Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4851) NTonee válasza redbulz (#4850) üzenetére


NTonee
veterán

jól értetted, bár ahogy néztem, van belőle ExpressCard végű verzió is.

(#4852) Goblin12 válasza NTonee (#4851) üzenetére


Goblin12
őstag

Ez nem is egy rossz cucc, kell egy valami cucc ami megemel addig a notit, hogy ne érjen semmi alatta hozzá, és máris mehet a móka. ( Szerencse ha a wifi kártya illetve a pci-e half slot a bill alatt van w510. :) )

(#4853) parkasz


parkasz
senior tag

Nah, lassan kész a gamer gépem. Legalábbis nekem, amikhez kell gamer :)

Alienware M15x (nebula red)
- I7 920xm
- 8GB Micron (na, ide kell még egy jobbfajta ram :B )
- Nvidia Geforce 680m (köszönet érte Muerte75 mesternek :K )
- Samsung 256 GB SSD
- Intel® Centrino® Ultimate-N 6300
- full hd panel
- Dell 240W töltő PA-9

(#4854) Dreadloord válasza parkasz (#4853) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Ez mennyibe fáj összességében?

(#4855) parkasz válasza Dreadloord (#4854) üzenetére


parkasz
senior tag

A gépet 120k-ért került hozzám.
A vga 90k volt, a combosabb táp 16k + az i7-920xm 25k
Egyéb kiadásokkal ( pl.: tartalék full hd panel) együtt olyan 270k körül állt meg a dolog.
Ramom, ssd-m volt a régi gépben :)

Ezért cserébe 15 colon azt kaptam amit vártam. :)
Más 15 colos alternatíva, mondjuk nem is jött szóba.
A vga upgrade Muerte 75 mester segítségével és aktív közreműködésével jött létre. :R
A gép előtte még szét sem volt szedve, a paszták is az eredeti gyáriak voltak :)
3d mark 11 alatt max a gpu-z max 69 fokot mutat.

Egy szó mint száz van egy számomra fullos gép, ami kielégíti minden gémer igényemet.

[ Szerkesztve ]

(#4856) Medocsabi válasza parkasz (#4855) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jó kis gèp,irigyellek érte :) nekem még várat magára a gamer laposom,volt szerencsém megkérni párom kezét,így ha jövő tavasszal megvan a lagzi,már lesz anyagi fedezetem... :) addig csorgatom a nyalam itt a fórumon :D

(#4857) parkasz válasza Medocsabi (#4856) üzenetére


parkasz
senior tag

Gratulálok a leánykéréshez!
Persze ha erre költöd a közös bevételeket, lehet, hogy újdonsült nejed megnyúz érte. :D
A tapasztalat beszél belőlem, hidd el :K

(#4858) Muerte válasza parkasz (#4855) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Na azzal a procival már sehol nem lesz gond hogy "kihajcsa" a 680-at :) ...oszt legalább melegszik-e nagyon, azt nézted? ;]

(#4859) redbulz válasza Medocsabi (#4856) üzenetére


redbulz
tag

Nahát, ismerős helyzet, minden esetre jó tudni, hogy van kihez fordulni, ha az ember azon gondolkodik, hogy összelegóz egy ilyen gépet :D

(#4860) parkasz válasza Muerte (#4858) üzenetére


parkasz
senior tag

Tegnap került bele a proci, de tesztelésre már nem jutott idő. Ma rázavarom a 3d mark-ot :K
Ha minden jól megy akkor a héten lesz időm a back cover moddolására is. Ha beválik, akkor lecserélem a notepal u3 ventijeit egy halkabb verzióra, pl noctua :K

(#4861) Muerte válasza parkasz (#4860) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem lesz ott gond :N a procira legjobb az MX4 egyébként (aránylag vastagon lehet adni neki,nem baj ha kicsit kitúrja a matériát a mag szélein) ;) ... múltkor elfogyott az ICD-m és MX4-gyel kentem a 3920xm-et,meglepődtem hogy sokkal jobb lett a hőfok mint előtte,kipróbáltam vga-ra is de ott meg roszabb lett 5-6°C-kal...fene se érti,de pedig így van :DDD Az a hűtőpad mod inkább majd nyáron lesz esedékes nálad,akkor is csak élettartam növelés érdekében,mert nem rossz az a gyári hűtés sem.

[ Szerkesztve ]

(#4862) parkasz válasza Muerte (#4861) üzenetére


parkasz
senior tag

MX4 ment rá, és nem is sajnáltam tőle, persze azért ésszel kentem :D
Nem kapkodom el a modot, előtte átgondolom, az tuti. Valahogy azt is szeretném megoldani, hogy szűrő is legyen rajta, minél kevesebb koszt kapjon. :K

(#4863) Muerte válasza parkasz (#4862) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A szűrőkkel annyi gond van hogy pont a levegő áramlását is akadályozza amit ugye nem kéne,de ilyen 1x1mm-es lyukrácsozattal már lehet próbákat tenni majd.

(#4864) ako001 válasza adatfalo (#4811) üzenetére


ako001
aktív tag

Hali!
Rèszvètem a kijelzöd miatt.Viszont most megnèztem nekem milyen,mèg csak a tv-hez adott rongyal törölgettem,szerncsèmre.
A szakèrtöktöl kèrdezem,ez vajon normàlis hogy ilyen,a màsik oldalt is ugyan ilyen.Alul felül ok.

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#4865) adatfalo válasza ako001 (#4864) üzenetére


adatfalo
senior tag

Szia!

Azóta képzeljétek el kiszáradt, nagyon haloványan látszik, de csak és kizárólag oldalról és nagyon alacsony betekintési szögből, így egyáltalán nem zavaró. Kb 4-5 nap kellett míg teljesen eltűnt a folt de már a posztom utáni napon látható volt, hogy zsugorodott. Tehát akinek beázása , foltosodása van azt tudom tanácsolni, hogy ember küzdj és bízva bízzál. :D
Akartam is képet csatolni, de a képeken se észrevehető az a folt.

ako001 Viszont ez tényleg elég fura jelenség, eredeti panel van a gépben? :F

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#4866) ako001 válasza adatfalo (#4865) üzenetére


ako001
aktív tag

Persze nem volt még piszkálva.Kivéve amikor Muerte mester átpasztázta a dolgokat,azóta nem nagyon mennek a fokok felfelé :R

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#4867) Jojo5


Jojo5
őstag

Sziasztok!

Ennyit megérne ez az AW ?

Mennék ki Hamburgba és kéne valami noti, nem vagyok nagy gamer inkább CS, de ha már kimegyek, akkor kipróbálnék 1-2 gamet, azok meg úgyis gépigényesek lennének...

Valamint még ezt a két schenkert néztem ki
p504
p503

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#4868) Jojo5 válasza Jojo5 (#4867) üzenetére


Jojo5
őstag

Vagy ez az R5 lenne jobb választás ? :F

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#4869) adatfalo válasza Jojo5 (#4868) üzenetére


adatfalo
senior tag

Hali!

Ezek fix árak? Csak mert átszámolva brutál jó ár-érték arányban vannak, legközelebbi gépvásárláskor jobban megéri majd kiutaznom. :DD

Egyébként az R4 jobban meg van pakolva, az R5-be ha mást nem SSD-t tuti vennék még. Ami még az R4 mellett szólhat, hogy tudtommal a billentyűzet és a képernyő panel is jobb minőségű, mint az újabb R5 társa.

www.adatfalodesign.hu

(#4870) Jojo5 válasza adatfalo (#4869) üzenetére


Jojo5
őstag

Sajnos németet csak általánosban tanultam, de ha jól tudom ez az oldal olyan náluk mint nálunk az OLX\Vatera stb... :U

az R5 mellett csak a 880 szólna szerintem más nem... viszont az meg bőven erősebb a 680m nél...

Erről a panel\képernyő különbségről csak hallottam mindjárt utána guglizok... :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#4871) Muerte válasza Jojo5 (#4868) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az R5-nél szinte biztos hogy sántít valami...kizárt hogy 550€-ért akarja eladni bárki is a gazdája,ha a gép hibátlan lenne.

(#4872) adatfalo válasza Muerte (#4871) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nem lehet, hogy ezek csak kezdő licit árak? (Mondjuk nem látok rá semmi utalást :S) Ha nem, akkor tényleg fura. :F

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#4873) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! Clevo P170SM notikrol mik a tapasztalatok vélemények? A konfiguráció ez lenne: i7 4710 + GTX780 + 16GB + 17,3"

Egy HP8770w-t váltana amiben i7 3630 + quadro 3000m + 16 GB van.

A Clevo milyen minőséget képvisel?

Rappi

(#4874) KillHates válasza SeatZola (#4873) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát a HP EliteBook Workstation után a Clevo -hogyismondjam?- fog támasztani minőségi hiány érzést... :)

Magyarán; a Clevo jóval erősebb, sokkal gyorsabb, de egy ipari hulladék lesz a HP WS után.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4875) phg válasza SeatZola (#4873) üzenetére


phg
csendes tag

ha gondolod tudok neked teszteket küldeni clevo P170EM és P177SM-A gépek teljesítményéről , hőfokokról :R nem rossz gépek , bár a p170SM - röl pont nincs infóm se tapasztalatom de ha már ipari hulladék abból is az elit ;]

(#4876) KillHates válasza phg (#4875) üzenetére


KillHates
nagyúr

Természetesen én is Clevo-t választanám, mert az GAMER gép, a HP meg WS.

Ez olyan, mintha egy Nissan 350-es és egy S Mergát hasonlítanánk össze.
Mindkettő megy mint az állat, de míg a merci a kényelem és a minőség, addig a 350Z az élmény és a sport!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4877) alapz@j


alapz@j
tag

Sziasztok! Az Acer VN7 és a Lenovo Y50 közül melyik ajánlanátok? Főleg a tartósság, megbízhatóság érdekelne, az akku élettartam vagy súly/méret nem releváns. A legújabb, GTX960M-el szerelt modellek jönnének szóba.

(#4878) Medocsabi válasza alapz@j (#4877) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ahogy a fórumon ismerem a szakikat,Nekik olyan mintha azt kérdeznéd:melyik kezeteket vágnátok le?a balt vagy a jobbat? :D de lehet nincs igazam :)

(#4879) KillHates válasza alapz@j (#4877) üzenetére


KillHates
nagyúr

Amit az ÉN! tapasztalatom alapján merek állítani, hogy a Lenovo Y sorozata konvergál a retek melegágya minősítés felé. A support (ami valójában csak egy email cím) nem igazán reszponzív, magyarán b@sznak válaszolni, hogy mi van a garanciában visszaküldött gépeddel. Halottam már eltűnt memóriákról és SSD-kről is rémtörténeteket. Ami a tuti, hogy a MÉG garanciális Y-okat is behozzák hozzánk fizetős javításra, csak ne kelljen rá várni heteket-hónapokat....
A másik a király hűtés:

Újból biztosra mentek Lenovóék: a CPU melegét ráfújja a venti a GPU hűtésére... Egy fokkal jobb mint az előző Y-ok hűtései, ahol "felfűzve" voltak a hőcsövön a nagyobb chip-ek, de azért ez még mindig távol áll egy AW átgondolt hűtésétől...

Az Acer Nitro remélem csak a nevében lesz robbanékony :D Még nem igazán van tapasztalat vele, de annak a poetsét nyomnám a hűtéshez Furmark alatt aki ezt a szlimgémer-baromságot kitalálta!! Itt is rommá van BGA-zva minden, tehát ha lejárt a gar és gép kidől akkor zsebbenyúlós a javítás. A bővíthetőség is kimerül a RAM-SSD-HDD szentháromságban...
Viszont a hűtés valamivel ígéretesebb:

Mondjuk ez sem az igazi, mert itt is akkurátusan ügyeltek arra, ha az egyik BGA dolgozik, akkor az izzadtság szagból jusson a másiknak is, tehát a hőcsövek ráfutnak mindkét magra. Annyival talán jobb a helyzet, hogy két végén disszipál a rendszer, tehát a torlópont a kép chip között keletkezik (ennek feltétele mindkét venti működése)

Szóval ahogy azt mondani szokás; egy GAMER gép legyen minimum 5 centi vastag, legyen akkora tápegysége mint egy tégla, és olyan legyen a ventilátora mint a tangabugyi! (ha nem figyelsz megy az ujjad a 3.14csába)

A többi inkább csak felpimpelt konzumer masina....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4880) KillHates válasza Medocsabi (#4878) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott a pont! :R :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4881) Jojo5 válasza Muerte (#4871) üzenetére


Jojo5
őstag

Írtam nekik, remélem valamelyik összejön így ~200k alatt\környékén... :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#4882) Muerte válasza Jojo5 (#4881) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egy 880M 200k kis túlzással,akkor a többi? Még ha valami kőgazdag ember csemetéje árulja akinek nem számít a zseton,nekem akkor is túl szép hogy igaz legyen.

(#4883) Jojo5 válasza Muerte (#4882) üzenetére


Jojo5
őstag

Én ellenék a 680m-es változattal is szerintem... :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#4884) NTonee


NTonee
veterán

,,It’s now the coolest and quietest thin and light gaming notebook on the market!"
,,The cooler features twin, high-quality Sunnon fans with independent fan control for GPU and CPU."

Az új Asus G501
Jó a duma, kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#4885) Szepi1979 válasza NTonee (#4884) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Hm. Ha azok közös hűtőcsövek hogy lehet független a gpu/cpu ventivezérlés?

“ nem kell mindig nyerni “

(#4886) NTonee válasza Szepi1979 (#4885) üzenetére


NTonee
veterán

nekem is azon akadt meg a szemem, azért is másoltam be azt a mondatot. furcsa elképzelés.

[ Szerkesztve ]

(#4887) Jojo5


Jojo5
őstag

és ez mennyire reális ?
max a 860m-et lecseréli az ember fija'...

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#4888) Ursache


Ursache
senior tag

http://origo.hu/techbazis/20150313-szupervekony-gamer-laptopot-mutatott-be-az-asus.html

Kezdők.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4889) Molk válasza Ursache (#4888) üzenetére


Molk
tag

Aha...
A gyártó szerint olyan fejlett hűtési rendszer dolgozik a gépben, hogy játék közben sem süvítenek a ventilátorok benne hangosan.
És ez szerintetek mit jelent? ;]

(#4890) KillHates válasza Ursache (#4888) üzenetére


KillHates
nagyúr

Már leadtam az igénylést ;]
Szerintem elhajtanak mint a legyet... :D

Egyébként az Origo egy dezinformatív dilettáns banda... Ráadásul a bolsevikok bérencei. Én még ott egy normális cikket sem olvastam, illetve ha igen akkor azt az Index-ról húzták át. A legjobb minap a "mikrosütő roncsolja a víz molekulákat" cikkük volt azzal az Istentelen baromsággal amit már 20 éve kb 1000 cikkben megcáfoltak

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4891) Ursache válasza KillHates (#4890) üzenetére


Ursache
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4892) Muerte válasza Ursache (#4888) üzenetére


Muerte
Topikgazda

960M "csúcsvideókártya" :Y Egy 680M ~ +30%-kot ver rá... :DDD

(#4893) KillHates válasza Ursache (#4891) üzenetére


KillHates
nagyúr

:DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4894) Muerte


Muerte
Topikgazda

180W-os tápokkal adták ki a forrasztott AW-ket,throttlingol mindenkinek mint a barom,most meg a Dell cseréli kifelé mindenkinek 240-esre :DDD ...nemtom ennél van-e még lejjebb... :(((

(#4895) Ursache


Ursache
senior tag

Es milyen hw-val?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4896) ldave


ldave
félisten

GTX 860M-ról mi a vélemény? High (nem ulta) beállításokra, 1080p mellett?

A Slime draws near! Command?

(#4897) Dreadloord válasza ldave (#4896) üzenetére


Dreadloord
senior tag

5-90 FPS, játéktól függően...

(#4898) Ursache válasza Dreadloord (#4897) üzenetére


Ursache
senior tag

Mi az 5 fps? :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4899) NTonee válasza Ursache (#4898) üzenetére


NTonee
veterán

Gta4 patchek nélkül, vagy watchdogs, maxra húzott grafikával :D

[ Szerkesztve ]

(#4900) ldave válasza Dreadloord (#4897) üzenetére


ldave
félisten

Ami kéne a WoW, Guild Wars 2 és az Unity motorral érkező inde címek (Wasteland 2, Original Sin és társaik). Szóval nem a Crysis 3-at szeretném tolni.

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.