Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3651) Dreadloord válasza Angel2014 (#3649) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Angel nem akarok beleszólni, de hetek óta rajtad röhög a fél fórum, mert amit leműveltél az a butaság és logikátlanság netovábbja, 10 éves koromban felelősségteljesebb, és értelmesebb döntéseket hoztam, mint te a gépeddel kapcsolatban, csak magadat okolhatod, és a rettentő mértékű butaságodat a kialakult helyzetért szvsz...

(#3652) kissb0913 válasza Muerte (#3645) üzenetére


kissb0913
csendes tag

Nem értem az egész vitát,mert ha garanciás akkor vigye el a Dell aztán megcsinálja! Úgy is azt írjátok háztól-házig van. Hová ettől jobb? Semmi pénzbe nem kerül senkinek, csak a Dellnek. Felesleges vele szarakodni.

Egyébiránt csak halkan jegyzem meg, hogy bármilyen adásvétel tárgyáért felel az eladó, ha tudomása volt a rejtett hibáról. A linkelt hozzászólás alapján pedig úgy tűnik, hogy tudomása volt.

De, ezen már kár szarakodni! Szervizbe vele, aztán had működjön rendesen! Béke! :R :R

(#3653) kreten67 válasza Angel2014 (#3649) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem tudom mit kellene most megbeszélnünk Sólyommal, lassan 1 éve vette meg tőlem és soha semmilyen panasszal nem élt felém,ellenben elégedettségét kifejezte a gép állapota miatt.
Részemről Sólyom korrekt, és nem egy problémás ügyfélnek bizonyult,nem is volt oka senkinek a sunyításra egy olyan géppel kapcsolatban ami garanciális.
Nálam a géppel semmi gond nem volt,de visszaolvasva a Sólyomnak is a telepítésnél adódott valami gubanc ami később megoldódott.
Talán valóban oda kellene adni valakinek a gépet!

(#3654) NTonee válasza Angel2014 (#3646) üzenetére


NTonee
veterán

egyrészt neked más hibát ír bsod, másrészt ha csak egy icipicit tovább olvasol, akkor láthattad volna, hogy mi volt a gond. Mielőtt még belerohannál egy komolyabb vitába, jó lenne olvasni. A géped ráadásul még mindig garanciás, ahogy arra már többen is felhívták a figyelmed. KillHates ügyes, okos, gyors (nyalás lvl99 :D ), de pénzért dolgozik természetesen, míg a márkaszerviz ingyen! Feltéve ha csak nincs valami rejtegetnivalód, aminek nem kéne kiderülnie.

[ Szerkesztve ]

(#3655) vis.p válasza kissb0913 (#3652) üzenetére


vis.p
aktív tag

Nincs honosítva a gép.
Angliában garis.... itt nem.
Számlával igazolt új gépeknél vállal a dell egy helyszíni javítást szívességből, de többet nem.
Felújított gépeknél nincs ez a lehetőség sem.
Nem tudom, hogy mi lenne az olcsóbb, kiküldeni Angliába szervizelni (szállítási költség), vagy itt bevállalni egy fizetős javítást.
Ez a probléma.

(#3656) Ursache válasza NTonee (#3654) üzenetére


Ursache
senior tag

lvl99 :C

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3657) Angel2014 válasza Ursache (#3656) üzenetére


Angel2014
addikt

Senkit nem akartam megbántani ,de tényleg bosszantó.

A kártya is elment ... :K
NTonee:
Killhatest meg ismerem is közös ismerős árán mint a telefonbeszélgetésünkből kiderült :K

A dell változtatott nem kell honosítani teljes körű otthoni garanciám van ami annyit jelent , ha délafrikában van a gép oda is kötelesek kijönni és lakáson megjavítani.

Kretén: bár itt jártál volna és feljöttél volna lakásra és láttad volna a hibajelenséget. Neked is köszönöm még egyszer a sok sok telefonos segítséget!

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3658) Casanova* válasza Grave_444 (#3600) üzenetére


Casanova*
veterán

teszteltem a GTX670MX-t. nagyon jó kis kártya. :K tuning nélkül nagyon ingadozik az fps, mindenképp kell tuningolni. sokat lehet rajta húzni és alig -alig melegszik jobban. tuninggal teljesen stabil a cod4 125 fps, bo1-bo2 91 fps, mw2 91 fps, új cod aw-n is stabilabb az fps 91-80 fps. kis tuning simán dobott plusz kb. 10 fpst minimumban.

(#3618) Mikulásbá: teljesen jó ez az MSI GT széria,nagyon jó a hűtése,csak turbóval hangos a venti,de az nem kell,anélkül is jól hűt. MSI jobban megéri,mint az Asus. sokat számít,hogy lehet upgradelni. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3659) kreten67 válasza vis.p (#3655) üzenetére


kreten67
senior tag

A garanciája elméletileg honosítható,mert én elküldtem neki a tulajdonos összes adatát beleérte az általa megadott email ,telefon,stb adatát.
Ráadásul azt a gépet már Magyarországon 3 alkalommal szervizelte a dell és nem problémáztak.
Cseréltek benne egy kijelzőt(pixel hiba) és 2× billentyűzetet.

(#3660) vis.p válasza kreten67 (#3659) üzenetére


vis.p
aktív tag

Akkor elnézést mindenkitől. :R
Ezek szerint csak velem problémáztak.

(#3661) kreten67 válasza vis.p (#3660) üzenetére


kreten67
senior tag

Sajnos az se mindegy ki veszi fel a telefont a szupportnál,van akinél semmire nem jutottam,míg volt aki egy kis unszolásra megadta az eredeti tulajdonos minden adatát,ami már elég is volt a honosításhoz.
Másokkal beszélve a témáról,aki már hívogatta a dell segélyvonalát így fogalmazott " ha az öreg hebegős veszi fel vagy a kötekedős csaj akkor inkább le is teszem a telefont,de a fiatalabb hangú srác akkor FASZA" ! :DDD

(#3662) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Egyre inkább szemezek azzal a gondolattal, hogy egy használt AW-re gyűjtsek, el is szomorodtam most, hogy már jegelve lett hardveraprón egy R5-ös, ha 1-2 hónappal később rakta volna fel a tulajdonos tuti lecsapnék rá. Egyébként azt látom, hogy jóval értékállóbbak a társaiknál(asus,msi,lenovo), valamint, hogy bővíthetőek kb ami szem szájnak ingere. Vannak konkrétabb források ahol majd érdemes lehet körülnézni, hardver upgrade ügyben (többen írtátok, hogy milyen egyszerű beszerezni hozzá hardvert). Valamint minőségében az R4 - R5 között nagy a különbség, vagy inkább a design vonalon változtattak?

www.adatfalodesign.hu

(#3663) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Lenne egy olyan problémám, hogy hiába van windows a gépen csak a biosig jutok.. Azon belül boot menüpontnál nem ismer fel semmit. Ha visszaállítom a gyárira se történik semmi. :F

ASUS G75VX

[ Szerkesztve ]

(#3664) kreten67 válasza Grave_444 (#3663) üzenetére


kreten67
senior tag

Állítottál valamit a biosban?
A Biosban látod a hdd-t?
A HDD működőkepés?
Mit ír ki a bios után?

(#3665) Angel2014 válasza Grave_444 (#3663) üzenetére


Angel2014
addikt

Vagy ez amit mikulásbá Mondott : Biosba be: Launch CSM et enable-ra, majd a security fülön: a Secure Boot Control-t disable-re.
Boot sorrend beállít, és onnantól DVD vagy pendrive-be és mehet.

Uefi és legacy beállításra gondolok.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3666) Grave_444 válasza kreten67 (#3664) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Már megoldottam ez alapján. :)

"Enable CSM. disable secure boot under the security tab."

Mondjuk nem tudom mitől romlott el.

Casanova* GPU Tweak-el tuningolod? Mennyit bír nálad? Ventillátor fordulatot lehetőség van szabályozni? Procinak külön hűtése van, azt is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3667) NTonee válasza Grave_444 (#3666) üzenetére


NTonee
veterán

asusban nem tudsz venti fordulátszámokat szabályozni. :(

(#3668) Angel2014 válasza NTonee (#3667) üzenetére


Angel2014
addikt

Szerintem tud nyitott biossal....

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3669) Grave_444 válasza Angel2014 (#3668) üzenetére


Grave_444
nagyúr

G75VW BIOS 223-at érdemed megpróbálnom? Igaz nem erre való, de hátha..
Erre a legfrisebb a 206-os.

NTonee Néhány programot is VW-re valót kell leszedni, mivel erre a gyári oldalon csak win8-ra vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3670) NTonee válasza Angel2014 (#3668) üzenetére


NTonee
veterán

ühüm, lehet próbálkozni ;]

Grave444: persze, jó úton haladsz, hogy máris tönkrevágd a drága géped

(#3671) Casanova* válasza Grave_444 (#3666) üzenetére


Casanova*
veterán

msi afterburnerrel tuningolom. core clock plusz 105 mhz, memory clock plusz 405 mhz. ventit nem lehet szabályozni,nem is baj. 3 fokkal melegebb a kártya tuiningolva... bírna ez még többet a kártya, de az már nagyon minimálisat hoz fps-ben. fölösleges...

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3672) NTonee válasza Grave_444 (#3669) üzenetére


NTonee
veterán

És a bios az egy program, amit windowshoz telepítesz? :Y Nézd... buheráld, ahogy tetszik, de nem lesz jó vége.

[ Szerkesztve ]

(#3673) baalika


baalika
tag

Sziasztok!

Előre elnézést a wall of textért, bemásolom ide is, hogy kb mit keresek, ide irányitottak a milyen laptopot vegyek topicból. Ahova eddig jutottunk az kb a lenovo Y széria ha egyszer találnak hozzá normális panelt, vagy az asus G széria. 15 colos révén gondolom nem úszom meg a melegedést, ezzel talán nincs is gondom ha birja legalább a következő két évben és nem halja össze magát, akár bármelyik alkatrésze a hő miatt vagy nem esik szét ha táskában hordom.

Más ötletetek esetleg? A gigabyte nagyon drága lenne ahogy néztem, és sok rosszat irnak a minőségről, az acer és MSI ténlyeg szintén ennyire silányan összerakott?

Köszönök minden ötletet milyen irányba induljak. Közben bújom a csilliárdnyi külföldi fórumot is :)

"Sziasztok!
Derekas fórumbújásban vagyok épp az új laptopot illetően. Nem sürgős a dolog de kiváncsi vagyok ti mit ajánlanátok. Sikerült eladnom az AW17-em, túl nagy túl sok volt, ennyire nincs szükségem. Alább pedig a kérdésre a válaszok
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
bármikor januárig, vagy amig birom gép nélkül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200-250k körül szeretném, maximum 300k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
wot, kerbal space program, eve online, tehát nem a leggépigényesebb játékok, ezért sem kellett már az AW,
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
minőség, ne melegedje magát szét hogy egy év után meghaljon a proci-GPU, ne essen le a zsanér, ha táskában viszem magammal ne törje össze magát , méret súly stb nem számit
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
igen egy 120-ast mindenképp, később egy másik 500-ast mellé (vagyis két sata 3-as slot kéne benne legyen)
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
matt 15 col
(8) Notebook tömege?
mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
120-as ssd, mellette lehetőleg 5400-as sima hdd-nél gyorsabb valami, cd-dvd nem kell ha nem muszáj, ha van lehessen cserélni vinyóra (miért is raknak még manapság dvd-t laptopba?! vagy 10 éve nem használtam és másról sem hallottam)
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
AC wifi, HDMI talán már mindenben van, USB 3.0 de talán ez is alap ma már aksi stb kb tök mindegy
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
játék :) Ha játékot tud minden mást tud amire szükségem van.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Y50 nagyon tetszik de a kijelzője állitólag elviselhetetlen, Asus G5-akármi sorozat de ez melegszik állitólag és mindenki az új 900-as kártyákkal várja, MSI g60 sorozat, de ez állitólag melegszik majd throttling, acer játékos sorozat ez pedig állitólag melegszik throttlingol majd széthullik kigyullad összedől elsüllyed. Szóval nem igazán tudok dönteni....
GTX860m és i7-4700 vagy afölött gondolnám a dolgot
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
bármi ha működik"

(#3674) Grave_444 válasza NTonee (#3672) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ne nézz hülyének. Normálisan kérdeztem, hasonló választ is vártam.

Casanova* Rendben, köszi majd ha feltettem már mindent ráállok én is a játékokra. ;]

(#3675) Angel2014


Angel2014
addikt

Jelentem PHG szaktárs letesztelte a frissen tőlem megvásárolt GTX580 M-et két gépen is egy Allienen és egy MSI-in azt mondta hibátlan a kártya.

Akkor már csak a Proci és a ramm maradt igaz? :F

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3676) Kasya válasza Angel2014 (#3675) üzenetére


Kasya
nagyúr

off

[ Szerkesztve ]

(#3677) Goblin12 válasza Kasya (#3676) üzenetére


Goblin12
őstag

pontosan

Még van alaplap, és táp is. :K

[ Szerkesztve ]

(#3678) Muerte válasza Goblin12 (#3677) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Meg user error is...

(#3679) phg válasza Angel2014 (#3675) üzenetére


phg
csendes tag

"fórumtárs" :P

(#3680) baalika válasza phg (#3679) üzenetére


baalika
tag

Egy G56-ot most megtapiztam az extreme digital-ban, tényleg nagyon jól össze van rakva. Nagyon esélyes a G551...

De most az jutott eszembe, hogy mi van ha nincs szükségem ennyire erős gépre. 15-ösben kisebb tartós kompakt kis laptop, esetleg a 900-as széria gyengébb kártyáival ajánlanátok valami szivhez növő tutigépet?

(#3681) adatfalo válasza baalika (#3680) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ha nincs szükséged a G551-be pakolt max teljesítményre, akkor tényleg a G551 a neked való gép :DDD , csak ne i7-el vedd, hanem egy kisebb i5-ös prociva, ami nem fűti annyira fel azt a kis gépházat, így kihasználva annak a procinak és a hozzá párosított gpu-nak a teljesítményét, ráadásul olcsóbban is kijössz.

www.adatfalodesign.hu

(#3682) baalika válasza adatfalo (#3681) üzenetére


baalika
tag

HP Omen? Volt már róla szó?

(#3683) NTonee válasza baalika (#3682) üzenetére


NTonee
veterán

Érintőleg volt talán szó róla. Vicces gép lesz. Állítólag rézbordák lesznek benne (még ha kicsik is) és mivel eléggé rácsozott az alja, így talán nem fog throttlingolni hűtőpadon. Kíváncsi leszek rá, de nagy reményeket nem fűznék hozzá. Az ára meg helyből bukta.

(#3684) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Be lehet állítani, hogy netezés közben az IGP menjen és 3D-re bekapcsoljon a 670MX?

(#3685) NTonee válasza Grave_444 (#3684) üzenetére


NTonee
veterán

gyárilag le van tiltva az igp, csak a nv kártya működik a gépben.

(#3686) Grave_444 válasza NTonee (#3685) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Értem. Az mitől lehet, hogy random felemeli az órajeleket a kártya? Csak netezek nem terheli semmi mégis 600MHz-en megy néha. Ilyenkor kicsit felkapcsol a ventillátora is, a proci halk terhelve is. :)

Esetleg a kártyát lehet +135MHz-en kívül tovább húzni valahogy?

(#3687) Casanova* válasza Grave_444 (#3686) üzenetére


Casanova*
veterán

meddig húztad? én eddig...

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3688) Grave_444 válasza Casanova* (#3687) üzenetére


Grave_444
nagyúr

736/1800MHz-re. Így se nagyon melegszik a kártya, azért gondoltam többet is bírna.

(#3689) Casanova* válasza Grave_444 (#3688) üzenetére


Casanova*
veterán

bírna többet simán,de hosszútávra meddig érdemes húzni?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3690) Grave_444 válasza Grave_444 (#3688) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Addig hosszútáv, amíg gyári fesszel 75 fok alatt megy. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3691) Casanova* válasza Grave_444 (#3690) üzenetére


Casanova*
veterán

ez igaz :K adok még neki kakaót. :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3692) PiE137 válasza radi8tor (#1) üzenetére


PiE137
senior tag

Sziasztok!
Adott egy 11-es Alienware vas, ami esetleg érdekelne.
NTonee kolléga nem ajánlja a 11-est...
Nálam igazán az a kérdés, hogy a gt540M mit kezd a mai játékokkal?
Alkalmi játszadozáshoz kellene, ezért ha elfogathatónak gondoljátok, én elgondolkodnék a vételén...

[ Szerkesztve ]

(#3693) Ursache válasza PiE137 (#3692) üzenetére


Ursache
senior tag

Sajnos kiöregedett kártya. LOW-on még csak-csak elfutnak a mai játékok, de semmiképp sem játszadozásra való. gt 540m

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3694) PiE137 válasza Ursache (#3693) üzenetére


PiE137
senior tag

Értem, köszi.
Kár érte! Szép vas jó árban... :U

(#3695) NTonee válasza PiE137 (#3694) üzenetére


NTonee
veterán

Mondjuk azt nem értem, hogy a 11es hogyan került a képbe. :) Az új 300ezres 15,6-os hulladékoktól indultunk, amiről mindenki más is lebeszélt. Egy különleges (nem mindennapi, extravagáns, vagy hogy is írtad) gamer notit kerestél, ezért szóltam az m17x-ről a HA-n, amiben bőven van izom. A 11es túl kicsi is, a vga sem túl erős.

[ Szerkesztve ]

(#3696) Grave_444 válasza Ursache (#3693) üzenetére


Grave_444
nagyúr

GTX670MX-ről mi a véleményetek? :)

Hasonló kártyán nektek hogy megy a Far Cry 4 vagy az AC Unity?

(#3697) Kasya válasza Grave_444 (#3696) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ne vicceljunk...Az ACU meg az asztali gtx970-en is fix 40 fps-re kepes.

(#3698) Grave_444 válasza Kasya (#3697) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tehát nem a laptopom gyenge? :U Kicsit meglepődtem mennyire szarul megy.
1366*768-ban még tűrhető, de FHD-n egyik se játszható, ahogy az Evil Within se. :F

(#3699) Kasya válasza Grave_444 (#3698) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szokasos uj jatek/xar optimalizacio. Kicsit a lo tuloldalara estek...

(#3700) Casanova* válasza Grave_444 (#3698) üzenetére


Casanova*
veterán

cod aw hogy megy neked?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.