Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76051) Gömbike válasza Flashback (#76050) üzenetére


Gömbike
senior tag

A citromsavhoz nagyon-nagyon kevés vizet adsz, hogy paszta legyen belőle. Én így tisztítom a csaptelepeket, kádat, vízforraló külsejét, stb.

A mosógépbe, vízforralóba, kávéfőzőbe , stb is citromsavat használok.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#76052) Flashback válasza Gömbike (#76051) üzenetére


Flashback
addikt

Van itthon egy kevés de lehet ezt valahol nagy mennyiségben venni?

WC tartályunk erösen vízköves. Erre mi lenne a jó megoldás?
Arra gondoltam hogy forró vízzel feltöltöm és rakok bele valami vízkö oldót.
Jó lehet?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#76053) Gömbike válasza Flashback (#76052) üzenetére


Gömbike
senior tag

Gyógyszertár, mezőgazdasági bolt, goods market, euro family, stb.

Neten rendelt az egyik barátom 25-kg-s zsákokban, egyet átvettem tőle, de annak már vagy 10 éve, így van még itthon bőven.

Padlót fogtam az árakon, hogy a jó k@…. anyjukat, [link] ezt 10 éve néhány ezer Ft-ért vettem, ha jól emlėkszem 5- 6000 Ft-ot fizettem a 25 kg-ért.

Én abba is citromsavat tennék, vagy ha vegyszerezni akarod, akkor ipari vízkőoldót, mert a háztartásiból gondolatom szerint nagyobb mennyiség kell, meg nem annyira hatékony, mint az ipari.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#76054) pjen válasza Flashback (#76052) üzenetére


pjen
félisten

WC tartályban szerintem nincs útban a vízkő, jó helyen van az ott. Max 1 decivel kevesebb víz fér bele.

(#76055) Flashback válasza pjen (#76054) üzenetére


Flashback
addikt

Az nem lenne gond, de az a baj hogy mostmär nagyon lassan tölt. Szerintem a lerakódott vízkö miatt.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#76056) #32277248 válasza Flashback (#76055) üzenetére


#32277248
törölt tag

Nálunk is nagyon kemény a víz, és sok gondot okoznak a lerakódások. Én a WC tartályt foszforsavas vízkőoldóval szoktam megkínálni, lehúzom és amíg tölti magát a beömlő szelepre locsolva beleöntök egy litert, majd annyi vizet öntök még rá pluszban, hogy a szelep is a vízkőoldós víz alatt legyen amennyire csak lehet. 1 óra után meg csak egyszerűen leöblítem párszor, a kezelés után olyan mint az új a belseje.

[ Szerkesztve ]

(#76057) Csabroncka válasza Flashback (#76055) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha a tartályból nehezen folyik ki,akkor a fedelét lekapva a túlfolyón háztartási sósavat adagolva lehet a vízkődugót leszedni a csésze belsejéről. Ha a beeresztő kínlódik, akkor azt a legegyszerűbb kiszedni és úgy kivízkövezni. A műanyag is állhat a sósavoldatban csak hígítsd meg 5%-os ra (téfogatban mehet sima vízzel). A kerámiának a 20%-os háztartási sósav nem árt. Fémet/krómot/kezedet viszont ne érje...

"in medias res"

(#76058) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Ezt a Liebherrr hűtőt néztük ki, ebben az árban és méretben nem találtunk mást egy LG van drágábban, de az túl nagy), esetleg valakinek van véleménye róla?
Nekem szimpatikusnak tűnik..

(#76059) pjen válasza Flashback (#76055) üzenetére


pjen
félisten

Ha lassan tölt szerintem a csapot kéne megnézni, esetleg az úszót, attól függ milyen tartály.

(#76060) Hauptmann válasza konci79 (#76058) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nekem Liebherr van, igaz, középkategóriás. Én elégedett vagyok vele, de nem tudom, hogy a belépő Liebherrek milyenek. Mintha valaki itt a fórumban azt írta volna, hogy nem a leghalkabb kompresszor van bennük.

(#76061) Nagya21 válasza konci79 (#76058) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nekem a Liebbher belső fagyasztós van immár7-8 éve,, semmi semmi gondom nincs vele, halk is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#76062) konci79


konci79
őstag

Hang annyira csak nem lehet vészes, konyhában lesz amúgy is.
Inkább a minőség, tartósság a lényeg .
Mostani Electrolux csalódás ( igaz hogy 8 éves) de vizesedik minden az elejétől fogva, mindegy mit csináltunk, valószínűleg penész is a gumitömítés redőin belül több helyen, meg végigrepedt valamikor a belseje felül keresztben...
Alapból nem is látok oda, csak véletlenül vettem észre.
Sima alap felülfagyasztós.

(#76063) cOxeR


cOxeR
Ármester

Mosogatógép esetén van esetleg valakinek mérése, vagy ismerete, hogy mennyi lehet az ECO és egy teszem azt 1 órás gyors mosás alatt felhasznált energia különbsége?
5 óra egy ECO program, nekem fura, hogy ennyi időt igénybe vesz és ez a leggazdaságosabb, persze áznak benne a cuccok, de akkor is.
Hőfok ugyanaz a mindkettő programnál.

(#76064) KD6-3.7 válasza cOxeR (#76063) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Szerintem mindegyiknek megtalálod a használatiját a neten amiben ez le van írva. Nem mindegyik gép mos ECO módban 5 órán át! Attól is függ hány terítékes! Nekem pl. 10 terítékes és 3 óra papíron, 0,73kWh és 11 liter víz.

(#76065) cOxeR válasza KD6-3.7 (#76064) üzenetére


cOxeR
Ármester

Megpróbálom kitúrni, kíváncsi vagyok.

(#76066) 6030D válasza Ispy (#76048) üzenetére


6030D
Ármester

Ez miben jobb/rosszabb, mint egy BWT Perla Silk XL? Nekünk az a kiszemelt, a szomszéd Euro-Cleart szereltet be, de az meg olcsóbb. Üzemeltetési költségben lehet más?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#76067) Ispy válasza 6030D (#76066) üzenetére


Ispy
veterán

Fogalmam sincs, én ecowatert néztem ki, talán olvastam valami indexes fórumban, hogy ezt ajánlják, mert ez nem olcsó kínai cuccokból van összerakva, mint a bwt. De ennél jobban nem ástam bele magamat.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#76068) rígel válasza 6030D (#76066) üzenetére


rígel
őstag

Működési elve alapjaiban mindegyiknek ugyanaz, így azonos kapacitású eszközök között , azonos vízkeménység és azonos használati szokások mellett azonos lesz a sófelhasználás.
Különbség vezérlésben, anyagminőségben, és alapszolgáltatáson felüli plusz szolgáltatásokban lehet. Ha egy nem szem előtt lévő, gépészeti szobában vagy kazánházban van, és "csak" a víz lágyítása a cél, akkor egy Euro Clear is tökéletes. Nem a legszebb, nem a legmenőbb, de legolcsóbban, megbízhatóan teszi a dolgát.

(#76069) 6030D válasza rígel (#76068) üzenetére


6030D
Ármester

Nem érdekel hogy néz ki, működjön. ;) 10 év múlva is, fenntartható költséggel. Illetve fontos volt, hogy keskeny legyen, de majdnem mindegyik csinál ilyet (~30-35 cm).
Neked melyik van?
Akinek van, szívesen veszek típust, vízfelhasználást, karbantartási igény számokat. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#76070) Nagya21


Nagya21
addikt

Jövő hét szombat-vasárnap a Lidl-ben.....

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#76071) cOxeR válasza 6030D (#76069) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem Euro-clear Bluesoft ECO K75 van, bent volt a házban mikor vettük - félkészen, 3 éve, kizárólag sót tettem bele - havonta belelesek (helyi szerelvény üzletben veszem a sót cu-impex, itt volt a legolcsóbb) , semmi mást nem kellett csinálnom vele, éjjel 2 körül indul el a gépezet, hetente ha jól tudom, néha felébredek rá, de kb ennyi.
Garázsban van, már van előtte egy szekrény meg salgók, nem is igazán látszik, 2,5-3 zsák megy bele ha nagyon üres, de nem szoktam megvárni.
Vízfogyasztás ciki nem ciki fogalmam sincs, de meglesem ha gondolod, két felnőtt + egy újszülött.
Hatékonysága látványos, de azért nem tökéletes, lehet beállítás vagy lehet méretezés is, kevés a vízkő, ezért nem is pörgök ezen. Bugnatese csapok vannak, csak így volt garancia, ha van készülék, ezért vették.

(#76072) cOxeR válasza cOxeR (#76071) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ilyen pl a tusolóban a csap szűrő, évente kb leszedem kipucolom, igazából nem mérvadó vízkő szempontból.

(#76073) pjen válasza cOxeR (#76072) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem az semmi.

[ Szerkesztve ]

(#76074) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Hali.

Reggel az új Ariston kazánunk elkezdett furán kattogni, aztán kidobta az 501 hibakódot, de az újraindítás sem segít. Most próbálunk mikrózni, de indításkor csak így halkan kattog a mikró és nem megy rendesen. Lehetséges, hogy tönkrementek, vagy az árammal van valami? :(

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#76075) rígel válasza 6030D (#76069) üzenetére


rígel
őstag

Nekem egy Euro Vlear Bluesoft K sorozat Eco van, 2015-ben lett beüzemelve, mikor építkeztünk. A beüzemelő papír alapján beállította, de én magamnak tapasztalati úton finomítottam be a vízfogyasztásunkhoz és a várt keménységhez. Kb. 8-10 m3 a vízfogyasztásunk, 3 zsák só megy el évente. Ennyi. Soha semmi baja nem volt, karbantartani nem kell, ha folyamatosan van használva. Egy kollégámnak egy egyszerűbb vezérlésű Euroclear-je van, több mint 10 éve, egy másik utólag telepített ugyanilyet, kb 5 éve. Szomszédban, akivel egyszerre építkeztünk szintén ez van. Soha , egyikkel se volt baj, nem is nagyon van minek elromlani, egyszerű szerkezet, a lényege a gyantaágy, amit sós lével regenerálni kell időnként. Ennek módjáról egy viszonylag egyszerű vezérlésű elektronika gondoskodik. A többi dolog parasztvakítás. Amikor én vettem , egy ennyit tudó BWT 2x annyiba került, és még bypass szelepet is külön kellett hozzá venni, akkor utánaolvasgattam, kérdeztem forgalmazókat, mind azt mondta hogy a BWT semmivel sem különbb, sőt.... csak a marketingjemás kávéház, hisz világcég, ez látszik az árban. De a vízlágyítás nem hi-tech dolog.

(#76076) rígel válasza cOxeR (#76072) üzenetére


rígel
őstag

Pont ez a K75 Eco van nekem is, 7-8 év távlatából meg tudom erősíteni, perlátorok, csaptelepek mint az újak. Referenciaként, bypass ágon egy konyha csaptelep hideg befolyása....2 hetente pucolni kell, mert gusztustalan a vízkőtől. Üveg zuhanyajtó, kád, csempék, fugák, ragyognak sima letörlés után.

[ Szerkesztve ]

(#76077) Gömbike válasza AssAssynn (#76074) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nincs egy alap mérőműszer a háztartásban? Azzal meg lehet nézni a bejövő áram minden tulajdonságát. Pl. [link]

Vagy egy fázisceruza, az is meg tudja mutatni, ha gyenge az áram.

Ha neked nincs is, esetleg a szomszédnak, barátnak?

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#76078) AssAssynn válasza Gömbike (#76077) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nekem sajna nincs, de megkérdeztem másokat, és ilyen 147 és ez alatti voltot mértek. Akkor gondolom ez a gond, remélem ez nem tesz tönkre semmit.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#76079) -cobra- válasza AssAssynn (#76078) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Minél hamarabb be kell jelenteni a szolgáltatónál, mert ez nagyon nem jó.
Hasonlóval szenvedtem egy ideje, 200v körül ingadozott fesz, és kiderült hogy a villanyoszlopnál a nulla kötése lazult le.

[ Szerkesztve ]

(#76080) AssAssynn válasza -cobra- (#76079) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ilyenkor nem engedi a szolgáltató a bejelentést, bemondja, hogy leterheltek. Nem csak nálunk ilyen, hanem a település többi részében is. De félreértés ne essék, nem mindig ilyen, hanem most a szél miatt. De elég rossz a rendszere az e.on-nak. Hosszú évek óta ilyen, habár én még alulfeszt nem tapasztaltam, csak áramkimaradást, vagy hogy ki-be-ki-be kapcsol az áram 5 percen belül 20x. Múltkor 13 óráig nem volt egyáltalán áram.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#76081) Gömbike válasza AssAssynn (#76078) üzenetére


Gömbike
senior tag

Csinálj a mérésről videót, fényképet, s ha tönkremegy valami, a biztosítónak fizetnie kell, az meg majd leveri a trehány hálózatgazdán. Mondjuk lölőn nagyon nehéz lesz nekik.

De legalább lesz bizonyítékod, s valami a kezedben, mekkora kárt okoz a trehányságuk.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#76082) 6030D válasza cOxeR (#76072) üzenetére


6030D
Ármester

+rígel: köszönöm az infókat, jónak tűnik. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#76083) Obendi válasza #32277248 (#76038) üzenetére


Obendi
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy Electrolux esf5555 mosogatóm van, ezzel viszont az a gond, hogy korábban "Auto" állásban többnyire 1 órán belül végzett. Egy ideje viszont indulásnál beáll 2 óra 10 percre, és ezt tartja is, függetlenül attól, hogy mi van benne. Szűrőket kitisztítottam, lefuttattam egy tisztítást Finis tisztítóval, de a helyzet nem változott.
Ez mitől lehet? Még egy rövid ideig garis, de a szervizt nem szívesen hívnám.

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#76084) Obendi válasza cOxeR (#76063) üzenetére


Obendi
csendes tag

ECO 3 óra 50 perc, 0,81 kWh, de 2 óra 20 perc után kinyílik, hidegen szárít.
AUTO 2 óra 10 perc, 1,15 kWh.

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#76085) #32277248 válasza Obendi (#76083) üzenetére


#32277248
törölt tag

Lehet valahol dugulás van, vagy valamelyik szenzor szenyezett. Atomokra szedés nélkül annyit tudsz tenni, hogy 4-5 evőkanál mosószódával csinálsz egy programot majd ha az lement akkor ecettel [1l 20%]. A lehető legnagyobb hőmérsékletű programon, ha beeresztette a vizet megszakítod és mehet bele a szóda majd program folytatás, amint végzett ugyanez ecettel. Ha nem segít akkor szervíz.

[ Szerkesztve ]

(#76086) Obendi válasza #32277248 (#76085) üzenetére


Obendi
csendes tag

A mosószódát csak szórjam a gép aljába?

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#76087) #32277248 válasza Obendi (#76086) üzenetére


#32277248
törölt tag

Igen, miután beeresztette a vizet.

(#76088) Obendi válasza #32277248 (#76087) üzenetére


Obendi
csendes tag

Kösz, a jövő héten próbálkozom, még be kell szerezni a szódát.

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#76089) #32277248 válasza Obendi (#76088) üzenetére


#32277248
törölt tag

Trisó sincs? Az is jó zsíróldó.

(#76090) Obendi válasza #32277248 (#76089) üzenetére


Obendi
csendes tag

Assincs. Szegények vagyunk, csak márkás cuccokat használunk ;]

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#76091) bigrob válasza bigrob (#75948) üzenetére


bigrob
őstag

Még múlt vasárnap megrendeltem azt a Kenwood KMX750 robotgépet 85k-ért, pénteken át is tudtam végre venni, ma volt a próbanap, 2 kenyeret olyan szépen megdagasztott mint előtte a Tefal meg én kézzel soha nem tudtunk. :K
Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség lesz, de minden fillért megért ez a gép!

Köszönöm a segítséget külön atirag kollégának akitől privátban is kaptam okítást és véleményt! :R

Az egyik kenyér 3 búzás, magvas, 1,5kg-ra sikeredett a másik egy sima 1kg-os fehér kenyér tangzhonggal.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#76092) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Szitu:
Mosógép ide-oda lett kapcsolgatva, a vége az lett, hogy áll benne a víz, hiába rakom leeresztés módra csak búg. Bármilyen módra tekerem és elindítom búg. Ajtózár meg kinyílt, de ha kinyitom kifolyik a víz :DDD kihúztam, bedugtam, de nincs változás.
Ilyenkor mi van? Szerelő?

(#76093) #32277248 válasza KD6-3.7 (#76092) üzenetére


#32277248
törölt tag

Vedd ki belőle a szűrőt és kifolyik az összes víz meglátod. :D Ha ez megtörtént a szűrő fészkét ujjazd meg(legyél gyengéd ha ez az első neki :DDD ), hogy nem érzel ott valamit, meg hogy forognak a lapátok rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#76094) KD6-3.7 válasza #32277248 (#76093) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Pontosan ilyen szűrőt? Ami az elején van lent?

(#76095) #32277248 válasza KD6-3.7 (#76094) üzenetére


#32277248
törölt tag

Pontosan az.

[ Szerkesztve ]

(#76096) KD6-3.7 válasza #32277248 (#76095) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Áh, először ajtót nyitottam ki, de vödör mellé mindenfele is ment a víz. Baromi sok van még benne, ha alul kicsavarom elázik az egész lakás! Próbáltam kitekerni amúgy, de meg sem bírom mozdítani.

(#76097) #32277248 válasza KD6-3.7 (#76096) üzenetére


#32277248
törölt tag

Ha az ajtóig van a víz, akkor az valóban tetemes mennyiség. De mi az hogy elázik a lakás? Nem a fürdőszobában van ez a mosógép? Ott nincs padlóösszefolyó? Máshogy ezt nem tudom, hogy fogod megoldani... ha mégis megindul a szűrő (egy kombinált fogóval ra lehet segíteni), ne tekerd ki teljesen, és akkor szép lassan folyik ki a gépből a víz. Azt meg eskü nem értem, hogy tudtátok telenyomni így vízzel. :Y

(#76098) KD6-3.7 válasza #32277248 (#76097) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Úgy az ajtóig, hogy az ajtó aljáig. Majdnem tele lett egy felmosóvödör és még van benne! :DDD
Nem a fürdőben van a gép hanem egy kis helyiségben ahol még nincs padlóburkolat csak beton. Éppen nagy felújításban vagyunk… ha kifolyik a víz félek , hogy beázik az alsó szint.

(#76099) #32277248 válasza KD6-3.7 (#76098) üzenetére


#32277248
törölt tag

Ki kell akkor merni a dobból amennyit csak tudsz, azt a pár litert ami marad meg kiengedni a szűrőnél egy rongyra, amit mindig kicsavarsz egy vödörbe. Én valahogy így oldanám meg. Szerintem valami megakasztotta a szivattyú lapátot. Szedtem én már ki onnan zoknit, tangát, pénzérméket, szeget, csavart, gyújtót, de még melltartó merevítővasat is. :DDD Ide a bökőt, hogy itt is ez a szitu.

(#76100) Flashback


Flashback
addikt

Társasházban érdemes központi vízlágyítót beépíteni?
A lakás 75m2. Mekkor helyet foglal el kb egy ilyen? Csinált már valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.