Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4801) Casanova* válasza Mikulásbá (#4798) üzenetére


Casanova*
veterán

a jóval jobb gép helyett a nem bővíthető rosszabb asus gépet ajánljátok. a bővíthetőség nagyon sokat számít.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4802) x_o_n válasza Mikulásbá (#4798) üzenetére


x_o_n
veterán

nem tudom mit csodálkozol ha egy forumban csak 300ezret szánsz rá meg a gtx860 nem elég játékra válaszokat kapja az ember akkor mégis mit vársz? :DDD

(#4803) NTonee válasza Mikulásbá (#4798) üzenetére


NTonee
veterán

kicsit túlreagálod. Itt senki nem írt olyat, hogy rossz lenne az asus, nem nézi le senki. Ne felejtsd el, hogy vagyunk még itt, akiknek van/volt asus gépe. Most szimplán egy azonos árú asus és aw gép lett szembeállítva, amiből az aw egyértelműen jobban jön ki. A G75 is kiváló gép, de azért az aw-vel nem épp egy súlycsoport. Ha az lett volna a kérdés, hogy megveheti e az asust (és nincs a képben a másik), akkor természetesen igen lett volna a válasz szerintem mindenki részéről.
,,Ebben a topikban az ASUS "Persona Non Grata"
Ezt nem is értem, hogy miből sikerült leszűrni. :F Nemrég adtam túl a G53-on, imádom azt a gépet és már most belefájdul a szívem, hogy kb fél év és kuka lesz (az új tulaj eléggé felelőtlen és egyáltalán nem ért a gépekhez, de vérpistike haverjai vannak bőven, akik meg "igen"). KillHatesnek G46 gépe van, a fél vesémet adnám azért a masináért (kis túlzással).
A G750 kiváló gép, a 751-ből rengeteg a hibás, elég ha picit olvasgat az ember a neten. Tudom, a tiéd hibátlan, de attól még vannak gondok. Az aktuális 15,6-os gépeknek meg semmi köze a ROG szériához.

(#4802) x_o_n: elég a 300, de akkor használt kell. A gtx 860m kompromisszumokkal elegendő játékra, de meg kell érteni, hogy nem lesz elég fhd high grafikán már a mai játékokhoz sem. És akkor mi lesz később? Ha ez tiszta, akkor semmi gond. A probléma, hogy vacak a hűtés a 300ezres gépek többségében, a belerakott 4magos i7-es procikkal nagyon nehezen boldogulnak, vagy sehogy sem.

[ Szerkesztve ]

(#4804) Muerte válasza Mikulásbá (#4798) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem kéne túlreagálnod a dolgokat szerintem...Csak Asust használtál eddig,jó volt semmi nyűgöd nem volt velük,de nincs összehasonlítási alapod így kissé elfogult vagy ez természetes egyébként én nem piszkáltalak érte sosem,de azonos áron egy később is bővíthető AW jobb vétel lehet,ez a tény.

(#4805) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Túlreagáltam?Legyen.

Feltettek egy sima kérdést,melyiket a 2 közül.Azt néztem,mit kap a pénzéért,ha már használt piacról kell vásárolnia.
Nem csak ASUS gépem volt,MSI-hez is volt már szerencsém,Toshiba Qosmio is volt.AW nem ez tény,már többször írtam miért.Majd ha lesz belőle hivatalosan magyar billentyűzet.

Ez a bővíthetőség nagy vesszőparipa,de magatokból indultok ki.Akarja-e bővíteni?Nem ingyen van a plusz hardver.
Meg tudja-e csinálni rendesen?Ha maga nem,vigye el valahova,ahol megint nem lesz ingyenes.

Nem kell erre válaszolni,csak hangosan gondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#4806) Muerte válasza Mikulásbá (#4805) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Van olyan helyzet amikor jobb választás lehet egy Asus azonos áron egy AW-vel szemben:pl. ha új mindkettő,de egy VX és egy R4 közül az utóbbi a jobb döntés,mert használtak,és ha ne adj Isten a VX-ben elszáll valami,bármi kis alkatrész a lapon,vagy netán a vga/proci akkor kivághatod a kukába az egészet az AW-ben meg kicseréled a kérdéses alkatrészt és gól.

(#4807) KillHates válasza Plasticbomb (#4800) üzenetére


KillHates
nagyúr

A STRIPE miatt.

A kontrollernek azért az SSD-knél is szüksége van időre, így amíg a másikkal foglalkozik a PCH addig van ideje az első SSD-nek betárazni a SATA kábelbe a bit-et :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4808) KillHates válasza Mikulásbá (#4805) üzenetére


KillHates
nagyúr

Látom a kedvenceid közül kitörölted a topic-ot, de az előzmények közül nem... ;] ;] ;] :D :DDD

(ne vedd komolyan csak a véred szívom! :D :R )

Egyébként nekem mondhatni kötelességem lenne az ASUS-t ajánlanom, (talán még meg is üthetném a bokám) de mégis az AW mellett voksoltam, mert tudom, hogy vannak esetek amikor ha azonos vasat kínálnak, de más minőségben, akkor a betyár becsület azt kívánja, hogy a jobbat ajánljuk.
Ha G750-es sorozat merült volna fel, akkor szó nélkül azt ajánlom, de a G75 szerintem sem jobb gép mint akár egy gyengébben felszerelt R4-es AW... Szóval ne szívd mellre, van ez néha így; megtehetném, hogy legyen egy jó kis M14x-em és mégis a kopott G46-ost nyomom! Gyengébb, meg gagyibb, meg nem is világít mint a karácsonyfa, de szeretem,mert eldöcög az i7-3520M-el 8-9 órát, a billentyűzete 100x jobb mint az AW-é, és szerintem sokkal halkabb is a dupla hűtés miatt. De ha valaki megkérdezné, hogy M14xR2 vagy G46 akkor az AW-t ajánlanám, mert jobb a support-ja, cserélhető az akkuja, van benne ODD, nem kell teljesen szétbarmolni egy SSD/HDD cseréjéhez...Szóval élhetőbb gép felhasználói szemmel tekintve.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4809) Plasticbomb válasza KillHates (#4807) üzenetére


Plasticbomb
addikt

De egy laptopba? Egy szerver esetén van értelme, de ahova ezeket veszik, ott nem látom értelmét.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4810) KillHates válasza Plasticbomb (#4809) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az e-péniszről még nem hallottál? :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4811) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hali!

Megöl a méreg. :( Monitor tisztítóval tisztítottam reggel a laptopom, külön ügyelek rá, hogy viszonylag szórva kerüljön fel a képernyőre a permet (bár, lehet, hogy most nem figyeltem erre elégg :W ) aztán egyből le is törölgettem a monitor tisztítóhoz adott kendővel (kikapcsolt állapotban). Lezártam, aztán 3/4 órával később mikor kapcsolom be, látom, hogy bal alul beázott a monitor, a folyadék úgy tűnik, hogy több réteg között is megrekedt! Ilyen van? Hogy a jó búbánatba, személy szerint ezt a laptopot még nem szedtem szét és nem néztem meg tüzetesebben a panelt, de elvileg nem volna szabad ilyet produkálnia...(legalábbis nem ilyen könnyen) Megpróbáltam később hajszárítóval kiszárítani, de semmi változás. Most vagy megszokom, vagy veszek egy új panelt? :W

(L:/dl/upc/2015-02/27/55906_wn0ylgrylnhx4345_img_1312_low.jpg)(/L)

www.adatfalodesign.hu

(#4812) Ursache válasza adatfalo (#4811) üzenetére


Ursache
senior tag

Azt a mindenit :Y Én nem egyszer takarítottam meg még anno a kijelzőt, néha a törlőkendőre fújtam, néha pedig a kijelzőre közvetlenül. Ennyitől azért csak nem kéne "beáznia"... Küldj rá ultrahangot ;]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4813) Goblin12 válasza adatfalo (#4811) üzenetére


Goblin12
őstag

Ilyet még nem láttam. :Y Én sima törlőkednő + csapvíz híve vagyok és ilyet még soha nem láttam. Nekem ez inkább úgy tűnik mintha kapott volna egy ütést, de a folyadék kristályok vagy mik "nem sérültek meg". :U

[ Szerkesztve ]

(#4814) NTonee válasza adatfalo (#4811) üzenetére


NTonee
veterán

kollégámnak sikerült már ilyet produkálnia korábban egy dell gépen. Ő is csak takarítani akarta a kijelzőt és alulról felázott.

(#4815) KillHates válasza adatfalo (#4811) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ennek annyi... Csak professzionális eszközökkel lehetne szétszedni a panelt és ultrahangos mosóban letakarítani. De az többe kerülne mint egy kijelző...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4816) adatfalo válasza KillHates (#4815) üzenetére


adatfalo
senior tag

F*sza, sajnos én is így gondoltam... :( akkor kezdhetek nézelődni. Most mobilról vagyok, így nehezebb a keresgélés, de vajon vannak emberi áron Alienware17 R5-be való ips panelek (ez nem az volt)?

www.adatfalodesign.hu

(#4817) parkasz válasza adatfalo (#4816) üzenetére


parkasz
senior tag

részvétem. :(
Gondolom itt is egybe van ragasztva mint az m15x-nél. Nekem ott por ment alá :O
Hál istennek találtam egész emberes áron hozzá komplett full hd kijelzőt. Be sem merem rakni, majd ha már annyira zavar, mert amúgy ritka és piszok drága :(((

(#4818) Muerte válasza adatfalo (#4816) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Gari nincs már a gépre?

(#4819) adatfalo válasza Muerte (#4818) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nincs, de ez a gép neked ismerős lehet, mert WARZ kollegától lett megvéve. Reggel óta azon mérgelődöm, hogy inkább maradt volna koszos a képernyő... :O Ha 1000 gépet nem raktam már össze, akkor egyet se... erre ilyenek történnek velem. :W

www.adatfalodesign.hu

(#4820) Muerte válasza adatfalo (#4819) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem nagyon értem ezt a beázás dolgot,normális esetben ilyen nem nagyon történhetne meg :(

(#4821) Muerte válasza parkasz (#4817) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az új szérián nincs már üvegréteg és nem egyben van a zsanérral,csak egy szimpla kivehető matt panelról van szó.

(#4822) parkasz válasza Muerte (#4821) üzenetére


parkasz
senior tag

Na, legalább valami egyszerűbb lett :K

(#4823) KillHates válasza Muerte (#4820) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem... :U :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4824) KillHates válasza adatfalo (#4816) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem az a panel nem IPS. Sima TN-es LG-Philips van benne. Egyébként ne bánd nagyon, szerintem nem egy túl jól sikerült panel. Samsung-é sokkal jobb, vagy amit a G751-es Ánuszba raktak az IPS és gyors is!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4825) kreten67 válasza parkasz (#4822) üzenetére


kreten67
senior tag

Hát én már cseréltem kijelzőt ügyfélnek miután kb: ugyanígy próbálta tisztítani,és az nem csak foltos lett ,de még 3 csík is megjelent 2-3 nap után.

(#4826) kreten67 válasza KillHates (#4823) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen az új szérián nincs üveglap,sokak örömére és néhányak bánatára!

[ Szerkesztve ]

(#4827) adatfalo válasza KillHates (#4824) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszi, ezzel én is tisztában vagyok, sőtt, ez nem az eredeti panel volt, hanem egy: Modell B173HW02 V1 . Ahogy olvasom lehet 3D-s panelt is tenni bele, ami "csodaszép" nekem elég lenne valami sima full hd-s jól működő "cucc"

www.adatfalodesign.hu

(#4828) KillHates válasza adatfalo (#4827) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, akkor a gyakorlat már megvan, már csak a szakértelmen kell csiszolni egy kicsit; megtanulni a megfelelő pucolási technikát és nem leégetni a komplett LVDS rendszerét a gépnek a 3D-s panel bele erőltetésével :D :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4829) vandor01


vandor01
őstag

.

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#4830) NTonee


NTonee
veterán

Napi játékunk: Mi látható a képen?

megoldás: MSI Gaming Dock. Bemutató az MSI GS30 Shadow notebookkal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4831) KillHates válasza NTonee (#4830) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fúújjj! Neeeee! Az a csatlakozó a gép hátulján!! Mekkora igénytelenség!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4832) wanted5 válasza NTonee (#4830) üzenetére


wanted5
őstag

és vágjak egy lyukat az asztalba vagy hogy képzelték ennek a használatát? :W
az a csatlakozó meg külön kincs, 2015-ben ilyeneket kell látni...

(#4833) KillHates válasza wanted5 (#4832) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mondjuk ásol egy gödröt és belerakod? :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4834) wanted5 válasza KillHates (#4833) üzenetére


wanted5
őstag

de akkor olyan mélyet hogy soha többet rá ne találjak :D

(#4835) Casanova* válasza NTonee (#4830) üzenetére


Casanova*
veterán

ez most pontosan mi? Killhates:szerintem tök jól néz ki :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4836) KillHates válasza wanted5 (#4834) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D

El nem tudom képzelni mi járhatott a tervezők fejében.
Bár a kidolgozottsagot tekintve, gyanítom, hogy ez valami béta példány lehet...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4837) NTonee válasza Casanova* (#4835) üzenetére


NTonee
veterán

ha a linkre ráböktél volna, akkor nem kérdeznéd. ;)
Nem olyan nagyon régen az Alienwaretől érkezett egy Graphics Amplifier nevű termék. Erre az MSI úgy döntött, hogy bármekkora ökörség is, muszáj lemajmolni, nekik is kell ilyen. Ebből lett az MSI Gaming Dock. Külső vga, amivel játékossá teheted az amúgy nem arra való masinád. Persze kizárólag azt, amelyik rendelkezik azzal a béna csatlakozóval a hátulján.

(#4836) KillHates: A videóban mondta a csóka, hogy volt nála korábban a béta verzió, de ez már a végleges. :D

(#4838) Casanova* válasza NTonee (#4837) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi, fain. :) telón vagyok,nem látom a linket,de tudom mi ez már. elfogadnám. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4839) NTonee válasza Casanova* (#4838) üzenetére


NTonee
veterán

nekem telón is látszik, normál és mobilnézetben is, csak oda kell bökni a "spoiler!" feliratra.
Elfogadnád? Mihez, mire, hogyan, miért? :F Szerintem majd normálisan nézd meg még1x gépről.

(#4840) Casanova* válasza NTonee (#4839) üzenetére


Casanova*
veterán

ja odaböktem a spoiler feliratra és kidobta. megtudtam nézni,köszi. mindig képek szoktak lenni a spoilerek. azokat nem nyissa meg a szar opera mini, azért nem böktem oda.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4841) egyedülülő válasza NTonee (#4839) üzenetére


egyedülülő
őstag

Neki mindegy csak MSI logó legyen rajta. :DD

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#4842) conqver válasza NTonee (#4830) üzenetére


conqver
aktív tag

Az AW hasonló megoldása csak a 14/15-ös vagy a többi modellekhez is jó?

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#4843) KillHates válasza egyedülülő (#4841) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y ;] ;] ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4844) Casanova* válasza egyedülülő (#4841) üzenetére


Casanova*
veterán

az meg a másik :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4845) Muerte


Muerte
Topikgazda

Én először hirtelen egy régi Canon nyomtatónak néztem,aztán megláttam a logót :D

(#4846) Casanova* válasza Muerte (#4845) üzenetére


Casanova*
veterán

de hát ez egy MSI nyomtató :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4847) NTonee válasza conqver (#4842) üzenetére


NTonee
veterán

A hivatalos blabla csak az Aw13-at említi, semmi mást. Viszont ha benézel a shopba, akkor az látszik, hogy már az Alienware 15, 17 gépekhez is rendelhető. Viszont mivel egyedi csatlakozója van, így sem a régebbi modellekel, sem más gyártók gépeivel nem kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#4848) conqver válasza NTonee (#4847) üzenetére


conqver
aktív tag

Köszi.....2015-ös AW gépekkel használható :(((

Shadow&Dust.....

(#4849) NTonee válasza conqver (#4848) üzenetére


NTonee
veterán

ha csak ez a baj... van univerzális kütyü is. Csak kicsit érdekes elképzelés, hogy finoman fejezzem ki magam :D
bemutató videó

(#4850) redbulz válasza NTonee (#4849) üzenetére


redbulz
tag

Jól értelmezem, hogy ha ezt szeretnéd akkor a géped ott hever használat közben félig megbontva a "belein fekve" ? :Y Mert akkor tényleg érdekes elképzelés...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.