Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) sqpp


sqpp
őstag

Esti motorozás
(az új számítógéppel)

Egyébként az út csak nekem ilyen ocsmány?

[ Szerkesztve ]

(#18502) STC Speed válasza sqpp (#18501) üzenetére


STC Speed
őstag

Ez tényleg nem szép,highon van?

(#18503) Evome


Evome
aktív tag

Nos nem tudom volt e már erről szó vagyis mint megoldás a problémára.
De a neten látom nagyon sok embernek van hasonló baja mint nekem

https://www.youtube.com/watch?v=yuQu-y0GnPM

A gép hiába bírja, laggol a jármű ha elér egy fix sebességet.

Erről volt már szó ? Bocs hogy nem olvasom vissza de 600 új komment van mióta nem léptem fel :Y

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#18504) warcat


warcat
veterán

Grand Theft Auto V #FUNISHOT kuponkód felhasználása után 25.59 angol font ~10700 Ft környéke.

A nuuvemes sem lesz sokkal olcsóbb már ha visszatért,lejárt a preorder,egy ezrest lehet ott spórolni

EA: It's in the crate!

(#18505) mdraco


mdraco
őstag

Amd Athlon II x4, HD5670 1GB DDR5, 1920X1080, minden normal vagy off. 30 fps körül megy [link] :D
Egy 5 éves belépőszintű gép.

(#18506) KubanitoS válasza Evome (#18503) üzenetére


KubanitoS
veterán

Olvasgatva a kommenteket valszeg valami játékhiba, esetleg memory leak okozhatja, amelyet elméletileg lehet javítani patch segítségével.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18507) Evome válasza KubanitoS (#18506) üzenetére


Evome
aktív tag

Szépen türelmesen várok ez a leghatékonyabb megoldás ?

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#18508) sittes79


sittes79
addikt

Ha valaki ilyen környezetben futtatja a programot leírná, hogy milyen beállításokat használ?

i5 4570 giga gtx 970 wf3oc 2560x1440

Köszi

(#18509) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok

Beléptem a klubba, immáron én is rendelkezem a játékkal. GTX970 + i5 4590 kombóval nyomom.

Lenne pár kérdésem:

1. FXAA csinál valami érdemit? mert mintha kicsit stabilabban tartaná nélküle az FPS-t.

2. Hogyan lehetne, a lehető legminőségibb fotókat csinálni, amiket utánna visszatudok nézni teljes képernyős nagyságban? Printscreen nekem csak ablakos módban működött, ha teljes képernyős módban voltam akkor fekete képet rögzített. A játékban lévő telefonképei pedig csak a játékban érhetők el? Mert a játékban elég kicsibe lehet megnézni őket, nem teljes képernyőn. Más, jobb megoldás?

3. A játék FXAA+4XMSAA-val tökéletesen fut, 45-60 fps-el(Vysx on). Füves rászhez érve esik le 35-45re az Ultra Gras miatt. Teljesen jól játszható de kiváncsi lennék hogy kikisérleteztetek-e valami nagyon jó beállítást grafikára, amivel a lehető legszebb és lehető legtöbb fps-t kapjátok. Valamint az általam kapott értékek a hasonló kategóriás hardverek körében megfelelőnek mondhatók-e?

Köszönöm.

(#18510) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Westlake féle fájlokkal újratelepítettem, s azóta nincsen err_gfx_d3d_init. Ellenben úgy nyomja végig 100%-on a kártyát, hogy csak nézek.

I am having fun staying poor.

(#18511) sqpp válasza STC Speed (#18502) üzenetére


sqpp
őstag

Az melyik beállítás?

(#18512) rocket válasza CJ3 (#18497) üzenetére


rocket
nagyúr

Tudnak rola mar, remelem hamar megoldjak, sokszor zavaro tud lenni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18513) fsb_essex


fsb_essex
tag

Lecseréltem a GTX460/1GB-ot egy GTX960/4GB-ra.
Driver újra települ, NV Experience bejelentkezik és hagytam, hogy átállítsa a GTA graf beállításait +indítja.
.
Elég gyorsan betölt a játék megnézem a settings/graf beállításokat szinte mindent max-ra állított, kivéve élsimítás (2.680 MB vram használat) és indítom a singlet.
Betölt, szép szép.... megyek erre megyek arra... de valami nem stimmel.
Motion Blur lekapcs, de még mindig nem ok. Autókázok, de nem jó, nem akad, de valami fura, nem tetszik az egész.
Kár volt ezt a szar 960/4GB-ot megvenni, a gtx460 is tudta ezt csak kicsit akadva. Kicsit elkeseredtem... mégis 970 kellet volna.
.
kilép/belép, AB telepít.. és akkor látom hogy 30fps-el megy és attól mákos az egész.
A béna Experience Vsync = HALF-ra állította!
.
Kikapcsolom Vsync-et és minden magjavul. Ezt vártam: a kép "folyékonnyá" válik, bármerre nézek meg se reccen, fantasztikus a látvány.
1-2 órát csak motoroztam a városban és parton. na.. élmény volt.

(#18514) Evome válasza Evome (#18503) üzenetére


Evome
aktív tag

Probléma megoldva :C
leges legfrissebb Beta driver felrakva ami direkt erre lett kitalálva :R
Hátha segít ez az infó másnak is

Ez nem tudom volt e már, GTA5 Ocolus rift Bike

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#18515) JackFeryll


JackFeryll
őstag

EMP-s Heist küldi:

1. kör: meghal valaki oké
2. kör : már szállna le a heli erre véletlenül megdönti és lekaszabol
3. kör : óvatosak vagyunk már jó messze várjuk a helit nehogy lenyírjon, de az belecsúszik a vízbe :C

Itt hagytam abba pedig halál könnyen lehetne szerezni a százezreket :D

(#18516) negyven2 válasza JackFeryll (#18515) üzenetére


negyven2
veterán

Az egész Heistel halál könnyen lehet pénzt keresni. Mink már amit tudtunk kiszedtünk belőle (a két egymilliós bónusz plusz a 10 000 000 bónuszt is). Egyedül az Elite Challenge-eket nem csináltuk még meg, de az se nehéz (bár csak Heist fináléban add 100 000-el többet fejenként (az elsőnél 50 000-et).

Bár amiatt, hogy közel 21 millióm van, max a kihívás vinne rá.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#18517) MrM94


MrM94
őstag

Azért jó szar dolog,hogy nem lehet a vonatot elkötni mint a San Andreasban...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18518) sagem


sagem
addikt

Nem tudom, hogy volt e róla szó, de belinkelem, hátha valakinek segítség lesz.

Ha esetleg "ERR_GEN_ZLIB_2 ERROR" hibaablakot (Failed zlib call, please reboot or reinstall the game) kap valaki akkor a teljes újratöltés/telepítés helyet ez a módszer is működhet (nekem sikerült, azért merem ajánlani):
http://imgur.com/a/bd9xS

Röviden összefoglalva:
1. Letöltöd német barátaink GTA V hash ellenőrző programját innen

2. A letöltött exe-t bemásolod a játék könyvtárába

3. Futtatod (megeshet, hogy rendszergazda jogosultság kell hozzá), vársz amíg mind a 135 fájlt leellenőrzi, ez sokáig, 10 percig is eltarthat, menetközben max a feladatkezelőből tudod kinyírni.

4. Megnézed, hogy melyik fájlra írja azt, hogy "hash nicht korrekt" - az ilyen fájl sérült, több ilyen is lehet.

5. Törlöd a sérült állományokat, majd elindítod játékot a GTAVLauncer.exe segítségével, a telepítő automatikusan lehúzza a Rockstartól a törölt fájlokat (így csak azokat kell leszenvedni, nem az egész 60 GB-ot)

6. És elvileg ennyi, nálam 1 hibás fájl volt, ezt újra leszedtem és végre továbbment a játék (addig 10/10 kilépett mindig ugyanott).

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#18519) Balathruin válasza MrM94 (#18517) üzenetére


Balathruin
veterán

Az nem elég, hogy meg tudod állítani? :D

(#18520) Mike Farrel


Mike Farrel
tag

Hali,

Valaki erre tud magyarázatot, vagy esetleg van más is akinek ilyen jelentkezett :F (Westlake féle 60 gigás protable verziót tettem fel, hogy ne kelljen éveket várni)

Minden teljesen le van húzva, mégis annyi Vramot akar megenni, mint a rossebb. Laptopon játszanék, két darab Ati kártyám van egy integrált meg egy dedikált, elvileg cf rá van állítva, mégis ezt csinálja. Minden más játék szépen fut (the crew stb). Lehet nem tetszik neki, hogy rátelepítettem a legújabb beta drivert az előző driverre, amibe bele lett piszkálva?

[ Szerkesztve ]

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#18521) Balathruin válasza Mike Farrel (#18520) üzenetére


Balathruin
veterán

Lehetséges, hogy a CF kavar be neki, mivel összeadja a memóriát.
Kapcsold be a legfelső beállítást és ameddig nem fogy el a VRAM, addig ne foglalkozz vele.

(#18522) kopilaci1993 válasza Mike Farrel (#18520) üzenetére


kopilaci1993
csendes tag

Milyen a dedikált vga-d?

(#18523) Mike Farrel válasza Balathruin (#18521) üzenetére


Mike Farrel
tag

De pont az a probléma, hogy amint látod 2601-et akar megenni a 1536-ból, és ez miatt picit érdekesen működik a játék.

kopilaci1993: HD 6750M

[ Szerkesztve ]

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#18524) Puma K válasza Integrale (#18477) üzenetére


Puma K
veterán

Ez is mehetett volna spoiler-ként...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18525) Cthulhu Dawn válasza JackFeryll (#18515) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Én 14. óta nem tudom megcsinálni a börtönös finalt. Hardon próbálom, de ha nem hal meg senki akkor valaki játéka fagy ki. Vendégként randomokkal megcsináltam már egyszer halál könnyen, de ha én vagyok a host akkor el van átkozva. Amennyi ideje próbálom már 42. heistot csinálhattam volna normalon, de most már személyes, és csak azért is hard :DDD .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18526) Cthulhu Dawn válasza negyven2 (#18516) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Én eddig olyanokkal játszottam akiknek új volt a GTA 5, úgy meg elég nehéz, ha börtönösnél a demolition beosztásúnál kiderül, hogy nem vezetett még helikoptert :DDD .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18527) cyberkind válasza Cthulhu Dawn (#18526) üzenetére


cyberkind
félisten

Helikopteresnek a legkönnyebb, én 3x voltam a helivel, viszont bent egyszer se, éget a vágy hogy mi lehet bent. :D

Paranormal Cocktivity

(#18528) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Valaki a #18509 -re?

[ Szerkesztve ]

(#18529) -secret- válasza cyberkind (#18527) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Valaki jelöljön már a térképen egy helit-vadászrepülőt. Netes locatokon nem találok. :(

(#18530) AthlonXP


AthlonXP
őstag

A vad allatokkal is erdemes vigyazni! Tegnap autoztam a hegyvideken egy kis tereprally erzes miatt, aztan elrkeztem egy kis piheno helyhez. Megalltam, hogy csinaljak par kepet s lenti varosrol. Mar volt ott egy ember, gyonyorkodott a tajban. Erre jott vmi nagymacska fele es megtamadta, majd el is intezte, aztan elszaladt. Engem nem bantott szerencsere, de azert lestem rendesen, hogy most akkor WTF!!? :)

(#18531) parkr válasza AthlonXP (#18530) üzenetére


parkr
őstag

ha már állatok: tegnap láttam egy tehenet az út szélén :D

(#18532) Mr.Csizmás válasza AthlonXP (#18530) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18533) m0h0senator


m0h0senator
őstag

az első Heist után megleptem magam ezzel a szörnnyel.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#18534) Puma K válasza AthlonXP (#18530) üzenetére


Puma K
veterán

Puma az a nagymacska.

Én múltkor álltam szintén valami pihenőnél az egyik nagyobb hegynek a lábánál egy erdős részen FPS nézetben forgolódtam-nézelődtem, aztán egyszer csak az alapzajt megtörte a puma hangja... majd összecsináltam magam mert addig tök nyugodtság volt... Erre az erdőben valahol nem messze ott az állat én elkezdek szaladni az ellenkező irányban amerről jött a hang, erre kijön az erdőből puma kicsinált mögöttem 2 embert... aztán leesett, hogy van fegyverem (mondom... még nem tudom összerakni, hogy GTA+FPS nézet :DDD ) és lelőttem a macsekot.

Kanadai haver mesélte, hogy ha Kanadában az erdőben túrázás közben ha be kell kötni a cipőfűződet, és pont puma van a közelben akkor abban a pillanatban amint megállsz és lehajolsz a cipődet bekötni megtámad és kicsinál.

Plusz még egy kis érdekesség :Y :DDD :

"2004. január 8-án egy puma megölt és félig megevett egy hegyikerékpárost a Whiting Ranch Wilderness Parkban (Orange megye, Kalifornia); feltételezhetően ugyanaz az állat felelős a második hegyikerékpáros megtámadásáért a következő napon a parkban, melyet ez a kerékpáros visszavert. Később, a nap folyamán a parkőrök egy fiatal hím pumát terítettek le."

A puma testsúlyánál hétszer nehezebb zsákmányt is elejt és elhurcol. ... Egyedül vadászik, és gyakran lesből, hátulról támad. Sokszor egyetlen harapással öl, mely a koponya hátsó részére irányul, s eltöri a zsákmány nyakát.

Forrás: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18535) ghiottone válasza parkr (#18531) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Beach Buggyval voltam (BF Injection) a hegyvidéken nekem jött egy őzike - gondolom bosszút állt a természet a véletlenül elütött nyuszikért és a szándékosan felrúgott macskákért. :)

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#18536) Comes


Comes
tag

Sziasztok!

Remélem, hogy jó helyre írok, mivel sehonnan sem kaptam érdemleges választ.

A következő problémám lenne: A Grand Theft Auto IV-nél tapasztaltam egy olyan "anomáliát", amikor is a játék nem ismerte fel a laptopom integrált VGA-ja mellett működő Nvidia VGA-t.

Minden eddig megjelent játéknál kiválóan felismerte , csak a GTA-nál nem. Esetleg az újabb GTA-nál is előfordulhat ilyen jelenség, mivel, akkor nem vásárolom meg.

A laptopom : Lenovo IdeaPad Z50-70

CPU: Intel® Core™ i7-4510U 2.00GHz
RAM: 8GB DDR3
VGA: Intel HD Graphics 4400 + Nvidia GeForce 840M 2GB
Op. rendszer: Windows 8.1 x64

A BIOS-ban "discrete mode" van érvényben.

Válaszotokat köszönöm.

Elnézést, ha off lenne :U

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#18537) AthlonXP válasza Puma K (#18534) üzenetére


AthlonXP
őstag

En is arra gondoltam, hogy az lehet, de nem mertem kozelebb menni hozza, hogy megnezzem. Amugy rengetek vadat latni videken, foleg nyulat meg szarvast. Amikor egy hummerrel csapattam a hegyi kerekpar osvenyen, akko volt, 10-15 is ott szaladgalt elottem. Alig tudtam menni toluk. Amugy nagy elmeny ejszaka a hegyekben, felkapcsolt tavolsagival csapatni hummerrel a biciklis osvenyeken! Alig fertem el a geppel, sokszor vittem az osveny melletti kis fa keritest is. Meg azokat a baromi eles kanyarokat se semmi bevenni vele. Viszont terepre nem kell jobb kocsi, 60 fokos emelkedore is ugy megy, allat! Volt, gyalog alig birtam menni hegynek felfele, de a hammer felkapart szepen! :))

(#18538) balint107 válasza xyzikeee (#18509) üzenetére


balint107
aktív tag

Nekem az nvidia fizika kikapcsolása dobott a sebességen. Az advanced optionsba lehúztam nullára a 2 csúszkát. FXAA-n van a játék és 2XMSAA-n. Nem próbáltam még úgy, hogy lehet-e, hogy FXAA-t kinyomni és MSAA-t megtartani, de ha te FXAA-nál látod rosszabbnak a helyzetet, akkor kapcsold ki. Az sokat nem fog javítani az éleken, a leghitványabb élsimításként van a köztudatba.

Egyébként hasonló a konfigom I5 4690+GTX 970.. Engem is meglepett mennyire meg tud röccenni az fps, főleg a korábbi barátinak beállított GTX 660-as gépigény után. Most mondhatni 45-60 fps-el megy a játék, nagyon ritka mikor kevesebb. Ha tovább akarsz puhítani a dolgon, akkor előbb a többi extrát érdemes kivenni még. Az alap very high-os opciókhoz én nem nyúlnék. Esetleg még az árnyékokat lejjebb húzni, azok szoktak még sokat visszafogni.

[ Szerkesztve ]

(#18539) Gyula84 válasza Mr.Csizmás (#18062) üzenetére


Gyula84
veterán

:DDD ilyent sem hallottam még :D

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#18540) nubreed


nubreed
veterán

A 15.4 es Catalyst kissebb csodát tett a játékkal, nem gondoltam volna, hogy egy olyan régi kártyán, mint az én HD7870-em hozhat érdemi javulást, pedig hozott. A 15.4 előtti driverrel ami fent volt nekem sokkal jobban ingadozott a frame rate, sokkal többet ugrált kb 45 és 60 között (bekapcsolt vsync mellett). Most, hogy felraktam a 15.4 -et sokkal stabilabb a frame rate, simán hozza legtöbbször a 60 FPS-t, itt is le-le megy olykor de sokkal kevesebbet, mint az előző driverrel, szóval jó munkát végeztek az AMD -nél is.

Más, néhány kérdés:
-Mikor lesznek már elérhetők a ruha boltok? Épp most jutottam el oda, hogy volt az az akció amikor Micheal hajóját kellett volna visszaszerezni, tehát most kb itt vagyok a játékban.

-Volt egy kocsim amit feltuningoltam, és amit menet közben valahol elhagytam (nem a fehér verda amivel indul a játék és ott parkol a háznál) de a rendőrségnél vagy hol, 250$ -ért mindig vissza tudtam szerezni. De most mikor legutóbb mentem oda, hogy vissza szerezzem, már fel sem ajánlotta azt a kocsit, másokat viszont igen, olyanokat amiket közben lenyúltam gondolom. Hogyan lehetne mégis vissza szerezni azt a bizonyos kocsit, amire már így is egy kissebb vagyont költöttem? Amúgy a garázst megvettem és a többi jó kocsit be is parkoltam ott, de ez az egy még hiányzik, főleg hogy egy csomó pénzem benne van.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18541) Mr.Csizmás válasza nubreed (#18540) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elvileg utána, tegnap este csináltam a hajósat, aztán volt egy olyan mission, amihez be kellett öltözni :K

kocsi: ezt elvileg buktad :(

btw. jó drága az élet, ha megmurdelsz, 5k a TB járulék :DDD

más: az ingame galleryről továbbra se tudni senki semmit?? :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18542) nubreed válasza Mr.Csizmás (#18541) üzenetére


nubreed
veterán

Bazz de gáz, egy vagyon ráköltöttem arra a kocsira. Amúgy elektromos sport verda volt, most a játékbeli márkáját meg nem mondom, de imádtam. :(
A "TB járulék" :D aszem a GTA IV -ben is sokba' vót ám. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18543) m0h0senator válasza Mr.Csizmás (#18541) üzenetére


m0h0senator
őstag

Mi érdekel a galeryvel kapcsolatban?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#18544) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ezt a fogadási pénzt, hogy adja? Tegnap 100 dolcsi helyett véletlen 10.000-ret raktam magamra, aztán buktam. :DDD

Előrendelői bónusz a bankban / atm-ben van?

(#18545) Mr.Csizmás válasza m0h0senator (#18543) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csináltam egy képet telóval ingame, és IRL szeretném megosztani. :U

szerk.: köszi :DD hogy a f*****t húzná bele aki kitalálta ezt :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18546) m0h0senator válasza Mr.Csizmás (#18545) üzenetére


m0h0senator
őstag

Akkor esc galery és ott bal ctrl vagy shift a feltöltése a social clubba. Onnan mehet a link bárhova vagy le is mentheted.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#18547) nubreed


nubreed
veterán

Még egy dolog:
A story módban jól jön az 500k $ kezdő pénz de már vészesen fogy azaz igazság. Hogyan lehet még így viszonylag az elején pénzt csinálni a játékban? Nekem úgy tűnik, hogy a GTA 4-ből ismert dolgok nem igazán máködnek itt, szóval mi a titok?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18548) -secret- válasza nubreed (#18547) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Adj el utcai autókat a tuningosnál.

(#18549) AthlonXP válasza Mr.Csizmás (#18545) üzenetére


AthlonXP
őstag

Es hogy tudod kiszedni a jatekbol, hogy meg lehessen osztani pl facen? Ja es tenyleg csak 96 kepet enged csinalni. Annyit jelez a felso sarokban, ha jol emlekszem, utana nem lehet fotozni? Annyi mindent lehet.fotozni benne!

[ Szerkesztve ]

(#18550) m0h0senator válasza AthlonXP (#18549) üzenetére


m0h0senator
őstag

Social club-ból ha a játék galériájából feltöltötted.

An odyssey through the realm of consciousness.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.