Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#60001) FőDudu válasza Xerath404 (#60000) üzenetére


FőDudu
addikt

Amazon nem irja ki a shipping and import fees osszeget ha nincs raktaron a gep.

Valassz olyan termeket a Hidevolution kinalatabol ami raktaron van - annal ott lesz a Shipping and Import fees - ami a netto plusz szallitas osszegere rakodo Afa.

Azaz veszed a nettot, hozzaadod szallitas dijat, majd * 1,27 es az a fizetendo.

FőDudu

(#60002) Xerath404 válasza FőDudu (#60001) üzenetére


Xerath404
aktív tag

De az a termém amit kuldtem van raktáron nem?
Meg ez is érdekes itt irja ennél hogy in stocks és ugy ugy nem számolja fel az áfát+ vám ot, ha ez tényleg ennyi akkor megrendelném :R
https://www.amazon.com/Razer-Blade-Base-Gaming-Laptop/dp/B08SJDCWBG/ref=sr_1_5?dchild=1&m=A37874AY7SX62V&marketplaceID=ATVPDKIKX0DER&qid=1615650344&s=merchant-items&sr=1-5

(#60003) FőDudu válasza Xerath404 (#60002) üzenetére


FőDudu
addikt

Az Afa-t valoszinuleg vagy ott vagy a Magyarorszagon rad sozzak - keves az esely, hogy nemzetkozi csomagnal meguszd. Marmint olyan esetben ami nem EU-n belulrol jon.

Ezt megkapod kb 1 hetn belul, 2 ev EU-s garival.
De Base modellt csak akkor vegyel, ha nem zavar a venti hangja.
Annal ugyanis sosem kapcsol ki, nem lehet nemava csinalni mint az enyemet ami az Advanced model.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#60004) Raymond válasza Xerath404 (#60000) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem nem eri meg, a leirasban ez van:

"ASUS 1 Year Warranty that comes with your laptop"

Ami ezt jelenti: [link]

"This warranty applies in the country of purchase. ASUS International Warranty offers 12 month limited hardware warranty service for parts and labor repair for select notebooks. Warranty service starts on the date of purchase and is only applicable within countries that have authorized ASUS Repair Centers. Excluding the following regions: South America and Latin America. Please visit www.asus.com for additional information. Not applicable on all units and subject to verification by ASUS."

Az EU-s gari azert ennel boven jobb. Az ara se olyan hudejo, magyar AFA-val 2262EUR amire a szallitas es a VAM rajon. EU-ban ugyanez a 3060-al 2199EUR a 3080-al pedig 2799EUR aron van listazva. A 3070-as gondolom a "standard" 2399-2499 aron lesz az USA termekkel pedig mindent osszeveve nem vagy ettol messze, azt a 100EUR-t pedig nem sporolnam ha csak tengerentuli 1 ev anyag es munka gari van ra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60005) Ubul86 válasza Xerath404 (#60000) üzenetére


Ubul86
őstag

shippinggel együtt valószínűleg igen, kérdés, hogy az itthoni áfával kapcsolatban mi a helyzet, tesznek -e még itthon rá, stb...

(#60006) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Népek, előre is elnézést mert ez lehet picit offtopic, de Ti mint gamer-ek biztosan tudjátok rá a választ...
FH4, felmérő mód..
Hogyan kell ezt értelmezni? Mármint GPU vs CPU fps különbség.
Még egyszer bocsánat, hogy nem notis kérdés... :R :R :R De ha úgy vesszük akkor így is kezdhettem volna ASUS FX506IU FH4 eredmény... Játszható na... :D
KÉP

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60007) Ubul86 válasza DonDragonka (#60006) üzenetére


Ubul86
őstag

64 gb ramod van? durva :D

(#60008) DonDragonka válasza Ubul86 (#60007) üzenetére


DonDragonka
őstag

Munkához kell... Fotó(RAW), viedó(FHD, 4K, 8K) szerkesztés leadás határidőre... Ahhoz meg kell a RAM mert az idő pénz... :B Igen tudom erre jobb lenne egy PC de helyszínre is viszem magammal a gépet, mert általában van időm már ott elkezdeni a feldolgozást... Sőt volt már többször is olyan, hogy amíg hazaértem egy vidéki helyszínről(nem esküvő mert az nem az én műfalyom) addig a kocsiban a noti megcsinálta a videók feldolgozását amit még indulás elött készítettem elő. Itthon már csak ellenőrzöm az eredményt és adom is le... Sitty-Sutty

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60009) RM007 válasza 2018 (#59979) üzenetére


RM007
addikt

Nagyon nem lepődök meg a pontszámon, hisz jóval erősebb laptop a tiéd, de azt megjegyezném nálam más beállítások vannak. Próbáltam mindent felnyomni, és úgy sem akart dolgozni.
Jó volt nosztalgiázni egy olyan benchmark progival amit még nagyon rég asztalin izgultam végig ennek töredéke sebességen. Egy + dll-t még a netről is le kellett vadásznom hogy elinduljon. :)

Amúgy ma beadta a kulcsot az alaplapom. Bevizsgáltattam, feltehetően az alaplapi chip mondott fel (mint gyanús jelölt és még volt más is), miszerint neki ebből elege lett. Így most nincs túl jó kedvem.
Útban egy újabb alaplap. Addig meg csak elleszek valahogy.

Ha megint lesz gépem QUADRO számításos feladatot fogok adni, arra kíváncsi leszek nálad mi jön. Éppen azon fáradoztam volna hogy betegyek egy olyat, csak ez már nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#60010) MaxxDamage válasza RM007 (#60009) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Uhhh...már megint? :F
Akkor sajnos nem bírta sokáig! :W
Én eladnám az összes cuccot ami még van / jó és kezdeném tiszta lappal! Menteném ami még menthető... :U
Vegyél egy totál új lapost már...!!! Csak magaddal szúrsz ki...ez a hajó már elment.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60011) motifator válasza DonDragonka (#60006) üzenetére


motifator
senior tag

Végre egy autós :) Megmondom őszintén még sosem futtattam a benchmark módot az FH4-be, de a tapasztalatom, hogy még 48 FPS mellett is tök jól játszható és nagyon jól optimalizált. A Forza 3 jobban kéri a kraftot. Ha a 1660 Ti-val tolom, akkor én 72 FPS limittel játszom FHD-ban, 4K kijelzőm nincs. Gondolom valami hardveres elméleti max. min. FPS-t számol a teszt, fene se tudja. Lefuttattam, viszont vannak ám kiesett képkockák is [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#60012) k-adi válasza Gawamatsu (#59977) üzenetére


k-adi
nagyúr

elég kelendő (vagy nincs amúgyse készlet belőle :D)

(#60013) KillHates válasza RM007 (#60009) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehhh, basszus, amikor már minden klappolt volna :O
Mi lett a hibajelenség?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60014) 2018 válasza RM007 (#60009) üzenetére


2018
aktív tag

Szerintem engedd el a geped mostmar. Elhiszem hogy jo szerelgetni a notit bovitgetni de tobb gent nem ivel at a tamogatasa mint pl egy asztali gepnel. Asztali vasnal sincs mar komoly oc headroomom power limit az asztali 3080 nal kozbeszol ahogy az 5800x se megy all core 4.7 nel tobbet ezt el kell fogadni. Vegyel bga s gepet azt csak neha ujrapasztazod kitakaritod es megy. Egy ujabb vasat. Vagy ha ragaszkodsz a szerelhetoseghez a legujabb clevot 3080 al.

(#60015) Raymond válasza 2018 (#60014) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60016) motifator válasza RM007 (#60009) üzenetére


motifator
senior tag

Szomorú hír :( De ezek szerint még mindig kitartasz mellette, nem az eladásra gondolok, hanem az új alaplapra. Pedig most van az aprón egy P751TM elérhető áron, amivel megmaradna a bővíthetőség szabadsága, ha ez kritérium.

Funky + Jazz

(#60017) KillHates válasza Raymond (#60015) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D :D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60018) KillHates válasza motifator (#60016) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha menne benne a Quadro R5000-ese, már rég rábeszéltem volna :K
De sajnos a 751-esekben csak a saját MXM-ek mennek :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60019) vakablak93 válasza RM007 (#60009) üzenetére


vakablak93
őstag

Hát szomorú hír :( , de azért jobbulást az öreglánynak!
Egyébként csak kíváncsiságból milyen gépbe való a Quadro RTX5000-ed ?

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#60020) FőDudu válasza MaxxDamage (#60010) üzenetére


FőDudu
addikt

Neki egy jo kis barebone kell neki vizhutessel. :C

Haz.

Abban moddolhat kedvere... Ha nem eleg egy, stackelheto...

FőDudu

(#60021) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok.
Elromlott a asus rog g751jy be a CPU És a GPU hűtő is, mindkettő cserés, nem találok hozzá semmit, a utángyártott meg már 2 hónapja nem akar megérkezni a netről... valakinek van ötlete hogyan tudnám kicserélni?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#60022) KillHates válasza nesh_019 (#60021) üzenetére


KillHates
nagyúr

A léptető elektronika ment tönkre rajta (azaz egyáltalán nem forog) , vagy csak zörög/kerreg?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60023) vakablak93 válasza FőDudu (#60020) üzenetére


vakablak93
őstag

Szerintem elég lenne neki egy új clevo vagy valamilyen WS noti barabone és akkor már alapból úgy építené fel ahogy akarja, de szerintem lesz még 1-2 kör a GT70-ben, személy szerint megértem hogy ragaszkodik hozzá. :B

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#60024) DonDragonka válasza motifator (#60011) üzenetére


DonDragonka
őstag

Hááát ez túlzás, mármint, hogy autós lennék. Néha elindítom, beülök valami nyugger verdába (kedvenc az I-es Golf mert olyanom volt élőben is, és meglepően jól le van modellezve mind a grafikája mind a fizikája) és barangolok, persze néha verseny is van de általában a sereghatók táborában végzek... :D
Viszont a barangolás része nagyon bejön. Azzal szoktam szórakozni, hogy ezeket az útszéli táblákat keresgélem, de mondjuk ez is tud bosszantó lenni ha mondjuk egy templom tetején van... Csak így öregesen :D

A kiesett képkockák viszont érdekesek. Azon a vason amid van azon nem kéne ilyennek lennie ha minden frankón van belőve.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60025) motifator válasza KillHates (#60018) üzenetére


motifator
senior tag

Nem lehet megbűvölni sehogy? A notebookreview-n van P4200 mod.

Funky + Jazz

(#60026) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Nosztalgia ON...
Érdekesek ezek a mai masinák. Még a kilenvcenes évek elején kaptam munkához egy Compaq (Compaq ELite 4 /75CX 486D 75MHZ 24MB RAM 500MB WIN NT 4.0, a kép nem az enyémről készült de pont ilyen) notit az akkori cégemtől. Ez volt az első wow gépem életemben. Ma már nevetséges konfigja van de a maga korában ez volt kb a a top of the top notiban. Ez még ma is megy, mármint be lehet kapcsolni és működik az oprendszer, az alkalmazások, persze nem használom semmire... Most meg veszel egy gépet és azon rágod a körmöd, hogy 3-5 évig bírja már ki különösebb hiba nélkül...
Nosztalgia OFF

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60027) motifator válasza DonDragonka (#60024) üzenetére


motifator
senior tag

Ha nincs beállítva az fps limit, akkor még durvábban dobálja a kockákat a benchmark szerint. Lefuttattam a clevo-n is, [kép] [kép] ott is van, de az az 1-2 képkocka a menet alatt gyakorlatilag elhanyagolható. Nem igazán tűnik fel egyébként a G5-nél játék közben, 72 fps limittel játszom mindig. Nem tudom mi lehet az oka, g-sync hiánya?

Én a heti kihívásokat még megcsinálom rendszerint, de az esetek nagyobb részében csak krúzolok kormánnyal, néhány autónak jól sikerült a hangja (Shelby GT350, Hachiroku és még sorolhatnám). A táblák nekem 2 db kivételével megvannak, némelyik tényleg trükkös. Újabban rászoktam az Assetto Corsára és GT3 kategóriában a Nordschleife-n köridőre megyek :)

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#60028) RM007


RM007
addikt

Köszönöm mindenkitől a tanácsokat.

Elkezdtem keresni az okát miért nem megy a hdmi, valami történt. Csak a bios menü, meg MSI logo jött fel aztán elsötétült a kép. Adattárolót cseréltem, ment fel új rendszer és láss csodát ez is megoldódni látszik.....hát a dch féle driver kavarhatott be. Csak míg a régi rendszeremre mindenféle mokolás nélkül felment, addig az új nem engedte fel. Vagy Windows változatok szivatása fejezet. Mint a, most miért nincs fogyasztás mérőm történet? Hát ezért nem szeretek új rendszert feltenni, csak másolgatni.
Éppen tettem vissza a régi rendszer ssd-t a helyére, probléma magoldva az utolsó láncszem a helyén, innentől 100% -os a gépem, és nem kapcsol be. Meg sem nyikkan.
Ha eddig ez történt volna meg sem lepődök, amit meg engedtem magamnak, na de háttértároló csere után? Nem vettem ki az aksit, az lehet, de akkor is.

Mint mikor a maratonfutó a célegyenes előtt elhasal. :W Azon agyalok mit szúrtam el. Jó volt az külső kijelző nélkül is, kellett rámenni.
Nem tudom elengedni. Holnap a félig összerakott lapost megpróbálom összerakni. Nézegetem mit hogyan......
Az egyik kis, pici kondi a cpu heatsink alatt a radiátor felöl fel volt jőve....meg lett mutatva....csak stabilitás állítólag, mondjuk ezen meglepődtem. Másik dolog a bekapcsoló gomb power szalagkábel eleje meg volt törve. Gyanakodtam is mi van ha elmozdult és eddig épp hogy csak működött.
Állítólag az érintő paneles menü funkciókat érintette volna némelyiknél, amiért még most is megőrülök hogy van ilyenem. Érdekes ezt kellett javítanom nem rég nem reagált pl a képernyőzáró érintő, de alaplapi driver ezt megoldotta egy sikertelen hdmi próba után, amiből mindig erőszakkal tudtam csak kilépni resettel, és ezt sosem szerette a gép. Na ment keményen a basztatás, nem is csodálom hogy vége lett.

És mi lett volna ha nem szerelgetek? Minden a helyén lenne. KH ajándéka nem fog kárba menni, újra összerakom és folytatom ahol abbahagytam, már csak azért is, mert saccra nekem ez a teljesítmény bőven elég még nagyon sok ideig. Amitől meg elromlott simán lehet egy beért korábbi akció eredménye is, ami már nem lesz az új alaplapnál. Hát ha akarok gamer laptopot ez még mindig jobb mint bármi más.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#60029) KillHates válasza motifator (#60025) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott P750-be rakták be. :K
A 751 már finnyás lány

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60030) Dhampir válasza DonDragonka (#60026) üzenetére


Dhampir
félisten

Még a rendes klaviatúra. :)

(#60031) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én közbe látom lett "Maximális teljesítmény" energia séma és arra állítva 51x szorzó is van a CPU-n és megy is. Ha kell úgy használom, ha nem akkor leveszem (all core) 4GHz-re "Obsidian Control State" -be :K

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60032) DonDragonka válasza motifator (#60027) üzenetére


DonDragonka
őstag

Biztos nem a G-sync mert az ki van kapcsolva most nálam. Elsőnek azt mondanám melege van a GPU-nak vagy úgy az egész rendszernek. Tudnál mérni hőmérsékleteket a teszt közben?
Az én gépem trotty limitje 93 fok. Azt sosem éri el játék közben, mert szét van hűtve, de amúgy se mert 92-ben limitáltam. 81 fok CPU és 69 fok GPU max volt amit a teszt alatt AIDA mutatott...

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60033) motifator válasza DonDragonka (#60032) üzenetére


motifator
senior tag

A hőmérsékletek rendben vannak, az tuti nem okozhatja, ez elsődleges szempont nálam, Forza közben a GPU 70 °C alatt van, a CPU is nem sokkal 70 °C felett, de inkább 70 környéke. Megvétel után 1 nappal már friss paszta volt a gépen, azóta a cpu vasat is kapott. Egy komolyabb menet után így néznek ki a hőfokok, szóval nem gondolom, hogy az okozná. [kép]

Funky + Jazz

(#60034) motifator válasza KillHates (#60029) üzenetére


motifator
senior tag

Nem gondoltam volna, hogy az új már ennyire hisztizik miatta :) Akkor van előnye is a "veteránnak".

Funky + Jazz

(#60035) DonDragonka válasza motifator (#60033) üzenetére


DonDragonka
őstag

Hát ez patent.
Második tippem, hogy valami fut a háttérben. De ez kisebb gond kéne legyen mert van kraft bőven.
A harmadik tippem simán a játék nem optimalizált. 😊

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60036) motifator válasza DonDragonka (#60035) üzenetére


motifator
senior tag

Eddig nem figyeltem fel, mert sosem futtattam még le a benchmarkot :) Játék közben nem veszek észre belőle semmit, szóval elengedem.

Funky + Jazz

(#60037) DonDragonka válasza motifator (#60036) üzenetére


DonDragonka
őstag

Így. 👍

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60038) hito


hito
nagyúr

Nálam meg valami nem stimmel. 2x 10 perces Adobe Premiere render alatt másodszor küldi el magát alvóba a feladat közben. Olyan rettenet hőfokok nincsenek, hogy ezt kelljen csinálnia. Proci max 96-ra ugrott másodperc töredékéig, GPU meg 70 fok körül van.

Töltőn van közben. Miért altatja magát meló közben? :U

Most töltőről lehúztam, hátha amiatt melegszik túl valami egyéb komponens, ami beindítja nála ezt az óvatosságot és megnyomja a vészleállítót.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#60039) RM007


RM007
addikt

És nekem is csak az jár a fejemben, ugyan 80W TDP milyen megerőltetést okozhatott az alaplapnak? Hogy előtte kapott olyan pofot hogy csak na, az igen, de jelen pillanat. :U

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#60040) MaxxDamage válasza hito (#60038) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem meg fedél felnyitás majd lecsukás és elmegy alvóba, közbe meg energia sémába ilyen nincs engedélyezve/beállítva... :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60041) vakablak93 válasza MaxxDamage (#60040) üzenetére


vakablak93
őstag

Ez lehet valami clevo betegség, az enyém is csinálja random, pedig friss a rendszer, a többi noti amiket láttam az utóbbi időben meg nem....de hogy miért :F , na meg alvóban ha le van csukva a fedél, az egérrel 5/3-szor jó ha felébred :F

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#60042) MaxxDamage válasza vakablak93 (#60041) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, szintén zenész! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60043) FőDudu válasza MaxxDamage (#60040) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem a Macbook Pro csinalta, de forditva.
Kb idle tevekenysegnel elment aludni. Akar video hivas kellos kozepen is.

Fedel lecsuk, kinyit - taktra onnan folytatodott meg a web radio is....

Persze nem volt ilyen beallitas.
Valamelyik frissites megoldotta.

FőDudu

(#60044) FőDudu válasza MaxxDamage (#60040) üzenetére


FőDudu
addikt

Biosban valami becsukva hasznalatot gatlo beallitas?
Macek esetem a becsukva hasznalat nem javasolt, egy idoben csak hackelessel volt megoldhato.

Lehet Clevo is erolteti a nyitott hasznalatot.

FőDudu

(#60045) MaxxDamage válasza FőDudu (#60043) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lehet Win baja lesz, fene tudja.
Nem állítottam semmit ezzel kapcsolatban Bios-ba, de köszi a tippet, megnézem. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60046) MaxxDamage válasza FőDudu (#60044) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hűtés/átszellőzés (friss levegő bejutás, meleg levegő ki) sok laptopot érint, hogy nyitott kijelzővel használható. (kell használni)
Szerencsére ez erre a Clevora nem jellemző, így full csukott kijelzővel is használható, mert hűtés szempontból nem befolyásol semmit a lehajtotf kijelző.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60047) KillHates válasza MaxxDamage (#60046) üzenetére


KillHates
nagyúr

A MacBook-nál sem számít, hogy hogyan van a kijelző, az is mindent megold "alulról"
Azért vették ki a lecsukott kijelzővel üzemelést, mert olyan halk a gép, hogy a paraszt amerikai elfelejtette, hogy a gép be van kapcsolva és úgy elrakta a táskájába/tokjába és megsült szépen...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60048) FőDudu válasza MaxxDamage (#60046) üzenetére


FőDudu
addikt

Razer eseten is hatrafele alul fujja ki es nem a kijelzonel folfele (ahogy pl. a Macbook pro csinalja).
Felnyitott kijelzonel el van zarva a levego utja felfele, mert a csuklo az nem csak a 2 oldalon van, hanem a kijelzo teljes hosszanban egy L alaku alu profil fut vegig, sot a szalagkabel a kjjelzo kozepenel megy at es vagy 2-3 centi szeles.

2 oldalon van a 2 venti, kozepen a VC van belul ahol elvileg nem is fuj ki semmit.

Az a viszonylag vastag gumilab is azert van, hogy ne szivja vissza a kifujt meleg levegot (fizikai korlat) - illetve megemeli a gep aljat a jobb szellozes erdekeben.

Igazabol minnel fuggolegesebben all a kijelzo, annal nagyobb a hezag az asztalhoz kepest.
Azaz nem jo ha hanyatt vagja az ember a kijelzot, bar akkor is van kb a gumilab nagysagu hezag.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#60049) FőDudu válasza KillHates (#60047) üzenetére


FőDudu
addikt

Na igen. Ahol bele kell irni a mikro hasznalati utasitasaba, hogy elo allat szaritasara nem alkalmas, ott mas galadsagok is elofordulhatnak.

Illetve a mostani gepekrol lesporoltak a nagyon hasznos sleep ledet - aztan nem lathato ha mukodik.

Razernel ugyanugy van a feher 'breathing' led az alvas jelzesere ahogy anno regebbi Mac gepeknel volt. Hasznos.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#60050) sh4d0w válasza FőDudu (#60044) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, nekem folyamatosan csukva van, mert van 2 külső monitor+beviteli eszközök.

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.