára mivel átvételt követő 1. nap jeleztem, hogy problémám van, kérném az azonnali cserét, és hát adták/adják is.
Remélem ők nem egy használttal akarnak próbálkozni, mert akkor az is megy vissza a feladónak.
Egyébként visszaküldés előtt teszteltem, ahogy itt javasolta sp4c3, és minden 100%-os volt. Teleírtam, majd wd programjával ellenőriztem van-e hibás szektor és nem volt. Ennek ellenére nem szívesen bízom a fontos adataimat egy olyan HDD-re ami rendellenes hangot ad.

Most várom a hétfőt, hogy hozzájussak a cseredarabhoz és tesztelhessem. Ha ez is defektes lehet újra kellene gondolni a HDD ajánló tartalmát.(anno a WD green ezrx-et is prohardveres ajánlás alapján választottam és nagyon megbántam)

(#48102) Bici válasza end0 (#48101) üzenetére


Bici
félisten

Okes, koszi az infot!

Viszont, ha a csere is ilyen lesz, akkor sem biztos, hogy ez egy hiba, hanem egyszeruen ilyen. Tele van a net hasonlo videokkal, ezert szerintem ez ilyen.

Kivancsi vagyok a folytatasra. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48103) Hope25


Hope25
csendes újonc

Sziasztok! Van egy ASRock 970 Extreme3 alaplapom ami valamiért nem látja már BIOS-ban a Samsung 500GB-os HD502HJ típusú merevlemezeimet amik hibátlanok, másik gépben tesztelve.
Mi lehet a probléma, lehetséges hogy az alaplap nem támogatja ezeket a merevlemezeket, legfrissebb BIOS van az alaplapon.

(#48104) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Sziasztok!

Érdekes problémával találkoztam nemrég, akkor azt hittem ezzel tudok majd élni, de már idegesít.

Van 2 új HDD-m. (Toshiba és WD 2-2Tb)
A gépemben van egy SATA dokkoló, ebben szoktam cserélgetni a winyókat. A fent említett kettőn kívül van még 5db 1.5-2Gb-os. A régiek simán mennek ahogy eddig is, de az újakhoz nem rendel automatikusan meghajtó "Label"-t a windows. A Disk managementben látom, hogy ott vannak, de kézzel kell minden esetben hozzá rendelnem a betűjelet. Ez akkor is igaz, ha menet közben cserélek winyót, akkor s, ha kikapcsolt állapotban teszem be.
Ha kézzel hozzárendelem, akkor működnek rendesen.

Érdekesség még, hogy a WD winyó pont ugyan olyan, mint egy régi winyóm, csak újabb kiadás.

Vmi ötlet?

[ Szerkesztve ]

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#48105) TriX2010 válasza kenesei1982 (#48104) üzenetére


TriX2010
tag

Kedves Fórumtársak!

A problémám a következő: A laptopban levő vinyó folyamatosan leáll-elindul. Lényegében akár másodpercenként is újra felpörög. A napokban ennek a felpörgésnek a hangjára lettem figyelmes.
Ha amúgy csönd van a szobában, akkor még zavaró is a hang egy kicsit, de nem is ez a fő bajom, inkább aggódom, hogy hosszú távon ez mennyire jó a vinyónak.

Vas: HP 840 G3 laptop
OS: Win10 Pro (SSD-n)
HDD: ST2000LM003 HN-M201RAD (leginkább torrent...)
Jelenleg HDS-ben az összes indulás/leállás száma 12700
Ez az érték reggel még olyan 12300 körül volt... Érezhető, hogy milyen intenzitással növekszik...
Működési idő: 531 nap.

A jelenség CSAK akkumulátoros üzemben áll fent és csak miután a képernyő kikapcsol.
A vinyó új kora óta van nálam, kb két hónapja került bele a laptopba, előtte egy HP DV7-ben volt, amin WIN 7 futott. Ott nem volt ilyen probléma. Feltételezem, hogy a jelenséget valamilyen energiaellátási-energiagazdálkodási beállítás okozza, de nem jövök rá a megoldásra.
HDS-ben is próbáltam több beállítást, de hiába. Tanácstalan vagyok... :F

HDS - Lemez - Fejlett energiagazdálkodás - feltolom maxra, kis idő múlva vissza van állítva...
HDS - Lemez - Akusztikai jellemzők - feltolom maxra, kis idő múlva vissza van állítva minimumra...
HDS - Beállítások - Lemez figyelés - Lemezek leállásának akadályozása - be van állítva, de hatástalan...

Ötletek...? :U

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48106) TM1L4N


TM1L4N
csendes tag

Sziasztok!

Még új vagyok itt a prohardveren és azért írok, mert eddig nem sikerült megoldást találnom egy hdd-vel kapcsolatos problémára.

A helyzet a következő.
2016 tavaszán vásároltam egy új PC-t, videokártya nélkül. Azóta a gépembe 1 SSD (Crucial, CT240BX200SSD1) és 2 HDD van (WDC - WD2500KS-00MJB0, illetve Maxtor STM3250820AS).

Maxtor csatija: sata power connector
WD csatija: 4pin

Működtek is szépen egészen a múlt hétig, amikor vettem egy videokártyát (EVGA Gerforce GTX 970 FTW - ACX2.0)

Miután beszereltem a kártyát a Maxtor hdd teljesen megadta magát. A Win 10 alig akart életre kelni és miután nagy nehezen felállt a rendszer, a win 10 fájlkezelője folyamatosan fagyott. Hiába nyitottam meg a lemezkezelőt, az sem tudta betölteni az infókat az egyes lemezekről.
Miután kihúztam a Maxtor hdd-t, minden megjavult, a rendszer tökéletesen működik.
(A windows az SSD-re van telepítve)

Odaadtam egy barátomnak ezt a hdd-t, és kiderült, hogy nála tökéletesen fut. Letesztelte a HD-Sentinellel és minden a legnagyobb rendben van vele.

Kezdetben a két hdd egy kábelen volt összekötve a tápegységgel, és külön kábelről kapta az áramot az ssd.

Amit eddig próbáltam, de nem járt sikerrel: (próbák során az SSD mindig külön tápkábelről kapta az áramot)
- A hdd-ket és az ssd-t is különálló tápkábellel csatlakoztattam a tápegységhez.
- Kihúztam a működő WD hdd-t és csak a rosszat kötöttem be külön tápkábelen, de akkor sem ismerte fel a rendszer.

Tápegység: Be Quiet 530W Pure Power BQT L8-CM BN181

Elég sok adat van rajta és szükségem is lenne a merevlemezre. Lehet, hogy a táppal van a gond, de sajnos nem igazán értek a lelki világukhoz. :)

Találkáztatok már hasonló problémával?
Van ötletetek arra, hogy mi módon tudnám elhárítani a problémát?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

Üdv
Milán

(#48107) TriX2010 válasza TM1L4N (#48106) üzenetére


TriX2010
tag

Bár nem vagyok nagy szakértő, de számomra valahogy egyértelműnek tűnik hogy a táp egy ilyen videokártyának éppen határeset... Szerintem a maxtor kicsit többet kajál mint pl a WD, és máris kevés a táp a konfignak... Ilyen VGA mellé én 600-650 wattos tápot raknék.... Ha tudsz valakitől kölcsön kérni akkor próbáld ki erősebb táppal...

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48108) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

2Tb -s HDD 4 partcióra van osztva. Az egyik partición található 2 bad sector. Tudtok ajánlani programot/leírást, hogy mit tudok evvel kezdeni? Érdekelne, hogy ezt át lehet -e strukturálni a teljes disk legyalulása nélkül?

köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#48109) pjen válasza cintula187 (#48108) üzenetére


pjen
félisten

Ez csak az én véleményem,nem vagyok szakértő,de a bad sektor általában fizikai hiba,és ha kettő van, lesz ott több is.Legalábbis én mindíg így jártam,de ne legyen igazam.

(#48110) Doky586 válasza cintula187 (#48108) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"mit tudok evvel kezdeni?"
Nem értelmezhető hogy mi a célod..? A s.m.a.r.t oldalt eltitkolod. Nem kell tenned semmit.

(#48111) cintula187 válasza Doky586 (#48110) üzenetére


cintula187
addikt

Titkolódzik a fene :)

[link]

Célom/ kérdésem, hogy ez rendbehozható -e vagy ideje másikat szereznem, amint lehet? Ha rendbehozható ha nem illik e ezt tovább adni, mert másnak nem akarok gondot vele ha menthetetlen.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#48112) Doky586 válasza cintula187 (#48111) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszerint a HDS már leírta mi a tennivalód: Semmi.
Két bizonytalan szektor, ami még csak nem is hibás.
Néha ránézel hogy nem-e változik, ennyi.
Mentés (másolat) meg úgyis minden esetben követelmény..

[ Szerkesztve ]

(#48113) pBandi


pBandi
tag

Sziasztok,

Adott két 4Tb-os WD purple vinyó amit külső házban (tükrözve) adatmentésre használok. Minkettő néhány hónapos. Este elindítottam rájuk egy adatmentést és reggelre minkettő HDD olyan állapotba kerül mint ami nincs megformázva... Sentinel hibát nem lát egyiknél sem, 50 óra használat és kb 8..10 bekapcsolás van bennük.

Én teljesen ledobtam a láncot, és abban szeretnék segítséget szeretnék, hogy ezt mi okozhatja / milyen módon lehet elkerülni, mert ez így egy oroszrulett lesz adatmentés helyett :W

[ Szerkesztve ]

...

(#48114) SP4C3 válasza pBandi (#48113) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet a raid vezérlő vagy annak drivere kaksi? Hogyan kerülheted el? Megbízható NAS........

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48115) pBandi válasza SP4C3 (#48114) üzenetére


pBandi
tag

Még annyi feljeményem van, hogy a 4Tb-os HDD-t 2Tb-nak látja a külső ház a "baleset" óta. Korábban gond nélkül ment. Gépre dugva mindkettő vinyó rendben van formázás után, mert az tényleg elveszett rólok.

Lehet nem egy sikerszériája a Sharkoon-nak ez a ház (2-bay raid box), mert a honlapjukról szőrén szálán eltűnt mintha nem is létezett volna sosem. Külön drivere nincs, de gondolom lehet ebben is lehet fw-t frissíteni valahogy, csak után kell járnom.

...

(#48116) SP4C3 válasza pBandi (#48115) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha garis, akkor én mindenképp visszavinném és lehetőleg vissza se adják. :(((

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48117) TM1L4N válasza TriX2010 (#48107) üzenetére


TM1L4N
csendes tag

Köszi szépen a segítséget!
Megoldódott a dolog. Egy barátom leformázta, majd utána visszakötöttem a gépembe és tökéletesen ment minden. :)

(#48118) TriX2010


TriX2010
tag

ERRE valaki..? :)

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48119) Benhill válasza TriX2010 (#48105) üzenetére


Benhill
senior tag

Hali.

Nem jó a win verziód, próbáld meg egy korábbival változattal.

Nekem egyszer volt ugyanilyen gondom, windows install után kezdte csinálni, így már az elején is arra gyanakodtam. Semmilyen beállítással nem tudtam megoldani, de egy másik win10 segített. Tedd fel a 483-as verziószámút. ;)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48120) King Unique válasza TriX2010 (#48105) üzenetére


King Unique
titán

Ha ezek a módszerek nem használnak és csak akkumulátoros üzemnél jelentkezik a probléma, akkor nálad is hasonló a szitu, mint ITT. Utóbbi esetnél pedig leírták egy másik topikban a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#48121) TriX2010 válasza Benhill (#48119) üzenetére


TriX2010
tag

Ha felteszek egy korábbi verziót, akkor úgyis frissülni fog a jelenlegire... Nem? :)

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48122) TriX2010 válasza King Unique (#48120) üzenetére


TriX2010
tag

Nekem a driver rendes Intel driver... Vagyis nem lehet ugyanaz a kiváltó ok... De azért mindjárt letörlöm és telepitek valamit :)

.... Töröltem a drivert, a win10 újraindítás után felrakta újra a drivert, aminek a neve ugyanaz, de jóval újabb verzió, és a jelenség megszűnt... :))

Köszönöm a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48123) end0 válasza Bici (#48102) üzenetére


end0
csendes tag

Megkaptam a csere blacket, egy új darabot. És tényleg, "ez ilyen".
Jó lenne tudni, hogy mi ez, elég idegesítő, nem a megszokott hdd zaj. De már nyugodtabban használom.

(#48124) Bici válasza end0 (#48123) üzenetére


Bici
félisten

Koszi az infot! :R

Egyik youtube video alatt azt irta valaki (eleg magabiztosan), hogy a vibracio kompenzalas miatt van.
Nem tudom, hogy igaz-e.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48125) cintula187 válasza Doky586 (#48112) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi. Akkor figyelem. És a raw read error rate ha növekszik függetlenül a bad sector számtól az is gáz?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#48126) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Win 10 újratelepítés közben szép nagyokat kattogott a HDD Hitachi Deskstar 250. De felment és működik is. A házba belenézve láttam, hogy nem volt tökéletesen bedugva a sata kábel az alaplapba egy másik kábel eltolta. Be lett nyomva rendesen, most olyat produkál, hogy hosszabb ideig filmnézés után az ablakok bezárását követően a tálcán lévő ikonokat nem lehet megnyitni csak újraindítást követően.

Ez okozhatta ezt? Megoldás újratelepítés, odafigyelve a tökéletes illeszkedésre a kábelnél?

Válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#48127) Angel1981


Angel1981
veterán

Sziasztok!

Tesómnak vettem egy 3 TB-os Toshiba HDD-t (DT01ACA300), amit 32 bites Win7 alatt szeretne használni. Jól tudom, hogy a 32 bites oprendszerek esetében kb. 2,2 TB a legnagyobb kapacitás, amit kezelni tudnak?
Áthidalható a probléma ha 2 db 1,5 TB-os partícióra bontja formázáskor? Vagy már ott is fennáll a probléma, és semmilyen módon nem látja a valós kapacitást a gép?

(#48128) Doky586 válasza Angel1981 (#48127) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

32 bites Win7 alatt is simán használhatja adattároló GPT lemezként, de bootolni nem tud róla..

(#48129) King Unique válasza Angel1981 (#48127) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnézed a GUID Partition Table leírást, akkor a táblázatban látható, hogy pl. a 32 bites Windows 7-nél csak a bootolásra vonatkozik a korlátozás. Tehát 2 TB felett egy másodlagos meghajtót, egy sima adattár lemezt már tud kezelni. Ehhez viszont nyilván GPT-re kell inicializálni a merevlemezt. Ellenben MBR alapon már nem lesz használható a 3 TB egyben és ez a 2 x 1,5 TB-os felosztás sem fog működni. Utóbbit egyébként nem tudom honnan veszik egyesek, pláne ha MBR-es megoldásra gondolnak... Max. egyes régebbi alaplapoknál látni olyat, hogy a 2 TB után fennmaradó részt amolyan virtuális partícióként kezeli a gyártó oldal mellékelt szoftver (példa).

[ Szerkesztve ]

(#48130) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R

(#48131) Geri85


Geri85
csendes tag

Hali.
Adott egy Samsung 2TB 32MB 5400rpm SATA2 HDD, ami át lett telepítve egy újonnan összerakott SFF gépbe, azóta kattog.
Az előző gép egy normál méretű volt, 550W-os táppal.
Ez a kicsi bár erősebb, de 255W tápja van.
Az előző gépben a HDD fektetve volt elhelyezve, ebben állítva.
Annyit még tudni kell, hogy 1db tápcsati van benne, ezért vettem egy osztót hozzá, amin egy 250GB SSD-vel osztoznak.
A HDD Sentinel semmi hibát nem észlel, minden 100%-os.
Van tipp mi lehet a probléma?
Remélem nem kuka, mert rengeteg fontos dolgom van rajta. (az hogy mentek, nem kérdés)
Üdv.:
Geri

[ Szerkesztve ]

(#48132) Jarod1 válasza Geri85 (#48131) üzenetére


Jarod1
addikt

próbáld csak a 2 Terrást a tápon

(#48133) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Remélem, hogy néhány napig nem érkezik válasz a kérdésemre, azaz hogy minden kedves fórumtársam belevetette magát a Karácsonyba és nem is gondol merevlemezekre, ssd-re.
:DD

Nekem viszont most bejött egy családi ügy, egy igen nehezen reprodukálható Windows rendszerről nem tudok másolatot készíteni, márpedig valami gond lesz az SSD-vel.
:(

Használat közben, tulképp pár perc remek működés után lefagy a gép. Cseréltem memóriát, azonos alaplapot, tápot, kábelt, de ugyanaz. No akkor nyomattam rá egy (pendrive-ról futó) stressz tesztet, bár nem vagyok tisztában azzal, hogy SSD érában is érnek-e valamit ezek a HDD-re kitalált szintetikus tesztek. Hát ez már mutatott rossz részeket.

Innentől próbáltam lemásolni. Imidzset tömörítve, aztán tömörítés nélkül mert az csak negyed óra. De annyit sem bírt ki. Aztán átvittem másik gépre, USB-vel csatolva, ott sem fut végig. Cirka 10 perc után I/O error, meg CRC hiba, ilyeneket ír ki, és a Macrium leáll.

Lehet valahogy generálozni egy SSD-t?
Legalább annyi időre, hogy lemásoljam a rendszert!
;-)

Persze, próbáltam Chkdsk :betű /R paranccsal, jó ideig ez is elmegy, aztán meg azt mondja nincs elég hely egy hiba kijavításához. És tényleg, amikor megállás után az intézőben ránézek, csak a betűjel van, de a a fájlokat már nem tudja mutatni.
:-(

Előre is köszönök minden segítséget!
Ha pedig netán bejgli evés közben is hozzá tudna szólni, hát külön hálás lennék!!!
:R

Hejj, én sem így terveztem a Dec.23. estémet...
:o

(#48134) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Következő problémával fordulok hozzátok.
Adott egy Asus M4A88T-M AM3 alaplap és egy Seagate ST4000DM005 4TB merevlemez.

A helyzet az, hogy bekapcsolom a gépet, belépek a BIOS-ba, a BIOS látja/felismeri a merevlemezt.
A HD sentinel szintén látja/felismeri a lemezt.
A lemezkezelő is látja a lemezt.
Viszont semmilyen feladatot nem tudok tenni vele. :(

Sajátgép még nem ismeri fel, ezért formázni szeretném a lemezkezelőben, de ott semmilyen utasítást nem tudok adni neki. Csak a súgóra tudok kattintani.
Az is érdekes, amit a HD sentinel ír a merevlemezről. Eddig ilyen szöveggel még nem találkoztam.

Valahogy megoldható lenne, hogy használjam?
Képeket mellékeltem róluk:
Remélem tudtok segíteni! Nagyon köszönöm előre is!



Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#48135) TriX2010 válasza Fr@nkieWilde (#48134) üzenetére


TriX2010
tag

"Tárolóhelyek védőparticiója" ... 2. kép... Na ez elég fura, én még nem találkoztam ilyennel. Google erre a két szóra nem hoz találatot.. Na ez még furább...
Kicsit olyan érzésem van mintha titkositott meghajtó lenne, de azt feltehetőleg közölné Veled a win...
Előzmények a HDD-vel kapcsolatban? Korábban Te használtad? Ugyanebben a gépben? Újratelepités volt? Részleteket részleteket... :)

Vajon, ha bootolsz egy win telepitőről (w10), és azt mondanád a telepitőnek hogy oda telepitse akkor meg tudná oldani? Tudtommal "agresszivebben" képes a meghajtókat kezelni mint win alatt a lemezkezelő...

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48136) Fr@nkieWilde válasza TriX2010 (#48135) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nem az enyém volt, én vásároltam itt a ph-n egy személytől, aki azt állította, hogy azért adja el, mert az alaplapja nem kezeli a 4tb-os HDD-t. Így telepítésekről nem tudok, egyéb előzményről sem. A fórum tag megbízható volt az adatlapja alapján és majd 2 év garancia van még rá.
Idén szeptemberi vásárlás, még Aqua garanciális.
Ennyit tudok csak. :F

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#48137) Fr@nkieWilde válasza Fr@nkieWilde (#48136) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Megpróbáltam telepíteni, de nem engedi. :(
Bios, és a többi fent említett, továbbra is látja. Ilyet nem pipáltam még. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#48138) TriX2010 válasza Fr@nkieWilde (#48137) üzenetére


TriX2010
tag

"aki azt állította, hogy azért adja el, mert az alaplapja nem kezeli a 4tb-os HDD-t" - Nem hallottam még alaplapi HDD méret korlátról... Nem állítok semmi rosszat senkiről, mindenesetre fura.... Vagy lehet, nála is hasonló volt és azt hitte hogy nem támogatja a lap....

Viszont ha aqua garis, akkor én elvinném gariztatni... Hacsak nálam okosabbak nem mondanak jobbat, szerintem vidd be aqua-hoz...

Egyébként ami még eszembe jut, hogy valami olyan fájlrendszerrel van formázva amit a win semmilyen formában nem tud kezelni... A lemezkezelős képeden, mintha nem is lenne fájlrendszere... :F

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48139) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy..

Nem vagyok egz szgép guru.
Megér 7000ft-ot ez az ssd
samsung

életartalma 96%-os innentől kezdve rohamosan romlik?

(#48140) TriX2010 válasza #00809728 (#48139) üzenetére


TriX2010
tag

Szerintem másik topikba való, de egyébként igen, szerintem ez kb pont amit megér. :)
Nem rohamosan, hanem szép egyenletesen, ahogy az életciklusa végére ér... Ez Samu SSD-knél pont igy normális. a 96% az még tökéletes.

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48141) Fr@nkieWilde válasza TriX2010 (#48138) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Az nem lehetséges, hogy a lap nem tud kezelni 4tb-os merevlemezt?
Mert nem egy friss alaplapról van szó, ugyanakkor meg a BIOS felismeri, kezelő is, HD sentinel is, aida64 is.
Én azt gondolnám, hogy ha nem támogatja a lap, akkor sehol semmi nem ismeri fel.
Vagy miben nyilvánul meg, ha a lap nem támogat egy merevlemezt, mondjuk épp a kapacitása miatt?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#48142) TriX2010 válasza Fr@nkieWilde (#48141) üzenetére


TriX2010
tag

Nem tudom... Az a baj, hogy én eleve nem hallottam még ilyenről... RAM-nál, Pendrive-nál oké, de egy HDD-nél... :F

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48143) TriX2010


TriX2010
tag

Boldog Karácsonyt minden Fórumtársnak!

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48144) #00809728 válasza TriX2010 (#48140) üzenetére


#00809728
törölt tag

:R thx :C

[ Szerkesztve ]

(#48145) Fr@nkieWilde válasza TriX2010 (#48142) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Vannak olyan lapok, amik nem tudnak 2 terránál nagyobb kapacitású lemezeket kezelni.
Lehet itt is erről van csak szó. De furcsának találom, hogy minden felismeri, de nem lehet kezdeni vele semmit.
A RAM is ilyen, bár én meg pendrive-okról nem hallottam ilyesmit. Velük mi a helyzet?

Ha visszaviszem garanciáztatni, akkor nem tudom mit mondhatnék nekik.? :(

Szintén Boldog Karácsonyt!

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#48146) TriX2010 válasza Fr@nkieWilde (#48145) üzenetére


TriX2010
tag

Nekem a 64 gigás hiperx pendriveomat volt olyan régebbi gép ami nem kezelte... Nem is látta...
...
Ez esetben végül is lehetséges, hogy a Tied sem kezeli... Nem tudom hol lehet ennek utánanézni... Vagy a vinyót kéne egy egészen modern gépben kipróbálni...

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#48147) King Unique válasza Fr@nkieWilde (#48134) üzenetére


King Unique
titán

Ha már a másik topik mellett ide is reprodukáltad ugyanezt a kérdést, akkor a másikban pont elkerülte a figyelmedet néhány infó... Az, hogy a grafikus lemezkezelő nem tud vele mit kezdeni, az egy dolog. De attól még ott van parancssorban a DiskPart, amivel lehetne törölni a lemezt, újraparticionálni stb. Megoldható csak parancssorban, de a kettőt kombinálva is, ami pl. ebben a hozzászólásban is említve volt.

Aztán az megint más dolog, hogy mért van azon a lemezen tárolókészlet, használja-e jelenleg a Windows stb. Ha nem, akkor meg lehetne próbálni a teljes újraparticionálást. Ha nem működik a rendszer alól / pendrive-ról indított Windows-telepítővel / WinPE környezetben / Live Linux alatt próbálva sem, akkor jobb híján marad a garanciális csere.

[ Szerkesztve ]

(#48148) Doky586 válasza TriX2010 (#48142) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Volt ilyesmi még a múlt évezredben: [link]

(#48149) Fr@nkieWilde válasza King Unique (#48147) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszi!

Diskpart-tal töröltem, majd inicializálás, új kötet és kész is!
Ezer hála!

Még egy kérdés!
Azzal kell foglalkoznom, amit a sentinel kiírt?
Az nem változott.

:R

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#48150) King Unique válasza Fr@nkieWilde (#48149) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként a Windows lemezkezelője az ilyen spéci rendszerpartíciókhoz eleve nem enged hozzányúlni, azért voltak inaktívak a jobbklikkes menü elemei. De a DiskPart és külső particionáló programok már megoldják.

A HDS-nél az adatátviteli hibák ettől az előbbi problémától függetlenek, illetve a szöveges értékelésben írja is a program, hogy mik lehetnek a hibát kiváltó okok. Tehát a fizikai csatlakozást és a kábeleket le lehetne ellenőrizni, mert normál esetben nyilván nem kellene ilyen hibaüzenetnek lennie. De mondjuk a programból sem ártana a legújabb (5.01) verziót használni, vagy csak lecsekkolni pl. a portable változattal is a merevlemezt. Ugyanis egy régebbi verziónál bizonyos esetekben előfordulhatnak pontatlanságok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.