Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) Wiz Khalifa válasza CactuS (#37098) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na ezzel nem értek egyet. :DDD

"de az erdő közepén állva nem fogja felvenni a telefont."

Van egy bizonyos rész ahol nincs a közelbe sehol sem út de ott le lehet hívni a kocsit. És kajakra leteszi oda. A múltkor leltem meg. :DDD

Nem semmi, egyből betojtam a röhögéstől. :DDD

De ez az egyetlen hely eddig így az állításod igaz. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#37102) CactuS válasza Plata (#37099) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mert Benny-s autó, a lowriderekből kirakja a kezét.

Syd: Köszi, javítom, ha gép elé érek. Ha linkeled a helyet, akkor beteszem. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#37103) Plata válasza CactuS (#37102) üzenetére


Plata
félisten

Nah bakker. :(
Aszittem azért mert többinek nincs megcsinálva rendesen.

(#37104) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Ki játszik nagyon gyenge géppel és milyennel?

Elvileg a laptopomon is mennie kéne a játéknak (i3-5010U, 950M, 4GB), de össze-vissza akadozik és szaggat minimumon is.
A GTA V Q6600-at kér minimumként, aminél az i3 jobb, továbbá olyan játékok meg tökéletesen futnak rajta mint a Dying Light ami 2nd gen i5-öt kérne minimumnak.

Olyankor is szokott beakadozni, amikor a GPU 60% körül van, a CPU meg 70-80% felé. Asztali gépen tökéletesen futott még 5400rpm HDD-n is, és 4GB RAM társaságában is.

Nem tudom mi lehet a szűk keresztmetszet. :(

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#37105) Plata válasza nonsen5e (#37104) üzenetére


Plata
félisten

Nekem sincs erős gépem.
i5 3570 meg 8 giga ram és 1 gigás vidkari,de elég jól elmegy,bár nem túl szép.

(#37106) cyberkind válasza nonsen5e (#37104) üzenetére


cyberkind
félisten

Vagy a ram vagy a vga, de tudni kéne pontosan milyen Win vcan fent és mennyi vram van a kártyán, Win 10-en sokat javulhat a helyzet.

Paranormal Cocktivity

(#37107) Plata válasza cyberkind (#37106) üzenetére


Plata
félisten

Nekem Win 7 van,valami 3 éves driver. :C
Nem akarok win 10-et egyenlőre,Win 10-el az egyik kedvenc MMO-m el sem indul,vagy ha igen kifagy. :C

(#37108) cyberkind válasza Plata (#37107) üzenetére


cyberkind
félisten

Ettől függetlenül a Gta 5 fényévekkel jobban megy 10-en. ;)

Paranormal Cocktivity

(#37109) Laraxior


Laraxior
titán

Sikerült valakinek ezt a Rockstar jobot egyedül megcsinálnia?
Kb háromszor futottam neki hardon... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37110) Kiskokó válasza cyberkind (#37108) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ahj nemááárr rohadtul nem akarok feltenni Win10-et :(
Igaz elég jól fut a játék de Onlinba elég sok a lag lehet ez is a WIN7 miatt van?

Cactus :

A napi feladatokhoz hozzáfűzném a saját tapasztalatom.

Nekem elsőre a Daily után a heti bónuszt nem adta meg. De akkoriban még a főmenüből jártam Onlineba és szerintem azért.

Amióta Story mode -> online azóta már megkaptam az első heti bónuszt is és úgy is megkaptam hogy volt olyan 2szer is hogy Session váltáskor még más is lett a Napi (nem volt megkezdve persze) szal még így is megadta a napit.. nem resetelődött le.

Viszont ha belekezdek a napiban 1-2őt megcsinálok onnantól figyeltem rá hogy ne legyen Session váltás.. de volt hogy mission után más sessionba dobott és úgy is jó lett..

De nem vagyok benne biztos ez csak a tapasztalatom. Szerintem a lényege a Stroy mode-> online belépés.

illetve :

AKI GONDOLJA VEGYEN FEL : SAABE60 :)

Plata te is felvehetnél :) példááául :P

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#37111) cyberkind válasza Kiskokó (#37110) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, ez volt sqpp-nél is.

Paranormal Cocktivity

(#37112) sqpp válasza Kiskokó (#37110) üzenetére


sqpp
őstag

Igen, konkrétan ott játszhatatlan az Online, főleg versenynél.. első vagyok, aztán hirtelen második...

Oké, hogy i3 stb, de Win10-nél érdekes módon most lagg mentes minden.. ráadásul a textúra és árnyékok kivételével minden very high, stb.

(#37113) Courage_7 válasza nonsen5e (#37104) üzenetére


Courage_7
aktív tag

Azon a laptopon ne akarj játszani. Kell neki minimum 8GB RAM, és a processzor sem játékra van kitalálva. Tudom, mert nekem egy i7-4500U-n, 8GB RAM-mal, NVIDIA GT 740M-mel épphogy megy lowon úgy, hogy karcolgatja a 30 FPS-t. A videokártyád még jó is lenne hozzá minimumon, de mivel gondolom konzumer gépről van szó, kétlem, hogy a hűtése elegendő lenne egy ilyen szintű játék alatt (még akkor is, ha a specifikáció papíron oké).

(#37114) CactuS válasza Laraxior (#37109) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

YT-on van fent pár solo, a kép alapján ez baromi sok RP-t ad, ki kell próbálnom.:Y

Kiskokó: amit ismertem bugot, azt beleírtam már a legtetejére: "Ha bejelentkezés után úgy váltasz sessiont, hogy nem csinálsz meg egy darab napi qestet sem, akkor resetelődik a daily számláló." De lehet, hogy azóta máshogy bugolódik.

sqpp: Oké, de ha azt nézed a W7 2009-ben jött ki, ha jól emlékszem, az i3 meg pár évvel utána, akkor érthető, hogy nem használja olyan jól. Plusz valahol logikus, hogy egy 7 éves oprendszer nincs a toppon (pedig én is imádtam, szerintem messze felülmúlta az azelőtti Windows-okat, és pl.: jogosultság kezelésben még mindig jobb, mint a W8/W10).

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#37115) ProgenXL válasza nonsen5e (#37104) üzenetére


ProgenXL
őstag

Szia. A 4Gb ram az kevés. Abból eleve 1Gb lefog az oprendszer+egyéb programok, tehát kevesebb mint 3gb jut a játéknak. Nekem pl 5Gb felett van ram használat GTA közben. A proceszor U jelzésű vagyis csökkentett órajel de az még elég lehet. A videókártya az biztosan elég. Annyit tehetsz hogy bővíted rammal a lapost.

[ Szerkesztve ]

Gunner for life

(#37116) nonsen5e válasza Courage_7 (#37113) üzenetére


nonsen5e
addikt

Win 10 x64 van a laptopon.

Asztali gépem én mikor kiszedték a második sticket, továbbra is teljesen jól ment very high/1080p-n 4GB rám társaságában.

A 950M 2GB és csak DDR3 sajnos. (Túlhúzva core 997 helyett 1050-en, a memória 1800 helyett 2000-en), de a minimum kártyának megadott 9800 GT-ben is csak DDR3 van.

A keletkező hőt simán élvezeti, monitorozó, nem throttlingol játék, de furmark+prime kombó mellett sem. Lesz hangja a laposnak, de 70 fölé még OC mellett sem megy.

Asus-ék sajnos azt mondták, hogyha én nyitom fel a gépet, akkor bukik a garancia, így otthon nem bővíthető ramot, 10k-t pedig nem fogok hozzájukvágni, hogy egy 4k-s ramot beszereljenek a gépembe 5 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#37117) Courage_7 válasza nonsen5e (#37116) üzenetére


Courage_7
aktív tag

Az érdekes, nekem az asztalimon (i5-2310, R9 280) játszhatatlan volt 4 GB RAM-mal, a legminimálisabb beállításokon is.
A RAM bővítést megpróbálhatnád, de mint ahogy írod, buknád a garit... Milyen laptop egyébként?

(#37118) ProgenXL


ProgenXL
őstag

Újabb találgatás.

Gunner for life

(#37119) Laraxior válasza CactuS (#37114) üzenetére


Laraxior
titán

youtube nélkül csináltam meg, mire rájöttem, mi a titka, párszor újra kellett indítanom.

Egyszer kell benne hackerkedni, egyszer meg a széfet kinyitni. Állandóan jönnek a Merryweatheres srácok és le akarnak szedni, nem egyszerű feladat. De erre való az a sok fegyver nálam. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37120) ProgenXL válasza Laraxior (#37109) üzenetére


ProgenXL
őstag

Felmegyek meglesem azt a job-ot. :)

Gunner for life

(#37121) Kiskokó válasza CactuS (#37114) üzenetére


Kiskokó
veterán

Láttam hogy bele írtad azért is mondtam hogy most tapasztalatom szerint máshogy van aztán gondoltam megosztom. Nehogy negatív kritikának vedd!

cyber : hát nekem nem olyan vészes még vagyis inkább azt mondom, ha szar akkor nagyon de ha nem akkor meg teljesen jó.

Valami trükk win7 alatt javítani ezt? Hát ne basszatok már fel még a Win8 is vacsi új volt mikor jött a GTA 5... nehogy már egy WIN7 elavult legyen neki...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#37122) ProgenXL válasza Laraxior (#37119) üzenetére


ProgenXL
őstag

Kis ügyeskedéssel meg lehet oldani. pl a bejárathoz oda állni kocsival így ott nemfognak bejönni. Aztán pár mozgás érzékelős bomba meg tear gas és meg lesz. Videóban nem tudom hogy soloznak. De ez inkább 2 emberes meló lenne. Viszont ennek hála 294 lettem.

Gunner for life

(#37123) Wiz Khalifa válasza CactuS (#37102) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Vissza mentem ma oda. Most nem tudtam lehívni. Akkor valszeg az agyontuningolt szeró miatt volt. :)

Smoke some weed nigga!

(#37124) Laraxior válasza ProgenXL (#37122) üzenetére


Laraxior
titán

Ugyes. En is igy csinaltam :D lepcsohoz odaadlltam az autoval onnantol nem kell se bomba se gáz. De azert en is bevetettem őket. Visszafelé madnem felrobbantam a saját bombamtol :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37125) #92888064 válasza Laraxior (#37124) üzenetére


#92888064
törölt tag

nálam első körben beragadt a lépcsőnél a kuruma, így visszafele a katonák terepjárójával próbáltam menekülni, de kiszedtek, mert nem tudok célozni kontrollerrel vezetés közben. utána már figyeltem arra is, hogy menekülésnél irányban legyen a kocsi a lépcsőn. még régebben írtam én is erről, bár nekem a másik széfes nehezebb/szenvedősebb volt soloban, mert ott már a széf nyitás közben is lőnek folyamatosan, itt meg csak a széf nyitás után jönnek a népek.

[ Szerkesztve ]

(#37126) Puma K válasza nonsen5e (#37104) üzenetére


Puma K
veterán

Helló!

Laptopon (i3-2310M, 8GB RAM, 500GB/7200 RPM HDD, Nv GT555M: 96 CUDA mag , 1GB GDDR5/128Bit) nekem is darabosan akadt az V. rész a single player részen... multit nem próbáltam.

Szerintem túl alacsony az órajel azaz a 2.1Ghz mind a két proci esetén.

Ilyen alacsony órajelnél még lehet az sem segítene, ha valós 4maggal rendelkező lenne az a i3 (ami ugye laptop prociknál felejtős még i5-nél is, az a i7 kiváltsága).

Továbbá a Q6600 valós 4magos proci és +300Mhz-cel gyorsabb így már jobban szeretheti a játék.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37127) ProgenXL válasza Puma K (#37126) üzenetére


ProgenXL
őstag

2 mag de viszont viszont 4 szál ami ha nem is teljesen de némileg felérhet 4 maggal. Ettől függetlenül ez valóban egy csökkentett órajelű processzor a kevesebb fogyasztás érdekében. Ami itt probléma az inkább a 4Gb ram. Ennél sokkal erősebb gépeket is megfog a játék kevés memóriával.

[ Szerkesztve ]

Gunner for life

(#37128) Puma K válasza ProgenXL (#37127) üzenetére


Puma K
veterán

"A Hyper-Threading hatékonysága alkalmazás- és architektúrafüggő, de elmondható, hogy out-of-order felépítésnél optimális esetben kb. 20% teljesítménynövekedést hozhat. Asztali és mobil környezetben csak Atomnál láthatunk sokkal nagyobb számokat kezdetlegesebb in-order felépítésének köszönhetően."

[link]

Mondjuk ezt a témakört utoljára 2013-ban módosították. Azóta meg lehetnek eltérések az újabb generációknál, és lehet már többet hoznak pluszban a HT szálak mint ~20%.

Pár hónapja, de talán még idén olvastam itt PH!-n valamelyik topikban, hogy kb +30% körül számolta valaki tesztek alapján a HT szálakat újabb alkalmazásokban.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37129) ProgenXL válasza Puma K (#37128) üzenetére


ProgenXL
őstag

persze hisz a logikai és a fizikai mag nem ugyanaz noha egy erősebb prociban még így is jobb lehet. :) Túl is van tárgyalva és asszem jobban is értesz hozzá mint én.

Inkább várjuk a beígért trailert a frissítésről. :C

[ Szerkesztve ]

Gunner for life

(#37130) kiscsibe8


kiscsibe8
csendes tag

Sziasztok!

Hogy lett az Audi utánzat helyett Sedans alap kocsija Michaelnek, amikor azt mondtátok, hogy nem lehet más kocsija?

(#37131) ProgenXL válasza kiscsibe8 (#37130) üzenetére


ProgenXL
őstag

A story része. Idővel visszakapod az Audi utánzatot.

Gunner for life

(#37132) Bjørgersson válasza kiscsibe8 (#37130) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Csak random csinálsz mindent, de a sztorit nem figyeled?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37133) Kiskokó válasza kiscsibe8 (#37130) üzenetére


Kiskokó
veterán

Úgy van ahogy Progen írta.
Ne vedd magadra de én már csak azt nem értem ,hogy én se kenem vágom az angol de te így hogy játszol hogy a storyból ennyit nem vettél ki hogy a fia Michael-nek ellopja a kocsiját ... aztán majd vissza kerül..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#37134) kiscsibe8 válasza Bjørgersson (#37132) üzenetére


kiscsibe8
csendes tag

Nem skipelem ki, de nem is értem annyira meg. :(
Jöhetne már az a magyarítás.

(#37135) Wiz Khalifa válasza Bjørgersson (#37132) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mondjuk az én is csak itt a fórumba olvasva tudtam meg hogy azt az Audi kopit a fia vitte el. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#37136) Bjørgersson válasza Wiz Khalifa (#37135) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valamiért nem lepődtem meg.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37137) Puma K válasza ProgenXL (#37129) üzenetére


Puma K
veterán

"... jobban is értesz hozzá..."

Áhh... csak adott témák felszínét kapirgálom, és az innen-onnan szedett infók alapján "lövöldözök" :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37138) CactuS válasza ProgenXL (#37131) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Erre írtam, hogy a spoiler tagbe, hogy csak kettőt érdemes tuningolni a 3-ból, ha nagyon akarod.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#37139) Wiz Khalifa válasza Bjørgersson (#37136) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jóvannakór. :)

Smoke some weed nigga!

(#37140) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Este 10 utánra kéne 3 ember hesitre... szeretnék haladni kicsit a sajátjaimmal még csak a Fleccat toltam le :)

Örülnék ha nem idegennekkel kén csinálni hanem veletek :)

Saabe60

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#37141) -Faceless- válasza nonsen5e (#37104) üzenetére


-Faceless-
őstag

Szia!

Én is laposon játszom, 3 éves inspiron 7720-se. ( i7-3610qm, GT650m GDDR5 2GB, FHD, 8GB ).
Nálam teljesen össze-vissza van a beállítás, szóval nem igen tudom leírni, de körülbelül mid-high-on fut minden javarészt szaggatás mentesen. Driver mindig legfrissebb, semmi mókolás nincs, energiagazdálkodás meg teljesítmény centrikuson.

Nem tudom így pontosan mi lehet a probléma, a VRAM-ot nagyon szereti még minimumra is legalább 2 GB kellene ( 1-el is eldöcög, de akkor van néhol probléma ). Szerintem a leggyanúsabb az i3-5010u az u-s procik vonzzák a pocsék hűtéseket, amire még rátesz egy lapáttal, hogy nagyon durva a cpu throttling. I3 ide, vagy oda ha felére is képes visszahúzni az órajelet akkor semmire nem vele az ember.
A memória minimumra még elég kellene, hogy legyen nem hiszem, hogy azzal van a probléma.

(#37142) sqpp válasza Kiskokó (#37140) üzenetére


sqpp
őstag

Veletech

(#37143) -Faceless- válasza sqpp (#37142) üzenetére


-Faceless-
őstag

off

(#37144) Bjørgersson válasza -Faceless- (#37143) üzenetére


Bjørgersson
félisten

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37145) ProgenXL


ProgenXL
őstag

Kommentár nélkül... :C

[ Szerkesztve ]

Gunner for life

(#37146) Bjørgersson válasza ProgenXL (#37145) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Te hogy van neked beállítva a grafika? Tiszta homály az egész, nem folyik ki a szemed? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37147) cyberkind válasza ProgenXL (#37145) üzenetére


cyberkind
félisten

A Kuruma-val meg főleg, mert hátsó ablak nélkül pont azt veszti el ami a lényege, hogy golyóálló legyen.

Paranormal Cocktivity

(#37148) ProgenXL válasza Bjørgersson (#37146) üzenetére


ProgenXL
őstag

high- very high beállítás. teljesen részletezve nem tudom. Egyébként fraps-el készült és jpg formátum ami alapból ront. De ha van ötleted írd le mit állítsak be. köszi :)

Gunner for life

(#37149) ProgenXL


ProgenXL
őstag

Másodjára látom ezt a tuningolt Suranot itt. Találkoztatok már vele?

Gunner for life

(#37150) nonsen5e válasza ProgenXL (#37148) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az úttest meg a járdára még normal beállítást sem mondanék, nemhogy high-t. :D

Afterburner (RTSS) jobb minőségben készít screenshotot, esetleg Windows+G gamebar is, avagy ha Windowed Fullscreen módban vagy akkor szimplán a Windows+PrtSc kombináció.

---

Többi beállítás is vagy high, vagy very high, + 2X MSAA. Korrektül futott 4GB memória társaságában is ma délután mikor tesztelgettem.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.