Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#92001) undercover válasza echterion (#91986) üzenetére


undercover
senior tag

Köszönöm a tanácsokat.

Inkább bevállalom, hogy Pro gépem lesz RTX3060-al, mint sima de RTX3070-el akár. De szerintem az előbbi is nagyon jó lesz.

Jelenleg egy Dell Inspiron 15 7559-em van I76700HQ meg GTX960M-el. Szerintem elég jó kis dimenzióugrás lesz :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#92002) RM007 válasza Raymond (#92000) üzenetére


RM007
addikt

És vajon hány generáción keresztül lesz hozzá elérhető újabb? 1? :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92003) echterion válasza undercover (#92001) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha elég a 3060 neked és elfogadod, hogy némi kompromisszum kell vele az új játékoknál, akkor bizony a Pro remek választás lesz. Érezhető a minőségbeli különbség a két gép között. :K

**********

(#92004) Raymond válasza RM007 (#92002) üzenetére


Raymond
félisten

En egyelore az utobbi evekben nem lattam problemat a Framework tamogatassal. Legyen az gyari vagy 3rd party. Egyebkent nagyon jo a termek es az irany megint, erdemes vegignezni az egesz videot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#92005) Csupati válasza Raymond (#92000) üzenetére


Csupati
senior tag

Igen most néztem meg jobban ,de a cpu valóban alaplap cserével oldható meg. És a kérdés hogy régebbi cpu kompatibilis e az új gpuval.

[ Szerkesztve ]

(#92006) Csupati válasza Raymond (#92004) üzenetére


Csupati
senior tag

Illetve a régi lappal mit csinálsz? Becserélik oké de arra hogy ad garit a gyártó ha pl új gépbe rakja mert visszajön az alkatrész es nem kukázzákmert pazarlás. Tény hogy jó dolog de vannak kérdéses részek, vennél e új gépet a kérdésem alapján használt alaplappal amit ki tudja hogy gyilkoltak. Nem tudom hogy megy ez a cserélős dolog de kicsit jobban belegondolva.....

(#92007) Raymond válasza Csupati (#92006) üzenetére


Raymond
félisten

Erre is ott a valasz a videoban. Mar regota vannak hozza 3D nyomtathato hazak amibe berakod es hasznalod rendes PC-kent es most van/lesz megvasarolhato haz is hozza. Ez a ceg pont arrol szol hogy semmi ne legyen kukazva. Nezd vegig a videot, egy jo intro hogy lasd mirol szol a ceg filozofiaja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#92008) vakablak93 válasza Frozen (#91996) üzenetére


vakablak93
őstag

Lehet hogy rossz, gyenge hűtésű lesz. Elválik ha megjelenik.
Természetesen ha rossz lesz akkor engem sem fog érdekelni. :N

Ami a 2 évente gépcserét illeti, én nem fogok 2 évente cserélni, mert nekem nem érné meg. :N

Cserekor jelentős külömbséget várok el, valamint az aktuális igenyeimmel leírt lista teljesítését.
Amit az Intel 1-2 gen alatt hoz az nekem nem elég önmagában.

Ha gépet veszek a legolcsóbb kompromisszumokkal a használhatóságnak erősen határán lévő modellek is sok pénzbe kerülnek.
Szóval én inkább jól megnézem mit veszek, mert évekig nálam lesz.

#91997 csupati:
Igen, láttam hogy lényegében alaplapcserélgetés van, de a video alapján úgy láttam a gpu egy második modul kompletten.
De majd kiderül ha végre megjelenik.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#92009) Csupati válasza Raymond (#92007) üzenetére


Csupati
senior tag

Nem néz ki rosszul. Sőt elég érdekes .
Egy dolog ami számomra kérdéses: a pcei X8 "MXM" kártya.
Én ugy látom nem igazán éri meg megtartani pl a vga-t mert kb minden mást kell venned hozzá hogy használd ,és azért nem építesz ilyenből desktop gépet mert mégse annyira cserélhető benne a cuccos.
Tény hogy rohadt jó ötlet és tetszik is, de még mindig sok dolgot látok benne ami számomra kérdéses, nem kötöszködésből csak na ...
#92008vakablak93
Igen a cpu része kérdéses, viszont a Gpu-s dolog jó lehet, a kérdés hogy ha most megveszed mondjuk 11-12 gen intellel , akkor az pl az rtx 5-6-7-8 as szériát vagy ami ezek után jön meddig fogja támogatni. VRM hogy fogja birni a laposban az erősebb vga-t , sőt ezek a gpu-k hány wattosak ? Az a két hőcső nem tünt túl meggyőzőnek ha egy 4090 es lenne benne ...

[ Szerkesztve ]

(#92010) Frozen válasza vakablak93 (#92008) üzenetére


Frozen
őstag

Amit az intel hozott a 11 generáciohoz képest a 13 generáció több mint 50% és nem elég?
Mekkora jelentős különbséget szeretnél?
ezt az 1-2 évet tulajdonképpen a legtöbb gyártó 2 éves garanciával le is fedi.

Én ezt a gépet régebbi modellekkel tudom elképzelni hiszen már mxm es gpu sem készül a tervek szerint a 40xx szériából...

Egyébként én nem vagyok híve ennek a legos dolognak a laptopok tekintetében ,mert előbb vagy utobb kikopnak a csatlakozoknál és vagy lötyögni vagy elpattani vagy csak nem megfelelően fog mükődni.Nem véletlen integrálnak egyre több mindent rá az alaplapokra. Ha pedig így külön lesz esetleg mint ahogy a videoban is olyan árazása lesz egy következő generácios updatnek amivel nem fogja megérni frissiteni hiszen annyiból garanciális gépet fogsz venni sokkal nagyobb teljesítményben.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#92011) Raymond válasza Csupati (#92009) üzenetére


Raymond
félisten

Hat egy 4090 nem hiszem hogy lesz benne, de figyelembe veve hogy a 4060-as 65W-bol hozza azt a teljesitmenyt amit a 3060-as 135W-bol [link] ugy azert van mit beletenni a mostani generaciobol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#92012) vakablak93 válasza Csupati (#92009) üzenetére


vakablak93
őstag

Ezeket csak akkor tudjuk meg ha egyszer végre megjelenik.
Az a két pici cső nem épp biztató, főleg annak fenyében hogy a külömböző procis alaplapokat is szemlátomást ugyanazzal a hűtéssel adják a 13-as modellben, de azért a remény hal meg utoljára.

Amia támogatást illeti, na az egy jó kérdés lesz. :))

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#92013) vakablak93 válasza Frozen (#92010) üzenetére


vakablak93
őstag

Őszintén? Önmagában nem érezném oknak a váltásra. Engem sok dolog együtt érdekel, például hogy a szoftvereket amiket használok hogy futtatja a gép. A legújabb AAA izék sem érdekelnek, csak Genshin impact, World of Warship, Age of Empires meg egy két coop van a gépemen oszt annyi.
Valamint szerintem te is tudod hogy ezt az Intel csak egyszer játtszhatta el, a procik felépítésének megváltoztatásával, most majd meginnt tyúklépésben adagolnak.
A 12. és 13.gen közt kb nevetségesen kicsi a külömbség meginnt, mint a régi szép időkben. :D

A proci kapcsán csak annyi érdekel hogy az álltalam használt képszerkesztő stb progikkal mennyire fliud a működés , vagy a renderidők hossza stb.
Ez már ki is lövi az intelt, mert azzal dadogsz mondjuk export alatt míg amdvel nem. Az akkuidő is gyengébb intellel.
Játék szempontjából meg ha van egy 8/16 procid ami meg tudja hajtani a gpudat akkor édesmind1 kb mid van.

Ezen felül nálam a gép kialakítása stb számítanak még nagyon, mostanában hagsúlyos lett még több egyéb dolog is.
Én sokáig fogom használni bármi is lesz a clevo után. Biztos hogy nem fogok holmi divatból cserélni 1-2 évente cserélni. :N

Ami a lego gépet ileti, nekem a clevoval pont bejött. Még anyagilag is eléggé megérős volt, szóval én ezt nem zárom ki.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#92014) Csupati válasza vakablak93 (#92013) üzenetére


Csupati
senior tag

Én is megmaradok a Clevonál, amihez nem lesz késöbb elég egy 6/8 magos intel cpu az megérdemli hogy a polcon maradjon, a GPU kapcsán meg majd lesz bele egy RTX 30xx de az nem most lesz, egyenlőre amire használom elég lesz ígyis főleg FHD-ban.
ami nagyon felkeltette az érdeklődésem azok a moduláris portok na az qrva jó ötlet lett, illetve ez a touch és bill dobálós megoldás jol néz ki .

[ Szerkesztve ]

(#92015) vakablak93 válasza Csupati (#92014) üzenetére


vakablak93
őstag

P751-be RTX 30XX kártya?! Úgy tudtam azokhoz már nincs heatsink támogatás P751/775 fronton. Nem csak az x170 kezel olyat?
Én nem hallottam még hogy RTX 20XX kártyánál újabb belemenne ezekbe a kövületekbe, meg hogy kapható lenne clevo 30XX MXM kártya egyáltalán.

A moduláris portok, na igen, bár a DM2-vel bezárólag a P751 is konfigurálható volt portok kapcsán ( pár resellernél ), a későbbi modellekben ez meg lett szüntetve.

Egyébként én még kivárok és nézelődök, ha még egy évet várok akkor sincs gond. Szolgál még a clevo, mondjuk van port rajta ami feladta már :D

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#92016) RM007 válasza vakablak93 (#92015) üzenetére


RM007
addikt

[link] Kapható RTX 3080 is ezekbe a kövületekbe. :D
Én sok évre terveztem. Ami jönni fog majd nagyobb ssd modulok, erősebb ram modulok, jobb gyári hűtőmodul, jobb és erősebb VGA, nagyobb felbontású és frekvenciájú portable külső kijelző a laposra belsőleg. Szóval csak legyen rá pénzem. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92017) Csupati válasza vakablak93 (#92015) üzenetére


Csupati
senior tag

Aliexpressen van hűtő hozzá elég komoly de 120e ft
A TM hűtője jó hozzá ahhoz jött 20xx kártya.
Unlocked bios is van 8-9 gen supportal. Ergo minden adott hozzá.

(#92018) Csupati válasza RM007 (#92016) üzenetére


Csupati
senior tag

[link] 3060 450eur

(#92019) FőDudu válasza Csupati (#92018) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem is sok. Elsore.

130W TGP. Ahhoz hutes is kelleni fog. Ami meg ennyi lesz.
900 Euroert mar van 3060-as laptop is. Ami ugyanugy 130W TGP.
[link]

Szoval ismet egy pelda az ertelmetlen upgrade-re. Ami csak a fanoknak erheti meg.

Hogy is hivjak amikor romokat tamasztanak fel? OLDTIMER ;)

FőDudu

(#92020) echterion válasza RM007 (#92016) üzenetére


echterion
nagyúr


;]

Azé' a 3080 árából komplett új masinát veszel, a megérős műsortól elég távol áll ez.

[ Szerkesztve ]

**********

(#92021) KillHates válasza echterion (#92020) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tegnap vett Attis egy R9, 3080-16GB, 32GB, 1.5TB, 300Hz garanciális, újszerű Asus szörnyeteget 600 ezerért. Én is úgy gondolom ezek után, hogy nem igazán bestbuy az egymilliós 3080MXM... Ez kb. olyan történet, mint amikor az emberünk vett egy 30 milliós sportmercit amit szétszedett az autószerelőjével és beépítette a technikát a régi 5 milliós bálnamercijébe. Így lett egy korszerű de oldschool pénztemetője...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#92022) RM007 válasza FőDudu (#92019) üzenetére


RM007
addikt

Az is egy értelmetlen dolog mikor új laptopot veszünk csak azért mert azt mondják most olcsó, közben semmi szükségünk rá. Aztán megint újat majd megint és sosincs megállás csak a folyamatos költözés.

Fentebb említett Quadro P5200-as mxm kártyámat ha jól emlékszem még 2019-ben vásároltam 200e ft-ért és azóta használom is hébe-hóba. Van egy olyan előnye ezeknek a kártyáknak hogy helyezheted egyik laptopból a másikba és ha nem kell akár el is adhatod talán még többért mint vetted szemben az alaplapra forrasztottal aminek az élettartama is jóval rövidebb és egy idő után már a kutyának sem kell az adott körítés miatt. :K

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92023) RM007 válasza KillHates (#92021) üzenetére


RM007
addikt

Feltehetőleg az alacsony példányszám miatt olyan drága másrészt a kifutott technológia váltás miatt. Az olcsó magánszemélyes hirdetéseket kell mindig figyelni. A modularitás párti emberek ezt kicsit másként látják. ;)

Nem érte meg az mxm a gyártóknak mert aki vett az tovább használta mint azt szerették volna ráadásul szabadon ezért kezdték el nehezíteni szoftveresen majd hardveresen is a felállást, majd bejelentették itt a vége. Ebből ha jól átgondoljuk mi is jön le? Nekünk jobb volt.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92024) Frozen válasza vakablak93 (#92013) üzenetére


Frozen
őstag

Szerintem akkor néz első körben utánna mekkora is a különbség a 12-13 gen közöt ,mert szerinted 10-20% is nevetségesen kicsi és tyuklépésnek számít . Mintha a rivális gyártó sokkal többet lépne előre. Itt egyébként az a lényeg ,hogy 1-1,5 év alatt kijön +2 genereráció és a 2 generáció 30-40% pluszt hozz. Arról nem is beszélve ipc -ben mennyit erősődnek ez idő alatt..Lehet bárkinek öskövület procija nagy órajelen ,ha az új generációból már az alsó szériák is reggelire eszik meg.
Egy nagyon fontos szempontot mndig elfelejtenek a tuningerek és akik bővitgetni szeretnének. Az pedig nem más mint " a számítógép sebességét a leglassabb eszköz határozza meg,, Ez idézet volt egy nagy embertől ergo hiába tuningolsz fel bármilyen alakatrészt nem fog jelentősen gyorsabb lenni a vas.

Lehet bejön neked ez a legos dolog , de én meg úgy vagyok vele hogy 900 euroba volt anno 3060 al szerelt laptop 2 év garanciával. Szinte mindenre elég átlagos gamernek.
2 év telt el most van 1100 euroba 4060 as.... 200 euro különbségből aligha tudnál bármit upgradelni ezen kivül pedig folyamatosan garanciális a gép és mikor eladod az is sokat dob ,hogy garis a gép.Ha bármi bajod van vele akkor ott a garancia...
Szóval ez a legos dolog max neked jön be és neked éri meg szerintem meg nagyon nem.
(ez kb mint fent is írták van 3080 as mxm 2600-2700 dollárért ennyiből már 4080 as laptopot veszel ......)

És végeztéül a 40xx szériából semmilyen tervezet nincs mxm változatra és ha már most ennyire nincs rá tervezet a késöbbiekben tuti nagy igény és kereslet lesz rá. Röhelyesen vicc kategoria annyiért adnak egy kártyák mint amibe egy laptop kerül.....
Még hab a tortára a tunderbolt jelentősen gyorsulni fog szóval simán elképzelhető ,hogy a gyártók ebbe az irányba fognak elmenni. Főleg akkor ha tényleg az intel beépítet gpuja olyan erős lesz amit pletykálnak pár éven belül.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#92025) FőDudu válasza RM007 (#92022) üzenetére


FőDudu
addikt

En ha veszek valamit altalaban hasznalom minimum 4-5 evet, aztan veszek ujat.

Van igy itthon megkimelt IBM T60 (X1400 kartyaval es 1400x1050-es kijelzovel)(9 cellas nagy akkuval).
Ugyanigy egy Lenovo T400s erinto kepernyovel es kulteri kijelzovel (500 nit).
Egy Macbook pro 13" (Early2015) (8GB/256GB ssd).(uj akkuval)
Egy Dell D820 is akadt, az is mint az uj. Nvidia Quadro kartyaval meg 1680x1050-es kijelzovel. Meg az akkuja is jo.

Ezek mind mukodo kepesek, idovel kerult beelejuk maximum ram es uj SSD.
De ettol meg tudom mire nem erdemes aldozni.

Altalaban az uj jobb. Legalabbis en igyekszem megtalalni a minosegi elore lepest.
Razerem utan nehez lesz - valamelyik cegnek nagyot kell guritania, hogy lenyugozzon.
A generalt igenyek - gyorsabb GPU, gyorsabb proci - engem nem erdekelnek. Legyen dupla akkuido, jobb hang - olyan dolgok erdekelnek amiket erzekelek/hasznalok es nem a teszt eredmenyek allitjak.

Olvastam egy jo megkozelitest: a mostani ujdonsagok nagy resze egy olyan problemara nyujt megoldast amire a dolog megjelenese elott igeny sem volt. Okos izzo pl. Regen is volt dimmelheto, idozitheto, max nem telefonrol buzeraltuk.

Raytracinget letojom, azzal mar kozepsulis koromban (kb 35 eve) szorakoztunk, csak akkor napokig szamolt egy kepet a gep.

Nekem tobbet er a hordozhatosag, hosszu akkus ido, minosegi es letisztult dizajn, jo kijelzo, mint a teszteredmenyek altal mutatott (sokszor nem valos) kep.

Mert nekem a CS:GO-ra boven jo a 2070 Super MaxQ is, total felesleges lenne 4090-ben gondolkodnom. Vizhutest is kieltem fiatal koromban. Marad a hang es kep. Arra jo egy jo kijelzo meg egy kelloen jo fej/fullhallgato.

Nem vagyunk egyformak. Elhiszem, hogy nektek az a kartya is elore lepes.

FőDudu

(#92026) RM007 válasza Frozen (#92024) üzenetére


RM007
addikt

Tudod az a kérdés bedőlsz-e a reklámoknak mikor az orrod alá dörgölik hogy 10-30fps többleted lesz ha lecseréled komplett a gépedet és akkor mennyivel jobb lesz az adott tartalom mellett, holott semmi szükséged rá mert az előző vásárlásod számodra tökéletesen megfelel. Csak azt az elemet cseréled ami már nem szemben azzal hogy komplett mindent. Aztán az új laptopnál több negatív pont gyűlik össze a régivel szemben annak ellenére hogy az gyorsabb mert a gyártók nem törekednek a tökéletesre. Most mondanám van (meg volt) itt olyan tag aki nem régiben sűrűn cserélgette a laptopját mert egyik sem jött be valami miatt, mindig kellett újat nézni. Ami biztos és jó azt szerintem célszerű megtartani.....
vagyis a megszokott kényelemnek is van ára amit meg kell fizetni, mint mikor az első osztályra veszel jegyet! :K

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92027) RM007 válasza FőDudu (#92025) üzenetére


RM007
addikt

Akkor nem sokban különbözünk. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92028) vakablak93 válasza Frozen (#92024) üzenetére


vakablak93
őstag

Megnéztem, a 10%-al már felfelé kerekítesz. Jó lesz az 8-nak is.

És igen, ez tyúklépés.
Ha te úgyérzed neked megéri és minden egyes százalék teljesítmény jól jön akkor hajrá, nem beszéllek le róla. :R

De az én szempontomból is gondold át, 10% kb így néz ki:
30 perces exportból lesz 27 perc.
Ez nem érdemi külömbség, ennyiért én nem akarok fizetni. :N
A win11 kötöttség is negatívum nálam.

csupati: ez érdekes, a TM hűtést én 60 euróért vettem, mi a 120K azon?? Vagy ez már valami extra cucc?
Ami a matekot illeti az anyagiak kapcsán, azt csak te tudhatod hogy jössz ki.
Én meghúztam egy pontot nekem mi érte meg és mi nem, tovább nem mentem, azaz hogy olcsóbban jöjjek ki egy új gépnél.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#92029) Csupati válasza Frozen (#92024) üzenetére


Csupati
senior tag

Mondjuk ahogy látom hiába veszel 2 évente másikat mert ,ittis azért meg lett osztva de pl az m18 is csalodás volt kijelző terén, melegszik pl. És ki tudja hogy ezután mi lesz a gyártó részéröl a filler b@szás alatt, közben meg egyre drágább lessz a gép.
Itt még azt mondja az ember hogy a saját igényeimre szabom a gépet mint kijelző , mint hardveresen , aztán csak az adott elemet cseréli az ember ha már nem elég.
Az itt megosztott Framework laptop is ezt a szegmenst célozza csak kicsit másképp.Ami nem biztos hogy rossz csak még elég bizonytalan és senki nem tudja azt mondani hogy bevállt megbizható .
Ha úgy látja az ember hogy a Linus -os laptop jó vétel lesz , akkor ugyis vinni fogják mint a cukrot, egynelőre még a hardveres részét sem ismerjük és ez az ami egyenlőre elbátortalanitja az embereket tőle.
Az meg megint a másik oldala a történetnek ha a bga-s gép tönkremenne és javíthatatlan akkor az egész gépet dobod át a vállad fölött, ellenben pl a Clevo-nál ha a cpu v gpu megpusztul csak kicseréled és használod tovább.

(#92030) Csupati válasza vakablak93 (#92028) üzenetére


Csupati
senior tag

[link] ez ilyen extra cucc akár vizezni is lehet, mint ahogy MaxxDamage gépét.

(#92031) vakablak93 válasza Csupati (#92030) üzenetére


vakablak93
őstag

Na az ilyesmitől én távol tartom magam. Anno 5 percig elgondolkoztam az ilyen dolgokon de nem léptem ilyesmire, és nem is fogok.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#92032) Csupati válasza vakablak93 (#92031) üzenetére


Csupati
senior tag

[link] max egy ilyenre beruházok aztán meglátom hogy 1070/1080 vagy rtx széria lessz-e.

(#92033) vakablak93 válasza Csupati (#92032) üzenetére


vakablak93
őstag

Én nem látom ha megnyitom.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#92034) Csupati válasza vakablak93 (#92033) üzenetére


Csupati
senior tag

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#92035) vakablak93 válasza Csupati (#92034) üzenetére


vakablak93
őstag

Így már látom, igen ezt vettem én is. Szépen felment az ára mondhatom :Y Persze lehet hogy annyira régi gépek már hogy csak azért is felmegy az alkatrészek ára hozzájuk...

GTX 10XX-el szerelve lassan basics fórumtárs retro kiállításába valók a gépeink lassan :D

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#92036) Frozen válasza RM007 (#92026) üzenetére


Frozen
őstag

direkt nem mentem messzíre és nem akartam nagyot mondani ezért hoztam fel példának a 3060 as kártyával szerelt gépet. Az hogy kinek mi jön be ezt vásárlásnál eldöntheti, a gép meghibásodás esetén garanciális ez a példa amit felhoztál azért rossz mert veszel egy kocsit és fél év után lecseréled mert nem tetszik a színe......kb
Sokan inkább annak a márketingnek dölnek be, hogy megveszi drágábban a 20-30 fps miatt a gépet kábítva van hogy ez és az cserélhető. Aztán kb 2 év múlva kiderül hogy kijött pár új generáció ami alsó hangon jobb hardweresen. (az hogy egyeseknek fém ház meg ilyen olyan billentyűzet kell ez mellékes ,mert az átlag felhasználoknak nem erre van igényűk ezt a múltkor pont ki is fejtettem részletesen (persze megfizetni az árát nem akarják ,mert ha azt modaná a gyártó itt van 10-20 ezer euroba akkor menne a hűledezés....)
És igen tudod fejelszteni kb olyan áron 1 db alkatrészt mint amennyibe egy újabb generációs gépet veszel garanciával az egész ,kompletten semmit nem kell ákombákolni....

#92028vakablak93
Elfelejted azt,hogy amit írsz akár 8 akár 10% kb 8 hónap.... itt van most az intel 13 generáció most jelent meg nemrég ősszre év végére már a 14. jön... utána megint jövő év nyár vagy év vége megint itt a 15. generáció.Olyan ütemben jön ki újabb és újabb generáció ,hogy hiába veszed meg most a legjobbnak vélt laptopod 2 év múlva annyira elértéktelenedik /avul hardweresen hogy kb semmire nem jó.
Neked lehet 3 percet jelent , de kb a vásárlok nagy része nem erre vesz laptopot.Sőt ha elolvasod a topikot pont a gamer részben vagyunk nem a munkaállomáson....

#92029Csupati

még nagyon új minden lásd amd proci is alig szívárog kifelé, még a ddr5 modulokból is rendes 6400 as cl 40 es a notikba ezek is csak nyár körül lesznek. (ezért a mostani teszteket nem is nagyon érdemes nézni)
És valószínűnek tartom,hogy majd mikor jönnek az új titán kártyák az új genes procik q3-q4 körül akkor lesz mindegyik gépből egy ráncfelvarás és vélhetően itt már jobb kijelzőket is kapnak majd a gépek stb....

Fent azért hoztam példának,hogy egy 3060 as gép és egy 4060 as gép közt kb 200 euro különbség van 200 euroból senki nem fog tudni fejleszteni annyit,hogy megérje..... (még akkor sem ha lesz mxm es kártya a 40xx szériából . (hiszen már egy mxm 3060 as is használtan 500 euro..........új ára meg kb 1000 euro ami drágábbra jön ki maga a kártya mint egy komplet új gép..... viccc. :))

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#92037) RM007


RM007
addikt

Vasárnapra való tekintettel és hogy lehessen min csámcsogni ezt megosztom veletek.... :DDD :Y :R

De mielőtt belinkelem tisztázzuk le.
1, Nem trollkodásnak szánom. Eddig sem volt célom az előzőekben.
2, A megrongált hűtőmodul már szerepelt egyszer itt, nálam ez pár benyomódás miatt kuka kategória, ezért semmi nem kár ha tönkremegy, fogyóeszköz.
3, Kíváncsiságból megnézem mi van akkor ha ez történik.
Micsoda?
Lefejeztem a hőcsövet mindkét oldalon a közé ékelt csőnél is, kicsit megkaparva egymásba nyomtam és (még nincs kész) kívülről le lesz ragasztva. Lényegében 3db-ból lesz 1db a vastagabbik csőnél ami belül a két töréspont ellenére szabadon tudja áramoltatni a hőt. Majd mielőtt megragasztom előbb pumpálok bele némi vizet a szivacsos állományba hatékonyság miatt és gyorsan leragasztom párolgást megelőzve. :D Kicsit kapartam a csatlakozásnál a szivacsos részt az illesztés miatt, de nagyobb részt az jelen van egészet tekintve.

Ha lenne itthon vastagabb csövem akkor a fenti kinyúló csövet is megvágtam volna csak nincs. Ebbe a projektbe nem ölök most pénzt, csak megnézem ami érdekel. Ha nagyon beválna akkor talán a ragasztót leoldom, veszek pár vastag csövet és újratervezem. :R
Van még pár segédeszköz mivel középen összefogok. [link] Papírvékony + valami vékony borda talán a gpu rész alá, de az is lehet azt kihagyom.


Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92038) Csupati válasza vakablak93 (#92035) üzenetére


Csupati
senior tag

Igen valszeg az euró miatt is.
Én régebben beszélgettem vele. Ő a régebbi 3.0b szekcióban mozog 100W ig bezárólag, a Clevo meg desktop teljesítményt ad , pl a fentlévő 870km ben lévő 1080 200+W -al.
#92037RM007
Ha Pesthez közel laknál mondanám hogy van vákuum szivattyúm kölcsön adnám, de postázni egy kicsit bajos lenne :W

(#92039) RM007 válasza Csupati (#92038) üzenetére


RM007
addikt

Azt vettem észre hogy a Clevo csövekben nincs víz, por van helyette. A megvágott középső csőből sem csöpögött, igaz nem volt felmelegítve. Na jól le lesz zárva onnan nem fog semmi kiszivárogni. Köszi, jó lesz ez így. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92040) undercover válasza RM007 (#92037) üzenetére


undercover
senior tag

Amugy átlagban itt mindenki inkább a gaming gépeken Windows 10-et használ vagy megpróbálhatom majd a Windows 11-et is?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#92041) KillHates válasza RM007 (#92023) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem drága, hanem irreálisan sok! Egyértelműen az elmebetegség határán egyensúlyozó CLEVO tulajokat célozták meg ezzel! Akik már belezakkantak a e-f@szméregetésbe és arra gyúrnak hogy a ő gépük legyen a leggyorsabb a többi Clevo tulaj előtt.
Az meg már egy más kérdés, hogy jön egy 500 ezres R9-RX6800 konfig ami kiröhögi az öreg vasat...

Akkor inkább az a verzió az ezerszer jobb és okosabb ami neked van; az MXM riser-el :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#92042) RM007 válasza undercover (#92040) üzenetére


RM007
addikt

Nálam semmi baj a 11-el. Az igazság az hogy Win10-et alig használtam ezzel a laptoppal, rögtön frissített a rendszer amit hagytam és mivel úgy is ez a jövő szerintem érdemes komfrontálódni, megbarátkozni amit elénk raknak Windows téren és ha kell azt csiszolni.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92043) FőDudu válasza RM007 (#92042) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem a 11 a baj, hanem, hogy nincs hozzajuk W10 driver.
Nalunk sincs meg hivatalosan engedelyezve a 11, igy nem lehet olyan gepet beszerezni amihez nincs W10 driver.

Mondjuk mi kis hal vagyunk, ~4e user.

FőDudu

(#92044) KillHates válasza RM007 (#92037) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez szuper jó ötlet!
Benzinkútön vagyél desztillált vizet, kb 5-10 csepp kell és érdemes 50-50%-ban keverni orvosi vagy izopropil alkohollal. Utána leforrasztani lenne jó, de ha van atomerős kínai kétkomponensűd, az is jó. Erre gondoltam:

Rohadt büdös cucc, de tényleg nagyon erős!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#92045) vakablak93 válasza Frozen (#92036) üzenetére


vakablak93
őstag

Légyszíves gondold át amit írsz, tényleg fontos egy jó proci játékra is, de messze nem annyira.
Kb komoly multicímeknél van számottevő jelentősége 64/128 fős mapokon és ott is csak annyira hogy a GPU 100-on menjen. Ha ez megvan akkor elég is.

Több idő után lesz gamingre is komoly előrelépés, nem 1-2 évente.
Ki lehet ragadni egy-két játékot ami simán elhasal akár az egy évvel korábbi procin is, de szerintem te is tudod hogy ez nem álltalános.
Engem is érdekelt ez, amíg Battlefieldeztem 64 fős multiban, de már nem játtszom BF-et.

Szóval ha már gaming topik akkor azt mondd gaminre mit nyernék, és ne azzal gyere hogy ez nem az a topik mikor TE kérdezted miért. Én csak válaszoltam neked.

Az amit te most magyarázol az simán fanság, és benchmarkolás semmi több. Semmi baj ezzel, ha te fontosnak érzed hogy mindig a legaktuálisabb vasad legyen akkor hajrá. :R

De a gépek nem lesznek "semmire sem jók 2 év után". Főleg azoknak nem akiknek elég egy full belépő lapos is egy 3060-al...

A procik pedig évente jönnek alapvetően. Lehet hogy 1-1 gent pár hónappal korábban kiadnak a piacra de ez nem álltalános. Ez akkor szokott előjönni ha valami olyan bétás betegségekkel küszködő cucc mint pont a 12. gen...

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#92046) RM007 válasza KillHates (#92041) üzenetére


RM007
addikt

Azért asztali topikokban is van méregetés mánia úgy kb szinte az összesben. :K Itt miért nem lehet, mert laptop? Van az mikor a lehető legtöbbet ki akarjuk hozni abból ami van. Nem kell szerintem túldimenzionálni. Az hogy ez valakinek nem tetszik olyan van azt elismerem. :R

#92044 KillHates:
Máris elvetted a kedvem az egésztől, de figyelek. :Y :R

Ez a ragasztó nem jó miután megkötött? [link] Vagy a víz feloldja? Meg fogom vizsgálni.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#92047) KillHates válasza RM007 (#92046) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem szokott itt is menni a méregetés :D
Csak én arra gondoltam, hogy csak annak éri meg megvenni az elmebeteg 1M-ért a 3080MXM-et aki a Clevo csoportban/topicban akar lenni a f@szagyerek. Különben irreális döntés, mert ha csak notebook-szinten akar a menőjenő lenni, akkor vesz egy sokkal modernebb procival szerelt BGA-s gépet amiben 3080Ti van 1M-ért és az erősebb lesz, mint mondjuk a szénné tuningolt 9900K+3080MXM páros.

Miért vettem el a kedved? :U Belevágtál abba amibe én nem mertem! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#92048) Frozen válasza vakablak93 (#92045) üzenetére


Frozen
őstag

nyugodtan nézd meg ,hogy egy 3060 és egy 4060 közt mennyi a különbség de ha nem tetszik a 60 as széria akkor nyugodtan megnézheted a 70/80 vagy akár a 90 es kategoriát is.

A legtöbb esetben 30-50% pluszt jelent 1 generáció...játékok alatt.
De egyébként nekem 8 ki mit csinál KH is leírta fentebb ugyan azt amit én is.Aki már a fejlesztéssel van elfoglalva és pont a becnhek pontszámával az fanatikusan naív a saját gépe/ márkája iránt és nem veszi észre azt,hogy mennyi pluszt pénzt elkölt /ver egy kiöregedet masinára tök feleslegesen.

persze van az a kategoria aki nem játszik nagy címekkel és ugy van vele egy 3060-70 vagy akár 80 neki bőven elég lesz nem 2 évre hanem 4 re... (viszont ezek az emberek ezekért a jobb vasaékért sokkal több pénzt költöttek el már mikor megvették)És ha most megnézed ha 2 évente vesz egyet ez minimum 2generáció a cpu terén és 1 generáció ugrás a gpu terén sőt töredék áron. és simán lehet 2 évente új gépet veszel 2x és olcsobbra jösz ki minha korábban vettél volna egy erősebb drága gépet...Kicsit nem ártana utána számolni a dolgoknak... A garanciáról pedig nem is beszélek hogy új gép garanciás míg a 4 éves gépben bármi elszállhat akár egy venti akár egy ssd ,kijelző alaplap bármi. Az akkumlátor elhasználodásáról nem is beszéltem....

Anno teljesen rá voltam állva a legújabb mobilokra és minden évben szaladtam a legújabb darabokért. De idővel beláttam azt,hogy kidobott pénz mert évente vehetek töredék áron új telefont és még így is olcsobra jövök ki. Sőt mitőbb a sebesség terén sem szenvedek akkora hátrányt már ezekel a darabokkal mint régebben. Nincs már akkora különbség egy fél millás teló meg egy 60 ezres közt mint sokan gondolják. Csak a különbség nem kell rá annyira vigyáznom , garanciás , ha akarom évente újabbat vehetek..... És tuti hogy pár év múlva a régi hight end termék iszonyatosan elavult lesz. Míg egy új alsókategoriás teló pedig megkapja az előző évi fejlesztéseket kb....

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#92049) Csupati válasza KillHates (#92044) üzenetére


Csupati
senior tag

A szürke csapot megkened szürke ragasztóval és rögtön sárgaréz lessz belőle. Irány a MÉH telep !!! :C
Kemény vagy lágy forrasztás kell hozzá?
Csak mert az első az kb 900 fokon történik a második 300 fok körül.

(#92050) KillHates válasza Csupati (#92049) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaja! Néztem is :D Megkenném a HÉV holtvágányán a síneket és hip-hop milliomos is lennék :D
Nem lehet forrasztgatni, mert kiforr a víz belőle. Amikor a gyárban csinálják a hőcsöveket ott is mechanikusan zárják le. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.