Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) NTonee válasza baro32 (#3099) üzenetére


NTonee
veterán

ez a crysis3 is valami érdekes szerzet. Kollégámnál is elindult amúgy, futott rendesen, csak az indításkor nyafogott, hogy nem elég neki. :) Jót röhögtünk rajta, de ez már mutatja, hogy lassan kelleni fog több, mint 8gb.

(#3102) baro32 válasza NTonee (#3101) üzenetére


baro32
aktív tag

Ismerem a cysis 3-at azt még az y580-ason toltam ki mondjuk nem emlékszem már a memória fogyasztásra de ott inkább már a gtx660m volt a gyenge még HD felbontáson is csak nagyon medium-on aszthiszem.
Most a Borderlands The Pre Sequel-t játszom de majd ha időm engedi felrakom a crysis 3-at is mert erre én is kíváncsi vagyok.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#3103) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Ez sem kutya! :Y

[ Szerkesztve ]

(#3104) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Kicsit vissza a memóriákra-segítsetek számolni,mert ha jobban belemegyek,nem jön össze.

"A tesztgépben 32GB memória volt, ilyen konfiguráció itthon nem lesz kapható, de utólag bárki bepakolhat maximum ennyi memóriát a gépbe. Négy slot várja a modulokat, így a bővítés is könnyű lesz, mert tippünk szerint az összes gépben csak két slot lesz gyárilag foglalt. "

Ha a 2 gyári foglalt,akkor ugye 2x4,ha csak egyben lesz a 8 GB RAM,akkor sem férsz hozzá a gyári második foglalathoz.

[ Szerkesztve ]

(#3105) NTonee válasza Mikulásbá (#3103) üzenetére


NTonee
veterán

az avell is keménykedik már az sli-s 980m-el. [link] :)

(#3106) Ursache válasza Mikulásbá (#3103) üzenetére


Ursache
senior tag

Azta k. :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3107) parkasz


parkasz
senior tag

Lesz itt választék, de kérnék ilyet a 15 colos méterben is. Akkor lehet, hogy egyszer lecserélném az m15x-et ;)

(#3108) Mikulásbá válasza Ursache (#3106) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azért erre a hűtésre konkrétan is kíváncsi lennék.Mármint képes-e két ilyen kártyát+CPU-t rendesen hűteni.

(#3109) kreten67


kreten67
senior tag

Azért én ezeket a nem túlságosan elterjedt és garancia szempontjából ilyenformán problémás gépeket nem szeretném a háztartásomban látni.
Továbbra is abban bízom jó eséllyel,hogy az alien m17x-r4 gépembe bele tudom tuszkolni a gtx980m kártyát,majd ha már eljön az ideje. Amennyiben ez a reményem megvalósul,nem lesz kérdéses hogy melyik gyártóban kell gondolkozni vásárláskor (ahol az upgrade megvalósítható)!

(#3110) Muerte válasza kreten67 (#3109) üzenetére


Muerte
Topikgazda

De ha beletuszkolod akkor bukod a hőn szeretett 3D funkciódat ;] :P

Más: találtam egy honlapot ahol felskálázott screenshot-okat posztolnak játékokból,vannak közöttük brutál szépek is: [link]

(#3111) KillHates válasza NTonee (#3105) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen életképes termék; gusztustalan Clevo dizájn, lekopós műanyaggal, kb. 5 éves technológiai kialakításban; vékony félméteres pilincka hőcsövekkel megy el a meleg a gép egyik sarkából a másikban lévő hűtésig! :W Ha jól emlékszem az első generációs i7-es Clevo járdalap (mind pofára, mind súlyra) is erre házra épült! :D

Mondjuk járt utat a járatlanért... (lásd; AW-s társadalom hogy felháborodott az új gépeken!)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3112) conqver válasza Muerte (#3110) üzenetére


conqver
aktív tag

AZt a betyárját neki :C :C

Shadow&Dust.....

(#3113) kreten67 válasza Muerte (#3110) üzenetére


kreten67
senior tag

A 3D lehetőségem megmarad,mert a 680m marad a fiókban úgy hogy a hűtőt nem veszem le róla.
A csere így max. 3 perc és mehet a 3D a régebbi játékokkal.

(#3114) NTonee


NTonee
veterán

az MSI "alkotott" ;] GT80 Titan
,,As you can see, a compromise has to be made in order to incorporate the mechanical keyboard."

tömören... pfujj :O
mellékesen 2x gtx980m-el is kérhető lesz a gép.

[ Szerkesztve ]

(#3115) parkasz válasza NTonee (#3114) üzenetére


parkasz
senior tag

Áááá :Y
Mi ez a borzalom?

(#3116) Mikulásbá válasza NTonee (#3114) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez már majdnem hordozható asztali-legalább is szerintem ezt akarták.
2 db 980M?Mi a bánatnak??Tényleg kell 600 FPS??Még ha 4K-s az a 18.4"-os kijelző,akkor is túlzás.

(#3117) Goblin12 válasza Mikulásbá (#3116) üzenetére


Goblin12
őstag

Külső 4ks moncsival már majdnem élvezhető de akkor inkább egy 18as jó AW vagy egy asztali de ez a halom nem kell. :(

(#3118) NTonee válasza parkasz (#3115) üzenetére


NTonee
veterán

Pont az, borzalom. :) Egyébként értem én, hogy a full mechanikus billzet beépítése miatt kényszerültek erre a nagyon furcsa dizájnra, de ez tényleg durván ronda.

(#3119) Mikulásbá válasza Goblin12 (#3117) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A kulcsszó a hordozható
Nekem mondjuk a sima noti billentyűzet is tökéletes lenne.A numerikus rész viszont notis.Ki érti ezt?

(#3120) Goblin12 válasza Mikulásbá (#3119) üzenetére


Goblin12
őstag

Ja értem. :R

Nekem speciel nincs bajom ezzel az elképzeléssel így nem a notin van a csuklom hanem az asztalon, nem "fűtöm" pluszba a csuklom alatt elhelyezett egyéb hardwaret és legalább nem fog látszodni, hogy mégis hol helyezem el a csuklómat a műanyag felületen.

(#3121) Mikulásbá válasza Goblin12 (#3120) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ettől függetlenül van egy olyan gyanúm,hogy a hűtés ugyanolyan tré,mint ahogy szokott lenni az MSI-nél.Pedig itt van hely bőven a vasnak,ventinek.Majd kiderül.
Szimpla 980M-el bevállalnám,az is bőven elég,de az ára szerintem duplája lehet egy G751-nek.

[ Szerkesztve ]

(#3122) Goblin12 válasza Mikulásbá (#3121) üzenetére


Goblin12
őstag

Na ja majd tesznek bele M.2 sata raid0át meg egyéb hülyeséget no meg az övék az első mechanikus billel rendelkező noti ha jól tudom ez is tesz rá egy lapáttal. :U

(#3123) Mikulásbá válasza Goblin12 (#3122) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az SSD szinte tuti,az nem is meglepő.A több darab sem a GT72 után.A műszaki paraméterekre és felépítésre viszont kíváncsi leszek.

(#3124) ldave


ldave
félisten

Ez az új AW 13 a 2 magos i5-tel és a 860M-mel szerelve alkalmasnak tűnik az alábbi játékok fullHD-ben való futtatására good/high beállítások mellett: World of Warcraft, Divinity: Original Sin, Wasteland 2, Civilization V és Beyond Earth?

A Slime draws near! Command?

(#3125) Muerte válasza ldave (#3124) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Alulra görgetve tudod megnézni hogyan teljesít játékokban a 860M: [link]

(#3126) ldave válasza Muerte (#3125) üzenetére


ldave
félisten

Köszi, ez alapján a mostani 630M-hez képest jelentős lépés lenne egy 860M-mel szerelt gép, 3-4-szer nagyobb fps értékeket ír 1080p-re.

A Slime draws near! Command?

(#3127) Muerte válasza ldave (#3126) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A GT630M-hez képest +80% teljesítménytöbblet nagyjából.

(#3128) ldave válasza Muerte (#3127) üzenetére


ldave
félisten

A Laptopszalon.hu szerint jövő februárra várható idehaza csak az Alienware 13.

A Slime draws near! Command?

(#3129) Muerte válasza ldave (#3128) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azt nem tették hozzá hogy más forgalmazókhoz képest horror áron? ;] mert náluk az a divat...

(#3130) conqver válasza ldave (#3128) üzenetére


conqver
aktív tag

Van egy megbízható beszerző itt a fórumon ;] :C

Shadow&Dust.....

(#3131) Muerte válasza conqver (#3130) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Már nem praktizálok gépek terén,ha rám céloztál :(

(#3132) Goblin12 válasza Muerte (#3131) üzenetére


Goblin12
őstag

Mosquito volt régebben aki AW-ket adott el, de már nem találom aprón. :F

(#3133) Muerte válasza Goblin12 (#3132) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ő is abbahagyta már régen...egyébként ő az outletből kínálta a gépeket,az mindenki számára elérhető ;)

(#3134) Kasya


Kasya
nagyúr

780m eseten a 1.00V-on +130/200MHz tuning hosszu tavon mennyire elheto jatek alatt? +5-8 fps-t eredmenyez.

(#3135) Szepi1979 válasza Muerte (#3131) üzenetére


Szepi1979
senior tag

miért nem? publikus?

“ nem kell mindig nyerni “

(#3136) Muerte válasza Kasya (#3134) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Attól függ mennyit játszol és mennyire fűti a vga-t az adott játék,de én nem erőltetném hosszútávon.

Szepi:Nem titok,a szervíz akinek árultam a gépeit egyelőre nem kap újabbakat eladásra a Dell-től,a jövő meg még képlékeny.

(#3137) conqver válasza Muerte (#3131) üzenetére


conqver
aktív tag

:K :K

Shadow&Dust.....

(#3138) Szepi1979 válasza Muerte (#3136) üzenetére


Szepi1979
senior tag

szomorúan hallom

“ nem kell mindig nyerni “

(#3139) Muerte válasza Szepi1979 (#3138) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Miért? kéne egy fullos AW? ;] Megmozgassak minden követ? ;] ...Viccet félretéve,nincs ennek már piaca itthon srácok egyébként sem :( Most őszintén,vagyunk itt vagy 20-an kb az Asus tulajokkal együtt,aki komolyabb gépet használ és nem nagyon jönnek az újabb és újabb tulajok csak elvétve 1-2 hónap alatt egy esetleg :(((

(#3140) Szepi1979 válasza Muerte (#3139) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Ebben igazad van, ráadásul nem tudom hányunknak van szüksége ténylegesen laptopra.

“ nem kell mindig nyerni “

(#3141) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

amúgy ha váltanék az csak egy AW18 lehetne, vagy az új precision.

“ nem kell mindig nyerni “

(#3142) Muerte válasza Szepi1979 (#3140) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát nekem már '96 óta igen :B Majd ha jön a nemzeti italbolt és becsukok,onnantól kezdve valószínűleg már nem :DDD Akkor majd érzékeny búcsút veszünk :B

Szerk.:Várd meg a következő szériát,addig ne gondolkodj ilyenekben ;)

[ Szerkesztve ]

(#3143) Kasya válasza Muerte (#3136) üzenetére


Kasya
nagyúr

70-75 kozott ingazik, de nem szivesen turaztatom...
Ugy nez ki a jatek config fajl modositasaval sikerul azert megoldani valahogy a dolgot.

Ja igen...megtalaltam a legolcsobb hazsnalt gamer laptopot :U

(#3144) ldave válasza Muerte (#3139) üzenetére


ldave
félisten

A helyzet az, hogy számomra a 13-14-es méret az ideális, csak sajna ebben a kategóriában kevés az erős videokártyával rendelkező gép. Jelenleg egy Dell XPS 14-et használok, amit nagyon kedvelek (első laptopom), csak újra kedvem támadt PC-n játszani a fentebb említett játékok miatt és hát ezen a 630M-em nem futnak túl jól good/high beállítások mellett. Az AW 14-et nézegettem még, de a 13 sokkal modernebben tűnik számomra a 860M kártyával, mint a régebbi modell a 765M-mel.

A Slime draws near! Command?

(#3145) conqver


conqver
aktív tag

Asus G751JY Kicsit felületes, kicsit rövid de legalább magyar :DDD

Shadow&Dust.....

(#3146) cactuar válasza conqver (#3145) üzenetére


cactuar
aktív tag

Van már ennél jobb teszt is magyarul, ha kicsit visszaolvasol. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3147) Muerte válasza conqver (#3145) üzenetére


Muerte
Topikgazda

...és kicsit tele van butaságokkal :DDD Vantage 11k :Y azt meg hogy sikerült összehozni? :DDD nem tűnt fel nekik hogy végig droppolt a kártya?...egyébként nem a kártya a hibás,az új driverek már nem támogatják a Vantage-t,nálam el sem indult a múltkor...de hogy ennyire ne legyenek képben egy tesztelő brigád :U 5 évvel ezelőtt az 5870M CFX-em kapott 16k végpontszámot első gen i7-tel,de nekik természetes volt a 11k pontszám :DDD Ennyit tud oszt kész alapon biztos ;] A játéktesztek sem reálisak szerintem teljesen,meg ilyet már hogy 1024x768 LOW-ba tesztelni :DDD Viszont abból a szempontból meg jó hogy így tesztelték,mert tisztán látszik hogy BF4 és AC4-ben akkora procilimit volt mint a ház...

(#3148) conqver válasza Muerte (#3147) üzenetére


conqver
aktív tag

Az asztali gépem próbáltam 4.0Ghz ; 4.2 ; 4.4 ; 4.6 ...... 4.2 a Min szerintem!
AW R4-en 4.2Ghz kellett

Shadow&Dust.....

(#3149) Muerte válasza conqver (#3148) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen.Magonkénti! 4,2GHz amitől már másképp viselkedik a BF3/BF4 :K Ott már nincs procilimit és az egész játékmenet folyamatosabb és pörgősebb.Az egy vagy két szálat használó konzolportoknál elég lenne akár csak 1-2 magra belőni a 4,2-őt,már akkor is sokat javulna a helyzet és mást mutatnának az eredmények.

(#3150) egyedülülő válasza Muerte (#3147) üzenetére


egyedülülő
őstag

Nem látom mi a gond a Bf4 kapcsán. Nekem már a 4700-al is tükörsima és folyamatos volt az akció, minden ultrán, 1080p, AA-t minimumra húzva, vagy lekapcsolva.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.