Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31001) echterion válasza Helltak (#31000) üzenetére


echterion
nagyúr

Mondtam én, hogy jó a hűtése. :))

**********

(#31002) irony


irony
csendes tag

lenovo legion y530 touchpad már az első bekapcsolásnál sem működött, az eszközkezelőben sem látszik, csak az egér, a hivatalos oldalukon sincs hozzá driver.

külföldi fórumokon olvastam, hogy másoknál is jelentkezett ez a probléma, de megoldást senki sem írt...

ti tudtok valami megoldást?

(#31003) nagybá válasza Helltak (#31000) üzenetére


nagybá
senior tag

Milyen típusú RAM megy bele? Most még 8GB-tal rendeltem, de lehet később én is bővítem.

(#31004) Bluesummers válasza Ájvé (#30999) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ha akár hivatalos ASUS Svájcban Neked elad egy jó drága brutál gépet, de a garancia csak az adott országba érvényes, akkor hiába vagy Te Magyarországon. Ha bedöglik, akkor oda kell visszavinni, ahol megvetted - lényegében ezt írtad is.
Nemrég megjártam picit a poklok kapuját, anyáztam németek felé, hogy szart adtak el nekem, amiről kiderítettem, hogy korábban a svájci ASUS balf@szul csinált meg valamit (merthogy kiderült, hogy bedöglött valami rajta), azt jött hozzám lengyelbe. Átvétel után azonnal anyáztam mindkettőjüknek. Egy idő után kiderült, hogy van a gépen hivatalos garancia! A lengyel ASUS szerviz hozzájuk csalogatott, hogy no problem, van rá gari! Küldtem a cuccost, lesz PickUp and Return, minden meg lesz oldva.
Majd küldték a javításról a számláról, amiről anyáztam mind a lengyel ASUS, a svájci ASUS, és a német importőr felé. Később elnézést kértem, s ingyen megjavították kivételesen (alaplap-csere), rajta ismét egy új plombával (most már 3 plomba van rajta basszus... ;] )

Másik példa: Most egy AW GTX 1080-asat segítenék egy kollegának elhozni Varsóból, de SERVICE TAG szám nem mond semmit ... de az ismerősömnek van róla hivatalos számlája kb.

Activcom egy olyan kaliberű bolt, mint mondjuk az itt felsorolt magyar számtech laptopos boltok: [link]

Kreten67 segítette az ismerősömet kideríttetni, hogy mi van a SN számmal ... hát semmi :)
Ez a lengyel rendőr ismerősöm azt mondja, hogy ez lízingelt laptop, s korábban volt kettő gazdája, s az érvényes, ami a számlára van írva. Hétfőn hívom ACTIVCOM-ot, hogy mit tudnak erről a gépről.

Dell Warranty Check

Szumma-szumma: Ha Wayteq a hivatalos forgalmazó, nincs miért aggódni.
http://www.wayteq.eu/hu

Ez ugyanaz a történet, mint amikor pl. Lengyelországba a mai napra már milliárdosoknak számító üzletemberek hoztak be tonnaszámra Japánban Famicon, avagy Európa/USAban NES néven ismert gépeket, amiket lengyelországban "Pegasus" néven adtak forgalmaztak tovább. Wayteq megfogta a Xiaomi-t, együttdolgoznak ... csak a Pegasussal ellentétben a piac már jó X éve nem szűz, azaz lassan már Marika néni is egy újabb laptop-klónnal jön ki (X-X Gamer

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31005) Raymond válasza Bluesummers (#31004) üzenetére


Raymond
félisten

Le lett downgrade-elve az az Alienware rendesen - fele RAM, HDD ki, SSD megfelezve.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31006) Mufanatic


Mufanatic
csendes tag

ismét elérhető..valami rendszer hiba miatt voltak fenn akadások!

[link]

most már csak valahogyan nettóban kellene meg venni! :C

[ Szerkesztve ]

(#31007) Darth_Revan válasza Mufanatic (#31006) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Furcsa is volt, hogy mind az 5 boltban, mind a 6 variáns egyszerre fogy el :U

(#31008) Helltak válasza echterion (#31001) üzenetére


Helltak
őstag

Sok tesztet néztem/olvastam, mindenhol jól teljesített, de azért is döntöttem mellette, mert itt is ajánlottátok;)

Nagybá:

Hynix 2400Mhz-es van benne, ugyanolyat vettem bele, csak 16-osat.
Itt hardveraprón, privátban elküldöm a linket, lehet még van neki.

Xiaomi 14 Ultra

(#31009) Bluesummers válasza Raymond (#31005) üzenetére


Bluesummers
őstag

Jah, nem tudta hónapokig eladni kb. 100.000Ft-tal drágábban, szóval 6000PLN-ért adná RAM / SSD / HDD nélkül. Én nem vinném el, mert nekem helyi garanciával brutál drága, csak szóltam, hogy ha valakinek kell, lehozom. Alapból ilyen drága gépet nemzetközi gari nélkül nem hoznék el. Nálam a 350.000Ft a lélektani határ, tök mindegy milyen gépről van szó, ha
1. nincs rá hivatalos gari
2. nincs eredeti doboz
3. mókolva lett a konfig.

Alapból nem tetszik az, hogy ha valamit az ember megvesz, akkor utána saját kezűleg kell újrapasztázni, mert csak akkor lesznek jók a hőfokok. Egyszerű, nem veszek sohase fél milliméteres "géjmer" notebookot (de nem is adok el), mert ez a gusztustalanság netovábbja. Van az az erkölcsi szint nálam, ami sokkal többet ér pár 10.000Ft-nál. :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31010) Banano


Banano
tag

Neztem errol a folyekony fem pasztarol egy par videot..haaat.. Nem merem rakenni.:D Nincs olyan paszta ami kozel hasonlo tulajdonsagokkal bir,es nem okoz zarlatot?
Most egy CM E1 IC essentialt hasznaltam. Elozo laptopomon 5-6 fok minuszt hozott, a mostanin semmit. Lehet jobb volt a gyari pasztaja?

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#31011) Mikulásbá válasza Bluesummers (#31009) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Soha ne mondd,hogy soha! - tartja a jó öreg közhely.....
Én is kb. így voltam sokáig,a nagy G7x(7xx) gépeken nőttem fel,de most változtak a körülmények,így le kellett adni valamiből-vagy több dologból.Változhat még nálad is a helyzet úgy,hogy kemény kompromisszum kell majd. :U

(#31012) Bluesummers válasza Mikulásbá (#31011) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ha kompromisszum-mentesség kell, akkor a bal megy (GTX 1080), ha nem, akkor a jobb (GTX 960) :D

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31013) Mikulásbá válasza Bluesummers (#31012) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Aha,meg vigyem hozzá a monitort,billentyűzetet,egeret,alátétet hozzá a biciklin. :W

(#31014) Balázzs válasza Mikulásbá (#31013) üzenetére


Balázzs
senior tag

Most a szánkón elfér 😂

(#31015) Mikulásbá válasza Balázzs (#31014) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azon csak virgácsok lehetnek. :B

(#31016) Bluesummers válasza Mikulásbá (#31013) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ha minden nap viszed a gépet magaddal, akkor minden egyes helyre, ahová mész, kötelezően kell gamelni? Vagy csak egyetlen perifériád van?

Nekem van egy üzleti notebookom, otthon van az asztali, munkahelyen a munkával kapcsolatos workstation.
Nem keverem az üzletet a napi munkámmal és az esetleges játékkal / videóigényes alkalmazásokkal.
Ez az All-in-One is jó dolog, ahogy a "mindenes" notebook, de mindig a kompromisszumokról szól, beleszámítva a pénzt.
Na, én nem kötök kompromisszumot. ^^

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31017) Molnartib29


Molnartib29
csendes tag

Help!

Három napja vettem egy új Legion Y520 notebook-ot.
2 napig tökéletesen működött erre ma minden játék szarul megy.
Az eszközkezelőben az addigi alap 2.5 ghz lecsökkent 0.7-re és soha semmi miatt nem emelkedik tovább.
A képernyőképen látszik, hogy nem is melegedik túl semmi. Ez 72 órás csere lesz ugye?

(#31018) consono válasza Molnartib29 (#31017) üzenetére


consono
nagyúr

Én előbb azért megnézném, hogy mire van állítva az energiagazdálkodás, és beállítanám a teljesítmény centrikus profilt. Meg nyomnék egy BIOS resetet.

"In God we trust. All others must bring data"

(#31019) Molnartib29 válasza consono (#31018) üzenetére


Molnartib29
csendes tag

Legjobb teljesítményre van állítva, tegnap pontosan ugyanígy volt. A BIOS reset hogy működik? Az nem okoz garanciavesztést ugye? Bocsi a hülye kérdésesért életemben nem csináltam.

(#31020) KillHates válasza Molnartib29 (#31019) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tépegység csatlakozójában a középső kis tüske meg van?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31021) Ájvé válasza Bluesummers (#31004) üzenetére


Ájvé
veterán

Svájz nem EU tag, ezért más szabályok vannak ott.
Németbe néztem notebookot és írták mindig hogy x év nemzetközi garancia van rá, nyilván azt bárhol tudod érvényesíteni ahol van képviselete a a gyártónak. Ez általában (ahogy láttam) 1 év, független a helyben vállalt garanciától (az lehet hosszabb is).
Az biztos hogy nem egyszerű adott esetben máshol érvényesíteni garanciát. Motorola (ami már Lenovo) telefont akartunk itthon javíttatni, de mondták hogy nem vállalják mivel itthon nem forgalmazzák. Erre persze nem volt sehonnan nemzetközi garancia amire hivatkozni lehetett volna (nem úgy mint laptopnál), más kategória.

(#31022) Mikulásbá válasza Bluesummers (#31016) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak egy gépem van és így is marad,hogy bármikor bárhova tudjam vinni.Ezért kell olyan,ami úgymond mindere alkalmas.

(#31023) Molnartib29 válasza KillHates (#31020) üzenetére


Molnartib29
csendes tag

Megvan a tüske a BIOS-ban pedig nem lehet állítani semmit a boot sorrenden meg 1-2 alap dolgon kívül.

(#31024) Molnartib29 válasza consono (#31018) üzenetére


Molnartib29
csendes tag

Így néz ki az intel Extreme tuning-ban. Ja és a jobb alsó sarokban mi a tököm az a kiszürkült energiatakarékos lófütty? A másik Lenovo notimon nincs ilyen.

(#31025) Banano válasza Banano (#31010) üzenetére


Banano
tag

Meg mindig fura nekem ez a gep..
Valamiert ugy van kitalalva,hogy a venti alig forogjon,es szinte teljesen nema legyen,cserebe bongeszes alatt is siman latok 70-80 fokos cpu-t. Jatek alatt pedig 90 ig engedi eros szelzaj kisereteben.:D

Most hogy ezt a hozzaszolast irom, 55-60 fok kozott ingadozik.Megnyitom mondjuk a youtube-ot es rogton 76 fok.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#31026) Molnartib29


Molnartib29
csendes tag

Egy angol nyelvű fórumon ajánlották ezt a megoldást (a kép a youtube videóból van) és basszus abban a pillanatban "visszatért" a 3,31 ghz. Na de akkor most ez így rendben van? Nem hibás a notebook csak az operációs rendszer hülyesége lehetett, ne is vigyem vissza cserélni, javítani stb?

https://www.youtube.com/watch?v=hO4_b-Lz91Y&t=0s&index=2&list=FLGv1RTGCSb_h76O7hIFR47Q

[ Szerkesztve ]

(#31027) RM007 válasza Molnartib29 (#31026) üzenetére


RM007
addikt

Ez a program régen segített nekem is mikor még gtx 980m kártyát használtam. Sőt valami miatt csak ezzel ment rendesen a gép, a játék. Szóval vettem egy mxm kártyát és távkapcsolaton keresztül az eladó beüzemelte szoftveresen többek között ezzel a TrottleStop dologgal. Szépen beszabályoz mindent. A technikai része az nekem magas.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#31028) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok,

elgondolkodtam laptop cserén. Most Asus g751jy-onom van 980m-el, mindenre elégnek érzem, de több, mint 3 éves a ép, félek előbb utóbb megadja magát:)

Viszont a kérdés: Ha cserélek 1070 + 8750h párosban gondolkodom, szintén 17-es méretben.

Laptop téren ez 500-600 között lenne, ahogy néztem, nagyjából.

Viszont mivel állandóan itthon használom, elgondolkoztam, hogy PC-t vennék, amikor meg csak neteznék, arra úgy is van tabletem. Régen az asztali PC-k ugyanolyan telejsítményben lényegesen olcsóbban kijöttek, de azt jól érzékelem, hogy manapság ez az előny elolvadt?

Asztali 1070 + normális i5 procis gépek monitor, billenytyűzet nélkül is 500k körül vannak, ha veszek még monitort is mellé, kb. ugyanott vagyok árban, mint a laptoppal.

(#31029) echterion válasza Dreadloord (#31028) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, ha mindig asztalnál ülve használod és sosem rakod az öledbe, esetleg ágyban netezés sincs, akkor vegyél asztalit. Én azért cseréltem le az asztalit, hogy a lakáson belül bárhol tudjam használni a gépem, illetve ha néha megyünk valahová, akkor oda is tudjam magammal vinni.

**********

(#31030) Medocsabi válasza Mufanatic (#31006) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nagyon viszket az ujjam a megrendelés gombon bakker. estére össezgyűjtön leírva az összes érvemet a gép mellett, hogy meg tudjam indokolni asszonynak :D
eddig ott tartok, hogy:
1. KELL!
2.Ha eladom a dellt ~150k-ért akkor még 2 kilót ser kellene ráköltsek, enniyből meglenne egy ~2x teljesítményű gép a mostanihoz képes
3.egy Acer Predator használata bizonyítottan jótékony hatással van az ózonlyuk szűkítésére, ezáltal édibédi pandák,bébifókák, meg cuki kutyulik TÍZEZREI menekülnek meg a pusztulástól
4.
5.
segítsetek kitölteni a többit pls :D:D

[ Szerkesztve ]

(#31031) wanted5 válasza Dreadloord (#31028) üzenetére


wanted5
őstag

400-ből már normális, jó gépet össze lehet rakni, 1070-el és i5 vagy ryzen5 procival. Okosan kell összeválogatni a dolgokat (pl. a K-s, unlockolt intel nem biztos, hogy megéri a felárat, főleg most, hogy kifogyóban vannak a készletek). Szóval még mindig olcsóbb egy asztali építése, nem mellesleg a későbbi bővíthetőség és a normális hűtés.

Ha annyira nem vagy otthon a témában vannak topikok, fórumok ahol tudnak segíteni. De azt neked kell eldöntened, hogy asztali vagy noti legyen. Elsőnek ez legyen meg.

(#31032) Banano válasza wanted5 (#31031) üzenetére


Banano
tag

A felebol is lassan. 1070-et mar 90 alatt is hirdetnek hasznaltan,sok garanciaval.Arrol nem beszelve,hogy sokkal tartosabbak az asztali komponensek,mint egy mindig hurcolaszott laptop.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#31033) Bluesummers válasza Dreadloord (#31028) üzenetére


Bluesummers
őstag

Azt a gépet NE cseréld le! Volt hozzá szerencsém. A mostani gépek szarabbul vannak kialakítva véleményem szerint.
Gamer PC + hordozós laptop (nem géjmelésre) sokkal jobb megoldás!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31034) wanted5 válasza Banano (#31032) üzenetére


wanted5
őstag

mert bedőlt a bányászat és most sokan eladják, az hogy megéri-e egy olyan kártya már más kérdés

(#31035) echterion válasza Bluesummers (#31033) üzenetére


echterion
nagyúr

Nocsak, rosszalkodtál, hogy van némi tiltásod?

**********

(#31036) Banano válasza wanted5 (#31034) üzenetére


Banano
tag

Kozel 2ev garanciaval hogyne erne meg? Jo szellozes mellett allando,fix homersekleten jaratjak ezeket,nem veletlen,hogy tobb eves banyaszfarmok is vannak. Mikozben joskapista gamer vga-ja,amit belepakolt a 2 forintos gephazaba valamiert nem mindig eli meg 3-4 eves kort. :)

Ezert is tudom megerteni,hogy Dreadloord le akarja cserelni a tobb mint 3 eves gamer laptopjat.Abban mar legalabb 1000 felmelegedesi fazis volt,akarhogy is legyen osszerakva,barmikor megadhatja benne barmi.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#31037) RM007 válasza Bluesummers (#31033) üzenetére


RM007
addikt

Rossz színben vagy. Gyógyulást kívánok! Szedjél sok vitamint. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#31038) Freddycom válasza echterion (#31035) üzenetére


Freddycom
őstag

Azt meg lehet valahol nézni, van olyan topik, hogy kit miért jelentenek, tiltanak ki?

(#31039) KillHates válasza Freddycom (#31038) üzenetére


KillHates
nagyúr

Volt régen egy "miért moderáltunk" topic, de szerintem tele lett a töke a moderátoroknak, hogy folyamatosan mosdatniuk kellett a szerecsent. Bluesummers-nek megírták, hogy miért pihentették, aztán meg, hogy ezt az orrunkra köti az már az ő dolga... :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31040) Medocsabi válasza KillHates (#31039) üzenetére


Medocsabi
addikt

"BÉBIT SENKI NEM ÜLTETHETI A SAROKBA!" :DDD

(#31041) echterion válasza Medocsabi (#31040) üzenetére


echterion
nagyúr

Valld be, hogy csak azért írod ezt, hogy téged is mellé ültessenek büntibe. ;] :P

**********

(#31042) Bluesummers válasza Medocsabi (#31040) üzenetére


Bluesummers
őstag

A 108. posztom miatt bannoltak 3 órára, mert akinek írtam, azt írtam, hogy kb. űber-géj, s ha elütné egy részeg BMW-s, még akkor is jobban járna mint az UBER automatával. Kívántam neki nagyon enyhez zúzódásokat, de semmi személyesség se volt. Csak annyira, amennyire ő simán aláírta az Uber által kinyírt embert. Ide vagy oda, hogy be volt drogozva / alkoholizálva / lelépett a járdára, stb.
Részemről lezárva, éjjel unatkoztam, s olvasgattam itcafe-t, bár annak a színvonala egyenlő a nullával. Itt a gamer notebookok topikban sokkal többet tanulok tőletek. :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31043) cyberkind válasza KillHates (#31039) üzenetére


cyberkind
félisten

Most is van csak mi pórnép nem láthatjuk mert ezért is nyivák volt, hogy ehhez másnak nincs köze és társai.

Paranormal Cocktivity

(#31044) nagybá


nagybá
senior tag

Megjött a gép srácok (acer akciós predator) és hát...ÚRISTEN!!!
Nem tudom elmondani, hogy mennyire jó vétel volt ez :D

Köszönöm a segítséget! Remélem, hogy tartós darab lesz :).

(#31045) Medocsabi válasza nagybá (#31044) üzenetére


Medocsabi
addikt

De jó neked, Én most kihagyom (ezt is), családi okok miatt jó darabig nem fog beleférni semmilyen plusz kiadás a budge.be. :(

(#31046) Darth_Revan válasza nagybá (#31044) üzenetére


Darth_Revan
veterán

CPU hőmérséklet milyen neked ?

(#31047) nagybá válasza Darth_Revan (#31046) üzenetére


nagybá
senior tag

Még nem néztem, miért érdekel? Mármint azért kérdem, mert akkor adott környezetben megnézem szívesen neked úgy 3 nap múlva (utolsó vizsgám után).

(#31048) echterion válasza nagybá (#31044) üzenetére


echterion
nagyúr

Grat, nagyon jó kis gépet vettél remek áron. Használd sokáig. Ami érdekelne, hogy hogy látod, bontott volt a doboz vagy még rajta volt a záró matrica? Csak kíváncsi vagyok, vajon azért vilt-e ennyire leárazva, mert egy elállós gép volt vagy csak szimplán készletkisöprés volt.

**********

(#31049) Darth_Revan válasza echterion (#31048) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Keszletkisopres inkabb.

2018-ban gyartott modellek, szoval nem sokat porosodtak raktarban.

En is vettem egyet, nekem sajnos annak ellenere hogy mar penteken megrendeltem, kiallitasi darabot adtak (gondolom igy vettek revansot hogy visszavittem a pixelhibas helios 500-ast).
Enyem e miatt bontott volt es fizikai serules is van rajta (jobb oldalt a matrica karcos, a touch paden van egy kb 0.5 cm-es karc, illetve lathatoan a ram bovito fedele mar ki volt csavarozva), de megis elhoztam mert ennyit meger.

Ujrapasztazas viszont kell, mert 90C-t b normal hasznalat alatt eleri a cpu.

Az elado azert hozzatette, hogy "Ha nem kell, akkod van helyette mas jelentkezo" :U

(#31050) Myair válasza nagybá (#31044) üzenetére


Myair
tag

Grat. Én is ma kaptam meg. Boldogság van. :D
predator
Teljesen bontatlan volt a doboz! Én még nem csináltam vele semmit. a kijelzőt néztem meg hogy találok e pixelhibát.

Várom hogy megjöjjön a héten az SSD.
SSD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.