Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74001) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#74000) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csavar alátét is érdekelne külön és nem kopik ki a "csavarhely" :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#74002) Picco válasza echterion (#73995) üzenetére


Picco
addikt

ha ez egy latitude 7480 akkor ugy kene kikaparnod a karmaim kozul ha egy consumer grade lenovo az alternativa. rengeteg ideapadot hoznak hozzam javitani eleg ratyi minoseguek.
kijelzo altalaban valoban nem rossz leszamitva az abszolut belepo kategoriat.

jopofa ez a c340, en szeretem a 360as hingeket es az erinto kijelzo is jo tartalom fogyasztasra. meglep hogy 3 ev garival aruljak mint a business kategorias gepek, igazabol jo aron van.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#74003) FőDudu válasza MaxxDamage (#74000) üzenetére


FőDudu
addikt

O gyuru keszlet a baratod.

Szep, muanyag dobozban lehet kapni a Lidl-ben idonkent. Kb 2e Ft.
Mindenfele ilyen szart megveszek, sosem lehet tudni mikor kell. ;)

Van itthon zsugorcso keszlet, epp most vettem 15-15m fekete es feher tepozarat.
Onmagara zarodot. Annal jobb kabelkotegelo nincs. Mert oldhato.

Szoval szerintem deritsd ki mekkora az atmeroje - aztan sima O gyurut szerezz.
Vagy combosabb befottes gumi is jo lehet. Regen meg ekszijnak is jo volt walkmanbe.
Akkor meg nem lehetett netrol rendelni mindent, szerviz meg vagy letojt vagy arany aron adott volna ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#74004) FőDudu válasza Picco (#74002) üzenetére


FőDudu
addikt

Igazad lehet. Uzletit lecserelni a legalja lenovora visszalepes lesz a minosegben.
Inkabb egy 2-3 eves Thinkpad Yoga2 vagy Yoga3 - ami arban belefer.
Azok rendben vannak.

FőDudu

(#74005) KillHates válasza echterion (#73995) üzenetére


KillHates
nagyúr

Borzasztó sok gond van az ideapadokkal.
Sajnos egy fos a műanyag háza.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#74006) MaxxDamage válasza FőDudu (#74003) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi, megnézem a Lidl-t :R
Igen, szerviz arany áron adna, ha adna :D
Van itthon millió fajta/méret, de azok vastagabb fajták, ilyen vastagság pont nincs és az fontos, mert a bordák közé menne. /ami itthon van azt tömítő gyűrűnek hívják...ez meg fene tudja mi, mert ez valamelyest nyúlik is, a tömítő gyűrű az nem!/ :D

Alin találtam "Silicone Rubber Band Pulley" néven, 9 fajta/méretben.

Majd ha otthon leszek, akkor le fogom mérni és kiderül az átmerő/vastagság.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#74007) motifator válasza echterion (#73995) üzenetére


motifator
senior tag

Ha "csak" tartalomfogyasztás, akkor annyira nem értem a váltás okát. Az a gép kinyírhatatlan, A Lati 7480/7490 egyedüli baja az akksi puffadás, nekem a céges gépem is 7480, asszonynak is ezt van / volt. Mindkettőben kellett akksit cserélni, a cégesnél konkrétan lefeszítette az alsó burkolatot a puffadt akksi, üzemidőben észre sem vettem, hogy baj van.
Mondjuk, ha erősebb és elegáns gép kellene hölgyeménynek (és win) én valami Dell XPS-t néznék. De a legolcsóbb az akksi csere. A linkelt gépet nem ismerem, de 180 ezerért új géptől sokat nem várnék, minőségérzetre messze lesz a Latitude-tól.

Funky + Jazz

(#74008) Picco válasza KillHates (#74005) üzenetére


Picco
addikt

pavilionokat is szivesen feldugnam annak az illetonek az anuszrozsajaba aki gyartasba engedte, egyszeruen a sulyat nem eri meg tepertoben...

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#74009) DonDragonka válasza MaxxDamage (#74000) üzenetére


DonDragonka
őstag

Gumiárú kereskedés.

Én is megyek ide, mert elpattant nekem is a 3-ból egy, sejtem már nem sokáig bírják a többiek sem.
A hapsinak konkrétan minden van ami gumi. Ami nincs azt csinál neked. Viszel egy mintát és tuti talál olyat ami jó. A lényeg hőálló legyen és tartós. Vigyél magaddal KP-t mert mert kártyával nem lehet fizetni. Illetve készülj fel rá, hogy ez egy régimódi bolt. Amolyan csodák barlangja, zsúfolásig megtömve, mindennel ami gumiból készíthető, és a minden alatt tényleg mindent érts.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#74010) MaxxDamage válasza DonDragonka (#74009) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Nem utazok csak ezért 200km+ távolságot.
Beszéltem azzal akitől vettem (Alin) és majd csak kapok választ is :)
Vagy rendelek Ali, eBay, akárhol...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#74011) echterion válasza Picco (#74002) üzenetére


echterion
nagyúr

Az, Latitude a drága. :K

KillHates: Ettől tartok én is. A Dell-nek még így évekkel később is nagyon jó fogása és merev zsanérja van. Csak már ósdinak számít, na. :))

motifator: nem puffad szerencsére, csak olyan két órányi használat után hirtelen lenullázza magát az akku mindenféle figyelmeztetés nélkül. Szívem szerint cserélnék, csak az utángyártott akkutól tartok kicsit, a gyári meg majd' 40k, már ahol lehet kapni.

Igazából meggyőztetek szerintem, nem kell az nekünk, veszek egy akksit és remélem, hogy nem lesz vele gond. Köszi mindenkinek a segítséget. :R

**********

(#74012) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire vagyok jó helyen, de valaki meg tudná mondani, hogy Lenovo Legion 5 Pro volt-e valaha normális készlettel kapható az országban, vagy lesz-e még?

Konkrétan egy Lenovo Legion 5 Pro 82JQ00B3HV kellene, de csak fehérben árulják, azt pedig nem szeretnék... Létezett ez valaha nálunk a sötétszürke színében is? Esetleg tudnátok segíteni, hogy honnan lehetne szerezni?... (magyar billentyűzettel)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#74013) echterion válasza Tyrel (#74012) üzenetére


echterion
nagyúr

Szerintem innen a topikból senkinek sincs magyar bill. Legion 5 se, nem hogy Pro. Itthonról nem nagyon lehet kapni, talán Radium vagy Digiprime, jó nagy felérral a szlovák vagy német gépekhez képest.

**********

(#74014) nggabi válasza echterion (#74013) üzenetére


nggabi
nagyúr

úgy úgy :) 200 ezer mínuszért elnézem én is a szlovák billentyűzetet :D

"szenyor dzsíííí"

(#74015) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Azt hiszem értem már mit is jelent egy "gamer" monitor.
Nem, ez nem csilli-villi 100+ fps, de olyat tesz hozzá a monitor(DP porton) ami miatt nem is baj. Olyan sima, zökkenőmentes és akadásmentes a játék, hogy felőlem akár 144fps is lehetne meg nem mondanám.

Nincs képkockadobás és ez nagyon látszik a játékélményen. Folyamatos és álomszép.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#74016) gurus válasza Tyrel (#74012) üzenetére


gurus
aktív tag

Nekem legion 5 pro( 5800cpu, 3070gpu,2tb ssd.32gb ram) van és fehér ,magyar billentyűzettel. Mikor féléve vettem nem volt sötétszürkébe Fehér nagyon király, mutatós, kimondottan szép darab. Nem bántam meg. Szerintem itthon csak fehérszínben kapható.én tuti nem vennék szlovák billentyűzettel.Kétlem,hogy 200e olcsóbb kint, látom az árakat. Jóval gyengébb összeállításban igen, de az nem ugyan az

[ Szerkesztve ]

(#74017) 2018 válasza DonDragonka (#74015) üzenetére


2018
aktív tag

Nalam ami 100 fps alatt fut jatszhatatlan. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#74018) MaxxDamage válasza 2018 (#74017) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

G-Sincs? ;] :P

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#74019) Speedy007 válasza gurus (#74016) üzenetére


Speedy007
őstag

200k nem is de 100k-val legalább olcsóbban vettem mint ahogy a rádiumnál kapható volt a Legion 5 R5 5600H-val és rtx 3060-nal 16GB-vel és 512GB-s SSD-vel Szeptember tavaly

(#74020) gurus válasza Speedy007 (#74019) üzenetére


gurus
aktív tag

Ez már valós, csak 1 évvel, kevesebb garanciát kaptál ami itthon 3 ott 2 év. Elromlik hova viszed? Még mindig nem magyar a billentyűzet ne mond, hogy jobb a szlovák. Lassan az a 100e nem is olyan jó üzlet

[ Szerkesztve ]

(#74021) Speedy007 válasza gurus (#74020) üzenetére


Speedy007
őstag

Jó pár UK-s lapos fordult meg nálam úgy hogy nem nehéz ezt se megszokni.. Garancia az meg nem igazán foglalkoztat... Igaz mobiltelefon telefon esetén de csúnyán át vertek hiába volt rá biztosítás is rá.. Amit az itthoni mesterek/szakik nem tudnak orvosolni azt a gyártói garancia se fogja max cserével már ha hajlandóak bele menni

De jó üzlet volt annyiból "tuningoltam fel (ram csere 2*1TB 970 evo és újra pasztázás KillHates-nél) ha itthon tettem volna a vásárlást akkor 600k körül álltam volna meg így jóval többet fogtam még rajta

[ Szerkesztve ]

(#74022) Tyrel válasza gurus (#74016) üzenetére


Tyrel
őstag

Köszi!

Kb. pontosan ugyanolyan config kellene ami neked is van... Kár hogy nincs belőle sötét színű...

/Rant

Még a sima Legion 5-ből a 17" verzión gondolkodok, ugyanígy 5800 és 3070, de kicsit alacsonyabb TDP-vel. Ami ettől visszatart az a másik 2 kijelzője... Ez van 650-ért.

Aztán van az 5 Pro, ami neked is van, specifikációkat és ár/érték arányt tekintve ez lenne maga a tökély... de még mindig nagyon ellenszenves a színe... Ez van 690-ért.

A 3. opció meg (szintén 5800 és 3070) a Legion 7 lenne, de annak mindene is RGB csillog-villog amitől én tutira megőrülnék, és csak egy ICUE nevű progival lehet normálisan beállítani ami a megjelenés óta bugos és megeszi az akksit, a Corsair meg cseszik kijavítani... Ez 750 ezer, ami amúgy is nagyon sok pénz, nem akarok még ilyen idióta ICUE-kkel is küzdeni ennyiért.

Elég szomorú hogy az ember elköltene notira egy vagyont és még akkor se talál megfelelőt... Ill. hogy olyan kompromisszumokat kell kötnie, amiket ekkora összeg kifizetése után már nem várna...

Az 5 Pro és a 7 kijelzője tök jó lenne a magas fényereje miatt, mert sokat fogom kertben/teraszon is használni, de előbbi ronda, utóbbi meg bugos... Szép kilátások... :U

Nagyon szegényes a választék. :( 1 millióm nincs egy ilyen gépre, hogy még feljebb lépjek (simán lehet hogy ott se találnék jobbat), a fentiek alá (pl. RTX 3060) meg nem akarok menni, mert desktop replacement gépnek is használnám, 3440x1440 monitorra kötve is játszanék vele...

Asus gépeket néztem még (más nagyon nincs is a fenti hardverekkel), de a billentyűzetüktől hányok. Ezeknek a Legion-oknak jó a kiosztása... A szlovák bill nekem se jó, meg semmi más se, csak magyar, az is normális kiosztással, nem össze-vissza gombokkal... Programozó vagyok és ezen tanultam meg vakon gépelni, laza 700 ezer forint kidobása után pedig elvárom, hogy ne kelljen újratanulni...

Alapvetően nem értem egyébként a gyártók hozzáállását, idióták: amelyik laptopon játszani lehet, azon miért ne akarhatnál mellette mást is csinálni? Szükséged lehet az erős hardverre bármilyen okból is, miért kell giccses hülyeségek miatt a produktivitás oltárán áldozni?... :W

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#74023) RM007 válasza 2018 (#74017) üzenetére


RM007
addikt

Akkor menj orvoshoz, vagy vegyél új gépet. ;]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#74024) gurus válasza Tyrel (#74022) üzenetére


gurus
aktív tag

Nézd meg élőben ezt a fehér szín sokkal jobban mutat mint képeken. Én is féltem tőle, mikor megláttam élőben.. vaúú .690e nagyon jó ár érte. Hol van ennyiért én kicsit drágábban látom,kb hasonló mint az enyém: [link] más kérdés ebben a rossz egy oldalas ram van vagy pedig kétoldalas. Ssd se mindegy SK hynix SSD van a laptopomba
Legion 7 kitudod a fényeket kapcsolni és tudja horizon szemkövetést [link] amit 5 pro nem tud.ezt sok játék támogatja. Ez is nagyon hasznos tudás benne.legion 7 a legjobb minden téren.hűtése is pazar, 5 pronak se rossz de annak szinte nincs hibája, Max az ára

[ Szerkesztve ]

(#74025) k-adi válasza Bedepi (#73977) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, nem lesz olcsó és igen jó lenne úgy kiadni rögtön gen1-et hogy minden klappol... de mint látjuk korábbi tapasztalatok által, sajnos nem így megy más gyártóknál se laptop iparban, az autó iparban meg főleg nem... sőt ott néha még visszafelé is sikerül fejlődni 1-1 szériának..

Annyit tudok ennél a konkrét modelnél, hogy lehet elvileg lesz külön kit hozzá utólag, illetve még javában tart az igényfelmérés, user feedback... szóval ja, ez egy prototype, próbálkozás de ezt valamilyen szinten ők is elismerik.. aztán ha bejön azaz sok jó visszajelzést kap, akkor a gen2 már jo(bb) lesz (remélhetőleg).

Ezért is, én pl. akármennyire is cool-nak tartom ezt a megoldást, gen1-t nem vennék, de látom rajtuk az igyekezetet és van bizodalmam benne, hogy ha most nem is javítják már nagyon a terméket, mert már úgymond "kész", a gen2 már jobb lesz valószínűleg és azt már talán valóban megéri majd megvenni akinek ilyesmire fáj a foga. A mostanit meg azoknak akik szeretnek béta-tesztelők lenni

(#74026) gurus válasza Tyrel (#74022) üzenetére


gurus
aktív tag


nekem pont passzol a polgári milliőmbe

(#74027) k-adi válasza Tyrel (#74022) üzenetére


k-adi
nagyúr

ha csak e 3 opció van akkor az 5pro 690-ért
ha a fehér színnel nagyon nem tudsz megbarátkozni, akkor inkább L7 750-ért szerintem.. A 650-es L5höz képest ezerszer jobb kb. mindenben és ha tényleg programozó vagy akkor az a +100ezer semmi...
...ja és az ICUE kikapcsolható, amúgyse akarsz csili-vili-t nem? kikapcsolás után is még megmarad az alap X db színbeállítási lehetőség, tehát nem leszel teljesen rgb-mentes nem kell aggódni

viszont abban nagyon is egyetértek veled, hogy bizonyos összeg felett már elvi kérdés a magyar bill. és nekem bárki bármit mondhat, az hogy kifizetsz egy csomó pénzt és még utána is kompromisszumot kell kötnöd (mert a szlovák bill. az) az konkrétan vicc, hisz nem mindenki használ külső bill.-t, és ránézve is azért más feelingje van, hogy látod a gépet majd a szlovák karaktereket és belegondolsz hogy hú baszki azért ez mégse 100%os cucc, akármennyire is próbálom bemesélni magam. Persze tudsz "magyarra" lézereztetni/gravírozni ha nagyon kell, de az meg akkor túl zsúfolt lesz, mert nem rá, hanem mellé kerülnek az új magyar karakterek...

..vagy vársz készletre, mint én :B mondjuk én ráérek és már inkább a Ti-seket :DDD bár a pro esetén ott is lesz fehér szín

[ Szerkesztve ]

(#74028) Tyrel válasza gurus (#74024) üzenetére


Tyrel
őstag

Rádiumnál néztem én is, csak láttam a tesztekben, hogy mindegyikban sz*r RAM- van (Asus-okban is) és így alapból nem néztem a 32GB-os modelleket... Jó a 16-os, úgyis kicserélem benne...

Egyébként ez is egy vicc, pláne ennyi pénzért, hogy nekem kell RAM-ot cserélni benne mert ilyen árazás mellett még ezen is spórolnak, de ez legalább olyasvalami amin viszonylag könnyen tudok javítani, szóval ezt már elengedtem... :U

Nekem mindenem fekete, a monitorok is, a perifériák is, az asztal nagyja is... furán mutatna itt egy fehér gép...

#74027 k-adi
Igen, nekem is elsősorban ez vele a problémám - alapvetően nem vagyok egy kompromisszumképtelen ember, de igenis ennyi pénzért ne kelljen már meghunyászkodnom, csak mert valami p*cs az utolsó 0,1% hasznot is ki akarta facsarni egy termékből...

Egyébként hajlok rá, hogy a Legion 7 legyen... Csak a +100 ezer nem semmi mert épp lakásfelújtás közepén járok... :U

Azt tudod hogy ICUE nélkül pontosan mit tudok csinálni a világításával? Ez a tesztekből nem annyira derül ki... Kb ugyanolyat szeretnék ami a Legion 5 modelleknek van, tehát a billentyűzet világítása fehér, az összes többi fiszfasz LED meg csík meg logó meg akármi pedig teljesen OFF...

Mondjuk sokkal egyszerűbb lenne ha meg tudnék barátkozni az 5 Pro kinézetével, mivel a Tobii tracking nekem nem kell... A saját kijelzőjén ritkán játszanék, és akkor sem shooterekkel...

Az 5 Pro hűtése mennyivel gyengébb a 7-nél? Egyik tesztelőnél se láttam őket azonos hardverrel, hogy összehasonlítható legyen... (az 5 Pro-ban sok tesztben 3060 van, a 7-ben pedig 5900HX és 3080... ez az 5800 + 3070 setup amiket most nálunk árulnak még nem nagyon jött szembe)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#74029) Tyrel válasza gurus (#74024) üzenetére


Tyrel
őstag

Egyébként ezekből melyik a jobb egy Ryzennek?
- KF432S20IB1K2/32
- KF432S20IBK2/32

Az egyik 8x2G a másik meg 16x1G... Mármint, single rank meg dual rank, csak nem emlékszem melyiket szeretik AMD-ék... :F

Turenkarn

(#74030) gurus válasza Tyrel (#74029) üzenetére


gurus
aktív tag

A Legion 7-ben VC hűtés van :C ez a csúcs hűtés, ennél jobb nincs, 5 pro sima hűtés de jó annak is a hűtése. jobb mint a sima legion 5. Nem süvít nem melegszik 90c fölé,
ramokról itt megtudsz mindent: [link]
16x1G természetesen a rossz ezt a ryzen procik nem szeretik simán 10-15% lassabb fsp kapsz.hülyeség aki ezt 1-2fsp re írja.linken látod is mekkora a különbség. Intel cpu verziónál nincs gond egyoldalas ramokat is szeretik.
Ha vásárolnod kérd a ram bővítését és gyári rossz ramot kiveszik bele raknak jót, gari vesztés nélkül. Persze jó ramot válasz gyári helyet.

[ Szerkesztve ]

(#74031) gurus válasza Tyrel (#74029) üzenetére


gurus
aktív tag

Fps lenne, mellé ütöttem :W
rossz egyoldalas RAM:
például 8gb 1rxx16 pc4.32000aa ha ezt látod kerüld messzire.

[ Szerkesztve ]

(#74032) gurus válasza Tyrel (#74029) üzenetére


gurus
aktív tag

még annyi itt a mester letesztelte a legion 7 hűtését is 66786KillHates nála érdemes a pro vagy a legion 7 kezelésbe venni ,mert csodát tud művelni velük. Még jobb lesz a hűtésük érdemes ,ajánlott. Ezzel még jobban jársz mint a ram cserével. Vagy mindkettőt megoldja gari vesztés nélkül

[ Szerkesztve ]

(#74033) k-adi válasza Tyrel (#74028) üzenetére


k-adi
nagyúr

1. Azért azt szögezzük le, hogy igen spóroltak úgymond, figyelhettek volna erre ha max. power a cél, de nem "sz*r" ramok vannak benne, jó ramok azok is, csak az amd érzékenyebb rá

2. Mivel L7-ben vapor-chamber hűtés van, míg az 5pro-ban nem, így kicsit unfair összehasonlítani a kettőt
azt én is láttam, hogy L7 esetén a gyártó nyilván a b@szó konfigot küldte ki promozni, ami a 5900HX + 3080 de biztos van valahol 5800 + 3070 példa is

3. ha kilövöd az ICUE-t akkor még tudja a default színeket, a corsair vírus-szoftver csak akkor kell ha egyedi(bb) beállítást akarsz, zónázni, stb.. de erről is van szó pl. redditen vagy a topik kedvenc laptop istenénél ;] , jarrod-nál a YT csatornáján, mikor rinyál a battery-drain issue-ról

4. ja és az 5pro nemcsak a tobii eyefucking-al több/jobb (hanem pl. van V-C, rgb-led csík (+10fps :D), laptopház felépítés is jobb anyagból van kicsit, laptop hátulján az I/O portok kaptak jelölés led-megvilágítást stb.)

5. illetve azt se felejtsd el hogy az 5pro és a 7 kijelzője 16:10, míg a sima17 nem az tudtommal

+1
amúgy ja, visszatérve az eredeti rantra, dühitő, hogy nem volt normális készlettel (és értelmes árral) kapható az országban kb. se 5pro, se 7 a tavalyi évben 1-2 esetet leszámítva... kíváncsi vagyok idén mi lesz a helyzet az új Ti-s változatokkal, lesz-e változás vagy sem.. bár itt a többség lement kuty@ba és bevásárolt a szlovákoktól, úgyhogy nem számítok olyan sok beszámolóra, de mindig van 1-2 HC user aki évente vált gépet (bár most idén lehet kicsit jobb a felhozatal a tavalyihoz képest amikor vagy legion vagy semmi)

(#74034) janos1988


janos1988
addikt

Hali.

Az ilyen régebbi konstrukciós gt/gtx 960/970/980 Nvidiás és vele a régebbi hq-s processzorrokkal szerelt laptopok mennyire ajánlottak? Teljesítménybe jónak tűnnek, meg persze árban is.

Köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#74035) RM007 válasza janos1988 (#74034) üzenetére


RM007
addikt

Cyberpunk 2077 GTX 980M 8GB ( i7 3820qm + GTX 980M ( EliteBook 8770w ) )
Ez egy jó teszt mit bír ma egy régi procival felszerelt gtx 980m-es laptop. Medium mellett egy stabil 25 fps láthatóan megvan. Persze ez a game brutális hardvert követel.
Mindenki maga dönt hogy neki ez elég-e, erre futotta a pénzéből....ugyanúgy használható minden régi gép is csak kérdés mit futtatunk vele.

((Nálam egy erősebb vga-val 40fps (40-60)felett simán vagyis a cpu egy szűk keresztmetszet, de még bírja ezt is adott esetben.))

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#74036) RM007 válasza RM007 (#74035) üzenetére


RM007
addikt

Kimaradt....kimaxolva minden!

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#74037) 2018 válasza RM007 (#74023) üzenetére


2018
aktív tag

Koszi nem kell uj ott a 2x 3080 as asztalim. De egy 5800x3d-n elgondolkodom majd bele, elpaholja a 12900k t is. ;]

(#74038) RM007 válasza 2018 (#74037) üzenetére


RM007
addikt

Akkor maradt az orvos? ;] :D :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#74039) 2018 válasza RM007 (#74038) üzenetére


2018
aktív tag

Koszi mutottek mar 1 eve az a sok szenvedes elotte meg utana eleg volt egy darabig. Pszichomokust meg manapsag receptre is fel kellene tudni irni egyeseknek. A helyezet miatt odakint. Szep napot. :D

[ Szerkesztve ]

(#74040) vakablak93 válasza janos1988 (#74034) üzenetére


vakablak93
őstag

Nagyon attól függ mit szeretnél vele, jelentős azért a külömbség azért egy 960m és 980m között.
Amíg a 960m teljesítményét már lazán konyomják az Iris XE stb igpk is én nem gondolnám hogy megéri pénzt adni még értük.

A 980/70m ha olcsón jutsz hozzá és tudod mit akarsz játtszani még jó lehet, jó sok f2p és multiplatform game van amiket gyönyörűen pörgetnének. (60 fps Fhd)

Ezekhez nagyon hasónlóak árban és teljesítményben a 1050Ti és 1060 laposok is, én ezeket sem vetném el, amennyiben kicsit fiatalabb gépet akarnál.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#74041) 2018 válasza MaxxDamage (#74018) üzenetére


2018
aktív tag

Az nalam freesync mivel a kijelzo azt tudja. Kb 40 fps kornyekeig mukodik az is, lejjebb meg mar tenyleg diavetitesnek szamit nekem. :DDD

(#74042) hito válasza RM007 (#74035) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem még mindig nagy álmom egy régi kasztnis ROG. Ilyen:

Ebből melyik a legerősebb, legújabb? Mikor hagyták el ezt a design-t? Mai napig kevés ennél szebb gamer noti design van szerintem :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#74043) baro32 válasza hito (#74042) üzenetére


baro32
aktív tag

Nekem egy ASUS ROG 750JZ (2014.04.04) volt arról váltottam már kicsivel több mint 3éve eladásra szántam de végül is nem lett meghirdetve inkább oda adtam öcsémnek.
Amit a mai napig használ és nincs vele semmi gond.
Nem akartam bagóért megválni tőle nekem sokkal többet jelentett ez volt életem első gamer gépe :) még akkor 439.990ft-ért vásároltam.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#74044) FőDudu válasza hito (#74042) üzenetére


FőDudu
addikt

Kollegamnak van egy 751JY - valoszinuleg BGA beteg. Akkuja szar. Ha gondolod megkerdezem megvalna-e tole. Mar ha ilyen amit szeretnel.

Aztan KH szerintem tud rajta segiteni.

FőDudu

(#74045) FőDudu válasza DonDragonka (#73988) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tul nagy felbontas a 4K a 27" kijelzon?
Nekem mar a Fullhd is kezd hatar eset lenni a 15'6"-on.
(gondolon nem fullhd-ra butitva hasznalod)

FőDudu

(#74046) hito válasza baro32 (#74043) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, ez volt az. Ebből volt még erősebb? Azt nézem, hogy a 980M szériánál már módosítottak a házon - számomra - rossz irányba. Az már ilyen:

Ez sem rossz, de a fedlapon az a designelem már csúfítja az előző szériához képest. Az előző jobban tetszett, ami neked volt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#74047) hito válasza FőDudu (#74044) üzenetére


hito
nagyúr

BGA hibásan? Mondjuk ha javítható, akkor bagóért érdekelhet :D Viszont javítás után már sosem lesz olyan szerintem. Egy darabig még bírják, de aztán végleg letérdelnek. Vagy rosszul emlékszem?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#74048) RM007 válasza baro32 (#74043) üzenetére


RM007
addikt

Igen szép esztétikus ez is a maga vastagsága mellett.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#74049) FőDudu válasza hito (#74047) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ertek hozza - en addig lattm amig raraktam neki az NVME meghajtot is tamogato BIOS-t.
Nekem brutalisnak tunt a gep, en inkabb a kisebb gepeket szeretem.

FőDudu

(#74050) RM007 válasza hito (#74047) üzenetére


RM007
addikt

Nálam javítás után mindig többet hozott. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.