Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Bjørgersson válasza sqpp (#18095) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Zsir, kovetkezo akkor az i5? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18102) Feri1977 válasza Jeollam (#18099) üzenetére


Feri1977
senior tag

:K

+mate3553: Nem gondolod, hogy hasonló/szebb grafikájú játékok nem akadnak, hogy fura a helyzet? A gyártók direkt úgy írják újabb és újabb játékaikat meg, hogy minél erősebb vga kelljen hozzá, hogy el tudják adni, pedig ha le programoznák normálisan nem akadna egyik sem, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#18103) Mr.Csizmás válasza Feri1977 (#18098) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+Jeollam nagyon mellélőttetek a zsebbenturkálással :))

engem se a szüleim tartanak el, 6.5 éve van folyamatos munkaviszonyom, csak ésszel kell fejleszteni, mindig eladni, és mindig másodvonalbeli dolgokból építkezni (fx6300-at pl. '14 őszén vettem csak, előtte X3 445 volt, a gtx650ti-t meg '12 őszén vettem, ja meg egy 1tb vinyó volt ezenkívül 3 év alatt)

szép napot :R (ja és alig 100 fölött keresek)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18104) sqpp válasza Bjørgersson (#18101) üzenetére


sqpp
őstag

Az még odébb van, de majd igen :D

(#18105) djculture válasza Mr.Csizmás (#18093) üzenetére


djculture
félisten

Teljesen felesleges normálba a 650ti is viszi, 7970 sorozat meg már ős cucc sajnos gcn1.0, Év végén szerintem ugyanugy kevés lesz high beállitáshoz új játékoknál.

[ Szerkesztve ]

(#18106) castiels


castiels
addikt

Win 8.1 en jobban fut a játèk mint win 7 en?

(#18107) ittakary válasza castiels (#18106) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ha újretelepités előtt állsz, mindenképpen 8at rakjál fel. Nagyon jó rendszer.

(#18108) TESCO-Zsömle válasza castiels (#18018) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

+ (#18019) Vekko: Megtudhatnám a pontos típusokat, mert nekem a bedugom és megy módszer nem működik.

Ami azért is érdekes, mert GTA IV alatt még ment...

Az is érdekelne, hogy az analóg tengelyeket hogy sikerült konfigurálni, mert a beállításokban nincsen rá opció.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18109) PuMbA válasza Mate (#18100) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk ez a nagy gépigény igen túlzás, 30k-ért veszel egy AMD APU-t amivel 720p-n minimumtól alig jobb beállításon elfut 40fps-sel, 100k-ból újonnan kihozod a gépet cakk pakk monitorral mindennel, használtan még olcsóbb :)

(#18110) ittakary válasza sqpp (#18095) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem még kicsit több is ráment sajnos..

(#18111) #85552128 válasza PuMbA (#18109) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem is a minimummal van a gond, hanem ha magasabb beállításokra teszed.

(#18112) sqpp:
A VRAM amennyit kiír a menüben az a legjobb esetben is gyenge becslés, nem ritka a +400-700 MB-os használat. Monitorozzátok játék közben ha a határnál vagy és szaggat több mint valószínű betelik és lejjebb kell valamit venni.

Egyébként a GTX 660 utolsó 512 MB-ja lassabb elérésű ugyanúgy mint a 970-nek, tehát a 660-al igyekezz 1.5 GB-n belül tartani a VRAM használatot mert a fölött okozhat szaggatást a lassabb 512 MB-os rész.

[ Szerkesztve ]

(#18112) sqpp válasza ittakary (#18110) üzenetére


sqpp
őstag

Szerintetek mire állítsam a játékot? tudom a gtx660 nem nagy dolog már, de ha very-highra rakom már eléggé szaggatós a dolog.. pedig nem írja ki hogy betelne a videómemória...

Szerintetek akkor a proci kevés? (Normálon egyébként jól fut teljesen)

[ Szerkesztve ]

(#18113) Mate válasza PuMbA (#18109) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, de itt egy olcsóbb gép-el nem megy magas beállításokon a játék kérdéskör került felszínre.

(#18114) djculture


djculture
félisten

Egyébként pont ennél a játéknál nem értem a hardverproblémát, nem egy konzolátirat annyi beállitás lehetőség van hogy még egy 730-as ddr3-as nvidiás fosadékon is van ismerős aki játszik vele médium textúrán a látóhatár meg a populáció visszahuzva meg az effektek off. 13k-s kártya és megy a játék igy 40 körül.

[ Szerkesztve ]

(#18115) AthlonXP válasza TESCO-Zsömle (#18108) üzenetére


AthlonXP
őstag

En pl x360 controllerrel tolom es azzal siman jo. Egyszer azzal, egszer billentyuzettel. Mikor hogy. De siman megy a valtas a ketto kozt jatekban. Ha megnyomok egy billt, azonnal kikapcsolja a vezerlot es a kiiras is a billnek megfelelo lesz, tehat annak a gombjait mutatja a jatekban is. Es meg a rezgest is lekapcsolja, sok jateknal azt kulon ki kell kacsolni, ami eleg zavaro, de itt meg tudtak oldani. :)

(#18116) Speed® válasza Jeollam (#18085) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ki beszélt 100ks VGAról..? Amit én írtam, 30-35k jelenleg kéz alól. <20ból meglenne simán az upgrade, ha akarná és onnantól nem a vér gyenge 650el szenvedne, van egy értelmes procija. Annyira ki van herélve szerencsétlen 650, hogy szót sem érdemel kb., ha játékról van szó, a széria szégyene :o
A többit felesleges idekeverni.

[ Szerkesztve ]

(#18117) Integrale válasza sqpp (#18095) üzenetére


Integrale
veterán

Hogy ment neked 512-vel? Illetve mas is irta korabban, hogy FHD-ban 1100 mega korul alakul, nekem minden ki es a legkisebbre kapcsolva 1366x768-ban eszik 1180 megat.

"Bad reklám is reklám too"

(#18118) sqpp válasza Integrale (#18117) üzenetére


sqpp
őstag

Tökéletesen, bár ott 1024x768-al futott..És ha betelt eléggé a vram eléggé elkezdett akadni. Most full hd-ba Normal-on jól fut, viszont ha feljebb veszem, már ott van az a "lassúlás" nem lagg, egyszerűen csak mintha lassú lenne a játék

[ Szerkesztve ]

(#18119) Rossi


Rossi
addikt

Érdekes dolog ez az ékezetes felhasználónév...

Létrehoztam egy új fiókot egy másik e-mail címmel, azon megy is a játék, de csak tegnap vettem észre, hogy ott is ugyanaz a felhasználónevem... :Y :Y :Y

Viszont a lapozófájl automatikus kezelésre állításával megszűnt az "elfogyott a memória" hibaüzenet.

8 GB RAM-mal is szépen megy, bár érdekes, hogy akármit állítok grafikában, autózásnál 35-55 fps-em, van, mindenhol máshol 50-80...

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#18120) #85552128 válasza Rossi (#18119) üzenetére


#85552128
törölt tag

Online fióknál nem a neved alapján nevezi el a profil mappát, ha ténylegesen megnézed a mappatulajdonságoknál az útvonalad az számít.
Egyébként szerintem elég átrakni a dokumentumokat más helyre, mert oda ment és lehet nem is kell új fiókkal szöszmötölni.

[ Szerkesztve ]

(#18121) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Még mindig nem jött ki az usernév problémára a patch?

(#18122) castiels


castiels
addikt

Hogy tudok kèpet csinálni játèk közben?

(#18123) sqpp válasza castiels (#18122) üzenetére


sqpp
őstag

In-game Telefon

vagy épp fraps

(#18124) Rossi válasza #85552128 (#18120) üzenetére


Rossi
addikt

A mappa-áthelyezéssel majdnem csúnyán rákeféltem:

Áttettem egy másik meghajtóra, de nem írtam be a gyökér után, hogy Documents, erre kipakolta az almappákat a kibertérbe.

Mit szenvedtem, mire összevakartam őket és visszahelyeztem az eredeti helyére.

De lehet, hogy futok még egy kört.

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#18125) fsb_essex válasza TheProb (#18038) üzenetére


fsb_essex
tag

Bocs master! [18016-ban] még úgy tűnt nem tudod a megoldást.

(#18126) gedikart


gedikart
aktív tag

Szerintetek van rá esélyem hogy GIGABYTE GF GTX460 OC 768MB vga-val 1440x900-ban futtassam a játékot? Tükröződés, árnyék, stb levéve (leginkább a nativ felbontás kellene).

(#18127) dunc válasza Drizzt (#18097) üzenetére


dunc
nagyúr

(#18128) AthlonXP válasza gedikart (#18126) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ha kikapcsolod a memoria limitet, akkor elvileg igen. Nekem 1gb-os kartyam van es fhd-ban tolom, highon a jatekot. Par szaz megaval tul vagyok az 1gb-os vram limiten, megis tokeletesen fut a jatek es baromi jol is nez ki! :))

(#18129) gedikart válasza AthlonXP (#18128) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi, ez esetben a rendszermemóriát használja, vagy hogyan oldja meg?

(#18130) Wiz Khalifa válasza PuMbA (#18058) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

VGA az éven lenne cserélve. De nincs keret sajna. Jogsi is kéne. Bár lehet majd a zsaruknak azt mondom hogy a GTA volt az oktatóm így ott kérjék az iratokat. :DDD

Amúgy ez a legújabb nem beta driver sajna. :(

Smoke some weed nigga!

(#18131) AthlonXP válasza gedikart (#18129) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na ez jo kerdes!

(#18132) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Westlakenek ezúton is meghajlás! :R

A feltöltött portable verzió letöltése (kb 3 óra) -> SC nicknave/jelszó (kb 3 másodperc) -> a játék hiba nélkül elindult és 1 óra játék után eddig nem volt vele semmi gebasz.

Holnap már lesz időm, akkor részletesebben. Eddig ami szembetűnő, hogy az optimalizáció elsőrangú (a 660 miatt normalra tettem a textúra részletességet a többi high vagy very high, gond nélkül viszi a korosabb gépemen). Technikai gond egyáltalán nincs a játék élvezhető, a város élettel teli. Ami zavaró kissé az a sokat emlegetett autókázás, sportkocsiknál egy apróbb mozdulat és 90 fokba vágja magát a jármű, mintha túlérzékeny volna a dolog.

(#18133) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Na, a tegnapelőtt esti patch mizéria után, tegnap este már végre játszani is tudtam vele egy kicsit. Hát... egyelőre nagyon GOTY esélyes, pedig még csak április van. Nem tudom, ki szidta a grafikát a topikban, de én ekkora területnél, ilyen részletesen megrajzolt játékot még nem láttam. Ez első 2 muszáj küldetés után, nem is játszottam a főszálat, csak jártam be autóval a terepet, meg néztem miket lehet csinálni és ezzel is elment egy pár óra játék. Ráadásul az optimalizálással sincs semmi gond (ha jól láttam továbbfejlesztett Max Payne 3 engine fut alatta), max. a VRAM tud gyorsan elfogyni. Nálam 1080p-ben Ultra+FXAA-val fut (Graphics options-ben minden maxra van tekerve), az Advanced Graphics opciókat kellett kikapcsolnom, mert ott már csúnyán kifutna a 3GB-ból, de így is gyönyörű a játék. Mindenesetre magába szippantott... :C

"War does not determine who is right - only who is left."

(#18134) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hallo
Na kicsit jatszottam tegnap 2-3 ora egyhuzamba. Adataimnal a gep.
A gtx660 sajnos eleg limites. 1600x900 majdnem minden ultra meg highon 41fps nel kevesebb nincs. A vga 90% on megy a proci 45-50% korul.
Huztam a vgan de kb fel ora mulva lecrashelt a fentebb emlitett hibaval (vmi d3d ... dll)
Visszatettem alapra utana 2 oran at megint semmi baj. Akinek fagyogat annak valami limites vagy tulvan huzva.
Ha szaguldozok autoval a proci akkor megy fel 60% korulre. Viszont ha levesz a beallitast hogy a vram 1500 korul legyen nem erzek semmi kulonbseget mint ha felvan tolva minden es 1900mb ir ki!
Ugy erzem/gondolom ennel az atlag 45/50 fps nel kene tobbet tudnia. Vagy nem? Milyen beallitas van ami igy megfojtja az fpst? Vagy csak a vga fut maxon azt kesz?

Amugy fasza a jatek nagyon! Amit vartam! A lemeno nap hihetetlen szep. A sok gta-s aprosag pedig megint nagyot ut!
Lehet ez spoiler valakinek :
Az auto veretes utan leallitva kiszallva pattog ahogy hulik, a hazaknal mozgaserzekelos reflektorok este, a varosi hangok foleg ejszaka!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18135) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Kipróbáltam a GTA5 2,5K avagy 2560x1440. MSAA/TX/ kikapcsolva.
Minden csutkára felhúzva kellemesen játszható szintet produkál a rendszer.
GTX980 1450/1950Mhz
i7 4790K 4,7GHz
16GB DDR3 2400Mhz

Nagyon szép grafikája van első perctől kezdve megfogott.

ÁdiBá

(#18136) fsb_essex válasza gedikart (#18126) üzenetére


fsb_essex
tag

Igen, futni fog gtx460/768-al is.. Normál beállításokkal egészen jó fps-el (cpu függő)
Viszont ha túlléped a memórialimitet szinte biztosan akadni fog, főleg ha HDD-ről játszod és 16GB-nál keveseb a rendszer memóriád.
Két féle akadást lehet tapasztalni a vMem hiánya miatt (gyenge VGA-val).
- autóval egyenesen haladsz folyamatosan, vagy eddig be nem járt utcába kanyarodsz be: 5-20 másodpercekent jól látható megtorpanás. (versenynél nagyon zavaró)
- karaktereddel állsz az út mentén és próbálod a melletted elhaladó autókat egér mozgatással "szemmel" követni: mikroakadásos jelenség, a mozgó autó darabos lesz, mozgása nem folyamatos.

[ Szerkesztve ]

(#18137) Feri1977 válasza ÁdiBá (#18135) üzenetére


Feri1977
senior tag

Akkor már tudom, hogy te nyerted meg a lottó 5-öst. :DDD

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#18138) Mate válasza ÁdiBá (#18135) üzenetére


Mate
nagyúr

Pár képet ide, vagy gtx 980 topicba dobhatnál föl :)

(#18139) castiels válasza fsb_essex (#18136) üzenetére


castiels
addikt

Èn is azt a fajta akadást tapasztalom 280x el 8gb rammal hogy autoval megtorpan, pedig elègnek kellene lennie nem? I5 4460 van mellete.

Highon, very highon is eggyaránt..

[ Szerkesztve ]

(#18140) ittakary válasza Feri1977 (#18137) üzenetére


ittakary
nagyúr

ez közel sem a lottó ötös gép... nem egy ember van PH-n 300ezer forintos 6 magos i7 5960k CPUval, sőt TitanX-szel, ami itthon 370ezer forint...

(#18141) Feri1977 válasza ittakary (#18140) üzenetére


Feri1977
senior tag

...ok

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#18142) westlake válasza ittakary (#18140) üzenetére


westlake
félisten

8 magos, és i7-5960X a becsületes neve. :P

Play nice!

(#18143) Speed® válasza Feri1977 (#18141) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ne keverjük ide ezt a témát, ha kérhetem. Sajnálatos, de nem ide való.

(#18144) rup1u5 válasza ittakary (#18140) üzenetére


rup1u5
nagyúr

...vagy éppen 3db TitanX-el. :D

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18145) daveoff


daveoff
veterán

steames játék ment a felhőbe mindent, ugye? nem kell elraknom semmit, ha újra akarom húzni a wint+játékot

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18146) headhunter86


headhunter86
senior tag

Ha "likeoltok" oldalakat a Lifeinvader.com-on akkor kaptok kedvezményeket a játékban. Legalábbis nekem ezt írta ki.
Pl.: HeadHunter86 received a discount in Grand Theft Auto V for stalking Warstock Cache & Carry on Lifeinvader.com

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#18147) velizare válasza Jeollam (#18085) üzenetére


velizare
nagyúr

gondoltak is. bőven szép és játszható a játék régebbi kártyákkal is. mondjuk szerintem ebből a szempontból még mindig a konzol a best buy, de ebbe nem akarok most belemenni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18148) Lord Myn válasza castiels (#18139) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem akkor csinálta ezt, amikor feltoltam az élsimítást (MSAA 4x + nV TXAA), amint visszavettem sima FXAA-ra, onnantól megszűnt a mikorakadás (gondolom ez előbbinél néhány helyen megzabálta az összes VRAM-ot).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#18149) Zolee888


Zolee888
tag

Sziasztok!

Population Density az a forgalom sűrűsége variety az meg,hogy mennyire változatosak?
Distance scaling az a látótáv?
Meg külön van extended distance scaling is meg extended shadow distance . Ezek mik?

FPS drop az mitől lehet?

Köszi a válaszokat!

(#18150) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Lenne olyan kérdésem hogy a GTA5 van kop. mod?!
kooperatív mód?

Megtaláltam a választ az egyik interjúban. Nincs sajnos benne olyan jellegű amire mi gondoltunk.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.