Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84601) Kezdő vagyok válasza Gömbike (#84600) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

1: csak melegítésre
2: 2-3 fő
3: oldalra nyíló
4:nem(mi az az inverter mikrohullámú sütőnél?)
5:nem fontos a digitális,szín:fehér
6:30000 Forint

(#84602) E.Kaufmann válasza Kezdő vagyok (#84596) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én cseréltem tányérmotort vagy 2 éve valami magyaros nevű (már lekopott) Gorenje klón mikrónkban, kicsit gyengusabbat kaptam, de még müxik :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#84603) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Sziasztok!

Igazából fogalmam sincs, ez-e a megfelelő topik, de jobbat egyelőre nem találtam. :D

Van nekem egy Gorenje mosógépem. Beletettem pár kisebb szőnyeget mosásra, bolhafingnyi mosószer kíséretében (tényleg alig került bele). Viszont ennek ellenére felhabzott, és most bármit csinálok vele, csak leereszteni akarná a nem létező vizet, és persze pár perc után habosodásra panaszkodva leáll. Semmilyen módon nem tudok vele olyan programot indítani, ami előbb teli nyomná vízzel.
Ráadásul szerintem a leeresztő szivattyú csak ront a helyzeten.

Mi a túrót csináljak vele? Kivennék belőle egy-két szőnyeget, vagy az összeset, és inkább kézzel kiöblíteném, de ez a szerencsétlen készülék annyira biztonságos, hogy ZÁRVA VAN, nem lehet kinyitni, csak akkor, amikor majd úgy dönt. :D

Sokat nem akarom erőltetni, így is már vagy 5x végigfutottam vele egy ki-bekapcsolást, 5 percen belül mindig ugyanarra a hibára futunk. Áramtalanítás nem ér semmit. :DDD

(#84604) E.Kaufmann válasza NeoPampalini (#84603) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nincs vésznyitója lent a szűrőnél? Miénknek papír szerint van, de nem néztem még.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#84605) AeSDé Team válasza balojazz (#84593) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi szépen! Nézelődtem kicsit én is, szintén csak szállítási problémákkal találkoztam. Remélem a miénk egészben ideér :)

(#84606) NeoPampalini válasza E.Kaufmann (#84604) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

No, közben megoldódott, félig-meddig user error. A szűrőnél nincs vésznyitó, de ha már ott voltam, megnéztem azt is. A fene gondolta volna, hogy egy néhány hetes gépnél máris el van tömődve (az előző gépnél durván kéthavonta pucoltam, de ilyet nem láttam annál sem).
Kitakarítottam, a gép simán elindult, egyelőre sikeresnek tekintem a műveletet. :DDD

(#84607) Gömbike válasza Kezdő vagyok (#84601) üzenetére


Gömbike
senior tag

Akkor ez [link] lesz a Te géped.

Az inverteres technológia a folyamatos és egyenletes energia leadást teszi lehetővé. Nincs kattogás leegyszerűsítve, valóban a beállított teljesítményt adja le. Nincs olyan, hogy a kaje egyik fele hideg, a másik meg meleg.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84608) Reynaldo válasza Gömbike (#84607) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Azt megveheti máshol 2 év jótállással is, kicsit többért, de fő a biztonság.

(#84609) E.Kaufmann válasza Gömbike (#84607) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na meg ez tényleg inverteres? Nem látom, hol írják.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#84610) Gömbike válasza E.Kaufmann (#84609) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem, az inverteres ára nem itt indul, de mivel Ő a legalapabb mikrót kereste, ezért a link.

Inverteres gépet a Pana, az Lg gyárt jobbára elérhető áron.

A

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84611) ^Boss


^Boss
őstag

Sziasztok,

a multkori lista annyiban valtozna, hogy lg mosogep es kulon szaritogep helyett lehet hogy Bosch series8 lenne inkabb ugynigy kulon.
Ezekbol van ajanlottabb tipus? Nem sok kulonbseget velek
felfedezni koztuk

(#84612) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Konyhafelújításban vagyunk, sütőnél kicsit elakadtam, kérdésem lenne:
- pirolitikus, vagy katalitikus öntisztítás az ajánlottabb, ill. miért?
- gőzfunkciós és gőzzel sütő között mi a különbség, elég nagy ugrás van árakban?
- IKEA gépek mennyire ajánlottak/megbízhatóak, 5 év gari alapból elég jónak tűnik?

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84613) F-ECT$ válasza AxBattler (#84612) üzenetére


F-ECT$
titán

-pirolitikus, vagy katalitikus öntisztítás az ajánlottabb, ill. miért?

Mindkettő jó, általában az előbbit tartják picit jobbank, mert ilyenkor elég az összes szennyeződés a sütőben, max egy kis hamu marad utána. Utóbbi pedig egy zsírfelszívó felület a sütőben, ami megakadályozza, hogy a zsír máshová leüljön a sütőben.

Dive ever, work never.

(#84614) Gömbike válasza AxBattler (#84612) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az egyik úgy működik, hogy az alsó lemezen egy mélyedés van kialakítva, abba kell vizet tölteni. Ez a gőzzel sütő.

A másikban van víztartály és adagolja a gőzt. Ezek a sütők háromféle gőzadagolási rendszerrel kerülnek forgalomba.

Van az alacsony gőz, ilyen van nekünk, igazi kovászos kenyérhez, sültekhez ez is elég.

Van a közepes gőz funkciós, ez nyilván tudja az alacsonyabbat is, és van a teljes gőz funkciós, ami mindhárom fokozatban adja a gőzt.

A készülékek árai ennek megfelelően alakulnak.

A markabolt.hu oldalon bemutató videók is vannak, illetve telefonon is segítenek a választásban. Vasárnap is nyitva vannak.

szerk:

Csak pirolitikust venék.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84615) BBéci válasza Gömbike (#84614) üzenetére


BBéci
titán

Nem vitetom a pirolitikus öntisztítás hsznosságát, de nem tudok megbarátkozni azzal a rendkívül magas hőmérséklettel, ami ahhoz szükséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84616) Dorian válasza BBéci (#84615) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell neked is bebújnod ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84617) OPiiPO válasza Dorian (#84616) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84618) BBéci válasza Dorian (#84616) üzenetére


BBéci
titán

Amikor 220 fokon sütünk, meglehetősen felmelegszik a környezete, belegondolni is szörnyű, milyen lenne a 4-500 fok. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84619) arcitec válasza BBéci (#84618) üzenetére


arcitec
addikt

Azért mert az egy őskövület, a mai sütők a pirolitikus funkcióra lettek tervezve, még csak alig langyos lehet kívülről.
Annyi mindent írtál mi jó mi nem, ezt meg (mivel neked nincs ;]) már nem is lehet jó,
hát tévedsz. ;) Nem kötözködés képpen de tényleg, nem lehet problémás hőmérséklete kívülről egy beépíthető készüléknek. :N

[ Szerkesztve ]

(#84620) gergo5991


gergo5991
őstag


könyörgöm valaki mondja meg LG szárító gépen melyik program az ami ennek a piktogramnak megfelel? szárítás alacsony hőfokon..

LG-vel felvettem a kapcsolatot, nem hajlandóak megmondani..
hivtam irtam az ügyfélszolgálatnak hebegnek haboknak, tisztán, konkrétan nem mondják meg melyik program alkalmazható ezen piktogram esetében a 100 ki.ott program közül..

se manuálban, semmilyen nyelven nem találtam infót a neten.

(#84621) BBéci válasza arcitec (#84619) üzenetére


BBéci
titán

Azoktól származnak az információim, akik rendelkeznek pirolitikus tisztítású sütővel. Sőt, ebben a topikban is említették páran, hogy igencsak erősen melegíti a környezetét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84622) mzso


mzso
veterán

Helló!

Egy (beépíthető) sütőnél van valami lényegi különbség ha airfry funkciót is tartalmaz? Vagy ugyanazt érem el, ha beszerzek lyukacsos tepsiket és sima keringetős sütést használok akármelyik sütővel?

Igazi pároló funkciót nem találtam beépíthetőnél, pedig nem lett volna rossz ha kb mindent tud ami nekem érdekes.

(#84623) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi mindenkinek, akkor inkább pirolitikus lesz!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84624) BBéci válasza arcitec (#84619) üzenetére


BBéci
titán

Sőt, néhányan írták, hogy 1-2 alkalommal használták ezt a funkciót, utána soha többet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84625) Sinesol válasza BBéci (#84624) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem szeretik, ha tiszta a sütő, vagy mi? :D
Az meg, hogy kicsit jobban melegiti a környezetét, hát kit érdekel, bár nekem még sosem tűnt fel, hogy igy lenne. Ismerősök közt mindenkinél alap a pirolitika, soha senkit nem hallottam még panaszkodni rá. Senki nem akar vakargatással szenvedni, a katalitika is max pár évig jó, aztan cserélheted az oldallapot/hátlapot jó pénzért. Plusz ott is sok részt kézzel vakargathatsz.

[ Szerkesztve ]

(#84626) BBéci válasza Sinesol (#84625) üzenetére


BBéci
titán

Ha érdekel, keresd meg azokat a hozzászólásokat, amikben erről van szó. Engem meggyőztek, sosem lesz olyanom.
Semmit nem kell vakargatni, befújom Mr.Muscle habbal, nagyon fontos, hogy langyos legyen a felület, majd dörzsi szivaccsal letörlöm. Ennyire egyszerű

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84627) Reynaldo válasza AxBattler (#84612) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Ikea ht. gépeket úgy tudom, az Aeg/electrolux gyártja[link], és most azoknál is 5 évet adnak, utóbbi 30% kedvezményt ad online a honlapról rendelve. Megnéztem 1-1 modellt és eléggé hasonlítottak az ikeással. Volt még valamelyik Ikeás gépből Whirlpool gyártmány is, talán mosógép...

(#84628) PuffyDog válasza Reynaldo (#84627) üzenetére


PuffyDog
junior tag

Whirlpool és Electrolux inkább, ha jól tudom.

=>> MyGuava-val most 5,81 euró üti a markod! K&H vagy Gránit Bank számlát nyitsz? Mindkettőnél 50 000 Ft bónusz jár! Írj még ma, és segítek! <<=

(#84629) balojazz válasza BBéci (#84626) üzenetére


balojazz
aktív tag

Pirolitikusnál meg nem kell befújni semmivel. Használattól függően évente-kétévente pirózol egyet. Nekem a 2 év alatt 1 volt, a házban 22-ről 24 fok lett tőle télen, nyilván nyáron nem indítom. A bútorlap meg az előlapi üveg nem volt meleg, ezek a sütők bírják rendesen, le vannak szigetelve, a meleget a ventilátorok kitolják a lakótérbe.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#84630) soldi3r válasza BBéci (#84621) üzenetére


soldi3r
veterán

Az enyemben is van es meg csak nem is egy draga suto, de sem sutes sem tisztitas kozben nem erezni, hogy melegedne.
Ritkan hasznalom, viszont kozben pl a pizzakovet is szepen letakaritja.

E30 (oo=[][]=oo)

(#84631) pjen válasza Sinesol (#84625) üzenetére


pjen
félisten

Lehet sütni fedő alatt, vagy letakarni fóliával stb. Nálunk 5 évben egyszer, ha kell kapargatni valamiért.

(#84632) AxBattler válasza Reynaldo (#84627) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a tippet, ránézek!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84633) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Mi eddig egyszer használtuk a pirolitikus tisztítást, eléggé koszos volt már sütő.
Gyakorlatilag olyan lett, mint új korában. Az egyik legjobb dolog, amit kitalálhattak szerintem...

(#84634) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Még mindig a hűtők között dilemmázok. A múltkor volt egy jó liebherr ajánlás, ami 408-ért adott volna 4 fagyasztórekeszt.

Tegnap ezt vettem észre, hogy egy boltban picit beakciózták. Ugyan valamivel kisebb a fagyasztója, és ha jól látom, akkor nem "okos" alapból, de cserébe A-s, nem C-s (habár a különbség elég kicsi itt már fogyasztásban). A 10 év garancia erre is érvényes lenne (ha jól látom minden A,B,C-s hűtőt érint)? Ezzel amúgy van valakinek tapasztalata, mármint a garanciával, mert ahogy nézem az osztrák Liebherr adja, vagyis ha garancia esetén ki kell juttatni a hűtőt Ausztriába, akkor nem sokat ér...

Ez a másik Liebherr versenyző, itt a 4 fagyasztórekesz az ami csábító.

Nyilván ebben az árkategóriában már millió meg egy másik versenyző van, vagyis nehéz szűkíteni sajnos, mert tudásban is nagyon hasonlóak (van zöldség/hús rekesz mindenhol stb.).

(#84635) F-ECT$ válasza Sinesol (#84625) üzenetére


F-ECT$
titán

Már nem kell cserélni, kibírja addig, ameddig a sütő.

Dive ever, work never.

(#84636) nVIPER válasza laci06 (#84634) üzenetére


nVIPER
senior tag

Hogy kizökkentselek. Most vettem egy BOSCH KGN392LAF Serie|4 hűtőt. Hát mit ne mondjak, fogyasztása nagyon alacsony. Zajszint? Nah az nincs neki. Ha mellé állok, talán hallok valamit működés közben. Nagyon minőségi mindene.

(#84637) cod2gamer


cod2gamer
csendes tag

Sziasztok!

Mosó-szárítógépet szeretnék venni, helyhiány miatt szeretnék kombináltat, a mosó funkciót használnám nagyrészben. Tudnátok ajánlani valamit rá?

Ezt a típust néztem hirtelen: (vélemények alapján)

Bosch WNG24400BY kicsivel 300k felett van, újat szeretnék minél több garanciával.

Esetleg ebből létezik olyan ami automata mosószeradagolós?
Azt olvastam hogy csendes, szépen most és viszonylag jól szárít.

Előre is köszönöm!

(#84638) nVIPER válasza cod2gamer (#84637) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ebben van automata mosószeradagoló. Korrekt gépek, ha mindenképpen egy gépben kell megoldani a mosást és szárítást.
[link]

(#84639) ^Boss válasza ^Boss (#84611) üzenetére


^Boss
őstag

Sziasztok!

barkinek barmi tapasztalata ezekrol? :) :R

(#84640) k!nG


k!nG
aktív tag

Sziasztok,

Fogalmam sincs, hogy jó helyen járok-e, de muszáj valakitől segítség. :DDD

Szóval porszívóvásárlásban kérnék segítséget, ajánlásokat akinek van hasonló eszköze.

A paraméterek: kb. 50-70k a keret és igazából egy második porszívó lenne, valami kézi cordless (esetleg jó kis Dyson copy) amivel hétköznap nem szenvedés takarítani és lehetőleg nem 5 hónapig működik.

Valakinek van erre ötlete, javaslata? Philips 3000 series, Xiaomi G20, Hoover HF122GPT ezeket néztem, de lövésem sincs jók e.

https://www.behance.net/vargadom

(#84641) BBéci válasza Grande Ale (#84633) üzenetére


BBéci
titán

Hány év alatt egyszer? 10-15? :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84642) fenyvesik


fenyvesik
csendes tag

Kérlek segítsetek hütővásárlásban :R !
Beépíthető 540x1772x549
No frost
Alulfagyasztós
Max 250 e Ft
Sürgős, mert a régit kinyírtam.
Thx

(#84643) nVIPER válasza fenyvesik (#84642) üzenetére


nVIPER
senior tag

(#84644) laci06


laci06
senior tag

A hűtőkben az jó, ha a szellőzése ezeknek a zöldség és hústároló rekeszeknek állítható? Vagy ilyennel már ne tököljek? Nem tudom, hogy ez értelmes feature-e, vagy pedig ha van akkor sem foglalkozik vele senki azon túl, hogy egyszer belövi...

(#84645) Grande Ale válasza BBéci (#84641) üzenetére


Grande Ale
őstag

nem, új konyhánk van. Kb. egy év...

(#84646) mzso


mzso
veterán

Helló!

Páraelszívóban van ami ajánlatos? Én amit árukeresőben látok értékelést kb mindegyikre azt írják páran,hogy gyenge és vékony lemezből. Pl egy ilyen beillene ebbe a szekrénybe: https://www.arukereso.hu/paraelszivo-c3873/electrolux/lfc316x-p408291513/#velemenyek ? Vagy ilyen? (Sajna még nincs meg a bútor úgyhogy meg nem mondom hogy mennyi hely van a megfelelő szekrény alatt)

Ugye jól gondolom, hogy kürtősöket kell nézni, ha tényleges elszívást akarok, kivezetéssel?

Más:
Ilyen airfry tepsihez hasonlót lehet venni, nem arany áron?

[ Szerkesztve ]

(#84647) Gömbike válasza BBéci (#84615) üzenetére


Gömbike
senior tag

A technikai megvalósítást nem tudom, nem vagyok mérnök féle, de semmilyen káros hatása nincs a konyhára nézve.

Nincs magas hőmérséklet, nincs forró felület sehol.

De egyben biztos vagyok: vakargassa az odaégett, leégett sütő oldalát, akinek több muterja van! 🤣

Azért találták ki mindennapi biztonságos használatra a pirolitikust, hogy vegyszer nélkül csillogjon belülről.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84648) aliali


aliali
csendes tag

Sziasztok
Autó mosás :
Gépi autómosó vagy Önkiszogáló kézi mosó?
Melyik kevesebb kár okoz az autót rá.
Ha gépi autómosó választjuk, szabad használni habkefét?
Budapest hol ajánlott autót mosni?
:R :R :R

Nem magyar bocsánat az esetleges írási hibáimért

(#84649) koxx válasza aliali (#84648) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A kézi mosás általában hatékonyabb és sokkal kíméletesebb. A gépi kefék hosszú távon karcolják a fényezést és van egy csomó fajta szennyeződés amivel nem tud mit kezdeni.
A kispesti iwash mosó sztem elég jó [link] de nyilván van még több tucat mosó Bp-en ami jó.

(#84650) Gömbike válasza aliali (#84648) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez nem egyszerű kérdés, mert itt a mikró sütő és a mosógéppel kapcsolatos téma pörög jobban.

Személy szerint én kézi mosóba viszem az Accordot, ahol Tomi a két kezével lemossa, a felniket tisztába rakja, kiporszívózza, ezért kér 4 ezret. Ha polírozást is, és belső komplett kárpit takarítást kérek, akkor 20 ezer mindenestől a csillogás.

Komolyra fordítva: nekem adott, amit leírtam, de a gépi mosás helyett inkább válaszd a habkefét. Jobb a kocsinak.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.