Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#66001) 2018 válasza Xerath404 (#65996) üzenetére


2018
aktív tag

Bocsi de egyáltalán nem hugyozza körbe a 3060 as 130w os a 90 w os 3070-et. Éppen, de alatta van. Itt kikereshető, mert mindkét géppel rendelkeztem/ rendelkezem.

(#66002) Ubul86 válasza 2018 (#65999) üzenetére


Ubul86
őstag

egs, én is így voltam vele, párhuzamosan volt mindegyikből.
Aztán egyre idősebb vagyok és időhiányban szenvedek :D

(#66003) Xerath404 válasza 2018 (#66001) üzenetére


Xerath404
aktív tag

játékok terén sem?, én csak yt-testek alapján mondom.

(#66004) Pocok256 válasza Ubul86 (#65995) üzenetére


Pocok256
veterán

Most nem veszekedésképp, de megvan amugy neked a Microsoft Xbox Series S ? Mármint hogy menynibe van és mikor jött ki és menynivel jobb mint a one x ? Series S pont a one x és a series X között van ezért tűnne logikus lehetőségnek.
Vagy erről mi a véleményed csak azért hogy képbe vagy e :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#66005) Ubul86 válasza Pocok256 (#66004) üzenetére


Ubul86
őstag

nem vagyok képbe, mert azt akartam amúgy venni, csak lebeszélt mindenki róla a megfelelő topicocban, hogy az a One S szellemi utóda.
Szóval ennyire vagyok képben :)
mondjuk úgy, hogy mielőtt beírtam ide a tapasztalataimat, előtte több hónapig írogattam a megfelelő helyekre ezzel kapcsolatban, hogy akkor most melyiket érdemes, ha már volt One S-em és One X-em is.

[ Szerkesztve ]

(#66006) echterion válasza Ubul86 (#66005) üzenetére


echterion
nagyúr

Amit nem veszel kellő súllyal figyelembe: a Series S ugyanazt a gpu-t kapta, mint a One X, a processzora erősebb. És mivel a SS nexgen, a nextgen only játékokról fogsz lemaradni, ha a One X mellett teszed le a voksod. Most még nem, de gyorsan ki fogja követelni a gamer társadalom a nextgen játékokat, azokat meg nem fogják tudni megcsinálni, csak ha elengedik a One X kezét. A kérdés ugye, hogy mikor fog ez bekövetkezni. De be fog, pláne, hogy a Box marketing egyik alappillére, hogy a legerősebb konzol vagy micsoda. Csak ezt kell számításba venni, hogy későb bizony mindenképp cserélni kell, így ha most vettél volna S-t, akkor ezt a cserét úsztad volna meg a jövőben. Erre próbált Pocok rávilágítani.

**********

(#66007) -FLY-> válasza Xerath404 (#65996) üzenetére


-FLY->
őstag

Azt gondolnám hogy egy 130w 3060 már asztali teljesítményt hoz. Az meg nekem hogy miből van a ház mindegy, mert nem fogom használni, egyszer bekapcsolom azt megy, külső bill, egér, monitor, sim cuccos. Évente párszor meg csak kibírja a műanyag is ha odébb teszem.

(#66008) Ubul86 válasza echterion (#66006) üzenetére


Ubul86
őstag

Persze, ezt értem
De fentebb volt az összehasonlításom az 1650-el és 3070-el pl.
Ugyanerre világítottam rá én is. Már most kifutó az 1650, mégis azzal árulnak egy rakat "gamer" gépet. Aztán a laikus delikvens megveszi, mert occsó gémergép, és pofára esik.
Más kérdés, hogy mik az igények.

(#66009) echterion válasza -FLY-> (#66007) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát gondolni gondolhatod, de attól még nem úgy lesz: az asztali 3060-asnak 170W a tdp-je. És ez nyilván még nem a vége, csak a standard limit.

**********

(#66010) Gergello válasza Ubul86 (#66000) üzenetére


Gergello
addikt

Én pc-hez hasonlításba nem mennék bele, mert az túl mély, de most megvételre One X-et én már nem ajánlanék. Nekem az Xbox360 volt a kedvencem, az szinte egy évtizedet vitt.

(#66011) Pocok256 válasza echterion (#66006) üzenetére


Pocok256
veterán

Pocok256 emberi és értelmes hangja echterion :DDD Kösöznöm kolléga :D Öreg vagyok én már ehhez nem ment volna ilyen szépen :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#66012) Silverboy válasza Ubul86 (#66000) üzenetére


Silverboy
aktív tag

PS2-t meg kiszolgálták 14 évig. :DDD

Amúgy konzol terén le vagyok maradva, egy PS3 SS-em meg PS1-em van. Az is inkább már csak ezért mert Butatévém van és van rá HBO :DDD

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#66013) -FLY-> válasza echterion (#66009) üzenetére


-FLY->
őstag

Uh, most nézem, hogy a normál 2060s, amin van, annál még a 3060 mobil gpu 14% lassabb. Nah ilyen nem fér bele, dobom az ötletet.

(#66014) Silverboy válasza -FLY-> (#66007) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Faragjunk a hűtésen, faragjunk a házon, faragjunk a kijelzőn, faragjunk a merevítéseken.

PC-ről vált Laptopra tipikus esete (nem támadás :)):
Székely farag egy nyárfát az udvaron.
– Mi lesz abból édesapám? – kérdi a fia.
– Kocsirúd. – feleli az öreg.
Egy óra múlva megint arra megy a gyerek.
– Mi lesz abból édesapám?
– Fejszenyél.
Megint egy óra múlva:
– Mi lesz abból édesapám?
– Fogpiszkáló, ha el nem b*szom.

#66013 -FLY->
És lőn világosság. ITX kisméretű konfiguráción nem gondolkodtál? Vagy csak az elszabadult VGA árak miatt nézegetsz/tél laptopok fele? :B

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#66015) echterion válasza Pocok256 (#66011) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem is csak munkaidőben. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

**********

(#66016) -FLY-> válasza Silverboy (#66014) üzenetére


-FLY->
őstag

Praktikusabb lett volna egy laptop, meg ár-érték arányban most kb a legjobb döntésnek tűnt, mivel magában is használható akár. VGA kivételével már öreg a gépem, így mindenképpen csere lesz, plusz akkor már legyen nagyobb grafikus teljesítménye is, warzone megesz mindent amúgy is. Gyártói egybe gépeket nézegetem, pl az aceré eléggé kompakt és azért benne van a 3060ti.

(#66017) Silverboy válasza -FLY-> (#66016) üzenetére


Silverboy
aktív tag

600ból már körübelül megvan a 3060Ti, egyéni építéssel is.
~300K kb a kártya bótból.

AMD Ryzen 7 5800X - 140K
B550M - 45K
Tridentz 3200Mhz 2x8GB CL 14 - 50K
GOLD 650 - FSP - 35K
ITX normális ház meg már 30K / 600ból megvan és fejleszthető mindenfelé, és vihető mindenfelé

600ból meg lehet jó laptopot is venni ez tény :B
(Egy jó Alienware, Clevo, MSI is 600 de inkább Millától indulnak)
(Brandelt dolgokba én nem bízom, ez nem kompatibilis a cseredarabbal, az nem :DDD)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#66018) -FLY-> válasza Silverboy (#66017) üzenetére


-FLY->
őstag

Mondjuk jelen körülmények között jobban megérné, ha a vga maradna és minden más menne, mert iszonyatos árak vannak. Minél kisebb gépet összedobni, ami elfér az asztalomon, hogy az egész lábtér megmaradjon a pedáloknak. Van egy olyan érzés, hogy jobb szívvel adnék inkább 600-at egy lapiért, mint, hogy 200-at is rádobjak az asztalira. :DDD
Pro-kontra minden, alszok rá, köszi.

(#66019) rosszcsont88 válasza 2018 (#65999) üzenetére


rosszcsont88
tag

nincs semmi bajom a consolal ,
sok baj van viszont vele ..
nincs cpu socket
silány minöségü alkatrészek ,nem is tudom hogy tudják eladni
drága játékok .
usb 3.1 nincs rajta . se usb-c
RTX mod nincs :D(talán XSX)

(#66020) echterion válasza rosszcsont88 (#66019) üzenetére


echterion
nagyúr

Minek a socket, ha a 150ezres cpu-t is drágállja a nép? Ez nem pc.
Nem tudom, mi a silány rajta, én nem vettem észre semmi silányt, ellenben pl. a visító, cw-tól beteg pc alkatrészekkel.
Nem drága, sőt. Megveszed lemezesen, eladod, miután meguntad. Ezt lehet fokozni azzal, hogy használtan veszed, majd eladod.
Minek az usb 3.1 vagy a c? Ez még mindig nem pc.
Van rtx.

Süt a tájékozatlanság az írásodból. Tájékozódjon, mielőtt megalapozatlan döntéseket hozol, különben anyagilag szarul fogsz kijönni az élet minden területén.

**********

(#66021) rosszcsont88 válasza echterion (#66020) üzenetére


rosszcsont88
tag

és 250e árat drágálja szerinted ? kicsit lentebb ment ár nem sokat ,
normális bga socket kell bele semmi extra,és 10 évig jó lesz consol

[ Szerkesztve ]

(#66022) 2018 válasza rosszcsont88 (#66019) üzenetére


2018
aktív tag

Huha na akkor felhomalyositalak igyekszem. :D Nekem van rtx eromu pc, csucs rtx es laptop, es mind a ket konzol ps es box a legerosebb. Megis megvettem oket. Miert? A kenyelem miatt, oled tv elott fekve jatszom az ágyban. No meg azert is mert legalabb 5+ evre befejezem a gep epitest. Rtx 3080as karik vannak az asztalimban, rtx 3080-3060 a ket notimban. Ott van meg a konzol exkluziv jatekok kerdese, foleg playstationon. Egy arra irt jatek koroket ver a legszebb pc-s cimekre is. Jatekmenetben is, nem csak grafikailag. Nem akarok kimaradni semmibol. Mindket konzolban ultragyors tarolo van. Pikk pakk betoltodik minden. Mik a kotelezo cimek psre? Van nagyon sok. God of war, last of us part2 gt sport, xboxra forza horizon reszek, meg a motorsportok is. Ja de ezek futnak pc-n is? Bizony! Meg egy par korabban ps exkluziv cimek is. Jo ez nekunk? Persze. Sokkal erosebbek ezek a konzolok mint a korabbi verzioik. De meg lehet nezni a regi ps4 bol mit kihoztak az eletciklusa vegen. Van 1 db uj generacios ps5 jatekom egyelore. Ratchet rift apart. Na mar ez is nagyon jo pedig friss a gep. Bga socket? Minek? Nem lehet a konzolt fejleszteni. Van ray tracing ezekben? Naná hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#66023) echterion válasza rosszcsont88 (#66021) üzenetére


echterion
nagyúr

Oké, én feladom. :))

**********

(#66024) Ubul86 válasza Gergello (#65994) üzenetére


Ubul86
őstag

hehe, visszaolvasva, tényleg belekavarodtam, Series X-et próbáltam ki :D az elsőnél mikor írtam hogy One X-et próbáltam ki, az a legújabbra vonatkozott
utána pedig ott van, hogy "SZERINTEM" :) tehát csupán csak egy sokadlagos vélemény egy olyan embertől, akinek amúgy sincs szava a fórumon, és nem szakszerű megítéléssel adózik a termék iránt, csak laikus emberként :)

(#66025) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egy kis szösszenet, portalanítás és a többi X170 módra :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#66026) echterion válasza MaxxDamage (#66025) üzenetére


echterion
nagyúr

"Cleanelni"... Max, tényleg nem találtál erre magyar szót? ;]

**********

(#66027) MaxxDamage válasza echterion (#66026) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mert? Miért? Tudja mindenki mi az...nem? :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#66028) gyemipapa válasza MaxxDamage (#66025) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A battery pedig simán akku is lehetne, de ha az egész iromány angolul készült volna, a többségünk valszeg akkor is megértette volna, viszont én sem értem, amire van normális magyar szó, minek flancoskodni az angollal...
De te gondolom amikor takarítasz, akkor is úgy mondod cleaneltem a lakást egy vacuum cleanerrrel. :D

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#66029) vakablak93 válasza MaxxDamage (#66025) üzenetére


vakablak93
őstag

Te aztán szereted ápolni azt a gépet :D
Most aztán tényleg igénytelen
clevo tulajnak érzem magam, én csak az éves pasztacserekor fújkálom ki ami tüdőből megy azt kész :DDD
Mielőtt megkérdeznéd rajta vagyok a bill témán, csak ma nem értem rá annyira se hogy felhívjam őket. :))

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#66030) MaxxDamage válasza gyemipapa (#66028) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sokszor a magyart helyettesítem angollal is (szóban) de hát ez van :D

vakablak93:
Asszonyt jobban, nyugi :DDD
Csak az ára érdekelne (privátban) :R
Én mindenemre vigyázok, ilyen vagyok. :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#66031) FőDudu válasza echterion (#66026) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha mar hasznalni nem tudja, legalabb takaritja.... ;)

FőDudu

(#66032) FőDudu válasza gyemipapa (#66028) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy inkabb hooverezett, nem? :C

FőDudu

(#66033) k-adi válasza MaxxDamage (#66030) üzenetére


k-adi
nagyúr

A sok konzol off komment meg a cleaning között egy témába vágó érdekes videó:

[ASUS Zephyrus S17 Review - The Best 17” Gaming Laptop?]

(#66034) Gawamatsu


Gawamatsu
senior tag

Nézegetem, nézegetem a boltokat és mibe futottam éppen?
Legion 5 Pro Stingray (fehér), 5800H, 3060, magyar. PSREF
Rendeltem is egyet, ki tudja mikor jön legközelebb (és mi...)

(#66035) 2018 válasza Gawamatsu (#66034) üzenetére


2018
aktív tag

Gratula jo gep. :C En kihagyom.

(#66036) Djatis


Djatis
senior tag

Nincs valakinek egy Crysis Remaster save file-ja? :)

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#66037) radi8tor válasza Gawamatsu (#66034) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, egyszer élünk. :D :C

⭐ Stella

(#66038) KillHates válasza MaxxDamage (#66030) üzenetére


KillHates
nagyúr

Végigolvastam és most így érzem magam mint nyelvtannáci:


Lajos, basszus! Úgy írsz mint egy affektáló 20 éves pöcs, miközben egy komoly férfi vagy!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#66039) fordjee válasza Gawamatsu (#66034) üzenetére


fordjee
aktív tag

Elég jó áron van szerintem, Radiumnál is megjelentek az 5 pro-k, meg a 7 is, Rtx 3070-el és 3080-al is. Majd ha megkaptad, jöhet valami beszámoló tőled is.
Sőt, a 1650ti-s meg rtx 2060-as Legionokhoz képest bomba ára van :)

[ Szerkesztve ]

fordjee

(#66040) 2018 válasza fordjee (#66039) üzenetére


2018
aktív tag

Remegett a kezem a rendeles gombon jo kis gepek a legion 7esek. :D

(#66041) echterion válasza fordjee (#66039) üzenetére


echterion
nagyúr

Lajos, Lajos, te sz*pni jársz ide... ;] :P

Bocs, nem válasz volt, csak olvasva a fórumot könnyezve röhögés közben rossz gombra nyomtam a telómon. :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#66042) k-adi válasza KillHates (#66038) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Úgy írsz mint egy affektáló 20 éves pöcs, miközben egy komoly férfi vagy!"

ja látszik:DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#66043) fordjee válasza 2018 (#66040) üzenetére


fordjee
aktív tag

Azért van egy masszív áruk :)
Én meg várom az XMG-t, hogy leakciózza a Fusiont., de az istennek sem akarja, pedig lassan kellene valami már :)

fordjee

(#66044) Gawamatsu válasza fordjee (#66039) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Jó hogy mondod, nézem is és mondom vissza a 3060-asat és csinálok belőle 3070es rendelést

(#66045) Djatis válasza KillHates (#66038) üzenetére


Djatis
senior tag

De Lajos azt nem írta le, hogy ne tesco-s konyhakéssel nyírjuk szét a csavarok fejét, hanem megfelelő alakú és méretű csavarhúzókat használjunk.
Plusz ne basszuk ki a jó gappadokat ;] ;] ;] :C :C :C

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#66046) fordjee válasza KillHates (#66038) üzenetére


fordjee
aktív tag

Én inkább egy határtalan lelkesedést, elégedettséget, büszkeséget és örömöt érzek az írásban, nekem jobban bejön, mint valami száraz, lelketlen szösszenet :)

fordjee

(#66047) fordjee válasza Gawamatsu (#66044) üzenetére


fordjee
aktív tag

Kérdés, hogy nekik van-e készleten. Ahogy nézem, a notebook.hu-nál van, Radiumnál nem látom, hol a készlet. A keresőjük is halál szar, vagy csak én nem tudom használni, de beírom hogy lenovo legion 5 pro, és az összes létező notebookot feldobja.
Szerk, jaj látom az adatlap alján, hogy elérhető.

[ Szerkesztve ]

fordjee

(#66048) Gawamatsu válasza fordjee (#66047) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

A kérdés inkább az, h melyik bolt megbízhatóbb. Ill Pl Aloha szervizeli e ha gond van vagy csak a TMX.
Mind1, náluk is leadtam egy rendelést 5 Pro 3070-re...

[ Szerkesztve ]

(#66049) 2018 válasza Gawamatsu (#66048) üzenetére


2018
aktív tag

tmx azzal meg tele van a homar blog.

(#66050) Gawamatsu válasza 2018 (#66049) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Akkor ajánlom, hogy jó legyen a gép

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.